• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Küba Vizesi

Küba vize istiyor mu; Türkiye’den diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahiplerinden 90 güne kadar vizeden muaf tutulan turistik vize prosedürü uygulanmaktadır. Vize başvuru işlemlerinde, evrakların eksiksiz olması ve vize rezervasyon işlemlerinin de yapılması şartı vardır. Vize başvuru evresinde düzenlemeler, yeşil, gri, siyah ve bordo pasaport sahiplerine göre değişmektedir.

Bordo pasaportla Küba vize başvurusu için seyahat planlaması yapmanız, rezervasyon işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Vize başvurusunuz yaptıktan sonra vizenizin çıkması 7 iş günü ile 15 iş günü kadar sürecektir.

Küba vize evrakları, hesap dokumanı, maaş dokumanı, tam vukuatlı nüfus kaydı, pasaport en az iki sayfası boş olmalıdır. Parmak izi ve biyometrik 2 adet fotoğraf da evraklarla birlikye verilmelidir.

Küba vize ücreti döneme göre değişiklik gösterir. Vize ücretinin ödenmesi ile ilgili bilgileri konsolosluktan alabilir ya da vize ofisi ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Vizenizi almanızı sağlayacak olan evrak ve düzenlemeler hakkında Küba ile ilgili detayları öğrenebileceğiniz seçenekler size sunulacak, rezervasyon işlemi yapmanız sağlanacaktır.

Kategoride Ara
Küba Vizesi Hakkında
Vize ücreti 50 EURO
T.C. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaportlarına sahip Türk vatandaşları Küba’ya vize almadan giriş yapabilirler. Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi olanlar Küba’ya seyahatleri öncesinde vize almaları gerekir. Vize işlemleri online olarak yürütülmektedir. Vize başvuru formu, renkli olarak taranmış pasaport, gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu ile birlikte Küba Konsolosluğuna veya acentelere, vize merkezlerine başvuru yapabilirler. Umuma Mahsus ile yapılan başvuruda 6 aylık süre ile Küba turist vizesi alınmaktadır. Küba vizesi 1 – 2 iş gününde sonuçlanır.
whatsapp