• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Finlandiya Vizesi

Finlandiya ile Türkiye arasında uygulanan vize rejimine göre umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşlar vizeye tabi tutulmaktadır. Finlandiya vize istiyor mu diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu bulunan vatandaşlarımız aylık süre içerisinde 3 ayı aşmamak şartıyla ülke seyahatlerinde vizeden muaf tutulur.

Finlandiya vizesi 4 farklı kategoriye ayrılmaktadır, turistik vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, aile birleşimi vizesi ile ticari ve iş vizesi farklı vize türleridir.

Finlandiya vizesi başvurusu Avrupa Birliği üyesi olmasından dolayı Schengen vize başvurusuna göre yapılmaktadır. Başvuru için öncelikle elektronik ortam üzerinden randevu alınması gerekir. Vize başvurusu ve başvuru işlemlerinin eksiksiz ve doğru şekilde yönetilebilmesi için Vize Ofis yetkililerinden yardım almak söz konusudur.

Finlandiya vizesi evrakları hakkında net bilgi sahibi olabilmek için büyükelçilik ve konsolosluk dışında vize danışmanlık merkezlerine de başvurmak mümkündür. Gerekli olan evraklar vize çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Vize talepleri ortalama 15 iş günü içerisinde tamamlanır.

Finlandiya vizesi ücreti için belirlenen harç bedeli her yıl konsolosluk tarafından güncellenir. Ücret ödenmeden başvuru başlatılmaz, ödemeler nakit ya da kredi kartı ile gerçekleştirilir.

Kategoride Ara
Finlandiya Oturum Başvurusu
Finlandiya Oturum Başvurusu

Dünyanın en güzel ülkelerinden bir tanesi olan Finlandiya yaşanabilir açıdan bakıldığında da oldukça iyi durumdadır. Mutluluğun temsili niteliğinde ülkede uzun ...

  • 36
  • 0
  • Finlandiya Vizesi
Finlandiya Vizesi Merak Edilenler
Schengen vizesi Avrupa’da bulunan ülkelerin Schengen vize sözleşmesi uyarınca ortak bir vize bölgesi oluşturduğu bir vize türüdür. Bu vize bölgesi ülkeler içinde serbest dolaşım mümkündür, vize bölgesi üyesi olmayan ülke vatandaşları Schengen vizesi aldıklarında bu haktan yararlanırlar ve 90 günü aşmayan seyahatlerinde Schengen vize bölgesinde seyahat edebilirler.
Finlandiya Schengen vize bölgesi ülkesidir ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umumi pasaportu sahiplerine vize uygulamaktadır. Diplomatik pasaport, Hizmet pasaportu ve Hususi pasaport sahipleri 90 günü aşmayan seyahatleri için vizeden muaftırlar.
Finlandiya vize başvurusu kısa süreli vizeler için vize aracı kurum aracılığı ile yapılmaktadır. VFS Global vize başvuru merkezlerinde Schengen kısa süreli vize başvuruları kabul edilmektedir. Vize başvuru formunu dolduran, vize talep dilekçesini yazan vize başvuru sahipleri gerekli evraklarını vize başvuru merkezlerine ileterek süreci tamamlar.
Finlandiya Büyükelçiliği Finlandiya vize başvuru dosyalarının incelendiği vize departmanında vize başvurularının sonuçlandırıldığı bir dış temsilciliktir. Finlandiya Büyükelçiliği P.K. 22 006692, Kavaklıdere ANKARA adresinde bulunmaktadır.
Ekşi sözlük sitesinde Finlandiya vizesi ile ilgili yorumların bulunduğu bir sayfa bulunmaktadır. Bu sayfadan Finlandiya vizesi hakkında kişisel yorumlara ulaşabilirsiniz.
Finlandiya kısa süreli ve uzun süreli seyahatlerde vize istemektedir. Schengen vize türündeki vizeleri Umumi Pasaport sahipleri almak zorundadır. Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri ile Diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatleri için vize almak zorunda değildir.
Finlandiya vizesi VFS Global vize başvuru merkezi aracılığı ile kolaylıkla alınmaktadır. Vize başvuru sahipleri gerekli evraklarını vize başvuru merkezine ulaştırarak istedikleri vize türünde hızlıca başvuru yapabilirler.
VFS Global vize başvuru merkezleri Finlandiya vizeleri için başvuru yapılabilecek yetkili bir vize başvuru merkezidir. Çoğu Schengen vize bölgesi ülkesinde olduğu gibi Finlandiya kısa süreli vizeleri için başvurular Konsolosluğa değil vize başvuru merkezlerine yapılır.
whatsapp