• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Nijerya Vizesi

Nijerya vize istiyor mu; bordo, yeşil ve gri pasaporta sahip vatandaşlarımızın seyahat öncesinde vize almaları mecburidir. Ancak siyah pasaportu bulunan vatandaşlar 90 günü aşmayan seyahatlerinde vize alma zorunluluğu ile karşılaşmaz.

Nijerya vize almak isteyen kişilerin nedenlerini ve kendilerini anlattıkları belgeler ile başvuruda bulunması önemlidir. Başvuru gerçekleştiren kişiler büyükelçilik tarafından değerlendirilir ve kişilere istedikleri süre kadar geçerli vize verilir.

Nijerya vize başvurusu yetkili vize merkezlerinden ya da Nijerya Büyükelçiliği’nden randevu alınarak gerçekleştirilir. Randevu süresine kadar kişilerin evraklarını eksiksiz bir şekilde bir araya getirmesi beklenir. Randevu gününde ise ödeme yapılarak evraklar teslim edilir.

Eksiksiz olarak mutlaka başvurunuzda bulunması gereken Nijerya vizesi evrakları; seyahat sağlık sigortası, başvuru formu, pasaport, başvuru dilekçesi, mesleğinize ilişkin belgeler, seyahat için yaptığınız harcama ve rezervasyonlar, seyahatinizde ödemelerinizi gerçekleştireceğiniz yönteminiz ve iki adet biometrik fotoğraftır. Bu evrakların dışında vize türüne bağlı diğer belgeler de istenir.

Nijerya vizesi ücreti mutlaka ödemeniz gereken harç + hizmet bedelidir. Ücret ve vizeye dahil tüm detayları Vize Ofisi ile öğrenebilirsiniz.

Kategoride Ara
Nijerya Vizesi Hakkında
Nijerya’ya girişi sağlayacak vizelerin ücretleri; Nijerya turist vizesi 58 Dolar Nijerya ticari vize 58 Dolar Nijerya özel ziyaret vizesi 58 Dolar Bu ücretler tek girişli vize ücretleri olup çok girişli vize alınmak istenmesi durumunda ücretler 110 Dolar olur.
Nijerya vizesi başvurusu geçerlilik süresi dolmamış pasaport ve vize türüne uygun evraklarla birlikte Ankara Gaziosmanpaşa’da yer alan Nijerya Büyükelçiliği’ne yapılır. Normal vize prosedürü 7-15 gün aralığında değişir. Ancak acil olarak ülkeye gitmesi gereken kişiler ekspres vize başvurusu yaparak daha kısa sürede vize alabilirler.
whatsapp