ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Hırvatistan vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Hırvatistan ülkesinde ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişiler Hırvatistan vize formu ve dilekçe 2022 işlemlerini gerçekleştirmek zorundadır. Vize başvuru formu olmadan başvuru gerçekleşemeyeceği için öncelikle formun online veya çıktı alınarak doldurulması gerekir. Bunun dışında vizenin alınabilmesi için konsolosluk adına vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Bu dilekçe

Hırvatistan gezisi için ihtiyaç duyulan vizenin verilmesini sağlama açısından önemlidir. Vize formu ve dilekçe başvurularının aksamaksızın yapılması için Vize Ofisi olarak tüm vatandaşlara yardım etmeye çalışıyoruz. Bu amaçla form ve dilekçe konusunda takıldıklarınız konusunda firmamızdan destek alabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Hırvatistan vize formunun doldurulması için titiz bir çalışmanın yapılması gerekir. Bunun için öncelik vize çeşidine uygun olarak hazırlanmış formun doldurulması gerekir. Hırvatistan vize formunda doldurulması gereken bilgiler arasında şunlar vardır; kişisel bilgiler, güvenlik bilgileri, seyahat bilgileri, vize türü bilgileri, medeni durum bilgileri, ulaşım bilgileri ve adres bilgileridir. Bu bilgilerin eksik olmadan doldurulması gerekir. Ayrıca bilgiler doldururken doğru olmasına önem verilmelidir. Formun çıktı alınarak doldurulması istendiğinde tükenmez kalemden yararlanılmalıdır.

Hırvatistan Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Hırvatistan vizesi için form doldurulması dışında vize talep dilekçesinin hazırlanması da önemlidir. Bu dilekçe sayesinde konsolosluk tarafından vize için uygunluk kararı verilebilir. Talep dilekçesinde Hırvatistan’a hangi amaçla gidilmek istendiği, neler yapılmasının planlandığı ve seyahat tarihine dair detaylara yer verilir. Ayrıca talep dilekçesinde Hırvatistan’a sponsor davetiyle gidilmesi durumunda sponsora dair bilgilere de yer verilmesi gerekir.

Hırvatistan Vizesi İçin İstenen Evraklar

Hırvatistan vizesi için istenen evraklar vardır. Bu evrakların eksiksiz olarak konsolosluklara verilerek işlemlerin başlatılması gereklidir.

Vize evraklarının arasında şunlar vardır;

  • Vize başvuru formu
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Vize talep dilekçesi
  • Pasaport (geçerlilik kriterine uygun)
  • Biyometrik fotoğraf (iki tane ve fotoğraf kriterlerine uygun)
  • Kimlik fotokopisi
  • Uçak rezervasyon numarası
  • Otel rezervasyon bilgileri
  • Maaş bordrosu ve banka hesap özetleri

Bu belgelerin Hırvatistan vizesi alabilmek için alınan randevu esnasında görevlilere verilmesi gerekir. Ayrıca talep edilmesi halinde ek belgelerinde verilmesi şarttır.

Hırvatistan Vizesi Ücretleri

Hırvatistan için verilen kısa süreli vizelerde standart vize ücreti uygulanır. Bu ücret 2022 yılı itibariyle 60 Euro’dur. Vize ücretine ek olarak ayrıca işlem ücreti de verilir. Bu işlem ücreti 25 Euro veya işlem için tercih edilen vize merkezine bağlı olarak daha fazla olabilir.

Hırvatistan Vize İstiyor Mu?

Hırvatistan’ı seyahat etmek isteyen Türk vatandaşların merak ettiği konu olan vize talebi söz konusudur. Siyah pasaport dışında tüm vatandaşlar ülkeye vize ile giriş yapar.

Hırvatistan Schengen Üyesi Mi?

Hırvatistan Schengen ülkesi değildir ancak Schengen vizesi ile sana giriş yapılmaktadır. Vize başvurusunda konsolosluk tarafından istenen evraklar bazı istisnalar dışında Schengen vizesi ile birebir aynıdır.

Hırvatistan Vizesi Ne Kadar Sürüyor?

Hırvatistan vizesinin onaylanması Konsolosluğun yetkisindedir, eksiksiz başvuru yapılmaması halinde normal şartlarda çıkış süresi 15 gündür.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı