Finlandiya Vizesi 2022 Nasıl Alınır?

Avrupa ülkeleri arasında en az nüfusa sahip ülkelerden bir tanesi olan Finlandiya, her ne kadar az nüfusa sahip olsa da yüksek yaşam kalitesi ile dikkat çekiyor. Nüfusun yoğunluğu az olan ülke eğitim konusunda tüm dünyada adından söz ettirir hale gelmeyi de başarmıştır.

İçindekiler Tablosu göster
 • Böylesine yüksek yaşam kalitesine sahip ülkeye turizm, ticaret, eğitim gibi aklınıza gelebilecek birçok amaçla seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Bu amaçlara göre gerçekleştirmek istediğiniz seyahat için Finlandiya vizesi almanız gerekmektedir.
 • Finlandiya ziyaretleri için kısa süreli ve uzun süreli vizelere başvurmanız mümkündür. Süreler konusunda belirleyici husus ise seyahat amacıdır. Amaca yönelik olarak başvurunuzu sunmanız vizenin alınabilir olmasını da ortaya koymaktadır.
 • Schengen ülke grubuna dahil olmasından dolayı Finlandiya Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Bu vize ile 26 ülkeye geçiş yapma olanağının olması da önemli avantajlardandır. Elbette bu 26 ülkeye geçebilmeniz için ilk seyahati Finlandiya yapmanız sonrasında gitmek istediğiniz diğer ülkeye geçmeniz gerekmektedir.

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınmaktadır?

Öncelikle kurallara uygun ve mutlaka Finlandiya seyahatinin bitiş tarihinden itibaren en az 3 geçerliliği olan pasaporta sahip olmalısınız. Pasaportunuz kurallara uygun ise Finlandiya vize başvurusu için diğer adımlara geçebilirsiniz. Bu alanda sizlere destek sunacak çalışanlarımız hızlı ve sorunsuz şekilde vize almanızı sağlayacak yapıdadır. Tüm faktörler hesaba katılıp işlem yürütüldüğü taktirde başarılı sonuç elde etme ihtimali daha yüksek olmaktadır.

 • Seyahat amacınızı belirlemeniz ile birlikte hangi evrakları sunmanız gerektiği de ortaya çıkacaktır. Vize türlerinin birbirinden farklı özellikleri ve istenilen evrakları söz konusudur. Bu evrakların istenilen düzeyde sunulması çok önemli olup, hiçbir suretle yanlış beyanda bulunmamalı ve eksik belge sunulmamalıdır.
 • Evrak temini sağlandıktan sonra parmak izi ibrazları gibi veri tabanlı işlemlerin halledilmesi gerekmektedir. Farklılıkları ve uygulamaları belirtilen şekilde sürdürmeniz sonucu olumlu kılan en önemli etkendir. Finlandiya vizesi hazırlığında dikkatli şekilde hazırlanması gereken başvuru formu da esasları bakımından oldukça önemli evraklardandır.

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Her başvurunun belirli bir değerlendirme süreci ve süresi vardır. Bu süreler konusunda dikkatli olunması zamanında seyahatin en önemli etkenidir. Finlandiya vizesi başvurularında vize türünüze göre tüm evrakları eksiksiz sunarsanız 8 – 15 iş günü içerisinde sonuçlar bildirilmektedir.

 • Tahmini olarak hesaplanan bu sürenin iş yoğunluğu sebebi ile uzaması söz konusu olurken resmi tatil günleri de uzamaya sebep olmaktadır. Ayrıca değerlendirme aşamasında ek belge istenmesi söz konusu olabileceği için süre uzayabilir. Bu tür haller oldukça riskli olup, başvurunuzu 1 ay önceden yapmanız daha doğru karar olacaktır. Yaşanabilecek olumsuzluklar sizin seyahat planınızı alt üst edebilir.

Finlandiya Vizesi 2021 Vize Başvurusu

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vizenin alınabilir olması sunulan evraklara bağlı olduğu için eksik olmayacak şekilde dosya hazırlanıp sunulmalıdır. Bu hususta standart olarak belirlenen evraklara ek olarak seyahat amacına göre değişen evraklar söz konusudur. Her seyahate özgü evrakın olması da başvuru esasında doğru etkiyi ortaya koymaktadır.

 • Mutlaka uygun pasaporta sahip olmanız öncelikli olurken seyahat amacınıza yönelik belgeleri de sunmalısınız. Ticari amaçlı seyahat ediyorsanız firmanın finansal durumları istenirken eğitim amaçlı seyahatlerde ise eğitimin nerede ve nasıl gerçekleşeceği ile alakalı ayrıntılı bilgiler sunmalısınız.
 • Bilgi aktarımı konusunda denetlenebilir yapı olduğunu unutmadan hareket edilmeli ve evrakların bir biri ile örtüşüyor olmasına dikkat etmelisiniz. Farklı bilgiler içeren evrakların söz konusu olması vizenin ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Böyle bir durumun oluşması size maddi açıdan zarar vereceği gibi Finlandiya vizesi için zaman kaybı da söz konusu olacaktır.
 • Riskli hallerden uzak şekilde hareket etmek her açıdan avantaj sunacaktır. Finlandiya vizesi için gerekli evraklar temininde bizlerden profesyonel yardım alabilirsiniz. Uzman ekibimiz her türlü etkeni bilerek hareket etmektedir. Ayrıca güncel bilgiler eşliğinde iş yürütüyor olmamızda hataların önüne geçmektedir.

Finlandiya Vizesi Evrak Listesi

Birçok farklı amaçla seyahati gerçekleştirmek istediğinizde temin etmeniz gereken evraklar söz konusudur. İskandinav yarımadasında bulunan Finlandiya’ya gidebilme de hazırlamanız gereken belgeler vize türüne göre değişmektedir.

 • Değişen faktörleri hesaba katarak işlemler esnasında prosedürlere uygun hareket edilmesi önceliklidir. Finlandiya vizesi evrakları hazırlanırken profesyonel destek almak çok daha doğru olacaktır.
 • Sizlere en iyi hizmeti sunacak yapımız ile her açıdan doğru planlamayı aktarmaktayız. Sizlerin güvenli ve rahat şekilde vize almanızı sağlayacak tüm faktörlerde hesaba katılarak hareket edilmektedir. Sizden istenen evraklara ek olarak hazırlanması gereken formlar da düzenin esasları ile doğrudan bağlantılıdır.
 • Vize türüne göre istenen özel evraklar için müşteri hizmetlerimiz ile görüşebilirsiniz. Ortak olarak tüm vize türleri için hazırlanması gereken evraklar vardır. Seyahatin gerçekleşmesi adına hazırlanması gereken Finlandiya vizesi evrakları listesi şu şekildedir:

1- Pasaport

Hangi amaçla seyahat edilirse edilsin mutlaka bir pasaporta sahip olmanız gerekirken geçerlilik konusuna da ayrıca dikkat edilmelidir. Pasaportunuzun geçerliliği ile alakalı özellikle bakmanız gereken husus seyahat sonrasında da 3 ay daha süresinin bulunması olmalıdır. Ayrıca pasaportunuzun içerisinde 2 boş sayfa yeni vize işlemi için gerekirken yıpranmamış pasaport olmasına da dikkat etmelisiniz. Yıpranan pasaportla yaptığınız başvuru kabul görse dahi sınırda yapılan pasaport kontrolünde aksi durumlar oluşabileceği için geri çevrilme ihtimaliniz söz konusu olabilir.

2- Fotoğraf

Güncel halinizi yansıtması gereken fotoğrafın başka vize için kullanılmamış olması ve pasaportta ki resimle de aynı olmaması gerekir. Biometrik olarak ibraz etmeniz gereken fotoğrafın arka fonunun beyaz olması zorunludur. Ölçüleri de 34 x 45 mm olması kullanım noktasında çok önemlidir.

3- Vize Talep Dilekçesi

Finlandiya konsolosluğuna hitaben yazılması gereken vize talep dilekçesi mutlaka başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı şekilde sunulmalıdır. Talep dilekçesinde neden seyahat etmek istediğinizi bildirmeniz istenirken ayrıca adres ve iletişim bilgisi de mutlaka bildirilmelidir.

4- Vize Başvuru Formu

Her vize türüne göre değişen formlar farklılıkları da beraberinde getireceği için usullere uygun şekilde doldurulmalıdır. Hangi vize türüne başvuracaksanız o türe göre hazırlanan forma göre formu doldurmalısınız. Bilgileri doğru şekilde verilmesi önemli olurken sizin kim olduğunuzu en net anlatan belge özelliğini de taşımaktadır. Formun doldurulmasında profesyonel destek almak risklerin ortadan kaldırılması huşunda önemli etken olarak ortaya çıkmaktadır.

5- Hesap Özeti

Banka tarafından hazırlanıp size teslim edilmesi gereken banka hesap özeti son 3 ayı içermelidir. Banka bilgilerinizin detaylı şekilde sunulması gereken hesap özetini hazırlayan kişinin de imza sirküleri olmalıdır. Hesabınızda en az 5.000 TL bakiyenin olması dikkat etmeli ve bu hususa ayrıca özen göstermelisiniz.

6- Kimlik Fotokopisi

T.C. kimlik numarasının net şekilde görünür hali arkalı önlü fotokopide olmalıdır. Kimliğin fotokopisi çekilirken de renkli olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz.

7- Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Aile bilgilerini ayrıntılı şekilde göstermesi gereken tam vukuatlı nüfus kayıt örneği adres bilgilerini de içermelidir. E-devlet üzerinden teminini yapabileceğiniz bu evrakın orijinal ve kaşeli halini nüfus müdürlüğünden de alabilirsiniz.

8- Gelir Belgeleri

Şansa ait araç varsa ruhsatının fotokopisi ve tapunun fotokopisi ibraz edilmelidir. Bunun dışında kira sözleşmesi varsa bu sözleşme de ayrıca ibraz edilmelidir. Gelir belgelerinde sabit çalışma olması önemli olup SGK belgeleri de mutlaka sunulmalıdır.

Talep edilen her bir evrakın onaylı hali sunulması işin ciddiyet boyutu açısından çok önemlidir. Seyahatinizin amacını tam olarak ortaya koyacak faktörler sonucu dilediğiniz gibi gerçekleştirebilme adına önemlidir. Kontrollü ve mutlaka vize esaslarına göre başvuru dosyanızı hazırlayıp teslim etmelisiniz. Eksik bilgi ve eksik belge beyanı başvurunun ret ile sonuçlanmasına neden olacaktır.

Finlandiya Turistik Vize

İskandinav Yarımadasında bulunan Finlandiya turizm konusunda oldukça beğeni toplayan ülkelerden bir tanesidir. Farklı ülkelerden ziyaretçilerini ağırlayan ülkeye Türkiye’den seyahat edebilmeniz için vize almanız gerekecektir. Kısa süreli vize başvurusunda bulunmanız gerekirken bu süre 90 günü geçemeyecek şekildedir.

 • Turistik seyahatiniz için başvurmanız gereken Finlandiya turistik vize belirli kurallar bütünü ile hareket edilerek yapılmalıdır. Kurallar bütünü olarak ilerleyen esaslarda sizden talep edilen belgeler eksik bilgi içermeyecek şekilde sunulmalıdır. Hatalı bilgi içeren belgelerin ret edilmesi söz konusu olduğu için de hatasız olması da ayrı bir öneme sahiptir.
 • Zorlu bir süreç olan vize başvurusu doğru planlama yapılmadan gerçekleştirilirse sonuç hüsran olabilir. Bu alanda uzman olan ekibimiz güncel veriler ışığında başvurunuzu sizin yerinize sürdürecektir. Sizlerin zorunlu bulunması gereken haller dışında tüm işlemler ekimizin çalışma düzeni ile sağlanmaktadır.
 • Schengen ülkesi olmasından dolayı da vize başvurularınızın Schengen vizelerine göre yapılması önemlidir. Bu vize ile başka ülkelere de geçiş hakkınız olduğu için kurallar konusunda titiz davranılmaktadır.
 • Sizde bu kurallara uygun şekilde hareket ederek vizenizi elde edebilirsiniz. Hazırlık aşamasının zorlayıcı halleri hata yapma oranını artıracağı için de destek almanız daha doğru olacaktır. Finlandiya turistik vize başvurusunda seyahatin gerekliliklerini açıklayacak evrakları sunmak çok önemlidir.
 • Ayrıca seyahat masrafları ile ilgili bilgi aktarımında bulunmanız da çok önemlidir. Bunun en önemli sebebi ise seyahati gerçekleştirebilecek ekonomik gücünüzün olup olmadığıdır.

Finlandiya Turistik Vize Evrakları

 • Seyahat bitiş tarihinden sonra da en az 3 ay daha geçerli olması gereken pasaport içerisinde de en az 2 boş sayfaya sahip olmalıdır.
 • Arka fonun beyaz şekilde çekildiği ve 35 x 45 mm ebatlarına sahip güncel 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Banka tarafından imzalı ve kaşeli olarak hazırlanması gereken 3 aylık banka hesap özeti orijinal hali ile sunulmalıdır. Ayrıca evrakı hazırlayan yetkilinin de mutlaka imza sirküleri sunulması gerekmektedir.
 • Mesleki durum ve gelirlere ilişkin belgeler ibraz edilmelidir.
 • Başvuru sahibinin kimliği arkalı önlü fotokopi ile dosyada bulundurulmalıdır.
 • Adres ve aile bilgilerini ayrıntılı şekilde aktaran tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,

Finlandiya Turistik Vize Başvuru Formu

Her ülkenin kendine özgü vize kuralları bulunurken kendine özgü formları da bulunmaktadır. Ayrıca her vize türüne göre de değişen vize formları esaslara göre doldurulmalıdır.

 • Finlandiya turistik vize başvuru formu online olarak doldurulmalıdır. Türkçe versiyonu olmadığı için formun İngilizce doldurulması zorunludur. Bu yüzden form doldurulması konusunda iyi derece İngilizce bilen birinden destek almanız daha iyi olacaktır.

Finlandiya Turistik Vize Ücretleri

Evrakların hazırlanması aşamasında ödemesi zorunlu olan Finlandiya turistik vize ücretleri eksiksiz şekilde ödenmeli ve dekontu dosyaya konulmalıdır. Ödemesi yapılmayan ya da yanlış vize türünü yapılan ödemeler başvurunun ret edilmesine sebep olmaktadır.

 • Bu yüzden dikkatli olmanız ve ödemeyi doğru şekilde yapmanız önemlidir. Yanlış ödemelerde ücret iadesi yapılmamakta olup, tekrar süreci başlatmanız gerekecektir. Ayrıca eksiksiz şekilde evrakları teslim etseniz dahi vizeniz ret edilirse de vize ücretlerinin iadesi söz konusu değildir. Finlandiya vize ücretleri konusunda 0 – 12 yaş grubunu muaf tutmuştur. Hiçbir şekilde bu yaş grubundan vize ücreti de almamaktadır.

Finlandiya Turistik Vize Kaç Günde Çıkmaktadır?

Turistik amaçlı seyahat için tüm evraklar eksiksiz şekilde sunuldu ise 8 – 15 iş gününde sonuç tarafınıza bildirilecektir.

 • Beklenmedik hallerin oluşması süreyi uzatabilmektedir. Genellikle iş yoğunluğu ve resmi tatil günleri süreyi uzatırken ek belge istenmesi de süreyi uzatmaktadır. Riskli hallerden uzak kalabilme adına Finlandiya turistik vizesi başvurularını 1 ay önceden yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Finlandiya Ticari Vize

Uluslararası ticari faaliyetler gelirler açısından bakıldığında muhteşem gelirlerin elde edilmesi mümkün kılınmaktadır. Ticari faaliyet açısında Finlandiya’yı tercih eden firmalar gelirlerle ilgili etkili sonuçları elde etmektedirler. Sizde ticari etkileşim kurmak istediğinizde vize almanız ve bu vize ile seyahati gerçekleştirmeniz gerekecektir. Finlandiya ticari vize ile dilediğiniz görüşmeleri yapabilir, anlaşmalara imza atabilir ve süreci takip edebilirsiniz.

 • İş amaçlı seyahati gerçekleştirecek kişinin firma ile bağlantılı olması ve yetkili olması gerekmektedir. Ticari faaliyetler için öncelikle davetiye temin etmeniz ve bu davetiye ile başvuruda bulunmanız gerekecektir. Finlandiya’da ki firmanın hazırlaması gereken davetiyenin orijinal sunulması zorunlu olup, fotokopisi kabul görmemektedir.
 • Finlandiya vizesi esaslarında kontrolleri çok iyi yapmalısınız. Vizenizin sorunsuz şekilde alabilmeniz adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Uzun yıllar profesyonel hizmet sunan yapımız vizeler konusunda en iyi etkiyi ortaya koymaktadır.
 • Ticari faaliyetlerinizin açıklayıcı niteliklerini başvuru esnasında sunmalısınız. Başvuruda ki evrakların eksiksiz şekilde sunulması önemli olup, eksik bilgi ve belge yüzünden ret ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Firmanın tüm bilgileri başvuru dosyasında sunulması gerekirken vereceğiniz bilgiler ışığında karar verilmektedir. Hem firma bilgilerini hem de kişisel bilgileri beraberinde sunmalısınız.
 • Başvuruda bulunan kişi firma sahibi ise bunu ispat etmesi gerekirken firma çalışanları için de firma tarafından yazılmış görevlendirme yazısı gerekecektir. Ayrıca maaş bordroları, hesap özetleri ve firma ile olan bağlantısı da ibraz edilmelidir. Başvurunun esaslarına bakarken de pasaportunuzun uyumluluğu çok önemlidir. Pasaportun seyahat bitişi ile birlikte de en az 3 ay daha geçerliliğin olması elzemdir.

Finlandiya Ticari Vize Evrakları

Seyahatin amacına göre hazırlamanız gereken evrakların orijinal olarak sunulmasına dikkat etmelisiniz. Fotokopisi kabul edilen belgeler için orijinallik aranmasa da aslının fotokopisidir ibaresi gerekecektir. Talep edilen evraklar İngilizce, Fince ve Türkçe olarak kabul görmektedir. İstenilen evraklarda farklılıkları ortaya koyarken mutlaka istenilen düzeye sahip olması elzemdir. Seyahati gerçekleştirebilme adına Finlandiya ticari vize evrakları şu şekilde sıralamak mümkün;

 • 35 x 45 mm boyutlarına sahip arka fonu beyaz 2 adet biometrik fotoğraf ibraz edilmeli,
 • Seyahatin bitiş tarihini kapsayacak şekilde en az 3 ay daha geçerli pasaport olmalı ve pasaportun içerisinde de en az 2 boş sayfa olmalıdır. Daha önce ki pasaportlarınız varsa da onların da tüm sayfalarının fotokopileri tek tek çekilmelidir.
 • Vize başvuru formunun belirlenen hususlara uygun şekilde doldurulması ve formatın mutlaka istenilen düzeyi sağlaması gerekir. Finlandiya vize başvuru formu doldurulurken bilgileri doğru girmeye ayrıca özen göstermeli ve eksik bölüm bırakmamalısınız.
 • Başvuru sahibinin kimliğinin arkalı ve önlü halinin fotokopisini çekmelisiniz. Ayrıca üzerinde T.C. kimlik numarasının okunabilir olması elzemdir.
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık banka hesap özeti banka tarafından onaylı olmalı ve imzalayan kişinin imza sirküleri de eklenmelidir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin adres ve aile birlilerini ayrıntılı şekilde içermesine dikkat etmelisiniz.
 • En az 30.000 Euro kapsamına sahip seyahat sağlık sigortasının ibraz edilmesi gerekir.
 • İş görüşmesinin ne üzerine olacağını bildiren orijinal davetiye sunulmalıdır. Davetiyenin Finlandiya’da yetkili kurum tarafından onaylanmış olması da çok önemlidir. Davetiye de firmanın açık adresi ve iletişim bilgileri aktarılırken Finlandiya’da ki ticari faaliyetlerinin neler olduğu bildirilmelidir.
 • Firmanın finansal durumunu gösteren ayrıntılı tablolar sunulmalıdır.
 • Firmanın güncel halini gösteren vergi levhası dosyada olmalıdır.
 • Firmaya ait ticaret sicil kaydı ve ticaret sicil gazetesinin fotokopisi ibraz edilmelidir.
 • Seyahati gerçekleştiren kişi firma çalışanı ise hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi ve firmanın seyahat edecek kişiyi görevlendirdiğine dair belge olmalıdır.

 Finlandiya Transit Vize

Transit geçişler konusunda alınması gereken izinlerin usulleri diğer vizelere göre farklılık göstermektedir. Kısa süreli geçiş amacı gütmesinden dolayı oldukça farklı haller söz konusudur. Finlandiya transit vize başvurusunda bulunabilmeniz için öncelikle gideceğiniz ülkenin vizesi almanız gerekmektedir.

 • Birbiri ile bağlantılı olmasından dolayı işlem takiplerini çok iyi yapmalısınız. Sürecin karışık hale dönüşmemesi adına etkinliğin faktörünü bilmeniz elzemdir. Seyahati gerçekleştirmek istediğiniz ülke Schengen ülke grubunda ise işlem daha kolay olacaktır.
 • Bunun nedeni ise Schengen vizesi ile 26 ülkede geçişler çok daha kolay şekilde yapılmaktadır. Kısa süreli alacağınız bu vize ile 180 gün içerisinde 90 gün Schengen ülkelerinde dolaşımınız mümkündür. Geçişlerde ve konaklamalarda herhangi bir sıkıntı çekmeden programınıza göre hareket edebilirsiniz.
 • Finlandiya transit vize başvurusunu Schengen ülke grubu dışına yapılacak seyahatlerde başvurulması gerekmektedir. Elbette gitmek istediğiniz ülkenin vize belgeleri mutlaka başvuru da sunulmalıdır. Sizden istenen belgelerle ilgili eksiksiz beyanda bulunmaya özen göstermelisiniz.
 • Başvuruda bulunmak istediğiniz vize türü ile alakalı bizlerden destek alabilirsiniz. Birçok ülkeye seyahatler için vize başvurularını özenle gerçekleştirmekteyiz. Yüzlerce başarılı işlere imza atmış kadromuz sizin de vize işlemlerinizi sorunsuz şekilde yürütecektir.

Finlandiya Transit Vize Başvurularında Dikkat Edilecek Hususlar

Finlandiya transit vizeler konusunda muaf olunması söz konusu olmaktadır. Fakat burada dikkat edilecek husus gidilecek ülkenin Schengen bölgesinde olmasıdır. Bu hususta belirlenen kurallara harfiyen uymanız sorunsuz geçiş için önemlidir. Transit geçişler konusunda havalimanına indiğinizde mutlaka belirlenen sınırlarda yer almanız gerekir. Transit geçişler için ayrılmış bölümün dışına çıkmamak çok önemli olup, bu hususta dikkatli hareket etmelisiniz.

 • Her ihtimale karşı geçiş hakkı ile alakalı belgeleri de yanınızda bulundurmalısınız. Bu hususta aksi durumların yaşanması geçişin sıkıntıya düşmesine sebep olabilir. Schengen vizesi olmadan geçişler için ayrıca vize almanız gerekmektedir. Geçişin doğru şekilde yapılması için bu husus oldukça önemlidir. Finlandiya transit vize için evrak teminlerine ayrıca dikkat etmelisiniz.
 • Belirli bir süreyi kapsayan transit vize için zaman dolmadan çıkışı yapmalısınız. Bu yüzden uçak biletleri konusunda mutlaka kalacağınız süreye göre ayarlamalısınız. Geçiş için kullanacağınız uçağın kalkış saati ile iniş saati arasında ki farka dikkat etmelisiniz. 48 saate kadar kalmalara izin verilirken bu sürenin aşılması durumunda ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalmanız söz konusu olabilir.

Finlandiya Transit Vize Evrakları

 • Başvuru formu eksiksiz şekilde doldurulmalı ve form içerisinde ki soruların tamamı doğru bilgilerle doldurulmalıdır.
 • Güncel halinizi gösteren 2 adet biometrik fotoğraf arka fonu beyaz olmalı ve 35 x 45 mm boyutlarında olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortasının en az 30.000 Euro kapsamına sahip olmalıdır.
 • Seyahatin gerçekleştirilmesi hususunda uçak biletlerinin ibraz edilmesi gerekir.
 • Geçişi yapılacak asıl ülkenin vize alındığına dair belgeler,
 • Seyahat amacınızı gösteren belgelerin tamamı başvuru da sunulmalıdır.
 • Seyahati gerçekleştirecek kişinin kimlik fotokopisi arkalı önlü şekliyle çekilmeli ve üzerinde T.C. kimlik numarası olmalıdır.
 • Planlamış olduğunuz seyahatin dönüşünden sonra pasaportun en az 3 geçerliliği olmalı ve pasaport içerisinde en az 2 boş sayfa olmalıdır. Ayrıca pasaportun yıpranmamış olması önemli olup, kontrol esnasında size sıkıntıya düşürebilmektedir.

Finlandiya Transit Vize Kaç Günde Sonuçlanır?

Seyahatin belirli bir zamanı kapsamasından dolayı vizenin çıkış tarihleri çok önemlidir. Zamanında vizenizi alamadığınız zaman seyahatin gerçekleşmesi sıkıntıya düşebilmektedir. Finlandiya transit vize başvurularının 5 – 10 gün içerisinde nihayete erdirilmesi söz konusudur. Fakat iş yoğunluğu ve ek belge istenmesi gibi hallerin oluşması süreyi uzatabilmektedir. Ayrıca resmi tatile denk gelen değerlendirme aşaması da süreleri uzatabilir. Ne kadar erken başvuru yaparsanız o kadar risklerden uzak kalırsınız.

Finlandiya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Finlandiya konumu ve yaşam kalitesi noktasında oldukça iyi düzeye sahip ülkelerden bir tanesidir. Bu harika ülkede yaşayan akrabalarınızı ya da arkadaşlarınızı ziyaret etmeniz mümkündür. Gerçekleştirmek istediğiniz ziyaret için vize alınması zorunlu olup, belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

 • Finlandiya aile ve arkadaş ziyareti vizesi işlemleriyle alakalı prosedürleri iyi bilmeniz gerekir. Başvuru esaslarına göre hareket etmeniz gerekirken usulleri de harfiyen yerine getirmelisiniz. Schengen bölgesine bağlı olmasından dolayı da vizeyi Schengen vizesi usullerine göre yapmanız elzemdir.
 • Öncelikle gerekli belgelerin temini söz konusu olurken diğer açıdan bakıldığında da parmak izi ibrazı ön planda yer almaktadır. Son 5 yıl içerisinde parmak izi ibrazında bulunun sistemde kayıtlı parmak izi varsa yenisine gerek yoktur. İlk kez parmak izi verecekler ya da 5 yılı doldurulanlar için sisteme giriş yapılması önemlidir.

Finlandiya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Davetiyesi

Seyahatin gerçekleştirebilmesi hususunda sizin Finlandiya’ya davet edilmeniz gerekmektedir. Bu hususta mutlaka dikkatli olmanız ve davetiyeyi orijinal olarak sunmalısınız. Finlandiya aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda davetiyeniz yok ise başvuru yapmamanız daha doğru olacaktır.

 • Davetiye hususunda ziyaret edeceğiniz kişinin titiz şekilde hazırlaması gereken davetiye usullere uygun olmalıdır. Başvurunuzun güvenli şekilde gerçekleştirilmesi konusunda hassas olmak her zaman doğru etkiyi oluşturacaktır.
 • Davetiye içerisinde mutlaka geniş bilgilere yer verilmesi gerekirken ayrıca konaklama konusunda da bilgi aktarımı olmalıdır. Davetiyeyi gönderen kişinin Finlandiya’da ki faaliyetlerini adres bilgileri neden orada kaldığını ve ne iş yaptığını açıklaması gerekir. Orijinal olarak sunmanız gereken bu davetiyenin Finlandiya’da ki yetkili kurumlarca onaylanması gerekmektedir.

Finlandiya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuru Esasları

Seyahatin gerçekleştirebilir olmasına özen gösterirken başvuru esasları mutlaka evraklar üzerinden yapılmalıdır. Seyahati gerçekleştirdikten sonra geri döneceğinize dair beyanda bulunmanız da çok önemlidir.

 • Birçok ziyaret amaçlı seyahatlerin geri dönüşü olmayacağı düşüncesi hakim olduğu için böyle bir kanı oluşmaktadır. Esaslara göre hareket edeceğiniz için her türlü etkeni ortaya koymalısınız.
 • Randevu esaslarına göre değerlendirme yapılmakta olduğu için bu hususta gerekli randevuları zamanında almalısınız. Finlandiya aile ve arkadaş ziyareti vizesi için mutlaka seyahat ile ilgili masrafların nasıl karşılanacağı açıklanmalıdır. Bu yüzden de ekonomik durumlar konusunda hesap özetleri sunulmalıdır.

Finlandiya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Güne Çıkar?

Evraklar teslim edildikten sonra yapılan değerlendirme süreyi belirleyen en önemli unsurdur.

 • Hiçbir eksik belge ve bilgi yok ise başvuru değerlendirme süresi yaklaşık olarak 8 ila 15 iş günü arasındadır. Ek belge istenmesi ya da iş yoğunluğu söz konusu olmazsa bu süreler sonucu değiştirmektedir. Riskli hallerden uzak kalarak 1 ay önceden dosyayı sunmak daha iyi olacaktır.

Finlandiya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrakları

 • Seyahat bitince de geçerliliği devam etmesi gereken pasaport en az 2 boş sayfa da içermelidir.
 • 35 x 45 mm ebatlarına sahip olması gereken fotoğrafın 2 adet olması ve arka fonunun da mutlaka vizelerde istenen beyaz fonda olması gerekir. Güncel olmasına ve biometrik formata sahip olmasına da dikkat etmelisiniz.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ibraz edilirken arkalı önlü çekilmesine ve T.C. kimlik numarasını içermesine dikkat etmelisiniz.
 • Orijinal hali ile sunmanız gereken davetiye usullere uygun olarak hazırlanmalıdır.
 • Seyahati gerçekleştirecek kişinin Finlandiya’da ziyaret etmek istediği kişi ile ilgili bağın ispat edilmesi gerekmektedir.
 • Son 3 aya ait banka hesap özeti ayrıntılı şekilde sunulmalı ve banka tarafından orijinal nüsha halinde aktarımın sağlanması gerekir.
 • En az 30.000 Euro kapsamına sahip olan seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır.

Finlandiya Eğitim, Kültürel, Spor Vize İşlemleri

Birçok farklı sebeple Finlandiya’ya gitmeniz mümkün kılınırken bunu gerçekleştirebilmeniz için bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekecektir. Amacınızın vizeye dair her etkeni etkileyeceğini hesaba katarak iş yürütmek çok daha mantıklı olacaktır. Eğitim, spor ve kültürel etkileşimde bulunmak için Finlandiya’ya gitmeyi planlıyorsanız kısa süreli vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir.

 • Kısa süreli seyahatlerde 180 gün içerisinde 90 gün kalmaya izin verildiği unutmadan program yapmalısınız. Finlandiya eğitim, kültürel, spor vizesi ile planlamış olduğunuz seyahati rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bu hususta bizlere ulaşıp vizenin detayları hakkında bilgi edinebilir ve başvuru esaslarını öğrenebilirsiniz. Uzun yıllar sektörde yüksek oranda başarılı işlere imza atmış olmamız da etkiyi açık şekilde ortaya koymaktadır. Sorunsuz vize ile ilgili doğru adımları atmanız da bizlere ulaşarak mümkün olabilir.

Finlandiya Eğitim, Kültürel, Spor Vizesi Esasları

Belirli bir süreyi kapsayan seyahatlerde usuller öncelikli olurken mutlaka doğru şekilde etki oluşturmalısınız. Bu noktada Finlandiya eğitim, kültürel, spor vizesi belirli bir organizasyon üzerine kurulu olmalıdır. Eğitim ile alakalı geliştirilen faktörler her zaman etkinliği ortaya koymaktadır.

 • Kültürel etkileşimle alakalı alacağınız izinlerde karşılıklı bilgi aktarımı önemlidir. Schengen vizesine göre işlemlerini yürüteceğiniz için de bu hususta davetiye alınmalıdır. Schengen ülke gruplarından olmasından dolayı Finlandiya üzerinden diğer ülkelere geçişler mümkündür. Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezleri üzerinden iş yürütebilirsiniz. Etkiyi daha hızlı şekilde elde edebilmek için de size düşen eksiksiz evrak teminidir.

Finlandiya Eğitim, Kültürel, Spor Vizesi Evrakları

 • Başvuru sahibine ait kimliğin arkalı önlü fotokopisi okunaklı olmalı ve mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası görünüyor olmalıdır.
 • Seyahat bitiş tarihi ile birlikte de en az 3 ay geçerliliğe sahip pasaport olması gerekmektedir. Ayrıca pasaport içerisinde de mutlaka en az 2 boş sayfanın da olması elzemdir. Pasaportta yırtık ya da çok yıpranmış bölümlerin olmaması da önemlidir. Vizeyi alsanız dahi seyahat için sınırda ki pasaport kontrolünde sıkıntılı haller oluşabilir.
 • İster e-devlet üzerinden isterseniz de nüfus müdürlüğünde imzalı ve orijinal tam vukuatlı nüfus kayıt örneği temin edilmelidir.
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu ibraz edilerek düzenli gelirin olduğu ispat edilmelidir. Ayrıca son 3 aylık banka hesap dökümü de banka resmi görevlisi tarafından onaylanmalıdır. Bu hususa dikkat etmeli ve banka görevlisinin imza sirküleri de istenerek dosyaya konulmalıdır. Çalışanlar için eklenmesi gereken bir diğer belge de SGK işe giriş bildirgesidir. Bu bildirgeni yanı sıra hizmet dökümü de hazırlanmalıdır.
 • Konaklama ile ilgili bilgi aktarımı yapmanız ve mutlaka otel rezervasyonu ile ilgili belge dosyada olmalıdır.

Finlandiya Eğitim, Kültürel, Spor Vizesi Davetiye

Seyahatlerin gerçekleştirilmesi konusunda davetiye usulü öncelikli belge olurken orijinal sunulması çok daha önemlidir. Davetiyenin hazırlanması hususunda dikkatli hareket edilmesi ve mutlaka geniş bilgi verilmelidir.

 • Davetiye hazırlayacak kişinin iletişim bilgileri ve adres bilgileri net şekilde sunması önemlidir. Ayrıca organizasyonu nerede ve hangi tarihte yapılacağı da bildirilmelidir. Finlandiya eğitim, kültürel, spor vizesi davetiyesinin hazırlanması konusunda da hassas olunmalıdır. Finlandiya yetkili kurumlarınca onaylanmış olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz.

Finlandiya Eğitim, Kültürel, Spor Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Başvuru için her şey hazırlanıp dosya teslim edildikten sonra değerlendirme süreci başlayacaktır. Bu süreç genellikle 7 – 15 iş gününde netlik kazansa da beklenmedik sebeplerle uzayabilmektedir.

 • Konsolosluğun o dönemde çok yoğun çalışması ya da tam da başvuru zamanınız resmi tatile denk gelirse işlemler uzayabilir. Bunun dışında sunulan evrakları yetersiz bulup sizden ek belgeler istenmesi de süreyi uzatmaktadır. Oluşabilecek olumsuzluklar seyahatinizi sıkıntıya düşürmesini istemiyorsanız dosyanızı 1 ay önceden teslim etmenizi öneririz.

Finlandiya Vize Ücretleri

Finlandiya’ya seyahat edebilmeniz için almanız gereken vizenin öncelikle evraklarını temin etmeniz gerekecektir. Hangi amaçla seyahat edileceğiniz netleştikten sonra hazırlanan evraklar vize türüne göre yapılmalıdır. Her evrakın vize türüne göre hazırlanmasından sonra yapılması gereken vize ücreti ödemesi de vize türüne göre olmalıdır.

 • Yapacağınız ödeme ile alakalı hatalı işlemlerden uzak durmanız çok önemli olup, aksi halde vizeniz ret edilecektir. Ödemelerle ilgili belirlenen tutarlar her yıl değişkenlik göstermekte olup, hataya yer yoktur.
 • Finlandiya vize ücretleri ile alakalı değişen faktörleri göz önünde bulundurmak vizenin alınabilir olması için önemlidir. Hem kısa süreli hem de uzun süreli vizelerde değişen tutarlarla ilgili ödemeler yapıldıktan sonra dekont dosyada bulundurulmalıdır.

Finlandiya Vize Ücretlerinin Önemi

Başvurunuzun değerlendirilmeye alınabilmesi için yapacağınız ödeme en önemli faktör olup, herhangi bir olumsuzlukta telafisi olmayacaktır. Hatalı ödemeden kaynaklı vize reddi size zaman kaybı yaşatacağı için planladığın tarihte seyahat gerçekleşmeyebilir.

 • Yeni plan yapmanız gerekirken birçok evrakın tekrardan hazırlanması gerekecektir. Bu durum parasal açıdan yeni giderlere sebep olurken tekrardan aynı stresi yaşamak zorunda olmanız da ayrı bir sıkıntıdır. Her yıl çok sayıda vize başvurusu hatalı ödemeler yüzünden ret edilmektedir.
 • Böylesine bir durumun söz konusu olması ne denli sıkıntılı olduğunu da göstermektedir. Finlandiya vizesi ücretinin ne denli önemli olduğu da ortaya çıkmaktadır.

Finlandiya Vize Ücreti İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Vize harçlarının ödenmesi konusunda bilgi edinmek hata ihtimalini en aza indirmektedir. Bu konuda bizlerle iletişime geçerek hem ücretler konusunda hem de diğer işlemler konusunda destek alabilirsiniz. Finlandiya vize ücreti hususunda dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Ödemesini yaptığınız vize ücreti hiçbir koşulda iade edilmemektedir. İade konusunda başvuruda bulunmanız mümkün değildir. Bu yüzden hatasız ödeme yapmaya özen göstermelisiniz.
 • Vize ücretleri tek sefere mahsus şekilde ödenmektedir. Yaptığınız ödeme tek başvuru için geçerli olduğu için ret cevabı aldığınızda tekrar başvuru yapacaksanız ödemeyi tekrardan yapmanız gerekir.
 • Yapmış olduğunuz ödeme ile ilgili herhangi bir şahsa satılması söz konusu değildir. Ayrıca bedelsiz olarak dahi olsa devri de söz konusu olmamaktadır.
 • Vize ücreti yalnızca Finlandiya vizesi için kullanılabilmekte olup, Schengen ülkeleri için ayrı bir başvuruyu da etkilemektedir.

Yapmanız gereken ödemelere dair ayrıntıları çok iyi bilmeniz sizin için daha doğru olacaktır. Eğitim vizelerinde yapılan ödemeler ve muafiyetlerle alakalı ayrıntılı bilgileri uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Eğitimlerde değişen faktörler ve Finlandiya’ya katkı sunacak akademik araştırmalar için kolaylıklar söz konusu olabilmektedir. 90 güne kadar yapılacak seyahatler için daha az ücret ödemesi yapılırken 90 günden fazla kalınması gereken durumlarda ödenmesi gereken vize harçları daha fazla olmaktadır. 0 – 6 yaş grubunda bulunan çocuklar için vize ücreti ödemenize gerek yokken 6 – 11 arasında ki çocuklar için ise daha düşük bedel ödenmektedir. 12 yaş üzeri olanlar ise ücreti belirtilen miktarda ödeme yapmak zorundadır.

 • Seyahatinizi gerçekleştirme de bu denli öneme sahip olan ödemeler sizi her zaman doğru etkiye götürecektir. Sorun yaşamama adına eksiksiz iş yürütmenin faydası olacaktır. Vize ücretlerini etkileyen bir diğer faktörde çoklu girişler için yapılan işlemlerdir. Bu durumun oluşmasında gidiş gelişlerin hesabına göre hareket edilmesi daha doğru olacaktır. Görevli olarak giden kişileri diplomatik pasaportta sahip olmaları durumunda da vize ücretinden muaf tutulmaktadır. Bu muafiyetin karşılıklı olmasından dolayı da etkisi ortaya konulmaktadır.

Finlandiya Vize Reddi

Seyahat amacına göre belirlenen hususların tamamı sorunsuz şekilde yerine getirilse dahi vizenizin kabul görmemesi söz konusu olabilir. Bu hususta tek yetkili merci Finlandiya Büyükelçiliği ve Finlandiya Konsolosluğudur. Finlandiya vizesi başvurunuzun kabul edilip edilmeyeceğini belirleyen hususlar bu noktada önemlidir. Başvurunuzun ret ile sonuçlanmaması adına tüm etkenleri doğru şekilde uygulamalısınız.

 • Sizden istenen evrakları hazırlarken hatasız iş yürütebilme adına profesyonel destek almak daha doğru olacaktır. Sizlere bu alanda destek olacak kadromuz Finlandiya vize reddi alma ihtimalinizi de düşürecektir. Böylece sizde rahatlıkla vizenizi alabilir ve kontrollü şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmamanız gereken en önemli ayrıntı belirlenen kuralların harfiyen yerine getirilmesidir.
 • Bir noktadan eksik kalması başvurunun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Başvurunuz ret edilse dahi itiraz etme ve yeniden başvuruda bulunma hakkınız vardır. İtirazlar konusunda da doğru etkiyi elde etmeniz çok daha doğru olacaktır. Zamandan ve paradan yüksek bedelli zarar etmeme adına profesyonel desteğe ayrıca dikkat etmelisiniz.

Finlandiya Vize Reddine Sebep Olan Etkenler

Farklı sebeplere bağlı olarak başvurunuzun ret edilmesi söz konusu olurken hatasız işlemden uzak durmak çok önemlidir. Sizden istenilen bilgilerin doğru aktarımı yapılması ret almanızın önüne geçen en önemli etkendir. Finlandiya vize reddi ile sonuçlanmasına neden olan faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Beyan ettiğiniz pasaportun geçerlilik süresinde sıkıntı olması ret sebebi olmaktadır. Ayrıca pasaportun yıpranmış olması ya da eksik sayfa olması vizenin ret edilmesine sebep olmaktadır.
 • Son 3 aya ait hesap özetinizi ibraz ettiğinizde hesabınızda ki paranın seyahati karşılama da yetersiz olması ret sebepleri arasındadır.
 • En az 30.000 Euro seyahat sağlık sigortasının yetersiz şekilde yapılması,
 • Vize türünüze göre ödemeniz gereken vize harcını hatalı ödemek ya da eksik ödemek vize reddine neden olmaktadır. Vize ücreti ödense dahi dekontun dosyaya konulmaması vize olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.
 • Finlandiya vize başvuru formu dolduruluş esaslarında bazı bölümlerin eksik bırakılması ya da hatalı bilgi girişi gidilmesi değerlendirme aşamasında tespit edildiğinde vizenin reddine sebep olmaktadır.
 • Sizden istenen belgelerin bir kısmı orijinal olarak istendiği halde fotokopisi ibraz edilmesi vize reddinin oluşmasına etki etmektedir. Ayrıca her fotokopisinin de aslı görülmüştür ibaresi olmalı ya da noter onaylı olması gerekir.
 • Seyahatin tamamlanıp geri dönüş yapılacağına dair beyanların yetersiz görünmesi. Seyahat amacınızın gidip geri dönmek değil de sürekli olarak orada kalmak olduğunun düşüncesi hakim olması.

Finlandiya Vize Reddine İtiraz

Başvurunuzu yaptınız fakat vizeniz kabul görmediği için ret edildi. Böyle bir durumda size vize ret raporu verilecektir. Aldığınız bu vize ret raporu titizlikle irdelenmeli ve sonrasında itiraz için adım atmalısınız. Rapor değerlendirmesi noktasında uzmanlarımızdan destek alabilir ve itirazınızı yapabilirsiniz.

 • Bir defa Finlandiya vize reddi aldığınızda tekrar başvuru yapamazsınız gibi bir durum söz konusu değildir. İtirazınızı yapabilmeniz mümkün olurken dilerseniz tekrardan da başvuru da bulunabilirsiniz. İtirazın belirli bir süresi bulunduğu için takibi doğru yaparak daha hızlı sonuç elde edebilirsiniz.
 • İtirazdan sonuç alamadığınızda ise yeni bir planlama yaparak aynı süreci tekrarlamalısınız. Bu noktada çok dikkatli olmanız ve ret raporuna göre hareket ederek yeni başvuru da bulunmanız daha doğru olacaktır.
 • İtiraz ettikten sonra herhangi bir şekilde sonucu değiştirecek bir kazanım elde edemediğinizde başvuruyu tekrar yapmalı ve vize ücretlerini de tekrar ödemelisiniz. Vize ret edildiğinde ücreti iade almanız söz konusu olmadığı için yeni başvuru da ödeme tekrarlanmalıdır. Doğru şekilde izleyeceğiniz yol yeni başvuruda olumlu sonuç almanızı da doğrudan etkileyecektir.

Finlandiya Vizesi Hakkında Güncel Bilgiler

Finlandiya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, seyahat amaçları dahilinde Finlandiya vizesi almaları gerekmektedir.

 • Finlandiya Schengen ülkeleri arasına dahildir. Dolayısıyla vize prosedürü olarak da Finlandiya Schengen vizesi hususları uygulanacak ve dikkate alınacaktır.
 • Finlandiya vize istiyor mu sorusunu yöneltenler için bu bağlamda, ülkenin Türkiye’deki umuma mahsus bordo pasaport sahibi vatandaşlardan vize istediğini söyleyebiliriz. Bu yüzden ister uzun süreli ister kısa süreli seyahat edecek olun, ülkeye giriş yapabilmek için mutlaka vize almak zorundasınız.
 • Finlandiya vizesi zor mu sorusunun yanıtı için daha önce Schengen vizesi alanların avantajlı olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak ilk kez vize alıyor olsanız dahi sizlerden talep edilen evrak listesini eksiksiz teslim ettiğiniz ve şartlara uyduğunuz sürece vize işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.
 • Finlandiya turistik vize almak isteyenler, ülkede 90 gün ikamet edebileceklerini bilmelidirler. Bu vize kısa süreli vize türüne dahil olup, Schengen C tipi vize olarak bilinmekte ve kategori edilmektedir.
 • Finlandiya vizesi ne zaman çıkar sorusunun cevabı için ise bu sürecin kesin bir şekilde belirlenemediğini ama açıklanma süresinin yaklaşık olarak 15 ila 30 iş günü içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bu durum, vize türüne ve vize merkezlerinin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterecektir.
 • Finlandiya D tipi vize ise uzun süreli vize türü olarak bilinir ve bu vizeye başvuruda bulunabilmek için, aile birleşimi, eğitim ya da çalışma gibi geçerli sebeplerin olması gerekmektedir. Ayrıca bu vize ile birlikte vize alacak kişiler, 90 günden fazla bir süre ülkede kalacakları için ikamet iznine de sahip olacaklardır diyebiliriz.

Finlandiya Form ve Dilekçe Örneği

Finlandiya Vize Dilekçe Örneği

Finlandiya Vizesi S.S.S

Finlandiya Vize Veriyor Mu?

Schenge vizesine tabi olan Finlandiya seyahat planı yapan Türk vatandaşları için Schengen vizesi vermektedir, başvurular elektronik ortamdan randevu alınarak gerçekleşir.

Finlandiya Ne Vizesi İstiyor?

Kısa süreli ziyaretler için Finlandiya tarafından Schengen vizesi istenmektedir. 90 günü aşan seyahatler için ulusal vize türlerine seyahatin amacına göre başvuruda bulunmak gerekir.

Finlandiya Vize Kaç Günde Çıkar?

Finlandiya vize başvurularında onay süreci ve onay yetkisi tamamen konsolosluğa ait olmakla birlikte süreç yaklaşık olarak 5 ila 55 iş günü içerisinde değişmektedir.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.