2021 Rusya Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Rusya Vizesi Başvurusu

Rusya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Rusya Turistik Vize İşlemleri

Umuma mahsus pasaportlarınızla seyahatlerinizi Rusya’ya ve turistik olarak gerçekleştirebilmeniz için harekete geçiyoruz. Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde Rusya’da hangi sürelerle konaklama yapacağınıza ve tamamlamanız gereken prosedürlere uygun bilgileri alabileceksiniz.

Sizle de Rusya ve Türkiye arasında 2019 yılının Ekim ayında yenilenen vize uygulamasının ardından yeni şartlara göre adım atabilirsiniz. Yeşil ve gri pasaporta sahip olan kişilerin muafiyetlerinin bulunmasının yanı sıra, siyah pasaport sahiplerinin de vize işlemlerine tabi olmadan bu seyahatleri gerçekleştirmelerine olanak verilmiştir.

İşte sizler de bu kapsamda bordo pasaporta sahip olmanız halinde almanız gereken Rusya turistik vize başvuruları için uygun şartların sağlanabileceği adreslerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Seyahat acentelerinden veya tur operatörlerinden, davetiye olarak nitelendirilebilecek Voucher belgesinin alınması bu seyahat için zorunludur. Nasıl temin edeceğinizin yanıtını alabileceğiniz ekiplerimiz sayesinde başvurularınızı gerçekleştirebilme şartlarını öğrenmiş olacaksınız.

Sizler de 30 günlük süre ile en fazla çift girişli haklardan faydalanabilmek ve Rusya Federasyonunda 30 günü aşmayacak sürelerle serbest dolaşım hakkından faydalanabilmek için bizlerle iletişime geçebilir ve tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Tecrübeli ekiplerimiz sayesinde Rusya vizeleri içerisinde hazırlanacak tüm evrakları öğrenebilirsiniz. Konsolosluğun ek belgeleri talep etmesi halinde hangi hazırlıkları yapacağınızın yanıtını aktarıyoruz. Biyometrik verilerin ibrazında ve randevuların oluşturulmasında sizleri asla yalnız bırakmıyoruz.

Çeşitli fuarlara katılımlarda, ticari görüşmelerin gerçekleştirilmesinde ve açık artırmaların düzenlenecek olması halinde, tedavilerin gerçekleşeceğinde veya buna benzer amaçlarla seyahatlerinizi yapmak için Rusya turistik vize başvurularında bulunmanız gerekmektedir. Bu gibi nedenlerle seyahat etmek istediğinizde amaçlarınızı özel olarak bildirmeniz istenmektedir.

Rusya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 1 – rusya turistik vize

Rusya Turistik Vize Evrakları 2021

Sizler için hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin yanıtını aktaracak olan deneyimli ekiplerimiz sayesinde uygun şartları taşıyıp taşımadığınızın yanıtını alabileceksiniz.

Maksimum 30 gün süreyle ve çift girişli elde edebileceğiniz bu vizelerle ilgili planlamaları bizler sayesinde gerçekleştirebileceksiniz. Birden fazla giriş yapmak istediğinizde bizlerle paylaşabilir ve bu sürelerin daha fazla uzatılamayacağının farkına varabilirsiniz.

Pasaport Özellikleri: Rusya turistik vize başvurularında ve tüm vize alımlarında seyahatlerinizin bitiminden itibaren 6 ay daha geçerli olması gereken pasaportlarınızla başvuru yapmalısınız. Vizelerinizin basımı için boş sayfalarının mevcut olması gerektiğini unutmamalısınız. 10 yıldan daha eski olan pasaportlarınızın başvuru esnasında soruna yol açabileceğini hatırlatıyoruz. Diğer yandan kimliğinizdeki bilgilerle uyumlu olmasına ve soyisim değişikliği gibi durumların yaşanması halinde yeni pasaportlarınızı kısa sürede temin etmeye özen göstermelisiniz. Aksi halde vize süreçlerinizin olumsuz ilerlemesinin sizler için büyük kayıplara yol açacağını unutmamalısınız.

 • Fotoğrafınızın istenen özelliklerde olması, biyometrik ölçülerin dışında çekilmemiş olması gerekmektedir. Güncel olan fotoğraflarınızın diğer vizelerde bulunmamasına dikkat edilecektir. Yüzünüzün net olarak görülmesini engelleyen bir unsurun olmamasına özen gösterilmelidir. Aksesuar veya gözlük gibi kullanımların bu nedenle sakıncalı olabileceğini paylaşıyoruz.
 • Kimlik fotokopilerinizin başvurularınızla ilgili dosyalarınıza ilave edilmesi gerekmektedir.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin, ülkede geçerliliği 6 ay daha devam eden ikamet belgesini sunmaları gerekmektedir.
 • Vize başvuruları için eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanacak olan başvuru formuna gereksinim duyulacaktır.
 • Rusya seyahatleriniz için Voucher adı verilen kabul onay evrağını temin ederek dosyalarınıza ilave etmeniz gerekmektedir.
 • >>> Rusya  vizeofisi.com/vize-konaklama-belgesi  Otel veya konaklama belgesi ücretsiz ve orjinal bir şekilde nasıl yapılır.

Tüm bu süreçlerde ve özel vize başvuruları için gerekli olan evraklarda sizlere yardımcı oluyoruz. İşlemlerinizi tam zamanında gerçekleştirebilmeniz için destek sağlamaktayız.

4 ile 7 iş günü arasında sonuçları elde edebileceğinizi aktarırken, tatil günlerini ve yoğunluğu hesap ederek erken süreçlerde veya ekspres vize alanında başvurmanız gerektiğini vurgulamaktayız. Sizler de buna benzer konularda bizlerle iletişime geçerek desteklerimizden hızla faydalanabilirsiniz

Rusya Ticari Vize İşlemleri

1 Eylül 2019 tarihi itibariyle yeşil ve gri pasaportlu olan Türk vatandaşlarının vize almaksızın Rusya’ya giriş yapmaları mümkün hale gelmiştir. Bunun dışında bordo pasaporta sahip olan kişilerin ise ticari faaliyetlerinde başvuruları gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 2016 yılında sona eren vize serbestliğinin ardından, kişilerin başvurularını ticari vize kapsamında gerçekleştirmek istediklerinde konsolosluklara bazı evrakları sunmaları gerekmektedir.

Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla Rusya Ticari vize evraklarını güncel olarak elde edebilirsiniz. E-posta adreslerinize gönderimi sağlayacak olan dosyalarınızla ilgili olarak bizlerden yardım almanız mümkün olacaktır.

Şahsen başvurmanıza gerek kalmadan, evraklarınızı hazırlayabilir ve şubelerimize ulaştırabilirsiniz. Bu dakikadan itibaren Rusya’ya ticari faaliyetlerle gerçekleştirmek isteyeceğiniz başvurularınızda tüm süreçleri sizler için tamamlamaya devam ediyoruz.

Rusya Ticari Vize Başvuru Şartları 2021

Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla gerçekleştirebileceğiniz Rusya ticari vize başvurularında şahsen başvurmanıza gerek yoktur. Bunun yerine bizlere ulaştıracağınız belgelerinizin güncel ve doğru içeriklerde olup olmadığının kontrolünü sağlayacak olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Rusya’da ticari faaliyetlerinizin süreceği zaman dilimlerini göz önünde bulundurarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Buna göre tek ya da çok girişli olarak alınabilen vizenizin 90 gün süreyle geçerli olacağını unutmamalısınız. Ancak ticari faaliyetleriniz 1 yıl gibi bir zaman dilimini kapsayacak şekilde sürecek ise bu durumda çok girişli olarak 1 yıl süreyle başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Fuarlara katılım veya buna benzer etkinliklerin sürekliliğinin olmadığı hallerde tek ya da çift girişli olarak ve 90 gün süreyle başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak şirket açmak, şube açmak, otak olmak veya buna benzer uzun soluklu faaliyetlerde bulunabilmek için 1 yıl süreyle çok girişli vize talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Rusya ticari vize başvurularını toplamda 3 kategoride yapmanız mümkündür.

1 kez giriş ve çıkış hakkını tanıyacak olan tek girişli vizeyi 90 gün süreyle alabilmeniz mümkün olacaktır. Ticari sebeplerden dolayı gerçekleştirmek isteyeceğiniz seyahatlerde, 90 günü aşmayacak sürelerle ülkede kamanız mümkün olacaktır. Ancak ülkeden çıkış yaptığınızda tekrar girmeniz mümkün değildir.

90 gün süreyle çift giriş hakkını elde etmek isteyebilirsiniz. Buna göre ikişer kez giriş ve çıkış yapma hakkını elde etmeniz mümkün olacaktır. Başvurularınızı bu kapsamda gerçekleştirdiğinizde faaliyetlerin devamında ülkeye giriş sağlayabilirsiniz.

180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak sürelerle seyahatlerini gerçekleştirmek isteyenlerin 1 yıllık çok girişli vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. 180 gün içerisinde 90 günü aşmamaya dikkat etmeniz gereken çok girişli vizelerinizle ilgili olarak tüm bilgileri bizlerden öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Rusya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 2 – rusya evize

Rusya Ticari Vize Evrakları 2021

İş gezileri, ziyaretler, fuar atılımları ya da konferanslar gibi çeşitli ticari faaliyetler için sizler de şirket sahibi veya çalışanı olarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. 2021 yılında hazırlamanız gereken güncel evrak listesi ile ilgili tüm bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

 • Pasaportlarınızın son 10 yıllık süreçte alınmış olması gerekmektedir. Seyahatlerinizin bitimi itibariyle 6 ay daha geçerli olmasına önem verilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarına sahip olan kişilerin, yurt dışında pasaport süresini uzatma hakları bulunmamaktadır. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde olabildiğince uzun süreleri almaları gerekmektedir.
 • Fotoğrafların istenen ölçülerde ve beyaz arka fon üzerine çekilmiş olması gerekecektir. Fotoğraflarınızın güncel tarihli ve yeni olması dikkat edilecek faktörlerden birisidir.
 • Pasaportunuzda yer alan kişisel bilgilerinizle uyumlu olan kimlik fotokopisini ilave etmeniz istenmektedir.
 • Rusya’da ticari faaliyetlerini sürdürmekte olan şirketlerin, yetkili kurumlar aracılığıyla orijinal olarak göndermeleri gereken davetiyeleri elde etmeniz gerekecektir. Buna göre seyahatlerinizin hangi tarihlerde ve hangi amaçlarla gerçekleştirileceği belirtilecektir.>>>  vizeofisi.com/vize-davetiye-mektubu nasıl olmalıdır.
 • Vize başvuru formunun güncel bilgilerle ve doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bizleri arayarak bu hususlarda gerekli olan bilgilere ulaşabilirsiniz. İkamet adreslerinize en yakın ofislerimizin başvuru süreçlerinde sizleri asla yalnız bırakmayacağına değinmekteyiz.

Rusya Çalışma Vize İşlemleri

Resmi pasaporta sahip olan kişilerin dışında bordo pasaportları ile çalışma vizesi almak isteyenlerin başvurularını güncel evraklarla gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Konsolosluğun talep edeceği evraklarda değişikliklerin olabileceğini hatırlatan Vize Ofisi merkezlerimiz, sizlere en iyi yönlendirmeleri yapacaktır.

Bu sayede mail adreslerinize gönderilecek olan evrakları hazırlamanız istenecektir. Başvurularınızın ilk aşamasından itibaren, son anına kadar sizleri yalnız bırakmayacak olan ofislerimize telefon veya mail üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Başvurularınızı şahsen gerçekleştirme zorunluluğunuz olmayacaktır. Buna göre hazırlayacağınız evrakları bizimle paylaşmanız durumunda konsolosluklara ibrazı gerçekleştirilecektir. Sizler de mail üzerinden gönderilecek olan evrakların sunulmasında ekiplerimizin faydalı çalışmalarını görebilirsiniz.

Kargo ile göndereceğiniz evraklar konsolosluğun talep edileceği şekilde düzenlenecektir. Herhangi bir eksiğinizin olması durumunda sizleri bilgilendirecek olan ekiplerimiz randevularınızın alınması ve işlemlerinizin sürdürülmesi için sizlere destek olacaktır.

Başvurularınızı şahsen yapmadan, vize ofisi merkezlerimiz üzerinden gerçekleştirerek, takiplerinin yapılması için emek sarf edecek olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

1 Eylül 2019 tarihinden itibaren yeşil ve gri pasaporta sahip olan kişilerin de vize muafiyetinden faydalanmasına olanak verilmiştir. Buna göre bordo pasaporta sahip olan kişiler dışında diğer pasaport sahipleri 90 günü aşmayacak şekilde seyahatlerini vizesiz olarak gerçekleştirebilmektedirler.

Başvurularınızı gerçekleştirmeniz için pasaportlarınızın geçerlilik sürelerinin en az seyahat bitimi itibariyle 6 ay daha devam ediyor olmasına dikkat edilmektedir. Diğer yandan vize basımının mümkün olması için 2 adet boş sayfasının yan yana olması gerekmektedir.

Ayrıca başvuru formunda talep edilen tüm bilgilerin eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Sizler de oldukça hassas bir konu olan bu evrakların hazırlanması esnasında profesyonel desteklere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Aksi bir durumda vize reddi gibi olumsuz yanıtların verilmesi, vize sürecini uzatacaktır. Bu nedenle sizler de doğru ve hatasız bir şekilde işlemlerinizi sürdürebilmek için bizlerden yardım alabilirsiniz.

Vizelerinizi alabilmeniz için Rusya’da yetkili olan makamların hazırlayacağı davet mektuplarını elinizde bulundurmanız gerekmektedir. İçeriğinde seyahat amaçlarınızı ve tarihleri belirlemesi gereken kişilerin gönderecekleri bu davetiyeler sayesinde başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Ancak davetiye için taleplerinizi şahsen bildirmeniz durumunda yaklaşık 1,5 aylık bir süreçte yanıt alabilirsiniz. Ancak Vize Ofisi merkezlerimiz, bu sürelerin daha da kısa olması için gerekli zemini oluşturmaktadır.

Rusya’da faaliyetlerini sürdürmekte olan şirketlerin Türk vatandaşları için ayırdıkları istihdam oranı ve sayısı oldukça düşüktür. Bu nedenle çalışacağınız şirketle ortak hareket ederek başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. 3 aylık tek ya da çift girişli olarak alabileceğiniz bu vizeyi aynı zamanda 1 yıllık çok girişli olarak almanızda mümkündür.

Rusya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 3 – rusya vatandaslik

Rusya Çalışma Vizesi Evrakları 2021

 • Vize Başvuru formunun hatasız bir şekilde hazırlanması,
 • Pasaportların uygun içeriklerde olması ve geçerlilik sürelerinin devam etmesi,
 • Davetiyelerin ıslak imzalı olarak Rusya’dan gönderilmesi,
 • Fotoğrafların beyaz arka fonlu ve 2 adet olacak şekilde sunulması,
 • Diplomanın apostilli bir şekilde sunulması,
 • Sağlık sigortası ve vize ücretlerinin yatırılması,
 • Yabancı ülke vatandaşlarının oturum kartını ilave etmeleri şeklindedir.
 • >>>  vizeofisi.com/vize-ucus-rezervasyonu Ücretsiz bir şekilde nasıl yapılır, öğrenmek için tıklayınız.

Sizler de bu şartlarda gerçekleştireceğiniz başvuruların ardından 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçları alabilirsiniz. Ancak başvurularınızı seyahatinizden önceki 3 aylık süreçte gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Sizler de taleplerinizin hızlı bir şekilde tamamlanması için bizlerden gerekli bilgileri alabilirsiniz. Acil durumlarınızda yanıtları hızla elde edebilmeniz için gerekli yöntemleri ve başvuru şekillerini aktarıyoruz.

Sizler de randevuların oluşturulmasından vize onaylarının alınmasına ve pasaportların teslimine kadar tüm aşamada destek olacak ekiplerimizle hareket edebilirsiniz.

Rusya Öğrenci Vizesi

Yeni güncellemelerle birlikte öğrenci vizesi kalktı mı sorusunun sıklıkla yöneltildiğini görmekteyiz. Ancak 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren resmi pasaporta sahip kişilerin vize muafiyetleri bulunmaktadır. Bordo pasaport sahipleri ise Rusya seyahatlerini öğrenci kapsamında gerçekleştireceklerinde vize almaları gerekmektedir.

Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde zorunlu olan vize uygulamaları hakkında tüm detayları elde edebilirsiniz. Güncel vize evraklarına ulaşabilmenizin adreslerimiz sayesinde mümkün olacağını hatırlatıyoruz.

Ekiplerimiz sizlerle iletişime geçerek mail üzerinden tüm güncel evrakları ulaştıracaktır. Böylelikle listeler halinde mailinize gelecek olan bu evrakları hazırlayarak dosya haline getirmeli ve ofislerimize kargo ile göndermelisiniz. Bu sayede sizin adınıza gerçekleştirilecek olan Rusya öğrenci vizelerini sağlıklı bir şekilde alabileceksiniz.

Tüm evraklarınızın eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlanması ve konsolosluğa Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde sunulmasının ardından 4 ile 7 iş günü arasında alınması mümkün olacaktır. Ancak bu sürelerin bazı dönemlerde uzayabileceğini hatırlatıyoruz.

Bu nedenle başvurularınızı en erken 90 gün öncesinden gerçekleştirerek, sizleri mağdur etmeyecek şekilde harekete geçiyoruz.

Eğitim vize başvurularında Rusya’nın resmi kurumları tarafından davetiyeleri elde etmeniz gerekmektedir. Kişisel başvurularınızda bu davetiyelerin gelme süresi bir hayli uzun olacaktır. Bu nedenle sizler için kısa sürede başvuruları gerçekleştirecek olan ekiplerimizle birlikte hareket edebilirsiniz.

Konsolosluğun ek belge talep etme veya mülakata çağırma gibi hakları olacaktır. Bu nedenle sürelerin uzamasına neden olacak bu gibi durumlarla karşılaşmamak için profesyonel destekleri adreslerimiz üzerinden alabileceğinizi hatırlatıyoruz. Başvurularınızı şahsen yapmadan, ofislerimize göndereceğiniz dosyaların ibrazı sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 4 – rusya egitim vizesi

Rusya Öğrenci Vizesi Evrakları 2021

 • Beyan edilmesi gereken güncel listelerin mail adreslerinize ofislerimiz tarafından gönderimi sağlanmaktadır.
 • Pasaportlarınızın 1,5 yıllık daha geçerliliğinin olması ve en az 2 adet boş sayfaya sahip olması gerekmektedir.
 • Diğer yandan fotoğraflarınızın istenen ölçülerde ve 2 adet olması yeterlidir. Yüzünüzün net görülmesi ve beyaz arka fon üzerine çekilmesi gerekmektedir.
 • Başvuru formlarının istenen özelliklerde hazırlanmasına dikkat edilmektedir. Herhangi bir yanlış ya da eksik bilgi işlemlerinizin olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Bu nedenle sizler de doğru bir şekilde hareket etmeli ve formlara ulaşabileceğiniz online linkleri bizlerden öğrenmelisiniz.
 • Yaklaşık 45 günü bulabilen davetiyelerin hazırlanma süreçleri ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Davetiyelerinizin olmaması halinde başvurularınızın kabul görmeyeceğini aktarabiliriz.
 • Ayrıca seyahatlerinizin ardından ülkeye geri dönüş yapacağınızı ispat eden uçak ve otel rezervasyonlarına ihtiyacınız olacaktır.
 • Sağlık raporlarının HIV virüsünü taşımadığınıza dair ibareleri içermesi gerekecektir.
 • Yabancı ülke vatandaşı olarak oturum kartını ibraz etmeniz gerekmektedir.
 • 18 yaşından küçük olanların ailelerinin sponsorluğuna ve muvafakatname belgelerine ihtiyaçları olacaktır.
 • Ayrıca seyahatleriniz boyunca masraflarınızın karşılanacağını gösterir garanti belgelerinin sunulması istenmektedir.
 • >>>  vizeofisi.com/vize-basvurusu-dilekce si nasıl yazılır öğrenmek için tıklayınız.

Öğrenci vizesini en uzun 1 yıl süreyle ve çok girişli olarak almanız mümkündür. Bu süreleri uzatıp uzatmayacağınızın yanıtını alabilmek için bizleri ziyaret edebilirsiniz. Çıkış süresini etkilemeyecek şekilde adım atacak olan ekiplerimiz sayesinde doğru tercihlerde bulunabileceksiniz.

Vize ofisi merkezlerimiz sizler için güncel vize ücretlerini aktaracaklardır. İşlemlerinizin 2021 yılı itibariyle hangi ücretler üzerinden karşılanacağını merak ediyor olabilirsiniz.

Sizler de bu gibi sorularınızın yanıtlarını alabilmek için ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede harç bedellerinin ve toplam vize ücretlerinin hangi rakamları içereceğini netleştirmiş olacaksınız. Güncel bilgilerle ilgili olarak tüm detayları öğrenebilmek için ofislerimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Alanında uzman olan danışmanlarımız aracılığıyla sorunlarınızın çözüme ulaştırılacağını görebileceksiniz. Rusya seyahatleriniz ile ilgili olarak tüm detaylarda ofislerimizin desteğini ve katkısını görebileceksiniz. Gerekli yanıtları ve ücretler hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz

Rusya Aile Ziyareti Vize Bilgileri

Rusya’ya ziyaret amacıyla gitmek istediğinizde yeşil ve gri pasaportlarınızla 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren vizeden muaf olacağınızı belirtmekteyiz.

Ancak bordo pasaporta sahip olduğunuzda vizesiz giriş yapmanız mümkün olmayacaktır. Bu durumda seyahat amaçlarınıza uygun belgelerle başvurularınızı hemen gerçekleştirmelisiniz.

Seyahat başlangıcından 90 gün öncesine kadar evraklarınızın ibrazı mümkün olacaktır. Başvurularınızı değerlendirecek tek yetkili kurum konsolosluklar olacaktır. Şahsen başvuru yapmadan, evraklarınızı Vize Ofisi şubelerimize kargo ile göndererek, konsolosluğun talep edeceği içeriklerde başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Sizler de mail aracılığıyla bilgilendirmeleri sağlayacak olan ekiplerimizle birlikte harekete geçebilirsiniz.

Sizin adınıza tüm işlemleri gerçekleştirecek olan profesyonel ekiplerimiz, tüm süreçlerle ilgili bilgilendirmeye devam edecektir. Evraklarınızın hazırlanma biçimleri ve içerikleri, vize onayını almanız aşamasında önemli olacaktır.

Hatalı ibrazlarda bulunmamalı ve bilgilerinizin birbiriyle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede gerçekleştireceğiniz başvuruların sizler için sorunsuz bir şekilde sürdürüleceğini aktarabiliriz.

Aile ziyareti vizesini alabilmeniz için evraklarınızda, aile bağlarınızı ispatlayan detayların yer alması gerekmektedir. Bu sayede sizler de davetiyeleri elde ettikten sonra, Vize Ofisi merkezlerimizin yardımıyla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Herhangi bir bilginin eksik ya da hatalı olması durumunda, çelişkileri yok etmek amacıyla ek belge veya mülakat talebinde bulunabilecek olan konsolosluğun gerekli düzeltmeleri talep etmesi, sonuçların daha geç bir süreçte açıklanmasına neden olacaktır.

Eğer vize reddi gibi bir durumla karşılaşırsanız, başvurularınız esnasında ödemeniz gereken vize ücretleri yanacaktır. Bu nedenle yeniden ödemeniz gerekecek olan bu tutarların ekstra masraf anlamına geleceğini belirtebiliriz. Bu gibi maddi zararlardan uzak bir şekilde sonuç almak için profesyonel destekleri sunacak olan ekiplerimizle birlikte hareket edebilirsiniz. Sizler de deneyimli ekiplerimizin memnun eden hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Rusya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 5 – rusya aile ziyareti vizesi

Rusya Aile Ziyaret Vizesi Evrakları 2021

 • Pasaportlarınızın 6 ay daha geçerliliğini korumasına dikkat edilmektedir. Vize basıları için pasaportunuzun 2 adet boş sayfasının yan yana bulunması gerekmektedir. 10 yıldan daha eski olmayan pasaportlarınızla işlemleriniz gerçekleştirilecektir.
 • Fotoğraflarınızın 1 adet biyometrik ölçülerde olması yeterlidir. Yüzünüzün net olarak görülmesine ve herhangi bir aksesuarın bulunmamasına önem verilmektedir. Beyaz arka fon üzerine çekilmiş olması gereken fotoğraflarınızda güncel tarihli olması gerekmektedir.
 • Vize başvuru formunu eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Herhangi bir hatalı adımınızın sizi beklenmedik olumsuz sonuçlara götürebileceğini göz ardı etmemelisiniz. Sizler de doğru bir şekilde içerikleri hazırlayabilmek için ekiplerimizle iletişime geçmeyi ihmal etmemelisiniz.
 • Seyahat türlerine göre elde etmeniz gereken davetiyelerin Rusya yetkili makamları tarafından hazırlanmış olması gerekmektedir. Sizler de iletişime geçebileceğiniz bu kurumların tarafınıza daha geç bir süreçte ulaştıracağı davetiyelere, ofislerimiz sayesinde daha kısa bir süreçte sahip olabilirsiniz.
 • Uçak biletlerinizin gidiş ve dönüş olarak eklenmesi, işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde sonuçlandıracaktır.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin oturum iznine dair belgeleri ibraz etmeleri istenmektedir.

En fazla 90 günlük tek ya da çift girişli olarak vize başvurularını Aile ziyareti kapsamında gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonuçlarınız 4 ile 7 gün içerisinde tarafınıza bildirilecektir. Ancak bu sürelerin daha kısa bir şekilde sürmesi için ekspres vize başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Harç bedellerinin ve diğer vize ücretlerinin hesaplanması neticesinde toplamda ödeyeceğiniz tutarları sizler için açıklıyoruz. Ziyaret amaçlı olarak gerçekleştireceğiniz seyahatlerde vize taleplerinize göre işlemlerin gerçekleştirileceğini unutmamalısınız.

Başvuru ücretleri giriş sayılarına göre değişebilecektir. Ayrıca 3 günlük süreçte yanıtları alabileceğiniz ekspres vize seçeneklerinin ek ücretlere neden olabileceğini unutmamalısınız.

Rusya İnsani Vize İşlemleri

Bireysel başvuruların yanı sıra Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla başvuruları gerçekleştirerek Rusya İnsanı Vize hakkından faydalanabilirsiniz. Gerekli olan evrakları listesine göre hazırladıktan sonra, ekiplerimizin yönlendirmeleri ile gerekli süreçleri tamamlayabilirsiniz.

Kolay ve hızlı bir biçimde bu vize türünde başvuruları nasıl gerçekleştireceğinizin yanıtını sizlerle paylaşıyoruz. Konsolosluk tarafından nihai kararların verileceği başvuru süreçlerinizle ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Konsoloslukların değerlendirmeleri neticesinde vize onayını alabilmeniz için evrakların orijinallerinin bulunması ve onaylı olarak sunulması gerekmektedir. Diğer yandan herhangi bir eksiğin yer almaması ve vize ücretlerinin ödendiğine dair dekontların ilave edilmesi gerekmektedir.

Tüm Rusya vizeleri için elde etmeniz gereken davetiyede bulunması zorunlu olan içerikler mevcuttur. Rusya’nın yetkili kurumları tarafından hazırlanması gereken davetiyelerin dışında her davetiyenin geçerli olmayacağını belirtebiliriz. Vize türüne göre değişmekte olan davetiyelerin içeriğinin istenen özelliklerde olması gerekmektedir.

Vize Ofisi merkezlerimiz bu davetiyeleri sizler için daha kısa sürede temin edecektir. Sizler de temsilcilerimizi arayarak ya da mail üzerinden ulaşarak tüm sorularınızın yanıtlarını alabilirsiniz. Uzmanlarımız sayesinde gerekli yanıtları alarak hareket edebilir ve içeriklerin doğruluğundan emin olabilirsiniz.

Başvuru esnasında sizden talep edilecek olan belgelere ek olarak bazı bilgiler istenebilir. Bu durumda konsolosluğun kararlarını vermesi daha geç bir sürece denk gelecektir.

Bu nedenle bu tür süreçlerden uzak durabilmek ve vize sonuçlanma süresini uzatacak olan adımları atmamak için bizleri haberdar edebilirsiniz. En iyi hizmetlerimizden faydalanarak, elde etmek istediğiniz neticelere ulaşmanızın kısa sürede mümkün olacağını görebilirsiniz.

 

Akademik gelişiminiz için gerekli olan bu vize sayesinde kültürel ve sportif alanlarda kendinizi ilerletmenin yollarını keşfedebilirsiniz.

Yenilenme süreçlerini tamamlayarak, dinsel aktivitelerde veya insani yardım amaçlarında kullanabileceğiniz bu vize türünü alabilirsiniz. Tek ya da çok girişli olarak 90 günü aşmayacak sürelerde verilmektedir. Ancak 1 yıla kadar alabileceğiniz bu vize türü için başvurularınızı gerçekleştirirken sürelerini belirtmeniz gerekecektir.

 

Rusya İnsani Vize Evrakları 2021

 • Vize başvuru formunun eksiksiz ve hatasız olarak tamamlanması gerekmektedir.
 • Islak imzalı olarak hazırlanan ve Rusya’nın resmi kurumları tarafından oluşturulmuş olan davetiyeyi elde etmeniz gerekecektir.
 • Fotoğrafların 2 adet beyaz arka fon üzerine çekilmiş olmasına ve istenen ölçülerde yer almasına önem verilmektedir.
 • Pasaportlarınızın 2 adet boş sayfasının bulunması, 6 aydan daha yakın bir zamanda alınması ve 10 yıllık süreci aşmayan zaman dilimlerinde elde edilmiş olması gerekmektedir.
 • Davetiyelerin orijinal olarak dosyalarınıza eklenmesi istenmektedir.
 • Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz, ikamet belgesini ilave etmeniz gerekmektedir.

Sizler de bu evraklarla birlikte başvurularınızı gerçekleştirirken, vize ücretleri ile ilgili net bilgileri almak isteyebilirsiniz.

2021 yılı için vize ücretleri ile ilgili sizleri bilgilendirecek olan ekiplerimizle birlikte hareket edebilirsiniz. Yaklaşık 4 ile 7 iş günü arasında çıkacak olan vizelerinizin daha da uzamaması için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz.

İşlemlerinizin profesyonelce hizmet veren ekipler tarafından gerçekleştirilmemesi, sizleri zor durumda bırakacaktır.

Alanında uzman olan vatandaşlarımızla birlikte hareket etmeniz halinde tüm sorunlarınızın çözüme kavuşacağını aktarabiliriz. Kısa sürede yanıtları alabilmek ve aklınızdaki tüm soru işaretlerinin giderilmesini sağlayacak olan görüşmeleri yapabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizler de kurumların talep edeceği içeriklerde evrakların hazırlanması için uğraş verecek olan ekiplerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Bu sayede değişen şartlarla ilgili sizleri bilgilendirecek olan ekiplerimizin, asla mağdur olmamanız için gerekli adımları atmanızı sağlayacağını görebileceksiniz.

Rusya Transit Vize

1 Eylül 2019 tarihli düzenlemeye göre Türkiye ve Rusya arasındaki vize şartlarında bazı değişimler meydana gelmiştir. Buna göre yeşil ve gri pasaporta sahip olan kişilerin de vizesiz bir şekilde seyahat etmeleri mümkün hale gelmiştir.

Ancak bordo pasaport sahipleri Rusya transit vizelerini gerçekleştirmek istediklerinde vize almaları gerekmektedir.

Rusya üzerinden, üçüncü bir ülkeye geçiş yapmak istediğinizde transit vizelerin 3 gün süreyle verileceğini aktarabiliriz.

Uçuşlarınızın gerçekleşeceği süreçlerin bu 3 günlük zaman dilimini geçmemesi gerekmektedir. Rusya hudutları içerisinde, hava yoluyla direkt olarak uçuş yapacağınızda, herhangi bir vize işlemini gerçekleştirmeniz gerekmeyecektir.

Rusya transit vizelerini almanızın şart olduğu durumlarda ise başvurularınızın 4 ile 7 iş günü içerisinde sonuçlanacağını aktarabiliriz. Ancak randevuların yoğunluğuna göre bu süreçlerin uzayabileceğini göz ardı etmemelisiniz. Bu nedenle seyahat sürelerinize 90 gün kala başvurularınızı gerçekleştirmenize olanak veriyoruz.

Şahsen başvuru yapmadan, Rusya Transit vize için gerekli olan evrakları bizlere ulaştırmanız halinde evraklarınızın ibrazının mümkün olacağını görebileceksiniz. Güncel listeleri bizlerden talep edebilir ve vize ücreti ödemelerinizi 2021 yılı için ne kadar yapacağınızın yanıtını alabilirsiniz.

Transit vize sahibi olarak ne kadar süreyle hakkınızın olacağını belirleyecek bazı faktörler bulunmaktadır. Örneğin, Rusya’ya gidiş ve dönüş biletlerinizin, asıl gitmek istediğiniz ülkede geçerliliği bu faktörler arasında bulunacaktır. Diğer yandan uçuşlarınız için 3 günlük sürenin, karayolu ya da demir yolu seyahatleriniz için ise 10 gün sürenin tanımlanabileceğini belirtebiliriz.

Rusya’dan transit geçiş yapacağınızda havalimanında kalacağınız süre 24 saatten fazla değil ise vize almanıza gerek kalmayacaktır. Ancak bu süreyi aşacak olmanız durumunda ise transit vize başvurularını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Rusya Transit Vize Ücretleri 2021

Yıllara ve başvuru süreçlerine göre değişiklik gösteren vize ücretleri ile ilgili güncel bilgileri elde edebilmek için bizleri ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Giriş yapacağınız sayıya ve vize türlerine göre değişecek olan ücretler hakkında güncel bilgilere ulaşmanızı sağlıyoruz.

Sizler de tüm değerlendirmeleri gerçekleştirecek olan konsoloslukların talep edeceği ücretler hakkında bilgi sahibi olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Eğer vize başvurularınız vize reddi gibi bir yanıtla olumsuz olarak sonuçlanır ise bu durumda ücretlerin iadesi söz konusu olmayacaktır.

Rusya Transit Vize Evrakları 2021

 • Vize başvuru formunun eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
 • Fotoğrafların 2 adet ve biyometrik özelliklerde olması halinde geçerli olacağını aktarabiliriz.
 • Pasaportların 2 adet boş sayfasının vize basımı için gerekli olduğunu vurguluyoruz. Ayrıca 6 aydan daha uzun süreli olması ve 10 yıllık süreçte alınmış olması gerekmektedir.
 • Rusya’dan transit geçiş yapacağınızda, asıl gitmek istediğiniz ülkeye giriş yapacağınızı gösterir evrakların ibrazı gerekecektir.
 • Rusya için hangi tarihlerde giriş ve çıkış yapacağınızı gösteren uçak biletlerini ilave etmeniz gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortasını yaptırmanız zorunlu olmasa dahi tavsiye edilmektedir.

Bu gibi hususlarda sizleri bilgilendirecek olan ekiplerimizle birlikte hareket edebilirsiniz. Vizelerinizi alabilmeniz için gerekli olan tüm evraklarla ilgili güncel bilgileri sizler için aktarıyoruz. Ekiplerimizin yönlendirmesi sayesinde doğru adımları tam zamanında atacağınızın farkına varabileceksiniz. Bu sayede işlemlerinizin hızla gerçekleştirileceğini ve sizleri mağdur etmeyeceğini görmüş olacaksınız.

Sizlerden talep edilecek olan vize evraklarının eksik veya hatalı olması işlemlerinizi geciktirecektir. Bu nedenle çeşitli sorunlarla karşılaşma ihtimalinizi en düşük seviyelere çekebilecek donanıma sahip olan ekiplerimizi hemen arayabilirsiniz.

Rusya Yeşil Pasaport

Türkiye ve Rusya’nın 30 günü geçmeyecek şekilde vizesiz seyahatleri gerçekleştirmeleri için yeşil pasaport sahibi olmaları ile ilgili karar 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanmıştır.

Böylelikle vize başvurularını gerçekleştirmeden, bu süreler kapsamında Rusya’ya seyahatlerin mümkün olacağı kararlaştırılmıştır. Yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip olan ve böylelikle resmi pasaportları barındıran kişilerin vize almalarına gerek duyulmamaktadır. Yalnızca umuma mahsus bordo pasaporta sahip olan kişilerin vize almaları zorunludur.

Bordo pasaporta sahip olmanız halinde, şahsen başvuru yapmanız zorunlu değildir. Yetkili firmaların belgelerinizi yetkili kurumlara sunma hakkı bulunmaktadır. Böylelikle Rusya vizelerini alarak 30 günlük süreyle ülkede dolaşım hakkını elde edebilirsiniz.

Kısa ya da uzun seyahatlerinizden önce vize işlemlerinizi başlatabilmek için Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçmeniz mümkün olacaktır. Sizler de tüm işlemlerinizin hızlı bir şekilde sürdürülebilmesi için bu avantajlardan ve kolaylıklardan faydalanabilirsiniz. Bizleri ziyaret etmeniz halinde tüm sorularınıza yanıt bulabileceğinizi aktarıyoruz.

Rusya Yeşil Pasaport İle Seyahatler Vizeli Mi?

2021 yılında Rusya’ya yapacağınız seyahatlerde yeşil hususi pasaportunuzun bulunması halinde vize almanız zorunlu olmayacaktır. 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren yeşil pasaportu ile Rusya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerine başvurmalarına gerek duyulmamaktadır Sizler de bunun dışında kalan durumlarda, bordo pasaportlarınızla işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için bizleri arayabilirsiniz.

Rusya vizelerini alabilmek için güncel evrak listelerine ulaşmanızı sağlıyoruz. İhtiyaç duyduğunuz vize türlerine göre başvurularınızı gerçekleştirmenize olanak veriyoruz.

Hatasız ve eksiksiz bir biçimde hazırlayacağınız evraklarla birlikte konsolosluklara ibrazları gerçekleştirecek olan ekiplerimiz sayesinde sonuçlara kısa sürede ulaşabileceksiniz. Vize Ofisi merkezlerimiz, tarafınızdan gelecek olan dosyaları şahsen başvurmanıza gerek duymayacak ve zahmet vermeyecek şekilde ibraz edecektir.

Turistik, ticari, ziyaret, çalışma veya eğitim gibi amaçlarla başvurularınızı gerçekleştirirken geçerlilik sürelerine dikkat etmeniz gerekmektedir. 15 günden başlayarak 90 güne kadar değişen geçerlilik süreleri içerisinde seyahatlerinizi gerçekleştirebilmeniz için en uygun vize türünde başvurularınızı yapmanız gerekmektedir.

Bordo pasaporta sahip olmanız durumunda gerekli olan davetiyeleri elde ederek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yetkili makamların hazırlayıp onaylı bir şekilde ulaştıracakları evraklar sayesinde zorluk yaşamayacaksınız. İçeriğinde istenen bilgilerin yer alması halinde başvurularınız olumlu bir şekilde sürdürülecektir.

Başvurularınızı kişisel olarak yaptığınızda bu davetiyeleri elde etmeniz yaklaşık 1 ayı bulacaktır. Ancak Vize Ofisi merkezlerimizin, bu süreleri daha kısa bir zaman dilimi içerisinde tutabileceğini görebilirsiniz. Sizler de sorunsuz bir şekilde vize başvurularınızı gerçekleştirmek ve davetiyeleri en kısa sürelerde elde edebilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yeşil Pasaport İçeriği Nedir?

Kamu görevlilerinin ve eski bürokratların sahip olabileceği bir pasaport türüdür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bordo, yeşil, gri, siyah ve geçici olmak şartıyla sahip olabilecekleri toplamda 5 pasaport türü vardır.

Ancak her birisi farklı statülerde verilmekte olup, milli sınırları aşarak farklı ülkelere geçişlerde bazı muafiyetleri kazandırmaktadır.

Yetkili makamlardan temin edilebilecek olan bu pasaport türleri ile ilgili başvurularınızı gerçekleştirebilir ve bazı prosedürlere uymanız halinde sorunsuz bir şekilde elde edebilirsiniz.

Schengen ülkelerine ve bazı ülkelere 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz giriş hakkını elde etmenize olanak veren bir pasaport türü olarak yeşil pasaportları görebilirsiniz.

Ancak ülkelerin yasalarına göre bu sürelerin ve şartların değişebileceğini unutmamalısınız. Bazı ülkelere girişlerde yeşil pasaporta sahip olsanız dahi vize uygulamasından geçmeniz veya kapıda vize şartlarına uygunluğunuzun kabul edilmesi istenebilir.

Yeşil pasaportlara sahip olmak istediğiniz talep formunu, kimlik, fotoğrafı, öğrenci belgesi, pasaport ücretlerinin ödenmesi ve dekont, gerektiği durumlarda vasi kararı ya da muvafakatname, sağlık raporu şeklindedir. Emekliliğin ardından hangi şartlarda bu pasaportlara başvuru yapılacağının yanıtını ofislerimiz sayesinde alabilirsiniz

Rusya Elektronik Vize İşlemleri

Rusya ile Türkiye Cumhuriyeti arasında uygulanan vize işlemlerine bir yenisi daha 1 Ekim 2019 tarihiyle eklenmiştir.

Bu tarihten itibaren Rusya Federasyonu özellikle St. Petersburg ve Leningrad Bölgelerinin de içerisinde bulunduğu bazı alanlara seyahatlerde elektronik vize uygulamalarından faydalanılmasını mümkün hale getirmiştir.

Bu konuda açıklama büyükelçilik tarafından yapılmıştır. Ülkenin devlet başkanı Vladimir Putin’in 18 Temmuz 2019 tarihinde imzaladığı 347 sayılı kararname ile birlikte elektronik vize uygulamasının hayata geçirildiği aktarılmıştır.

Buna göre Türk vatandaşlarının veya Türkiye Cumhuriyeti’nde oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının bu bölgelere seyahatlerinde elektronik vize uygulamalarından nasıl faydalanabileceklerine dair detaylara yer verilmiştir.

 

Sizler de Rusya seyahatlerinizde ihtiyaç duyacağınız vize türlerine göre hangi işlemleri gerçekleştirmeniz gerektiğinin yanıtını Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla alabilirsiniz.

İşlemlerinizin hızla tamamlanabilmesi ve evrakların eksiksiz bir şekilde sunulması için bu hizmetlerin sizler için faydalı olacağını aktarabiliriz.

Yabancı uyruklu vatandaşların ya da Türk vatandaşlarının toplamda 10 bölgeyi kapsayacak biçimde seyahat etmeleri için elektronik vize almaları uygun görülmüştür.

St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne gitmek istediğinizde bu bölgelerin dışına çıkmadan adım atabilmek için başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi bölgelerde geçerli olacağının yanıtını alabileceğiniz çalışanlarımız, sizler için güncel evrak listesini ulaştıracaklardır.

Buna göre Rusya’da elektronik vizeleri alabilmeniz için hazırlamanız gereken güncel evraklarla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Vize ücretlerinin toplamda ne kadar ödenmesi gerektiğinden, güncel şartlarınıza göre değişecek olan rakamlara ve ek belgelere kadar pek çok detayı bizler sayesinde elde etmiş olacaksınız.

Primorsky Krai, Saklahin Oblast, Amur Region, Zabaykalsky Krai gibi toplamda 10 adet ülkede geçerli olabilen elektronik vize başvurularını gerçekleştirmeniz halinde bu bölgelerde kalmak üzere harekete geçebilirsiniz. Bunun dışındaki bölgelere geçiş hakkınızın ise bulunmayacağını aktarabiliriz.

Rusya Elektronik Vize Evrakları 2021

 • Seyahatiniz bitiminde ülkeye geri dönüş yapacağınız tarihten itibaren 6 ay daha geçerli olan pasaportlarınızla başvuruları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 • Alacağınız vize türüne uygun olarak hazırlayacağınız Rusya Vize Bilgi Formu’nun dosyalarınıza ilave edilmesi gerekmektedir.
 • Başvuruları gerçekleştirecek olan kişilerin 1 adet güncel olacak biçimde biyometrik fotoğrafları ibraz etmeleri gerekmektedir.

Sizler de bu vize türünü alarak yalnızca ofislerimizin bilgilendireceği bölgelerde seyahat etme hakkını elde edebilirsiniz.

Bu bölgelerin dışında ziyaret etmek istediğinizde diğer vize türlerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Elektronik vize uygulamasından faydalanarak yapmak isteyeceğiniz seyahatlerde yalnızca uçaklardan faydalanabilirsiniz.

Bu vizeyi aldıktan sonra 30 günlük süreçte yalnızca 8 gün süreyle kalma hakkınız bulunacaktır. Başvurularınızı eksiksiz ve tam olarak gerçekleştirmeniz halinde 3 ile 5 gün arasında sonuçları elde etmeniz mümkün olacaktır. Toplamda 2021 yılı itibariyle ödeyeceğiniz vize ücretleri 250 TL’ye ek KDV rakamıyla ortaya çıkmaktadır.

Sizler de kara, hava, yaya ya da deniz sınır kapılarında geçerli olacak vizelerinizle ilgili işlemlerin detayını Vize Ofisi merkezlerimizden öğrenebilirsiniz.

Yeşil ve gri pasaporta sahip olan kişilerin 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren vizesiz bir şekilde seyahat etme haklarının ardından elektronik vize uygulaması ile belirli bölgelere elektronik vize kapsamında ziyaret etme hakları tanınmıştır.

Bizleri arayarak veya mail üzerinden ulaşım sağlayarak alanında uzman olan danışmanlarımız sayesinde sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Rusya seyahatlerinizle veya elektronik vize başvurularınızla ilgili tüm sorunlarınızı bizlerle paylaşabileceğinize dikkat çekiyoruz.

Ofis yetkililerimiz sayesinde sizler de tüm süreçleri problemsiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İşlemlerinizin hangi şartlarda gerçekleşeceğinin yanıtını sizlerle paylaşmaya devam diyoruz.

Sorunsuz bir şekilde tamamlayacağınız süreçler sayesinde e-vize uygulaması ile hangi şehirlerde faydalanabileceğinizin yanıtını aktarmaya devam ediyoruz.

Rusya Gerekli Evraklar

Rusya vizeleri için başvuruları bordo pasaporta sahip olmanız halinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Turistik, ticari, çalışma, ziyaret, insani, transit ya da öğrenci vizesi başvurularınızda mevcut durumlarınıza ve mesleki şartlarınıza göre farklı belgelerin talep edilebileceğini vurgulamaktayız.

Sizler de gerekli evrakların listesine güncel olarak ulaşabilmek için bizleri arayabilirsiniz. Bu sayede telefon veya mail gibi iletişim yollarından tüm süreçlerle ilgili ücretsiz danışmanlık hizmetlerini sunmaktayız.

Rusya seyahatleriniz için gerekli olan evrakları öğrenmenizin ardından şahsen başvuru yapmadan dosyalarınızı bizlere gönderebilirsiniz. Vize Ofisi merkezlerimiz, konsolosluğun talep edeceği içeriklere karşı deneyimlerini ve tecrübelerini sizlerle paylaşacaktır.

Buna göre eksiklerin ve hataların olmaması için azami bir çabayı sarf edecektir. Sizler de bu kapsamda seyahatlerinizin amacına, mali durumlarınıza ve ülkeye geri dönüş yapacağınıza dair bilgileri ve belgeleri eksiksiz, tam ve birbiriyle uyumlu bir şekilde sunmanız halinde sonuçların olumlu olacağını görebilirsiniz.

 

Seyahat türlerine ve sürelerine göre değişen evrakların hazırlanması esnasında yaşanacak hataların çeşitli aksaklıklara ve maddi zararlara neden olacağını belirtebiliriz.

Vize reddi gibi bir durumda vize ücretlerinin yeniden ödenmesi söz konusu olacaktır. Yatıracağınız vize ücretleri iade edilmeyeceğinden, bu tür maddi zararların içerisine girmemek için ilk aşamalardan itibaren işini bilen profesyonel kişilerle birlikte hareket etmeniz gerekmektedir.

Seyahatlerinizi 30 gün süreli tek veya çift girişli olarak ya da 1 yıl süreli çok girişli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için pasaportlarınızın, kimlik ve sicil kaydı ile fotoğraflarınızın istenen özelliklerde olması gerekmektedir.

Başvuru formunu ve Voucher belgesini temin etmeniz gereken durumlar söz konusu olacaktır. Ayrıca Türkiye Vatandaşı olmayıp, oturum iznine sahip olan kişilerin bu durumu ispat etmesi beklenecektir.

Başvurularınızı gerçekleştirmenizin ardından yaklaşık 4 ile 7 iş gününde sonuçları almanız mümkün olacaktır.

Toplamda birden fazla kategoride değerlendirilecek olan başvurularınızla ilgili tüm süreçleri ofislerimiz üzerinden takip edebilirsiniz. Daha kısa sürede sonuç almak istediğinizde bizlerle iletişime geçmeniz ve ekspres vize uygulamalarına göz atmanız yeterli olacaktır.

Evraklarınızın geçerlilik sürelerinin devam etmesi ve konsolosluğun talep edeceği içeriklerde hazırlanması halinde sonuçlar beklediğinizden daha hızlı ve olumlu şekilde gelecektir. Çalışma vizelerinde, turistik veya ticari vizelerde, ziyaret vizelerinde ve diğer vize türlerinde sizleri bekleyen kaliteli hizmetlerimizle hemen buluşabilirsiniz.

Ayrıca bu belgeler içerisinde bulunması gereken vize ücretlerinin 2021 yılı için güncel bir şekilde yatırılması gerekmektedir. Vize ücretlerini etkileyen faktörleri merak ediyorsanız, bizleri arayabilirsiniz.

Başvuru formuna nasıl ulaşacağınızın yanıtını almak, vize ücretlerinin dekontlarını nasıl elde edeceğinizi öğrenmek ve güncel bilgilere sahip olabilmek için bizleri ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Pasaportlarınızın seyahat bitimi itibariyle belirli sürelerde geçerliliklerinin devam etmesi gerekmektedir. Bu süre genellikle 6 ay olup, bazı vize türlerinde daha da uzayabilmektedir. Bu nedenle sizler de seyahatlerinizi gerçekleştireceğiniz vize türlerine göre hareket etmelisiniz.

Baştan sona tüm faktörleri beraber değerlendirebileceğiniz ekiplerimiz sizleri yalnız bırakmayacaktır.

Belgelerinizin hazırlanması, randevularınızın oluşturulması, konsolosluğa ibrazların yapılması ve sonuçların alınmasının ardından pasaportlarınızın teslimine kadar ihtiyaç duyacağınız her bilgi için bizleri aramanız mümkün olacaktır.

Sizler de Rusya seyahatlerinizin tanınacak süreçlerde sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi adına bu kapsamda harekete geçebilirsiniz.

Transit vizelerin gerçekleşme şartlarından, davetiyelerin hangi kapsamlarda elde edilmesi gerektiğine kadar pek çok sorunuzu yanıtlıyoruz. Rusya’nın resmi kurumları tarafından hazırlanması gereken davetiyelerle ve daha fazlası ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Rusya Vize Ücret Bilgisi

Vize Ofisi merkezlerimizi arayarak öğrenebileceğiniz güncel bilgilerden birisi de Rusya vize ücretleri hususunda olacaktır.

Belirli dönemlerde değişiklik gösterebilen ve vize türüne göre değişen ücretlerle ilgili olarak bizleri ziyaret edebilirsiniz. Sizler de giriş çıkış yapacağınız sayılara ve vize talep gerekçelerinize göre ödemeniz gereken ücretlerle ilgili olarak bizleri arayabilirsiniz.

Vize harç bedellerinin yanı sıra servis ücreti ile hizmet bedelleri toplanarak ortaya çıkacak olan tutara göre hareket edilmektedir. Konsolosluğun bu taleplerini yerine getirdikten sonra elde edeceğiniz dekontu dosyanızda bulundurmanız gerekmektedir.

Ancak Rusya vize reddi başlığımızda belirtmekte olduğumuz maddeleri inceleyerek vize reddi almamak adına dikkatli olmalısınız. Aksi halde seyahat amaçlarınızın dışında başvuruların yapılması ya da eksiklerin olması gibi nedenlerden dolayı başvurularınızın reddedilmesi halinde ödeyeceğiniz tutarların yanacağını unutmamalısınız. Turistik, ticari, insani, ziyaret, öğrenci ya da transit vize kategorilerinde Rusya seyahatlerinizi gerçekleştirmek istediğinizde mevcut vatandaşlığınıza göre farklı ücretleri ödemeniz gerekebilir.

Eğitim, çalışma ya da buna benzer sebeplerden dolayı daha uzun süreyle konaklama hakkını elde etmek istediğinizde fiyatlar, kısa süreli seyahat başvurularınızdaki fiyatlardan daha yüksek olacaktır. Güncel ücret bilgilerini elde edebilmek için adreslerimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Şahsen başvurmadan, ofislerimiz aracılığıyla randevuların oluşturulması neticesinde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Güncel içeriklerle hazırlayacağınız dosyalarınız konsolosluklara Vize ofisi merkezlerimiz sayesinde ulaştırılacaktır. Ekiplerimize kargo ile gönderimini sağlayacağınız evraklarda herhangi bir eksiğin ve hatanın yer almaması adına harekete geçilecektir.

Başvurularınızı gerçekleştirdiğiniz tarihlerin resmi günlere gelmesi ya da yoğunluğun yaşandığı dönemlerde gerçekleşmesi halinde sonuçlanma süreleri uzayabilmektedir.

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde sonuçlanabilen başvurularınızın, daha geç süreçte olumlu veya olumsuz yanıtta gelebileceğini söyleyebiliriz. Bu nedenle incelemelerin detaylı bir şekilde gerçekleştirilmesinde ekiplerimizin faydalı çalışmalarından yararlanabileceksiniz.

Daha kısa sürede sonuç almak istediğinizde ekstra ücretleri ödeyerek ekspres vize uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Yaklaşık 1-3 iş günü içerisinde hızlandırılmış bir biçimde vizelerinizi almanız mümkün olacaktır. Sizler de ekstra hangi tutarları ödemeniz halinde bu kapsamda olacağınızın yanıtını alabilmek için ekiplerimizi arayabilirsiniz.

Sabit olmayan ücretleri yıllara, seyahat türlerine ve türelerine, giriş sayılarına ve işlem sürelerine göre toplamda ne kadar ödeyeceğinizi sizlerle paylaşıyoruz. İşlemlerinizi başlatmadan önce yatırmanız gereken bu tutarlar, herhangi bir aksilik durumunda geri ödenmeyecektir.

Vize ücretlerinin başkasına satılması ya da devredilmesi mümkün olmayacaktır. Rusya seyahatleriniz için, seyahat türüne göre ödeyeceğiniz vize ücretlerini başka seyahatlerinizde ya da başvurularınızda kullanamayacağınızı aktarmaktayız.

Sizler de en iyi şekilde ve en hızlı biçimde sonuç alabileceğiniz Vize Ofisi merkezlerimiz üzerinden harekete geçebilirsiniz.

Böylelikle Turistik, ticari, ziyaret, çalışma, eğitim veya evlilik gibi sebeplerden dolayı farklı sürelerde Rusya’da bulunmak istediğinizde gerekli detayları bizlerden alabilirsiniz. Evraklarınızın eksiksiz bir şekilde sunulmasından, vize onayı alınması halinde pasaportlarınızın teslimine kadar pek çok aşamada sizleri memnun edecek sonuçlarla karşılaşabileceksiniz.

İletişim bilgilerinden bizlere ulaşarak tüm sorunlarınızı çözüme ulaştırmanız mümkün olacaktır. Uzman danışmanlarımızın yönlendirmesi sayesinde atacağınız adımların hatasız ve doğru olacağını görebileceksiniz. 3 aylık süreçlerde veya 1 yıllık olarak alınması gereken vize türlerinde ücretlerin farklı olacağını aktarabiliriz. Toplamda ne kadar tutarın yatırılması gerektiğini sizlerle paylaşacak olan ekiplerimiz sayesinde herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

18 yaşından küçük olan başvuru sahiplerinin tüm masrafları için aile bireylerinin sponsorluğu kabul edilirken, davetiyelerle başvuru yapmanız halinde ise sponsor olacak kişilerin bilgileri yer alacaktır.

Rusya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 6 – rusya vize ucreti

Rusya Vize Reddi

Vize Ofisi merkezlerimiz Rusya vize başvurularınızın her sürecinde sizleri bilgilendirecektir. Vize süreçlerinizin olumsuz sonuçlanması vize reddi olarak adlandırılmaktadır.

Resmi pasaporta sahip olan kişilerin dışında bordo pasaport sahiplerinin başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Ekiplerimizle iletişime geçerek güncel evraklara ulaşan başvuru sahiplerinin şahsen başvuru yapmasına gerek kalmadan işlemleri başlatılmaktadır.

Seyahat türüne göre değişen bazı ek belgelerin talep edilmesi söz konusudur. İşte tüm bu içeriklerde hatalı ve eksik bilgi veya belgelerin olması halinde veya daha farklı çok sebepten başvurular olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Rusya Vize Reddi Sebepleri Nelerdir?

Vize başvurunuzu onaylama veya reddetme yetkisi sayede konsolosluklarda veya büyükelçiliktedir. Vize kriterlerinin belirlenmesinde yine aynı kurumun etkin bir rol oynadığını görebilirsiniz.

İstenen kriterlerde hazırlanmayan dosyaların vize reddi ile sonuçlandığını aktarabiliriz. Sizler de böyle bir yanıtı alma ihtimalinizi düşürecek olan profesyonel desteklerimizden faydalanabilirsiniz.

 • Başvurularınızda hazırlayacağınız evraklar seyahat türüne göre değişmektedir. Ancak hatalı bir şekilde hareket etmeniz ve seyahat çeşidini net olarak belirtmemeniz, sizleri olumsuz bir sonuca sürükleyecektir. Belge ve bilgilerinizdeki tutarsızlıkların, seyahat amaçlarınızın farklı olmasından kaynaklanması halinde sizleri yönlendirecek olan ekiplerimiz aracılığıyla bu hataları düzeltmeniz mümkün olacaktır.
 • Hangi vize türü için başvuru yapıyorsanız, buna uygun hareket etmelisiniz. Başvuru sahiplerinin turistik vizeleri alarak ticari faaliyetlerde bulunması neticesinde hukuki ve cezai birtakım işlemlerin başlatılabileceğini aktarıyoruz. Bu nedenle faaliyetlerinizin vize türlerinin dışında olmaması gerekmektedir. Bir sonraki vize başvurunuzun da olumsuz etkilenmemesi adına bu noktalarda dikkatli olmanız gerekmektedir.
 • Pasaportlarda, kimliklerde ve başvuru formu gibi belgelerde tüm bilgilerin birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir. Çelişen ifadelere yer verilmesi halinde başvurular olumsuz neticelenmektedir. Bu nedenle kişilerin vize başvuru formunu hazırlarken titizlikle davranması gerekmektedir. Sizleri bu hususlarda bilgilendirecek olan ekiplerimizden gerekli destekleri almanızın mümkün olacağını hatırlatıyoruz.
 • Kurallara aykırı olan beyanların vize sonuçlarında olumsuz etkiye neden olacağını unutmamak gerekmektedir. Eksiksiz, hatasız ve doğru içeriklerle hazırlanması gereken vize formundaki tüm detayları bizlerle paylaşabilirsiniz. Deneyim sahibi olmadığınız durumlarda, sizleri yönlendirecek olan ekiplerimize telefon veya mail üzerinden ulaşmanız mümkün olacaktır.
 • Seyahatlerinizin bitiminde ülkeye geri dönüş yapacağınızı ispatlayıcı belgelerin eksik olması vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır. Bu durumda uçak bileti rezervasyonlarınızla ilgili olarak veya Voucher rezervasyonlarınızın iptali durumunda başvurularınız onaylanmayacaktır. Sizleri bu hususlarda bilgilendirecek olan ekiplerimiz, rezervasyonları seyahat tarihlerinize uygun olarak yapmanız için yönlendirecektir.
 • Rusya Konsolosluğu’na ödemenizi yapmanız gereken vize harç bedelleri ile ilgili olarak dekontları elde etmelisiniz. Eğer başvurularınız ret yanıtı ile gelirse bu durumda vize ücretlerinizin iadesi söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle doğru içeriklerle başvuru yapmalı ve maddi açıdan zarara uğratacak olan bu süreçlerden kurtulmalısınız.
 • Başvurularınızın reddedilmesi halinde beklemeden yeniden başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. Aynı zamanda karara itiraz etme hakkınızı da olacağını aktarabiliriz. Sizler de tarafınıza ulaştırılacak olan ret mektuplarında belirtilecek nedenlere göre harekete geçebilirsiniz. İtiraz edebileceğiniz süreçlerle ilgili sizleri bilgilendirecek olan ekiplerimiz, hatalı bilgi girişlerinin düzeltilmesinde yardımlarını esirgemeyecektir.

Evrakların toplanmasından, randevuların alınmasına ve konsolosluklara sunulmasına kadar geçecek olan süreçte daima sizinle birlikte hareket ediyoruz.

İşlemlerinizin hızla tamamlanması ve sonuçların büyük oranda vize onayı ile gelmesi için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Temsilcilerimizin deneyimlerinden faydalanarak sizler de bu süreçleri olumlu ve başarılı bir şekilde atlatabilirsiniz.

Vize onayı yanıtının gelmesi halinde pasaportlarınızın adreslerinize tesliminin kısa sürede gerçekleşeceğini aktarabiliriz.

Sizler de hızlı ve doğru bir şekilde bu süreçleri nasıl yaşayacağınızın yanıtını alabilmek için ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman olan ekiplerimiz tüm sorularınızı kısa sürede ve doğru bir biçimde yanıtlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×

  Vize İşlemleri