Macaristan Vizesi 2023 Nasıl Alınır?

Tarihi açıdan bakıldığı zaman oldukça değerli ülkelerden bir tanesi olan Macaristan, birçok farklı ülkeden yıl boyu turist ağırlamaktadır. Hem doğal güzellikleri hem de tarihi binaların Dünya Mirası listesine girmesi ve koruma altına alınmış olması daha fazla ilgi çekmesine sebep olmuştur. Güzellikleri ile Avrupa’da ve Dünya’da gözde olmayı başaran ülkeye gidiş için vize almanız gerekecektir.

İçindekiler Tablosu göster
 • Macaristan vizesi alabilmeniz için de esaslara ve belirlenmiş olan kurallara göre başvurunuzu sunmalısınız. 26 ülkenin yer aldığı Schengen ülke grubunda yer aldığı için Schengen vizesine göre başvuru yapmanız gerekecektir. Hem kısa süreli hem de uzun süreli vize başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Elbette seyahat amacına göre esas alınarak başvurunuzu sunmalısınız. Hangi amaçla Macaristan’a gideceğinize karar verdikten sonra bizlere ulaşabilirsiniz. Seyahatinizin amacına göre belirlenecek vize türü esasları profesyonel kadromuzca belirlenip başvuru gerçekleştirilecektir. Kısa sürede seyahati gerçekleştirebilmeniz için vize başvurusu gerçekleşecektir.

Macaristan Vizesi Başvurusu

Seyahat amacının belirlenmesi ile birlikte vize türü netlik kazanacaktır. Hem vize ücretlerini ödeme konusunda hem de evrak temini konusunda vize türü en önemli faktördür. Vize türünüze uygun şekilde hazırlığınızı yaptıktan sonra Macaristan vizesi başvurusu gerçekleşecektir. Eksiksiz bilgi ve belge sunmanız vizenizi alabilmeniz noktasında en önemli olgudur.

 • Bu yüzden hazırlık aşamasında her bir evrakı ayrı titizlikle hazırlayıp dosyanızda bulundurmanız gerekir. Sizden istenilen belgelerin tamamı vize için yeterli olup olmadığınız ile ilgilidir. Yani neden seyahat etmek istiyorsunuz, ne kadar kalacaksınız, Macaristan’da nerede kalacaksınız, kim olduğunuz gibi bilgileri içerdiği için titizlikle hazırlanmalıdır.

Macaristan Vize Başvuru Formu

Her bir evrakın kendine özgü yapısı ve kendine özgü önemi vardır. Sizden istenen belgelerin tamamının temini size ait olurken doldurulması gereken formların formatına göre hazırlanması gerekir. Eksik bilgi içermeyecek şekilde hazırlamanız ve başvuru dosyasında sunmanız gereken Macaristan vize başvuru formu güncel hali temin edilerek doldurulmalıdır.

 • Bazı düzenlemeler gereği formlarda değişiklikler söz konusu olabileceği için konsolosluk sitesinden ya da ofisimizden başvuru formunu temin edebilirsiniz. Formun doldurulması hususunda profesyonel hizmet sunan ekibimizden destek alabilirsiniz. Her vize türüne göre değişen formlar mutlaka doğru formatta doldurulmalıdır.
 • Hangi türe göre başvuru yapacaksınız vize başvuru formu o türe göre doldurulmalıdır. Form içerisinde ki bilgilerin doğru sunuluyor olmasına dikkat etmeli ve gerçekle uyuşuyor olmasına da ayrıca özen gösterilmelidir. Zira vermiş olduğunuz bilgiler Türkiye’de ki kurumlara sorularak teyit ettirilmektedir.

Macaristan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Seyahat amacına göre belirlenen vize türü sizin hazırlığınızı belirleyen en önemli unsurdur. Gerekli belgelerin bu hususa göre hazırlanması ile birlikte başvuru yapılacaktır. Eksiksiz şekilde evraklarınızı teslim ettikten sonra değerlendirme süreci başlayacaktır. Bu süreç sonunda vizeyi alıp almadığınız tarafınıza iletilecektir.

 • Başvuru evraklarınızı sunmadan önce mutlaka detaylı inceleme yapmaya özen gösterin. Evrakların teslimi ile birlikte başlayan süreçte parmak izi ibrazı ve randevu işlemleri de takip edilmelidir.
 • Macaristan vize işlemleri ile ilgili profesyonel destek almak işlem yürütme noktasında size olumlu katkı sunacaktır. Doğru etkiyi elde edebilmek için alacağınız destek olumsuz hallerin de önüne geçecektir.
 • Dosyanın teslim edilmesinden sonra ki süreçte ek belge talebi söz konusu değilse beklemekten başka çareniz yoktur. Macaristan vizesi iş yoğunluğu, ek belge talebi veya resmi tatil gibi olumsuzluklar yok ise 10 iş gününde sonuçlanmaktadır.
 • Olumsuz hallerin oluşması değerlendirme süresini uzatabileceği için de başvurunuzu 1 ay önceden yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Riskli hallerden uzak şekilde yapacağınız başvuru esası size doğru etkiyi sunacaktır.
 • Macaristan vize evrakları ile ilgili her vize türünün kendine özgü şartları olduğunu unutmamalısınız. Evraklar ile ilgili listeyi sitemizde bulunan vize türleri içerisinden edinebilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun şekilde evrak teslimi de bu listelere göre gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Turistik Vize

Doğal güzellikleri ve muhteşem yapıları ile yüzyıllara meydan okuyan Macaristan turizm konusunda dünya da ön planda olan ülkelerden bir tanesidir.

 • Her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor olması ve turizm konusunda gelişmiş yapıya sahip olması tercihler de ön planda olmasını açıkça göstermektedir. Böylesine tarihi güzellikleri, doğal güzellikleri ve tatil merkezlerini görmek isterseniz vize almanız öncelikli olmalıdır.
 • Macaristan turistik vize 180 günlük süre içerisinde 90 gün kalmaya izin vermektedir. Kısa süreli vize türüne sahip olmasından dolayı da başvurularınızı kısa süreli seyahatlere uygun şekilde yapmalısınız. Seyahatinizin sorunsuz şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız eksiksiz evrak sunmaya ve başvuru esaslarına göre hareket etmeye özen göstermelisiniz.
 • Bu husus ile alakalı uzun yollar hizmet sunan firmamız uzman kadromuz ile sizlere destek olacaktır. Başvurularınızı belirlenen şartlara göre yaparak riskli halleri en aza indirip işlem yürütmektedir. Telefonla bizlere ulaşıp, vize başvurusu konusunda esasları öğrenebilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden ulaşıp, ilk etapta sadece evrakları göndererek başvuru süreci başlatmanız mümkündür.

Macaristan Turistik Vize Evrakları

 • Başvuru sahibine ait kimliğin arkalı önlü fotokopisi üzerinde T.C. Kimlik numarası olacak şekli ile,
 • Vize başvuru formu belirtilen formata uygun şekilde ve eksiksiz hali ile sunulmalı,
 • Çalışanlar için işe giriş, 3 aylık maaş bodrosu, sgk hizmet dökümü
 • iş verenler taicaret odası kayıt belgesi, vergi levhası, sicil gazetesi, imza sirküleri
 • Geçerliliği seyahat sonuna kadar devam eden pasaportta en az 2 boş sayfa olmalı ve yırtık veyahut eksik sayfa içermemelidir.
 • İletişim bilgisi ile adres bilgisini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • 2 adet 35 x 45 mm ebatlarında ki biyometrik fotoğraf arka fonu beyaz şekilde ibraz edilmeli ve güncel halinizi yansıtmalıdır.
 • Hesabınız olan bankadan son 3 aya ait hesap özetini orijinal halde sunmalı, banka görevlisine imzalanmalı ve kaşesi vurulmalıdır. İmza atıldığını ispat eden imza sirküleri de dosya da bulundurmalıdır.
 • Seyahati nasıl gerçekleştireceğinizi ve nerede kalacağınızı gösterir uçak bileti ile otel rezervasyonu bulunmalıdır.
 • Teminat bakımından en az 30.000 Euro’ya sahip seyahat sağlık sigortası yolculuk öncesi yaptırılmalıdır.
 • Mesleki durumunuzu gösteren belgelerden birer suret dosyada olmalıdır. Kamu da çalışanlar çalıştıkları kurumdan çalıştığına dair belge talep edebilir. Özel sektörde çalışanlar ise maaş bordrolarını ve SGK dökümlerini sunmaları gerekmektedir.>>>  vizeofisi.com/vize-davetiye-mektubu>>> vizeofisi.com/vize-konaklama-belgesi  Otel veya konaklama belgesi ücretsiz bir şekilde orjinal bir şekilde nasıl yapılır.>>>  vizeofisi.com/vize-ucus-rezervasyonu Ücretsiz bir şekilde nasıl yapılır, öğrenmek için tıklayınız.>>>  vizeofisi.com/vize-basvurusu-dilekce si nasıl yazılır öğrenmek için tıklayınız.

>>> vizeofisi.com/calisma-belgesi iş yerinden alınması gereken çalışma yazısı nasıl olmalıdır.

Macaristan Turistik Vizesi Başvurusu

Macaristan’a turistik gezi için gitmek istediğinizde başvurmanız gereken vize esasları oldukça dikkatli şekilde uygulanmalıdır. Macaristan Turistik vizesi başvurusu yaparken eksik belge ve yanlış bilgi sunmamanız önceliğiniz olmalıdır.

 • Belgeleri hazırlarken hangi düzende istendiğine dikkat etmeli ve orijinal hali talep edildiğinde fotokopi ibraz etmemelisiniz.
 • Vizenin ret ile sonuçlanmasını istemiyorsanız istenilen belgeleri istenilen formatta sunmalısınız. Belgeler hazırlandıktan sonra vize başvuru formu güncel hali ile hazırlanmalı ve içerisinde hiçbir şekilde yanlış bilgi olmamalıdır.
 • Form doldurma konusunda destek almanız hata ihtimalini düşürecektir. Bu konu ve diğer konular ile alakalı uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Güvenli şekilde vizenizi alabilmenizi sağlayacak yapımız vizenizi daha rahat almanızı mümkün kılacaktır. Elbette tek yetkili merci olan konsolosluktuk vize alabilmeniz hususunda onay verdiği taktirde.

Macaristan Turistik Vize Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Herhangi bir eksik belgeniz veya yanlış bilgi beyanı söz konusu değilse Macaristan turistik vize 5 – 10 iş günü içerisinde sonuçlanıp tarafınıza bilgi verilmektedir. Başvuru dosyasını teslim ettiğiniz dönemde resmi tatil ya da iş yoğunluğu var ise bu süre doğrudan uzayacaktır.

 • Bu sürenin uzamasına neden olan bir diğer etken ise ek belge talepleridir. Ek belge talebi olduğu durumlarda yine tahmin edilen süre içerisinde sonuçlanmayabilir. Riskli haller hesaba katılıp başvuru 1 ay önceden sunulur ise bu tür aksaklıklar size zarar vermez. Sonuçlanma süresinde ki bu uzama durumlarından sorunsuz şekilde sıyrılmış olursunuz.

Macaristan Ticari Vize

Ticari güç açısından bakıldığında oldukça iyi seviyelere çıkmayı başaran Macaristan, dış ticaret konusunda da iyi konuma sahiptir. Türkiye ile olan karşılıklı yatırımlarda ticari ilişki açısında oldukça önemlidir. Sizde güçlü ekonomiye sahip Macaristan’da bulunan bir firma ile iletişime geçebilir ve çok karlı anlaşmalara imza atabilirsiniz.

 • Gerekli iletişim kurulduktan sonra seyahatlerinizi sorunsuz şekilde gerçekleştirmek için Macaristan ticari vize başvurusunda bulunmanız gerekir. İkili görüşmeler için yapacağınız seyahat öncesi almanız gereken bu vize kısa süreli vize türlerindendir.
 • 6 aylık süre içerisinde 90 gün kalmanıza izin verilen yapıya sahip vize başvurusu için bizlere ulaşıp bilgi edinebilirsiniz. Başvuruya dair uzman kadromuzdan görüp alıp, kendinize yol haritası çizebilirsiniz. Profesyonel kadromuz ile uzun yıllar sektörde bulunuyor olmanın etkisini sizde elde edebilirsiniz.

Macaristan Ticari Vize Evrakları

 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği adres ve iletişim bilgilerini içermelidir. Ayrıca kimlik fotokopisinin de arkalı önlü çekilmiş hali ibraz edilmeli ve üzerinde T.C. kimlik numarası olmalıdır.
 • Pasaport güncel olmalı, geçerliliği seyahat sonrasında da devam ediyor olmalı ve içerisinde en az 2 boş sayfa yeni vize işlenebilmesi için olmalıdır.
 • Seyahat edecek kişi firma sahibi ise bunu kanıtlamalıdır. Firma çalışanı seyahat edecek ise bu hususta maaş bordrosu ve SGK dökümü olmalıdır.
 • Banka hesap özeti 3 ayı içermeli ve hesap özeti banka tarafından hazırlanmalıdır. İmzası atılmalı ve imza atıldığına dair imza sirküleri dosya da muhakkak olmalıdır.
 • Uçak ve konaklamaya dair rezervasyonlar dosya da bulunmalı,
 • Firmanın finansal durumu ve faaliyet gösterdiğine dair belgeler olmalıdır.
 • Eksik bilgi olmadan hazırlanması gereken başvuru formu beyan edilmelidir.
 • Ticari görüşme yapacağınız kişi tarafından hazırlanması gereken davetiye orijinal olarak ibraz edilmelidir.

Macaristan Ticari Vize İçin Davetiye

Ticari vizenizi alabilmeniz için öncelikle evrak teminine dikkat etmeniz gerekirken davetiyesiz seyahati gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bu yüzden ticari ilişki kuracağınız firmadan davetiye almanız gerekecektir. Orijinal olarak sunmanız gereken bu davetiyenin içeriği de oldukça önemlidir.

 • Firmanın adres ve iletişim bilgilerini içermesinin yanı sıra Macaristan’da ne tür faaliyet gösterdiğini de beyan etmelidir. Faaliyet gösterdiği bölgenin belediyesinden davetiyeyi onaylatması da zorunludur.
 • Davetiyenin size teslim edileceği süreyi hesaba katarak başvurunuzu yapmanız daha doğru olacaktır. Macaristan ticari vize ile alakalı mutlaka kurallara göre davetiye ibraz etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Macaristan Ticari Vizesi Başvurusu

Hızlı sonuç elde edebilme açısından düşünülürse evrakların hızlı şekilde temini oldukça önemlidir. Zaman açısından en fazla sorun yaşatacak nokta davetiye olduğu için önceliğinizi davetiye vermelisiniz. Davetiye hazır olduktan sonra diğer evrakların hazırlanması çok daha hızlı olacaktır.

 • Bu evraklar arasında çok dikkatli şekilde hazırlanması gereken ise Macaristan ticari vize başvuru formu gelmektedir. Titizlikle doldurulup dosyaya konulması gereken bu form doğru bilgi içermeli ve diğer evraklarla hem örtüşmeli hem de desteklemelidir.
 • Sizin kim olduğunuzu ve neden seyahat etmek istediğinizi en iyi şekilde açıklayan özelliğe sahiptir. Her vize türüne göre farklı formlar söz konusu olduğu için doğru formu güncel hali ile temin etmelisiniz.

Macaristan Ticari Vize Ücretleri

Gerekli belgelerin temin edilmesi ile birlikte ödenmesi gereken vize harç ücreti eksiksiz şekilde ödenmeli ve dekont başvuru dosyasına konulmalıdır. Ödeme yaptığınıza dair belge yok ise başvurunuzun kabul görmesi söz konusu olmayacaktır.

 • Ayrıca hatalı ödemeler de başvurunun ret edilmesine sebep olmaktadır. Hiçbir şekilde iade almanız da söz konusu olmayacağı için ödemeler konusunda dikkatli hareket etmelisiniz. Macaristan ticari vize ücretleri her yıl değişmekte olup, türlere göre de değişim söz konusu olmaktadır.

Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Avrupa’nın önemli ülkelerinden bir tanesi olan Macaristan aynı zamanda Schengen ülkesidir. 26 üyenin yer aldığı Schengen birçok yönden avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlardan en önemlisi aldığınız Schengen vizesi ile özgürce ülkeler arası geçişin olmasıdır. Macaristan’da yaşamını sürdüren arkadaşınız ya da akrabanız var ise onları ziyaret etmek isterseniz almanız gereken vize ise kısa süreli vize türüne aittir.

 • Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi ile sevdiklerinizi görebilir onlarla harika zaman geçirebilirsiniz. Elbette bunun içinde kurallara uygun şekilde hareket etmeniz ve vizeyi almaya hak kazanmanız gerekir. Başvuruya dair ayrıntılı bilgi edinmek ve vize işlemleri başlatabilmek adına bizlere ulaşabilirsiniz.
 • Vizenizi kısa sürede alabilmeniz için uzman kadromuz gerekenlerin fazlasını yapacaktır. Kontrollü şekilde yapacağınız başvurunun olumlu yönde karar kılınmasında etkisi olacaktır. Doğru etki, doğru planlama ve doğru evrak temini ile planlamış olduğunuz seyahati gerçekleştirebiliriz.

Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuru Formu

Seyahat amacına göre değişen başvuru formları mutlaka seyahati gerçekleştireceğiniz vize türüne göre doldurulmalıdır. Vizenizi alabilmeniz de formun titiz şekilde doldurulması ve form içerisinde ki tüm soruların doğru şekilde cevaplanması gerekir.

 • Form sizin hakkınızda net bilgiler içerirken neden seyahat etmek istediğinizi ve kim olduğunuzu en iyi şekilde ortaya koyacak düzeydedir. Formda vermiş olduğunuz bilgilerin tamamı doğru olmalı, gerçeği yansıtmalı ve diğer belgeler ile örtüşmelidir.
 • Macaristan aile arkadaş ziyareti vizesi başvurularınızda form doldurulmaya dair destek almanız çok daha iyi olacaktır. Bizlere ulaşıp uzman ekimizden destek alabilir ve form doldurulması hususunda sorun yaşamadan işinizi yürüyebilirsiniz.

Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesinde Davetiyenin Önemi

Macaristan’a gerçekleştirmeyi planladığınız seyahat aile arkadaş ziyareti amaçlı güttüğü için ispat edilmesi gereken bazı olgular vardır. Öncelikle ziyaret etmek istediğiniz kişi ile aranızdaki bağı ispat etmeniz gerekir.

 • Sonrasında da ziyaret etmek istediğiniz kişi tarafından davet edilmeniz gerekir. Bu davetiye orijinal olmalı ve yetkili kurumca onaylanmalıdır. Bir nevi teyit ettirilmesi gerektiği için onaylı hali gereklidir.
 • Gerçekten bu seyahati ziyaret amaçlı gerçekleştirileceğinizi ispat eden yapı davetiye sayesinde olacağı için son derece önemlidir. Davetiyenin içeriğinde sizi davet eden kişinin adres ve iletişim bilgileri olmalıdır. Ayrıca sizi nerede ağırlayacağını belirtmeli ve Macaristan’da ne iş yaptığını da açıklamalıdır.

Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkmaktadır?

Başvuruda bulunduğunuz dönemde iş yoğunluğu yok ise ve tam da resmi tatile denk gelmediyse başvurunuz 10 iş günü içeresinde değerlendirilmektedir.

 • Ortalama olarak belirlenen bu süre ek belge talepleri olmaz ise uzamamaktadır. Her türlü olumsuzluğu göz önünde bulundurup başvurunuzu 1 ay önceden yaparsanız risklerden uzak kalırsınız.

Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrakları

 • Seyahati gerçekleştirmek isteyen kişinin kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği dosyada olmalıdır.
 • Vize ücretinin ödendiğini gösteren dekont kesinlikle olmalıdır.
 • Banka hesap özeti 3 aylık dilime ait olmalı ve banka tarafından hazırlanıp teslim edilmelidir. Banka görevlisi hesap özetini imzaladığına dair imza sirkülerini de size teslim etmelidir.
 • Orijinal ve Macaristan’daki ilgili kurunca onaylanmış davetiye istenilen düzeyde olmalıdır.
 • Konaklamaya dair bilgilendirme ve uçak biletleri,
 • Seyahat bitiş tarihi itibari ile de 3 ay geçerli olması gereken pasaportun yıpranmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca yeni vizenin üzerine işlenebilmesi için de en az 2 boş sayfanın olması zorunludur.
 • Biyometrik fotoğraf 35 x 45 mm ölçülerinde olmalı ve 2 adet ibraz edilmelidir. Güncel halinizi yansıtıyor olmasına dikkat etmelisiniz ve arka fon mutlaka beyaz olmalıdır.
 • Hatasız şekilde doldurulması gereken vize başvuru formu belirlenen kurallara uygun şekilde sunulmalıdır.

Macaristan Transit Vize

Macaristan’da bulunan uluslararası havalimanı üzerinden başka bir ülkeye geçiş yapmak istediğiniz de izin almanız gerekmektedir. Almanız gereken bu izin olmadan aktarma uçuşunu gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bu geçişi yapabilmeniz için Macaristan Transit Vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

 • Kısa süreli vize türü olan bu başvuru genellikle 48 saatlik bir süreyi kapsamaktadır. Asıl gitmek istediğiniz ülkeye ulaşabilmek için bu vizeyi almanız gerekecektir.
 • Vizeye dair ayrıntıları öğrenmek, başvuru başlatmak ve sorunsuz şekilde seyahatinizi gerçekleştirmek için bizlere ulaşabilirsiniz. Başvurunuzu kısa sürede yapacak uzman kadromuz size kolaylıklar sunacaktır. Hızlı sonuç alabilmenizi ve seyahatinizi planladığınız tarihte gerçekleştirebilmenizi mümkün kılacaktır.

Macaristan Transit Vize Başvurusu

Asıl gitmek istediğiniz ülkeye vize başvurunuzu yaptıktan sonra ulaşım için gerek duyduğunuz transit geçiş izni doğru şekilde alınmalıdır. Macaristan üzeri bu seyahatin gerçekleşebilmesi için sizden istenen belgeler eksiksiz şekilde teslim edilmeli ve sonuç beklenmelidir.

 • Macaristan Transit Vize başvurusu yaparken mutlaka zamanlamayı ayarlamalısınız. Asıl ülkenin vizesini alıp transit geçiş ile ilgili vizeyi alamazsanız seyahati gerçekleştiremezsiniz.
 • Bundan dolayı başvuru öncesi uçak tarihlerine dikkat etmeli ve başvuru tarihine uygun şekilde yapmalısınız. Başvurunuzu diğer vizeler ile ayırt etmeden yapmak sizin faydanıza olacaktır.

Macaristan Transit Vizesi Kaç Güne Çıkar?

Sizden istenen belgelerin temin edilip teslim edilmesi ile birlikte başlayan değerlendirme süreci vizenin ne zaman alınacağına dair ipucu vermektedir.

 • Doğrudan Macaristan’a yapılan seyahat için yapılan vize başvurusu 10 güne kadar sürerken transit vize başvurusunun ise 4 – 5 iş gününü bulması söz konusudur.
 • Elbette yaşanabilecek olumsuzluklar süreyi uzatabileceği için erken başvuru riskleri her daim azaltacaktır. Ek belge talebi, resmi tatiller ve iş yoğunlukları başvurunun sonuçlanmasını uzatabilir.

Macaristan Transit Vizesi Ücretleri

Macaristan üzerinden geçiş yapabilmeniz için başvurmanız gereken transit vizenin ücreti söz konusudur. Bu ücretin ödenmesi zorunlu olup, ödeme yapılmaması durumunda başvurunun kabulü söz konusu değildir. Başvurunuzun ret edilmesi ya da hatalı vize ücretinin ödenmesi durumlarında iade almanız söz konusu olmayacaktır.

Bundan ötürü ödemeyi doğru şekilde yapmalı ve başvuruyu eksiksiz şekilde sunmalısınız. Macaristan Transit vize ücretleri her yıl farklı fiyatlara sahip olmaktadır. Güncel tutarları mutlaka uzman kişilerden öğrenmeli ya da konsolosluğun sitesinden tutarlar hakkında bilgi edinmelisiniz.

Macaristan Transit Vize Evrakları

 • Asıl seyahati gerçekleştirmek istediğiniz ülke için almış olduğunuz vize, başvuru esnasında sunulmalıdır. Bu sizin seyahati hangi amaçla gerçekleştireceğinizi de açıkça göstermektedir.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi ibraz edilmeli ve başvuru sahibinin adres ile aile bilgileri gösteren tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı ibraz edilmelidir.
 • Vize ücretinin eksiksiz ve hatasız şekilde ödendiğini gösteren dekontu sunmalısınız.
 • Pasaportunuzun fotokopisi ibraz edilmeli ve geçerliliği en az 6 aya sahip olmalıdır. Ayrıca yıpranmamış ve yırtık olmaması önemli olup, en az 2 boş sayfa da içinde olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası olmalı ve en az 30.000 Euro teminata sahip olması gerekir.
 • Vize başvuru formu güncel hali ile doldurulmalı ve diğer belgeler ile aynı bilgiye sahip olmalıdır. Form doldurulması konusunda belirtilen kurallara göre hareket edilmelidir.
 • Uçak biletleri eksiksiz şekilde beyan edilmelidir.
 • Vize talep dilekçesi adres ve iletişim bilgisini içermelidir. Konsolosluğa hitaben yazılmış olması da önemlidir.
 • Hesap özeti 3 aya ait olmalı ve banka da ki görevli memur tarafından hazırlanmalıdır. İmzalı ve kaşeli olması gereken hesap özeti orijinal hali ile sunulmalıdır.
 • Seyahati gerçekleştirmek isteyen kişinin mesleki durumu ile alakalı belgeler de beyan edilmelidir.

Macaristan Öğrenci Vize İşlemleri

Eğitiminizi yurt dışında bir ülke de sürdürmek isterseniz Macaristan doğru tercihlerden bir tanesi olacaktır. Eğitim konusunda her geçen gün daha iyi etkileri ortaya koyuyor olmaları ve yurt dışından öğrenci kabul ediyor olmaları oldukça avantajlıdır. Tabi bunun için almanız gereken Macaristan öğrenci vizesi seyahatin gerekliliği açısında önemlidir.

 • Almak vize eğitim süresine bağlı olarak kısa ve uzun süreli olarak alınabilir. Kapsadığı süreler belirleyici unsur olurken yapacağınız işlemleri de etkileyecektir. Başvurunuzun esasları ve uygulamaya dair erkenler uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilmektedir.
 • Sorun yaşamadan işlemlerinizi yürütmek ve takibini yapabilmek için bizlere ulaşabilirsiniz. Eğitim hayatınız açısından önemli bir fırsat elde edilmişken bunu basit hatalar yüzünden kaybetmeyin.

Macaristan Eğitim Vize Başvurusu

Macaristan’da bulunan eğitim kuruluşundan alacağınız eğitimle alakalı öncelikle davet edilmiş olmanız gerekir. Sizden istenilen belgeleri eksiksiz şekilde eğitim kurumuna sunup başvurunuzu yapmanız gerekir. Eğitim için kabul edildiğinizde seyahatler ile ilgili işlemlere geçebilirsiniz. Macaristan öğrenci vizesi alabilmeniz için mutlaka eğitime dair kabul belgesi gerekmektedir.

 • Uzun ya da kısa süreli eğitime dair bilgi aktarımı yapılarak işlemler takip edilmelidir. Uzun süreli öğrenci vizelerinde oturum izinleri de gerekeceğini unutmamalısınız. Başvuru esasına göre sonuç elde etmek isterseniz bu tür durumları göz önünde bulundurmalısınız. Bir nevi sizden eğitim alacağınızın ispatı talep edilmektedir.

Macaristan Öğrenci Vize Başvurusu Kaç Güne Sonuçlanmaktadır?

Macaristan’da ki eğitime dair belgeleri hazırladıktan sonra vize evrakları temin edilmelidir. Vize evraklarının temini ile birlikte başvuru dosyanızı teslim etmelisiniz. Teslim ettikten sonra başlayan değerlendirme süreci birçok farklı sebebe bağlı olarak uzayabilir.

 • Fakat herhangi bir aksi durum söz konusu değil ise başvurunuz 10 gün içinde neticelenmektedir. Elbette kısa vize türüne ve uzun vize türüne göre de değişkenlikler olabilmektedir.
 • Ayrıca ek belge talebi, iş yoğunluğu ve resmi tatiller işlemleri uzatmaktadır. Bu tür halleri hesaplar ve başvurunuzu 1 ay önceden sunarsanız riskler de en aza inmiş olacaktır.

Macaristan Öğrenci Vize Ücretleri

Her vizenin kendine ait ücreti söz konusudur. Ödenmesi zorunlu olan vize ücreti başvuru evrakları arasında en önemli olanıdır. Vize ücretinin ödenmemesi durumunda başvurunuz doğrudan ret olurken hatalı yapılan ödeme de vize başvurusunun ret edilmesine sebebiyet vermektedir.

 • Macaristan öğrenci vize ücretleri ile alakalı hatasız ödeme yapmaya ve dekontu başvuru dosyasında bulundurmaya özen göstermelisiniz. Başvurunuzun sorunsuz şekilde nihayete ermesi bu tür ayrıntılar da gizlidir. Riskten uzak hareket etmek planladığınız seyahati gerçekleştirmenizde önemli etkenlerdendir.

Macaristan Öğrenci Vizesi Evrakları

 • Başvuru yapan kişinin kimlik fotokopisi arkalı önlü çekilmeli ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği hem adres hem de aile bilgilerini içeriyor olmalıdır.
 • Pasaportun Macaristan’da bulunduğunuz sürenin bitiminden itibaren de 3 ay daha geçerli olması ve pasaportun içinde yeni vizenin işlenebilir olması adına en az 2 boş sayfa yer almalıdır.
 • Eğitimin gerçekleşeceğini ilgili üniversite ya da eğitim kuruluşundan kabul edildiğine dair belge ibrazı. Başvuru da sunmanız gereken davetiye orijinal olmalı ve eğitim için davet edildiğiniz ispat edilmelidir.
 • Uçak biletleri ve konaklamaya esas bilgiler olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası hem seyahat sürecince geçerli olmalı hem de en az 30.000 Euro teminata sahip olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf 35 x 45 mm ebadına sahip arka fonu beyaz olmalıdır. Güncel halinizi yansıtıyor olmalı ve 2 adet ibraz edilmelidir.
 • Banka hesap özeti 3 aya ait olmalı banka onaylı ve imzalı şekilde dosyada bulundurulmalıdır.
 • Başvuru formu tüm bilgiler doğru içerek şekilde doldurulmalı ve başvuru sahibince imzalanmış olmalıdır.

Macaristan Schengen Vize İşlemleri

Macaristan 26 ülkenin dahil olduğu Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Eğer seyahatinizi bu 26 ülke dışından yapacaksanız Schengen vizesinin kurallarına göre yapmanız gerekmektedir. Macaristan Schengen vizesi sayesinde oldukça avantajlı hallerden sizde faydalanabilirsiniz. Diğer ülkelere özgürce geçiş hakkı sunan yapısı ve rahat şekilde işlemlerinizi yürütüyor olmanızın artılarını elde edebilirsiniz.

 • İster kısa süreli ister uzun süreli isterseniz de oturum amaçlı vizeler için başvurmanız gereken esaslar Schengen vizesinin kurallarına göre olmalıdır. Birbiri ile bağlantılı ve aynı veri tabanı üzerinden işlem yürütüldüğü için daha önce Schengen vizesi almışsanız yeni başvuru da avantajınız daha fazla olacaktır. Elbette belirlenmiş olan kurallara uygun şekilde evrakları temin edip başvurunuzu yaparsanız.

Macaristan Schengen Vize Başvurusu

Seyahat amacınıza yönelik olarak evrak temini yapıldıktan sonra beyan etmeniz gereken bilgiler söz konusudur. Bunlardan bir tanesi parmak izi ibrazı olurken bir tanesi de randevu alınmasıdır. Uygun tarihlerde randevu almanız ile birlikte yüz yüzü görüşülmesi gereken haller size bildirilecektir.

 • Önemli hususlardan bir diğeri olan parmak izi ibrazı vizenin alınabilmesi ve seyahatin gerçekleşebilmesi açısından önemlidir. Daha önce Schengen bölgesine seyahat etmiş iseniz veri tabanında eski parmak iziniz halen bulunuyor olabilir. Tabi son seyahatinizden 5 yıl gibi bir süre geçmemiş ise İlk parmak izi verildikten sonra 5 yıl dolmuşsa tekrardan parmak izi ibrazı söz konusudur.
 • Bu hususta önceki parmak izin geçerliliği olup olmadığını denetlemeniz daha doğru olacaktır. Net tarihleri hatırlıyorsanız başvuruya dair parmak izi ibrazı ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Macaristan Schengen vizesi alabilmeniz için bu iki hususa ayrıca dikkat etmelisiniz. Sonucu istediğiniz düzeyde elde etmeniz de bu sayede mümkün kılacaktır.

Macaristan Schengen Vizesinin Özellikleri

Hangi amaçla seyahat etmeye karar verdikten sonra yapacağınız vize başvurusu birçok etkeni de beraberinde getirecektir. Evrak temini, randevu ve vize ücreti gibi etkenleri etkilemektedir. Schengen ülkesine seyahat edeceğiniz için de başvuruyu Schengen vizesinin kurallarına göre yapmanız elzemdir. Yapacağınız başvuru esasına göre Macaristan schengen vizesi özellik bakımından kolaylığı bir arada tutmaktadır.

 • En önemli özelliği seyahat süreniz boyunca birden fazla ülkeye seyahat etme şansı tanınmasıdır. Elbette burada dikkat edilecek husus ilk seyahatin Macaristan’a yapılması ve sonrasında gidilmek istenilen diğer ülkeye geçilmesidir. Tek vize ile çok sayıda ülkeye gidebiliyor olmak en önemli avantajdır.
 • Macaristan’da bulunan arkadaşınızı ziyaret ettikten sonra Schengen ülkelerinden birinde yaşayan arkadaşınızı ya da akrabanızı görmeniz de mümkündür. İlla ziyaret amaçlı gidilecek diye bir durum da söz konusu değildir. Görmek istediğiniz yeni yerler bu sayede görülebilmektedir. Özgürce geçişleri elde etmenin her türlü faydasını sizde elde etmiş olursunuz.

Macaristan Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvuruya dair evrakların hazırlanması ile birlikte değerlendirme süreci konsolosluk görevlilerince başlatılmaktadır. Bu süreç her evrakın ayrı ayrı irdelenmesi ve yeterliliğinin tespit edilmesi ile birlikte 5 – 10 günde nihai sonuç başvuru sahibini bildirilmektedir.

 • Fakat iş yoğunluğu veya başvuru zamanına denk gelen resmi tatil işlemlerin uzamasına neden olabilir. Macaristan Schengen vizesi başvurularınızı 1 ay önceden yapmanız durumunda risklerden uzak kalmanız ve seyahati zamanında gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Zamanlama konusunda doğru etkiyi elde etmeniz bu tür etkenlere bağlıdır.

Macaristan Schengen Vize Ücretleri

Evraklarınızı hazır hale getirdikten sonra vize harç ücretini ödemeniz ve ödeme yaptığınıza dair dekontu başvuru dosyasına koymalısınız.

 • Macaristan Schengen vize ücretleri ödemesini yapmazsanız başvurunuz değerlendirme dışı kalır. Vize türünüze göre yapmanız gereken ödemeyi hatalı yapmanız durumunda başvurunuz ret ile sonuçlanır. Hatalı ödemelerde ve başvurunuzun ret edilmesi durumunda iade almanız söz konusu değildir.

Macaristan Oturum İzni

Macaristan’da kısa ve uzun süreli olarak oturum izni almanız mümkündür. Elbette bunun için geçerli bir sebebiniz olmalı ve bu sebebi destekleyecek belgelerin ibraz edilmesi gerekir. Macaristan oturum izni ile alakalı önceliklerinizi belirlerken mutlaka seyahat amacını tam karşılayacak yapının olması gerekir.

 • Sizden talep edilen belgelerin oturumu destekleyecek yapıda olması işlem açısından önemlidir. Belirli bir süreyi kapsayan çalışmalar için başvurmanız gereken oturum izni ile eğitim süresini kapsayan oturum izinlerinde belge beyanları değişkenlik göstermektedir.
 • Macaristan oturum izinleriyle alakalı ayrıntılı bilgi edinmek ve oturum başvurularında bulunmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Hızlı ve sonuç verebilecek şekilde işlemlerin yürütülmesi uzman kadromuzca yapılacaktır.
 • Oturum iznini alabilir olmanız adına tüm faktörler hesaba katılmaktadır. Oturum amaçlarına göre değişen faktörleri bilerek hareket etmek başvurunun olumlu sonuçlanmasını da etkileyecektir.

Macaristan Oturum İzni Geçerliliği

Maksimum 3 yıla kadar oturum izni almanız mümkünken bu oturum izni iş amacı güdüyor ise bu süreyi kapsamaktadır. Sürenin uzatılması konusunda yeni başvuru yapmanız mümkün olurken süre dolmadan başvuru yapmanız oldukça önemlidir.

 • Oturum süreniz boyunca pasaportun geçerliliği devam etmeli ve bu hususta kontrolleri başta yapmalısınız. Süre konusunda sıkıntı varsa riske girmeden pasaportu yenilemek daha doğru olacaktır.
 • Yeni alınan pasaportun 10 yıl gibi bir süre geçerliliği hesaba katılırsa uzatmalar olsa dahi sıkıntı çekmezsiniz. Oturum süresinin bitmesi ile birlikte de 3 ay daha geçerli olma şartı olduğunu unutmamalısınız.
 • Macaristan’da oturum iznini almanız durumunda oldukça avantajlı halleri de elde etmiş olursunuz. Macaristan oturum izni elde ettikten sonra diğer Schengen ülkelerine seyahat gerçekleştirmenizde herhangi bir sıkıntı yoktur. Tabi ki öncelikli seyahat Macaristan olmalıdır. Sonrasında ki geçişlerde sorun yaşamadan özgürce seyahatler yapmanız mümkündür.

İş Amacı İle Oturum İzni

Şirket sahibi olarak ya da şirketin çalışanı olarak belirli bir süre oturum iznine sahip olabilirsiniz. İşin ehemmiyetine ve sürdürülebilirliğine bağlı olarak alacağınız oturum izni doğru şekilde kullanılması ile bağlantılıdır.

 • Elbette bu hususta şirketle bağlantıların ispatı gibi konular mutlak suretle ibraz edilmelidir. Kalacağınız süreler başvuru esasına göre değişirken kısa süreli oturumlar genel itibari ile 90 günü kapsamaktadır. Süre sonunda uzatma ile alakalı işlem yapmaz iseniz geri dönüş yapmanız gerekecektir. Bu 90 günlük süre 6 aylık zaman dilimi içerisinde gerçekleşmeli ve 6 ay dolmadan tamamlanmalıdır.

Macaristan Oturum İzin Başvurusu

Sizden talep edilen belgelerin eksiksiz sunulmasına dikkat etmeli ve belgelerinin birbirini destekliyor olmasına dikkat etmelisiniz. Hiçbir eksik bilgi içermeyecek şekilde doldurulması gereken vize başvuru formu doğru bilgi içermelidir.

 • Başvuru formu doldurulduktan sonra kişisel belgeler de ibraz edilmelidir. Oturum amacına göre değişen belgeleri mutlak suretle sunmanız oturum iznini alabilmeniz de önemlidir.
 • Macaristan oturum izin başvurusu konusunda evrakların hazırlanması ile birlikte vize başvuru ücreti de ödenmelidir. Eksiksiz şekilde ödemesi yapıldıktan sonra da dekontu başvuru dosyasında mutlaka bulundurulmalıdır.
 • Değerlendirme esnasında bu tür esaslara dikkat edildiğini unutmamanız sonucun olumlu olabilmesi açısından önemlidir. Oturum izni ile alakalı unutulmaması gereken bir diğer ayrıntı ise 6 yaşın üzerinde ki başvurularda parmak izi ibrazıdır. Parmak izi ibrazı yapılırken başvuru sahibinin fotoğrafı çekilerek dijital platforma aktarımı da yapılmaktadır.
 • Oturum iznini Macaristan konsolosluğuna yapmanız mümkün olurken doğrudan Macaristan’da ki ilgili kuruma da yapabilirsiniz. Başvurularınızı Göç ve Vatandaşlık bürosuna yapmanız mümkündür.
 • Belgelerin hazırlanması ve son başvurunun yapılması anına kadar ki zamanda mutlaka kontrolleri tekrardan gözden geçirmelisiniz.
 • Küçük hatalar yüzünden verdiğiniz emeklerin boşa gitmemesi ve yaptığınız harcamaların hiç olmaması için dikkatli olmanızda fayda var. Tüm detayları inceleyen uzmanlarımızdan bu hususta destek alabilir ve başvurunuzu sorunsuzca yapabilirsiniz.

Macaristan Çalışma İzni Vizesi

Ekonomik yapısına bakıldığında oldukça iyi seviyede yer almayı başaran Macaristan kazanç elde etme noktasında doğru seçimlerden bir tanesidir. Elbette belirli bir düzene ve bu düzene bağlı olarak da iş hacmine ihtiyaç duyulması hallerinde yabancı işçi çalışmalarına izin verilmektedir. Macaristan çalışma izni vizesi beraberinde oturum iznini de gerektiren yapıdadır. Çalışma sürelerinize bağlı olarak alacağınız izinler genellikle uzun süreli olmaktadır.

 • 90 günü aşmayan kısa süreli çalışma izinlerinde prosedür biraz daha farklı işlemektedir. Her ne kadar doğru etkiyi elde etmenin düzeni mümkün kılınsa da belge teminleri her vize de olduğu gibi çalışma vizesinde de olmazsa olmazlar arasındandır. Eksik bilgi ve belge sunmamanız çalışma izni vizesini alabilmeniz de önemlidir.
 • Çalışma vizesinde randevu alınması ve bu randevuda sorulan sorulara eksizsiz cevap verilmesi önemlidir. Oldukça hassas bir yapının söz konusu olması değerlendirme açısından önemlidir. Başvuruya dair ayrıntıları öğrenmek ve işlemleri başlatmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Çözüm üretme noktasında sizlere profesyonel kadromuzla hizmet vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Macaristan Çalışma Vizesi Evrakları

 • Seyahat bitişinden itibaren pasaportun 3 ay daha geçerli olması ve içerisinde en az 2 boş sayfa bulunması gerekir. Pasaportun yıpranmamış, yırtılmamış ve eksik sayfa içermeyecek şekilde olması önemlidir. Çalışma süreniz boyunca beraberinizde bulunması gereken özelliğe sahip olduğu için pasaportunuza dikkat etmelisiniz.
 • Konsolosluk sitesinden temin etmeniz gereken başvuru formu eksiksiz şekilde doldurulmalı ve hatalı bilgi içermemelidir. Form temini konusunda bizlerle iletişime geçerek güncel halini doldurabilirsiniz. Formun doldurulması konusunda mutlaka usullere göre hareket edilmeli ve eksik bilgi akışı olmamalıdır.
 • Macaristan’da çalışacağınız firma ile aranızda yapmış olduğunuz anlaşma, kontrat veya sözleşme ibraz edilmelidir. Karşılıklı imzaların atılmış olması ve anlaşmaya varılmış olması gerekir. Yalnızca bir tarafın imzası kabul görmemekte olup, orijinal hali ile ibraz etmeniz önemlidir.
 • Seyahat sağlık sigortası en az 30 bin Euro teminata sahip olmalı ve dönüş tarihine kadar da geçerli olmalıdır.
 • 35 x 45 mm ebatlarına sahip biyometrik fotoğraf arka fonu beyaz, güncel halinizi yansıtan ve 2 adet şeklinde olmalıdır.
 • Macaristan’da çalışacağınız firmanın sizin orada hangi işte çalışacağınızı belirten resmi dilekçe halinde sunması gerekir. Bu belge hazırlanış usulü bakımından doğru bilgileri içermelidir.
 • İş süresince nerede kalacağınıza dair konaklama bilgileri sunulmalıdır. İşverenin tahsis ettiği yerde kalacaksanız firmadan bu konuda belge istemelisiniz. Kendi imkanlarınızla kalacaksanız da bu hususta yapılan kira sözleşmesi veya tapu senetleri dosya da olmalıdır.
 • Çalışacağınız mesleki yeterlilik konusunda sertifikalarınız ve diplomanız çeviri şeklinde sunulmalıdır. Uluslararası kabul gören yapıda olmasına dikkat etmelisiniz.
 • İlk etapta herhangi bir maaş almayacağınız için kazanç elde edeceğiniz zamana kadar ki durumda geçiminizi nasıl sağlayacağınızı ispat etmeniz gerekir. Bunun için banka hesap özeti ibraz etmeniz gerekmektedir. Ayrıca işveren bu hususta size destek sunacağını beyan eden belge sunarsa da kabul edilmektedir.
 • Çalışacağınız alan ile alakalı diploma, sertifika ve başka belgeler varsa sunulmalıdır.
 • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi arkalı önlü şekilde çekilmelidir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin adres ve aile bilgilerini içerek şekilde hazırlanması elzemdir.
 • Daha önce Schengen bölgesine yapılan seyahatler var ise ve bunlar ile alakalı vizeler alınmış ise fotokopisi ibraz edilmelidir. Süresi dolan ya da içerisinde boş sayfa kalmayan önce ki pasaportların da fotokopisi sunulmalıdır.
 • Başvuru türüne göre gerçekleştirilen vize ücretleri ile ilgili dekont dosya da bulunmalıdır. Ödemesi yapılmayan başvurular dikkate alınmazken hatalı ödemelerde de başvurunuz ret edilecektir.

Macaristan Aile Birleşimi İşlemleri

Macaristan yaşam kalitesi bakımından birçok ülkeye göre üst seviyelerde yer alırken bunda gelişime açık yapı oldukça etkili olmuştur. Schengen bölgesinde bulunan ülkeye geçişlerde almanız gereken vize Schengen esaslarına göre olmalıdır. Geçiş özgürlüğü konusunda çok avantaj sunan bu vize size rahatlığı da sunacaktır.

 • Vize dışında Macaristan’da yaşamını sürdüren baba ve annelerin çocukları ile birleşimi için izinler alınabilmektedir. Aynı zamanda eşlerin de Macaristan aile birleşimi başvurusunda bulunmaları mümkündür.  Başvuru esaslarına uygun şekilde hareket ettiğiniz sürece sonucu dilediğiniz düzeyde elde edebilirsiniz
 • . Sizden istenen belgeler ve bilgiler kurallara uygun olduğu sürece birleşim konusunda sorun yaşamazsınız. Başvuru konusunda bilinmesi gerekenler, hazırlıklar ve esaslar konusunda bizlerden destek alabilirsiniz.
 • Zorlayıcı bir süreç olması ve takibinin uzun sürmesi destek alınması gerektiğini de göstermektedir. Uzman kadromuz ile sizlere destek sunacak yapımız mevcuttur. Sürecin her adımını takip ederek risklerden uzak şekilde başvurular gerçekleştirilecektir.

Macaristan Aile Birleşiminin Esasları

Başvuru konusunda birden fazla seçenek bulunması kolaylığı da beraberinde getirmektedir. Size en uygun olan başvuru esasına göre hareket etmeniz sonuç alabilmeniz açısından önemlidir. Macaristan aile birleşimi ile alakalı uygunluklar şu şekildedir;

 • Macaristan vatandaşı ile evli olan kişiler,
 • Anne, baba ve kardeş (birinci derece yakınlık),
 • Macaristan’da göçmen izni, oturum izni, ulusal oturum izni gibi uzun süreli kalışlar söz konusu ise,
 • Doğum hakkı ile Macaristan vatandaşı olan çocuğun aile fertleri,

Bu durumlar söz konusu ise birleşim konusunda başvuru yapılması mümkündür. Elbette bu durumların ispatı birleşimi gerçekleştirebilmeniz açısından önemlidir. Esaslarla alakalı kuralları mutlaka doğru şekilde uygulamanız sonuç alabilmenize de doğrudan etki edecektir.

Aile Birleşiminde Başvuru Süreci Nasıldır?

Birleşimi elde edebilme adına uygunluk tespit edildikten sonra başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Öncelikle sizden istenen belgeler temin edilmeli ve sonrasında da parmak izi ibrazı yapılmalıdır. Parmak izi ibrazları zorunlu olup, 6 yaş üzerinde ki herkesi kapsamaktadır.

 • Aile birleşimlerinde esas olan kan bağına göre hareket edilmeli ve mutlaka doğru yol izlenmelidir. İspatlar konusunda sıkıntılı hallerin yaşanması başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabileceğini unutmamalısınız. İlk etapta size verilen tek girişli vize söz konusudur.
 • Bu vizenin süresi 30 günü kapsamakta olup, Macaristan’a girmeniz ile birlikte bu süre dolmadan göçmen bürosuna girip asıl oturum ve birleşim için başvuruları tamamlamalısınız. Eksik bilgi ve belge sunmamanız çok önemli olurken, hatalı bilgi aktarımının olmamasına da dikkat etmelisiniz.

Macaristan Aile Birleşimi Vizesi Evrakları

 • En az 1 yıl geçerliliğe sahip olması gereken pasaportun yıpranmamış, yırtılmamış ve içerisinde en az 2 boş sayfa olmasına dikkat edilmelidir.
 • Başvuru sahibinin kimlik bilgileri ibraz edilirken kimliğin arkalı önlü fotokopisi sunulmalıdır.
 • Evlenmeye dair belgeler uluslararası geçerliliğe sahip olmalıdır.
 • Aile birleşimi ile alakalı ayrıntılı bilgi içeren vize talep dilekçesi konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.
 • 35 x 45 mm ebatlarına sahip olması gereken biyometrik fotoğraf 3 adet olmalı, arka fonu beyaz olmalı ve güncel halinizi de yansıyor olması gerekmektedir.
 • Adres bilgileri ile aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Vize ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontu olmalıdır.
 • Banka hesap özetinin 3 aylık dilimi içeriyor olması ve banka görevlisi tarafından hazırlanmış olması gerekir. Hesap özetini hazırlayan ve imzalayan kişinin imza sirküleri de olmalıdır.
 • Macaristan’da yaşamını sürdüren eşe ait kimlik bilgileri, pasaportlar ve oturum izinleri,
 • Doğum belgeleri iki eşe ait ve çocuklara ait varsa olmalıdır.
 • Macarca konusunda yeterli seviyede bilgi sahibi olduğunu gösteren belgeler,
 • Önceden yapılmış olan evliliklere dair belgeler ibraz edilmeli ve yapılan boşanmaların belgeleri ibraz edilmelidir.

Macaristan Erasmus Vize İşlemleri

Eğitim düzeyi açısından bakıldığında Erasmus eğitimi son derece yüksek seviyede eğitimi içermektedir. Elbette bu hususta başarılı öğrencilerin seçilmesi esaslar bakımından farklılık göstermektedir.

 • Macaristan Erasmus vizesi belirlenen kurallara göre değişmekte olup bir değişim programı değildir. Yabancı uyruklu öğrencileri kabul eden üniversitelerden kabul görmesi gerekmektedir. Üniversitenin kalitesini artıracak öğrenci arayışında olunmasına bağlı olarak gelişen etkenler ön plandadır.
 • Bilimsel araştırmalarla alakalı başarılı işlere imza atanların bu vizeyi alması çok daha kolay olmaktadır. Elbette vizeyi alabilmeniz için de kurallara uygun şekilde hareket etmeniz gerekmektedir. Belirlenen kurallara göre başvurunuzu gerçekleştirmek isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.
 • Vizenizle ilgili yapılması gereken tüm işlemler uzmanlarımızca yapılacaktır. Size kolaylık sunan yapımız ile istediğiniz düzeyi elde etmenizi sağlamaktayız. Üst düzey eğitim alabileceğiniz bu yapıda sonuç dilediğiniz gibi olacaktır.

Macaristan Erasmus Vizesi Evrakları

 • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi arkalı önlü çekilmiş olmalı ve T.C. numarası da kimlik üzerinde olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf 2 adet, güncel hali yansıtan, arka fonu beyaz ve 35 x 45 mm ebatlarında olmalıdır.
 • Pasaport eğitimin bitiş tarihi ile birlikte geri dönüşü içeren süre bazı açısından 3 ay daha geçerliliğini yitirmemiş olmalıdır.
 • Başvuru yaptığınız eğitim kurumunun sizi kabul ettiğine dair belgeleri başvuru dosyasında sunmanız elzemdir. Macaristan’da eğitim veren üniversitenin sizi kabul ettiğini gösteren kabul mektubu başvuruda olmalıdır. Orijinal olarak sunulması gerektiğini unutmamanız önemlidir.
 • Eğitim süresince konaklamaya ilişkin bilgiler aktarılmalı ve uçak biletleri de başvuru esnasında ibraz edilmelidir.
 • Başvuru sahibinin banka hesap özeti 3 aya ait olmalı banka görevlisi tarafından imzalanmış olmalıdır. İmzaya dair imza sirküleri de dosyada konulmalıdır.
 • Eğitim giderlerinin nasıl karşılanacağı konusunda ispatlar istenmektedir. Bu ispatlar ile alakalı sponsor veya burslar ile alakalı belgeler,
 • İngilizce olması gereken öğrenci belgesi,
 • Seyahat sağlık sigortası 30 bin Euro teminatlı olmalı ve eğitim süresince de sigorta devam etmelidir.
 • Başvuru formu eksik bilgi ve belge içermeyecek şekilde hazırlamalıdır. Hazırlık konusunda hatasız bilgi olmamasına dikkat etmeniz önemli olurken hatalı form doldurulması başvurunun reddine sebep olabilir.
 • Başvuruya dair yapılan vize harç ödemesinin dekontu,

Macaristan Erasmus Vize Başvurusu

Eğitime dair belgelerin hazırlanması ve eksiksiz şekilde başvuru yapılması ile birlikte süreç başlayacaktır. Belgelerin hazırlanması, gerekli ödemeleri yapılması, parmak izi ibrazı, randevu işlemlerinin sürdürülmesi ile birlikte işlemler tamamlanacaktır.

 • Belirlenmiş kurallar çerçevesinde başvurunuz değerlendirilmeye alınır ve sonuç tarafınıza bildirilir. Değerlendirme süresi eksiksiz belge ibrazı yapılır ise 5 – 10 iş gününde sonuçlanabilmektedir.
 • Farklı etkenlere bağlı olarak uzamalar olmaz ise seyahat tarihinize yetişecek şekilde vizenizi alabilirsiniz. Başvuru esaslarında uzamaların olması durumunda mağdur olmama adına başvuru erken yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Macaristan Erasmus Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vizenizi aldıktan sonra geçerliliğin doğru şekilde uygulanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Ne kadar süreye sahip olduğu ile alakalı zamanlamaları iyi ayarlamalısınız. Eğitim sonrasında Macaristan’da çalışmayı düşünürseniz bu hususta başvuruları Macaristan’da eğitim aldığınız süre zarfında yapabilirsiniz. Eğitim aldığınız süre içerisinde çalışmak isterseniz bunun için ayrı başvurular yapmanız gerekecektir.

 • Erasmus öğrenci olma hakkını elde etmeniz ile birlikte Konsolosluğa başvuru yapmanız elzemdir. Başvurularınız ile ilgili süre bazlı değerlendirmeye bakıldığında seyahate 5 ay kala yapmanız da mümkündür.

Macaristan Şirket Kurma Vizesi

İş imkanları açısından değerlendirildiğinde Macaristan avantajlı halleri ile dikkat çekiyor. Peki iş bulma konusunda imkanlar sunarken iş kurma konusunda nasıl olduğu merak konusudur. Elbette bunun için belirli sermayeye, yatırıma ve vizeye ihtiyacınız olacaktır.

 • Macaristan şirket kurma vizesi diğer seyahat türlerine göre değişiklikleri içerisinde bulundurmaktadır. Gerek prosedürler bakımından gerekse de hem çalışma hem oturum hem de yatırım bazlı olmasından dolayı farklılığı ortaya koymaktadır.
 • Bu hususla alakalı profesyonel destek sunan firmamız ile görüşebilir ve başvuruya ait esasları öğrenebilirsiniz. Yüksek oranda başarı elde etmiş uzman çalışanlarımız başvurularda sizlere destek olacaktır. Yaşanabilecek sorunların önüne geçerek riskleri de en aza indirecektir.

Macaristan Şirket Kurma Vizesiyle Alakalı Şirket Evrakları

 • Şirketinizin faaliyetleri ile alakalı bilgi aktarımlarında Macarca hazırlanmış belge ibrazına dikkat etmelisiniz. Kazanç elde edilebilir olduğunu gösteren belge sunmanız önceliklidir.
 • Tahmini yıllık kazan beyan belgesinin hazırlanması elzemdir.
 • Şirket kurma konusunda mahkeme kararını gösterir kayıtlı sonuç belgesi,
 • Mevcut şirketiniz üzerine işlemlere devam etmek isteniyorsa kamusal açıdan herhangi bir vergi veya ceza borcu olmaması gerekir.
 • Anlaşılabilir düzeye sahip bilanço bir önceki yılı esas almalıdır. Firmanın bu hususta devamlılık gerektiren yapısı tespit edilebilmektedir.
 • Şirketin Macaristan’da ki faaliyetleri için alması gereken meşguliyeti gösteren belge,
 • Şirketi kuracak kişinin Macaristan hesaplarında ki banka da bulunan paranın belgeli hali,
 • Şirketin yapacağı faaliyetleri gösteren iş planı,
 • Kurulacak olan ya da kurulu olan şirketin alış ve satışlarına dair faturalar,

Macaristan Şirket Kurma Vizesi Başvuru Evrakları

 • Biyometrik özelliğe sahip fotoğraf iki adet olmalı ve güncel halinizi yansıtmalıdır. Mutlaka arka fonun beyaz olmasına ve 35 x 45 mm ebatlarında olmasına özen göstermelisiniz.
 • Kimlik fotokopisi arkalı önlü şekilde çekilmiş olmalı ve üzerinde T.C. kimlik numarasının yazılı olması gereklidir.
 • Aile ve adres bilgilerine sahip tam vukuatlı nüfus kayıt örneği orijinal olarak başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • Pasaportun geçerliliği en az 1 yıl olmalı ve yıpranma, yırtık veya eksik sayfa gibi haller olmamalıdır. Yeni vizenin işlenebilir olması açısından da pasaport içinde en az 2 boş sayfaya sahip olmalıdır.
 • Seyahati gerçekleştirecek kişinin banka hesap özeti 3 aya ait bölümü kapsamalıdır. Hesap özetini banka görevlisinin hazırlaması zorunlu okurken kaşesini vurmalı ve imzasını atmalıdır. İmzanın atıldığına dair imza sirküleri de beraberinde olmalıdır.
 • 30 bin Euro teminatına sahip olması gereken seyahat sağlık sigortası dönüş tarihine kadar geçerli olmalıdır.
 • Konaklama ile alakalı yapılan anlaşmalar, sözleşmeler ve varsa tapular başvuru dosyasına konulmalıdır.
 • İşin ehemmiyetini gösteren belgelerin başvuru dosyasında bulunması önemlidir.
 • Başvuru formu titizlikle doldurulmalı, eksik bilgi içermemeli ve diğer belgeler ile örtüşüyor olması gerekir. Bilgilerin forma işlenmesi ile alakalı hatasız işlem yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Talep edilen belgeler hem şirketin gerçek usullere göre kurulduğunu ispat etmeli hem de faaliyetin Macaristan’a fayda sağladığını göstermelidir. Belgelerin birbiri ile uyuşuyor olması önemli olurken faaliyetlerin sürdürülebilir yapıda olması da önemlidir. Şirket kurma ile birlikte şirket sahibi oturum iznine da başvurmalıdır.

 • İlk etapta vize ile seyahati gerçekleştirmeli ve oturumlar ile alakalı asıl başvuruları Macaristan’da ki ilgili kurumlara yapmalıdır. Şirketin vergilendirilmesi ve bağlılığı ise Macaristan bünyesinde olması gerekmektedir.
 • Kuralları uygun şekilde hareket ettiğinizde istediğiniz vizeyi ve oturum izinlerini alabilirsiniz. Teferruatlı yapıya sahip olmasından dolayı da belge teminlerinde dikkatli olmanız sizin için daha iyi olacaktır. Hatasız evrak teslim etmeniz sizin işe olan ciddiyetinizi ve sonuç elde etmede ki etkiyi ortaya koyacaktır.

Macaristan Vatandaşlık İşlemleri

Macaristan Avrupa Birliği üyesi olmasının yanı sıra Schengen ülkeleri arasında da yer almaktadır. Vize başvurularınızı Schengen vizesi esasına göre yapmanız gerekmektedir. Elbette vatandaşlıkla alakalı da ayrıntıları iyi bilerek başvurunuzu sunmalısınız.

 • Macaristan vatandaşlık hakkı elde eden kişi aynı zamanda Avrupa vatandaşlığını da elde etmiş olmaktadır. Yaşamınızın bundan sonra ki kısmında Macar vatandaşı olarak sürdürmek isterseniz esaslara uymanız ve vatandaşlık hakkını kazanmanız gerekir.

Başvuru esaslarına göre uymanız ve istenilen evrakları temin etmeniz gerekecektir. Bu hususta Macaristan vatandaşlık için gerekli evraklar listesi ise şu şekildedir;

 • Başvuru sahibinin doğum belgesi,
 • Adres ve aile bilgilerini ayrıntılı şekilde içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği orijinal hali ile sunulmalı,
 • Geçerliliği en az 1 yıl olan ve seyahat öncesi içerisinde en az 2 boş sayfanın bulunduğu pasaport ibrazı zorunludur.
 • Kimlik fotokopisi arkalı önlü çekilmeli ve okunaklı olmalıdır.
 • Daha önce yapılan evlilikler sonunda boşanma belgeleri varsa ibraz edilmeli ve hali hazırda ki evlilik belgeleri dosya da olmalıdır.
 • Çocuklar varsa onlara ait doğum belgeleri,
 • Macaristan’da oturduğunu ispat eden oturum izin belgesi,
 • Macaristan’da çalışıyor ise bu çalışmaya esas çalışma izin belgesi,
 • Başvuru sahibinin Macaristan kökenine sahip ebeveynlerinin Macar kimlik belgesi,

Sizden istenen belgeleri eksiksiz sunmaya ve hatasız bilgi akışında bulunmaya özen göstermelisiniz. Sunmanız gereken belgelerin tamamı Macarca olarak sunulması gerekir. Çeviri konusunda yeminli tercüman ile iş yürütmeniz işin sağlamlığı açısından önemlidir.

Macaristan Vatandaşlığını Elde Etmenin Yolları

Oldukça geniş haklara sahip olmanızı sağlayan vatandaşlık özgürlüğü de beraberinde getirecektir. Macaristan vatandaşlığı elde edildikten sonra dilediğiniz Avrupa ülkesine hiçbir sorunla karşılaşmadan seyahat edebilirsiniz.

 • Ayrıca Macaristan’da seçme ve seçilme hakkını elde etmenizin yanı sıra memur olmak için başvuru da dahi bulunabilirsiniz.
 • Diğer vatandaşlarla hiçbir farkınız olmadan yaşamınızı sürdürmenizi sağlarken her türlü imkanlardan da faydalanabilirsiniz. Peki, Macaristan vatandaşlığını elde etmenin yolları nasıldır?
 • Öncelikle başvuru sahibi vatandaşlığı kendi özgür iradesi ile seçmiş olduğu göstermelidir. Yasalara uygun hareket edeceğini ve bu hususta sıkıntılı hallere mahal vermeyeceğini de beyan etmelidir Sonrasında ise istenen belgelerin hazırlanması ve kurallara uygun şekilde başvurulması önemlidir.
 • Bugün karar verdim Macaristan vatandaşlığına geçiş yapacağım diyen herkes bu tür bir başvuru da bulunamaz. Belirli bir süre kalınması gerekirken kan bağı ile de vatandaşlık başvurusu yapılabilmektedir.
 • Vatandaşlık elde edilebilir olması için belirlenen kanunları iyi bilmeniz ve kanunlarla ilgili uygulamanın doğru şekilde planlanması gerekir.
 • Başvuru evraklarıyla ilgili hazır hale getirilmesi gereken düzende sizden gereklilikler talep edilebilir. Neden vatandaş olmak istediğinizi ispat etmeniz istenirken ispatlayıcı unsurlar size destek olacaktır.

Yaşamınızı artık bu düzene göre sürdüreceğinizi kabul etmeniz önemli etken olurken Macaristan’da sabit kalacağınızı gösteren gayrimenkul oldukça önemli kazanım sunacaktır. Belirli bir bütçeniz varsa yatırım yaparak başvurunuzu yapmanız hızlı sonucu da beraberinde getirecektir.

Macaristan Vatandaşlık Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Vatandaşlık hakkını elde edebilmeniz için belirtilen kurallara uygunluk varsa evrakları teslim etmeniz gerekir. Evrakların eksiksiz şekilde teslim edilmesi ile birlikte genel itibari ile 6 ay kadar sürmektedir.

 • Değerlendirmelerin her türlü detayı irdelendiği için süre bazlı uzamalar söz konusu olmaktadır. Sizden istenilen belgelerin doğru şekilde sunulması ile sonucu elde etmeniz mümkündür. Macaristan vatandaşlığı alabilmek için yapacağınız başvurular oturum ve çalışma izni esasına göre ise burada 5 yıllık bir süre söz konusudur. 5 yıllık oturum süresi baz alınarak değerlendirme neticelendirildiği için yılınız dolmadan başvuru yapmamanız daha doğru olacaktır.

Macaristan Vize Reddi

Seyahatin temelini oluşturan amaçlar türleri belirlerken türlerde temin edilmesi gereken evrakları belirlemektedir. Eksiksiz belge sunmanız başvurunuzun kabul görmesini etkileyen en önemli faktördür. Fakat başvuru esasına uyma konusunda hatalı iş yapmanız başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına sebep olmaktadır.

 • Macaristan vize reddi birçok farklı etkene bağlı olarak gerçekleşmektedir. Eksik belge, yetersiz bakiye ve güvenliğin olumsuz etkilenmesi gibi faktörler bağlayıcı yapıdadır. Başvurunuzun ret ile sonuçlanmaması için belirlenen kurallara göre hareket etmeli ve hiçbir ayrıntıyı es geçmemelisiniz.

Macaristan Vize Reddi Sebepleri

Sizden talep edilen belgeler ve bilgiler vizenin yeterliliği noktasında en önemli husustur. Evraklarınızın eksik olmamasına ve hatalı bilgi sunmamaya özen göstermelisiniz. Değerlendirme açısından bakıldığından Macaristan vize reddi sebepleri listesini şu şekilde yapmak mümkün;

 • Vize türüne göre belirlenen evrak listesine uygun hareket etmemek ve sunduğunuz evraklarda bilgi eksikliği olması vizenin ret olmasına sebep olmaktadır. Belgelerin tamamı ibraz edilse dahi içerdiği bilgilerin yanlış olması ya da hatalı bilgi içermesi başvuruyu olumsuz yönde etkileyecektir.
 • Vize ücretlerinin eksik ya da hatalı ödenmesi vize reddine sebebiyet vermektedir. Ödemeyi gerçekleştirirken hangi vize türüne başvuru yapacaksanız o türde ödeme gerçekleştirmelisiniz. Hatalı ücret ödemelerinde hem ret cevabı alırsınız hem de ücret iadesi almanız söz konusu olmayacaktır.
 • Vize başvuru formu doldurulurken her bir ayrıntı önemli olup bilgiler gerçekle örtüşmelidir. Sizden istenilen düzeyde form doldurmanız gerekirken her alanı doldurmanız gerekir. Vize türüne göre değişen formun güncel halini temin etmeniz çok önemlidir. Formun içerisinde vermiş olduğunuz bilgiler diğer belgeler ile de örtüşmelidir. Hatalı bilgiler ilgili kurumlara sorularak tespit edildiği için yanıltıcı işlemlerden uzak durmak gerekir.
 • Pasaportunuzun yıpranmış olması ve içerisinde vizenin işlenebilmesi için 2 boş sayfa olmaması başvurunun reddine sebep olmaktadır. Yıpranmış pasaport seyahati sıkıntıya düşüreceği kanısı oluştuğundan dolayı başvurunuzun olumsuz sonuçlanması söz konusu olacaktır. Bu tür durumlar ile karşılaşmama adına mutlaka pasaport yenilemesi yaptırmalısınız. Pasaportunuzun geçerlilik tarihine de ayrıca dikkat etmeli ve seyahat sonrasında da 3 ay daha geçerli olmasına ayrıca özen göstermelisiniz.
 • Ülke güvenliliğini tehdit edecek unsurların tespit edilmesi vizenin reddine sebebiyet verirken bu hususta konsolosluğun araştırması esas alınmaktadır. Güvenliğin tehdit altında olacağı kanısı başvurunuzun hiçbir suret ile kabul görmemesine neden olacağını unutmamalısınız.
 • Ekonomik açıdan yeterli güce sahip olmamanız ve seyahat masraflarını karşılayacak yapınızın olmaması vize reddine sebep olmaktadır. En az 4.000 TL bakiyeye sahip olmanız bu noktada önemlidir.
 • Macaristan’a seyahati gerçekleştirdikten sonra ülkeye geri dönüş yapıp yapmayacağınıza dair şüpheli hallerin olması başvurunuzun ret edilmesine sebep olabilmektedir. Bu hususta Türkiye’de mal varlığınız ve mesleki durumunuz size destek olabilecek düzene sahiptir.

Macaristan Vize Reddine İtiraz

Başvurunuzu belirlenen kurallara uygun yapmadığınızdan dolayı ret cevabı ile karşılaşmanız söz konusu olabilir. Ret cevabı almanız ile birlikte itiraz hakkınız olduğunu unutmayın. Fakat burada dikkat edilecek en önemli unsur vize ret cevabı konusunda size verilen belgenin değerlendirilmesidir.

 • Neden ret aldığınızı gösteren belgenin iyi analiz edilmesi itirazın gerekçeli şekilde yapılabilmesinde önemlidir. Başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına sebep olan etkenler tarafınıza bildirildiğinde itiraz konusunda haklılık yanınızı tespit edebilirsiniz.
 • Ret cevabı almanız durumunda bizlerle irtibata geçip esasların değerlendirilmesini öğrenebilirsiniz. Doğru sonuç alabilme açısından profesyonel kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Macaristan Vize Ücretleri

Vize başvuru esasına göre ödenmesi zorunlu olan harçlar eksiksiz ve doğru şekilde ödenmelidir. Hatalı ödemeden kaynaklı işlemlerde vize başvurunuzun ret edileceğini unutmamalısınız. Macaristan vize ücretleri vize türüne göre değişkenlik göstermekte olup, 12 yaşın altında bulunan çocuklardan ücret almamaktadır.

 • Hiçbir suret ile iadesi yapılmadığı için de bu hususta hata yapmamanız daha doğru olacaktır. Vize ücretlerinin değişkenlik göstermesi kısa süreli vize uzun süreli vize türüne göre belirlenmektedir. Bir nevi kalacağınız süre ile doğru orantılı şekildedir.
 • Ödemesi yapılmayan vize başvurularında değerlendirme yapılmadan başvuru geri çevrilirken hatalı ödemelerde de aynı durum söz konusudur. Hem evrak teminleri hem de vize ücretleriyle alakalı tüm işlemler uzman kadromuzca takip edilmektedir.

Risksiz ve sorunsuz şekilde başvurunuzu yapabilmeniz için gereklilik çalışanlarımız tarafından yapılacaktır. Sektörde uzun yıllar hizmet veriyor olmamızın etkisini sizde başvuru esaslarının yapıldığı esnada görebilirsiniz.

Macaristan Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gereken Unsurlar

Macaristan vizesiyle alakalı yapacağınız ödemelerin iadesi söz konusu olmamaktadır. İadesi söz konusu olmayan Macaristan vize ücreti 3. bir şahsa satılamaz ve ücretsiz şekilde devri de yapılamaz. Yaptığınız ödeme yalnızca 1 başvuru için geçerlidir. Başvuru konusunda yaptığınız hatalardan dolayı ret cevabı aldığınızda yeni başvuru için ödemeyi tekrardan yapmanız gerekecektir.

 • Vize harç ödemesi yalnızca Macaristan vizesi için kullanılacak olup, başka bir ülkeye yapılacak başvurularda kullanılması mümkün değildir. Bazı hallerde vize ücreti alınmamakta olup, bu hususta kurallara uygun şekilde hareket edilmelidir. Araştırma amacı ile giden kişiler herhangi bir kar amacı gütmüyor ise vize ücreti ödememektedirler. Bu tür durumların tespiti konsoloslukça yapılmakta olup, başvuru öncesi gerekli görüşmeleri yapmalısınız.

Macaristan Vize Ücretleri Ne Kadardır?

Macaristan’a seyahat edecek kişilerin vizeye dair merak ettiği konulardan bir tanesi ödenmesi gereken ücretlerdir. Başvuru öncesi merak edilen Macaristan vize ücretleri ne kadardır? Sorusu önceliklidir. Değişen faktörlere bakıldığında seyahat amacı vize ücretini belirlerken kısa süreli vizelerde sabit ücret söz konusudur. Vize türlerine göre değişen Macaristan vize ücretleri listesi şu şekildedir.

Vize Türü Vize Resmi Başvuru Ücreti    Danışmanlık Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti   
Turistik Vizesi           100 Euro 30 Euro 140 Euro
Ticari Vizesi           100 Euro 30 Euro 140 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi           100 Euro 30 Euro 140 Euro
Çalışma Vizesi         370 Euro + KDV
Aile Birleşimi Vizesi         370 Euro + KDV
Erasmus Vizesi         270 Euro + KDV
Şirket Kurma Vizesi         550 Euro + KDV
Uzun Süreli Eğitim Vizesi         270 Euro + KDV
0 – 12 Yaş Arası               Muaf

Listede belirtilen ücretlere göre işlemlerinizi yürütmeli ve ödemelerinizi esaslara uygun şekilde gerçekleştirmelisiniz. Hatasız ödeme yapmanız gerekirken doğru vize türüne ödemeyi gerçekleştirmelisiniz.

 • Aksi durumlarda vize başvurunuz ret ile sonuçlanacaktır. Macaristan vize ücretleri konusunda net bilgi edinmeden ödemeyi gerçekleştirmemizi öneririz. Verdiğiniz emeklerin ve paraların boşa gitmemesi açısından bizlere ulaşmanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.
 • Küçük hatalar yüzünden planladığınız seyahati gerçekleşmemesi psikolojik olarak da sizi etkileyecektir. Sonucun istediğiniz düzeyde olmasını istiyorsanız doğru şekilde hareket etmeniz ve yol haritanızı kurallar dahilinde çizmelisiniz.
 • Her yıl yapılan vize başvurularında ret cevabı alınmasında hatalı ödemeler ön plana çıkmaktadır. Başvuru esasları yerine getirilse dahi yapılan hatalı ödemelerin zaman ve para kaybına yol açması da oldukça sıkıntılı yapıyı göstermektedir.

Macaristan Erasmus Vizesi

Erasmus programı kapsamında Macaristan’a gidecek öğrencilerin Macaristan Erasmus vizesi alması gerekir. Vize almak için Macaristan konsolosluğundan randevu alarak gerekli belgeleri hazırlamalısınız. Erasmus vizesi için istenen belgeler, pasaport, kimlik fotokopisi, okullardan alınması gereken onay belgeleri gibi belgelerdir.

 • Macaristan vizesi için bankada ne kadar para olmalı: Macaristan vizesi alacak kişilerin banka hesaplarında 5 bin TL kadar para olması gerekir. Erasmus ile gidecek öğrenciler, masrafları farklı kişiler tarafından karşılanacaksa sponsor belgesi sunmalıdır.
 • Macaristan Erasmus vizesi başvurusu yapmak için Macaristan konsolosluğu web adresinde yayınlanan vize başvuru formunu doldurabilir ve online randevu alabilirsiniz. Randevu tarihinde başvuru formu çıktısı ile birlikte diğer belgeleri, vize merkezine teslim etmeniz gerekir.
 • Macaristan vize istiyor mu: Macaristan, Türkiye’den vize isteyen ülkelerden biridir. Seyahat, çalışma, eğitim veya aile birleşimi gibi vize türlerinden birini alarak ülkeye giriş yapabilirsiniz.
 • Macaristan vize randevu sistemi ile verildiği için vize almak isteyen kişilerin öncelikle konsolosluğu arayarak randevu tarihini belirlemesi gerekir. Randevu tarihinde vize belgelerini teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ardından başvurunuz alınır.
 • Erasmus ile Macaristan’a giden öğrencilerin oturum izni başvurusunda da bulunması gerekir. Oturum izni başvurusu Macaristan Göçmenlik Bürosu tarafından alınır ve onay verilen kişilere oturum kartı verilir.

Macaristan D tipi vize kaç günde çıkar: Macaristan D tipi vize başvurusu sonucu, başvuru tarihinden sonra 7 iş günü içerisinde açıklanır.

Macaristan Form Ve Dilekçe

Macaristan Vize Dilekçe Örnekleri

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Başvuru türüne göre belirlenen vize türüne ait evrakların eksiksiz hazırlanarak belirli makamlara gönderilmesi sonunda başvuru yapılır. Süreç sonunda kişilere bilgilendirilme yapılır.

Macaristan Vize Ne Kadar Sürede Çıkar?

İşlemlerde bir sorun olmaması halinde vize başvuru sonuçları 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Macaristan Vize Almak Gerekiyor Mu?

Evet, umuma mahsus pasaporta sahip olan kişilerin vize başvurusu yapmaları zorunludur. Resmi pasaporta sahip kişilerinde 180 gün içerisinde 90 günü aştıkları sürede vize alası gerekmektedir.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir