Slovakya Vizesi

Slovakya vize istiyor mu; Türkiye’den Slovakya’ya vize uygulaması bulunmaktadır. Macaristan imparatorluğunun dağılmasıyla kendi özgür ülke politikasını kurmuştur. Slovakya vizesi konsolosluk üzerinden alınmalıdır.
Gri, yeşil, siyah ve bordo pasaport düzenlemelerine tabi tutulan Slovakya vize başvurusu işlemleri için, eksiksiz evrak düzenlemelerinin yapılması ve konsolosluktan randevu alarak başvurunun tamamlanması şartı bulunmaktadır. Vize başvuru işlemlerinizde, Türkiye’de çıkış nedeninizi belirtmeniz, ülkeden ne zaman ayrılacağınızı bildirmeniz şartı vardır.

Avrupa’ya bağlı Slovakya vizesi ücreti, vize harcı olarak konsolosluğuna verilmelidir. Konsolosluğun uyguladığı prosedür gereği, D tipi vize ve C tipi vize ücretleriyle, yetişkin ve çocuk 6 ile 12 yaş arasındaki başvurular farklı fiyatları kapsayabilmektedir.
Slovakya vizesi evrakları, sağlık teminatı ücretini, 3 aylık hesap dokümanını, ülkeden çıkış nedenini bildiren konsolosluk dilekçe ve formunu kapsamaktadır. Vize ofis üzerinden evrak düzenlemesi ve başvuru evresi hakkında detaylı bilgi alarak sürecin eksiksiz devam etmesini sağlayabilirsiniz.
Slovakya vize işlemleriniz için 4 hafta önceden konsolosluğa başvuru yaparak sürecin devam kesintisiz ve aksaklıklar olmadan devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Menü
Destek Hattı