• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Finlandiya Vizesi

Finlandiya Vize Şartları, Gerekli Belgeler, Vize Hakkında Tüm Ayrıntılı Bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Kategoride Ara
Finlandiya Oturum Başvurusu

Dünyanın en güzel ülkelerinden bir tanesi olan Finlandiya yaşanabilir açıdan bakıldığında da oldukça iyi durumdadır. Mutluluğun temsili niteliğinde ülkede uzun ...

  • 0
  • 0
  • Finlandiya Vizesi
Finlandiya Vizesi Merak Edilenler
Schengen vizesi Avrupa’da bulunan ülkelerin Schengen vize sözleşmesi uyarınca ortak bir vize bölgesi oluşturduğu bir vize türüdür. Bu vize bölgesi ülkeler içinde serbest dolaşım mümkündür, vize bölgesi üyesi olmayan ülke vatandaşları Schengen vizesi aldıklarında bu haktan yararlanırlar ve 90 günü aşmayan seyahatlerinde Schengen vize bölgesinde seyahat edebilirler.
Finlandiya Schengen vize bölgesi ülkesidir ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umumi pasaportu sahiplerine vize uygulamaktadır. Diplomatik pasaport, Hizmet pasaportu ve Hususi pasaport sahipleri 90 günü aşmayan seyahatleri için vizeden muaftırlar.
Finlandiya vize başvurusu kısa süreli vizeler için vize aracı kurum aracılığı ile yapılmaktadır. VFS Global vize başvuru merkezlerinde Schengen kısa süreli vize başvuruları kabul edilmektedir. Vize başvuru formunu dolduran, vize talep dilekçesini yazan vize başvuru sahipleri gerekli evraklarını vize başvuru merkezlerine ileterek süreci tamamlar.
Finlandiya Büyükelçiliği Finlandiya vize başvuru dosyalarının incelendiği vize departmanında vize başvurularının sonuçlandırıldığı bir dış temsilciliktir. Finlandiya Büyükelçiliği P.K. 22 006692, Kavaklıdere ANKARA adresinde bulunmaktadır.
Ekşi sözlük sitesinde Finlandiya vizesi ile ilgili yorumların bulunduğu bir sayfa bulunmaktadır. Bu sayfadan Finlandiya vizesi hakkında kişisel yorumlara ulaşabilirsiniz.
Finlandiya kısa süreli ve uzun süreli seyahatlerde vize istemektedir. Schengen vize türündeki vizeleri Umumi Pasaport sahipleri almak zorundadır. Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri ile Diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatleri için vize almak zorunda değildir.
Finlandiya vizesi VFS Global vize başvuru merkezi aracılığı ile kolaylıkla alınmaktadır. Vize başvuru sahipleri gerekli evraklarını vize başvuru merkezine ulaştırarak istedikleri vize türünde hızlıca başvuru yapabilirler.
VFS Global vize başvuru merkezleri Finlandiya vizeleri için başvuru yapılabilecek yetkili bir vize başvuru merkezidir. Çoğu Schengen vize bölgesi ülkesinde olduğu gibi Finlandiya kısa süreli vizeleri için başvurular Konsolosluğa değil vize başvuru merkezlerine yapılır.
whatsapp