Mısır Vizesi

Mısır vize istiyor mu sorusu ülkenin farklı vize uygulaması olduğunu hatırlatılması ile cevaplanır. Mısır bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize talep eder. Ancak 20 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük Türk vatandaşlarına sınır kapılarında 1 aylık oturumlu giriş vizesi vermektedir.
Mısır vizesi için talepte bulunacak olan Türk vatandaşlarından gri, yeşil ya da siyah pasaporta sahip olanlar vizeden muaftır. Seyahatin amacına göre farklı vize türleri bulunmaktadır, vatandaşlar turistik, ticari, öğrenci ya da aile ve arkadaş ziyareti vize türlerinden en uygun olana müracaat etmelidir.
Mısır vizesi başvurusu başkonsolosluk, büyükelçilik ya da yetkili olan vize merkezleri tarafından kabul edilmektedir. Evrakların hazırlanması, harç bedelinin ödenmesi ve randevu alınması ile başvurular gerçekleştirilir.
Mısır vizesi evrakları diplomatik temsilciliklerden detaylı olarak öğrenildiği gibi aynı zamanda Vize Ofis yetkililerinden de öğrenilmektedir. Başvuruda standart evrakların dışında gerekli olduğunda başkonsolosluk ya da büyükelçilik ek evrak ya da görüşme talebinde bulunmaktadır.
Mısır vizesi ücreti vize türüne, vizenin süresine ya da tek girişli veya çok girişli olmasına göre farklılık gösterir.

Menü
Destek Hattı