Hırvatistan Vizesi

Schengen vizesine sahip olan Türk vatandaşlarının Hırvatistan’a girebilmek için yeniden vize talep etmesine gerek yoktur. Hırvatistan vize istiyor mu ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları bordo pasaport sahibi ise vizeye tabidir. Yeşil, siyah ya da gri pasaport sahipleri 90 gün vizeden muaftır.
Hırvatistan vizesi ile Schengen bölgesi ülkelerine geçiş yapılamaz ancak Schengen vizesi ile Hırvatistan’a vizesiz geçiş yapılır. Çünkü Hırvatistan bir Schengen ülkesi değildir.
Hırvatistan vize başvurusu büyükelçilik, başkonsolosluk ile yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine yapılır. Vize türünün belirlenmesinin ardından evraklar tamamlanarak randevu talep edilir. Tüm bu aşamalarda Vize Ofis olarak başvuru sahibinin yanında yer almaktayız.
Hırvatistan vizesi evrakları; vize talep dilekçesi, biyometrik fotoğraf, pasaport, başvuru formu, banka dökümleri, mali durumu gösteren belgeler, ülkede kalınacak her gün için 60 Euro, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası, konaklama ve uçak rezervasyonlarıdır.
Hırvatistan vizesi ücreti her vize türü için aynıdır sadece öğrenim vizesi ücretleri değişiklik göstermektedir, ücretler her yıl konsolosluk aracılığı ile güncellenir.

Menü
Destek Hattı