2021 Nijerya Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Nijerya Vizesi Başvurusu

Nijerya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Nijerya Ülkesi Vize İstiyor Mu?

 

Nijerya’ya gidebilmek için vize alınması gerekir. Vize başvurusu seyahat acenteleri bünyesinde gerçekleştirilir. Bu durum için gerekli alanlara başvurmalısınız. Kişilerin merak ettiği ve sıklıkla sorduğu konulardan birisi de Nijerya vizesi nasıl alınır? şeklindedir.

Nijerya’nın Türkiye’de başka bir temsilciliği yoktur. Bu ülkeye gidecek olan kişilerin hangi şehirde ikamet ettiği çok önemli değildir. Çünkü kişiler yalnızca Nijerya Ankara Büyükelçiliği’nin Konsolosluğundan işlemlerini tamamlayabilmektedirler.

Vize işlemlerinde ilk olarak telefon ile randevu talebinde bulunulması gerekir. Telefonda verilen randevu tarihi ve saatinde başvuru merkezinde olunması önem taşımaktadır. Ayrıca sizden istenen belgelerin de yanınızda olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu süreçte başvuru saatini de kaçırmanız yeniden randevu almanıza sebep olabilir.

Aşağıda bilgilerini vereceğimiz Nijerya vize ücreti konusunda Büyükelçiliğe vize türünüze göre nakit ödeme yapılacağını unutmayın.

Ankara’da bulunan Nijerya Büyükelçiliğinde vize işlemleri belli günlerde yapılır. Bu günler Salı ve Perşembe’dir. Haftanın diğer günlerinde büyükelçilik açıktır. Ama vize konsolosluk kısmı kesinlikle kullanılamaz. Bu yüzden belirtilen günlerde gitmenizde fayda var.

Nijerya Ülkesi İçin Gerekli Evraklar

 

Nijerya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın birçoğuna yanlış vize uygulamaları nedeniyle vize verilmez. Nijerya vize başvuru koşullarını tam olarak kontrol etmeyen ve son evraklara uymayan kişiler Nijerya seyahatlerini ertelemek durumunda kalabilmektedirler.

Ülkeye gidebilmek adına Nijerya vizesi için gerekli evraklar hususunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

Bu evraklar şu şekildedir:

  • En az 6 ay geçerliliğe sahip pasaport
  • Beyaz arka plana sahip biyometrik bir fotoğraf
  • Seyahat detaylarınızı detaylandıran İngilizce bir dilekçe
  • Nijerya’dan davetiye Davet gönderen firmanın kuruluş özellikleri
  • Davet gönderen firmanın son 3 yıllık vergi beyannamesi
  • Nijerya davet mektubunu imzalayan görevlinin pasaport fotokopisi

Nijerya vizesi kaç günde çıkar? Çoğunlukla duyduğumuz sorulardan birisidir. Nijerya vizesi için gerekli evrakları tamamladığınızda vizenin onaylanma süresi 1 haftayı bulabilmektedir.

Nijerya vizesinde iş amaçlı veya seyahat amaçlı olup olmadığını belirtmeniz gerekmektedir. Evraklarınız bu duruma göre değişiklik gösterebilir.

Özellikle Nijerya vizesi başvuru formu doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Hatalı veya eksik bir şekilde doldurulduğu zaman vize onaylanmayabilir. Ret ne yazık ki vize işlemlerinde sıklıkla karşılaşılan bir durum olmaktadır.

Nijerya Ülkesi için Vize Ücreti

 

Nijerya vize ücreti vize belgelerinizin işlenmesi ve incelenmesi için kullanılır. Vize uygun görüldüğü takdirde pasaportunuzun üzerine bir etiket basılacaktır.

Nijerya için vize ücreti, başvurulan vize türüne, vize süresine ve ülkeye giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Vize belgelerinizin onaylanması durumunda Nijerya konsolosluğu yetkilileri, Nijerya vize ücretini ABD doları olarak nakit ve ödeme makbuzu şeklinde tahsil edecektir.

Nijerya vize başvuru sürecinin tamamlanması ortalama yedi iş günü sürmektedir. Bu başvurular için Nijerya Büyükelçiliği, vize ücretinin normal prosedürde yazılmasını şart koşmaktadır.

Seyahatinizi acil beyan ederseniz ve Nijerya Büyükelçiliğinden Ekspres vize başvurusu almaya hak kazanırsanız, vize ücreti yaklaşık iki kat artacaktır.

Nijerya vize ücretleri her yıl başında artmaktadır. Bu nedenle, güncel Nijerya vize ücreti hakkında bilgi sahibi olabilmek ve yeniden başvuru yapmak zorunda kalmamak için mutlaka bizlerden bilgi alınız.

Nijerya Büyükelçiliği, işleme alınan ve olumsuz olduğu ortaya çıkan vize başvurularını iade etmeyecektir. Bu nedenle; para ya da zaman israf etmemek için size verilen evrak listesini doldurmanız ve en kısa sürede danışmanlarımıza teslim etmeniz önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×