Etiyopya Vizesi

Etiyopya vize istiyor mu; Etiyopya Türkiye’den gri, yeşil ve bordo pasaport sahiplerinden vize talep etmektedir. Etiyopya vize işlemleri için tek muaf olan pasaport türü siyah ( diplomatik) pasaport olarak düzenlenmiştir. Vize işlemleriniz için Etiyopya konsolosluğu üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.
Etiyopya vize başvurusu için konsolosluk üzerinden dilekçe ve form doldurarak, başvurunuzu ticari, eğitim, iş, ziyaret ve turistik amaçlı olarak belirtmeniz şartı bulunmaktadır. Vize başvuru işlemleriniz için Vize ofisi üzerinden detaylı bilgi alarak, süreci devam ettirebilirsiniz.

Etiyopya’ya Türkiye’den gitmek için vize prosedüründe evrakların eksiksiz teslim edilmesi talebi bulunmaktadır. Etiyopya vize evrakları, nüfus kaydı, 2 adet biyometrik fotoğraf, pasaport, hesap dokumanı ve çıkış nedenini belirten dilekçe ile birlikte verilmektedir.
Etiyopya vize ücreti olarak dönemin konsolosluk prosedürüne göre harç bedeli farklılık gösterir. Vize başvurusu evresinde evraklarla birlikte vize harç bedelinin de konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.
Etiyopya vize işlemleriniz için rezervasyon işlemlerinizi yaparak, vize başvurunuzun vize türüne göre konsolosluktan randevu alınarak yapılması şartı vardır.

Menü
Destek Hattı