• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Macaristan Vizesi

Macaristan vize şartları hakkında güncel rehber.
Kategoride Ara
Macaristan Vizesi Sık Sorulan Sorular
Macaristan AB üyesi ve Schengen vize bölgesi ülkesidir. Vize başvuruları vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Gerekli evraklarını tamamlayan kişiler vize başvuru merkezleri üzerinden kolayca vize işlemlerini tamamlamaktadır.
Macaristan kısa süreli vizeleri için vize başvuru merkezleri üzerinden işlem yapmak gerekmektedir. Seyahat amacını belirleyen vize başvuru sahipleri Macaristan vize formu ve dilekçesini hazırladıktan sonra vize türüne göre gerekli evraklarını vize başvuru merkezine iletirler. Vize merkezleri tarafından tüm işlemler tamamlanmaktadır.
Macaristan Konsolosluğu vize işlemlerinin onaylandığı Macaristan dış temsilciliğidir. Kısa süreli vizelerde vize başvuru merkezleri aracılığı ile vize başvuruları kabul edilir. Uzun süreli vizelerde vize başvuru sahipleri Konsolosluğa bizzat başvuru yapmak durumundadır. Adres: POLAT OFİS B Blok, İmrahor Cad. Yankı Sokak No: 27 Gürsel Mah., Kağıthane – 34400 İSTANBUL
Macaristan vizeleri için gerekli evraklar listesine vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür. Gerekli evraklar başvurulacak vize türüne göre değişebilmektedir. Vize başvurularında istenen standart evraklar ise şunlardır: Macaristan vize başvuru formu Macaristan vize talep dilekçesi Kimlik belgesi fotokopisi Geçerli pasaport fotokopisi Mali belgeler- banka hesap özeti, maaş bordroları Seyahat sağlık sigortası 2 adet biyometrik fotoğraf Tam vukuatlı nüfus kaydı Mesleki ve iş durumu hakkında belgeler Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
Macaristan Schengen vize bölgesi ülkesidir ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bordo Pasaportlu şahıslardan vize talep etmektedir. Kısa süreli vizelerde 6 ay içinde 3 ay süreyle Schengen vizesi verilmektedir.
Ekşi sözlük sitesinde Macaristan vizesi hakkında kişisel yorumlar ve tecrübelerin yapıldığı bir sayfa bulunmaktadır.
Schengen vizesi Avrupa ülkelerinin bir sözleşme çerçevesinde kriterlerini belirlediği bir vize türüdür. Türkiye vatandaşları Schengen vizesi almak durumundadır.
Banka hesap özetleri vize başvurularında son 3 aylık hareketleri içerecek şekilde vize başvuru dosyasında olmalıdır. Macaristan kısa süreli vize başvurularında banka hesabı bakiyesinde en az 5.000 TL olmalıdır.
whatsapp