• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Gabon Vizesi

Gabon vize istiyor mu; Gabon cumhuriyetine gitmek için Türkiye’den yeşil, gri ve bordo pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapması şartı bulunmaktadır. Gabon vize işlemleri için diplomatik siyah pasaport sahiplerinin muafiyeti vardır. Konsolosluk veya elçilik üzerinden sadece hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamili kişilerin başvurusu kabul edilecektir.

Vize başvurusu işlemlerinde eksiksiz evraklarla birlikte konsolosluğa gidilmesi gerekmektedir. Gabon vize başvurusu, dilekçe ve form doldurularak konsolosluğa harç bedeliyle birlikte verilir. Başvuru işlemlerinden sonra, vizenin 7 iş günü ile 15 iş günü arasında sonuçlanması beklenecektir.

Gabon vize evrakları eksiksiz ve ıslak imzalı olarak teslim edilmelidir. Islak imza şartları, ticari, eğitim, iş ve hizmet nedeniyle gidişlere göre düzenlenmelidir. Maaş dokumanı, hesap dokumanı, vize dilekçesi ve formuyla birlikte teslim edilmelidir. Nüfus kaydı ve pasaportun en az 2 sayfasının boş olması şartı vardır.

Gabon vize ücreti konsolosluğa harç bedeli olarak verilmektedir. Evraklarla birlikte teslim edilmesi gereken belgeler arasında yer alır.

Vize ofisi, rezervasyon ve evrak düzenleme işlemleri için Gabon vize işlemlerinde sizlere destek olacaktır.

Kategoride Ara
Gabon Vizesi Hakkında
Gabon vize ücreti alınacak vizenin türüne ve süresine göre değişir. Vizeler için güncel fiyatlar; Gabon turistik vize (1 aylık tek girişli) ücreti 180 Euro Gabon ticari vize (1 aylık tek girişli) ücreti 180 Euro Gabon turistik vize (3 aylık çok girişli) ücreti 230 Euro Gabon ticari vize (3 aylık çok girişli) ücreti 230 Euro
Gabon için turistik ve ticari vize almak için başvurular Ankara Gabon Büyükelçiliği’ne yapılır. Elçiliğe başvuru için öncelikle başvuru formunun doldurulması sonrasında da randevuya katılmak gerekir. Randevu esnasında vize için bildirilen evraklar teslim edilir. Vize talep dilekçesi, pasaport, başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, uçak rezervasyon bilgileri, aşı kartı (sarıhumma aşısı) ve otel rezervasyon belgeleri randevu da görevliye teslim edilir.
Gabon Vizesi hakkında sormak istediğiniz tüm sorularınızı iletişim numaralarımızdan arayarak ücretsiz olarak bilgi alabilirsiniz.
whatsapp