• info@vizeofisi.com Türkiye
 • 0850 228 4353
Senegal Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Senegal Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

 • 21
 • 0
 • Senegal Vizesi
İçindekiler

Senegal’e ziyaret gerçekleştirmek istiyorsanız her şeyden önce Senegal Vizesi alma sürecine çok iyi derecede hakim olmanız gerekmektedir.

Zira Senegal için vize alma süreciyle ilgili çeşitli çelişkili bilgiler bulunmaktadır. Öyle ki, kimi kaynaklar Senegal vizesi şartlarından muaf olmayan hemen hemen herkesin Varışta Senegal Vizesi alabileceğini iddia etmektedir.

Bir diğer bilgi ise yabancı vatandaşların seyahat etmeden önce vize alması gerektiğidir. Senegal diplomatik misyonlarının web sitelerinin çoğunda seyahatten önce vize alınması gerektiği bilgisi yer almaktadır.

Bu çelişkiler nedeni ile seyahat esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına yapılması gereken en sağlıklı işlem ve Senegal Vizesi almanın en güvenli yolu, giriş koşullarını araştırmak için en yakın Senegal diplomatik misyonuna başvuruda yapmaktır.

Senegal Vizesi Gerekli Evraklar 2021

Senegal Vizesi Gerekli Evraklar 2021

Senegal’i ziyaret etmek istiyorsanız Senegal Vizesi’ne başvuru işlemi gerçekleştirmeli ve bu başvurunuz esnasında başvurularınızı destekleyen aşağıdaki gibi belgeler sunmalısınız:

 • Senegal Vize Başvuru Formunun iki nüshası gerekmektedir.
 • Senegal Vizesi almak için pasaportunuz olmalıdır. Ayrıca pasaportunuz en az altı ay daha geçerli olmalıdır ve pasaportunuzda en az iki boş sayfası olması gerekmektedir.
 • Senegal Vizesi gereksinimleri kapsamında istenen belgelerden biri de pasaportunuzun kişisel bilgiler sayfasının ve önceki vizelerin fotokopileridir.
 • Pasaport boyutunda iki resim gerekmektedir.
 • Konaklama kanıtı da istenen belgeler arasındadır. Bu bağlamda Senegal’de otelde kalacaksanız otel rezervasyonunu, bir evde kalacaksanız ev sahibi davet mektubunu konaklama kanıtı olarak sunabilirsiniz.
 • Uçak biletinizin fotokopisi veya biletin rezervasyon belgesi de istenen belgeler arasında yer almalıdır.
 • Ayrıca Senegal, yeterli mali kaynağa sahip olup olmama durumunuzu da öğrenmek istemektedir. Bu nedenle yeterli mali fona sahip olduğunuz kanıtlamanız gerekmektedir.
 • Senegal Ticari Vizesi’ne başvuru yapmak istiyorsanız Senegal şirketinden davet mektubu veya Sponsorluk Mektubu’na sahip olmalısınız.
 • Sarıhumma Aşısı. Bu gereksinim tüm büyükelçilikler veya konsolosluklar tarafından zorunlu tutulmamaktadır. Ancak sarıhumma aşısının yapılması tavsiye edilmektedir.

Tüm bunlara ek olarak istenen bu belgelerin dili İngilizce veya Fransızca olmalıdır.

Senegal Vizesi Alma İşlemi

Senegal’e seyahat etmeyi planlıyorsanız Senegal Vizesini yurtdışındaki Senegal elçiliklerinden veya konsolosluklarından birinden almanız gerekmektedir. Bu, Senegal diplomatik misyonlarından bir tanesidir. Elbette bu süreç ülkeden ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Ancak Senegal Vizesi başvuru sürecinin ana hatlarına değinecek olursak, genel hatları ile şu şekilde olduğunu iletebiliriz:

 • Senegal Vizesi alma işlemi kapsamında yapılması gereken ilk işlem randevu almaktır. İstenen ve beklenen özel gereklilikler hakkında bilgi almak için Senegal elçiliği veya konsolosluğuyla iletişime geçmeniz gerekmektedir.
 • Bu işlemin ardından yapmanız gereken ise gerekli belgeleri toplamaktır
 • Sonraki aşamada toplamış olduğunuz gerekli belgeleri göndermeniz beklenmektedir. Başvuru ve belgeleri şahsen gönderme işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi posta yolu ile de göndermeniz olasılık dahilindedir.
 • Son olarak, vizenin işleme alınmasını bekleyebilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin ardından vizenizin onay alması durumunda vizenin verildiği ülkeye girmek için kullanabilirsiniz.

Senegal Vizesinin Sonuçlanma Süresi

Senegal Vizesi almayı planlıyorsanız Senegal Vizesi’nin işlenmesinin net bir tarihi ve süresi yoktur. Çünkü Senegal vizesi için başvuru işlem süresi ülkeye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kimi diplomatik misyonlar Senegal vizesi işlenme süresini 2-3 gün olarak belirtmektedir.

Ancak bir hafta veya daha uzun sürme ihtimali de vardır. Tüm bunlar göz önüne alınacak olursa, özellikle de Senegal Vizesi gibi mevcut bilgi eksikliğinin olması durumunda Vize başvuru sürecini erken başlatmak her zaman iyi bir fikirdir ve en sağlıklı sonucu verecektir.

Tüm bunlara ek olarak posta yoluyla Senegal vizesine başvurmanız gerekebilir. Elbette başvurunuzun teslim edilmesi ve onaylanması durumunda vizenin alınması için harcanan süre de işlem süresini doğrudan etkileyecektir.

Senegal Vizesi Süresi

Senegal Vizesi’nin süresine gelecek olursak, Senegal vizesinin en fazla 90 gün için verildiği bilinmektedir. Fakat bu durum vizeyi veren makamın takdirine kalmıştır. Vize veren makama göre değişmekle birlikte 90 günden daha az bir süre için de vize verilebilir.

Belirtilmiş olan 90 gün aynı zamanda vizeden muaf olan bir ülkede olmanız durumunda Senegal’de vizesiz kalmanıza izin verilen gün sayısını ifade etmektedir.

Vizeye İhtiyaç Olmadığı Durumlarda Senegal’e Nasıl Seyahat Edilir?

Kimi durumlarda Senegal’e giriş yapabilmek için Senegal Vizesi’ne ihtiyacınız olmayabilir. Ancak bir problem ile karşılaşmamak adına Senegal için vizeye ihtiyacınız olmasa bile, Senegal Vizesi’ne sahip olmalı giriş noktasında göçmenlik memurlarına yine de gösterebilmelisiniz. Vizesiz bir şekilde Senegal’e giriş yapabilmek için ise:

 • Giriş damgası için kullanılmak üzere en az bir boş sayfa içeren bir pasaporta sahip olmalısınız.
 • Senegal’de kalacağınız süre boyunca konaklayacağınız yeri kanıtlamanız istenmektedir.
 • Dönüş uçak bileti veya ileriye dönük seyahat için bir bilet istenen belgeler arasındadır.
 • Olması durumunda davet mektubunuzu ve sponsorluğunuzu belgelemeniz gerekmektedir.
 • Son olarak Sarıhumma Aşısının Kanıtı gerekecektir.

Senegal’i Ziyaret Etmek Ne Kadar Güvenlidir?

Senegal’i görmek istiyorsanız ancak güvenlik noktasında çekinceler yaşıyorsanız, ülkenin gezginler için büyük bir risk oluşturmadığını belirtmekte fayda vardır. Ülkede siyasi bir çatışma olmadığı gibi yakın zamanda ülke sınırları içerisinde herhangi bir terör saldırısı da olmamıştır.

Senegal her ne kadar terör ve siyasi anlamda güvenli bir ülke olsa da kaçakçılık ve soygun gibi sokak suçları, özellikle kentsel alanlarda ve turistlerin daha çok uğrak yerlerinde meydana gelme eğilimindedir. Bu durum göz önünde bulundurulduğu zaman, dikkatli olmanız sizin yararınıza olacaktır. Ancak tüm bunlara rağmen bilmeniz gereken diğer bir bilgi ise sokak suçlarının, diğer birçok ülkeden daha yüksek bir düzeyde olmadığıdır.

Senegal’de Nereler Ziyaret Edilir?

Senegal’e gitmeden önce mutlaka bilmeniz gereken bilgilerden biri de ülke sınırları içerisinde nereleri ziyaret etmeniz gerektiğidir. Hangi amaçla olursa olsun, Senegal’de bulunmanız durumunda aşağıda belirtilmiş olan popüler alanları ziyaret etmeniz şiddetle tavsiye edilmektedir:

 • Rebta Gölü. Rebta Gölü Pembe Göl olarak da bilinmektedir. Bu göl, Dakar’ın yaklaşık olarak 1 saatlik mesafesinde ve kuzeyindedir. Göle Pembe Göl isminin verilmesinin nedeni yüksek miktarda tuz içeriği ve bakteriye sahip olması nedeni ile karakteristik bir pembemsi renge sahip olmasıdır.
 • Dakar. Dakar, Senegal’in başkentidir. Aynı zamanda doğal canlılığı ile tanının başkenti mutlaka ziyaret edilecek olan yerler listesine dahil etmelisiniz. Dakar’a gidecek olursanız özellikle pazarını ve Afrika Sanatları Müzesi’ni görmelisiniz.
 • Goree Adası. Goree Adası Senegal’deki en popüler turistik yerlerden biridir. Senegal’i ziyaret etmeniz durumunda gitmeniz gereken yerlerden biri olan bu ada son derece tarihi bir öneme sahiptir. Ayrıca Goree Adası’nın bir zamanlar köle ticaret merkezi olduğu da unutulmamalıdır.
 • Petite Cote ve Cap Skirring. Plajda dinlenmekten ve vakit geçirmekten hoşlanan biri olmanız durumunda CAp Skirring ile Petite Cote Senegal’de gidilebilecek en güzel yerler arasında yer almaktadır.
 • Saloum Deltası Milli Parkı. Senegal denildiği zaman hiç kuşku yok ki akla ilk gelen yerlerden biri de Saloum Deltası Milli Parkı’dır. Adında da anlaşılacağı üzere burası 150.000 dönümünün su olduğu 440.000 dönümlük bir milli parktır. Saloum Deltası Milli Parkı’nın en önemli özelliği ise bu alanın bir UNESCO Dünya Mirası Alanı olmasıdır.
 • Senegal Nehri. Senegal Nehri bir zamanlar altın nehri olarak da adlandırılmakta ve bilinmekte idi. Bunun nedeni bu nehrin geçmişte büyük miktarlarda altın taşıma özelliğine sahip olmasıydı. Senegal’i ziyaret edecek olursanız bu nehri de görmeniz şiddetle tavsiye edilmektedir.

 

Senegal Vizesi Hakkında

Batı Afrika ülkelerinden biri olan Senegal, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talebinde bulunmaktadır. Bordo, yeşil ve gri pasaport sahiplerinin Senegal’e düzenledikleri seyahat planları kapsamında vize başvurusunda bulunmaları elzemdir.

Yalnızca diplomatik pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşlarından Senegal için herhangi bir vize talebinde bulunulmamaktadır. Senegal için gümrük kapılarında da vize alım işlemleri uygulanıyor fakat bu prosedür her daim geçerli olmayabiliyor. Bundan dolayı da Senegal vize ofisi aracılığı ile Senegal vizesine başvuruda bulunmanız tavsiye ediliyor.

Senegal Vizesi Başvurusu İçin İlk Adım

Senegal için vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle Senegal vize ofisine gelerek vize başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Vize başvuru formunun detaylı bir şekilde doldurulması ile Senegal vizesi için ilk işlem gerçekleştirilmiş oluyor.

Vize başvuru formunda yer alan “seyahat amacı” ibaresinin doğru bir şekilde doldurulması ile Senegal için almanız gereken vize çeşidi de şekillendirilmiş oluyor. Bundan dolayı vize formunda yer alan seyahat amacı maddesinin net bir şekilde ve tamamen doğru bilgilere dayandırılarak doldurulması oldukça önemlidir.

Vize başvuru formunun özenle doldurulmasından sonra sıra Senegal vizesi için gerekli belgelerin toplanma aşamasına geliyor.

Senegal Vizesi Belgelerinin Beyan Süreci

Senegal vize ofisi aracılığı ile yapacağınız vize başvuruları için vize ofisi temsilciniz tarafından size gerekli belgelerin kapsamlı bir listesi sunulmaktadır. Belge listesi kapsamında bulunan her bir maddenin dikkatlice okunup gerekli belgelerin toparlanıp dosyalanarak ibraz edilmesi gerekmektedir.

Belge ibrazı sürecinde yaşanan herhangi bir aksilik durumunda vize başvurunuz reddedilebilir. Dolayısıyla belge beyanını dikkate alarak eksiksiz bir dosya hazırlamanız önerilmektedir. Belge listesinde bulunan belgelerin güncel tarihli olması ve kesinlikle doğru bilgileri içermesi de oldukça önemlidir. Aksi durumlarda vize başvuru süreci olumsuz sonuçlanacaktır.

Senegal vize çeşitlerine göre beyan edilmesi gereken belgeler arasında ekstralar olabilir. Hatta bazı durumlarda Senegal Konsolosluk makamı tarafından bazı ek belgelerin de ibraz edilmesi istenebilir. Böyle bir durumda Senegal vize ofisi temsilciniz ile iletişime geçmeniz faydalı olacaktır. Senegal için vize prosedürleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Senegal Vize Başvurusu Takip Süreci

Senegal vize ofisi kapsamında başvuracağınız vize çeşitleri için takip hizmeti ile vizenizin son durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Senegal vize çeşitleri için ortalama onay süresi 10 iş günü içerisindedir. Fakat bu süre bazı istenmeyen durumlar sebebi ile uzayabilir. Böyle bir durumda mağduriyet yaşamamak adına seyahat planınızdan 1 ya da 2 ay öncesine vize başvurusunda bulunmanız önerilmektedir.

Senegal vize başvurusu takip sürecinde vize ofisi temsilciniz ile görüşebilirsiniz. Bu süreçte vizenizin hangi aşamada olduğunu öğrenerek seyahat planınızı oluşturmanız önerilmektedir. Vize başvurunuzun olumlu ya da olumsuz onaylandığı durumlarda da vize ofisi temsilciniz sizinle iletişime geçecektir.

Senegal Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Bazı politik ya da diplomatik sebeplerden dolayı Senegal vizesi başvurularınız olumsuz sonuçlanabilir. Bunun yanı sıra başvuru sürecindeki eksiklikler ya da problemler de Senegal vizesi başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Böyle bir durumla karşılaşıldığından başvuruda bulunan kişilerin itiraz hakları bulunmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz yanıt aldığı süre kapsamında yaklaşık 28 gün içerisinde itiraz dilekçenizi konsolosluk makamına sunabilirsiniz. Senegal Konsolosluk makamına itiraz dilekçenizi e – posta ya da faks yolu ile sunmanız mümkündür.

Vizeniz belge eksikliği durumundan kaynaklı ret cevabı aldıysa eksik belgeleri de bir an evvel konsolosluk makamına sunmanız gerekecektir. Böyle bir durumda eski belgelerinize ulaşmak ya da vize harcınızı geri almak ne yazık ki mümkün değildir.

Senegal Ticari Vize İşlemleri

Batı Afrika ülkelerinden biri olan Senegal için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ticari Vize başvurusunda da bulunabiliyorlar.

Kısa süreli vize çeşitlerinden biri olan Ticari Vize ile Senegal ülke sınırları içerisinde ticari faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Senegal vize ofisi vasıtası ile gerekli olan Ticari Vize başvurularınızı da tamamlayabilirsiniz. Özel bir vize olan Ticari Vize için işleyen prosedür de diğer vize çeşitlerine göre biraz farklıdır.

Senegal Ticari Vize Nedir?

Senegal ülke sınırları içerisinde gerçekleşen iş toplantıları, kısa süreli iş ortaklıkları, fuar etkinlikleri ya da seminerler gibi ticari faaliyet içeren durumlara katılmak için bu vizeye başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Senegal vize ofisi ile Ticari Vize başvurularınızı yaparak vize takip sürecine geçebilirsiniz. Ticari Vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin Senegal’de bulunan yasal bir iş kurumundan gelen davet mektubunu da beyan etmeleri zorunludur.

Senegal Ticari Vize kapsamında ülke içerisinde 90 güne dek ticari faaliyet gösterme ve konaklama hakkına da sahip olabilirsiniz. Bu bağlamda özellikle çalışan ya da şirket sahibi kişilerin bu vizeye başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Kısa süreli vizeler arasında yer alan Ticari Vize için vizeofisi.com sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

Senegal Ticari Vize Başvuru Formu

Senegal için Ticari Vize talebinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Senegal vize ofisi aracılığı ile başvuruda bulunmaları gerekiyor. Bu süreçte de ilk olarak vize ofisine gelerek bir vize formunun doldurulması bekleniyor.

Vize formunda bulunan “seyahat amacı” kısmına ticari faaliyetlerde bulunacağınıza yönelik gerekli açıklamaların anlaşılır bir şekilde yapılması bekleniyor. Böylece açıklamış olduğunu seyahat amacı ile Ticari Vize başvurusunda bulunabileceğiniz anlaşılıyor.

Senegal Ticari Vize Belge Beyanı Süreci

Vize formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmasından sonra süreç sizi Ticari Vize için gerekli olan belgeleri beyan edeceğiniz bir yola getiriyor. Belge beyanı konusunda Senegal vize ofisi temsilciniz sizinle ortak olarak çalışmaktadır. Vize ofisi temsilciniz tarafından size Ticari Vize için gerekli olan belgelerin kapsamlı listesi sunulacaktır.

Belge listesinde yer alan her bir maddenin eksiksiz olarak uygulanması çok önemlidir. Belge beyanı aşamasında herhangi bir problem yaşanması durumunda vize başvurunuz reddedilmektedir. Vize başvurularının olumsuz sonuçlandığı en yaygın durumlardan biri olan eksik ya da sahte belge beyanı konusunda dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Senegal Ticari Vize İçin Gerekli Belgeler

Senegal için Ticari Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin bazı belgeleri doğru ve güncel bilgiler ile beyan etmeleri zorunludur.

Ticari Vize için ibraz edilecek belgelerin başında; pasaport, kimlik fotokopisi, Senegal’de bulunan bir iş kurumundan gönderilen davet mektubu, Ticari Vize başvuru formu, Ticari Vize talep dilekçesi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, seyahat sağlık sigortası, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerini içeren belgeler gelmektedir.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü ve iş yerinden alınan katılım ya da izin belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; vergi levhası, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi ve faaliyet belgesi gibi belgelerin de ibraz edilmesi zorunludur.

Senegal Ticari Vize takip Süreci

Senegal Ticari Vize başvurularında takip süreci de önemli bir adımdır. Bu süreçte Senegal vize ofisi temsilciniz ile iletişime geçerek vize başvurunuzun son durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vize ofisi temsilciniz de vizenizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması halinde size gerekli olan bilgileri aktaracaktır.

Ortalama bir Ticari Vize onay süresi 7 ila 10 iş günü içerisinde sonlanmaktadır. Fakat bazen bu süreç 1 ya da 1,5 ay civarında da uzayabilir. Bu konuda temkinli davranmalı ve seyahat planınızdan 1 – 2 ay önce vize başvurusunda bulunmalısınız.

Senegal Turistik Vize İşlemleri

Batı Afrika’nın en egzotik ülkelerinden biri olan Senegal için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talebinde bulunulmaktadır. Senegal’e düzenleyeceğiniz turistik geziler kapsamında Türkiyeli vatandaşların Turistik Vize başvurusunda bulunmaları gerekiyor.

Yeşil, bordo ya da gri pasaport sahiplerinden turistik geziler kapsamında vize talep edilebiliyor. Bu durum yalnızca diplomatik pasaport sahipleri için aksi yönde gelişmektedir. Senegal Turistik Vize ile ülkede 90 gün ikamet etme hakkına sahip olabilirsiniz. Vize işlemlerinize de Senegal vize ofisi aracılığı ile başlayabilirsiniz.

Senegal Turistik Vize Nedir?

Senegal için Turistik Vize, ülke sınırları içerisinde 90 güne dek konaklama imkanı sağlayan bir vize çeşididir. Kısa süreli vizeler grubunda yer alan Turistik Vize için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Diplomatik pasaport harici diğer tüm pasaport çeşitleri için geçerli olan bu vize çeşidi ile ülke içerisinde turistik bir seyahat planı oluşturabilirsiniz.

Senegal vize ofisi aracılığı ile Turistik Vize başvurusunda da bulunabilirsiniz. Senegal ile ilgili diğer tüm vize çeşitleri için de vizeofisi.com sitesine göz atmanız faydalı olacaktır.

Adım Adım Senegal Turistik Vize Başvuruları

Senegal vize ofisi vasıtası ile Turistik Vize başvurusunda bulunmanız mümkün kılınıyor. Bunun için de ilk önce vaize ofisine gelerek bir başvuru formu doldurmanız bekleniyor. Başvuru formunun eksiksiz ve tamamen doğru bilgiler ışığında doldurulması vize onay süreci bakımından da büyük önem taşıyor.

Vize formunda yer alan “seyahat amacı” kısmına turistik faaliyetlerde bulunulacağı hakkında bazı detayların işlenmesi gerekmektedir. Buna göre başvuruda bulunacağınız vize çeşidi Turistik Vize olarak şekillenecektir.

Vize formunun doğru bir şekilde doldurulmasından sonra süreç sizi belge ibrazına yönlendirmektedir.

Senegal vize ofisi temsilcileri tarafından Turistik Vize için ibraz edilmesi zorunlu olan belgelerin listesi tarafınıza sunulmaktadır.

Bu belge listesinde yer alan her bir belgenin güncel ve doğru bilgiler ile ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu konuda vize ofisi temsilcinizden yardım alabilirsiniz.

Belge ibrazında yaşanan problemler ya da aksaklıklar Turistik Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Dolayısıyla belge beyanı konusunda özenli davranmanız oldukça büyük önem taşımaktadır.

Belge beyanının hemen ardından Senegal Turistik Vize takip süreci başlatılır. Bu süreçte Senegal vize ofisi temsilciniz sizi istekleriniz dahilinde bilgilendirecektir.

Senegal vizesi onay süreci yaklaşık olarak 1 hafta ila 10 iş günü arasında değişmektedir. Fakat bazı durumlarda bu süre uzayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmaya yönelik çeşitli önlemler alabilirsiniz. Örneğin Senegal için turistik gezi planınızı vize başvurusuna bulunduktan 1 ya da 1,5 ay sonrasına yapabilirsiniz.

Senegal Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Senegal için Turistik Vize başvurusunda bulunan kişilerin bazı evrakları beyan etmeleri zorunludur. Bu evrakların başında; pasaport, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası, 2 adet biyometrik fotoğraf, Turistik Vize başvuru formu, Turistik Vize talep dilekçesi, konaklama ve uçak rezervasyon bilgileri yer almaktadır.

Başvuru sahibi çalışan ise; SGK hizmet döküm belgesi, maaş bordrosu ve iş yerinden alınan izin belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi ve vergi levhası,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Senegal turistik seyahati boyunca sponsor olacak kişilere ait kimlik ve finansal bilgileri içeren belgeler,

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Senegal turistik seyahati boyunca sponsor olacak olan kişilere ait kimlik ve finansal bilgileri içeren belgelerin de beyan edilmesi zorunludur.

Senegal Oturum İzni

Uzun süreli vize grubunda yer alan ve Batı Afrika ülkesi Senegal’de uzun süreli ikamet hakkı tanıyan oturum iznine Senegal vize ofisi aracılığı ile başvurabilirsiniz.

Kısa süreli vize çeşitlerinden farklı olarak 90 günden daha fazla ikamet hakkı tanıyan oturum izni için bazı kriterleri de sağlıyor olmak gerekiyor. Oturum izni hakkına sahip olmak isteyenlerin diğer kısa süreli vize çeşitlerine göre daha geniş kapsamlı bir belge dosyası da oluşturması bekleniyor.

Senegal Oturum İzni Nedir?

Senegal için oturum izni, uzun süreli konaklama imkanı sağlayan bir vize çeşididir. Bu vize çeşidi sınırlı bir süreyi kapsıyor da olsa bazı durumlarda uzatılabilir.

Oturum izni başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Senegal ülke sınırları içerisinde ikamet edecekleri süre zarfı boyunca ekonomik olarak herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklarını da beyan etmeleri beklenir.

Diğer vize çeşitlerine oranla daha geniş kapsamlı bir başvuru sürecine sahip olan oturum izni için bazı durumlarda çalışma iznine sahip olmak da gerekiyor.

Senegal için uzun süreli vizeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olma adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Senegal Oturum İzni Başvuru Süreci

Senegal vize ofisi kapsamında uzun süreli vize çeşitlerinin başında gelen oturum izni başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için de ilk olarak Senegal vize ofisinde yer alan vize başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Senegal oturum izni başvuru formunda yer alan her bir maddenin iyice anlaşılır bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Bu kapsamda Senegal için oturum izni başvurunuzun ilk adımı atılmış olunur. Vize başvuru formunda yer alan iletişim bilgileri alanını da doğru bir şekilde doldurduğunuz takdirde vize onay sürecinde vize ofisi temsilciniz sizinle rahatça iletişime geçebilir.

Senegal oturum izni için belge beyanı süreci de oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu süreçte oturum izni için gerekli olan belgelerin listesi Senegal vize ofisi temsilcisi tarafından size sunulacaktır. Belge listesinde yer alan her bir belgenin güncel versiyonlarının beyan edilmesi zorunludur.

Belgelerde hatalı ya da sahte verilerin yer alması halinde oturum izni başvurunuz olumsuz yanıtlanacaktır. Bu süreçte sahte bilgilerin ibraz edilmesi halinde de belgede sahtecilik suçu işlenmiş olunur. Dolayısıyla ibraz etmeniz gereken her bir belgenin doğru verilere dayandırılması gerekmektedir.

Oturum izni başvuru sürecinin son aşaması olan vize takip sürecinde de Senegal vize ofisi temsilcisi ile iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir.

Bu kapsamda oturum izni başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek adına iletişim kurabilirsiniz. Oturum izni başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlanması halinde vize ofisi temsilciniz de sizinle iletişime geçecektir.

Senegal Oturum İzni İçin Gerekli Belgeler

Senegal için oturum izni başvurusunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bir takım belgeleri de beyan etmeleri zorunludur.

Bu belgelerin arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, oturum izni talep dilekçesi, oturum izni başvuru formu, varsa Senegal çalışma izni yer almaktadır.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü belgesi ve Senegal çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; imza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi ve Senegal çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise;Senegal oturum izni kapsamında ülke içerisinde ikamet ederken her türlü maddi yükümlülüğü alan sponsorun kimlik ve finansal bilgilerini içeren belgeler,

Başvuru sahibi öğrenci ise;öğrenci belgesi, varsa okul kabul mektubu, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Senegal’de ikamet süresi kapsamında maddi yükümlülükleri üstelenen sponsora ait kimlik ve finansal bilgileri içeren belgelerin beyan edilmesi gerekmektedir.

Senegal Aile Birleşimi Vizesi

En popüler Afrika ülkelerinden biri olan Senegal’de Aile Birleşimi Vizesi kapsamında ikamet hakkına sahip olabilirsiniz.

Bunun için Senegal’de ikamet etmekte olan aile bireyleri tarafından bir davet mektubu gönderilmelidir. Bu davet mektubu kapsamında yabancı uyruklu vatandaşların Senegal ülke sınırları içerisinde oturum hakkı elde edebilmeleri de mümkün kılınıyor. Senegal vize ofisi kapsamında verilen hizmetlerden biri de Senegal Aile Birleşimi Vizesi başvurusudur.

Senegal Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

Senegal için verilen uzun süreli vize gurubu arasında yer alan Aile Birleşimi Vizesi ile ülkede ikamet hakkına kavuşmanız mümkündür.

Bu vizenin amacı Senegal’de ikamet eden aile bireylerinin bir araya gelmesini sağlamaktır. Genellikle evlilik kurumu ile oluşturulan bu süreçte sınırlı sürede ikamet hakkını elinizde bulundurmuş olursunuz.

Uzun süreli Senegal vize çeşitlerinden biri olan Aile Birleşimi Vizesi için daha geniş kapsamlı bir prosedür uygulanmaktadır.

Belli yasalar dahilinde tanınan bu hakta kişilerin aile bireylerinden bir davet mektubu almaları zorunludur. Bunun için de aile bireyleri ile vize başvuru yapmadan evvel irtibata geçilmelidir.

Senegal Aile Birleşimi Vize Başvurusu

Senegal için Aile Birleşimi Vizesi başvurularının ilk adımını vize başvuru formunun doldurulması oluşturuyor. Bunun için de ilk önce Senegal vize ofisine gelinerek temsilciniz ile formu doldurmanız bekleniyor.

Vize başvuru formunun eksiksiz ve net bir şekilde doldurulması vize sürecinin de kolay sonuçlanmasına yardımcı olmaktadır.

Senegal Aile Birleşimi Vizesi için başvuru formunda bulunan “seyahat amacı” kısmına aile birleşimi maksatlı vize talebinde bulunduğunuzu beyan etmeniz gerekiyor.

Bu sayede seyahat amacınız doğrultusunda almanız gereken Senegal vizesi de şekilleniyor. Bu konuda daha kapsamlı bilgilere ulaşmak adına vizeofisi.com sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Senegal Aile Birleşimi Vizesi Belge Beyanı

Senegal Aile Birleşimi Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin bazı belgeleri konsolosluk makamına beyan etmeleri zorunludur.

Bu aşamada Senegal vize ofisi temsilcisi tarafından size bir belge listesi sunulmaktadır. Bu listede yer alan her bir belgenin doğru verilere dayandırılarak beyan edilmesi gerekiyor. Eksik belge beyanı durumunda vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabiliyor.

Belge listesinde yer alan belgelerin doğru bilgiler ışığında iletilmesi de zorunludur. Vize başvurusunda sahte belge ibraz eden kişilerin de başvuru süreci olumsuz sonuçlanmaktadır. Üstelik bunun yanında sahte belge beyanı yasalar önünde de büyük bir suç unsurudur.

Senegal için Aile Birleşimi Vizesi başvurunuzun olumlu bir şekilde sonuçlanması bakımından belge beyan süreci oldukça önemlidir.

Vize başvurularında olumsuz yanıtlar genellikle eksik ya da yanlış belge ibraz edilmesi neticesinde alınmaktadır. Vize başvuru sürecinizin rahat geçmesi ve olumlu sonuçlanması için bu duruma özen göstermeniz faydalı olacaktır.

Senegal Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evraklar

Senegal için Aile Birleşimi Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin bazı gerekli evrakları beyan etmeleri zorunludur. Bu evrakların başında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, Aile Birleşimi Vizesi başvuru formu, Aile Birleşimi Vizesi talep dilekçesi, adli sicil kaydı, uçak rezervasyon bilgileri ve Senegal’de ikamet eden aile bireyi tarafından gönderilmiş davet mektubu geliyor.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü belgesi ve varsa Senegal çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi ve varsa Senegal çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi çalışmayan ya da ev hanımı ise; Senegal’de ikamet edilecek süre boyunca maddi yükümlülükleri üstlenen sponsorun kimlik ve finansal bilgilerini içeren belgelerin de beyan edilmesi zorunludur.

Senegal Vatandaşlık İşlemleri

Afrika ülkelerinden biri olan Senegal, vatandaşlık yasaları ile de dikkat çekmektedir. Senegal’in birden fazla vatandaşlık yasası mevut olup bu yasalar kapsamında vatandaşlık işlemlerine başlanabilir.

Senegal vize ofisi de vatandaşlık başvuruları için gerekli hizmeti sunmaktadır. Senegal vatandaşlığı işlemleri diğer vize türlerine oranla daha kapsamlı ve uzun bir sürece sahiptir. Senegal vatandaşlık işlemleri için de bazı kriterleri karşılıyor olmak gerekir.

Senegal Vatandaşlık İşlemleri

Batı Afrika ülkelerinden biri olan Senegal, çeşitli vatandaşlık yasaları ile yabancı uyruklu kişilerin dikkatini çekiyor. Yasalar kapsamında birden fazla yoldan Senegal vatandaşı olabilmenizin önü açılıyor. Senegal için vatandaşlık başvuruları da Senegal vize ofisi kapsamında gerçekleştirilebilir.

Vatandaşlık işlemlerini başlatmak isteyenler Senegal vize ofisine gelerek öncelikle bir başvuru doldurmak durumundalar. Vatandaşlık başvuru formu ile de karşı tarafından Senegal vatandaşlığı başvurusuna uygun olup olmadığı anlaşılmaktadır.

Unutmayın ki bir ülkeden vatandaşlık alabilmek için o ülkeye dair bazı kriterleri eksiksiz olarak karşılıyor olmak gerekmektedir. Bu kriterlerin arasında ülke kültürüne ve diline olan aşinalık, ülkede ikamet edilen süre ve ülkede yer alan akrabaların uyrukları yer almaktadır.

Senegal için vatandaşlık işlemleri hakkında Senegal vize ofisi temsilciniz ile de görüşebilirsiniz. Vatandaşlık ve uzun süreli vizeler hakkında daha fazla bilgi almak için de vizeofisi.com sitesine göz atabilirsiniz.

Senegal Vatandaşlığı Almanın Yolları

Senegal vize ofisi aracılığı ile vatandaşlık başvurusunda bulunan kişilerin hangi yolla vatandaşlık hakkını elde edecekleri üzerine kafa yorulmaktadır. Senegal vatandaşlık yasaları kapsamında bu hakkı elde etmenin birden fazla yolu bulunuyor.

Senegal’den yatırım yolu ile vatandaşlık hakkına sahip olmak için bazı detayları iyice irdelemeniz gerekiyor. Örneğin yasalar kapsamında hangi yatırım aracına ne kadar yatırım yapmanız gerektiğine özen göstermelisiniz.

Yasalara göre belirtilen şekilde herhangi bir yatırım aracına azami yatırımı yaparak bunu ispatlamanız gerekiyor.

Senegal için vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyenler bunu evlilik yolu ile de gerçekleştirebiliyorlar. Senegal vatandaşlığına sahip bir birey ile evlilik kurumunun oluşturulması neticesinde bu hak kazanılmış oluyor.

Fakat evlilik yolu ile vatandaşlık hakkı herkese doğrudan verilmiyor. Bunun için beli bir zaman diliminin geçmiş olması gerekiyor. Yani yapılan sahte evlilikler bu açıdan pek faydalı olmuyor.

Senegal Vatandaşlık İşlemlerinde Atılması Gereken Adımlar

Senegal vize ofisi kapsamında vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyenlerin öncelikle ofise gelerek bir başvuru formu doldurmaları gerektiğini belirttik. Formun detaylı ve net bir şekilde doldurulmasının ardından sıra gerekli belgelerin ibrazına gelmektedir.

Senegal için vatandaşlık işlemlerinde bir takım belgelerin beyan edilmesi zorunludur. Belge listesi vize ofisi temsilciniz aracılığı ile size iletilmektedir. Bu listede yer alan her bir belgenin doğru bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca vatandaşlık yasaları kapsamında konsolosluk makamları başvuruda bulunan kişilerden bazı ek belgeleri de talep edebiliyor.

Yatırım yolu ile vatandaşlık işlemlerine başlayan kişilerin yatırım yaptıkları alanları belgeleyerek vatandaşlık başvuru sürecinde bu belgeleri beyan etmeleri bekleniyor. Yatırımın belgeler ile ispat edilmemesi halinde vatandaşlık başvurusu reddedilebiliyor.

Evlilik yolu ile Senegal vatandaşlığı işlemlerine başlayan kişilerin de bazı ekstra belgeleri kapsamlı bir şekilde beyan etmeleri zorunludur.

Örneğin evlilik kurumunun resmi olarak oluşturulduğuna dair bir belgenin beyan edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra evli olan çiftten her iki tarafın da kişisel ve finansal bilgilerini içeren çeşitli belgeleri beyan etmeleri gerekmektedir.

Belge beyanında oluşan problemler, eksiklikler ya da sahte belge beyanı ile vatandaşlık başvurunuz olumsuz yanıtlanmaktadır. Bu yüzden vatandaşlık işlemlerinin daha kolay geçmesi için belge beyanına özen göstermelisiniz.

Senegal Evlilik Vizesi

Son dönemlerin en popüler vatandaşlık işlemlerinden biri olan evlilik yolu ile Senegal vatandaşlığı, prosedür bakımından da diğer işlemlere göre daha kolay bir içeriğe sahiptir.

Batı Afrika ülkelerinden biri olan Senegal, birden fazla vatandaşlık yasasına sahiptir. Bunların da başında evlilik yolu ile Senegal vatandaşlığı elde etmek geliyor. Senegal vize ofisi aracılığı ile gerekli olan başvurularınızı yapabilir ve vatandaşlık takip sürecinizi başlatabilirsiniz.

Evlilik Yolu ile Senegal Vatandaşlığı

Senegal vize ofisi aracılığı ile evlilik yoluyla vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için de bazı detayları bilmeniz gerekmektedir.

Senegal yasaları kapsamında Senegal vatandaşlığına sahip yabancı uyruklu kişilerin vatandaşlık hakkı bulunuyor.

Bu kapsamda evlilik yolu ile vatandaşlık başvurularında büyük bir artış yaşanmaktadır. Fakat Senegal vatandaşlık yasaları sahte evliliklerin de önüne geçmek amacı ile evlilik yolu ile vatandaşlık hakkına bazı kısıtlamalar ve düzenlemeler getirmiştir. Bu güncellemelere göre belli bir müddet evli kalmak vatandaşlık başvurusunun en fazla aranan özelliğidir.

Senegal vatandaşı bir birey ile yapacağınız evliliğin süresi ve gerekli belgelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde beyan edilmesi evlilik yolu ile vatandaşlık hakkını elde etmek için büyük bir öneme sahip 2 kriterdir.

Evlilik Yolu ile Vatandaşlık Başvurusu

Senegal vize ofisi vasıtası ile evlilik yolu ile Senegal vatandaşlığı almak isteyenlerin öncelikle vize ofisine gelerek bir başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

Bu formda yer alan her bir maddenin atlanmadan ve net bir şekilde doldurulması süreçte oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Vatandaşlık başvuru formunun doğru bir şekilde doldurulması Senegal vatandaşlık işlemlerinde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Bu form sizin hakkınızda genel bir kanı oluşturulmasını sağlarken aynı zamanda vatandaşlık için uygun olup olmadığınızın da anlaşılmasını sağlar.

Vatandaşlık başvurusunun takip aşamasında da başvuru formunda yer alan iletişim bilgileriniz sayesinde sizinle iletişime geçilmektedir.

Dolayısıyla formda sorulan her bir soruya net ve doğru cevaplar vermeniz tavsiye edilmektedir. Senegal vize ve vatandaşlık başvuruları örnek formuna vizeofisi.com sitesinden ulaşmanız mümkündür.

Evlilik Yolu ile Senegal Vatandaşlığında Belge Beyanı

Senegal evlilik yolu ile vatandaşlık taleplerinde bazı belgelerin eksiksiz olarak beyan edilmesi zorunludur. Bu belgelerin arasında kimlik ve finansal bilgilerinizin yer aldığı çeşitli evraklar başı çekiyor. Fakat bu süreçte aynı zamanda evlilik kurumunun oluşturulduğunu ve bir süredir devam ettiğini kanıtlayan evraklara da önem gösteriliyor.

Evlilik kurumunu oluşturan iki bireyden birinin Senegal vatandaşı olması halinde evliliğin üzerinden bir müddet geçtiyse vatandaşlık başvurusunda bulunulabilir. Bunun için de her iki tarafa ait bazı kişisel ve finansal bilgileri içeren belgelerin beyan edilmesi zorunludur.

Belge beyan süreci vatandaşlık başvurusunun en önemli adımlarından biridir. Bu adıma yeterli özenin gösterilmemesi halinde vatandaşlık başvurusunun olumsuz sonuçlanması oldukça mümkündür. Belge dosyasında eksiklik, hatalı bilgi ve belge beyanı gibi durumlarda vatandaşlık başvurusu doğrudan reddedilmektedir.

Bu süreçte sahte ve yanlış bilgiler içeren evrakların beyan edilmesi de oldukça yanlıştır. Sahte belge beyanı yasalar önünde de oldukça büyük bir suç unsuru olarak kabul edilmektedir.

Evlilik Yolu ile Vatandaşlık Başvurusu Takip Süreci

Evlilik yolu ile Senegal vatandaşlığı başvurularında takip süreci de diğer vize çeşitlerine göre daha uzun sürebiliyor. Vatandaşlık başvurusunun onay süreci normal bir vize başvurusuna oranla ayları bulabiliyor.

Bunun için de Senegal vize ofisi kapsamında temsilciniz ile irtibata geçerek başvurunuzun son durumu hakkında bilgi almanız öneriliyor. Vatandaşlık başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlanması halinde de temsilciniz sizinle irtibata geçmektedir.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal vizesi başvuruları konsoloslukların yoğunluğuna bağlı olarak dosyada herhangi bir problem bulunmuyorsa 4 veya 5 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Senegal Türkiye Vize Var Mı?

Yalnızca diplomatik pasaporta sahip olan kişiler vizeden muaflardır. Bunun dışındaki pasaportu olan kişiler vize başvurusu yapmalıdır.

Senegal Vatandaşı Nasıl Olunur?

Ebeveynlerinden herhangi birisi Senegalli olursa doğan çocuk, anne babası belli olmayan bir çocuğun bir Senegalli tarafından evlat edinilmesiyle, adalet bakanlığından onay alan; devletinden siyasi suçları yüzünden kaçan bir kişi Senegal vatandaşı olabilmektedir.

Bir cevap yazın:

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

whatsapp