• info@vizeofisi.com Türkiye
 • 0850 228 4353

Madagaskar Vize Başvurusu : 2021

 • 0
 • 0
 • Madagaskar Vizesi
İçindekiler


Madagaskar Vizesi

Madagaskar vize işlemleri Madagaskar Cumhuriyetine gitmeyi düşünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının aldığı vizedir. Hususi, diplomatik, hizmet ve umuma mahsus pasaportlarının Madagaskar tarafından sorumlu tutulduğu vize işlemleridir. Madagaskar vize işlemleri, vize için gerekli belgelerin kontrolü ve başvuru sürecinin takibi Madagaskar vize ofisi tarafından yapılmaktadır.

Öğrenim amaçlı seyahat, ticari ve çalışma için yapılan vize başvuruları Madagaskar vize ofisi tarafından kabul etmektedir.

Madagaskar vizesi için başvuru yapmadan önce vize işlemleri ve Madagaskar vizesi için gerekli evrak listesine vizeofisi.com sitemizden ulaşabilirsiniz.

Madagaskar Vize işlemleri yapılmadan önce gerekli olan evrak ve başvuru bilgilerinin tamamını Madagaskar vize ofisi tarafından öğrenebilirsiniz. Gerekli evraklar vize ofisi tarafından verilir ve kontrol edilerek konsolosluğa gönderilir.

Diğer ülkelerinki olduğu gibi Madagaskar konsolosluğunda vize işlemleri de vize ofisi aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Resmi mecralar tarafından kabul edilmektedir. Madagaskar vize başvurusu için şahsen başvuru zorunluluğu yoktur.

Vize işlemleri ile ilgili alınan kararların tamamı Madagaskar büyükelçiliği tarafından onaylanmaktadır. Vize ofisi başvurunun onayına müdahil olamaz. Vize iptali sonucunda vize ücreti iade edilmez. Madagaskar vizesi için gerekli evrak ve bilgilere vizeofisi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Madagaskar Vizesi Nasıl Alınır?

Madagaskar Cumhuriyetine seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herhangi bir umuma mahsus, hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibiyse Madagaskar vizesine tabidir. Ancak Madagaskar vizesi sınır kapısından da alınabilmektedir. Yalnız bu uygulama sadece Madagaskar’a turistlik gezi amacı ile gitmek isteyen kişilere uygulanmaktadır. Tabii ki sınır kapısında vize onayı almanın bir garantisi yoktur ve onunda belirli şartları bulunmaktadır.

Madagaskar’a vize başvurusu yapmak isteyenler Türkiye’nin her yerinden vize ofisi tarafından kolaylıkla başvuru yapabilirler.  Vize başvurusu yapmak isteyenler size en yakın ofisi ziyaret edebilir, iletişime geçebilirsiniz. Ya da vizeofisi.com adresinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Başvuru yapan kişiye ait pasaportun minimum bir yıl daha geçerlilik süresi olması istenmektedir. Pasaportun 10 yıldan eski olması ya da yıpranmış olması halinde yeni pasaport çıkartılarak başvuru yapılmasına dikkat edilmelidir. Çünkü vize başvurusu kabul edilse ve vize alsanız dahi Madagaskar sınır kapısındaki yetkililer pasaportun eski, yıpranmış ve tarihi eski olması nedeni ile ülkeye giriş yapılmasına izin vermeme hakkına sahiptirler.

Madagaskar Vizesi İçin Başvuru Formu

Madagaskar vize işlemleri için başvuru formu Madagaskar’ı ziyaret edecek kişilerin titizlikle doldurması gereken bir formdur. Madagaskar konsolosluğu vize başvuru formunu doldurulması halinde sizin hakkınızda gerekli kapsamlı bilgiye ulaşacaktır. Formu doldururken büyük harflerle açık ve net cümlelerin kullanılması önem arz etmektedir. Pasaport bilgileri ve form arasında bilgi çatışması olursa vize ret yiyebilir.

 

Seyahat Sağlığı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Madagaskar’a gerek ticari gerekse de turistik amaçlı yapılacak tüm seyahatler için Dış işleri bakanlığı tarafından yayınlanmış uyarıların dikkate alınması oldukça önemlidir. Bu uyarılar doğrultusunda gerekli sağlık ve temizlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Bu duyurular ile ilgili tüm güncel bilgilere vizeofisi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Madagaskar seyahati öncesinde mutlaka sarıhumma aşısı yaptırılması zorunlu tutulmaktadır. Bu uygulama tüm ülke vatandaşlarının başvuruları içinde geçerli olan bir zorunluluktur. Sarıhumma aşısının yapıldığına dair belgenin de ülkeye giriş sırasında mutlaka kişilerin yanında olması gerekmektedir. Özellikle sahil kısımlardaki yaygın sıtma rahatsızlığına karşı da dikkatli olunması ve mutlaka gerekli önlemlerin alınması gerektiği söylenmektedir.

Madagaskar Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Madagaskar Vize işlemleri için gereken işlemler tamamlandığında ortalama 5 ile 7 iş günü içerisinde çıkabilmektedir. Ek evrak istenme durumlarında ise bu süre değişiklik göstermektedir. Planlarınızda sorun yaşamamak adına 15-20 gün önceden başvuru yapmak süreci daha sağlıklı kılmaktadır.

Madagaskar Turistik Vize İşlemleri

Madagaskar turistik vize Madagaskar’ı gezip dolaşmak amacı ile turist giden kişilerin aldığı bir vize türüdür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu vizenin koşullarını mutlaka bilmesi gerekmektedir. Bu nedenle Madagaskar turistik vize başvuruları ve gerekli evrak listesi için size en yakın vize ofisinden danışmanlık alabilirsiniz.

Madagaskar Turistik Vize Hakkında Genel Bilgiler

Madagaskar turistlik vize aynı zamanda kapıda vize olarak da alınmaktadır. Madagaskar Turistik vizesi Birinci ve ikinci tip adı ile iki çeşit verilmektedir.

Bu vizelere başvuru yapmak için vizeofisi.com u ziyaret edebilirsiniz. Turist vizesi Birinci tipin geçerlilik süresi olan 30 gün varış tarihinden itibarendir.

Birinci tip Madagaskar turist vizesi ile Madagaskar da sadece 30 gün kalabilirsiniz. Turist ikinci tip Madagaskar vizesi ise varış süresinden itibaren 60 gündür. Turist ikinci tip vizesi ile ise Madagaskar da en fazla 60 gün kalabilirsiniz. Turist birinci tip Madagaskar vizesi ile ülkeye 1 kez girme hakkınız vardır. Aynı kural turist ikinci tip Madagaskar vizesi içinde geçerlidir.

Madagaskar Turistlik Vize Bekleme Süresi

Madagaskar turistlik vize çıkarmak için belli bir bekleme süresi belirlenmiştir. Bunlar vize tiplerine göre farklı kategorilere ayrılmaktadır.

30 gün için geçerli olan birinci tip Madagaskar turist vizesi için bekleme süresi üçe ayrılmaktadır. Bunlar standart, acele, çok acele olarak ayrılmaktadır. Birinci tip Madagaskar vizesi almak için Madagaskar vize ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Standart olan birinci tip Madagaskar vizesi için bekleme süresi 6 iş günüdür. Acele olan için 4 iş günüdür. Çok acele olan birinci tip Madagaskar turist vizesi için ise bekleme süresi 2 iş günüdür.

60 gün için geçerli olan ikinci tip Madagaskar turist vizesi için bekleme süresi üçe ayrılmaktadır. Standart olan ikinci tip Madagaskar vizesi için bekleme süresi 6 iş günüdür. Acele olan için 4 iş günüdür. Çok acele olan ikinci tip Madagaskar turist vizesi için ise bekleme süresi 2 iş günüdür

Madagaskar Turistlik Vize Ücreti

Madagaskar turistlik vize ücreti alınma süresine göre değişiklik göstermektedir. 1-3 aylık vizeler 30 euro ile 70 euro arasındadır. Belirlenen fiyatlar acente şirketlerine göre değişmektedir. En güncel fiyat bilgisi için vizeofisi.com adresini inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz. Madagaskar vize ücreti vizenin olumsuz olması durumunda geri iade edilmeyecektir. Yeni bir başvuru için tekrar ücret ödemeniz gerekmektedir.

Madagaskar Turistlik Vize İçin İstenen Belgeler

Madagaskar turistlik vize için dört adet belge istemektedir. Bunlar;

 • Vize formu (Madagaskar vize başvuru formu. Bu form büyük harflerle ve okunaklı bir şekilde doldurulmasına dikkat edilmelidir)
 • Dilekçe (seyahat amacı ve kalınacak süreyi belirtmek amacıyla)
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet fotoğraf
 • Pasaport fotokopisi olması gerekmektedir. Pasaportun dönüş tarihinden altı ay daha kullanma süresi olmalıdır. Evraklarınızın kolayca hazırlanıp işlemlerinizin hızlıca yapılmasını isterseniz vizeofisi.com ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Seyahat Sağlığı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Madagaskar’a gidecek olan kişilerin seyahat öncesi bazı sağlık önlemleri almaları gerekmektedir. Madagaskar’a gidilmeden önce sağlık bakanlığının yaptığı uyarılar mutlaka takip edilmelidir. Gerekli bilgilere vizeofisi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Madagaskar turistik gezisinden minimum 10 gün öncesi sarıhumma aşısı yaptırılması zorunludur. Sarıhumma aşısı yaptırmak Madagaskar’a turistik vize alan diğer yabancı ülke vatandaşları içinde zorunludur. Madagaskar turistik seyahat sırasında mutlaka uluslararası aşı sertifikasının yanlarında olması gereklidir.

Madagaskar’ın sahil bölgelerinde yaygın olarak sıtma görüldüğü için bu yöne seyahatlerde mutlaka gerekli önlemin alınmış olması önemlidir. Ayrıca temizliğe ekstra itina gösterilmesi ve kesinlikle şebeke sularının içilmemesi gerekmektedir.

Madagaskar Ticari Vize İşlemleri

Madagaskar ticari vize Madagaskar Cumhuriyetinde ticaret yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu vizeyi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları belli evrakları hazırlayıp gereken işlemleri yapabilmektedirler. Tüm evraklar istenildiği şekilde hazırlanırsa vize işlemi belirlenen süre içerisinde gerçekleşebilmektedir. Gerekli evraklar sizin ve sizi göndermiş olan firmanın bilgilerini içermektedir. Size bu aşamada yardımcı olması ve evrak takip düzenlemesinin yapılması adına vize ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. Ya da bulunduğunuz yere en yakın vize ofisine uğrayabilirsiniz.

Madagaskar ticari vizesi için gerekli evraklar listesi vize ofisi tarafından size verilmektedir. Ve bu evraklar vize ofisi tarafından kontrol edilerek konsolosluğa gönderilmektedir. Konsolosluğu gidileceği zaman randevu alınması gerekmektedir. Vize ofisi sizin için gerekli randevuyu alır ve randevu takibini sağlamaktadır. Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda vize için ödenen para geri iade edilmemektedir. Vize başvurunuz ret aldığında vize ofisi bu ret kararını değiştirme konusunda herhangi bir yetkiye sahip değildir.

Madagaskar Ticari Vize İçin İstenen Belgeler

Madagaskar ticari vize için hazırlanması çok zor olmayan belli başlı evraklar istemektedir. Madagaskar ticari vize için dört adet belge istemektedir. Bu belgeler

 1. Vize formu(Madagaskar vize başvuru formu)
 2. Dilekçe
 3. 2 adet fotoğraf
 4. Pasaport fotokopisidir.

İstenen bu evrakların kapsamlı özellikleri ise şunlardır;

Vize formu (Madagaskar vize başvuru formu. Bu form büyük harflerle ve okunaklı bir şekilde doldurulmasına dikkat edilmelidir. Formun içerisinde seyahatin amacı, neler planladığı, kişinin kendi hakkındaki bilgiler yazılmalıdır. Bu şekilde başvuruyu yapan kişi ve düzenleyeceği seyahat hakkında kapsamlı bilgiye ulaşılması gerekmektedir.)

Dilekçe (bu dilekçe şirketin ismini ya da bilgilerini barındıran bir kâğıda yazılması gerekmektedir.)

Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf gereklidir (Son 6 ay içerisine çekilmeyen fotoğraflar pasaport kontrolünde sima benzemeyişinden ötürü kabul edilmeyebilir).

Pasaport fotokopisi olması (pasaport fotokopisinin renkli olması gerekmektedir. Pasaportun dönüş tarihinden sonra altı ay daha kullanma süresi olmalıdır. Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi halde sınır kapısında problem yaşanabilmekte ve geçiş sağlanamamaktadır.)

Evraklarınızın kolayca hazırlanıp işlemlerinizin hızlıca yapılmasını isterseniz vizeofisi.com ile iletişime geçebilirsiniz. Ya da Türkiye’nin her yerinden vize ofisini ziyaret ederek bilgi sağlanabilmektedir.

Seyahat Sağlığı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Madagaskar Cumhuriyetine ticari seyahatini gerçekleştirmeden önce bazı sağlık önlemleri almaları gerekmektedir. Ülkeye gidilmeden önce sağlık bakanlığının yaptığı uyarılar mutlaka takip edilmelidir. Sağlık için yapılması gereken bilgilere vizeofisi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Madagaskar Cumhuriyetine yapılacak olan ticari seyahatin en az 10 gün öncesinde sarıhumma aşısı yaptırmaları zorunludur. Sarıhumma aşısı yaptırmak Madagaskar Cumhuriyetine seyahat eden tüm ticari vize sahipleri içinde zorunludur. Seyahatleri sırasında ise uluslararası aşı sertifikalarının mutlaka yanlarında olması istenmektedir. Madagaskar Cumhuriyetinin sahil kesimlerinde sıtma hastalığı yaygın olmaktadır. Ülkenin bu bölgesine seyahat edecek kişilerin gerekli koruyucu önlemleri almaları sağlık açısından fayda sağlayacaktır.

Sağlık standartları Türkiye Cumhuriyetinden daha farklı olduğu için daha farklı hassasiyetler gerektirmektedir. Madagaskar Cumhuriyetine gittiğinizde temizlik kurallarına ekstra özen göstermeniz gerekmektedir. Şebeke sularını içmemeye dikkat edip daha sağlıklı sular tercih etmekte fayda görülmektedir.

Madagaskar Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Madagaskar ticari vizesi gereken işlemler tamamlandıktan sonra ortalama 5-7 iş günü içerisinde çıkabilmektedir. Madagaskar ticari vizesi için ek evrak istenme durumlarında ise bu süre değişiklik göstermektedir. Planlarınızda sorun yaşamamak adına 15-20 gün önceden başvuru yapmak süreci daha sağlıklı kılmaktadır. Detaylı bilgiye vizeofisi.com dan ulaşabilirsiniz.

Madagaskar Vatandaşlık

Madagaskar Vatandaşlık şartları çok fazla olmamakla birlikte belirli kurallara dayanmaktadır. Eğer bir kişi Madagaskar vatandaşlık haklarından yararlanmak istiyorsa bunun en net ve kolay yolu babadan gelme olmaktır.

Yani eğer babanız Madagaskar vatandaşlık haklarına sahipse siz de Madagaskar vatandaşlık haklarına sahip olmuş oluyorsunuz demektir. Madagaskar vatandaşlık işlemleri ile ilgili en doğru bilgiyi vize ofisi danışmanımızdan alabilirsiniz.

Eğer babanız Madagaskarlı değilse ve başka yol tercih etmeyi düşünüyorsanız diğer vatandaşlık yollarını denemelisiniz. Bu yollardan biri de evlilik ile Madagaskar vatandaşı olmaktır. Evlilik ile Madagaskar vatandaşı olabilmektesiniz. Bununda belli başlı kuralları vardır. Madagaskar’da evlendikten sonra 2 yıl evliliğinizin deneme süresi vardır.

Verilen 2 senelik evlenme deneme sürecinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz ve evlilik devam ederse vatandaşlık için gerekli işlemler başlatılmaktadır. İşlemler başlatılmadan önce evlilikte herhangi bir sorun yaşanmaması büyük önem arz etmektedir. Eğer boşanma gibi evliliği resmi olarak kayıtlarda hükümsüz kılan bir durum olursa vatandaşlık hakkınız yok sayılmaktadır.

Bir başka yol ise doğum ile Madagaskar vatandaşı olmaktır. Eğer bebeğinizin Madagaskar vatandaşı olmasını istiyorsanız doğumunuzu Madagaskar’da yapmanız gerekmektedir. Madagaskar ülke sınırlarında doğan bebekler direk Madagaskarlı olarak nüfusa geçmektedir. Böylelikle çocuğunuz hükmen bütün vatandaşlık haklarından yararlanabilmektedir.
Madagaskar Cumhuriyeti sizi vatandaş kabul edebilmesi için sizin fizyolojik ve psikolojik sağlınıza da dikkat etmektedir. Fizyolojik ve psikolojik sağlığınızın yerinde olması gerekmektedir. Eğer fizyolojik olarak ya da psikolojik olarak gerekli seviyede değilseniz vatandaşlığa kabul edilmeyebilmektedir.

Madagaskar Vatandaşlık İçin Gerekenler

Madagaskar vatandaşlık için evrak işlemleri yerine daha çok kişinin bulunduğu konum ön planda durmaktadır. Gerekli yönlendirmeler için vizeofisi.com sitesini ziyaret edebilir ya da vize ofisi şubelerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vatandaşlık için eğer kişinin babası Madagaskar Cumhuriyeti vatandaşıysa çocukları da hükmen Madagaskar Cumhuriyeti vatandaşı sayılmaktadır.

Eğer sizin Madagaskar Cumhuriyetinde herhangi bir ilişkiniz yoksa ama çocuğunuzun Madagaskar Cumhuriyeti vatandaşı olmasını istiyorsanız çocuğunuzun doğumunu orada yapmanız yeterli olacaktır. Çocuğunuz Madagaskar hükümetinin tüm vatandaşlık haklarından yararlanacaktır.

Eğer kendiniz şahsi olarak vatandaş olmak istiyorsanız Madagaskar’da bir evlilik gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yapacağınız bu evlilik en az 2 sene sürmek zorundadır. Evliliğin resmi süreci 2 seneden önce sona ererse tüm vatandaşlık başvurularınız yok sayılacak ve Madagaskar Cumhuriyetinin vatandaşlık haklarından yararlanamayacaksınızdır.

Madagaskar Vatandaşlık İçin Seyahat Bilgileri

Madagaskar vatandaşlık işlemlerinizi yapıp Türkiye’den Madagaskar’a gitmek istiyorsanız direk uçuş sağlanmamaktadır. Aktarma yapmanız gerekmektedir. Aktarma yapılacak ülkeler elinizde vize ve konaklama kuralları ile ilgili yeteri kadar bilgi olmalıdır. Gerekli işlemler için Türkiye’nin her yerinde vize ofisi ile iletişime geçebilir size en yakın ofisi ziyaret edebilirsiniz.

Aktarma yapacağınız ülkede 1 gün kalsanız dahi o ülkenin sizden vize isteme durumu olabilmektedir. O yüzden gitmeden önce detaylı araştırma yapmanız gerekmektedir. Eğer ki gerekli evraklar hazırlanmazsa aktarma yerinde resmi işlemlerde sorun yaşanabilmektedir. Madagaskar’a ulaşımınız gecikebilir ya da gerçekleşmeyebilmektedir.

Madagaskar Vatandaşlık İçin Sağlık Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Madagaskar’a gitmeden önce bazı sağlık önlemleri almaları gerekmektedir. Ülkeye gidilmeden önce sağlık bakanlığının yaptığı uyarılar takip edilmelidir. Gerekli bilgilere vizeofisi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Eğer vatandaşlık işlemlerinizi tamamladıktan sonra ülkeye ilk kez gidecekseniz seyahatinizden en az 10 gün öncesinde sarıhumma aşısı yaptırmak zorundasınızdır.

Madagaskar’ın sahil kesimlerinde sıtma yaygın olup, ülkenin bu bölgesinde yaşamayı tercih edecek kişilerin gerekli koruyucu önlemleri almaları sağlık açısından fayda sağlayacaktır. Genel sağlık kuralları Türkiye Cumhuriyetine göre ayrıcalıkla titizlik gerektirmektedir. Ayrıca temizliğe ekstra özen gösterip şebeke sularını içmemeye dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın:

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

whatsapp