Portekiz Vizesi 2021 Vize Başvurusu

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Portekiz vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Portekiz seyahatlerinizi turistik amaçlarla gerçekleştireceğinizde bazı prosedürleri uygulamak zorunda olabilirsiniz. Resmi pasaport sahibi olan kişiler Portekiz seyahatlerini vizesiz olarak gerçekleştirebilmektedirler.

Ancak bordo pasaporta sahip olan kişilerin Portekiz’e kısa süreli seyahatlerinde Schengen vizesi kapsamında başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Böylelikle 190 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatlerinizi yapabilirsiniz. Bu gezi amaçlarından birisi turizm ile ilgili ise sizleri yalnız bırakmayacak olan Vize Ofisi merkezlerimiz üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebileceksiniz.

İçerisinde bulunduğunuz şartlara göre değişebilen vize evrakları için güncel sonuçları elde etmenizi sağlayacak olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. Telefon veya mail aracılığıyla Portekiz turistik vize taleplerinizi ve mesleki şartlarınızı belirtmeniz halinde, sizler için en uygun şartların sağlanabileceğini aktarmaktayız.

Portekiz Turistik Vize Evrakları 2021

Schengen vizesi kapsamında Portekiz turistik vizesini almak için güncel evrakları elde etmenizi mümkün hale getiriyoruz. Online olarak veya diğer iletişim yollarından bizlere ulaşmanız halinde, memnun kalacağınız sonuçları ve hizmetleri kazandırıyoruz

 •  Pasaportlarınızın seyahat bitimi itibariyle 3 ay daha geçerli olmasına dikkat etmelisiniz.
 •  2 adet biyometrik fotoğrafın istenen ölçülerde olması gerekmektedir.
 •  Banka hesap dökümlerinin son 3 ayı içerecek biçimde güncel olmasına dikkat edilmektedir.
 • Kimlik fotokopisi ile tam tekmil nüfus kayıt örneği ilavesi,
 •  Vize ücretlerinin ve seyahat sağlık sigortasının yatırılması,
 •  Gidiş dönüş şeklinde otel ve uçak rezervasyonlarının yaptırılması şeklindedir.

Ancak bu evraklara ek olarak bazı belgeleri hazırlamanız gerekebilir. Şirket sahibi olmanız halinde, SGK’lı olarak şirkette çalışmanız durumunda, devlet memuru ya da emekli olduğunuzda, öğrenci veya ev hanımı olarak gelirlerinizin bulunmadığı durumlarda hazırlamanız gereken evraklar hakkında gerekli bilgileri aktarmaktayız.

Şirket sahiplerinin güncel şirket evraklarını sunması ve SGK dökümlerini aktarmaları gerekmektedir. Şirket çalışanı olan kişilerin ek olarak maaş bordrolarını ve işe giriş bildirgelerini eklemeleri gerekecektir. Devlet memuru olan kişilerin görev kimlik kartı ile resmi izin belgelerini dosyalarında bulundurmasına dikkat etmektedirler. Emekli olan kişilerin maaşlarının yatırıldığı bankadan güncel son 3 aylık bilgileri ve dökümleri ilave etmeleri istenecektir.

Tüm belgelerin orijinal ve onaylı olarak sunulması işlerinizi kolaylaştıracaktır. Aksi halde konsolosluğun olumsuz kararları alması sizleri zaman ve ödemeler konusunda zorlayabilir. Vize reddi gibi yanıtları almanızın vize ücretlerini yeniden ödemeniz anlamına geleceğini unutmamalısınız.

Ödemelerinizi yenilememek için vize reddi yanıtını almanıza neden olacak sebeplerden uzaklaşmanız gerekmektedir.

Maddeler halinde nelerden kaynaklı olarak vize reddi yanıtını alabileceğinizin farkında olan deneyimli ve donanımlı ekiplerimiz, sizleri bu durumlardan uzaklaştıracaktır. Sizler de eksik belge veya bilgilerden dolayı bu durumla karşılaşmamak için profesyonel hizmetleri sunmakta olan ekiplerimizle iletişimde kalabilirsiniz.

Schengen vizeleri kapsamında yararlanmak isteyeceğiniz Portekiz turistik vize başvurularının bu sayede sorunsuz bir biçimde gerçekleşeceğini görebileceksiniz.

Tüm soru işaretlerinizi yok edecek birikimi bulunduran ve mağdur olmayacak şekilde adım atmanıza olanak veren ekiplerimizden faydalanabilirsiniz. Sizler için problemlerin giderilmesi sayesinde işlemlerinizin hızlanacağını aktarabiliriz.

Ek belge veya mülakat gibi taleplerin yanıtları geciktirecek olmasından dolayı adımlarınızı kaliteli bir biçimde atmanızın ancak Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde mümkün olabileceğine değiniyoruz.

Sizleri de sayfalarımızda mevcut olan iletişim bilgilerimizden ofislerimizle görüşmeye davet ediyoruz. İkamet adresinize en yakın konumlardan bizlere ulaşmanız halinde sorunlarınızın hızla çözüme ulaşabileceğini göreceksiniz. Ziyaret, ticari ve turistik vize başvurularınızın sizler için uygun olanlarından harekete geçmenizi sağlıyoruz

Portekiz Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi

Portekiz’de yaşamını sürdürmekte olan aile bireylerini, akrabalarınızı veya arkadaşlarınızı ziyaret edeceğinizde almanız gereken bize türü Aile ve Arkadaş Ziyaret vizesi olacaktır.

Portekiz seyahatlerinizi bordo pasaportlarınızla gerçekleştirmek istediğinizde 90 güne kadar konaklama hakkını elde edebilirsiniz.

180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak olan ziyaretleriniz için en uygun şartlarda başvurularınızı gerçekleştirmenizi sağlıyoruz.

Sizler de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak veya Türkiye Cumhuriyeti’nde seyahatlerinizin bitiminden itibaren 2 ay daha geçerli olacak oturum iznine sahip olmanız durumunda başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Vize Ofisi merkezlerimiz arasında sizlere en yakın şubelerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Böylelikle resmi pasaportlara sahip olmanız durumunda 180 gün içerisinde 90 güne kadar konaklamayı vizesiz olarak gerçekleştirirken, bordo pasaporta sahip olmanız halinde ise seyahatleriniz için vize almanız gerekecektir.

Ancak hazırlamanız gereken evrakların belirli dönemlerde değişebileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle Portekiz ziyaretlerinizi hangi evraklarla gerçekleştirebileceğinizin yanıtını alabilmek için bizleri aramanız gerekecektir.

2021 yılında güncel olarak hazırlamanız gereken evrakların detaylarını ve sıralamasını elde edebilirsiniz.

Mail adreslerinize gönderilecek olan evrak listesini hazırladıktan sonra bizlere ulaştırabilirsiniz. Doğrudan başvurularınızı kabul etmeyecek olan konsolosluklardan alınacak randevular neticesinde ibrazları gerçekleştiriyoruz. Doğru içeriklerle ve eksiksiz bir biçimde harekete geçebilmeniz için sizleri en iyi şekilde yönlendirmekteyiz.

Portekiz Aile Ziyareti Vizesi Evrakları 2021

 •  Vize Talep formuna online olarak resmi sitelerden ulaşabilir ve hatasız olarak hazırlayabilirsiniz.
 • Vize talep dilekçesini şirketin antetli kağıdına hazırlamanız ve konsolosluğa hitaben yazmış olmanız gerekmektedir.
 • Pasaportlarınızın seyahatten itibaren 3 ay daha geçerli olması, önceki pasaportların ve vizelerin fotokopilerinin ilave edilmesi gerekmektedir.
 •  Diğer yandan ise Portekiz’de yaşayan yakınlarınızın davet mektuplarını göndermeleri gerekmektedir. Seyahat amaçlarını ve sürelerini belirtecek olan bu evrağın dosyanızda mutlaka yer alması gerekmektedir.
 •  Fotoğraflarınızın 2 adet güncel olması ve beyaz arka fonlu olması yeterlidir. Yüzünüzün net görünür olmasına dikkat edilecektir. Herhangi bir aksesuar vb. Kullanımların geçerli olmayacağını aktarmaktayız.
 •  Diğer yandan işverenden alınmış olan izin mektuplarında ziyaretin ardından işyerinde devam edeceğinizin belirtilmesi gerekmektedir.
 • Mesleklerinize veya şirketlerinize ait güncel evrakların sunulması gerekmektedir.
 •  SGK dökümlerinizle birlikte işe giriş bildirgelerinizin ilave edilmesi gerekecektir.
 •  Kişilerin finansal durumlarını ve gelir kaynaklarını gösteren evrakların son 3 aylık güncel olarak sunulması gerekmektedir. Bu sayede banka hareketliliklerine dair tüm detaylara yer verilmesine özen gösterilecektir.
 •  Kişilerin nişanlısını veya partnerini ziyaret etmek istemesi halinde, ilişkileri ve bağlarını ispatlayacak olan resim gibi evraklara gereksinim duyulacaktır.
 • Eğer ailenizi veya akrabalarınızı ziyaret edecekseniz, bunları ispatlayacak olan belgeleri bulundurmanız istenecektir.
 •  Sizler de kimlik fotokopisi ve tam tekmil aile nüfus kayıt örneği ile ilgili olarak elde edeceğiniz belgeleri onaylı olarak sunmalısınız.

Bu evrakları hazırlarken titizlikle adım atmalı ve eksiklerinizin tamamlanması için yardımcı olacak ekiplerimizden destek almalısınız. Sizler de kaliteli süreçlerle karşılaşabilmenizin bu sayede mümkün olacağını görebileceksiniz. Hatalı bir şekilde adım atmanız halinde vize başvurularınız iptal olabilecektir.

Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçtiğinizde sonuçların sizleri memnun edeceğini görebileceksiniz. Vize reddi aldığınızda vize ücretlerini yeniden ödeyerek başvurularınızı tekrar etmeniz gerekecektir. Bu gibi durumlardan kaçınmanızın, ancak profesyonel destekleri almanız halinde mümkün olacağını göreceksiniz.

Tüm belgelerin ve bilgilerin birbiriyle uyumlu olması ve destekleyici belgelerin ibraz edilmesi halinde pişmanlık duymayacağınız kararlarla ilerleyebileceksiniz. Vize evraklarınızın hatasız olarak sunulması durumunda sonuçlardan memnun kalacağınızı görebileceksiniz.

Ziyaret vizelerini sizlere tanınacak olan süreler içerisinde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Diğer Schengen ülkelerine geçiş yapacak olsanız dahi, en uzun süreyle Portekiz’de kalmanız gerekecektir. İlk giriş yapacağınız ülkenin Portekiz olması halinde süreçlerin sorunsuz olarak ilerleyebileceğinin de bilgisini aktarıyoruz

Portekiz Kültürel -Sportif-Konferans Vizesi

Seyahatlerinizi Kültürel-Sportif-Konferans Vizesi kapsamında gerçekleştirmek istediğinizde gerekli evrakları sunmanız gerekmektedir.

Türk vatandaşlarının veya Türkiye Cumhuriyeti’nde seyahat bitimi itibariyle geçerliliğini belirli bir süre daha koruyacak olan oturma iznine sahip olan üçüncü ülke vatandaşlarının başvurularında kusursuz bir şekilde adım atmalarına olanak veriyoruz.

Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçtiğinizde sonuçlardan memnun kalacağınızın altını çizmekteyiz. Resmi pasaport sahipleri Schengen bölgesinde yer alan toplamda 26 adet ülkeye giriş yapacağında vizeden muaf olacaklardır.

180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatleriniz için bu muafiyetten bordo pasaportlarınızla yararlanamayacağınızı aktarmaktayız. Bu nedenle bordo pasaporta sahip olarak Portekiz Kültürel-Sportif-Konferans vizesini alabilmek için bizlerle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Schengen vizeleri ile ilgili evraklarınıza güncel olarak ulaşabilmek için bizlerle iletişime geçmenizin olumlu sonuçlara ulaştırabileceğini aktarmaktayız.

Doğru evraklarla başvuru yapabilmeniz için telefon veya mail üzerinden destek olmaya devam ediyoruz.

E-posta aracılığıyla hazırlayacağınız evraklara sıralı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Schengen vizeleri kapsamında son 5 yıl içerisinde parmak izi ibrazını gerçekleştirdiğinizde, şahsen başvuru yapmadan yetkili acenteler üzerinden evraklarınızı ulaştırabileceksiniz.

Portekiz Kültür Sanat Spor Araştırma Etkinlikleri Vize Evrakları 2021

 •  Pasaportlarınızın 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. 2 adet boş sayfasının bulunması vize basımı için gereklidir. Dönüş tarihlerinizden itibaren 3 ay daha geçerli olması halinde geçerli olacaktır. Aldığınız vizelerin ve eski pasaportlarınızın fotokopisini ilave etmeniz istenecektir.
 • Başvuru formlarının eksiksiz olarak sunulması ve özenle doldurulması gerekmektedir. 18 yaşın altında olan başvuru sahiplerinin imza kısmında ebeveynlerinin bilgilerinin yer alması gerekmektedir.
 •  Fotoğrafların 1 adet ve istenen özelliklerde olması yeterlidir. 6 aydan daha eski olmaması, beyaz arka fonlu olması ve yüzünüzün net olarak görünmesi yeterli olacaktır. Diğer yandan eski vizelerde kullanılmamış olması yeterli olacaktır.
 •  Vize ücreti ve seyahat sağlık sigortası gibi ödemelerin güncel olarak yatırılması ve dekontların elde edilmesi gerekmektedir.
 • Seyahatlerinizin bitiminde ülkeye geri dönüş yapacağınızı gösterir uçak ve otel rezervasyonlarını eklemeniz istenecektir.
 •  18 yaşından küçük olan kişilerin muvafakatname belgesine ihtiyaçları olacaktır.
 •  Sanatsal, sportif, eğitim, araştırma gibi faaliyetler kapsamında gerçekleştirilecek olan seyahatlerde ilgili kurumlardan belgelerin ve izinlerin alınması gerekmektedir. Bursların ve desteklerin alınacağına dair yazıların ilave edilmiş olmasına ihtiyaç duyulacaktır.

Başvuru sahiplerinin mesleki şartlarına göre bazı değişikliklerin yapılacağını aktarmaktayız. Talep edilebilecek olan ek belgelere ilişkin sizleri uyaracak olan ekiplerimiz sayesinde adımlarınızı özenle atabileceksiniz.

Şirket sahibi veya çalışanları ile memurların, çiftçilerin ve emeklilerin bunları ispat edecek olan belgelere gereksinimleri olacaktır. Öğrencilerin veya ev hanımlarının masraflarını karşılayacak olan sponsorlarına ilişkin belgeleri de ibraz etmeleri istenecektir.

Bizleri ziyaret etmeniz halinde tüm bilgileri ve belgeleri orijinal olarak sunabileceksiniz. Sizler için detayları aktaracak olan vize uzmanlarımızın yardımcı olacağını görebileceksiniz. Hatalarınızdan arınmış bir şekilde harekete geçebileceğinize dikkat çekiyoruz.

Vize ücretlerinin 2021 yılı için güncel olarak yatırılması gerektiğine dikkat çekmekteyiz. Vize Ofisi merkezlerimizin faaliyetlerini sürdürdüğü şubelerimizden en yakın konumda olanları için harekete geçebilirsiniz. İkamet belgelerinizin, vatandaşlık bilgilerinizin ve gerekli olan evrakların ibrazı esnasında asla zahmete girmeyeceksiniz.

Vize evraklarını güncel olarak ibraz etmeli ve ücretleri hakkında bilgilere bizlerden ulaşmalısınız. Vize reddinin evraklardaki eksikliklerden ve hatalardan kaynaklanmaması için titizlikle adım atmaktayız.

İletişim bilgilerimizden ulaşabileceğiniz ofislerimize tüm sorularınızı danışabilirsiniz. Telefon veya mail aracılığıyla atacağınız adımlarda yönlendirmeleri muhteşem bir şekilde alabileceksiniz.

Seyahat amaçlarınıza uygun içeriklerle hazırlayacağınız evrakların sizleri hedefinize ulaştıracağını görebileceksiniz.

Vize başvurularınızın onaylanması için gerekli olan yaklaşık 15 iş günü sonrasında yanıtların olumlu olarak gelmesi halinde pasaportlarınızı adreslerinize ulaştırmaktayız. Buna benzer hizmetlerimizle hemen tanışabilmek için bizleri aramanız gerektiğini vurguluyoruz

Portekiz Transit Vize İşlemleri

Portekiz üzerinden geçmek istediğiniz ülkeye yönelik vizenizin olması halinde transit vize işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sizler de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak veya seyahatten sonra 2 ay daha geçerli olan oturum kartınızla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Schengen vizeleri kapsamında başvurularınızın sonuçlandırılmasıyla birlikte 180 günlük süreçte 90 günü aşmayacak seyahatleri ve konaklama hakkını elde edebilirsiniz.

Schengen bölgesinde bu sürelerde kalabilmek için resmi pasaporta sahip olmanız halinde vize alma zorunluluğunuz yoktur. Bordo pasaportlarla ise vize almanız halinde transit geçişleri gerçekleştirebilirsiniz.

Terminal değişiklikleri gerçekleştirebilmek için uluslararası transit alanını terk etmeniz gerektiğinde almanız gereken vize türüdür. Güncel evrakları hazırlayarak ve 2021 transit vize ücretlerini Vize Ofisi merkezlerimizle öğrenerek sizler de adımlarınızı kaliteli bir biçimde atabilirsiniz.

Pasaport kontrollerinin gerçekleştirilmesinde, evraklarınızın eksiklerinin tespit edilmesinde ve sizleri bekleyen süreçlerle ilgili bilgi sahibi olmanız aşamalarında bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Sizler de muafiyetlerinizin bulunmadığı durumlarda başvuruları gerçekleştirecek olan ekiplerimizle birlikte hareket edebilirsiniz. Parmak izi ibrazlarının son 5 yıl içerisinde gerçekleştirilmiş olması halinde yeniden istenmeyecek olmasından dolayı şahsen başvuruların yapılmasına gerek kalmayacaktır.

Portekiz Transit Vize Evrakları 2021

 •  Pasaportunuzun aslını sunmanız ve 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. 2 adet boş sayfası bulunan pasaportlarınızla başvuru yapmalısınız. Planladığınız seyahat tarihlerinin sonrasında 3 ay daha geçerli olacak pasaportlarınızın işleme alınacağını aktarmaktayız.
 •  Vize evrakları arasında bulunan başvuru formunun eksiksiz bir biçimde hazırlanması gerekmektedir. 18 yaş altı olan kişilerin imza bölümünde ebeveynlerin imzasının yer alması gerekmektedir. Yasal veli olan ebeveynin hazırlayıp imzalayacağı belgelerin sonuçları olumlu ilerleteceğini aktarmaktayız.
 • Fotoğrafların 1 adet ve istenen ölçülerde olması yeterlidir. Yüzünüzün net olarak görünür olması ve 6 aydan eski olmamsı yeterlidir. Beyaz arka fonun bulunması ve ölçülerin uygun olması fotoğrafların kabul edilmesini sağlayacaktır.
 •  6 yaşa kadar muaf olunan vize ücretlerinden 6-12 yaş arası indirimli fiyatlarla, 12 yaştan itibaren ise tam vize harç bedelleri ödeme yapmak yeterli olacaktır.
 •  Eğer başvuruyu şahsen yapmayacaksanız, ofislerimizi yetkilendireceğinize dair yazıları ilave etmeniz istenecektir.
 •  Seyahat sağlık sigortasının istenen teminatlarda ödenmesi ve seyahat sürelerinizi kapsamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Ziyaret edeceğiniz ülke için vize şart olmadığında rezervasyon ve maddi durumlarınızı gösterir belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir.
 •  Muvafakatname belgesinin ibrazı ve rezervasyonların yapılması sayesinde kişilerin başvuruları sorunsuz bir şekilde sürdürülecektir.
 •  Geçmiş vizelerinizi ve eski pasaportlarınızı fotokopi olarak sunmanız istenecektir.

Sizler de bu şartlarda ibrazları gerçekleştirebilmenizin pratik yöntemlerini adreslerimiz sayesinde keşfedebileceksiniz. İkamet adresinize yakın olan ofislerimizi ziyaret ederek sonuçlara hızla ulaşabilirsiniz.

Diğer yandan hazırlayacağınız dosyalardaki eksikliklerde ve hatalardan dolayı yaşanan vize reddi gibi durumlarda vize ücretlerinin iade edilmesi söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle yeniden ödenmesi gereken vize ücretlerinin masrafa neden olmaması için bizleri arayarak profesyonel adımları atabilirsiniz.

Transit geçişlerinizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için hatalardan uzak adımları atmalısınız. Sizler de orijinal olarak sunmanız gereken evraklarla olumlu yanıtları yaklaşık 15 iş günü içerisinde alabilirsiniz.

Vize ücretlerini öğrenmenin pratik yöntemlerini bizler sayesinde keşfedeceksiniz. Schengen vizelerinizi kısa süreli olarak alabilmek için desteklerimizden faydalanabileceksiniz. Sürelerine göre ve hangi amaçlarla seyahat edeceğinizi planlayarak ödeyeceğiniz ücretler hakkında bizlerden destek alabilirsiniz.

Portekiz transit geçişlerinizin zamanında gerçekleşmesinin ancak bizler sayesinde mümkün olacağını vurguluyoruz.

Sizleri mağdur etmeyecek ve yarı yolda bırakmayacak hizmetleri telefon veya mail üzerinden sunmaktayız.

Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde iletişiminizi koparmadan tüm aşamalara kadar gerekli destekleri hızla alabilirsiniz. Bu sayede soru işaretlerinizin giderilecek olması sizlere büyük avantajları kazandıracaktır

Portekiz Gemici Vize İşlemleri

Portekiz Gemici vizesi almak için Vize Ofisi merkezlerimizi arayabilirsiniz. Sizlere en yakın ofislerimiz üzerinden gerekli bilgilere hızla ulaşabilirsiniz. Bandıralı gemilerde çalışmanızı sağlayacak olan bu vize sayesinde deniz personeli olarak görevlendirilebilirsiniz.

Schengen vizeleri kapsamında verilmekte olan bu vizeyi alarak, diğer ülkelerde konaklama sürelerini elde edebilirsiniz. Portekiz ziyaretlerini gerçekleştirmek istediğinizde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığınıza ilişkin belgeyi sunmanız istenebilir.

Bunun dışında üçüncü ülke vatandaşlarının ise seyahat dönüşü itibariyle 2 ay daha geçerli olacak oturum kartlarının fotokopisini sunmaları gerekecektir.

Sizler de Schengen vizeleri ile 180 gün içerisinde 90 günlük konaklama hakkının verilmesiyle elde edeceğiniz bu vize sayesinde hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Resmi pasaporta sahip olan kişilerin 90 günü aşmamaları şartıyla vizelerden muafiyetleri bulunmaktadır.

Bu pasaportlarla 90 günün üzerinde seyahat planlamanız halinde vize başvurularınızı uygun kategorilerden gerçekleştirmelisiniz. Bunun dışında bordo pasaporta sahip olmanız halinde almanız zorunlu olan vize başvuruları için Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmanız gereken evraklarla ilgili olarak sizleri telefon ya da mail üzerinden bilgilendirmeye devam ediyoruz. E-posta adreslerinize ulaştırılacak olan evraklar sayesinde konsoloslukların ikna olacağı içeriklere yer verilmektedir.

Sizler de uyumsuzlukların ortadan kaldırılması için uğraş verecek olan ekiplerimizle ortak hareket edebilirsiniz. Bu sayede vize onayı alma ihtimalinizin daha yüksek olacağını görebileceksiniz.

Portekiz Denizci Vizesi Evrakları 2021

 • Pasaportlarınızın asıllarını sunmanız, 10 yıldan eski olmaması, 2 adet boş sayfasının olması ve 3 ay daha geçerliliğinin devam etmesi halinde işlemleriniz sürdürülecektir.
 •  Başvuru formunda yer alan tüm bilgileri hatasız ve dikkatli bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Eğer 18 yaşının altında olan kişilerin evrakları yasal velileri tarafından hazırlanarak imzalanacaktır.
 • Fotoğrafların 1 adet olması ve istenen ölçülerde olması yeterlidir. Yüzün tam olarak görülmesine ve beyaz arka fonlu olmasına dikkat edilmektedir. Son 6 ay içerisinde çekilmiş olarak istenen fotoğrafların, geçmişte bir vize başvurusunda kullanılmamış olmasına özen gösterilmektedir.
 •  Seyahat sağlık sigortalarının ve vize ücretlerinin güncel olarak ödenmesi gerekmektedir. Sağlık sigortası poliçesini seyahatlerinizi kapsayacak şekilde yaptırırken, vize ücretlerini ise nakit olarak seyahat türlerinize göre yatırmalısınız.
 • Denizci vizesi almak isteyenlerin cüzdanını asıl ve fotokopi olarak ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Firmalarımızı yetkilendireceğinize dair yazıları dosyalarınıza eklediğinizde, şahsen başvuru yapmanıza gerek kalmayacaktır.
 •  İşveren tarafından antetli kağıda yazılan dilekçenin imzalı olarak sunulması gerekmektedir.
 • Sözleşmelerin ve garanti yazılarının şirket tarafından gönderimi sağlanmalıdır.

Bizleri ziyaret etmeniz halinde transit vize evraklarına dair güncel bilgileri elde edebilirsiniz. Sizleri memnun edecek sonuçlarla karşılaşmanızın mümkün olacağını bu sayede görebileceksiniz. Başvurularınız 15 iş günü içerisinde açıklanırken, bazı durumlarda bu süreler uzamaktadır.

Bu nedenle sizler de seyahatlerinizi aksatmayacak biçimde en erken süreçlerde başvurularınızı yapmaya özen göstermelisiniz.

Temsilcilerimizle yapacağınız görüşmeler sayesinde telefon veya mail üzerinden gerekli yanıtları alabilirsiniz. Evrak listesini elde etmenizin ardından güvenilir bir şekilde bizlere ulaştırabilir ve konsolosluğun ikna olacağı şekilde ibrazların yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Sizleri en iyi ve doğru şekilde yönlendirecek olan ekiplerimiz, hatalı başvuruları yapmamanız adına yardımcı olacaktır. Kişisel bilgilerinizin aktarılacağı evraklarınızda hatasız ibrazları gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Sizler de Türk vatandaşı olarak veya ikamet izninizin olması halinde, gerekli işlemleri hızla başlatabilirsiniz.

Ekiplerimiz sizleri tam zamanında yönlendirecek olup, adımlarınızı doğru biçimde atmanıza yardımcı olacaktır.

Denizci vizesi ve diğer vize türleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları bizlere sorabilirsiniz. Alacağınız yanıtların sizler için kaliteli sonuçlara kısa sürede ulaştıracak içeriklerde olması, yüzünüzü son derece güldürecektir

Portekiz Aile Birleşimi İşlemleri

Portekiz’de bulunan aile bireylerinin yanında ikamet etme hakkını elde edebilmek için Aile birleşimi başvurularını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Uzun süreli vize kapsamında değerlendirilecek olan başvurularınızla bu hakkı elde edip etmeyeceğinizin yanıtını konsolosluklar aktaracaktır.

Ancak aile birleşimi için gerekli olan birtakım evraklar bulunmaktadır. Bu listeleri hazırlamanızın ardından sizler de seyahatlerinizi planlayacağınız tarihlerde gerçekleştirebilirsiniz.

En erken 90 gün içerisinde uzun süreli vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede konsolosluğun yoğunluğundan veya tatil sebebiyle yaşanacak olan gecikmelerden etkilenmeden seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizler de bu konuda deneyimli olan uzmanlarımızdan elde edeceğiniz evrak listesini hazırlamak ve yetkili kurumlara sunabilmek için nereden başlamanız gerektiğini merak ediyorsanız, vakit kaybetmeden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Portekiz Aile Birleşimi Evrakları 2021

 • Başvurularınızı gerçekleştirebilmeniz için başvuru formunu hazırlamanız gerekmektedir. 2 nüsha halinde ve istenen dillerde hazırladıktan sonra bizlere ulaştırabilirsiniz. Diğer yandan evraklarınızdaki tüm bilgilerle uyumlu içeriklerde olması gerektiğini unutmamalısınız.
 • Aynı zamanda talep dilekçelerinin resmi dillerde hazırlanarak sunulması istenmektedir.
 • Biyometrik fotoğrafların 3 adet olması yeterlidir. Son 3 ay içerisinde çekilen fotoğraflar talep edilmektedir. Fotoğrafların arka fonunun beyaz olması istenen özellikler arasında bulunmaktadır. Geçmişte aldığınız vizelerde kullanılmamış fotoğraflara ihtiyaç duyulacaktır.
 •  Pasaportlarınızın geçerlilik sürelerinin seyahat bitimi itibariyle 3 ay daha devam etmesine gerek duyulmaktadır. 10 yıldan daha eski olmayan fotoğraflarınızla işlemlerinizi sürdürmenize olanak verilmektedir. Pasaportlarınızın 2 adet boş sayfasının vize basımı için gerekli olduğunu vurgulayabiliriz.
 •  Kimlik fotokopisinin, tam tekmil aile bilgilerini gösterir nüfus kayıt örneğinin, uluslararası geçerliliği olan evlenme ve doğum belgelerinin ibrazı istenecektir.
 •  Başvuru yapacak olan kişi 18 yaşının altında ise ailelerden muvafakatname belgesi hazırlanması talep edilmektedir. Noter onaylı olarak sunulacak olan bu belgenin yanı sıra, masrafları karşılayacaklarına dair sponsorluk yazısını eklemeleri gerekecektir.
 •  Portekiz’de aile birleşimini gerçekleştirmek istediğinizde, ülkede yaşayan eşinizin pasaport ve kimlik bilgilerine ihtiyaç duyulacaktır.
 •  Aranızdaki bağları ispat edecek olan belgelerin orijinal ve güncel olmasına özen gösterilmelidir.
 •  Eğer daha önce evlilik yapmışsanız, boşanma kararlarınızın dosyanızda bulunması gerekmektedir.
 •  16 yaşından evleneceğini beyan eden kişilere dair mahkeme kararlarının sunulması gerekmektedir.

İşte tüm bu hususlarda sizleri bekleyen kolaylıklardan ve avantajlardan haberdar olabilirsiniz. Vize işlemlerinizin ve daha uzun süreli vize alımlarınızın nasıl mümkün olacağını açıklıyoruz. Schengen vizeleri kapsamında 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatleriniz için verilen vizelerin, kalma biçimlerinize uygun olmaması ve bu süreyi aşacak olmanız halinde ise D tipi uzun süreli vize başvurularını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Sizlere her aşamada yardımcı olmaya devam eden ekiplerimizden gerekli yanıtları alabilirsiniz. Alanında uzman olan danışmanlarımız sayesinde sorularınızın kısa bir zaman diliminde yanıt bulacağını aktarıyoruz. Sizler de tüm sorularınızı yöneltebilmek ve en iyi yanıtları alabilmek için bizleri ziyaret etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Ekiplerimizin kaliteli çalışmaları neticesinde elde edeceğiniz bilgilerin ve güncel evrak listesinin işlerinizi kolaylaştıracağından söz edebiliriz.

Sizler de adımlarınızı hatasız ve doğru bir şekilde atmak, evraklarınızdaki tüm eksiklikleri giderecek olan ekiplerimizle birlikte hareket edebilmek için bizleri ziyaret edebilirsiniz. Online olarak veya telefon, mail gibi iletişim araçlarından sizlere en iyi yanıtları aktarmaya devam edeceğiz.

Vize ücretlerini seyahat türüne göre yatırmanız gerektiğinden, 2021 yılı için güncel olan rakamları öğrenebilmek için bizlerden yardım alabilirsiniz.

Ücretlerin yatırıldığına dair dekontların, istenen özelliklerde eklenmesi gerekecektir. Diğer yandan sağlık sigortası gibi ödemeleri gerçekleştirmeli ve buna dair ibrazları tam zamanında yapmalısınız. Aksi halde vize reddi gibi yanıtlarla karşılaştığınızda, bu ödemeleri tekrar etmek zorunda kalacaksınız

Portekiz Çalışma Vize İşlemleri

Portekiz seyahatlerinizi uzun süreli olarak ve çeşitli amaçlarla gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Buna göre seyahat etme amacınız çalışmak veya şirket kurmak ise hiç zaman kaybetmeden Portekiz Çalışma vizesi hakkında gerekli bilgileri elde etmelisiniz.

Konsolosluk bu başvurularınız için bazı evrakları talep etmektedir. D tipi ulusal vize türlerine göre ve içerisinde bulunduğunuz şartlar da göz önünde bulundurularak, istenen evrakların eksiksiz bir şekilde sunulmasına dikkat etmeniz gerektiği vurgulanmaktadır.

Şahsen gerçekleştireceğiniz başvurularda sizleri yalnız bırakmasını istemeyeceğiniz ekiplerimizden destekleri almayı ihmal etmemelisiniz.

Sizler de Konsolosluğun hangi belgeleri talep edeceğini, başvurularınızı en erken süreçlerde nereye ve nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenebilmek için adreslerimize gelebilirsiniz.

Seyahat tarihlerinize 15 günden daha az bir vakit kalması halinde hazırlayacağınız evrakların onaylanma süreçlerinin yetişmeme ihtimali bulunmaktadır.

Bu nedenle en erken 90 gün ile en geç 30 günlük süreçlerde başvurularınızın gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguluyoruz.

Sizler de Vize Ofisi danışmanlarımız sayesinde hangi adımları atacağınızın yanıtını net bir biçimde alabilirsiniz. Durumunuza göre değişen evraklarla ilgili olarak tüm sorularınıza yanıt bulmak istediğinizde bizleri haberdar edebilirsiniz.

Portekiz Çalışma Vizesi Evrakları 2021

 •  Vize başvurularınız esnasında pasaportlarınızın geçerliliğinin 1 yıldan fazla olmasına önem verilmektedir. 10 yıldan daha eski pasaportlarınızı yenilemeniz istenebilmektedir. Pasaportlarınızla vize basımlarının gerçekleşmesi için 2 adet boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Schengen vizeleri kapsamında işlenmiş tüm sayfaların fotokopilerinin ibrazı gerekmektedir. Daha önce aldığınız pasaportların fotokopilerinin eklenmesi gerekecektir.
 • Diğer bir evrak ise dikkatlice doldurulması gereken başvuru formu olacaktır. Vize türlerine veya seyahat amaçlarınıza göre İngilizce ya da Fransızca dilinde hazırlayacağınız evrakları sunmanız istenecektir.
 •  Fotoğrafların 2 adet olması, biyometrik ölçülerini aşmaması, 3 aydan daha eski olmaması, geçmiş vizelerde kullanılmamış olması gibi şartlar aranmaktadır. Diğer yandan fotoğraflarınızda yüzünüzün net olarak görünmesine dikkat edilecektir. Bu nedenle herhangi bir aksesuarı kullanmamış olmanız halinde geçerli olacaktır.
 • Seyahat bitiminde ülkeye geri dönüş yapacağınızı ispat edecek olan gidiş ve dönüş uçak rezervasyonlarınızı yaptırmanız istenecektir.
 •  Çalışma vizesi kapsamında başvurularınızı yapabilmeniz için iş sözleşmelerinin orijinal olarak eklenmesine ihtiyaç duyulmaktadır.
 •  İngilizce ya da Fransızca dilinde düzenlenmiş ya da noterden çevirisi yapılmış olan sağlık raporunun eklenmesi gerekmektedir.
 •  Adli sicil belgesi, doğum belgesi, yabancı vatandaşlar için oturum izni gibi evrakların sunulması istenecektir.
 •  Aynı zamanda seyahat sağlık sigortası ödemelerini tüm seyahat sürelerinizi kapsayacak biçimde yaptırmanıza gerek duyulacaktır. Seyahat tarihinizin bir gün öncesinden başlatacağınız bu poliçelerinizi, seyahat bitiminden bir gün sonrasına kadar geçerli olacak biçimde yaptırmalısınız. Bu sayede sizler de eksiksiz ve tam başvuruları gerçekleştirebilmek için adımlarınızı atmış olacaksınız.
 • Başvuru ofislerimiz sayesinde 2021 yılında güncel olarak yatırmanız gereken vize ücretlerini öğrenebileceksiniz.

Tüm vize işlemlerinizde aklınıza ilk olarak gelecek ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizi aksatmayacağınızı ve tam zamanında gerçekleştireceğinizi görmüş olacaksınız.

Sizler de desteklerini asla esirgemeyecek olan ekiplerimiz aracılığıyla sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.

Vize Ofisi merkezlerimize ya da size en yakın şubelerimize başvurularınızı gerçekleştirmeniz neticesinde memnun kalacağınız sonuçları elde edebileceksiniz

Maddi gücünüzü gösterir belgeleri güncel içeriklerle sunmaya özen göstermelisiniz. Çalışan, iş yeri sahibi, memur, emekli veya çiftçi gibi mevcut durumlarınızla ya da sponsorluklarınızla başvurularınızı gerçekleştirirken, gelir belgelerinizi tam olarak sunmanız istenecektir.

Güncel tarihli belgeleri orijinal ve fotokopi olarak sunmanız halinde, sonuçlardan son derece hoşnut olacağınızın altını çiziyoruz.

Sizleri de uzun veya kısa süreli vize, vize ücreti ve vize evrakları gibi konularda profesyonel hizmetleri alabilmeniz için yönlendirmekteyiz

Portekiz Eğitim ve Araştırma Vizesi

Portekiz Krallığı’na yapacağınız seyahat türlerine göre hazırlamanız gereken evrakları sizler için aktarmaktayız. 90 günü aşacak olan seyahatleriniz için D tipi vize başvurularını gerçekleştirmenize olanak veriyoruz. Sizler de Eğitim ve Araştırma vizesini alabilmek için hangi şartlara uymanız gerektiğinin yanıtını alabileceksiniz.

Tüm prosedürleri yerine getirdikten sonra, uygun evraklarla başvurularınızı yapmanız neticesinde konsolosluk olumlu veya olumsuz bir yanıtı aktaracaktır. Devlete bağlı olan kolej ya da üniversitelerde eğitimleri almak istediğinizde bu vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir.

Staj yapmak için başvuru yapacak olan kişilerin bu durumu net olarak ifade etmesi istenecektir. Evraklarınızın asıllarını ve fotokopilerini yanınızda bulundurmanız gerektiğini unutmamalısınız. Sizler de tüm ayrıntıları elde edebilmek ve sorularınızı bizlerle paylaşabilmek için iletişim adreslerimizden taleplerinizi iletebilirsiniz.

Portekiz Eğitim ve Araştırma Vizesi Evrakları 2021

 •  Vize taleplerinize uygun olarak temel evrakları sizlerle paylaşıyoruz.
 • Taleplerinize ilişkin dilekçeleri hazırlamalısınız.
 •  Pasaportlarınızın 6 ay daha geçerliliğinin olmasına dikkat etmelisiniz.
 •  2 adet biyometrik ölçülerde fotoğrafınızı ibraz etmelisiniz.
 •  Kimlik fotokopisi ve aile nüfus kayıt örneğini ibraz etmeniz istenmektedir.
 • Maddi gelirlerinizi gösterir banka hesap dökümlerini 3 aylık olacak şekilde güncel bir biçimde sunmalısınız.

Yukarıda belirttiğimiz evraklara ek olarak hazırlamanız gereken bazı belgeler bulunmaktadır.

 •  Portekiz’de eğitim göreceğiniz üniversite veya yüksekokulun kabul yazısını orijinal olarak sunmanız istenmektedir.
 • Staj başvurularında bulunuyorsanız, Portekiz’de bu eğitimi alacağınız kurumun orijinal olarak davet yazısını aktarması gerekmektedir.
 •  Hazırlık eğitimini 1 yıl alacaksanız, sonradan eğitiminize devam edeceğinizi belirtmeniz istenmektedir.
 •  Diploma gibi belgelerle yükseköğretim geçişleri için uygun olduğunuzu kanıtlamanız gerekecektir.
 •  Burs alıyorsanız bunu belgelerle ispat etmeli, almıyorsanız sponsorunuzun belirli miktarlarda ödemeleri gerçekleştireceğini garanti etmesi gerekmektedir.
 •  Garantörlük belgesine ek olarak sponsor olacak kişiye ait kimlik kartı, oturum belgesi veya Portekiz’de kayıtlı olduğu belediyeden alınmış davetiye ile aile toplum kağıdını sunması istenmektedir.
 •  Sponsorların gelirlerini gösterir belgeleri dosyalarına ilave etmeleri istenecektir.
 • Serbest meslek sahibi olarak vergi beyannamelerini ibraz etmeniz istenir.
 •  21 yaş üstü olarak başvuru yapıyorsanız, 6 ay içerisinde apostilli bir şekilde alacağınız adli sicil kaydını sunmanız gerekecektir.
 •  18 yaş altında başvuru sahipleri için yasal velilerden noter onaylı muvafakataname belgesi temin edilmesi gerekmektedir.
 •  Öğrencilerin eğitimleri Hollandaca, Almanca, İngilizce ya da Fransızca dillerinde almak istediklerine dair yazılı mülakat formunu doldurmaları ve sunmaları istenir.

Tüm bu hususlarla ilgili sizleri bilgilendirecek olan ekiplerimiz sayesinde nelere dikkat edeceğinizin yanıtını öğrenebileceksiniz.

Pasaportlarınızın güncel tarihli ve 2 adet boş sayfasının bulunması gerektiğini unutmamalısınız. Dönüşünüz itibariyle geçerliliğini koruması gereken evraklarınızla başvuru yapmalısınız.

Fotoğraflarınızda yüzünüzün net olarak görülmesi gerekmektedir. Konsolosluğun talep edeceği belgeleri orijinal olarak sunmanız istenecektir.

Tüm bu hususlara dikkat etmediğinizde vize reddi gibi yanıtlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle vize ücretlerini ve seyahat sağlık sigortası poliçelerini yeniden yatırmanıza gerek kalmayacak şekilde, profesyonel destekleri sunacak olan ekiplerimizle birlikte hareket edebileceksiniz.

Göç, vatandaşlık, uzun ve kısa süreli vize türleri ile ilgili bizlerle yapacağınız görüşmelerin neticesinde göre hareket edebileceksiniz.

Schengen vizeleri kapsamında başvurularınızı gerçekleştirirken veya D tipi uzun süreli vize alırken bu bilgiler ve hizmetlerimiz kapsamında doğru kararları alabileceksiniz. Sizleri mağdur etmeyecek süreçlerle karşılaşmanıza olanak veriyoruz.

Seyahatlerinizin tam zamanında gerçekleşmesi için başvurularınızı 3 ay öncesinden gerçekleştiriyoruz. Bu sayede herhangi bir aksamaya yer vermeyeceğimizi de görmüş olacaksınız. Tam tarihlerinde Portekiz’e çeşitli amaçlarla seyahatlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Portekiz Vatandaşlığı

Portekiz Altın Vize Projesinin neleri kapsadığını öğrenebilir ve sizlere sağlayacağı avantajlara göz atabilirsiniz. AB üyeliği bulunmayan ülkelerin vatandaşı olarak Portekiz’e ikamet iznini alabilmek ve Schengen ülkelerine 5 yıllık süreçte seyahat etme hakkını kazanabilmek için bu proje kapsamında uygun şartlara sahip olmanız gerekmektedir.

Sizler de mevzuatlara uygun bir şekilde vatandaşlık ve pasaport haklarını elde etmenizi sağlayacak olan bu proje ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.

Portekiz Altın Vize Projesi Nedir?

Yatırım şartlarını yerine getirmeniz ve istenen ölçütleri 5 yıl boyunca sürdürmeniz gerekmektedir. Bu ölçütler arasında en yaygını ise minimum 500.000 Euro değerinde emlak alımlarının gerçekleştirilmesidir.

Ülkede en az süreyle ne kadar kalabileceğinizin ve bu şartları yıllara göre nasıl yerine getireceğinizin belirlenmesi gerekmektedir.

Sizler de ilk yıl için yalnızca 7 günlük süreci, ikinci yıl için ise 14 günlük süreci tamamlayabilir ve vergi mükellefi olma zorunluluğu bulunmadan bu süreleri geçirebilirsiniz. Ancak vergi mükellefi olmak istediğinizde ise vergi rejimleri ile ilgili en avantajlı süreçleri nasıl yaşayacağınızın yanıtını alabilirsiniz.

Bu sürelerin toplamına baktığınızda, 5 yıllık bir dönemde toplamda 5 haftalık süreci Portekiz’de konaklayarak geçirmeniz gerekmektedir. Yatırımlarınızı hazine bonosu ile gerçekleştirmişseniz, 5 yıllık süreçte bu yatırımlarınızı bozdurmamanız gerekmektedir. Bu sürenin sonunda kâr veya zarar oranlarınıza göz atılarak harekete geçilmelidir.

Golden Vize programlarına dahil olabilmek için Portekiz’de tüm paralarınızı transfer edebilecek konumda bulunmanız gerekmektedir.

Ayrıca sahip olduğunuz paraların kaynağını ispat etmeniz istenecektir. Uluslararası terörle bağlantılı olmadığınızı ispat etmeniz ve herhangi bir kriminal soruşturma geçirmemiş olmanıza dikkat edilecektir. Kesinleşmiş bir hüküm giymediğiniz takdirde sizler de bu başvurular için uygun olduğunuzu ispat edebilirsiniz.

Golden Vize Kimleri Kapsar?

Bu vizeye sahip olduktan sonra eş veya 18 yaş altında çocuklarınızı kapsayacağını belirtebiliriz. Eğer çocuklarınız üniversite eğitimi alıyor ise bu yaş sınırı 24’e kadar yükselebilmektedir.

Diğer yandan başvuru sahiplerinin ve eşlerin anne-babalarının bu vize kapsamında adım atabileceğini aktarabiliriz. Son olarak bu vizeye sahip olanlarda şirket sahibi olarak % 100 hissesi bulunan kişileri örnek verebiliriz.

Portekiz’de geçireceğiniz 5 yıllık sürenin sonunda daimi ikamet hakkını elde edebilmek için başvurularda bulunabilirsiniz.

Daimi ikamet hakkının yanı sıra vatandaşlık ve Portekiz pasaportuna sahip olmak isteyen kişilerin bazı şartları yerine getirmiş olmaları gerekmektedir.

İçerisinde bulunduğunuz şartlara bakıldığında, daimi ikamet hakkını elde etmenizin ardından 6 yıllık sürecin Portekiz’de geçirilmiş olmasına özen gösterilecektir. Ayrıca Portekizce sınavından başarılı sonuçları elde etmeniz ve bu sayede pasaport işlemlerini başlatmanız mümkün olacaktır.

Sizlerde Altın Vize Projesi sayesinde 5 yıllık süreçte alacağınız pasaportlarınızdaki vizeleri ibraz etmeli, daimi ikametinizi belirten evrakları sunmalı ve bu sayede vatandaşlık için uygun şartlara sahip olduğunuzu aktarmalısınız. Başvurularınızı gerçekleştirebilmek için içerisinde bulunduğunuz şartların uygun olup olmadığına dair bilgileri Vize Ofisi merkezlerimiz üzerinden alabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız bilgilendirici içerikleri teyit edebilmek amacıyla Konsolosluklarla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Böylece herhangi bir sorunuzun olması halinde en doğru makamlardan yanıtları almış olacaksınız.

Alanında uzman olan danışmanlarımızın yanıtlarından faydalanmanız, sizlere daha kaliteli sonuçları aktaracaktır. Vatandaşlık, göç, daimi ikamet gibi konularda yetkili olan yabancı ülke kurumlarından ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yetkili olan mercilerden gerekli yanıtları alabilirsiniz.

Tüm bilgilerle birlikte, hazırlamanız gereken evrakların neler olduğunu bu sayede öğrenebileceksiniz. Vize başvurularının gerçekleşmesi, oturum ve vatandaşlık için gerekli sürelerin tamamlanması ve buna benzer hususlarda net yanıtların alınması bu sayede mümkün olacaktır. Ofislerimizin kaliteli danışmanlık hizmetleri ile sizler de süreçleri daha çabuk atlatabileceksiniz

Portekiz Vize Evrakları

Portekiz vizelerini hangi seyahat amacına uygun olarak alacaksanız, buna yönelik prosedürleri öğrenebilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayede çağrı merkezlerimizle yapacağınız görüşmelerde veya mail üzerinden taleplerinizi iletmeniz halinde Portekiz Vize Evrakları ile ilgili sorularınıza hızla geri dönüş sağlayacak olan ekiplerimizden faydalanabilirsiniz.

Sizler de 2021 yılında güncel evrak listesini tüm vize türleri için ortak bir şekilde hazırlarken nelere dikkat edeceğinizin yanıtını bu sayede alabilirsiniz. Vize Ofisi danışmanlarımız sayesinde vize türlerine özel olarak ek belgelerin talep edilmesi halinde bilgi sahibi olabileceğinizin altını çizmekteyiz.

Ekiplerimizin yönlendirmesi sayesinde doğru ve kaliteli içerikleri hazırlayabilirsiniz. Beyan edeceğiniz bilgilerin doğru olması, orijinal evraklarla başvuru yapmanız ve güncel tarihli evrakların işleme alınmasını sağlamanız, vize onayını almanıza olanak verecektir.

Vize reddi gibi bir durumla karşılaştığınızda, yapacağınız vize harç bedellerinin ödenmesine ilişkin işlemleri tekrar etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle mesleki durumlarınıza ve seyahat amaçlarınıza uygun bir şekilde almak isteyeceğiniz Portekiz vizelerinde konsolosluğu ikna edecek içeriklere yer vermeniz gerekmektedir.

Bu konuda bilgi ve deneyim sahibi olmayanların, profesyonel destekleri alabilmek için ekiplerimizle iletişime geçmeleri yeterli olacaktır.

Portekiz Vizesi Ortak Evraklar 2021

 •  Pasaportlarınızın seyahat bitimi itibariyle 3 ay daha geçerli olmasına dikkat edilecektir.
 •  Fotoğraflarınızı biyometrik ölçü ve özelliklerde 2 adet sunmanız istenecektir.
 •  Banka hesap dökümlerini ve maaş bordrolarınızı son 3 aylık güncel olarak sunmanız gerekmektedir.
 •  Başvuru formunu ve vize talep dilekçesini istenen dillerde ve hatasız olarak hazırlamanız gerekmektedir.
 •  Kimlik fotokopisi ile tam tekmil nüfus kayıt örneğini ilave etmenize gereksinim duyulmaktadır.
 •  Seyahatlerinizi gidiş ve dönüş olmak üzere gerçekleştireceğinize dair rezervasyonları eklemelisiniz.
 •  Seyahat sağlık sigortası ve vize ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir.

Pasaportlarınızın 10 yıldan eski olması halinde yenilemeniz istenmektedir. 2 adet boş sayfasının vize basımının yapılması için gerekli olduğunu vurguluyoruz. Eski vizelerinizi ve pasaportlarınızı fotokopi halinde ibraz etmeniz gerekmektedir.

Fotoğraflarınızda yüzünüzün net olarak görünmesine gerek duyulmaktadır. Herhangi bir aksesuarın kullanımı bu nedenle tavsiye edilmemektedir. Ayrıca son 6 ay içinde çekilmiş ve başka vizelerde kullanılmamış fotoğraflarınızın olmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Mesleki durumlarınıza göre veya sponsorluğun gerek duyulduğu durumlarda ise aile bireylerinden sponsor olacak kişi adına maddi gelirleri gösterir belgelerin ibrazı gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişi 18 yaşından küçük ise ailesinin sponsorluğuna ve noterden muvafakatname belgesine gerek duyacaktır.

Hazırlanan evraklarda eksikliklerin veya hataların olması halinde süreç olumsuz bir şekilde sürdürülecek veya uzayacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için sizler de Vize Ofisi merkezlerimizi veya size en yakın şubelerimizi arayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması halinde kimlikleri ile bunu ispat etmeleri gerekmektedir. Ancak üçüncü bir ülke vatandaşı olması halinde seyahat bitimi itibariyle 2 ay daha geçerli olacak oturum kartına gereksinimleri olacaktır.

Seyahatlerinize ilişkin rezervasyon bilgileri sayesinde ülkeye geri dönüş yapacağınızı ispat edebilirsiniz. Aksi bir durumda ve vizenizi amacı dışında, tanımlanan sürelerden daha uzun kullanmanız halinde, bir sonraki vize başvurularınızın olumsuz etkileneceğini ve vize reddi yanıtı ile geleceğini aktarmaktayız.

İstenen belgelere ve içeriklerine ilişkin adımları bizler sayesinde en doğru biçimde atabilirsiniz. Vize ücretlerini güncel olarak öğrenebilmek ve istenen teminatlarda sağlık sigortasını yatırdığınıza dair poliçeleri uygun şartlarda alabilmek için bizleri ziyaret etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Telefon veya mail aracılığıyla bizleri arayabilir, tüm sorularınızın hızla yanıtlanmasını sağlayacak olan ekiplerimiz sayesinde kaliteli sonuçları hızlı bir biçimde elde edebilirsiniz

Portekiz Vize Ücretleri

Portekiz vizelerine başvuru yaparken bazı prosedürleri tamamlamanız istenmektedir. Bunlardan birisi de güncel olarak yatırmanız gereken vize ücretleri şeklindedir. Portekiz vize ücretleri ile ilgili olarak tüm bilgileri ofislerimiz aracılığıyla elde edebilirsiniz.

Sizlere en yakın şubelerimizle iletişime geçmeniz neticesinde 2021 yılı için ödenecek olan Portekiz ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sizler de doğru vize başvurusunda bulunduğunuzdan emin olmak ve doğru vize evraklarını hazırlayabilmek için profesyonelce hizmet vermekte olan ekiplerimizden faydalanabilirsiniz.

Sonuçların olumsuz olması halinde vize ücretleri yeniden ödenmektedir. Ayrıca vize ücretleri kişiye özel olup, bir başkası tarafından kullanılması mümkün değildir.

Eğer Portekiz vize türlerine göre ödeme yapmışsanız, farklı bir ülke için kullanamayacağınız bu dekontlarınızı Portekiz vize türlerine ve seyahatlerine yönelik kullanmanız gerekmektedir.

Sizler de buna benzer detayları elde edebilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Görevli vize uzmanlarımız sayesinde değişkenlik gösteren rakamları güncel tarifeleri üzerinden öğrenebilirsiniz. Vize harçlarına ek olarak hangi masrafları yapacağınızın yanıtını aktarıyoruz.

Dekontlarınızı dosyalarınıza ekleyebilmeniz için gerekli tüm prosedürlerle ilgili bilgilendirmeye devam ediyoruz. Sizler de orijinal belgelerle ve doğru içeriklerle başvurularınızı gerçekleştirebilmek için bizleri arayabilirsiniz. Mail veya telefon aracılığıyla gerçekleştirilecek olan başvurular hakkında bizlerden destek almanız mümkün olacaktır.

Schengen vizelerini alırken 2021 yılında hangi zamların ekleneceğini öğrenmek isteyebilirsiniz. 6 yaşa kadar muafiyet bulunurken, 6-12 yaş arasında ise indirimli tarifelerden faydalanmanız mümkün olacaktır. Seyahat türüne göre harç ücretleri ile birlikte danışmanlık ücretlerini ödemeniz gerektiğini hatırlatırken, 12 yaş üzeri için tam tarifelerin uygulandığını belirtebiliriz.

Konsolosluk adına tahsil edilmekte olan Portekiz vize ücretlerine harçların ve danışmanlık hizmetlerinin eklenerek, toplam tutarın yansıtılacağını belirtmekteyiz. Buna göre sizler için paylaşacağımız tablolarda hangi tutarları ödeyeceğinizi net bir biçimde görebilirsiniz.

Portekiz vizelerini alırken Vip vize uygulamasının ekstra ücretler karşılığında gerçekleşeceğini belirtmekteyiz.

Buna göre sizler de turistik, ticari, ziyaret, araştırma, sportif veya kültürel vize türleri ile sağlık, transit, şoför vizesi gibi kategorilerde başvurularınızı gerçekleştirirken ödemeniz gereken tutarlar hakkında net ve doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

18 yaş altında başvuru sahipleri için masrafları ödeyeceğini taahhüt eden velilerin gerekli işlemleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Erasmus kapsamında yapılacak olan başvuruların farklı vize ücretleri karşılığında gerçekleştirilebileceğini belirtebiliriz.

Portekiz Vize Reddi

Konsolosluk tarafından verilecek olan karar neticesinde Portekiz’e giriş yapmanızın uygun olup olmadığı netleşecektir. Buna göre yabancıların Portekiz’e giriş yapabilmeleri için bazı prosedürler getirilmiştir.

Sizler de buna uygun olmanız halinde girişlerinizi tanınacak sürelerde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak tek yetkili karar merci olan konsoloslukların bu konuda olumsuz yanıt verme yetkileri bulunmaktadır.

Bu nedenle ilk aşamadan itibaren profesyonel destekleri almanız gerekmektedir. Vize Ofisi merkezlerimizin danışmanlığında atacağınız adımların sizleri büyük oranda olumlu yanıtlara ulaştıracağını belirtebiliriz. Buna göre vize reddine neden olacak sebepleri sizler için inceleyecek olan ekiplerimiz, tüm bu problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

En sık rastlanan vize reddi sebeplerinden birisi olarak eksik veya hatalı belge ibrazı görülmektedir. Buna göre sizler de belgeleri Portekiz Schengen vizeleri kapsamında kısa süreli seyahatlerinize göre veya D tipi ulusal vize kapsamında uzun süreli seyahatlerinize göre hazırlarken nelere dikkat edeceğinizin yanıtını bizler sayesinde alabilirsiniz. Vizenizin başvurunuzun reddedilmesinin, Portekiz’e olan seyahatlerinizin engellendiği sonucunu taşımayacağını bilmelisiniz

Portekiz vize talebinizin reddedilmesi halinde itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Yazılı olarak gerçekleştireceğiniz bu itirazlarda başvurularınızın sınırlanmayacağını aktarmaktayız.

Buna göre sizler de daha önce yaptığınız başvurulardaki tutarsızlıkların giderilmesini sağlayabilirsiniz. Gerekli hazırlıkları işinde uzman olan deneyimli çalışanlarımız sayesinde tamamladıktan sonra başvurularınızı yenileyebilirsiniz.

Sizler de zaman ve para kaybı yaşamadan, uzman olan ekiplerimizle birlikte hareket etmenin avantajlarını yaşayabileceksiniz. Vize ücretleri, vize reddi yanıtının ardından yeni başvurularda tekrar ödenmektedir.

Portekiz vize başvurularında 2021 yılı için güncel olan tutarları öğrenebilmek için bizleri ziyaret edebilirsiniz. Böylece zamlı rakamları öğrenerek, vize reddi yanıtını almanız halinde yanacak olan bu ödemeleri tekrar gerçekleştirmemek için baştan itibaren temkinli bir şekilde hareket edebilirsiniz.

Sizler de başvurularınıza dair evrakları seyahat amaçlarınıza göre hazırlayabilirsiniz. Mesleki şartlarınıza göre değişmekte olan evraklarınızla ilgili güncel içeriklere yer vermelisiniz. Bu sayede herhangi bir eksiğinizin kalmaması, süreçlerin olumlu şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

Portekiz Vize Reddi Nedenleri Nedir?

 • Formları eksik veya seyahat amaçlarınıza uygun olarak hazırlamamanız neticesinde vize reddi yanıtını alabilirsiniz.
 • Masraflarınızın karşılanacağına dair belgelerin yeterli olmaması başvurularınızın olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.
 •  Konsolosluğun evraklarınızdaki içeriklerle ve rezervasyon bilgilerinizle birlikte ülkeye geri dönüş yapacağınıza ikna olması gerekmektedir. Bu evraklarınızın hatalı ve istenen şekilde olmaması süreçleri olumsuz ilerletecektir.
 •  Vize geçerlilik süresinin bitmesine rağmen ülkeden ayrılmamanız halinde, sonraki başvurularınızın olumsuz ilerleyeceğini unutmamalısınız.
 • Ayrıca ülkenin güvenliğini tehdit edecek tüm unsurlardan uzak durmalısınız. Bu gibi sebeplerden ötürü sizler de vize reddi yanıtını almamak için bizleri arayabilirsiniz.

Çağrı merkezlerimiz üzerinden veya mail aracılığıyla taleplerinize hızla yanıt bulabileceksiniz. Zahmetli prosedürlere takılmadan, kolaylıkla ve hızlı bir biçimde randevularınızı alabilirsiniz.

Sizlere destek olacak ekiplerimiz aracılığıyla asla yalnız kalmayacaksınız. Ücretlerin iadesi vize reddi gibi bir durumda mümkün olmayacağından, sizlere yeniden maddi zararları yaşatmayacak şekilde ilerlemenize olanak verecek olan ekiplerimizle birlikte hareket edebileceksiniz.

Başvurularınızın reddedilmesi halinde tarafınıza gönderilecek olan bildirimde son itiraz tarihleriniz bulunacaktır. Buna göre yeniden düzenlemelerin yapılmasıyla birlikte harekete geçilecektir.

Portekiz Form Ve Dilekçe

Portekiz Vize Dilekçe İngilizce

Portekiz Turistik-Ticari Dilekçe Örnekleri

Portekiz Biyometrik Fotoğraf Örneği

Portekiz Vize Bilgi Formu

Portekiz Vize Kaç Para?

Portekiz vizesi almak isteyen kişiler 90 günden fazla Portekiz’de kalacak ise 90 Euro vermelidir ancak 1 seneden az kalacak kişiler 75€ ödemekle yükümlüdür.

Portekiz Vize Veriyor Mu?

Evet, Bordo renkli pasaport sahibi kişilerin vize alması gerekmektedir.

Portekiz’e Vize Nasıl Alınır?

Portekiz’e gitmek isteyen kişilerin vize alma sürelerine bağlı olarak kısa ya da uzun süreli vize türleri mevcuttur. Bu başvuruların konsolosluklar aracılığıyla ya da konsolosluklar tarafından yetkilendirilen kurumlar ile yapılması mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı