Finlandiya Vizesi

Finlandiya ile Türkiye arasında uygulanan vize rejimine göre umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşlar vizeye tabi tutulmaktadır. Finlandiya vize istiyor mu diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu bulunan vatandaşlarımız aylık süre içerisinde 3 ayı aşmamak şartıyla ülke seyahatlerinde vizeden muaf tutulur.
Finlandiya vizesi 4 farklı kategoriye ayrılmaktadır, turistik vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, aile birleşimi vizesi ile ticari ve iş vizesi farklı vize türleridir.
Finlandiya vize başvurusu Avrupa Birliği üyesi olmasından dolayı Schengen vize başvurusuna göre yapılmaktadır. Başvuru için öncelikle elektronik ortam üzerinden randevu alınması gerekir. Vize başvurusu ve başvuru işlemlerinin eksiksiz ve doğru şekilde yönetilebilmesi için Vize Ofis yetkililerinden yardım almak söz konusudur.
Finlandiya vizesi evrakları hakkında net bilgi sahibi olabilmek için büyükelçilik ve konsolosluk dışında vize danışmanlık merkezlerine de başvurmak mümkündür. Gerekli olan evraklar vize çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Vize talepleri ortalama 15 iş günü içerisinde tamamlanır.
Finlandiya vizesi ücreti için belirlenen harç bedeli her yıl konsolosluk tarafından güncellenir. Ücret ödenmeden başvuru başlatılmaz, ödemeler nakit ya da kredi kartı ile gerçekleştirilir.

Menü
Destek Hattı