2021 Etiyopya Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Etiyopya Vizesi İşlemleri

Etiyopya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Etiyopya Vizesi

Muhteşem manzaralara sahip Etiyopya, tarihi açıdan da oldukça eski medeniyetleri bünyesinde bulundurmaktadır. Antik kutsal mekanları ile dikkat çeken ülke ziyaretçilerine muhteşem zaman geçirebileceği alanlara sahiptir. Sizde Etiyopya’ya gitmek istiyorsanız elbette bunun için vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Etiyopya vizesi için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz ve bu amaca göre hareket etmelisiniz.

Evrakların temininden tutunda vize ücretlerine kadar tüm detayları barındıran seyahat amacı vize türünü belirlemektedir. Vize türünüz belirlendikten sonrada başvuruya dair esasları ve belirlenen kuralları yerine getirmelisiniz.

Birçok ülkeye göre vize başvurusu daha kolay olsa da mutlaka belirlenen şartlara göre başvuruyu sunmalısınız. Etiyopya’ya gidebilmeniz için başvurmanız gereken vize konusunda sizlere destek verebiliriz. Uzman kadromuz birçok ülkeye gidebilme adına yapacağınız vize başvurularında destek olduğu gibi Etiyopya seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz için de başvurularda destek olacaktır.

Etiyopya Vize Başvurusu

Neden seyahat etmek istediğiniz belli olduktan sonra temin etmeniz gereken belgeler ortaya çıkacaktır. Amaca yönelik belgelerin temini genellikle 2 – 3 gün içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu hususta elinizi çabuk tutmak vizenizi kısa sürede alabilmenize doğrudan etki edecektir. Etiyopya vize başvurusu ile alakalı doğru bilgi akışında bulunmaya özen göstermelisiniz. İstenilen belgelerin teminleri yapıldıktan sonra ödenmesi gereken ücretleri eksiksiz şekilde yapıp sürecin sonuçlanmasını beklemelisiniz.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Tüm belgeler eksik bilgi içermeyecek şekilde hazırlandıktan sonra başvuru dosyasını teslim etmelisiniz. Evraklar konusunda hiçbir sıkıntı yok ise Etiyopya vizesi genel itibari ile 3 – 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat beklenmedik etkenlere bağlı olarak bu sürenin uzaması söz konusu olabilir. Değerlendirmenin uzamasına sebep olan birinci etken iş yoğunluğu olurken resmi tatil günlerine denk gelen başvurularda süreyi uzatır. Ayrıca sizden ek belge istenilmesi söz konusu olursa sürenin uzaması kaçınılmaz olacaktır. İhtimalleri göz önünde bulundurarak başvurunuzu seyahat tarihine 1 ay kala yapmak çok daha doğru olacaktır. Seyahat tarihine 3 ay kalaya kadar başvuru yapma hakkına sahip olduğunuzu da unutmamalısınız.

Etiyopya Vizesi Ücretleri

Başvurunuzun değerlendirmeye alınabilmesi için vize ücretinin eksiksiz şekilde ve doğru vize türüne göre ödenmesi gerekir. Ödemeleri yanlış yapmanız ya da yapmamanız durumunda başvurunuz doğrudan ret edilecektir. Yapılan hatalı ödemelerden kaynaklı işlemlerde ücret iadesi almanız mümkün değildir.

Ayrıca doğru ödeme yapıp başvurunuzu yaptığınızda ret cevabı alırsanız da ücret iadesi yoktur. Etiyopya vize ücretleri kalacağınız süreye ve vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Bu hususta doğru ödemeyi yaptığınızdan emin olmanız ve dekontu dosyada sunmanız elzemdir.

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Olan Ortak Belgeler

Her vize türüne göre farklı evraklar söz konusu olduğu için amacınıza göre evrak temin etmelisiniz. Fakat her vize türü için mutlaka dosyada olması gereken belgeler vardır. Bu belgeler herhangi değişikliğinin olması da söz konusu olmayan türdendir. Etiyopya vizesi için gerekli olan ortak belgeler sıralaması şu şekilde yapmak mümkün;

 • Geçerliliği seyahat sonuna kadar olan pasaport sunulmalı ve içerisinde yeni vize işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa olması gerekliliklerdendir. Pasaportun yıpranmamasına ve sayfalarında eksik olmamasına da dikkat etmek önemlidir.
 • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi arkalı önlü çekilmeli ve üzerinde T.C. kimlik numarası olmalı,
 • Arka fonu beyaz ve güncel halinizi yansıtan 1 adet biometrik fotoğraf,
 • Eksik soru ve alan bırakılmadan doldurulması gereken vize başvuru formu,
 • Seyahat amacınızı açıklayan ve konsolosluğa hitaben hazırlanması gereken başvuru dilekçesi İngilizce sunulmalıdır. Kendi el yazınız olmasına dikkat etmeli ve ıslak imzalı şekilde ibraz edilmelidir.
 • Vize türünüze göre yaptığınız ödemenin dekontu,
 • Otel ve uçak rezervasyonları seyahat süresini içerecek şekilde olmalıdır.

Etiyopya Turistik Vize

Etiyopya turizm konusunda birçok ülkeye göre geri sıralarda olsa da turistik amaçla seyahat edilebilecek düzeydedir. Seyahatinizin keyifli ve sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilmesi noktasında başvuru esaslarına göre hareket etmelisiniz. Etiyopya turistik vize başvurularında 30 ve 90 gün süreli olarak kalmanız mümkündür.

Kalacağınız süreye göre değişen ücretleri doğru şekilde yapmalısınız. Süreler bazında hesaplamayı seyahat öncesi yapmalı ve bu duruma göre hareket etmelisiniz. Her belgenin önemini idrak ederek hazırlık yaptığınızda vizenizi almanız çok daha kolay olacaktır.

Esaslar ve belirlenen kurallar gereğince hareket eden uzman ekibimiz kısa sürede vizenizi almanızı sağlayacaktır. Bu hususta bizlere gerekli evrakları göndermeniz yeterli olurken hızlı şekilde süreç başlatılacaktır. Süreler bazında uygun pasaport olup olmadığı veya diğer evrakların başvuruya esas olup olmadığı da yine uzman kadromuzca tespit edilecektir. Sistemsel olarak yapılması gerekenler anında gerçekleştirilecektir.

Etiyopya Turistik E-Vize

Etiyopya seyahatlerinizin başvuru süreleri ile ilgili oldukça kısa süren işlemler artık e-vize ile çok daha kolay. Yeni sistem sayesinde Etiyopya turistik e-vize 3 gün gibi bir sürede sonuç alınabilecek düzeydedir. Başvuruya dair evrakların hazırlanması ile birlikte online yapılan başvuru 4 – 5 günde seyahati gerçekleştirmenizi mümkün kılacaktır.

Şahsen başvuru yapmanıza gerek olmaması zaman kazancı açısından oldukça önemlidir. Sistemsel veriler üzerinden gidildiği için de bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. Başvurularınız ile ilgili detayları öğrenip nasıl bir yol izleyeceğinize karar verebilirsiniz. Bu denli kısa sürelerde işlemin bitirilebilir olması da ayrı bir güzel özelliktir.

Etiyopya Turistik Vize Ücretleri

Evraklar arasında en önemli belge olan vize ücretinin ödendiğine dair dekont olmazsa olmaz belgelerdendir. Ödemesi yapılmayan başvuru dikkate alınmamaktadır. Etiyopya turistik vize ücretleri hatalı ödemeler yapıldığında iade edilmediği gibi vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması durumunda da iade edilmez.

Bu yüzden eksiksiz ve hatasız ödemeye özen göstermelisiniz. Ödemenizin boşa gitmemesi için de başvuru evraklarını düzenli şekilde hazırlayıp ibraz etmelisiniz. Sizden istenilen düzeyi sağlamadan yapılan başvurularda olumsuz sonuç ile karşılaşma durumunuz olabilir. Kontrollü ve eksiksiz şekilde yol haritası çizdiğinizde sizde vizenizi rahatlıkla alabilirsiniz.

Etiyopya Turistik Vizesi Evrakları

 • Vize başvuru formu konsolosluğun hazırlamış olduğu formata uygun şekilde doldurulmalı ve tüm bilgiler doğru şekilde aksettirilmelidir. Form içerisinde ki bilgiler sizin kim olduğunuzu açıklarken Etiyopya’ya neden gitmek istediğinizi ve gayenizi de aktaracaktır. Formun doldurulması hususunda dikkatli olmak vizenin alınabilir olması konusunda oldukça önemli detaylardandır.
 • Mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunun kimliğin hem arka yüzü hem de ön yüzü fotokopi çekilmelidir.
 • Uçak biletlerinin gidiş ve dönüş tarihlerini içeren şekilde sunulması gerekirken başvuru sahibinin adına olması gerekir.
 • Seyahati gerçekleştirdiğinizde nerede kalacağınıza dair belgenin otel tarafından hazır hale getirilmesi gerekir. Otel rezervasyonu ile ilgili belgeyi internet üzerinden alabilirsiniz.
 • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerektiğini unutmamalısınız. Geçerliliği konusunda sıkıntı varsa yenilemeli ve eski pasaport fotokopilerini de başvuru da sunmalısınız.
 • İngilizce olarak hazırlanması gereken başvuru dilekçesi mutlaka başvuru sahibinin el yazısı ile olmalıdır. Ayrıca ıslak imzalı olması gereken dilekçe konsolosluğa hitaben hazırlanmalıdır.
 • Kalacağınız güne bağlı olarak ödemeniz gereken vize ücreti dekontu,

Turistik amaçlı Etiyopya seyahati için almak istediğiniz vize 30 ve 90 günlük şekilde verilmektedir. Tek girişli vize sürelerinde 30 günü içermektedir. İlk kez Etiyopya turistik vize başvurusunda bulunacak kişilerin kalma süreleri 30 günü geçemez. Eğer süre uzatımı isterseniz Etiyopya’da bulunduğunuz sürede uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Etiyopya Ticari Vize

Ticari faaliyetlere dair seçimler konusunda Etiyopya diğer ülkelere göre daha düşük olsa da başvuru esasları belirli kurallar çerçevesinde yürütülmektedir. Etiyopya ticari vize başvurularını e-vize aracılığı ile yapmanız mümkündür. Yeni uygulama esaslarına göre yapacağınız başvuru çok daha kolay olmakla birlikte yerinizden kalkmadan başvuru yapılabilmektedir.

Bizlerle iletişime geçerek ayrıntıları öğrenebilir ve işlemleri başlatabilirsiniz. En geç 3 gün içerisinde başvurunuzu sonuçlandırmanızı mümkün kılan yapı oldukça önemlidir. Yeni düzende nelerin olacağına dair uzman kadromuz sizlere destek olacaktır. Gerçekleştirmek istediğiniz vizenin ayrıntılarını en iyi şekilde aktarmamız ile birlikte vizenizi alıp seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Etiyopya Ticari Vizesi Belgeleri

Seyahatinizin amacına göre hazırlanmanız gereken belgelerin mutlak suretle doğru olmasına özen göstermelisiniz. Verilen her bilgi denetleniyor ve doğru olan bilgi ortaya çıkıyor.

Böyle bir düzenin olması sahte bilgiyi de kısa sürede ortaya çıkartmaktadır. Belgelerinizi hazırlarken birbiri ile uyuşuyor olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz. Zira başvurunuzun sorunsuz şekilde tamamlanabilmesi ve vizenizi alabilmeniz için bu husus en önemli detaydır. Etiyopya ticari vizesi için gereken belgeler listesi şu şekildedir;

 • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi arkalı önlü sunulmalı ve mutlak suretle üzerinde T.C. numarası olmalıdır.
 • Belirtilen kriterlere uygun şekilde hazırlanması gereken Etiyopya vize başvuru formu dikkatli şekilde doldurulup imzalı şekilde ibraz edilmeli,
 • 35 x 45 mm boyutlarına sahip olan biometrik fotoğraf güncel olmalı, arka fonu beyaz olmalı ve 1 adet olması yeterlidir.
 • Uçak biletinin gidiş ve dönüş biletleri başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Başkonsolosluğa hitaben hazırlanması gereken vize başvuru dilekçesi İngilizce olarak yazılmış olması gerekir. Bu dilekçe sizin neden seyahat etmek istediğinizi, hangi tarihler arasında kalacağınızı ve kişisel bilgilerinizi de içermelidir.
 • Kalacağınız otel tarafından hazırlanmış otel rezervasyonu sunulmalıdır. Almanız gereken otel rezervasyonu üzerinde ad ve soyadı bilgilerine sahip olmalıdır. Bilgilerin eksiksiz olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz.
 • Eksiksiz şekilde ödemesini yaptığınız vize ücretinin dekontu dosyada olmalıdır.
 • Etiyopya göçmenlik bürosundan alınmış onay belgesi orijinal sunulmalıdır.
 • En az 6 ay geçerliliğe sahip olması gereken Pasaport içerisinde en az 2 boş sayfa olmalıdır. Daha önce süresi dolmuş pasaportunuz var ise bu durumda da fotokopilerini ibraz etmelisiniz.

Etiyopya Ticari Vize Sonuçlanma Süresi

Başvuruların değerlendirilmeye alınması için evrakları hızlı şekilde teslim etmelisiniz. Eksik belge ve bilgi olmadan evrakları teslim ettikten sonra Etiyopya ticari vize en fazla 15 iş günü içerisinde nihayete erdirilmektedir.

Elbette bu süreyi uzatan iş yoğunluğu, resmi tatil günleri ve ek belge istenme halleri süreyi uzatabilir. Riskli hallerden uzak durarak başvurunuzu 1 ay önceden teslim ederseniz vizenin yetişmeme gibi bir durumdan da kurtulursunuz. Başvuruya dair esaslar ile ilgili bizlere ulaşabilirsiniz ve Etiyopya vize başvuru işlemleriniz bizler aracılığı ile sürdürebilirsiniz.

Etiyopya Ticari Vize Ücretleri

Evrakların hazırlanması ile birlikte mutlaka dosyada bulundurulması gereken vize ücret dekontu sunulmalıdır. Etiyopya ticari vize ücretleri kalınacak süreye göre değişmektedir. Kalacağınız süre 30 ve 90 gün olarak belirlenebilmektedir. Kalacağınız süreyi belirledikten sonra vize türünüze göre ödemeyi gerçekleştirmelisiniz.

Hatalı ödemeler yapılması durumunda ücret iadesi almanız söz konusu değildir. Ayrıca vize başvurunuz ret edilirse de yatırmış olduğunuz vize ücretini geri alamazsınız. Vize ücretlerinin başka bir şahsa devri ya da satışı söz konusu değildir. Ayrıca ödemesi yapılan vize ücreti sadece 1 başvuru için kullanılmaktadır. Geçerliliklere ve yapılan başvuruya esas olarak hareket etmeli ve bu esaslar doğrultusunda nihayete erdirmelisiniz.

Etiyopya Vize Ücretleri

Tüm ülkelere olduğu gibi Etiyopya’ya seyahat etmek istediğinizde vize başvuru ile alakalı ücret ödemesi yapmalısınız. Ücret ödemesi yapılmadığı durumlarda başvurunuz doğrudan ret edilecek ve zaman kaybı yaşamanız söz konusu olacaktır. Ödeme yanlış yapıldığında da aynı şekilde başvurunuzun ret ile sonuçlanması söz konusu olacaktır. Etiyopya vize ücretleri hiçbir koşulda iade edilmemektedir.

İadesi söz konusu olmadığı için de dikkatli olmak vizeyi alabilme adına oldukça önemlidir. Başvuru dosyasında vize ücretinin ödendiğine dair dekont mutlaka olmalıdır. Vize ücret dekontu başvuru evrakları arasında yer alan bir belge olduğu için eksik olmaması gerekir. Başvurular, ödemeler ve takipler konusunda uzman kadromuzla sizlere hizmet vermekteyiz. Vize başvurusu ile alakalı aklınıza gelen tüm soruları bizlere ulaşarak sorabilirsiniz. Bilgi edinip dilediğiniz özelliklere sahip vize başvurusunda bulunabilirsiniz. İşlemlerin hızlı şekilde yürütülmesini ve sorunsuz şekilde vize almanızı sağlayacak yapımız ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Etiyopya Vize Ücreti Ne Kadardır?

Vize ücretlerinin belirlenmesi hususunda her yılın başında düzenlemeler söz konusu olabilir. Bu düzenlemeler ücretlerin belirleyici olmasında farklılıklar göstermektedir. Etiyopya vize ücreti vize türüne göre değişkenlik göstermekle birlikte kalacağınız süreye göre de değişkenlik göstermektedir. 30 gün turistik vize için alınan ücret ile 30 günlük ticari vize arasında fiyat farkı oluşmaktadır. Ayrıca 30 gün ile 90 gün arasında da fiyat farkı söz konusudur. E-vize işlemlerinin yapılmasını mümkün kılan Etiyopya bu tür farklılığı ile de dikkat çekiyor. Etiyopya E-vize ücretleri diğer vizelerin ücretlerine göre de değişmektedir. Farklılıkların oluşmasında uygulama esasları değişkenliği açık şekilde ortaya koymaktadır.

Vize Türü 30 Günlük Vize Ücreti 90 Günlük Vize Ücreti Diğer Ücretler
Turistik Vize 100 Dolar 120 Dolar Danışmalık ve Hizmet Bedelleri
Ticari Vize 100 Dolar 120 Dolar Danışmalık ve Hizmet Bedelleri

 

Etiyopya Vize Ücretleri İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Seyahat amacına ve süresine göre değişen ücretleri doğru şekilde ödendiğini denetlemelisiniz. Süreler bazında tespitinizi yaptıktan sonra başvuru esasını oluşturabilirsiniz. Etiyopya vize ücretleri ile ilgili bilinmesi gerekenler ise kısaca şunlardır;

 • Ödemeler konusunda eksiklik olması vize reddine sebep olacağı gibi ödenen tutarın iadesi söz konusu değildir.
 • Hatalı ödemelerde vize harcı iadesi söz konusu olmadığı gibi başvurunun ret edilmesi durumunda da iade alamazsınız.
 • Her başvuru için tek bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Yaptığınız ödemeyi başka bir başvuru için kullanmanız söz konusu dahi değildir.
 • Vize ücretinin ödenmesi ile birlikte alınan dekont başvuru dosyasına konulmalıdır. Başvuru dosyasında bulunmayan dekont sizi sıkıntıya düşürebilir.
 • Etiyopya e-vize başvurusunda bulunan kişilerin yaptıkları ödemeleri ile ilgili dekontu sunmalarına gerek yoktur. Başvurunun online olarak yürütülmesi söz konusu olduğu için dekont ile alakalı bir işlem yapmanıza gerek yoktur.
 • Etiyopya vize ücretinin başka bir şahsa satılması ya da devredilmesi mümkün olmamaktadır.
 • Teminler konusunda sorun yaşamama adına bizlerle iletişime geçebilir ve ayrıntılı şekilde bilgi edinebilirsiniz. İşlemlerin yürütülmesinde sizlere destek olarak vizenizi kısa sürede ve güvenli şekilde almanızı sağlayabiliriz. Çok sayıda ülkeye vize başvurusu yaparak başarılı işler tamamlamış bulunmaktayız. Etiyopya seyahatinizi sorunsuz şekilde gerçekleştirebilme adına da bizlerden görüş alabilirsiniz.

Tüm etkenleri değerlendiren uzman kadromuz size en iyi etkiyi sunacak yetidedir. Sizde seyahatinizi dilediğiniz şekilde gerçekleştirip muhteşem bir Etiyopya turu yapabilirsiniz. Farklılıkları barındıran bu ülkede bulunmanız artılarını da rahatlıkla görebilirsiniz. Afrika kıtasının birçok yönden üst düzey etkileri sunuyor olması da ilgi çekiciliğini gösteriyor.

Etiyopya Vatandaşlık İşlemleri

Afrika kıtasının önemli ülkelerinden bir tanesi olan Etiyopya, farklılıkları ile dikkat çeken yapıya sahiptir. Ekonomik açıdan pek güçlü olmayan ülkenin yaşam kalitesi de düşüktür. Fakat iyi bir iş imkanı elde etmeniz ya da ticari anlamda büyümeniz için orada yaşamaya karar verirseniz vatandaşlık başvurusunda bulunmanız mümkündür.

Fakat Etiyopya çifte vatandaşlık hakkı tanımadığı için hiçbir ülkenin vatandaşı olmamanız gerekmektedir. Etiyopya vatandaşlık başvurusunda bulunmadan önce bu detayı es geçememeniz gerekir. Asıl vatandaşı olduğunuz ülkenin vatandaşlığını bırakmanız öncelikli kurallardan bir tanesidir. Bu yüzden kararı vermeden önce bu esasa çok dikkat etmelisiniz.

Etiyopya vatandaşlığı ile alakalı elde etmeniz gereken kart Etiyopya cumhuriyeti kimlik kartı önceliklidir. Elbette bu kimliğe sahip olabilmek için belirli şartları yerine getirmeniz gerekecektir. Bu hususta mutlaka kurallara uygun şekilde hareket etmeniz ve esasları doğru şekilde aktarmanız gerekir.

Her belgenin kendine özgü formatı ve esasları vardır. Bu esaslarla birlikte sonuca ulaşmanız mümkündür. Bu hususta daha detaylı bilgi edinmek isterseniz uzman kadromuz ile görüşebilirsiniz. Doğru etkiyi oluşturup başvuruyu yapmanızda etkili yöntemler tarafınıza sunulacaktır.

Etiyopya Vatandaşlığı İçin Gerekenler

Etiyopya vatandaşlığına geçebilmeniz de bir bağın olması öncelikler arasındadır. Ebeveynlerden bir tanesi Etiyopya vatandaşı ise ya da Etiyopya vatandaşı olan birisi ile evli ise başvuru esası sağlanmış olmaktadır. Böyle bir şartı taşımayan kişilerin vatandaşlık başvurusu için en az 5 yıl Etiyopya’da ikame etmiş olması gerekir. Ayrıca Etiyopya’nın kültürünü ve dilini de iyi bilmelidir.

Online olarak yapılan başvurularda esas alınan özellikleri eksiksiz şekilde sunmalısınız. Online olarak yapmanız gereken başvuru formu iki türe sahiptir. Birinci form olan fotoğraf biometrik olmalı ve 3 x 4 cm olmalı ve belirtilen diğer hususların da karşılanması gerekir.

Sonrasında ise başvuruyu destekleyici belgeler ibraz edilmelidir. Daha önce Etiyopya’da ikame ettiğinizi dair belgeleri sunarak bu durumu kanıtlamanız gerekir. Doğum belgeleri, eski seyahatler ve pasaportlar ibraz edilerek başvuru esasları sağlanmalıdır. Ayrıca ekonomik durumunuz başvuru esasında önemli olurken eğitimler ile alakalı ayrıntılı bilgi akışını da sağlamalısınız.

Etiyopya Vatandaşlık Başvurusu

Karar verildikten sonra size en uygun özelliklere sahip vatandaşlığa başvuruda bulunmanız gerekir. Önceki vatandaşlığınızı bırakmak zorunda olmanızdan dolayı da bu hususun ispatı gerekir. Çift vatandaşlık düşüncesine kapılmamanız bu hususta daha doğru karar olacaktır. Eş durumundan vatandaşlık edinilmesi diğer özelliklere göre çok daha kolaydır. 5 yıl ikame şartı oldukça ağır olarak düşünülürse evlilik yolu daha hızlı sonuç vermektedir. Güvenliğin her vatandaşlık başvurusunda önemli olduğunu bilmeniz gerekir. Sizden bu konu ile ilgili ispat niteliği taşıyan sabıka kayıtları istenmektedir.

Ekonomik gücünüz vatandaşlık almada etkili olsa da ülke güvenliğini tehdit edebilecek olgular denetlenmektedir. Etiyopya göç ve vatandaşlık birimince değerlendirmeler yapılırken sizin vatandaşlık konusunda ki talepleriniz irdelenmektedir. Sıkıntılı hallerin oluşmasının önüne geçilmek başvuru öncesinde önemli ayrıntılardandır. Size en sağlam temeller üzerine kurulu düzeni sundukları için de ayrıca değerlendirmeye tabi olmalısınız.

Etiyopya vatandaşlık başvurusu yaparken bundan sonra ki düzende nasıl bir etki oluşturacağınız da bilinmelidir. Etiyopya’da bulunduğunuz süreler içerisinde oradan doğrudan vatandaşlık başvurusunda bulunmanız da mümkündür.

Etiyopya vatandaşlık hakkını elde ettikten sonra seçme ve seçilme hakkına da sahip olabilirsiniz. Etiyopya’da memur olmanız gibi yönlerde mümkün olduğundan dolayı diğer vatandaşlarla hiçbir ayrım olmadığını görebilirsiniz. Özlük hakları konusunda orada yaşamını sürdüren herkes gibi düzen kurabilirsiniz. İş yeri açabilir ve ticaretinizi dilediğiniz gibi sürdürebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×