• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Macaristan Vizesi

Macaristan vize istiyor mu; Hizmet, Diplomatik ya da Hususi pasaport türüne sahip kişilerin vizesiz 90 gün seyahat etme hakkı bulunuyor. Ancak Umuma Mahsus pasaporta sahip ya da 90 günden fazla ikamet etmesi gereken kişilerin vize alması gerekiyor.

Macaristan vizesi almak isteyen kişiler Macaristan Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunarak vizelerini alabilirler. Konsolosluk başvuru tamamlanmasının ardından kişilerin belgelerini inceleyerek vize almak hakkı belirler. Sorunsuz bir şekilde vize almak için Vize Ofis ile iletişime geçerek detayları öğrenin.

Macaristan vize başvurusu, Macaristan Başkonsolosluğu’ndan ya da yetkili merkezlerden randevu alarak oluşturulur. Kişiye özel belirlenen randevuda kişiler vizelerine özel düzenledikleri evrakları sunar.

Macaristan vizesi evrakları; pasaport, otel ve uçak rezervasyonları, başvurunuza ait form, dilekçe ve taahhütname, seyahat sağlık sigortası, maddi durumunuza ilişkin belgeler, banka hesap cüzdanı, iki adet biometrik fotoğraf şeklindedir. Ancak alacağınız vize türüne göre bu evraklarda değişiklik görülebilir.

Macaristan vizesi ücreti ise başvurudan hemen önce konsolosluğa ödenmelidir. Bu ücret nakit ve TL para cinsinden olmalıdır.

Kategoride Ara
Macaristan Vizesi Sık Sorulan Sorular
Macaristan AB üyesi ve Schengen vize bölgesi ülkesidir. Vize başvuruları vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Gerekli evraklarını tamamlayan kişiler vize başvuru merkezleri üzerinden kolayca vize işlemlerini tamamlamaktadır.
Macaristan kısa süreli vizeleri için vize başvuru merkezleri üzerinden işlem yapmak gerekmektedir. Seyahat amacını belirleyen vize başvuru sahipleri Macaristan vize formu ve dilekçesini hazırladıktan sonra vize türüne göre gerekli evraklarını vize başvuru merkezine iletirler. Vize merkezleri tarafından tüm işlemler tamamlanmaktadır.
Macaristan Konsolosluğu vize işlemlerinin onaylandığı Macaristan dış temsilciliğidir. Kısa süreli vizelerde vize başvuru merkezleri aracılığı ile vize başvuruları kabul edilir. Uzun süreli vizelerde vize başvuru sahipleri Konsolosluğa bizzat başvuru yapmak durumundadır. Adres: POLAT OFİS B Blok, İmrahor Cad. Yankı Sokak No: 27 Gürsel Mah., Kağıthane – 34400 İSTANBUL
Macaristan vizeleri için gerekli evraklar listesine vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür. Gerekli evraklar başvurulacak vize türüne göre değişebilmektedir. Vize başvurularında istenen standart evraklar ise şunlardır: Macaristan vize başvuru formu Macaristan vize talep dilekçesi Kimlik belgesi fotokopisi Geçerli pasaport fotokopisi Mali belgeler- banka hesap özeti, maaş bordroları Seyahat sağlık sigortası 2 adet biyometrik fotoğraf Tam vukuatlı nüfus kaydı Mesleki ve iş durumu hakkında belgeler Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
Macaristan Schengen vize bölgesi ülkesidir ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bordo Pasaportlu şahıslardan vize talep etmektedir. Kısa süreli vizelerde 6 ay içinde 3 ay süreyle Schengen vizesi verilmektedir.
Ekşi sözlük sitesinde Macaristan vizesi hakkında kişisel yorumlar ve tecrübelerin yapıldığı bir sayfa bulunmaktadır.
Schengen vizesi Avrupa ülkelerinin bir sözleşme çerçevesinde kriterlerini belirlediği bir vize türüdür. Türkiye vatandaşları Schengen vizesi almak durumundadır.
Banka hesap özetleri vize başvurularında son 3 aylık hareketleri içerecek şekilde vize başvuru dosyasında olmalıdır. Macaristan kısa süreli vize başvurularında banka hesabı bakiyesinde en az 5.000 TL olmalıdır.
whatsapp