• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Portekiz Vizesi

Portekiz vize istiyor mu; bordo pasaportu bulunan kişilerin mutlaka vize alması gerekiyor. Ancak gri, siyah ya da yeşil pasaporta sahip kişilerin 90 gün vizesiz seyahat hakkı bulunuyor.

Portekiz vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yasal bir şekilde Portekiz’e gitmesini ve belirtilen süre boyunca ikamet etmesini sağlayan vizedir. Vize almak için kişilerin ilgili makamlara başvuru yapması gerekir.

Portekiz vize başvurusu yapabileceğiniz yerler; İstanbul Portekiz Fahri Konsolosluğu, Ankara Portekiz Büyükelçiliği ve yetkili vize merkezleridir. Size en yakın yöntemi seçmenizin ardından randevu almanız ve evraklarınızı randevuda teslim etmeniz gerekir.

Başvuru sırasında sunulacak Portekiz vizesi evrakları; seyahatinize ilişkin randevu ve harcamalarınız, seyahatinizi karşılayacağınız maddi durumunuz, üzerinize kayıtlı tapular ya da maaş bordronuz, başvuru formu ve dilekçeniz, varsa eski Schengen vize fotokopileriniz, pasaport ve iki adet biometrik fotoğraftır.

Portekiz vizesi ücreti başvuru öncesinde konsolosluğa ödeyeceğiniz ücrettir. Ücret güncel olarak yenilenir. En güncel fiyatları ve belgeleri öğrenmek için Vize Ofisi ile iletişime geçin.

Kategoride Ara
Portekiz Vize Başvurusu : 2021
Portekiz Vize Başvurusu : 2021

Portekiz seyahatlerinizi turistik amaçlarla gerçekleştireceğinizde bazı prosedürleri uygulamak zorunda olabilirsiniz. Resmi pasaport sahibi olan kişiler Portekiz seyahatlerini vizesiz olarak gerçekleştirebilmektedirler. ...

  • 24
  • 0
  • Portekiz Vizesi
Portekiz Vizesi Hakkında
Portekiz Turistik Vize Ücreti: 110 EURO Portekiz Ticari Vize Ücreti: 110 EURO Portekiz Ziyaret Vize Ücreti: 110 EURO Portekiz Kültürel Vize Ücreti: 110 EURO Portekiz Eğitim Vizesi Ücreti: 110 EURO
Portekiz vizesi almak isteyen tüm vatandaşların vize danışmanlığı yapan firmalara başvurarak gerekli evrakları hazırlayarak başvuru işlemlerini yapabilirler.
whatsapp