ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Gabon vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Orta Afrika’da bulunan bir ülke olan Gabon, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ülkeye yapılacak seyahatler için vize talebinde bulunmaktadır. Gabon vizesi, diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport çeşitleri için zorunludur. Gabon vize ofisi aracılığı ile ülkeye yapacağınız seyahatler için vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için de vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalı ve gerekli belgeleri konsolosluk makamına ibraz etmelisiniz.

Gabon İçin Vize Zorunluluğu

Gabon’a seyahat planınızı oluştururken vize zorunluluğunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Gabon, yeşil, gri ve bordo pasaport hakkı bulunan T.C. vatandaşlarından vize talep ediyor. Yalnızca diplomatik pasaporta sahip olan kişilerin Gabon için vize başvurusunda bulunmalarına gerek duyulmuyor.

Orta Afrika ülkesi olan Gabon, ülke sınırları içerisinde 90 güne kadar ikamet etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize almalarını bekliyor. Gabon vizesi başvurularına da konsolosluk makamları tarafından hizmet verilmiyor. Bu yüzden Gabon vize ofisi aracılığı ile gerekli olan vize başvurusunu yapmanız gerekiyor. Vizeofisi.com sitesinden Gabon vizeleri hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gabon Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Gabon vize ofisi, vize başvurusunda bulunmak isteyen yeşil, gri ve bordo pasaport sahiplerine dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar hakkında bilgi vermektedir. Vize ofisi temsilcileri vize başvuru sürecinin en iyi şekilde geçmesi için başvuruda bulunan kişilerle irtibat halindedir.

Gabon için vize başvurularında öncelikle ülkeye düzenlenen seyahatin amacının bildirilmesi gerekmektedir. Seyahat amacının bildirilmesi vize çeşidine de şekil verecektir. Dolayısıyla seyahat amacını bildirirken dürüst olmak elzemdir. Gabon için vize başvurusunda bulunurken seyahat amacının bildirilmemesi vize başvuru sürecinin olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.

Bunun yanı sıra başvuru sürecinde sizden talep edilen her bir belgenin de eksiksiz ve güncel olarak ibraz edilmesi zorunludur. Eksik ya da sahte belge beyanında bulunan kişilerin vize başvuruları reddedilmektedir.

Gabon Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gabon vize başvurusu esnasında sizden talep edilen evrakların listesi Gabon vize ofisi tarafından sunulmaktadır. Vize başvurusunda talep edilen başlıca belgeler arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, seyahat sağlık sigortası, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, vize talep dilekçesi, vize başvuru formu, kişisel banka hesabının özeti, başvurulan vize türüne uygun davet mektubu, uçak ve konaklama rezervasyon bilgilerini içeren belgeler yer alır.

Başvuru sahibi öğrenci ise;öğrenci belgesi, varsa okul kabul belgesi ve öğrenci 18 yaşından küçükse muvafakatname,

Başvuru sahibi çalışan ise;SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu, iş yerinden alınan izin belgesi ve vize türüne göre Gabon’da yer alan bir iş kurumundan gönderilen davet mektubu,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise;imza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, faaliyet raporu ve başvurulan vize çeşidine göre Gabon’da bulunan iş yerinden gönderilen davet mektubu,

Başvuru sahibi ev hanımı ve çalışmayan ise;Gabon’da geçirilen süre boyunca maddi açıdan destek olacak sponsorun kimlik ve finansal bilgilerini içeren belgeler,

Başvuru sahibi emekli iseSGK hizmet belgesi ve emeklilik belgesi gibi ekstra belgelerin de beyan edilmesi zorunludur.

Gabon Vizesi Çeşitleri

Gabon vize ofisi aracılığı ile gerek kısa süreli gerekse de uzun süreli vize başvurularında bulunabilmeniz mümkündür. Gabon için kısa süreli vizeler arasında Turistik Vize ve Ticari Vize gelmektedir. Kısa süreli vize çeşitleri Gabon ülke sınırı içerisinde 90 güne dek ikamet etme hakkını tanımaktadır.

Gabon için uzun süreli vizeler arasında da oturum ve çalışma izni yer almaktadır. Gabon’da 90 günden daha fazla ikamet etmek isteyen kişilerin uzun süreli vize çeşitlerine başvuruda bulunmaları zorunludur.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı