• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Irak Vizesi

Irak vize istiyor mu; Türkiye’den siyah, yeşil ve bordo pasaport sahiplerinden vize talep edilmektedir. Irak vize işlemlerinde Irak’ın dış temsilcilerinden vize alınması şartı bulunurken, resmi pasaport bulunan vatandaşlar için vize düzenlemesi farklılıklar göstermektedir. Vize işlemleri için vize ofis üzerinden bilgi ve detayları öğrenebilirsiniz.

Irak vize başvurusu için konsolosluk üzerinden talep oluşturarak, vizenizi pasaportunuzun en az 2 sayfası boş olacak şekilde alabilirsiniz. Ticari, iş, eğitim ve kültürel gezi için vize başvurunuzu yaparken dilekçe ve form talebinde bulunulmaktadır.

Irak Vizesi

Irak vize evrakları, vize evrak düzenlemelerinizin için oldukça önemlidir. Eksiksiz evrakla vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilekçe, form, hesap dokumanı, nüfus kaydı, vize harç bedeli ve eğitim, iş ile ticari çıkışlar için belge gereklidir.

Irak vizesi ücreti, vize ücretlerinin konsolosluğa teslim edilmesi ve dekontla birlikte belgelerinin de verilmesi şartı bulunmaktadır.

Başvuru evresinde eksiksiz evrak ve vize tipine göre dilekçelerin düzenlemesi şartı dikkate alınmalıdır. Vizenizin reddedilmemesi için prosedürün konsolosluk üzerinden uygulanmasına göre dikkat edilmelidir.

Kategoride Ara
Irak Vizesi Hakkında
Irak vatandaşı olmayanlar tek giriş için 60 $ çoklu girişler içinse 200 $ istemektedir. Ödemeler ise yalnızca nakit olarak Türkiye’de ki vize başvuru merkezlerinde kabul ediliyor.
Irak için vize başvuru evraklarını, yenilenmiş olan pasaportlarını ve vize başvuru formlarını eksiksiz bir şekilde tamamlayarak Irak Konsolosluğuna veya Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine rahatlıkla başvuruda bulunabilirler. Randevulu olan başvurular kişinin kendisi tarafından yapılmalıdır.
Vize için gereken tüm bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
whatsapp