• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

İran Vizesi

İran vize istiyor mu; Türkiye’nin komşularından biri olan İran, yeşil, siyah, bordo ve gri pasaport düzenlemelerinde Türkiye vatandaşlarını vizesiz ülke sınırına kabul etmektedir. 90 günlük vizesiz geçiş hakkı vererek, adayların başvuru yapmadan rezervasyon işlemleriyle, eğitim, iş, ticaret ve ziyaret amaçlı gidişleri belirtilmelidir.

İran vize başvurusu, dini turistik amaçlar ve ziyaret amaçları için tamamen Türkiye vatandaşlarına açıktır. Konsolosluk üzerinden başvuru yapılmadan gidebilen Türkiye vatandaşlarının sadece İran için rezervasyon işlemlerini yaparak belgelerini yanlarında taşıması hususu yer almaktadır.

İran Vizesi

İran vize evrakları için yapılan düzenlemelerde, Türkiye’den gidiş nedenlerini belirleyen rezervasyon belgeler, pasaport ve Türkiye cumhuriyeti nüfus cüzdanının bulunması gerekmektedir.

İran Türkiye’den gidişler için herhangi bir vize talebinde bulunmaz, 90 günlük çıkışlar için İran vize ücreti de ödenmemektedir. Vize ücreti ödemeden ve vize başvurusu yapmadan çıkış hakkı verilmiştir.

Vize ofisi, rezervasyon işlemleriniz için İran otel ve uçak bileti düzenlemelerinde size destek olarak, sürecin hızlanmasını sağlayacaktır. Başvurunuzu ve rezervasyon işlemlerinizi ofis üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kategoride Ara
İran Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
İran Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

İran başkonsolosluğu Türkiye’de İstanbul ve Ankara illeri başta olmak üzere pek çok bölgede bulunur. İstanbul’daki İran başkonsolosluğuna gelerek yapabileceğiniz işlemler: ...

  • 76
  • 0
  • İran Vizesi
İran Vizesi Hakkında
Vize ücreti 60 EURO olarak yansımaktadır.
Ticari, turistik ya da eğitim amacıyla İran’a yapılacak seyahatlerde davetiye mektubunun temin edilmesi gerekir. Davetiye mektubunun olmadığı durumlarda da turistik seyahatlerde vize başvurusunda bulunabilirsiniz, önünde bir engel yoktur. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar konsolosluklara başvurmalıdırlar. Konsolosluklar farklı meslek grupları için farklı belge hazırlamalarını isterler. Belgeleri randevu gününde eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. 7 ve 14 iş gününde vizeniz sonuçlanmış olur.
whatsapp