• info@vizeofisi.com Türkiye
 • 0850 228 4353

Lüksemburg Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

 • 6
 • 0
 • Lüksemburg Vizesi
İçindekiler


Lüksemburg Vizesi

Avrupa’nın en küçük ülkelerinden bir tanesi olan Lüksemburg Batı Avrupa’da bulunmaktadır. Komşu ülkeleri ise Almanya, Fransa ve Belçika olurken ülkenin denize herhangi bir sınırı da bulunmamaktadır. Seyahat amacınıza göre Lüksemburg’a seyahat etmek isterseniz öncelikle vize türü seçmelisiniz. Vize türünüze göre değişen evrakları ve başvuru esasları takip edildikten sonra başvurunuzu yapabilirsiniz.

Lüksemburg vizesi ile ilgili yapacağınız başvuru mutlaka eksiksiz şekilde belge ibrazı ile olmalıdır. Schengen bölgesinde bulunan Lüksemburg vize esasları Schengen vizesine göre yapılmalıdır. Parmak izi ibrazı ve randevu usullerine göre işlemleri yürütmelisiniz.

Size bu hususta yardımcı olacak uzmanlarımız hatasız şekilde başvurunuzu yapmanızı da sağlayacaklardır. Talepleriniz doğrultusunda hareket edecek olan çalışanlarımız vize türünüze göre işlemlerin yürütülmesinde yol haritası çizecektir. Her seyahatin kendine özgü esasları ve düzeni olduğu için yapılan etkiyi doğru şekilde sunmak önemlidir.

Lüksemburg Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 1 – luksemburg turistik vize

Lüksemburg Vizesi Esasları

Başvurunuzu yapmadan önce planlamanız çok önemli olurken neden gittiğiniz her türlü işlemi de belirleyecektir. Sizden istenen belgelerde eksik olmaması büyük önem arz ederken hatalı bilgi olmaması da çok önemlidir.

Hatalı bilgilerden kaynaklanan olumsuzluk vizenin ret edilmesine ve beraberinde de hem zaman hem para kaybına yol açacaktır. Başvuru yapısının oluşturulması ile birlikte değişen faktörleri hesaba katmak elzemdir.

Lüksemburg vizesi esasları düşünüldüğünde doğru belge temini ön plana çıkmaktadır. Sizden istenilen bilgilerin sunumu ile birlikte vizeyi alıp alamayacağınız kararı da verilecektir. Değerlendirme yapan komisyon her bir evrakı titizlikle inceleyip evrakların gerçekle uyuşup uyuşmadığını denetlemektedir.

Değerlendirmelerde esas alınan faktörler seyahatin gerekliğini yansıtacak düzeye sahip olup olmaması ile doğru orantılıdır.

Lüksemburg Vize Başvurusu Kaç Günde Neticelenir?

2 veya 3 gün içerisinde evrak temini mümkün olurken bu süre hazırlanacak evrakların niteliğine göre değişmektedir. İstenilen evrakların kısa sürede hazırlanıp teslim edilmesi ile birlikte değerlendirme başlayacaktır.

Kısa ve uzun süreli vize türüne göre değerlendirme süresinde değişiklikler söz konusu olabilir. Genel itibari ile yapılan değerlendirme 7 – 10 iş günü içerisinde neticelenen düzeydedir. Bu süre başvuru mahiyetine ve evraklarda ki eksiksizliğe bağlıdır.

İş yoğunluğu ve ek belge talepleri söz konusu olduğunda ise ortalama olarak belirtilen süre uzar. Buna ek olarak da başvurunuzun resmi tatillere denk gelmesi halinde de değerlendirme süresi 15 – 20 gün hatta 1 aya kadar uzaması söz konusudur.

Lüksemburg Vize Ücretleri

Başvurunuzun değerlendirilmeye alınabilmesi ve onaylanabilmesi için vize ücretinin yatırılması tüm vize başvurularında gerekmektedir. Başvurunuzu eksiksiz şekilde yapsanız dahi ücreti ödenmeyen başvuru ret edilmektedir.

Ayrıca hatalı ödemesi yapılan vize ücretleri de vize reddine sebebiyet vermektedir. Hatalı şekilde başka bir vize türüne ödenen ücretlerin iadesi de olmamaktadır. Lüksemburg vize ücretleri ödemesini gerçekleştirilen güncel tutar öğrenmeli ve başvuru amacına göre gerçekleştirilmelidir. Her yıl değişebilecek fiyatları takip etmek ve bu hususa göre işlemleri yürütmek daha doğru olacaktır.

Lüksemburg Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 2 – luksemburg vize ucreti

Lüksemburg Vizesi Evrakları

Seyahat amacınızın belirlenmesi ile birlikte ortaya çıkan vize türü hazırlamanız gereken evrakları oluşturacaktır. Her vize türüne göre değişen evrakların mahiyetine ve özelliğine göre iş yürütmeniz önemlidir. Bazı evrakların orijinal hali ile talebi söz konusu olduğunda da mutlaka istenilen yapıya uygun şekilde sunulmasına dikkat etmelisiniz.

Vizenizin onaylanabilmesi için Lüksemburg vizesi evrakları eksik bilgi içermeden sunulmalıdır. Vize türlerine göre değişen evrakların listelerini sitemiz içerisinde bulabilir ve gerekli işlemleri öğrenebilirsiniz.

Evrakların hazırlanması ve eksiksiz şekilde sunulması noktasında profesyonel ekibimizden destek alabilir ve istediğiniz türde ki vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Belge teminleri vizenin alınabilir olmasında en önemli husus olduğu için de dikkatli şekilde işlemleri yürütmelisiniz.

Lüksemburg Turistik Vize

Avrupa’nın hem konumu itibari ile hem de turistik yerleri ile gözde ülkelerden bir tanesi olan Lüksemburg her yıl birçok ülkeden gelen turistleri en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Tarihi yapıları ve doğal güzelleri ile ön plana çıkıyor olması da cazibesini olumlu yönde arttırmaktadır.

Kültürel açıdan da farklılık sunan ülkeye gidebilmek için almanız gereken vize türü Lüksemburg turistik vizesi olmalıdır.

Seyahat amacınızın gezi üzerine kurulu olmasına dayalı bu vize aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerine geçişe de müsaade etmektedir. Başvuru esasına göre eksiksiz işlemlerinizi yürütmek için bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

Lüksemburg Schengen bölgesinde bulunduğu için de Schengen vizesi kurallarına göre başvurunuzu sunmalısınız.

Profesyonel kadromuzla dünyanın birçok ülkesine olduğu gibi Lüksemburg’a gitmek için alacağınız vize de destekçiniz olmaktayız. Kısa sürede sonuç alabilmeniz için de ekibimiz hummalı bir çalışma sergileyecektir.

Lüksemburg Turistik Vizesi Başvurusu

Vize başvurularında her ülkenin kendine has kuralları olduğu unutulmamalı ve bu kurallara göre işlemler yürütülmelidir. Lüksemburg turistik vizesi başvurusu esnasında da belirlenmiş olan kurallar sizin yol haritanız olacaktır. İstenilen evrakların turistik vizeye uygun şekilde hazırlanması ile başlayan süreçte evrak teslimi kısa sürede yapılmalıdır.

Evrakların bir kısmı orijinal istenirken bir kısmı da fotokopi olarak talep edilmektedir. Evrakları istenilen düzeyde hazırladıktan sonra vize ücretleri ödenmeli ve dosya teslim edilmelidir.

Başlayan değerlendirme süreci neticesinde sizin vizeye uygunluğunuzun kararı verilecektir. Bu esnasında parmak izi ibrazı ve randevu işlemlerini de yürütmelisiniz.

Parmak izi ibrazıyla alakalı bilinmesi gereken en önemli ayrıntı 5 yıllık geçerliliğidir. Daha önce Schengen vizesi alarak parmak izi vermişseniz ve bu süre 5 yılı geçmemişse tekrardan parmak izi vermenize de gerek kalmayacaktır.

Başvuru konusunda eksiksiz şekilde evrak teslimi ve üzerinize düşen sorumluluklar yerine getirildiğinde vizeyi alma ihtimaliniz yüksek olacaktır.

Lüksemburg Turistik Vize Kaç Günde Sonuçlanır?

Eksik bilgi veya eksik belge sunmazsanız ve herhangi bir aksi durum söz konusu olmazsa Lüksemburg turistik vize başvurunuz 7 – 10 iş gününde bitirilmektedir. Bu süreler dahilinde tarafınıza haber verilirken iş yoğunluğu ve resmi tatil gibi etkenler süreyi uzatabilir.

Siz işinizi riske almadan başvurunuzu 1 ay öncesinden yaparsanız güvenli yolu seçmiş olursunuz.

Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer ayrıntı ise ek belge talebinin söz konusu olmasıdır. Her zaman ek belge istenmese de belgelerin yetersiz görüldüğü hallerde ek belge talebi istenebilir.

Lüksemburg Turistik Vizesi Evrakları

 • Geçerliliği seyahat bittikten sonra da 3 ay daha devam etmesi gereken pasaport yıpranmamış olmalı ve içerisinde başvuru yaptığınız vizenin işlenebilmesi için 2 boş sayfa olması gerekir.
 • Kimlik fotokopisi T.C. numarasını içerecek şekilde ve arkalı önlü şekliyle sunulmalıdır. Kimliğe ek olarak tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de adres ve aile bilgilerini içerek düzeye sahip olmalıdır.
 • Banka hesap özetinin 3 aya ait olması, banka tarafından hazırlanması, kaşelenmesi, imzalanması ve imza atıldığına dair imza sirkülerinin eklenmesi gerekir.
 • Seyahate dair uçak biletleri ve konaklamaya dair de otel rezervasyonları,
 • Biyometrik fotoğraf güncel hali yansıtan, 35 x 45 mm, arka fon beyaz ve 2 adet şeklinde hazır bulundurulmalıdır.
 • En az 30 bin Euro teminata sahip olması zorunlu olan seyahat sağlık sigortası,
 • Vize ücretinin ödendiğine dair dekontun bir nüshası dosyada olmalıdır.
 • Mesleki durumu gösterir belgelerin firma ya da kurumdan orijinal hali ile alınması,
 • Vize talep dilekçesi konsolosluğa hitaben hazırlanmış olmalı ve içerisinde seyahat ile alakalı bilgilere ek olarak adres ve iletişim bilgilerini de içeriyor olması gerekir.
Lüksemburg Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 3 – luksemburg ticari vize

Lüksemburg Ticari Vize

Güçlü ekonomik yapısı ve gün geçtikçe artışa geçen dış ticaret hacmi Lüksemburg’u ön plana çıkarmaktadır. Ekonomik etkiyi elde edebilme ve ticari faaliyetleri sürdürebilme adına firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

İletişim sonrası görüşmeleri gerçekleştirebilmek için de Lüksemburg ticari vize almalısınız. Seyahatinizi sorunsuz şekilde gerçekleştirmek ve iş görüşmelerinizi sürdürmek için alacağınız bu vize farklı özellikleri ile dikkat çekmektedir.

Kurallar dahilinde yapmanız gereken başvuru için dikkatli hareket etmeniz ve eksiksiz evrak sunmanız önemlidir. Sonucu hızlı şekilde alabilmeniz ve planladığınız tarihte seyahati gerçekleştirebilmeniz için profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu hususta sizlere yardımcı olacak çalışanlarımız vize başvurusu konusunda uzun yıllar hizmet sürdürecektir.

İşlemleri biran evvel başlatmak isterseniz de evrakları bizlere ulaştırarak sürecin başlamasını sağlayabilirsiniz. Birçok işlemi siz olmadan yürütmemizin mümkün olması sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.

Talepleriniz doğrultunda hareket edileceğini ve vize ile ilgili temel unsurların ön planda tutulacağı konusunda içiniz ferah olsun. Güvenli iş yürütme kabiliyetine sahip personelimiz gereğinden fazlasını yapacaktır.

Lüksemburg Ticari Vize için Gerekli Davetiye

Hangi ülkeye seyahat ederseniz eden vize başvurusu ticari amaç güdüyor ise davetiye temin edilmesi zorunludur. Temin edilmesi gereken davetiyeler seyahatin gerçekten ticari amaçlı yürütülüp yürütülmediğini bir nevi ispat etmektedir.

Lüksemburg ticari vize işlemlerinin sürdürülmesi esnasında önceliğiniz ticari faaliyete ilişkin davetiye olmalıdır. Orijinal olarak sunmanız gereken davetiye mutlaka ticari ilişki kuracağınız firmaca hazırlanması gerekmektedir.

Firmanın bilgilerini içeren davetiye adres ve iletişim bilgilerine de sahip olmalıdır. Bu hususta dikkat edilecek bir diğer ayrıntı ise Lüksemburg’da ki ilgili kurumca onaylanmış olması da gerekecektir. Davetiye temini ile alakalı önceden bilgi aktarımında bulunmanız önemlidir.

Lüksemburg Ticari Vizesi Kaç Güne Çıkar?

Ticari vizelerde davetiye sunumu çok önemli olurken firmaya ait finansal durum ve faaliyetler hakkında istenen belgeler ön plandadır.

Bu belgelerin temini ve seyahati gerçekleştirecek kişiye ait bilgiler ibraz edildikten sonra değerlendirme süreci hasıl olacaktır. Lüksemburg ticari vizesi 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanıp başvuru sahibine bildirilmektedir.

Bu süre eksiksiz şekilde evrak teslim edenler için geçerli olsa da işlerin yoğun olması veya başvurunuzun resmi tatil ile çakışması durumunda uzayabilir. Bunun dışında belgelerin yetersiz görülüp ek belge talebi olduğunda da süre uzamaktadır.

Vize başvurunuzu riske atmama adına dosyanızı seyahat tarihine 1 ay kala hazırlayıp teslim etmenizi önermekteyiz.

Riski en aza indireceğiniz için de sonuç istediğiniz düzeyde olacaktır. Erken teslim edilen başvurularda ret cevabı alsanız dahi hem itiraz için hem de yeni başvuru için zamanınız olacaktır.

Lüksemburg Ticari Vize Evrakları

 • Başvuru sahibine ait kimlik fotokopisi ve adres ile aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ibrazı,
 • Seyahatin bitmesi ile birlikte pasaportun geçerliliği de bitmemeli ve 3 ay daha geçerliliğini koruması gerekir. Ayrıca pasaportun yıpranmamış olmasına dikkat edilmeli ve içinde de ticari vizenin işlenebilmesi için 2 boş sayfanın da bulunuyor olması gerek.
 • Biyometrik fotoğraf 2 adet, arka fon beyaz, güncel ve 35 x 45 mm ebadına sahip,
 • Vize başvuru formu kurallarına uygun şekilde hazırlanması ve ıslak imzası atılmalıdır.
 • Seyahatin ticari amaçlı olduğunu kanıtlayan davetiyenin orijinal olarak aktarılması elzemdir.
 • Firmanın ticari faaliyetleri, finansal faaliyetleri ve şirkete ait genel bilgilerin gösterildiği belgeler,
 • Banka hesap özeti ıslak imzalı ve kaşeli şekilde banka görevlisi tarafından hazırlanmalıdır. Hazırlandığını gösteren imza sirküleri zorunlu olurken hesap özeti 3 aylık dilime ait olmalıdır.
 • Seyahate dair uçak biletleri ile Lüksemburg’da kalınacak sürede konaklamaya dair belgeler,
 • Konsolosluğa hitaben yazılması gereken vize talep dilekçesi İngilizce olmalı ve başvuru sahibi hakkında bilgi içermelidir

Lüksemburg Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yurt dışında yaşayan sevdiklerinizi ziyaret etmek ve onlarla o ülkede muhteşem zaman geçirmeyi herkes ister. Özellikle de gitmek istediğiniz ülke popülerliği ile dikkat çekiyor ise bu seyahat oldukça keyifli geçecektir.

Avrupa’nın önemli merkezlerinden birisi olan Lüksemburg da akrabanız ya da arkadaşınız var ise kısa sürede vize işlemleri başlatarak seyahat için ilk adımı atabilirsiniz.

Lüksemburg aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile 90 güne kadar Lüksemburg’da kalma olanağınız vardır. Bu 90 günlük süre 6 aylık zaman dilimi içerisinde gerçekleşebilir. Kısa süreli vize türüne giren aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusu için bizlere ulaşabilirsiniz.

Vizenizi güvenli ve beklentinizi karşılayacak düzeyde alabilmeniz için çalışan uzman kadromuz hizmet verecektir. Sektörde çok uzun zamandır hizmet veriyor olmamızda hata payını azaltan en önemli etkendir.

Lüksemburg Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize Evrakları

 • Seyahati gerçekleştirmek isteyen başvuru sahibinin kimlik fotokopisi arkalı önlü çekilmeli ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ibraz edilmelidir. Nüfus kayıt örneğinin adres ve aile bilgilerini içerecek şekilde olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Vize başvuru formu istenilen formata uygun şekilde hazırlanmış ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Form içerisinde ki bilgilerin diğer belgelerle aynı olması önemli olurken forma ait her bir bölüm titizlikle doldurulmalıdır. Güncel form temini bu konuda önemli olup, en son yayınlanmış form bulunarak doldurulmalıdır.
 • Pasaportunuzun geçerlilik süresi mutlaka seyahatten sonra da 3 ay geçerliliğini devam ettirmeli ve içerisinde başvuru yapacağınız vizenin işlenmesi için 2 boş sayfa olması elzemdir. Yırtık, yıpranmış veya içeresinde eksik sayfa olmamasına dikkat etmeli ve gerekli durumda yenilenmesi de yapılmalıdır.
 • Biyometrik özelliğe sahip fotoğraf 2 adet şeklinde ibraz edilmeli, güncel hal ile birebir olmalı, arka fonunun beyaz olması ve 35 x 45 mm ebatlarında olması gerekmektedir.
 • Lüksemburg’da yaşayan aile ferdi ya da arkadaş tarafından hazırlanması gereken davetiyenin orijinal sunulması gerekirken davetiye Lüksemburg’da ki ilgili kurum tarafından da onaylanmalıdır. Davetiye içerisinde konaklamaya dair bilgiler, adres ve iletişim bilgileri yer almalıdır.
 • Doğru vize türüne göre eksiksiz ödenmesi gereken vize ücretleri ile ilgili dekont,
 • Finansal durumu gösteren tapu,  araç ruhsatı ve kira sözleşmesi gibi belgeler varsa sunulmalıdır.
 • Seyahati gerçekleştirecek kişinin 3 aylık banka hesap özeti ibraz edilmelidir. Bu hesap özeti kişinin kendisi değil banka görevlisi tarafından hazırlanması ve imzası ile kaşesini vurması gerekir. İmza sirkülerini de dosyaya ekleyerek banka hesap özetinin geçerliliğini tasdik etmelidir.
 • Konaklama ile alakalı ziyaret edeceğiniz kişinin bilgi aktarımı varsa bu hususta davetiye yeterli olacaktır. Seyahate ilişkin uçak biletleri de ibraz edilmelidir.
 • Seyahat edecek kişinin mesleki durumunu gösteren belgeler mutlaka olmalıdır. Çalıştığınız şirketten ya da kurumdan personelleri olduğuna dair iş yeri belgesi almalısınız.

Lüksemburg Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Seyahate dair belgelerin hazırlanması ve sunulması ile beraber başlayan süreç sizin için en önemli zaman dilimidir. Genel itibari ile yapılan değerlendirmeler evrak yeterliliği, kişinin vizeye uygunluğu ve ülke menfaatleri dikkat alınmaktadır.

Eksiksiz şekilde yapılan başvurularda herhangi bir tehdit oluşturacak haller söz konusu değilse Lüksemburg aile ve arkadaş ziyareti vizesi 7 – 10 iş gününde neticelenmektedir.

Süre sonunda vizenizin onaylanıp onaylanmadığı ile alakalı bilgi edinmeniz mümkündür. Belirlenen bu süre standart başvurularda eksik belge veya konsolosluğun iş yoğunluğu yok ise geçerlidir.

Ek belge talepleri ve başvurunun resmi tatiller ile çakışması durumlarında da süre uzayacaktır. Bu tür etkenler başvuru öncesi mutlaka hesaba katılmalıdır.

Riske girmemek ve güvenli şekilde başvurunuzu yapabilmek adına 1 ay öncesinden belge teslimini tavsiye etmekteyiz.

Lüksemburg Kültürel, Sportif ve Konferans Vizesi

Kültürel etkinlerle alakalı yurt dışı seyahatleri son dönemde oldukça revaçta olmaya başladı. Sadece kültürel etkinlik değil aynı zamanda sportif faaliyetler konusunda da seyahatlerde ciddi artışlar söz konusudur. Sizde kültürel veya sportif amaçlı Lüksemburg’a seyahat gerçekleşecekseniz kısa süreli vize türüne başvurabilirsiniz.

Organizasyonun niteliğine ve kalınacak süreye bağlı olarak hazırlıklar söz konusu ise bununla ilgili gerekli belgeler sunularak uzun süreli vizeye de başvurabilirsiniz.

Lüksemburg kültürel, sportif ve konferans vizesi başvurularında ispatlar önemli olduğu için seyahate dair ispat etmeniz gereken esaslar evraklarla sunulmalıdır.

Organizasyona dair bilet, katılımcı kartı ve davetiye gibi belgeler olması önemlidir. Bu belgelerin teminini ise sizi davet eden kişi ya da kurumlarca gönderilmiş olması gerekir. Orijinalini sunmanız zorunlu olurken ilgili kurumunda onayı alınmış olması gerekecektir. Başvuru konusunda uzman ekibimizden görüş alabilir ve dilediğiniz anda başvurunuz ile ilgili işlemleri başlatabilirsiniz.

Lüksemburg Kültürel, Sportif ve Konferans Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Başvuru dosyanızı hazırlayıp konsolosluğa teslim ettikten sonra ek belge istenmediği sürece beklemekten başka çareniz yoktur. Sunduğunuz evrakların incelenmesi ve vizeyi hak ettiğinizin kanaatine varılması genelliklerle 7 – 10 iş günü kadardır.

Lüksemburg kültürel, sportif ve konferans vizesi tahmini olarak belirtilen süreleri aşabilmektedir. Bunun sebebi ise ek belge talebi ve iş yoğunluğunun fazla olmasıdır.

Birde resmi tatilin sizin başvuru yaptığınız tarihe denk gelmesi tahminin ötesinde tarihleri ortaya çıkartabilir. Bu tür hallerin hasıl olacağını düşünerek hareket eder ve 1 ay öncesinden başvurunuzu yaparsanız güvenli yolu seçmiş olursunuz.

Lüksemburg Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 4 – luuksemburg aile ziyareti

Lüksemburg Kültürel, Sportif ve Konferans Vizesi Ücretleri

Başvurunun değerlendirmeye alınabilmesi için belirlenen vize harcının eksiksiz ve doğru şekilde ödenmesi gerekir. Hatalı ödeme yapmanız durumunda vize başvurusu ret edilir ve ödenen ücret iade edilmez.

Zaman ve para kaybını aynı anda yaşamamak için ödemeler konusunda titiz olmanız gerekir. Ayrıca doğru şekilde ödeme yapmış olsanız ve sonrasında vizeniz başka sebepten ret edilse aynı şekilde ücret iadesi söz konusu olmayacaktır.

Ödemelere dair ayrıntıları bizlerle iletişime geçerek öğrenebilir dilerseniz çalışanlarımız eşliğinde işlemleri yapabilirsiniz.

Lüksemburg Kültürel, Sportif ve Konferans Vize Evrakları

 • Vize başvuru formunun belirtilen hususlara uygun şekilde doldurulması önemli olurken, bilgilerin gerçeği birebir yansıtıyor olması gerekir. Hatalı verilen bilgilerin kurumlara sorularak teyit edildiğini unutmamalısınız.
 • Kimliğin arkalı önlü fotokopi çekilmeli ve üzerinde de T.C. numarası görülmelidir. Ayrıca tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin de adres ile aile bilgilerine sahip olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Vize ücretinin eksiksiz ve doğru türü yapılması gerekirken dekontunda dosyada ibrazı gerekir.
 • Arka fonu beyaz, güncel hali yansıtan, 35 x 45 mm ebatların ve 2 adet sunulması gereken biyometrik fotoğraf,
 • Seyahat bittikten sonra 3 ay daha geçerliliğini yitirmemesi gereken pasaport mutlaka içerisinde 2 boş sayfayı da içermelidir.
 • Acil müdahaleyi ve kalınacak süre boyunca hastane giderlerini karşılayacak düzeye sahip olması gereken seyahat sağlık sigortası 30 bin Euro teminata sahip olmalıdır. Üzerinde Schengen bölgesinde geçerli olduğunu gösteren ibarenin de olması gerekmektedir.
 • Seyahat edecek kişinin finansal durumunu gösterir 3 aylık banka hesap özeti ibrazı gerekecektir. İbraz edilmesi zorunlu olan bu hesap özetinin banka görevli memurunca hazırlanması, imzalanması ve kaşelenmesi gerekmektedir. İmza sirküleri de ekine muhakkak konulmalıdır.
 • Mesleki durumunu gösteren belge şirket ya da kurumca yazılmalıdır.
 • Organizasyona davet edildiğini gösteren belgenin orijinal hali mutlaka sunulmalıdır.
 • Seyahate dair uçak bileti ile konaklama ile ilgili otel rezervasyonları olmalıdır.
 • Konsolosluğa hitaben yazılması gereken vize talep dilekçesi seyahatle ve başvuru yapan kişi ile alakalı bilgileri içermelidir.

Lüksemburg Eğitim ve Araştırma Vizesi

Yurt dışında üst düzey eğitim almak ya da araştırma yapmak için yapılan seyahatler ve katılımlar belirli bir izin düzeyine göre gerçekleştirilebilir. Bu seyahatler konaklamalar için alınması gereken vize kurallara uygun şekilde olmalıdır. Lüksemburg’da böyle bir eğitim ya da araştırma için gitmek istediğinizde uzun süreli vizeye başvurmalısınız.

Lüksemburg eğitim ve araştırma vizesi belirli bir süreyi kapsamakta olup, oturum iznini de beraberinde getirecektir. Gerçekleştirmek istediğiniz seyahat önce tarih planlamalarını çok iyi yapmalı ve bu hususa göre başvurunuzu sunmalısınız.

Başvuru ile alakalı profesyonel kadromuzdan destek alabilir ve hızlı şekilde vize başvuru işlemleri başlatabilirsiniz. Vize başvurularıyla alakalı uzun yıllar başarılı çalışma sergileyen ekibimiz sizlere en doğru yolu da sunacaktır.

Planladığınız seyahate uygun şekilde vizenin çıkması için de gerekenden fazlası yapılmaktadır. Yüzlerce başarılı işin arkasında duran bu ekip ile sizde vizenizi alabilirsiniz.

Lüksemburg Eğitim ve Araştırma İçin Alınan Belgeler

Lüksemburg’da alacağınız eğitim veya yapacağınız araştırma için belirli izinler ve belgeler alınmalıdır. Sizin oraya davet edildiğinizi ya da eğitim hakkınızın olduğunu ispat eden belgeleriniz olmalıdır.

Bu hususta belirli aralıklarla yapılan Üniversite sınavlarına girmeniz ve yeterliliği hak etmeniz gerekir. Bunun için yapılan sınavları iyi takip etmeli ve eğitim alınacak kuruluş ile irtibatlı olunması gerekir.

Lüksemburg eğitim ve araştırma vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için ispatlar ve davetiyeler önemlidir.

Araştırma amacı ile Lüksemburg’a seyahat etmek istediğinizi gösteren belgeler bir nevi başvuru esasını da ortaya koyacaktır. Eğitim veya araştırma amacı güdülmeden bu tür bir vize başvurusu da söz konusu olmayacaktır.

Lüksemburg Eğitim ve Araştırma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Eğitimin alınacağına dair belgelerin hazır edilmesi ve başvuru sahibinin kişisel evraklarının sunulması neticesinde değerlendirme süreci de başlayacaktır.

Bu süreç ek belge talebi, resmi tatil ve iş yoğunluğuna bağlı olarak uzayabilir. Belirtilen bu üç hususun oluşmaması durumunda vizeniz 7 – 10 iş gününde sonuçlanıp size bilgi verilecektir.

Belirtilen tahmini sürenin uzaması durumları ile karşılaştığınızda planladığınız tarihe vizeniz yetişmeyebilir.

Vize başvurunuzu riske etmemek için 30 – 35 gün önceden dosyanızı teslim etmenizi önermekteyiz. Erkenden başvuruyu sunmak riskli halleri en aza indireceği gibi size zaman kazanma açısından da elzemdir.

Lüksemburg Eğitim ve Araştırma Vize Evrakları

 • Başvuruda bulunan kişinin kimlik fotokopisi arkalı önlü şekilde çekilmeli ve mutlaka üzerinde T.C. numarası okunaklı şekilde olmalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği başvuru sahibinin adres ve aile bilgilerini içerecek düzeyde olmalıdır.
 • Pasaportunuzun geçerlilik süresine dikkat etmeli ve seyahat sonunda da 3 ay daha devam ediyor olmasına bakmalısınız. Pasaportun içinde yırtık sayfa olmaması ve en az 2 boş sayfa olması gerekir. Yeni vizenin işlenebilmesi için bu boş sayfa mutlaka olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortasının hem 30 bin Euro teminata sahip olması hem de üzerinde Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresine sahip olması gerekir.
 • Hesap özeti 3 aya ait olmalı ve banka görevlisinin hazırlayıp imzalı, kaşeli şekilde size teslim etmesi gerekir.
 • Biyometrik fotoğraflar 2 adet olmalı, güncel hali yansıtmalı, 35 x 45 mm ebadında olmalı ve mutlaka arka fonunda beyaz olması gerekir.
 • Eğitim alınacağına dair belgelerin ibrazında Lüksemburg’da ki ilgili kurumca gönderilmiş olması gerekir. Orijinal olarak sunulması da çok önemli olduğu için bu duruma dikkat edin.
 • Seyahatin gerçekleştirilmesi ile ilgili uçak biletleri ibraz edilmesi gerekirken öğrencinin eğitim süresince nerede kalacağına dair bilgi de verilmelidir.
 • İngilizce olarak hazırlanması gereken vize talep dilekçesi konsolosluğa hitaben yazılması elzemdir.

Lüksemburg Oturum İzni

Lüksemburg Avrupa’nın batısında bulunan ve sakinliği ile dikkat çeken ülkelerden bir tanesidir. Küçük yüzölçümü ile şirin ülke ekonomik olarak da güçlüdür. Eğitim, yaşam kalitesi ve iş imkanları gibi yüksek ferah sunan yapısı cazipliğini artırmaktadır. Sizde bu ülkede belirli bir süre kalabilmek için oturum izini almanız gerekecektir.

Lüksemburg oturum izni çalışmaya, eğitime ve diğer farklı etkenlere bağlı olarak alınabilmektedir. Eşinizin Lüksemburg’da olması hallerinde kalacağı süre bazlı birlikteliğe dair oturumlarda mümkündür. Firma çalışanı olarak iş yerinin bir bölümü Lüksemburg’da olması durumlarında da oturum izinleri söz konusudur.

Oturumlar konusunda belirlenen yasalar sizin bu izni alıp alamayacağınızı da göstermektedir. Başvuru ilişkin önemli anekdotlar ve başvuru kuralları uzman kadromuzca sizin adınızı sürdürülebilir. Başvuru sonucunun olumlu olabilmesi için de gerekenden fazlası da çalışanlarımızca yapılması söz konusu olacaktır. Sizler sorun yaşamadan gerekli vizeyi ve oturum iznini alabilirsiniz.

Lüksemburg Oturum İzni Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Diğer vize türlerine göre değişkenliğe sahip olan oturum izinleri daha uzun sürede sonuçlanmaktadır. Değerlendirme süresinin uzamasında ki en önemli etken ise evrakları itibari ile ayrıntı gerektiren yapıda olmasıdır. Gerek evrak incelemesi olsun gerekse de oturumun neden istendiği olsun değişkenlikler göstermektedir.

Çalışma ve eğitim amaçlı istenen oturum izinleri beraberinde farklı evrak teminlerini de ortaya koyacağı için Lüksemburg oturum izni 20 iş gününe kadar uzayabilir. Bu süre zarfında yapılan değerlendirmeye aksi haller müdahil olmazsa. İşlerin yoğun olması, resmi tatiller denk gelmesi ve ek belge istenmesi sonucu etkileyecektir. Risksiz en doğru karar 1 – 1,5 ay önceden yapılan başvurulardır.

Lüksemburg Oturum İzni Evraklar

 • Başvuru sahibi kimlik fotokopisinin arkalı önlü şekli sunulmalıdır.
 • Başvuru sahibine ait adres ve aile bilgilerini içerecek düzeyde olan tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Uluslararası geçerliliğe sahip evlilik cüzdanı örneği veya fotokopisi,
 • Anne ve baba tarafından onaylanmış orijinal Muvafakatname 18 yaş altında ki başvuru sahipleri için zorunludur.
 • Doğum belgeleri her iki eşe ve çocuklara ait olmalıdır.
 • Eksiye dair vizeler ve pasaportların fotokopileri başvuru da ibraz edilmesi elzemdir.
 • Daha önce herhangi bir vize de ya da hali hazırda ki pasaportta bulunmaması gereken biyometrik fotoğraf 2 adet sunulmalıdır. Arka fonun beyaz olmasına dikkat edilmeli, güncel hali yansıtır düzeyde olmalı ve mutlaka 35 x 45 mm ebatlarına sahip olmalıdır. Güncel halin yansıtılabilir düzeyde olabilmesi için başvuru tarihinden 3 ay öncesini içermesi yeterli olacaktır.
 • İçerisinde en az 2 boş sayfanın bulunması gereken pasaport dönüş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerliliğini sürdürüyor olması gerekir. Geri dönüş tarihiniz Ocak ayı ise o yılın Ağustos ayına kadar geçerliliği olması gibi. Pasaportun dış etkenlere bağlı olarak yıpranmaması veya yırtılmaması da önemlidir. Deforme olan pasaportla yapılan başvurular kabul görse dahi seyahat esnasında aksi durumlarla karşılaşabilirsiniz.
 • Banka hesap özeti sorumlu memur tarafından hazırlanmalı, imzalanmalı ve kaşelenmelidir. Hesap özeti 3 aylık kısmı gösterir düzeyde olmalı ve imza atan memurun imza sirküleri de beraberinde olmalıdır.
 • Oturum izinlerinde belirli bir seviye de dil bilgisi istendiği için bu hususta belge ibrazı gerekecektir.
 • Birleşimlerle alakalı eşe ait pasaport, kimlik ve oturum izni kartı dosya da sunulmalıdır.
 • Talep dilekçesinin konsolosluğa hitaben hazırlanmasına özen göstermeli ve başvuruya dair ayrıntılı bilgi içermesi gerekir.
 • Başvuru formu istenilen düzeyde hazırlanmalı ve son yayımlanan güncel form temin edilmelidir. Formun temini konusunda sitemizden güncel forma erişebilir dilerseniz de ofislerime gelerek hem form temini hem de form doldurulması konusunda destek alabilirsiniz.
Lüksemburg Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 5 – luksemburg vizesi gerekl evraklar

Lüksemburg Aile Birleşimi Vizesi

İki farklı ülkede yaşamını sürdüren eşlerin birleşimleri ile alakalı birçok ülkede farklı uygulamalar ve yasalar söz konusudur. Bu yasaların büyük bir çoğunluğu aile bütünlüğünü sağlayacak düzey üzerine kuruludur.

Aile birleşimleri ile alakalı Lüksemburg’da yasalara uygun şekilde izinler vermektedir. Lüksemburg aile birleşimi vizesi ile aynı çatı altında yaşamınızı sürdürmeniz mümkün kılınmaktadır.

Elbette bunun için de uygunluk gerekçeleri ispatlı şekilde sunulmalıdır. Talepleriniz doğrultusunda elde edeceğiniz sonuç sizin birleşimi hak edip etmeyeceğinizi de gösterecektir.

Bu hususta hatalı işlemlerden uzak durma ve sorunsuz şekilde başvurunuzu yapabilmeniz adına bizlere ulaşabilirsiniz. Kısa sürede evrak hazırlıkları ve başvuruya dair etkenler hesaba katılıp sonuç alınabilir. Birçok işlemde sizin olmanıza gerek olmadan çalışmalar sürdürülebilmektedir.

Lüksemburg Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Aile birleşimi kan bağının kanıtlanması ile mümkün kılınan yapıya sahip olduğu için evlilik veya çocuk söz konusu olması gerekmektedir.

Eşlerin beraber yaşamlarını sürdürebilme de öncelikle aile birleşimi vizesi almaları gerekecektir. Bu vize için başvuru şartları iyi araştırılmalı ve eksiksiz şekilde başvuru dosyası sunulmalıdır.

Alacağınız bu vize ile birlikte öncelikli oturum sonrasında çalışma ve en sona da belirli süreler dahilinde vatandaşlık yolu açılmaktadır. Lüksemburg aile birleşimi vize işlemleri ile alakalı teknik ekibimiz ile görüşüp başvuru dair ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

İşlemlerin yürütülmesinde destek olacak olan çalışanlarımız bu alanda yılların verdiği tecrübe ile sizlere yardımcı olacaktır. Beklentilerini karşılayacak düzeyi sunmaları da beraberinde kolaylığı getirecektir.

Lüksemburg Aile Birleşimi Vizesi Evrakları

 • Başvuru şahinine ait pasaport süresi en az 1 yıl olmalı ve içerisinde vizenin işleniyor olabilmesi için 2 boş sayfa gereklidir. Deforme olan pasaport ile başvuru yapmamaya özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır.
 • Kimliğin üzerinde T.C. numarası okunacak şekilde olmalı ve fotokopisi arkalı önlü çekilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf arka fonu beyaz olacak şekilde ibraz edilmeli ve 2 adet olmalıdır. Fotoğrafın ölçüleri ise 35 x 45 mm olurken güncel hali yansıtıyor olması da elzemdir.
 • Aile ve adres bilgilerine sahip olan tam vukuatlı nüfus kayıt örneği orijinal olarak dosyaya konulmalıdır.
 • Banka hesap özeti başvuru tarihi esasına göre 3 ayı kapsamalıdır. Hesapta en az 5.000 TL bulunması gerekirken hesap özetini hazırlayan kişi evrakı imzalı ve kaşeli olarak size teslim etmelidir. Ek olarak da imza sirküleri olması zorunludur.
 • Seyahat sağlık sigortası üzerinde Schengen bölgesinde geçerli olduğunu gösteren ibare gerekirken teminatı da en az 30 bin Euro olmalıdır. Seyahat sigortası mutlaka acil müdahaleleri ve hastane yatışlarını karşılayacak düzeyde olması gerekmektedir.
 • Başvuru formu standartlara uygun şekilde doğru bilgiler içerecek düzeyde hazırlanmalıdır.
 • Başvuru sahibinin çocuk olması durumunda doğum belgesi istenirken eş başvurularında evlilik cüzdanının fotokopisi ibraz edilmelidir. Belgelerin tercümesi yapılması da geçerlilik açısından çok önemlidir.

Lüksemburg Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvurunuzla ilgili tüm belgelerin ibraz edilmesinden sonra başlayan süreçte olumsuz haller söz konusu olmaz ise başvurunuz 7 – 10 iş gününde çıkmaktadır. Belgeleriniz eksiksiz olsa dahi ek belge talebi söz konusu olabilir. Ek belge talepleri başvuru değerlendirme süresini uzatırken iş yoğunluğu da süreyi etkileyebilmektedir.

Bir de başvurunuzu yaptığınız dönemde resmi tatil olması sürenin daha da uzamasına etki edecektir.

Böyle durumların hesabını önceden yapmak ve başvuru dosyanızı 1 ay önceden teslim etmek güvenli sonuç almanıza etki edecektir.

Birçok başvuru zamanında yapılmadığı için seyahat tarihine uygun vize yetişememektedir. Zamandan ve paradan kayıp yaşanması da ön ödemelerin olması ile ilgilidir.

Lüksemburg Araştırmacılar İçin Oturum İzni İşlemleri

Yurt dışı birçok alanda eğitim almak, araştırma da bulunmak veya bilimsel bir proje içerisinde yer almak mümkündür. Elbette kalacağınız süre izine ve vize türüne göre farklılığı da ortaya koyacaktır.

Araştırmacı olarak Lüksemburg’a gittiğinizde kalacağınız süre 90 gün ise bunun için herhangi bir oturum izni almanıza gerek yoktur.

Fakat 90 günden fazla kalınması söz konusu ise bu durumda Lüksemburg araştırmacılar için oturum izni başvurusunda bulunmanız gerekecektir.

Başvuru esasına göre süreler değerlendirildiği için de uzun süreli vize ile de seyahat edilmelidir. Bu oturum izni belirli bir süreyi kapsadığı için de mutlaka kurallara uygun şekilde hareket etmelisiniz.

Başvurunuzun sorunsuz şekilde gerçekleşmesi ve işlemlerin takibini kusursuz şekilde yürütmemizi isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz. Başvuru esasları ve yapılması gerekenler ile alakalı tüm detaylar tarafımızca incelenip uygulamaya geçirilmektedir.

Lüksemburg Araştırmacılar İçin Oturum İznini Kaç Günde Sonuçlandırır?

Lüksemburg’da kalacağınız süreye göre değerlendirme aşaması uzarken eksiksiz evrak sunmak işlerin daha hızlı sonuç vermesine etki etmektedir.

İstenilen düzeyde bilgi akışı sağlanması değerlendiren kişilere zorluk çıkarmayacağı için de genellikle 15 – 20 iş gününde karar bildirilmektedir. Eksik belge olmadığı durumlarda bu süre geçerli olurken ek belge olursa da süre biraz daha uzamaktadır. İşlerde yoğunluk olması durumu da söz konusu olduğunda sonuç 1 bazen 1,5 aya kadar da çıkabilir.

Süreleri çok iyi hesaplamak ve başvuruyu planladığınız zaman hızlı şekilde yapmak en güvenli limanı seçtiğinizi gösterecektir.

Kontrollü şekilde işlemlerin takibini de bu sayede gerçekleştirmiş olursunuz. Teferruatı ve izinleri ile sizi zorlayacak olmasını da hesaba katmalısınız.

Lüksemburg Araştırmacılar İçin Oturum İzni Evrakları

 • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ibrazı gerekmektedir.
 • 2 adet ibrazı gereken biyometrik fotoğraf 35 x 45 mm ölçülerinde olup, arka fonun da beyaz olması gerekmektedir. Ayrıca fotoğrafın son 3 ay içinde çekilmiş olması ve güncel hali yansıtacak düzeyde olması elzemdir.
 • Standartlara uygun şekilde hazırlanması ve imzalanması gereken vize başvuru formu eksiksiz bilgi içermelidir. Formun esası sizin kim olduğunuzu ve neden Lüksemburg seyahatini gerçekleştirmek istediğinizi izah etmelisiniz. Diğer belgelerle de birebir uyuşuyor olması elzemdir.
 • Başvuru sahibine ait pasaportun 10 içerisinde alınmış olması ve oturum süresince geçerliliğini yitirmemesi gerekir. Seyahat bitip dönüş tarihi belirlendikten sonra da 6 aylık dilimde geçerli olması da gerekir. Pasaporttun yırtılmamış, yıpranmamış olmasına dikkat edilmeli ve içerisinde 2 boş sayfanın bulunuyor olmasına dikkat edilmelidir.
 • Seyahati gerçekleştirmek isteyen ve araştırma boyunca oturum izni almak isteyen kişinin araştırma için davet edildiğini gösteren orijinal belge başvuru esnasında sunulmalıdır. Bu belge kalacağınız süreyi ve araştırmayı net şekilde ifade edeceği için önemlidir.
 • Araştırmanın ne üzerine olduğunu ifade eden yazının orijinal nüshası olmalıdır.
 • Araştırma süresince nerede kalacağı ve bu kalışların masraflarının nasıl karşılanacağı da açıklanmalıdır. Araştırmaya ilişkin sponsor var ise yapılan sponsorluk anlaşmasının da bir nüshası,
 • Başvuru sahibinin mal varlığını gösteren araç ruhsatı, tapu ve kira sözleşmesi gibi belgeler ibraz edilmelidir.
 • Hesap özetinin ibrazı zorunlu olurken 3 aylık kısma ait olması gerekir. Banka görevli memur tarafından hazır hale getirilmesi gereken özetin imzalanması ve banka kaşesinin vurulması da gerekmektedir. İmzanın gerçekliğini ispatlama açısında da banka imza sirküleri de ilgili bankadan istenmelidir.
 • Araştırma amacı ile seyahat edecek kişinin bağlı bulunduğu kurum ya da kuruluşun hazırlaması gereken hizmet dökümleri,
 • Başvuru dilekçe konsolosluğa hitaben hazırlanmalı ve adres ile iletişim bilgisini de içermelidir.

Lüksemburg Au Pair Vizesi

Bilindiği üzeri son dönemlerin cazibe işlerinden bir tanesi olan Au Pair belirli bir süre yurt dışında çalışma imkanı sunmaktadır.

Çocuk bakıcılığı ve ev hizmetleri üzerine kurulu bu program için yeterlilik çok önemlidir. Elbette davetiye usulüne göre ilerliyor olması da seçiciliği ön plana çıkarmaktadır.

Her yıl binlerce insanın bu yolla yurt dışına gittiği ve bu hususta güzel kazançlar elde ettiği görülmüştür.

Lüksemburg Au Pair vizesi ile sizde istediğiniz düzeyi elde edebilirsiniz. Öğrenci olarak eğitiminizi sürdürmek isterseniz de partime çalışma düzeni de söz konusudur.

Eğitim masraflarınızı karşılayacak olmanın artılarına ek olarak da kalacak yer ve temel ihtiyaçların karşılanması da söz konusu olacaktır.

Cazibesi ile dikkat çeken ve belirli şartlara sahip olmayı gerektiren program detaycı incelemelere bağlı olarak karar kılınmaktadır.

Sizden istenilen belgeler ve yeterlilikler en ince ayrıntısına kadar irdelenmektedir. Başvuruya dair net bilgiler öğrenmek isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Au Pair Vizesi Evrakları

 • Başvuru sahibinin pasaportu geri dönüş tarihinden sonra da geçerliliğini 3 ay daha koruyacak düzeyde olması gerekir. Pasaportunuzun yırtık, eksik sayfa ve ciddi deformasyona uğramamış olması gerekir. Deforme olmuş pasaportla yapacağınız vize başvurusu kabul görse dahi seyahatin gerçekleştiği sırada yapılan sınır kontrollerinde sıkıntıya düşebilirsiniz. Ayrıca Lüksemburg’da kalacağınız süre boyunca yanınızda olması zorunlu olduğu için yıpranmamış olması önemlidir. Lüksemburg Au Pair vizesi pasaportta işlenebilmesi için de içerisinde en az 2 boş sayfanın olması gerekmektedir. Eski pasaport veya eski vize evrakları varsa bunlarından birer nüshası fotokopi şeklinde sunulmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf ölçüleri 35 x 45 mm olmalı ve 2 adet şeklinde sunulmalıdır. Fotoğrafın mutlaka güncel hali yansıtıyor düzeyde olması ve arka fonunun da beyaz olması zorunludur.
 • Başvuru sahibine ait tam vukuatlı nüfus kayıt örneği adresi ve aileyi içeriyor düzeyde olmalıdır. Kimliğin fotokopisi de arkalı önlü şekilde çekilip sunulmalıdır.
 • Vize ücretinin eksiksiz şekilde ve doğru vize türüne göre yapılması gerekmektedir. Ödeme yapıldıktan sonra ilgili dekontun da dosya da olması elzemdir.
 • Başvuru formu titizlikle hazırlanmalı, her bir bölüm doğru şekilde doldurulmalı ve diğer belgelerle örtüşen bilgileri içeriyor olması gerekir. Başvuru formunun güncel hali mutlaka tedarik edilmeli ve en son yayımlanan form üzerinden işlem yürütülmelidir.
 • Başvuru sahibinin ekonomik durumunu gösteren belgelerin ibrazı gerekmektedir. Bunun dışında ek olarak banka hesap özeti 3 aya ait şekilde hazır hale getirilmelidir. Hesabınızın olduğu banka tarafından hazırlanması gereken hesap özeti mutlaka görevli memurca hazırlanıp imzasının da atılması gerekir. İmzaya dair imza sirküleri de dosyaya eklenmesi belgenin sahte olmadığını ispat edecektir.
 • Dil bilgisi ile alakalı gerekli belgeler ibraz edilmeli ve yeteri kadar dil bilgisine sahip olduğunuz ispatlanmalıdır. Dil bilgisi konusunda çok dikkatli olunması gerektiğini unutmamanız sizin yararınıza olacaktır.
 • Başvuru sahibinin öğrenci olması durumunda da eğitim düzeyini gösteren belgeler ibraz edilmelidir.

Lüksemburg Au Pair Davetiyesi

Au Pair programı dahilinde kalacağınız aile tarafından hazırlanması gereken mektup orijinal hali ile ibraz edilmelidir. Bu mektubun İngilizce olarak sunulması önemli olurken mutlaka el yazısı kullanılmalıdır.

Lüksemburg Au Pair davetiyesinin içeriğinde çalışma şartları, çalışma saatleri, evde konuşulan dil, aile bireylerinin sayıları, çocukların yaşı, gideceğiniz zaman, alacağınız eğitim ile alakalı bilgi ve belge, ailenin hangi milletten olduğu gibi bilgiler olmalıdır.

Bu belge sayesinde Lüksemburg au pair vizesi başvurunuzun onaylanma ihtimali artmaktadır.

Lüksemburg Çalışma Vizesi

Ekonomik gereksinimler ve daha kaliteli yaşam için yüksek gelir elde etme düşüncesi yurt dışında çalışma fikrini de beraberinde getirmektedir.

Tabi bunun için ülke seçimi çok önemli olurken düşük gelir elde edeceğiniz ülkeleri seçmemek daha doğru olacaktır. Yüksek gelir sunan ülkelere çalışmak için gitmekte oldukça zordur.

Belirli şartların yerine getirilmesi ve yeterliliğin sağlanması çalışma izni alabilme açısından önemlidir.

Gelir sağlama noktasında iyi durumda olan Lüksemburg çalışma izni ile alakalı esaslar belirlemiştir. Belirli bir süreye kadar kalınıp çalışmaya müsaade ederken bu hususta katı kurallar söz konusudur.

Belirlenen kurallara uygunluğunuz söz konusu ise hem oturum iznini hem de çalışma iznini rahatlıkla alabilirsiniz. Çalışma izni ile alakalı başvurularınızı uzman kadromuz aracılığı ile kısa sürede yapabilirsiniz.

Olumlu sonuç alabileceğiniz düzeyi sağlayarak en iyi etkiyi elde etmeniz için yoğun şekilde ekibimiz sizler için çalışacaktır. Doğru sonuç alınabilmesi için de başvuru esaslarına uygun şekilde hareket edilmektedir.

Lüksemburg Çalışma Vizesi Evrakları

 • Başvuru yapacak kişiye ait kimliğin arkalı önlü fotokopisi ibraz edilmeli ve üzerinde T.C kimlik numarası okunur vaziyette olmalıdır.
 • Pasaport son 10 içersin de alışmış ve geçerliliğinin de çalışmanın bitiş tarihinden sonra bir 6 aylık dönem de geçerliliği sürmelidir. Pasaportun yırtık olmaması dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi olurken çalışma vizesinin işlenebilir olması için de 2 boş sayfa gerekecektir. Nitelik bakımından belirtilen hususlar sağlanmıyor ise pasaport yenilenmesi gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf 2 adet sunulmalı ve mutlaka arkadaş fonu beyaz olmalıdır. Ayrıca fotoğraf ölçüleri de 35 x 45 mm olup başvuru sahibinin güncel halini yansıtıyor düzeyde olmalıdır.
 • Çalışma vizesine dair yapılan görüşmeler ve neticesinde yapılan anlaşmalar orijinal şekilde sunulmalıdır. Lüksemburg’da çalışacağınız firmanın sizi hangi süreler dahilinde çalıştırmak istediğini belirten davetiye olması gerekir. Bu davetiye işin durumunu anlatması ve çalıştıracağı kişinin konaklaması ile alakalı bilgi de içermelidir. Firmanın iletişim ve adres bilgileri de davetiye de muhakkak yazılmış olması gerekir.

Lüksemburg Gönüllü Çalışma Vizesi

Gönüllülük esasına göre yapılacak yurt dışı seyahatleri için alınması gereken izinler ayrıntı ve işleyiş itibari ile oldukça titizlik gerektiren yapıya sahiptir.

Bu husus ile alakalı eksikliklerin olmaması ve gönüllülük esasının tam olarak karşılıyor olması önemlidir. Lüksemburg gönüllü çalışıma vizesi uzun ve kısa süreli zaman dilimleri için geçerlilik göstermektedir.

Gönüllü vizelerde esas olan ihtiyaca binaen iş yürütülüyor olmasıdır. Geçerlilik bakımından uzun süreleri kapsıyor olması ve gerekli durumlarda yenilenmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Başvuru esaslarına uygun şekilde hareket ederek işlemlerinizi yürütebiliriz.

Bizlere bilgilerinizi ve kişisel belgelerinizi ulaştırmanız ile birlikte de süreç hızlı şekilde başlayacaktır. Sektörde çok uzun zamandır başarılı iş performansına sahip çalışanlarımız başvurunuzu en iyi şekilde hazırlayacaktır.

Lüksemburg Gönüllü Çalışma Vize Evrakları

 • Başvuru sahibi pasaportunun mutlaka 10 yıl içerisinde alınmış olma şartı aranırken geçerliliği de en az 1 yıl olmalıdır. İçerisinde de 2 boş sayfa bulunmasına ayrıca dikkat etmeniz gerekirken pasaportun deforme olmaması da önemlidir.
 • Biyometrik fotoğraf güncel, arka fon beyaz, 2 adet ve 35 x 45 mm ebatlarına sahip olması,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği adres ile aile bilgilerini açıklayıcı şekilde içermesi gerekirken kimlik fotokopisi de arkalı önlü şekilde sunulmalı,
 • Banka hesap özeti 3 aylık olacak düzeyde sunulmalı ve banka da çalışan sorumlu memur tarafından imzalanıp kaşelenmelidir. Ek olarak da mutlaka imza sirküleri beraberinde olmalı,
 • Vize başvuru formunun formatı güncel olmalı, doğru bilgiler içermeli ve belirlenen kurallara uygun şekilde doldurulmalıdır. Formun dolduruluş esasına çok dikkat etmek vizenin alınabilir olması açısından elzemdir.
 • Seyahat sağlık sigortasının üzerinde Schengen bölgesinde geçerli olduğunu gösteren ibare gerekmekte olup en az 30 bin Euro gibi bir teminatı da içeriyor olması gerekmektedir.
 • Vize talep dilekçesinin konsolosluğa hitaben yazılması önemli olurken başvuru sahibine ilişkin bilgileri geniş çaplı aktarmalıdır.
 • Gönüllü çalışma programına kabul edildiğine dair belgeler orijinal hali ile ibraz edilmelidir.
 • Adli sicil belgesinin aslı sunulmalı ve adli sicil belgesi yeminli tercüman tarafından İngilizce olarak notere onaylattırılmalıdır.
 • Seyahat edecek kişi öğrenci ise eğitim gördüğü kurumdan öğrenci belgesi ve izin belgesi sunmalı,
 • Başvuru sahibinin 18 yaş altı olması durumunda veli tarafından izin verildiği gösteren noter onaylı belge,

Lüksemburg Gönüllü Çalışma Vizesi Kaç Güne Çıkar?

Başvuru dosyasının eksiksiz şekilde hazırlanması ve gerekli ödemenin de yapılması ile birlikte konsolosluğa evraklar teslim edilmelidir. Konsolosluğa evrakların teslim edilmesi ile birlikte başlayan süreç yaklaşık olarak 10 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Lüksemburg gönüllü çalışma vizesi farklı sebeplerden ötürü değerlendirmesi uzayabilir. Başvurunuzun değerlendirmesi aşamasında işler yoğunlaşır ek belge talep edilir ve resmi tatil o sürelere denk gelirse tahminlerden fazlası sizi bekliyor olabilir.

Başvurunuzun 1 aya kadar uzaması gibi bir durum ile karşı karşıya kalmanız söz konusu olabilmektedir.

Lüksemburg Gönüllü Çalışma Vize Ücretleri

Ücreti ödenmeyen vizenin değerlendirilmeye alınması gibi bir durum söz konusu dahi olmazken yanlış vize türüne yapılan ödeme de vize reddine sebep olmaktadır.

Doğru ödeme yapılıp başvurunuz ret edildiğinde ücret iadesi alamazken hatalı ödemelerden kaynaklı problemlerle karşılaştığınızda da iade ücret mümkün değildir.

Doğru şekilde ödeme gerçekleştirmek başvurunun selameti açısından önemli olduğu için ayrıca dikkatli olmanız gerekecektir.

Ödemeler hususunda hataya düşmeme ve eksiksiz şekilde ücret ödemesini yapmak adına bizlere ulaşabilirsiniz.

Hatalı işlerin önüne geçecek düzeyde iş yürütmemiz sonucu dilediğiniz şekilde olmasına etki etmektedir.

Evlilikten Dolayı Lüksemburg Vatandaşlığı

Vatandaşlık başvurularında esas olan kanunların uygulama esasına göre değişen faktörleri söz konusudur. Fakat vatandaşlık konusunda en kolay yöntem ise evlilik yolu ile yapılan başvuru esaslarıdır.

Elbette bunun da belirli kuralları ve gerçeği yansıtması gereken esasları söz konusudur.

Mutlaka standartları karşılayacak düzen ortaya konulmalı ve sizden istenilen şekilde başvuru yapılmalıdır.

Evlilikten dolayı Lüksemburg vatandaşlığı elde edebilme de yıl sınırlaması söz konusudur. Lüksemburg vatandaşı olan birisi ile evlenen herkes aynı gün vatandaşlık hakkını elde edecek diye bir kaide yoktur.

Bu hususta daha önceleri yapılan sahte evlilikler yasalarla düzenlemeye sebebiyet vermiştir. Vatandaşlık şartlarının ağırlaşması da hak edenin alabilmesi açısından ön plana çıkmıştır.

Başvuru esaslarına dair geniş bilgi edinme ve başvurunuzu yapma noktasında bizlere ulaşabilirsiniz. Sizlere destek olacak uzman kadromuz hata ihtimalini en aza indirerek sonuç verecektir.

Lüksemburg Vatandaşlık Başvurusunda Evlilik Süreci

Lüksemburg vatandaşı olan birisi ile evlendiğinizde doğrudan vatandaşlık başvurusunda bulunmanız mümkün değildir.

İlk başta evliliğe dair ispatları sunup oturum izni ve beraberinde de çalışmak isterseniz çalışma izni almalısınız.

Çalışma ve oturum izni ile birlikte uzun süre Lüksemburg’da kaldıktan sonra vatandaşlığı hak etmeniz gerekecektir.

En az 5 yıl kesintisiz uzun süreli oturum izni ile ikame ederseniz vatandaşlığa geçişiniz daha kolay olacaktır.

Bu süre içerisinde boşanma gibi bir durum söz konusu olursa şartlarda değişiklik söz konusu olabilir.

Sürecin sağlıklı şekilde işleyebilmesinde yıllar çok önemli olurken süre dahilinde genel ihtiyaçları nasıl karşılayacağınız konusu da ön plana çıkmaktadır.

Ekonomik durumu gösteren belgelerin de beraberinde ibrazı önemlidir. Kaldığınız süre boyunca suça karışmamış olmak ve toplumun düzenine ayak uydurmak önemlidir. Dilerseniz oturum süresince Lüksemburg’da ki eğitim kurumlarında öğrenim de görebilirsiniz.

Lüksemburg Vatandaşlığının Avantajları

Evlilik yolu ile yaptığınız vatandaşlık başvurusu kabul görürse ve gerekli işlemler tamamlanıp bundan sonra ki düzende vatandaş olarak kayıtlara geçerseniz birçok avantaj sizleri bekliyor olacaktır. Lüksemburg vatandaşlığını avantajları ile alakalı şunları saymamız mümkün;

 • Seçme ve seçilme hakkını elde etmeniz mümkün kılınmaktadır.
 • Lüksemburg Avrupa birliğine dahil bir ülke olduğu için Avrupa’da ki birçok ülkeye rahatlıkla gidebilir ve dilerseniz çalışabilirsiniz de.
 • Lüksemburg vatandaşı olan kişi aynı zamanda Avrupa vatandaşlığını da hak etmiş olmaktadır.
 • Diğer Lüksemburg vatandaşlarından ayrıcalığınız olmadan şartları yerine getirerek memur olabilirsiniz.
 • Dilediğiniz işi kurabilir, araba alıp satabilir ve istediğiniz yerde ev alıp satışını yapabilirsiniz.
 • Schengen ülkelerini ziyarette sizden herhangi bir şekilde vize talebi olmadığı için özgürce Schengen ülkelerini ziyaret edebilirsiniz.

Evlilikten Dolayı Lüksemburg Vatandaşlık İşlemleri

Lüksemburg vatandaşı olan birisi ile evlenmeniz ve belirtilen yılların tamamlanması ile birlikte vatandaşlık başvuru işlemleri yapılabilir.

Vatandaşlık öncesi mutlaka dil bilgisinde iyi seviye de olmanız ve toplumsal açıdan da uyumluluğu ispat etmelisiniz.

Oturumlara ilişkin ispatlar vatandaşlık başvurusunda sizden isteneceği için öncesinde hazırlık yapmalısınız.

Sürecin işleyişi ile ilgili temel unsurlar takip edilmeli ve mutlaka kuralına uygun başvuru yapılmalıdır.

Lüksemburg’da çalıştığınız işle alakalı sigorta ya da iş yeri belgesi gibi evrakların teminlerini de yapmalısınız.

Sürecin zorlu halleri ve vatandaşlığa dair gerekliliklerin fazla olması sizi yorsa da sonunda istediğiniz vatandaşlığı elde etmiş olacaksınız. Vatandaşlık işlemleri ile alakalı tüm bilgileri bizlere sorarak da öğrenebilirsiniz.

Başvurunun nasıl yapılacağı ve hangi kurallara göre sürdürülmesi gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Uyumluluk ve yasalara uygunluk konusunda gerekli tüm etkenler de ortaya koyularak hareket edilecektir.

Lüksemburg Vize Ücreti

Vizenizi alabilmeniz için evrak hazırlığı çok önemli olurken işlemlerin başlatılabilmesi için de vize ücreti çok önemlidir. Ücret ödemediğiniz zaman başvuru doğrudan geri çevrilmektedir. Lüksemburg vize ücretleri kısa ve uzun süreli türe bağlı olarak farklılık gösterir.

Değişen fiyatları takip etmek ve her yıl uygulamaya esas alınan tutarlara göre ödemeler yapılmalıdır. Vize harçları 0 – 6 yaş grubunda yer alan çocuklar için ücretsiz olurken 6 – 12 yaş arasında ki çocuklar için ise indirimli fiyatın uygulaması söz konusudur.

Vize ücretinin yanlış türe ödenmesi durumunda başvuru ret edilmekte ve yatırılan tutarda başvuru sahibine iade edilmemektedir. Yani hatalı ödeme size maddi zarar verecek ve zaman kaybı yaşatacaktır.

Ödemeler konusunda bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilir ve uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Sizlere hizmet verecek çalışanlarımız vize alanında kendi ispatlamış ve çok sayıda başarılı vize başvurusunu neticelendirmiştir.

Lüksemburg Vize Ücretleri Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

 • Başvuru sahibi tek bir vize türü için ödeme yapması gerekmekte olup, bu ödemeyi başka bir vize türünde kullanamaz. Yalnızca seyahat etmek istediği vize türüne göre ödemeyi gerçekleştirmelidir.
 • Ödemesi yapılan vize ücretinin başka bir şahsa satılması veya bedelsiz dahi olsa devredilmesi söz konusu dahi değildir.
 • Vize ücretlerinin iadesi gibi bir durum söz konusu değildir. Hatalı ödemelerde de vizenin ret edilmesi durumlarında da iade almanız mümkün değildir. Başvurunuzun ret edilmesi durumunda yeni başvuru yapacağınız zaman tekrar ücret ödemesi yapmanız gerekmektedir. Aynı şekilde hatalı ödemeden kaynaklı başvuru iadelerinde de tekrardan ödeme yapıp dosyayı teslim etmeniz gerekmektedir.
 • Eğitim vizeleri ile alakalı fiyatlandırmalarda değişkenlikler söz konusudur. Bu hususta eğitimin süresine bağlı olarak belirlenen tutarları öğrenmenizde fayda var.

Lüksemburg Vize Ücreti Ne Kadar?

Hem vize türüne göre hem de kalınacak süreye göre değişen vize ücretleri başvuru sahiplerinin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Lüksemburg vize ücreti ne kadar sorusunu sıklıkla soran başvuru sahipleri bu hususta farklı tutarlarla karşılaşmaktadır.

Ödenmesi gereken ücretlerin vizeyi alabilme de ki önemi düşünülürse bir nevi zorunluluğu da beraberinde getirmektedir.

Lüksemburg vize ücretleri ile alakalı ayrıntılı liste aşağıda ki tabloda yer almaktadır. Fiyatlandırmalarda değişiklikler söz konusu olabileceği için uzman görüşü almanızı tavsiye etmekteyiz.

 

Vize Türleri
Vize Ücreti  
 Danışmanlık Hizmeti Ücreti  
Turistik Vize
110 Euro
30 Euro
Ticari Vize
110 Euro
30 Euro
Eğitim ve Araştırma Vizesi
110 Euro
30 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi
110 Euro
30 Euro
Kültürel Sportif Konferans Vizesi
110 Euro
30 Euro
6-12 Yaş Arası Çocuklar
65 Euro
30 Euro
0-6 Yaş Arası Çocuklar
Ücretsiz

 

Yukarıda belirlenmiş olan fiyatlar değişkenlik gösterilmektedir. Bu hususta mutlaka konsolosluktan ya da bizlerden net bilgi edinebilirsiniz. Son güncel tutarların belirleyiciliği etkileyen durumların olabileceğini düşünerek doğrudan ödeme yapmak hataya sevk edebilir.

Ödemeler konusunda yapılan hataların geri dönüşü olmayacağı için size ciddi maddi külfet yükleyecektir. TL bazında düşünüldüğü zaman 600 – 700 TL gibi bir rakam ortaya çıkmaktadır.

Vize ücretlerinin ödenmesi konusunda eksiklik yok ise başvuru dosyasında dekontu bulundurmanız gerekir.

Dekontu inceleyen konsolosluk ödemenin yapılıp yapılmadığını da açık şekilde gösterecektir. Başvuru evraklarının eksiksiz teslim edilmesi ile birlikte vizenizi almanızda herhangi bir sakınca olmayacaktır.

Elbette yapılan değerlendirme yalnızca konsolosluğa ait olduğu için bu hususta kimse işlem garantisi veremez.

Bu hususta kesinlikle başvurunuz onaylanır ibaresi kullanan kişi ve kuruluşlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Tek yetkili merciinin Lüksemburg konsolosluğu olduğunu unutmamalısınız.

Lüksemburg Form Ve Dilekçe

Lüksemburg Vize Bilgi Formu

Lüksemburg Biyometrik Fotoğraf Örneği

Lüksemburg Turistik-Ticari Dilekçe Örnekleri

Lüksemburg İngilizce Dilekçe Örnekleri

Bir cevap yazın:

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

whatsapp