FİLDİŞİ SAHİLLERİ VİZESİ HAKKINDA

Fildişi Sahilleri vizesi içerisinde birçok seçenek bulunmaktadır. Vize almaya karar vermeniz halinde elinizde bulunması gereken evraklar tamamı Vize Ofisi güvencesinde tarafınıza sunulmaktadır. Evrak listeleri; bulunduğunuz mesleki durum ve de başvurduğunuz Fildişi Sahilleri vizesi kapsamında oluşmaktadır. Bu evraklar sürekli güncellenmekte olup, dönem dönem farklı belgelerde listeye dahil edilmektedir. Fildişi Sahilleri turizm sektöründe oldukça önemli bir ülke olmasının yanı sıra; ticaret ve de sanayi anlamında da iş birliklerinin yapıldığı, Türkiye ile diplomatik ilişkilerinin sağlıklı ilerlediği ülkeler arasında yer almakta. Fildişi Sahilleri ’ne seyahat planı olan Türk vatandaşları; vize alımı için konsolosluk ve de büyükelçiliğe başvuruda bulunmalıdırlar. Vatandaşların başvurularını gerçekleştirebilmeleri açısından aracı kurumlarda kullanılabilmektedir. Türkiye’de yasal olarak bu işi sürdüren vize danışma şirketleri bulunmakta, Vize Ofisi de bu şirketler arasında yer almaktadır. Türkiye’nin farklı şehirlerinde bayisi bulunan Vize Ofisi; diğer ülkelere olduğu gibi Fildişi Sahilleri ‘ne de vize almak isteyen kişilere danışmanlık hizmeti sunan şirketler arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Fildişi Sahillerine gerçekleştirmek istediğiniz yolculuğun sebebi, almanız gereken vizenin koşullarını da beraberinde doğurmaktadır. Tüm vizeler için geçerli olan pasaport, kimlik kontrolünün yanı sıra; her vizede değişiklik gösteren spesifik belgeler de listenizde yer alacaktır. Vize almanız için geçerli bir nedeniniz bulunmalıdır. Bu sebepler arasında; aile ziyareti, transit geçiş, turistik gezi, ticari görüşme ya da vatandaşlık başvurusu gibi nedenler yer almakta. Vize Ofisi ile yapacağınız ilk görüşmede; vize alma nedeninizi beyan etmeli ve de sizden istenecek olan evrakları tamamlamanız, işlemlerinizin hızla başlatılması konusunda yardımcı olacaktır.  

fildişi sahili

VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize İşlemleri ve Randevu:

Fildişi Sahilleri turizmin oldukça geçerli olduğu ve de tüm dünyanın ilgi gösterdiği ülkeler arasında bulunuyor. Batı Afrika’da yer alan ülke; kakao üretiminde bütün ülkeleri geride bırakırken; tarihi güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Özellikle başkent olan Abidjan; kakao ve de kahve üretimin yer aldığı alanları ile turistlerin başını döndüren tatil rotaları arasında öne çıkıyor. Vize Ofisi; bu benzersiz coğrafyayı keşfetmek isteyen bütün vatandaşların işlemlerini yakından takip etmenin yanı sıra; yaşanması muhtemel olan sorunlarında önüne geçebilmek amacı ile başvuru sahiplerini tüm prosedürler konusunda bilgilendirmektedir. Fildişi Sahilleri turistlik vize başvurusu yapmayı isteyen kişilerin bu konuda yanında olan Vize ofisi; konsolosluktan yürütülen tüm süreci sizler adına takip etmektedir. Fildişi Sahilleri turistik vize başvurunuzda dikkat etmeniz gereken ilk konu aşı kartınızın bulunmasıdır. Bu konu yetkililer kesin ve de net bir şekilde tutumların beyan etmektedirler. Turistik gezi amacı ile başvuruda bulunacak olan şahısların başvuruları; 8 ana başlıkta incelenmektedir. Başvuru kriterleri; işveren, özel sektör çalışanı, emekli, kamu görevlisi, öğrenci, işsiz, ev hanımı ve de serbest meslek grupları dahilinde oluşmaktadır.

İşveren-Firma Sahibi: Kakao kokan Fildişi Sahilleri’nde unutulmaz bir tatil geçirmeye hazırlanan firma sahiplerinin, vize danışmanlarına göndermesi gereken belgelere aşağıdan ulaşabilirsiniz. İşverenlerin vize müracaatlarında ellerinde bulunması gereken evrakların tamamı incelenecek ve de beyanları karşılaştırılacaktır. Vize Ofisi; sormak istediğiniz tüm soruları cevaplayıp, belgelerinizde ki eksiklikleri başvurunuzu gerçekleştirmeden önce sizlerle paylaşmaktadır. Gezilecek en müthiş ülkeler arasında bulunan bu ülkede; farklı anılar biriktirmek için vize almanız gereklidir. Vize almanız durumunda; 30 güne kadar Fildişi Sahilleri’nde bulunabiliyorsunuz.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Banka Hesap Özeti

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Uluslararası Aşı Sertifikası

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Şirket Evrakları

Dekont

Özel Sektör Çalışanı: Fildişi sahilleri sadece kakaosu ve de kahve üretimi ile değil muz üretimi de oldukça ileri seviyede bir ülkedir. Ülke geçiminin büyük bir çoğunluğunu bu üç üründen sağlamakla beraber; turizm konusunda da büyük gelirler elde etmektedir. Özel sektör çalışanları bu ülkeyi görmek ve de farklı bir kültüre adım atmak amacı ile güzel bir tatil rezervasyonu yapabilirler. Bu süreci belgeleri ve de beyanları ile desteklemeleri halinde vizeleri onaylanacaktır. Fildişi sahillerinin doğal hayata olan saygısı, turistlere karşı olan yaklaşımları oldukça sıcaktır. Özellikle hayvanat bahçeleri ile ünlü olan ülkede, turistlerin en çok uğradı destinasyonlardan olan başkent bu konuda adını altın harfler ile yazdırmakla kalmamış, büyük bir örnek teşkil etmiştir. Hayvanları asla kafesler ile ziyaretçilere sunmayan ülke; hayvanat bahçelerini hayvanların doğal ortamlarında kurarak insanlarla onların arasında ki bağı doğal yollarla kurulacak düzeyde bırakmıştır. Özel sektörde görev yapan her Türk vatandaşı; seyahat masraflarını karşılayabilecek gelire sahip olduğunu belgelemesi durumunda tüm ülkeyi gezebilecek kadar vize alabilir.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Banka Hesap Özeti

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Uluslararası Aşı Sertifikası

Şirket Evrakları

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Dekont

Kamu-Devlet Memuru: Etnik kültürlerin hakim olduğu ülkeleri ziyaret etmekten hoşlanan kamu görevlileri; mutlaka Fildişi Sahilleri’ni de görmelidir. Batı Afrika’nın en özel bölgelerinden olan, kakao kokan bu ülkeye giriş izni olmadan yolculuk edemezsiniz. Dolayısı ile en planladığınız seyahatten önce; Fildişi Sahilleri vizenizi almanız gerekiyor. Modern sanat müzeleri, etnik dansçıları, Yerel lezzetleri ve de doğal kalmış sahilleri ile insanları büyüsü altına alan bu güzel kokulu şehre seyahat edecek olan devlet memurları için Vize ofisi işlemlerini profesyonelce yürütmektedir. Fildişi Sahilleri yolculuğunuz başlamadan en az bir ay önce; danışmanınız ile görüşmeli ve de belgeleriniz ile alakalı istenen eksikleri tamamlamalısınız. Kartpostalları aratmayan eski yapıları ve de el sanatları pazarları ile ünlü olan bu ülkede beki de içtiğiniz en güzel kahveyi içmek için vize işlemlerinizde sorun yaşamamalısınız. Vize Ofisi yardımları ve yönlendirmesi sayesinde; yolculuğunuzdan önce turistik vizenizi almak için harekete geçin ve de destek hattını arayın.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Banka Hesap Özeti

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Uluslararası Aşı Sertifikası

Şirket Evrakları

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Dekont

Emekli: Fildişi Sahilleri’nde güzel ve de farklı bir tatil geçirmenin yolunu arayan emekli vatandaşlar için en doğru adres kesinlikle Vize Ofisi’dir. Vize Ofisi, her açıdan sizlere bu konuda yardımcı olacak bilgi birikimine sahiptir. Sıkı pazarlıkçı olan ülkenin satıcıları, turistleri de çok sıcak bir şekilde konuk etmektedir. Emekli vatandaşların vize alma süreçlerinde en önemli olan evrak; banka hesap dökümleridir. Fildişi Sahilleri, vize verdiği kişilerin seyahatlerini idame etmeleri konusunda oldukça ısrarcıdır. Bu durumu beyan etmeniz neticesinde; turistik vize alma işlemini büyük ihtimalle olumlu sonuçlanacaktır. Güzel bir ülkede, sıcak insanlarla geçireceğiniz farklı bir tatil için Vize Ofisinden destek almayı ihmal etmeyiniz. Sunacağınız belgeler ile ilgili herhangi bir sorunuz bulunuyorsa; sorularınızı yönelterek müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Vize Talep Dilekçesi

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Banka Hesap Özeti

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Uluslararası Aşı Sertifikası

Emekli Belgesi

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Dekont

Serbest Meslek-Avukat-Mali Müşavir: Fildişi Sahilleri hem tarihi güzelliği ile hem de doğal güzellikleri nedeni ile turistlerin ilgi alanına giriyor. Unesco koruması altında bulunan Grand bassam, ülkenin ilk başkentidir. Benzersiz bir manzaraya bakmak isteyen Türk vatandaşları bu şehrin sahillerinde günlerini harika bir şekilde geçirebilirler. Palmiye ve de fıstık ağaçları ile sizleri selamlayan ülkede bulunmanız için Fildişi Sahilleri Konsolosluğu’nun iznine ihtiyacınız bulunmaktır. Vize alabilecek kategoriler arasında yer alan serbest meslek grubu; Vize Ofisi’nden alacakları bilgeye göre kendi evraklarının teminini kısa zamanda içerisinde gerçekleştirmelidir. Plajları oldukça güvenli olan bu ülkede; atla gezebilir, turistik turlara katılabilir, şehir turlarında hiç görmediğiniz manzaralar ile karşılaşabilirsiniz. Avukat, doktor, mühendis, mali müşavir ya da çiftçi olan kişiler ve de diğer meslek grupları; kendi mesleklerini beyan eden belgeler ile beraber konsolosluk başvurularını yaptırmak amacı ile danışmanlık hizmeti talebinde bulunmalıdırlar. Danışmanlık hizmeti taleplerinizi arayarak ya da mail yolu ile de gerçekleştirmeniz mümkündür.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Banka Hesap Özeti

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Uluslararası Aşı Sertifikası

Oda Kayıt Belgesi

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Dekont

Öğrenci: Fildişi Sahilleri, deniz ve de kültür turizmi açısından, insanları etkilemeyi başaran ve de her yıl milyonlarca kişiyi misafir eden bir ülkedir. Geniş dalgaların, palmiyelere paralel uzanan dalgaları arasından geniş ülkeyi izlemek isteyen turistler arasında öğrencilerde bulunabilir. Öğrencilerin başvuruları, özenle incelendikten sonra kendilerine diğer başvur sahipleri gibi bilgi verilmektedir. Mango ağaçları altında çıkacağınız safari ve de hindistancevizi ağaçları altında yapacağız güzel sohbetler için Fildişi Sahilleri turist vizesini almanız şarttır. Ülkede gezme özgürlüğü kazanmanız için reşit değilseniz, anne ve de babanızın izin belgesi imzalaması gerekiyor. Noterde hazırlanması gereken bu belge sayesinde seyahat edebilirsiniz. Muhteşem bir tatili vaat eden bu ülkede uzun süre görmediğiniz kadar güzel manzaralar görmek ve de kültürel etkinliklerin tadını çıkartmak için Vize Ofisi’nden hazırlamanız istenen dosya ile alakalı bilgi alabilir, hazırlıklara başlayabilirsiniz. Fildişi Sahilleri yetkili kurum ve de turizm acentelerine başvurmanızı onaylamakla birlikte, başvurularınızı da bu kurumlar aracılığı ile iletmenize onay vermektedir. Öğrenciler için de ayrı bir çalışma planı hazırlayan Vize Ofisi çalışanları; kısa sürede evraklarınızın işleme konulması açısından çok çalışmaktadırlar.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Banka hesap Özeti

Uluslararası Aşı Sertifikası

Muvaffaktname

Taahhütname

Öğrenci Belgesi

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Dekont

Ev Hanımı: Son yıllarda yoğun olarak Fildişi Sahilleri ’ne gidebilmek için vize başvurusu yapılmaktadır. Keşfedilen benzersiz ülkeler arasında yer allan Fildişi Sahilleri; kapılarını ev hanımlarına da açmaktadır. Ev hanımları Fildişi Sahilleri ‘ne gezi amaçlı seyahat düzenlemek için Vize Ofisi ile irtibat halinde olmalıdır. Gelir beyanına dayalı olarak vize başvurularının incelendiği göz önünde bulunduğunda; kurumsal bir destek alarak başvurunuzu daha iyi şekilde sunabilirsiniz. Yeşil bir doğa, tertemiz bir deniz, sıcak bir yerel halk, lüks oteller ve de daha fazlası için gezi planınızı şimdiden yapıp, vize müracaatınız için kolları sıvamalısınız. Özel bir ülkeye seyahat etmek isteyenlerin ilk durakları arasında yer alan Fildişi Sahilleri, tüm ev hanımlarının vize başvurusunda bulunabileceği ülkelerdendir. Ev hanımı olan müracaat sahiplerinden, bir sponsor sunması talep edilecektir. Talep edilen evraklara, sponsor belgeleri de eklenerek telsim edilmelidir.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Banka Hesap Özeti

Uluslararası Aşı Sertifikası

Tahhütname

Sponsor Evrakları

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Dekont

İşsiz-Sponsorlu: Fildişi Sahilleri ile alakalı yapmış olduğunuz seyahat planınıza bağlı kalmak amacı ile Vize Ofisi sizlerden seyahatinize ilişkin detayları istemektedir. Aynı detayları Fildişi Sahilleri Konsolosluğu’na beyan etmek üzere müracaatınızda kullanmak üzere talep eden Vize Ofisi; randevu talebinizi de oluşturmaktadır. İşlemler sırasında; vize alabilmeniz için müracaatta bulunmanız gereken vize türünü seçmelisiniz. Çalışma hayatına ara vermiş, çalışmayan ya da sigortası henüz başlamayan kişilerde bu tatile gidebilmek için vize almalıdırlar. Şahsın işsiz olması vize almasına engel değildir. Kişinin vize almasına engel olan en temel neden maddi durumunun bu seyahati karşılamayacak olmasıdır. Fakat işsiz olmasının yanı sıra; sponsorunun desteğini alarak bu geziye çıkmayı garantileyen kişiler vize reddi ile karşılaşamazlar. En azından maddi durumları yüzünden ya da işsiz oldukları için vize reddi nedenleri ortadan kalkar. Vize müracaatınızda ki en özel belge; sponsor belgenizdir.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Banka Hesap Özeti

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Uluslararası Aşı Sertifikası

Dekont

Sponsor Evrakları

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Ticari Vize İşlemleri ve Randevu:

Sahip olduğu ham madde ve de iş gücü nedeni ile ticari çevrelerin yakın takibinde olan Fildişi Sahillerine ticari bir ziyaret gerçekleştirmek isteyen işverenler ve de çalışanlar, bu ülkede diledikleri kadar kalabilirler. Seyahatinizin giderlerini karşılayabilecek kadar bir meblanın yer aldığı banka hesabı sunmanız ile bu isteğiniz olumlu şekilde değerlendirilecektir. 30 güne kadar vize alabileceğiniz Fildişi Sahilleri; özellikle İngiliz ve de Fransızların ilgisini çeken ticari bir öneme sahiptir. Türk iş insanları ve de farklı firmalar ar-ge çalışmalarını sürdürmek, yeni bir iş kolu oluşturmak, araştırma yapmak ya da Fildişi Sahilleri’nde gerçekleşecek olan fuarlara katılabilme özgürlüğüne sahiptirler. Fildişi Sahilleri ticari vizesi kapsamında yapacağınız her başvuru Vize Ofisi’nin gerekli gördüğü düzeltmeler ve eklemeler gerçekleştirildikten sonra Fildişi Sahilleri Büyükelçiliği ile paylaşılacaktır. Fildişi Sahilleri ticari vizesi almanız için dosyanız ile beraber sunmanız beklenen ticari davetiye hakkında da; danışmanınız sizlerle görüşme sağlayacak ve de detayları paylaşacaktır.

Özel Sektör Çalışanı: Özel sektör çalışanları meslekleri ve de işlerinde bulundukları konumun bir yaptırımı olarak Fildişi Sahillerinde ticari bir amaç uğruna bulunmak isteyebilirler. Fildişi Sahilleri, verimli toprakları, zengin maden rezervleri ve de ham maddeleri ile Türk yatırımcılara da göz kırpan cazibe merkezleri haline gelmiştir. Yıllar içerisinde geçirdiği değişim ve de gelişme sayesinde, farklı bir ticari koalisyona sahip olan bu ülkede; ticari amaç doğrultusunda bulunan birçok Türk vatandaşı bulunmaktadır. Fildişi Sahilleri’nde bulunacak olan özel sektör çalışanının şirket evraklarını ve de işveren yazısını imzalı olarak yetkililer ile paylaşması beklenmektedir. Maden ve de ham madde işlenmesi bakımında birçok Türk iş insanı; çalışanlarını Fildişi Sahillerine görevli olarak göndererek piyasa araştırması yaptırıp, fuar katılımı gerçekleştirmesi için vize talebinde bulunabiliyor. Kendi adınıza ticari vize başvurusunda bulunabileceğiniz gibi sizin yerinize görevlendirme ile sizleri bu seyahate sevk eden şirketiniz de Vize Ofisinden kurumsal bir destek almak şartı ile iletişime geçebilir.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Otel Rezervasyonu

Banka Hesap Özeti

Uçak Rezervasyonu

Uluslararası Aşı Sertifikası

Şirket Evrakları

Seyahat ve Sağlık Sigortası

İş Veren Yazısı

Dekont

İşveren-Firma Sahibi: Fildişi Sahilleri’nde bulunan ticari gelişime seyirci kalmak istemeyen yatırımcılar ve de Türk işverenler; ticari vize alımı gerçekleştirerek ülkeye istedikleri tarihler süresinde ziyaret gerçekleştirebilirler. Büyük bir yatırım açığı olan Fildişi Sahilleri belki de kısa bir süre sonra sizin yatırımınızı doğru iş atılımınız ile büyük bir yol katledilecek. Yatırımcıların dikkatle incelediği bir ekonomik gelişim gösteren ülkede Türk iş adamları ve de yatırımcıları da farklı sektörlerde sıçrama elde etmiş durumda. Dolayışı ile ticari vize başvuruları, Fildişi Sahilleri Konsolosluğu tarafından olumlu karşılanan başvurular arasında yer almaktadır. Ancak başvurularınızda beyanlarınızın, evraklarınızda yer alan bilgiler ile ters düşmemesi ve de yetkililerin sizlerin niyetine inanması oldukça önemlidir. İşverenler Fildişi Sahilleri’nde özel bir iş görüşme gerçekleştirmek ya dayeni iş olanaklarına sahip olmak amacı ile çıkacağınız seyahat için Vize Ofisine güvenebilirsiniz. Böylece siz işleriniz ile ilgilenirken; danışmanınızı sizler için gerekli olan tüm başvuruları yerine getirmiş ve de vize randevunuzu almış olur. Bu kadar kurumsal bir danışmanlık merkezi ile çalıştıktan sonra; son derece olumlu sonuçlar alacak olan bir vize müracaatı gerçekleştireceğinize emin olabilirsiniz.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Otel Rezşervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Banka Hesap Özeti

Uluslararası Aşı Sertifikası

Şirket Evrakları

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Dekont

Aile Ziyareti Vize İşlemleri ve Randevu:

Fildişi Sahilleri güzelliği ve de zengin kültür ile birçok kişinin yaşam alanı haline geldi. Aile üyelerinizin Fildişi Sahilleri’nde yaşamasının üzerine sizlerde, bu ülkede ailenizi ziyaret edebilmek için konsolosluğa giderek vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak işlemlerinizin uzun sürmesini istemiyorsanız; Vize ofisi yetkililerinin sizler için çizeceği müracaat aşamalarına uyum sağlayabilirsiniz. Bu sürecin sizi ilgilendiren en önemli kısmı; yetkililerin talep edeceği belgelerde eksik ya da hatalı bilgi olmamasıdır. Siz belgelerinizin tedarikini yapacaksınız, danışmanınız ise; sizin için Fildişi Sahilleri aile ziyareti vize başvurusu işlemlerinizi başlatacak. Fildişi Sahilleri, aile ziyareti vizesi için önemli kriterler belirlemiştir. Aşı kartı ya da davet mektubu olmayan başvuru şahıslarının müracaatlarında sorunlar yaşanabilmektedir. İlgili vize hakkında ödemeniz gereken bir de vize ücreti bulunmaktadır. Vize ücretinizin ve de danışmanlık hizmeti bedelinizin ne olduğunu öğrenmek için Vize Ofisi destek hattı sizlere yardımcı olmaktadır.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Otel Rezervasyonu

Banka Hesap özeti

Uçak Rezervasyonu

Uluslararası Aşı Sertifikası

Davet Mektubu

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Dekont

Transit Vize İşlemleri ve Randevusu:

Fildişi Sahilleri üzerinden geçmek istediğiniz bir ülke varsa; mutlaka transit vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Transit vize müracaatınız için elinizde olması gereken bir takım belge ve de evraklar olmalıdır. Bu belgeler içerisinde; kişisel ve de diğer belgeleriniz bulunmalıdır. Transit geçiş hakkı almanız için vizenizin onaylanması şartı aranmakta olup, sunacağınız evrakların da mutlaka gerçeği yansıtan beyanlar içermesi gerekmektedir. Fildişi Sahilleri transit geçiş vizesi alabilmeniz için bu sebebi doğrulamanız gerekmekte. Transit geçiş yapmak için müracaatta bulunduğunuza ilişkin en yetkin açıklamayı; dosyanızda bulunması gereken asıl gitmek istediğiniz ülkenin vize onayı ile yapabilirsiniz. Vize Ofisi bu ve de bunun gibi birçok önemli belge ile alakalı sizlere altın değerinde ipuçları vermektedir. Danışmanınız bu konuda sizlere mutlaka klavuz olacak, işlemleriniz ve de randevunuz için elinden geleni yapacaktır.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Uluslararası Aşı Sertifikası

Banka Hesap Özeti

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Geçiş Yapılacak Ülkenin Vize Onayı

Dekont

Şoför Vize İşlemleri ve Randevusu:

Şoför vizesine sahip olmak için yapacağınız müracaatın muhatabı; Fildişi Sahilleri Konsolosluğu’dur. Fildişi Sahilleri hakkında bilmediğiniz, vize ücretleri, vize süreci ve de daha da önemlisi vize almanız için gerekli olan şartları Vize Ofisi çalışanlarından öğrenebilirsiniz. Hem destek hattı, hem de soru yöneltebileceğiniz mail adresi ile sizlerin kolayca ulaşım sağlayabileceği Vize Ofisi; şoför vize işlemlerinin devamında da randevunuz için kolları sıvamaktadır. Konsolosluktan alınması gereken randevu ile alakalı da Vize Ofisi’ne güvenmelisiniz. Şoför vize işlemlerinizde doldurmanız gereken vize talep formunda; Fildişi Sahilleri’ne gitme nedeniniz ve de kaç gün kalacağınıza da değinmeniz gerekmektedir. Şoför vizesiz almak isteyen tüm vatandaşların; Vize ofisi ile iletişime geçmesi ve de konsolosluk randevularının alınması gerekmektedir.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Banka Hesap Özeti

Uluslararası Aşı Sertifikası

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Dekont

Vize Ücreti ve Fiyatları:

Fildişi Sahilleri vize müracaatlarınız için öngörülen bir ücret bulunmamaktadır. Her vize müracaatından, bulunduğu kategori ile alakalı bir harç ortaya çıkmaktadır. Aile ziyareti vizesi için ödenmesi gereken vize harcı ile ticari vize alımı için gerçekleştirmeniz gereken vize harcının beledi aynı olmayabilir. Ayrıca 2020 yılı itibari ile vize harçlarına gelecek zam ile alakalı da Vize Ofisi yetkilisi sizlere gerekli bilgileri vermektedir. Turist vizesi ile Fildişi Sahilleri Konsolosluğu’na müracaatını yapmak isteyen adayların ödemesi gereken vize harcını öğrenmek için destek hattına başvurmaları gerekmektedir. Ticari vize ve de diğer kategorilerde yer alan vize müracaatları ile alakalı da yine sorularınızı destek hattı aracılığı ile yetkililere ulaştırmanız mümkün.

Vize Reddi:

Fildişi Sahilleri müracaatı ile alakalı bir yaptırımla karşılaşabilirsiniz. Ret cevabı alabileceğiniz konuların başında; vize istediğiniz tarihler gelmektedir. Eğer otel ve de uçak rezervasyonunuzun tarihleri, sizin talep formunda belirttiğiniz tarihlere uymuyorsa; vize reddi alabilirsiniz. Vize reddi alan adaylar itiraz hakkına sahiptir. Kişisel konularda da vize reddi alabileceğiniz beyanlarınız olabilir. Gerçek dışı beyanlar araştırma sonucunda ortaya çıkmaktadır. Dolayısı ile de kesinlikle yalan beyanlara yer verilmemelidir. Bu da vizenizin olumsuz cevap almasına neden olabilmektedir.

Vize İçin Gerekli Belgeler:

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu: Ülkelerin konsolosluklarına yapacağınız müracaatlar ile alakalı tüm detayları içeren bu formu doldurmanız gerekmektedir. Fildişi Sahilleri vize başvuru formunu, danışanınızdan alacağınız bilgiler dahilinde doldurabilirsiniz.

Pasaport: Fildişi Sahilleri vize inceleme komisyonundan geçen bütün başvuru dosyalarında öncelikle pasaport incelemesi yapılmaktadır. Pasaportunuzun boş sayfası olması gerekmektedir.

Biyometrik Fotoğraf: Fildişi Sahilleri vize kriterlerine göre 4 adet fotoğraf sunmanız yeterli olacaktır. Fotoğraf boyutları standart olup; 3,5-4,5 cm olmalıdır.

Otel Rezervasyonu: Fildişi Sahilleri vize alımı için gerekli olan başvuru şartlarında; vizenizin devam ettiği sürece otel rezervasyonu kaydı sunmanız gerekmektedir. İlgili otelden ya da tur şirketinden rezervasyon örneğini kaşeli şekilde alarak dosyanıza eklemelisiniz.

Uçak Rezervasyonu: Otel rezervasyonu gibi uçak rezervasyonunuzu da yetkililere sunarken, tarihlerin vize başvurunuzda yer alan tarihle ile aynı olmasına dikkat ediniz. Gidiş- dönüş uçak bileti rezervasyonunuz dosyada bulunmalıdır.

Banka Hesap Özeti: Vize başvurunuzun olumlu karşılanması için banka hesabınızda bu seyahati karşılamaya yetecek kadar para olması gerekmekte. Bun haricinde sponsorlu başvuru yapan kişilerden de, banka hesap dökümü istenmektedir. Ancak sponsorlu kişiler; destekçilerinin hesap özetini paylaşmalıdırlar.

Uluslararası Aşı Sertifikası: Fildişi Sahilleri vize alımı için yetkililere yaptığınız müracaatlarınız neticesinde; dosyanız incelenecektir. Dosyanızın yanı sıra dahil olmanız gereken bir diğer önemli belgede aşı kartınızdır. Ülkeye girişte de aşı kartı kontrolü yapılmaktadır.

Muvaffakatname: Reşit olmaya henüz erişememiş olan bireylerin, vize kategorilerinin tamamına başvurma hakkı vardır. Ancak tüm başvurularında; vasilerinin izinleri olduğunu gösteren noterden tasdiklenmiş muvafakatname sunumu yapma zorunlulukları vardır.

Şirket Evrakları: Kamu dışında çalışan kişiler, özel sektörde çalışan elemanlar ve şirket sahipleri mesleklerini ve işyerlerinin faaliyet alnını göstermek amacı ile şirket evraklarının sunumunu yapmaktadırlar.

Oda Kayıt Belgesi: Serbest meslek ile uğraştığının altını çizen başvuru adaylarının, oda kayıt belgesi sunumu yapmaları gerekiyor. Kişiler çalıştıkları meslek grubu ile ilgili bulundukları şehirde ki meslek odasından bu belgeyi isteyebilirler.

Taahhütname: Fildişi Sahilleri tatil ya da farklı amaçlar için vize alabileceğiniz bir ülkedir.

Öğrenci Belgesi: Erasmus yapmaya hak kazanan öğrenciler ile diğer vize kategorilerine başvurmak isteyen öğrencilerin bunu belgelerleri şarttır. Kişiler öğrenci belgelerini güncel tarihli olarak sunmalıdırlar.

Geçiş Yapılacak Ülkenin Vize Onayı: Transit geçişler için ize almak isteyen kişilerin bu vizeyi alabilmeleri, geçiş yapmaları gereken ülkenin vize onay beyanını sunmalarına bağlıdır.

Kimlik Fotokopisi: Fildişi Sahilleri başvuru doyanız hazırlanırken; kimlik fotokopiniz de güncellenmiş hali ile yerini almalıdır.

Pasaport Fotokopisi: Aslı incelmeye alınan belgelerden olan pasaportunuzun, işlemler devam ederken tekrar incelenmesi gerektiği için fotokopisi ile de dosyanızda bulunması gerekmektedir.

Emekli Belgesi: Meslek açıklaması yaparken, o bölüme emekli olduğunu yazan başvuru sahipleri sadece formu doldururken bu konuya değinmemeli, belgeler ile desteklemelidir. Emekli Belgesi sunumu şarttır.

Kabul Yazısı: Erasmus’a katılmak isteyen öğrencilerin ilgili okuldan almaları gereken kabul yazısı, konsolosluğa aslı sunulması gereken belgeler arasında yer almaktadır.

Dekont: Fildişi Sahilleri vize başvurusu için ödenmesi gereken harcı yatırdığınızda alacağınız dekontu; müracaat evraklarınızla beraber sunmalısınız.

Sponsor Evrakları:  Sponsor evrakları içerisinde; kişinin kimlik fotokopisi, banka hesap özeti, banka imza sirküsü ve de taahhütnamesi bulunmalıdır.

Ticari Davetiye: İş seyahatleri dolayısı ile şirket çalışanları ve de firma sahipleri vize almak için ilgili kurumlara başvuruda bulunabilir. Kişiler iş ile alakalı başvurularında ticari davetiye de ibraz etmelidirler.

İş Veren Yazısı: Özellikle şoför vizeleri ve de ticari vize başvurularının, şirket ya da firmayı temsilen gidilecek bir seyahat olduğu gerekçesini gösteren işveren yazısı orijinali konsolosluk ile paylaşılmaktadır.

Evlilik Belgesi: Fildişi Sahilleri’ne yerleşmek isteyen kişilerin oturum, vatandaşlık ya da aile birleşimi vizeleri için evlilik belgesi sunumu şarttır.

Doğum Belgesi: Fildişi Sahilleri doğumlu olan kişilerin vatandaşlık başvurularında, bu formu beyan etmeleri halinde doğum belgelerini de paylaşmaları şarttır.

Erasmus Vize İşlemleri ve Randevusu:

Fildişi Sahilleri, Türk öğrencilerinde dikkatini çekebilecek güzellikte bir ülkedir. Etnik grupların bir arada yaşamayı başardığı nadir ülkelerden olan Fildişi Sahilleri’nde Erasmus yapmak isteyenlerin Vize Ofisi ile görüşmeleri şarttır. Türkiye ile herhangi bir ülke arasında yapılması gereken Erasmus programları dahilinde bu ülkeye seyahat etmek isteyenlerin, Erasmus vizesine başvuruları yapılmaktadır. Kişilerin Erasmus vizesi onayı alabilmeleri için kabul yazılarının gelmiş olması gerekmektedir.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Uluslararası Aşı Sertifikası

Muvaffaktname

Taahhütname

Banka Hesap Özeti

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Kabul Yazısı

Dekont

OTURUM:

Çalışma Vizesi Randevu ve Gerekli Belgeler:

Fildişi Sahilleri Konsolosluğu; Türk vatandaşlarının çalışma vizesi alması için belirli şartları yerine getirmesine karar vermiştir. Çalışma izni alabilecek olan adayların; başvurularında sunacakları beyanların, belgelerin, ülkede çalışabilecek bir kişi olduğunu doğrulaması gerekmektedir. Çalışma izni almak için kuruma müracaatta bulanacak olan adaylara; çalışacakları adres, kurum sorulmaktadır. İlgili kişilerin Fildişi Sahilleri’ne gittiğinde çalışacakları meslek ile ilgili de meslek belgeleri sunması gerekmektedir. Kişiler hesap özetlerinde de bu süreçte kendilerine yetecek kadar bir miktarın var olduğunu ispatlamalıdırlar. 2020 çalışma vizesi başvurularında karşılaşacağınız aşamalar hakkında Vize Ofisi yetkileri sizlere bilgi vermektedir. İlgili konuya ilişkin sorularınızı ve de görüşlerinizi Vize Ofisi temsilciniz ile görüşebilirsiniz.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Banka Hesap Özeti

Uluslararası Aşı Sertifikası

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Ticari Davetiye

Dekont

Oturum Vizesi Randevusu ve Gerekli Belgeler:

Oturma vizesi almak için Fildişi Sahilleri Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak Fildişi Sahilleri, başvuruda bulunmak isteyen kişilerin müracaatlarını şahsen değil, aracı yetkililer ile de kabul etmektedir. Oturum vizenizi almak için uygun koşulları sallamanız şarttır. Pasaportunuz ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına; Vize Ofisi ile bu konu hakkında görüşmeli, izlemeniz gereken yolu öğrenmelisiniz. Kurumsal ve de resmi başvurularınız için vize danışmanlığınızı yapmaya aday olan Vize Ofisi’nden alabileceğiniz hizmetler bunlarla da sınırlı değildir. Vize Ofisi, sizlerin vize randevusu alma işlemlerinizde de yardımcı olmaktadır. İlgili başvurunuzun sürdürülmesi ve de gerekli bürokratik başvuruların yapılması için adınıza hizmet vermektedir.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Banka Hesap Özeti

Uluslararası Aşı Sertifikası

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Dekont

VATANDAŞLIK

Vatandaşlık Randevusu ve Gerekli Belgeler:

Türk vatandaşlarının farklı ülke vatandaşlığına geçiş işlemleri ile ilgili Vize Ofisi danışmanlık sunmaktadır. Vatandaşlığa geçiş ile alakalı yapılan değişiklikler ve de kurumların bu süreçte istediklerini sizlerle detaylı olarak görüşerek, olumlu sonuç alabilmeniz için tüm yolları sizlere göstermektedir. Vize Ofisi, vatandaşlık müracaatınız boyunca sizinle birlikte işlemlerin takibini yaparak, bu süreçte yükünüzü hafifletmek için çabalamaktadır. Fildişi Sahilleri vatandaşlığına geçiş sürecinde; belgeleriniz, pasaportunuz, kimlik kartınız işlemlerden geçerek detaylı bir şekilde incelenmektedir. Devamında ise; vatandaşlık başvurunuz ile ilgili randevu süreci başlamaktadır. Vize Ofisi ile vatandaşlık başvurunuzu gerçekleştirmek için destek hattından ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Banka Hesap Özeti

Uluslararası Aşı Sertifikası

Seyahat ve Sağlık Sigortası

Doğum Belgesi

Evlilik Belgesi

Dekont

Pasaport ve Kimlik İşlemleri:

Vize almak için yapacağınız başvurudan önce; Vize Ofisi ekibi pasaportunuzu ilgili kuruma sunmakta ve de pasaport bilgileriniz ışığında işlemlerinizi başlatmaktadır. Aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınızda incelemeden geçmektedir. Sürecin tamamlanması ile Vize Ofisi danışmanınız; isteğiniz üzerine pasaportunuz ile nüfus cüzdanınızı sizlerin adresine göndermektedir. Kimlik ve de pasaportunuz ile ilgili ön araştırmanın sürdürülmesinde de yine danışmanınız sizlere yardımcı olmak için çalışmaktadır.

Aile Birleşimi ve Randevusu:

Aile birleşimine başvuru yapacak olan Türk vatandaşları; Fildişi Sahillerinde ikamet ettiği kesinleşmiş olan aileleri ile alakalı oturum izni ve de davet mektubu sunmalıdırlar. Aile birleşimi vizelerinin şartları ve de hangi belgeleri sunmanız gerektiği ile ilgili Vize Ofisi sizlerle görüşme sağlamaktadır. İlgili kuruma başvuru yaparken sizlerden talep edilen belgelerin bir kısmı resmi evraklardan oluşurken, bie kısmı da form ve de dilekçelerden oluşmaktadır. Bu nedenle de, vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olan kişilerden yardım almanızda fayda vardır.

Büyükelçiliği Ankara

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri

Adres:  Kazım Özalp Mah. Reşit Galip Cad. İlkadım Sok. No:3, Çankaya/ANKARA

Posta Adresi:   PK  06700 Çankaya/ANKARA

Telefon:   +90 312 446 01 14

İstanbul Fahri Konsolosluğu

Fildişi Sahili İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Fahri Konsolos : Zekai EREZ - Ayşe EREZ

Adres: Fildişi Sahili İstanbul Fahri Konsolosluğu Büyükçavuşlu Beldesi Silivri / İSTANBUL

Posta Adresi:  Büyükçavuşlu Beldesi Sazlıdere mevkii 34930 Silivri/İSTANBUL

Telefon: +90 212 745 35 05

Bursa Fahri Konsolosluğu:

Fildişi Sahili Bursa Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Fahri Konsolos : Vittorio ZAGAİA

Adres: Fildişi Sahili Bursa Fahri Konsolosluğu Adabağlar Sok. No:13 Çalı/ BURSA

Posta Adresi:  Çalık Halil Mah. Adabağlar Sok. No:13  Çalı / BURSA

Telefon: +90 224 444 04 58

İzmir Fahri Konsolosluğu

Fildişi Sahili İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Fahri Konsolos : Ethem Altan ÜNSAL

Adres:Fildişi Sahili İzmir Fahri Konsolosluğu Alsancak Mah.İsçiler Cad.No: 176 / 1 Konak/İZMİR

Posta Adresi:  Alsancak Mah. İsçiler Caddesi, No: 176 / 1  35230 Konak/İZMİR 

Telefon: +90 232 421 36 80

ÇALIŞMA:

Çalışma Vizesi ve Çalışma İzni:

Çalışma izni almak amacı ile başvuru yapacak olan Fildişi Sahilleri yolcularının; Fildişi Sahilleri elçiliklerine müracaatta bulunmaları için oturum şartlarını taşıyor olmaları gerekiyor. Kişilerde aranan özelliklerin neler olduğuna, ne kadar sürelik vize alabileceklerine ilişkin tüm soruları Vize Ofisi yanıtlamaktadır. Vize başvurusunu ne zaman yapmanız gerektiğine dair sorularınızı ve de ne kadar ücret ödemeniz gerekeceğine dair ön bilgilendirme için Vize Ofisi ile birebir görüşme sağlamanız gerekmektedir. Kişiler çalışma izni alarak Fildişi Sahilleri’nde oturum izni de alarak hayatlarını sürdürebilirler. Vize başvuruları onaylanan kişiler ayrıca; vize süreleri bittiğinde bu süreyi tekrar uzatmak için de başvuruda bulunabilirler.

FORM ve DİLEKÇE

Vize Talep Dilekçesi

Vize Formu

Ticari Vize Dilekçesi

Fotoğraf Ölçüleri

Ulusal Form

 

ŞUBELER

Ankara Vize Ofisi

Fildişi Sahilleri Ankara Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Antalya Vize Ofisi

Fildişi Sahilleri Antalya Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Bursa Vize Ofisi

Fildişi Sahilleri Bursa Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Gaziantep Vize Ofisi

Fildişi Sahilleri Gaziantep Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

İstanbul Vize Ofisi

Fildişi Sahilleri İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

İzmir Vize Ofisi

Fildişi Sahilleri İzmir Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Trabzon Vize Ofisi

Fildişi Sahilleri Trabzon Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Adana Vize Ofisi

Fildişi Sahilleri Adana Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Hatay Vize Ofisi

Fildişi Sahilleri Hatay Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Mersin Vize Ofisi

Fildişi Sahilleri Mersin Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

DUYURULAR

Vize Belgeleri 2020

 1. Fildişi Sahilleri Vize Başvuru Form
 2. Biyometrik Fotoğraf
 3. Pasaport Fotokopisi
 4. Kimlik Fotokopisi
 5. Otel Rezervasyonu
 6. Uçak Rezervasyonu
 7. Uluslararası Aşı Sertifikası
 8. Kabul Yazısı
 9. Banka Hesap Özeti
 10. Dekont
 11. Şirket Evrakları
 12. Oda Kayıt belgesi
 13. Öğrenci Belgesi
 14. Sponsor Kimlik Fotokopisi
 15. Muvaffakatname
 16. İş Davetiyesi
 17. Otel, Uçak, Konaklama Belgeleri
 18. Evlilik Belgesi
 19. Doğum Belgesi

 Fildişi Sahilleri vizesi, Fildişi Sahilleri turist vizesi, çalışma izni.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi