• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Etiyopya Vizesi

Etiyopya vize istiyor mu; Etiyopya Türkiye’den gri, yeşil ve bordo pasaport sahiplerinden vize talep etmektedir. Etiyopya vize işlemleri için tek muaf olan pasaport türü siyah ( diplomatik) pasaport olarak düzenlenmiştir. Vize işlemleriniz için Etiyopya konsolosluğu üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Etiyopya vize başvurusu için konsolosluk üzerinden dilekçe ve form doldurarak, başvurunuzu ticari, eğitim, iş, ziyaret ve turistik amaçlı olarak belirtmeniz şartı bulunmaktadır. Vize başvuru işlemleriniz için Vize ofisi üzerinden detaylı bilgi alarak, süreci devam ettirebilirsiniz.

Etiyopya Vizesi

Etiyopya’ya Türkiye’den gitmek için vize prosedüründe evrakların eksiksiz teslim edilmesi talebi bulunmaktadır. Etiyopya vize evrakları, nüfus kaydı, 2 adet biyometrik fotoğraf, pasaport, hesap dokumanı ve çıkış nedenini belirten dilekçe ile birlikte verilmektedir.

Etiyopya vize ücreti olarak dönemin konsolosluk prosedürüne göre harç bedeli farklılık gösterir. Vize başvurusu evresinde evraklarla birlikte vize harç bedelinin de konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.

Etiyopya vize işlemleriniz için rezervasyon işlemlerinizi yaparak, vize başvurunuzun vize türüne göre konsolosluktan randevu alınarak yapılması şartı vardır.

Kategoride Ara
Etiopya Vizesi Hakkında
Etiyopya vize ücretleri her yıl belirli oranda artış gösterir.

Güncel vize ücretleri;

Etiyopya 30 günlük vize 75 USD

Etiyopya 90 günlük vize 100 USD
Etiyopya’ya gezi, iş veya aile ziyareti gibi amaçlarla gitmek isteyen kişiler Ankara’da bulunan Etiyopya Büyükelçiliği’ne başvurabilirler. Online veya bireysel yaptıkları başvuru sayesinde vize alıp alamayacaklarını öğrenebilirler. Büyükelçilik yanı sıra vize başvuru merkezlerini kullanarak vize başvurusu yapmakta mümkündür.
Etiyopya Vize hakkında tüm bilgilere yukarıda bulunan sayfadan öğrenebilirsiniz.
whatsapp