• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Japonya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

  • 13
  • 0
  • Japonya Vizesi
İçindekiler


Japonya Vize

Japonya vize prosedürleri içerisinde, sadece eski tip pasaportlar için vize işlemi uygulanmaktadır. Onun dışında kalan turistik geziler için vize muafiyeti bulunmaktadır.

Japonya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 1 – japonya turistik vize

Japonya Vize Fiyatları

Japonya Konsolosluğu tarafından yayınlanan Japonya vize fiyatları şu şekildedir:

Genel giriş vizesi için; 150₺, çoklu giriş vizesi için; 300₺ ve transit vize için 35₺ vize harcı alınmaktadır.

Japonya Vize İşlemleri

Japonya vize işlemleri için tek yetkili makam, Japonya Konsolosluğudur. Bu makam harici herhangi bir yere vize başvurusu yapmanız sizlerin yararına olmayacaktır.

Japonya Vize Başvurusu

Japonya vize başvurusu işlemleri için öncelikle Japonya Konsolosluğundan randevu alınmalı ve sonrasında gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır.

Japonya Vize Muafiyeti

Japonya vize politikası gereği, 66 ülke ve bölgelerde Japonya vize muafiyeti bulunmaktadır. Bu ülkelerden gelindiğinde 90 günü geçmeyecek şekilde Japonya seyahatleri vizesiz bir şekilde yapılabilmektedir.

Japonya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 2 – japonya ticari vize

Japonya Vize Başvuru Formu

Japonya vize başvuru formu, Japonya Konsolosluğu tarafından hazırlanan resmi bir belgedir. Bu belgenin doldurulması sırasında herhangi bir yanlış bilgi yazılmaması, vizeyi başvuran kişinin başvuru cevabı açısından oldukça büyük önem taşımaktadır.

Japonya Vize Ücreti Ne Kadar?

Japonya vizesi almak isteyen kişilerin merak ettikleri konulardan birisi de, Japonya vize ücreti ne kadar sorusudur. Japonya vize ücretleri, 31.03.2021 tarihine kadar şu şekildedir:

Genel giriş vizesi için 150₺, çoklu giriş vizesi için 300₺ ve transit geçiş vizesi için 35₺ vize ücreti istenmektedir.

Japonya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 3 – japonya vize ucreti

Japonya Vize Çeşitleri

Japonya vize çeşitleri 3 ana kategoride verilmektedir. Genel vizeler içerisinde, tek bir kişi için alınabilecek vize türleri bulunmaktadır. Çoklu vizeler içerisinde, tek kişiye alınabilecek vizelerin birden fazla kişi için alınma durumu bulunmaktadır. Transit geçiş vizesi ise, Japonya’dan sadece transit bir şekilde geçiş yapılabilmesi için istenen vizedir.

Japonya Vize Gerekiyor mu?

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 66 ülke için Japonya vize gerekiyor mu sorusu hayırdır. Vize muafiyetinin süresi ise, 90 gündür.

Japonya Vize Almak

Uzak doğuyu gezmek ve en önemli teknoloji ülkelerinden olan Japonya’yı ziyaret etmek istiyorsanız Japonya vize almak konusu avantajlı olmaktadır. Ancak vize serbestliği anlaşması olduğundan dolayı, vize işlemleri için herhangi bir zorunlu prosedür uygulanmamaktadır.

Japonya a Vize

Japonya a vize konusu, Türkiye ile yapılan anlaşma neticesinde serbestlik konumuna gelmiştir. Türk ve Japon vatandaşlar, zorunlu vize prosedürleri ile zaman kaybetmemektedirler.

Japonya a Vize Var mı?

Japonya a vize var mı sorusu, vize muafiyeti sonrasında çok fazla sorulmayan bir sorudur. Çünkü 90 günlük bir vize muafiyeti, bu süreden fazla Japonya’da olacaklar için gerekli bir sorudur.

Japonya’ya Vize Almak

Dünya ülkeleri vizeleri incelendiğinde en avantajlı ve en rahat alınan vize Japonya vizesidir. Bu durumdan Japonya’ya vize almak, vize alan kişiler için oldukça avantajlıdır.

Japonya’ya Vize Nasıl Alınır?

Japonya’ya vize nasıl alınır konusunda yapılan araştırmalar neticesinde, hızlı ve kolay işlemlerle Japonya vizesi alınabilmektedir. Sadece geçerli bir pasaportun olması ve vize harç bedelinin ödenmesi, vizenin alınabilmesi için yeterli olmaktadır.

Visa Japon Ambassade France

Visa Japon ambassade France konusu, Fransa vatandaşları için Japonya Büyükelçiliğinden Japonya vizesi almayı kapsamaktadır.

Japon Visa Argentina

Eğer Arjantin’de yaşıyorsanız ve Japonya’ya vize almak istiyorsanız o zaman, Arjantin vatandaşları için Japonya tarafından şart koşulan vize uygulamasına tabi tutulmanız gerekmektedir. Arjantin ile Japonya arasında herhangi bir vize muafiyeti anlaşması olmadığından dolayı, Arjantin vatandaşlarının Japonya vizesi için başvuru yapmaları şarttır. Japonya Konsolosluğuna giderek, gerekli evrakların hazırlanması ve vize başvurularının onaylanmasının ardından Japonya vizelerini alabilirler.

Bir cevap yazın:

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

whatsapp