Gabon Vizesi

Gabon vize istiyor mu; Gabon cumhuriyetine gitmek için Türkiye’den yeşil, gri ve bordo pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapması şartı bulunmaktadır. Gabon vize işlemleri için diplomatik siyah pasaport sahiplerinin muafiyeti vardır. Konsolosluk veya elçilik üzerinden sadece hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamili kişilerin başvurusu kabul edilecektir.
Vize başvurusu işlemlerinde eksiksiz evraklarla birlikte konsolosluğa gidilmesi gerekmektedir. Gabon vize başvurusu, dilekçe ve form doldurularak konsolosluğa harç bedeliyle birlikte verilir. Başvuru işlemlerinden sonra, vizenin 7 iş günü ile 15 iş günü arasında sonuçlanması beklenecektir.
Gabon vize evrakları eksiksiz ve ıslak imzalı olarak teslim edilmelidir. Islak imza şartları, ticari, eğitim, iş ve hizmet nedeniyle gidişlere göre düzenlenmelidir. Maaş dokumanı, hesap dokumanı, vize dilekçesi ve formuyla birlikte teslim edilmelidir. Nüfus kaydı ve pasaportun en az 2 sayfasının boş olması şartı vardır.
Gabon vize ücreti konsolosluğa harç bedeli olarak verilmektedir. Evraklarla birlikte teslim edilmesi gereken belgeler arasında yer alır.
Vize ofisi, rezervasyon ve evrak düzenleme işlemleri için Gabon vize işlemlerinde sizlere destek olacaktır.

Menü
Destek Hattı