2021 Slovakya Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Slovakya Vizesi Başvurusu

Slovakya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Slovakya Vizesi

Yurt dışına çıkışlar konusunda başvurmanız gereken vize, muhakkak kurallara uygun şekilde yapılmalı ve eksik bilgi içermemelidir. Seyahatinizin planladığınız şekilde yapabilmeniz adına bizlerle iletişime geçerek işlem yürütebilirsiniz.

Birçok ülkeye seyahatler ile ilgili vize başvurularını yürüten firmamız bu alanda güven unsurlarına ve vize kurallarına uygun şekilde hareket etmektedir. Her unsuru dikkatli şekilde ele alan yapımız hata olasılığını da en aza indirmektedir.

Tüm teferruatları doğru şekilde yaparak Slovakya vizesi almanız destek olmaktayız. Schengen ülke grubuna dahil ülkelerden bir tanesi olan Slovakya, vize konusunda Schengen kurallarına göre işlem kabul etmektedir.

Slovakya Vize Başvurusu

Seyahat tarihiniz belli olduktan sonra hangi amaca göre gidilecekse bu duruma göre belgeler hazırlanmalıdır. Amaca göre belirlenen vize türü hem evrak hazırlama konusunda hem de ödemeler konusunda dikkatli olunması gerektiğini göstermektedir.

Slovakya vize başvurusu esasında Pasaport türünüze göre işlem yapmalısınız. Vize işlemlerinizin sorunsuz şekilde yürütülebilmesi adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıntısı ve evrak hazırlamaları konusunda uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Sizlere güvenli şekilde vize alabilmenin imkanını sunarken rahatlığı da beraberinde sunmaktayız. Kişisel evraklarınız ile birlikte uzmanlarımızla görüşerek Slovakya vizesi işlemlerinin yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıntı gerektiren yapısı ve dikkatli şekilde evrakların konsolosluğa sunulması tarafımızca yapılmaktadır. Sizden istenen bilgileri bizlere iletmeniz ile birlikte işlemler hızlı şekilde başlayacaktır.

Slovakya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 1 – slovakya turistik vize

Slovakya Vize Başvuru Formu Nasıl Hazırlanmalıdır?

Evrakların hazırlanması noktasında dikkat gerektiren faktörler form doldurulmasıdır. Formlar sizi en iyi tanımlayan belge olduğu için kurallara uygun olması çok önemlidir.

Slovakya vize başvuru formu teminini konsolosluk sitesinden temin edebileceğiniz gibi bizlere ulaşarak da temin edebilirsiniz. Aynı zamanda formun doldurulması hususunda da uzman kadromuzla iş yürütmekteyiz.

Belirli aralıklarla güncellenen bu formların takibi de bizzat tarafımızca yapılmakta olup, herhangi bir değişim de en güncel form kullanılmaktadır.

Formun dolduruluş kuralları çok önemli olup, incelemeler esnasında ayrıca dikkat edilmektedir. Seyahat planınızı gerçekleştirebilmeniz adına size en iyi etkiyi sunmaktayız.

Slovakya Vizesi Kaç Güne Sonuçlanmaktadır?

Slovakya konsolosluğunun iş yoğunluğu ve resmi tatil günleri başvurunun süresini olumsuz etkileyebilir. Eksiksiz şekilde evraklarınızı sunduktan sonra herhangi bir aksilik olmazsa 7 ila 10 iş günü içerisinde vize sonuçlanmaktadır. Olumlu ya da olumsuz cevap bu süreler içerisinde belirlenmektedir.

Seyahat tarihinize uygun şekilde Slovakya vizesi alabilmek için başvurunuzu 1 ay önceden sunmaya özen gösterin. Riske girmeme adına bu tarihlere ayrıca özen göstermeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca unutulmaması gereken en önemli ayrıntı ise bazı hallerde sizden ek evrak talep edilebilir olmasıdır.

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Slovakya’ya seyahatler ile alakalı yapılacak vize başvuruları mutlaka esaslara uygun şekilde hareket edilerek yapılmalıdır. Esasları belirleyen en önemli unsur ise sizden istenen belgelerdir. Bu belgelerin yanlış olmaması ve talep edileni tam olarak karşılaması gerekir. Her vize türüne göre değişen belgelerin istenilen yapı dışında olmaması gerekir.

Eksik sunacağınız belgelerin vize reddine sebep olacağını da unutmamanız gerekir. Slovakya vizesi için gerekli belgeler Schengen vizesinin kurallarına uygun şekilde olmalıdır. Bu kurallar konusunda ayrıntılı bilgiyi bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Hatasız şekilde işlerinizin düzene oturmasını sağlayacak yapımız evrak teminlerinde sizlere destek olmaktadır. Seyahat tarihinize yetişebilecek düzene göre yaptığımız planlama ile de sonuç almak çok daha kolay olacaktır. Slovakya vize işlemleri gerçekleştirilirken yapılan kontrollerin ayrıntısı tarafımızca yapılmaktadır.

Yaşadığınız bölgede vize merkezimiz bulunmuyorsa bizlere kargo yolu ile evrakları gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz evraklarla birlikte hazırlık süreci de başlayacaktır. Bizzat bulunmanız gereken haller haricinde ki işlemlerin tamamı uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Slovakya’ya yapacağınız seyahatlerde herhangi bir sorun yaşamadan Slovakya vizesi alabilirsiniz. Vizeye dair tüm işlemleri kurallara uyun şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Slovakya Turistik Vize İşlemleri

Tatilcilerin son dönemlerde sıklıkla tercih ettiği Slovakya, her yıl çok sayıda turist ağırlamaktadır. Tarihi yapısı ile dikkat çeken ülke doğal güzellikleri ile de ön plana çıkıyor. Özellikle de kış aylarında turizmin merkezi olmayı da başarmıştır. Kış sporları konusunda üst düzey etki sunmasına ek olarak da tarihi eserleri de görebilirsiniz.

Harika bir tatil gerçekleştirmek isterseniz Slovakya, doğru seçim olacaktır. Tarihi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan ülke farklı kültürlere sahip tarihi eserleri bünyesinde bulundurmaktadır.

Avrupa’nın önemli ülkelerinden bir tanesi olan Slovakya’yı görmek isterseniz vize almanız gerekecektir. Slovakya turistik vize başvurularınızı bizler aracılığı ile yürütebilirsiniz. Kısa sürede başvurunuzun olumlu şekilde sonuçlanabilmesi için uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Slovakya Turistik Vize İşlemleri

Tatilinizi farklı kılabilmek ve muhteşem tatilin keyfini yaşayabilmek için Slovakya size en iyiyi sunacaktır. Elbette tatilinizi gerçekleştirebilmeniz için Slovakya turistik vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Seyahat tarihinizi belirledikten sonra bizlere ulaşarak işlemlerin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Hem kış hem de yaz tatilleri için ideal ülkelerden birisi olduğu için de size en uygun tarihi seçmelisiniz. Schengen ülke grubuna dahil olan Slovakya’ya seyahat için Schengen vizesi almanız gerekecektir. Bu hususta size destek olacak yapımız tüm etkenleri hesaba katıp, riskli halleri en aza indirmektedir.

Başvurular konusunda mutlaka esaslara uygun şekilde hareket etmek ve olumsuz hallerden uzak durmak gerekir. Seyahatinize uygun şekilde vizenizin yetişmesini istiyorsanız seyahat tarihinden çok önce başvuruyu sunmalısınız.

Vize değerlendirme süresi farklı sebeplerle uzayabileceği için başvurunun 1 ay önceden yapılması daha doğru olacaktır. Slovakya turistik vizesi alabilmeniz için mutlaka istenilen evrakları eksiksiz şekilde sunmalısınız. Eksik olan belge tüm emeklerinizin heba olmasına ve zaman kaybı yaşamanıza sebep olacaktır.

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Slovakya’ya gidebilmek için almanız gereken vize için belge sunmanız zorunludur. Bu belgeler konsolosluk tarafından incelenip vizeye uygun olup olmadığınızın tespiti içindir. Yapılan değerlendirmeye göre Slovakya turistik vize alabilirlik netlik kazanacaktır. Sorunsuz şekilde vizenizi alabilmeniz için sunmanız gereken belgeler ise şunlardır;

 • Prosedürlere uygun şekilde pasaport temini önceliğiniz olmalıdır. Bu pasaportun geçerlilik süresi seyahatin bitiş tarihi itibari ile 3 ay geçerliliği olmalıdır. Ayrıca pasaportunuzun içerisinde yeni giriş yapılabilmesi için en az 2 boş sayfa olmalıdır. Daha önce seyahat etmişseniz pasaportun sayfalarının fotokopisini de sunmalısınız. Pasaportunuzun süresi dolmuşsa ya da ilk kez pasaport alacaksanız bölgenizde bulunan il veya ilçe emniyetine giderek temin edebilirsiniz.
 • Başvuru esasları arasında çok önemli bir belge olan Slovakya vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız şekilde doldurulmalıdır. Bu formu Slovakya konsolosluğu sitesinden temin edebileceğiniz gibi merkezimizden de temin edebilirsiniz. Usullere uygun şekilde doldurulması gereken bu formun içerisinde ki bilgiler sunduğunuz diğer belgelerle uyuşmalıdır. Vereceğiniz bilgilerin tutarsız olmaması ve kurallara uygun şekilde olması çok önemlidir. Başvuru sahibinin imzalaması gereken bu formun özenle doldurulması gerektiğini unutmayın.
 • T.C. kimlik numarasının net şekilde okunabildiği kimlik fotokopisinin arkalı önlü olmasına dikkat edilmelidir.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş ve başvuru esnasında başvuru sahibini gösterir şekilde olacak 2 adet fotoğraf başvuru dosyasında bulunmalıdır. Fotoğraflar mutlaka arka fonu beyaz şekilde olmalı ve ölçüleri de 34 x 45 mm olmalıdır.
 • Seyahatinizin tarihlerini belirleyen en önemli unsur uçak biletidir. Bu yüzden başvuru dosyanızda mutlaka uçak bileti rezervasyonu ve otel rezervasyonu olmalıdır. Başvuru dosyasında bulundurmanız gereken bu rezervasyonlar ile ilgili ön ödeme yapmamaya özen gösterin. Ön ödeme yaptıktan sonra başvurunuz kabul edilmezse geri iade konusunda büyük sıkıntılar sizi bekliyor olacaktır.
 • Seyahat sağlık sigortasını yüksek meblağ üzerinden hazırlatıp dosyaya koymalısınız.
 • Gelir durumunuzu gösteren belge ve meslek durumunuz.
 • Son 3 aylık banka hesap dökümünü banka tarafından ıslak imza ile hazırlanmış şekilde sunmalısınız.

Slovakya Ticari Vize İşlemleri

Ticari faaliyetlerinizi daha geniş alanlara yayabilme adına yurt dışı ilişkilerini çok iyi tutmak gerekir. Yeni anlaşmalar ve projelerde yer almak ciddi anlamda kazancın kapısını açacaktır. Ekonomik getiriler bakımından Slovakya ile etkileşime geçmeniz mümkündür.

Bunun için ise Slovakya ticari vize alınması öncelikli olmalıdır. Anlaşmalar, görüşmeler ve toplantılara katılabilmek için gerçekleştireceğiniz seyahatlerde bu vize önemlidir.

Schengen ülkesi olmasından dolayı da başvurularınızı mutlaka Schengen vizesinin kurallarına göre yürütmeniz gerekecektir. Bu vize oldukça avantajlı olup, Slovakya ziyaretinden sonra başka ülkelere geçişin de anahtarı niteliğindedir.

Ticari vizeler konusunda belirlenen sürelere çok dikkat etmeniz gerekir. 6 aylık dönem içerisinde 90 gün kalma hakkınız olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Başvuru yapmak istediğiniz Slovakya ticari vize ile sadece ticari faaliyetler yapabilirsiniz.

Bu vizeyi alıp Slovakya’da çalışmayı ya da iş başvurusunda bulunmayı düşünmeyin. Ayrıca iş yeri açıp faaliyet gösteririm diye bir düşünceye de girmeyin. Bunları yapabilmeniz için başvurmanız gereken vize türleri farklıdır.

Slovakya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 2 – slovakya ticari vize

Ticari Vizede Davetiye

Ticari vizelerle ilgili hangi ülkeye başvurursanız başvurun mutlaka adınıza hazırlanmış davetiye olması gerekir. Davetiyeniz olmadan ticari vize başvurusu yapmanız mümkün olmamaktadır. Başvuru dosyasında bulunması gereken bu davetiyenin orijinal olması ve mutlaka Slovakya’da onaylanmış olması gerekir.

Sizi davet edecek kişi ya da firma tarafından hazırlanan davetiye işler ile alakalı açıklamaları içermelidir. Davetiyesiz yapılan başvuruların değerlendirmeye girmeden ret edileceğini unutmamalısınız. Davetiye usullerini bilmeden hazırlamakta başvurunun riske edilmesine sebep olabilir.

Davetiyenin içerisinde sizi davet eden firmanın iletişim bilgileri ve adres bilgileri eksiksiz şekilde olmalıdır. Kurallara uygun şekilde davetiyeyi sunduğunuzda Slovakya ticari vizesi alımı daha kolay olacaktır. Fakat unutulmaması gereken en önemli ayrıntı davetiyeniz vize yerine geçmemekte olup, başvuruda diğer evrakları da mutlaka sunmalısınız. Davetiye temin edenlerin vizesinin de doğrudan onaylanacağı düşüncesi yanlıştır.

Slovakya Ticari Vize İçin Vize Başvuru Formu

Her vize türünün kendine has vize formu bulunduğu için amacınıza göre form temin etmelisiniz. Ticari amaçlı seyahatler için hazırlanması gereken vize başvuru formu en önemli belge olup, başvuru sahibini tanımlayan yapıya sahiptir. Büyük harfle doldurulması gereken form okunaklı olmalı ve düzenli şekilde doldurulmalıdır.

Tüm sorulara doğru şekilde cevap verilmesi istenen form isteğe bağlı Türkçe ve İngilizce doldurulabilmektedir.

Ticari Vize İçin Konsolosluğa Hitaben Dilekçe

Vizeler konusunda açıklayıcı şekilde hazırlanmış dilekçeleri sunulması önemlidir. Başvuru dosyanızda bulundurmanız gereken bu dilekçe Slovakya konsolosluğuna hitaben hazırlanmalıdır.

Dilekçe içerisinde mutlaka başvuru sahibinin bilgileri net şekilde verilmelidir. Adı, soyadı, kimlik bilgileri ve iletişim bilgilerinin olması elzemdir.

Seyahat edecek kişinin firmada ki görevi de mutlaka dilekçede olmalıdır. Ayrıca ticari faaliyet için görüşeceği firmanın da bilgileri olmalıdır. Dilekçe de gidiş ve dönüş tarihlerini bildirmeniz de gereklidir.

Slovakya Ticari Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Slovakya’ya gidebilmek için almanız gereken vizeyi uzaktan iletişimle de ayarlayabilirsiniz. Elbette bu hususta kurallara uygun hareket etmelisiniz.

Vize merkezi aracılığı ile iş yürütebilmeniz için belgeleri internet ortamında gönderebileceğiniz gibi bazı belgeleri de kargo yoluyla gönderebilirsiniz.

Başvuru sahibinin bizzat olması gereken parmak izi ve randevu harici tüm işlemler yürütülebilmektedir. Böylesine kolay ve hızlı şekilde sonuç almanın yolu için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Slovakya Ticari Vize İçin Gereken Evraklar

 • Kurallara uygun şekilde hazırlanana vize talep dilekçesi,
 • Eksiksiz ve hatasız vize başvuru formu,
 • 34 x 45 mm ölçülerine sahip arka fonu beyaz son 6 ay içerisinde çekilmiş 3 adet biometrik fotoğraf,
 • Ticari faaliyet göstereceğinize dair Slovakya’dan gönderilmiş davetiye,
 • Firmanın ticari faaliyetlerini gösteren belgeler ve başvuru sahibinin mesleki durumu,
 • Son 3 aylık banka hesap dökümünün banka onaylı şekilde hazır olması,

 

Slovakya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yurt dışında yaşayan sevdiklerinizi ziyaret etmek ve onlarla beraber ülkenin güzelliklerini yaşayabilmek mümkündür. Bunu yapabilme adına uygun vizeye başvurmanız çok önemlidir. Slovakya’da yaşayan aile bireylerinizden birini ya da arkadaşınızı ziyaret etmek için başvurmanız gereken vize türünü seçmelisiniz.

Seçmeniz gereken vize türü ise Slovakya aile ve arkadaş ziyareti vizesi olup, başvuru esaslarına göre hareket etmelisiniz. Gerçekleştireceğiniz bu seyahat için bizlerle iletişime geçip ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Sorunlarla karşılaşmadan vizenizi alabilmeniz için tüm etkenleri ortaya koymaktayız.

Bu sayede planladığınız tarihte sevdiklerinizin yanına gidebilirsiniz. Başvuru değerlendirmesi konusunda hususlara dikkat ederek hareket etmeli ve riske girmeden başvuruyu 30 gün önce sunmanız daha doğru olacaktır. Vize değerlendirmesi farklı sebeplere göre uzayabileceği için riskli hallerden mutlaka uzak durmalısınız.

Slovakya’da ikame eden arkadaşınızı ya da aile bireyinizi ziyaret etmek istediğinizde size davetiye göndermeleri gerekmektedir. Slovakya aile ve arkadaş ziyareti vizesi esaslarında davetiye mektubu öncelikli olup, mutlaka başvuru dosyasında sunulması gerekir.

Sizi davet eden kişi tarafından hazırlanması gereken davetiyenin içeriğinde iletişim bilgileri, adres bilgileri ve size yakınlığı ile ilgili bilgi verilmelidir. Ayrıca davetiye yapan kişi hakkında detaylı bilginin olması ve ziyaret amacının da bildirilmesi gerekmektedir.

Ziyaretin hangi amaçla yapıldığı, kalınacak ev adresi, seyahat ve vize süreleri net şekilde belirtilmelidir. Yapılacak harcamalarla ilgili detayların da davetiye içerisinde belirtilmesi elzemdir. Orijinal olarak sunulması gereken davetiyenin Slovakya’da onaylanmış olması da önemlidir.

Slovakya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 3 – slovakya aile ziyareti vizesi

Slovakya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Belgeleri

Her vize türünün kendine has kuralları ve kendine has evrakları bulunmaktadır. Bu evrakların muhakkak eksiksiz şekilde ve istenilen düzeyde sunulması gerekmektedir.

Sizden istenilen belgeleri de seyahat tarihinden en az 15 gün önce sunmanız gerektiğini unutmayın. Riske etmeme adına belgeleri daha öncesinden sunmanız daha doğru olacaktır.

Konsolosluğun iş yoğunluğu, resmi tatil günleri ve duruma göre ek belge istenmesi süreyi uzatabilmektedir. Eksiksiz şekilde sunmanız gereken Slovakya aile ve arkadaş ziyareti vizesi evrakları şu şekildedir;

 • Konsolosluğun belirlemiş olduğu kurallara uyacak şekilde vize başvuru formu dosyada bulunmalıdır. Bu form içerisinde ki bilgilerin hem doğru olması hem de diğer belgelerle örtüşmesi gerekir.
 • Seyahat bitiş tarihinden itibaren 3 aylık geçerliliğe sahip pasaportunuzun olması ve pasaportunuzun içerisinde de yeni işlemler için en az 2 boş sayfanın bulunması gerekir. Boş sayfa yoksa pasaport yenilemesi yapmanız gerekecektir.
 • 35 x 45 mm ölçülerine sahip, arka fonu beyaz 2 adet biometrik fotoğraf. Son 3 ay içerisinde çekilmiş olması ve başvuru anında halinizi gösterir olması gerekir.
 • Slovakya konsolosluğuna hitaben yazılmış vize dilekçesi ayrıntılı şekilde sunulmalıdır.
 • Ziyaret edeceğiniz kişi tarafından hazırlanmış olan orijinal ve Slovakya tarafından onaylanmış davetiye,
 • Kimlik fotokopisinin arkalı önlü şekilde sunulması ve üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunacak şekilde olmalıdır.
 • Mesleki durumunuzu bildirir belge,
 • Son 3 ayı kapsayan banka hesap dökümünün ayrıntılı şekilde banka tarafından hazırlanmış olması gerekir. Banka hesabınızın yeni açılmamış olması ve en az 4.000 TL bakiye olmalıdır. Banka hesabınızda açıklamasını yapamayacağınız para bulundurmamanız oldukça önemlidir.

Sizden istenilen belgelerin doğru olduğuna emin olarak iş yürütmelisiniz. Vermiş olduğunuz bilgilerin tamamı Türkiye’de ki ilgili kurumlara sorularak teyit ettirilmektedir.

Böyle bir durum söz konusu olduğu için de verilen yanlış bilgiler doğrudan tespit edilmektedir. Hatalı bilgiler yüzünden vizenizin riske girmesine neden olacaktır. Alacağınız profesyonel destek riski hallerden uzak durmanızda çok önemli rol üstlenecektir. Vizeye dair tüm işlemleri sorunsuz şekilde sürdüren kadromuz sizlere de destek olacaktır.

Slovakya Öğrenci Vize İşlemleri

Yurt dışında eğitim denildiğinde genellikle öğrencilerin daha iyi gelişim göstermesini etkileyen haller düşünülmektedir. Bu son derece doğru bir kanı olup, daha iyi eğitimin alınabilir olmasını hesaba katmakla ilgilidir. Sizde Slovakya’ya eğitim amacıyla gitmeyi düşünüyorsanız Slovakya öğrenci vizesi başvurusunda bulunmanız gerekecektir.

Gerçekleştirmek istediğiniz seyahatle ilgili alacağınız vizenin detaylarını sizlere aktararak kolay şekilde sonuca ulaşmanıza destek olabiliriz

. Kurallar, esaslar ve uygulamalar konusunda uzman kadromuz vize başvurusu ile alakalı tüm detayları bilmektedir. Güncellenen bilgiler ve istenen belgeler hakkında sürekli takip etmeleri de sonucun daha kısa sürede elde edilmesine katkı sağlamaktadır.

Öğrencilik esaslarına göre yapacağınız başvurularda mutlaka kurallara göre hareket edilmelidir. 18 yaşını doldurmayan kişilerin başvurularında mutlaka velinin onayının olduğu muvakatname alınmalıdır. Vizeyi alabilmeniz için öğrencinin anne ve babasının onayı olmalıdır.

Slovakya öğrenci vizesi almak isteyenlerin pasaport geçerlilik süresi de mutlaka seyahat sonrası en az 3 aylık geçerliğinin olması gerekmektedir.

Ayrıca pasaportun yıpranmamış olması ve içerisinde de 2 boş sayfanın bulunması zorunludur. Bu esaslara uymayan pasaportlar kabul edilmediği için yenilemeniz gerekecektir.

Slovakya Schengen ülke grubunda yer aldığı için parmak izi ibrazı zorunluluğu söz konusudur. 5 yıl içerisinde daha önce parmak izi verilmişse tekrar verilmesine de gerek yoktur.

Öğrenci vizelerinde esas olan masrafların nasıl karşılanacağıdır. Öğrencinin herhangi bir çalışma durumu olmaması ve gelir elde edememesi bu durumu ortaya çıkarmıştır.

Öğrencinin velisi masrafları karşılayacaksa bu durumu ispat etmeli ve ekonomik durumu hakkında belgeleri beyan etmelidir. Bunun dışında sponsor destekli eğitimlerde söz konusu olabilmektedir. Böyle bir durum olması halinde de sponsorluk belgelerinin başvuru dosyasında bulundurulması gerekmektedir.

Vizenin alınabilir olması için sizden istenen belgeleri eksiksiz şekilde sunmalı ve zaman konusunda dikkatli davranmalısınız. Vizenin onay süresi birçok farklı sebebe bağlı olarak uzayabileceği için başvuruyu en az 15 gün önceden sunmalısınız.

Bu süre zorunlu olarak kabul görmekte olup, sizler vizenizi riske etmeme adına 1 ay önceden başvuru dosyanızı konsolosluğa sunmaya özen gösterin.

Süre daraldıkça risk artacağı için es geçilmeyecek önemli noktadır. Slovakya öğrenci vizesi alabilmek adına takip edilecek hususlar oldukça dikkatli şekilde yapılmalıdır. Bu alanda uzman kadromuzdan bilgi edinebilir ve birçok alanda yardım alabilirsiniz.

Slovakya Öğrenci Vizesi Belgeleri

Slovakya konsolosluğu vizelerle ilgili yapılan başvurularda tüm belgeleri titizlikle incelemektedir. Bu yüzden belgelerin doğruluğuna ve güncelliğine dikkat ederek sunmalısınız. Slovakya öğrenci vizesi için sizden istenen belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Seyahatin sonrasında da en az 3 ay geçerliliği olan pasaportunuzun olması zorunludur. Bu pasaport içerisinde en az 2 boş sayfanın olması ve pasaportun yıpranmamış olması gerekir. Başvuru sahibinin reşit olmaması durumunda ise her birey için ayrıca form doldurulmalıdır.
 • Hiçbir eksik bilgi içermeyecek şekilde hazırlanması gereken vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından imzalanmalı şekilde hazırlanmalıdır.
 • Arkalı önlü T.C. kimlik fotokopisi, kimliğin üzerinde mutlaka T.C. no olmalıdır.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş ve başvuru sahibini yansıtır şekilde beyaz fonlu 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Öğrenci 18 yaşından küçükse noter tasdikli muvafakatname sunulmalıdır.
 • Ekonomik durumu gösterir belge sunulmalıdır. Öğrencinin masraflarının nasıl karşılanacağı konusunda ispat edilmesi gereken belgeler mutlaka sunulmalıdır.
 • Öğrencinin konaklama ile ilgili ayrıntılar sunulmalı ve uçak rezervasyonları dosyada bulunmalıdır.

Her belge kendi alanında önemli olup es geçilmeden eksiksiz şekilde konsolosluğa sunulmalıdır. Eksik belge ya da yanlış verilen bilgi başvurunun ret edilmesine sebep olabilir. Bu konuda alanında uzman olan kişilerden destek almak sonucu daha iyi seviyeye getirecektir.

Slovakya Şoför Vizesi

Uluslararası nakliye yapan şoförlerin seyahatleri ile ilgili izin almaları gerekmektedir. Bu izinler olmadan herhangi bir şekilde yük veya yolcu taşıması yapılması mümkün değildir.

Slovakya’ya nakliye amacı ile gidecek kişilerin Slovakya şoför vizesi almaları gerekecektir. Ticari faaliyet için yapılan bu başvuru da esaslar ve belgeler oldukça ayrıntılıdır.

Ayrıntılı bilgi istenilmesinde ki ana etken ise yolculuğun birçok aşamasında kontroller olması ve bu kontrollerin de yolculuğu riske atmaması adına önemlidir. Schengen ülke gruplarının olduğu bölgeden geçilmesi söz konusu olduğu için Schengen vizesi şartlarını da yerine getirmek gerekir.

Evrak temini olsun, başvuru formları olsun, dosya takibi olsun bu tür işlemleri gerçekleştirebilme adına sizlere destek olmaktayız.

Bünyemizde çalışan uzman ekip vizelerin ayrıntıları konusunda size en iyi etkeni sunacaklardır. Uzun yıllar sektörde hizmet veriyor olmanın olumlu etkilerini sizde görebilirsiniz.

Slovakya Şoför Vizesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kara yolculuğunun oldukça tehlikeli olması ve prosedürler konusunda titiz davranılması seyahatinizin gerçekleştirilmesi konusunda sizlere farklılık sunabilir. Bu yüzden istenen belgeler konusunda hassas olmalı ve kesinlikle yanlış bilgi verilmemelidir.

Tüm evraklar en ince ayrıntısına kadar irdelenip ona göre karar verilmektedir. Slovakya şoför vizesi başvurusunu yaptıktan sonra konsolosluğun incelemeleri uzun sürebilir. Hatta değerlendirme esnasında evrakları yetersiz bulup sizden ek belgeler istenebilmektedir. İstenen belgeleri kısa sürede teslim etmeniz çok önemlidir.

Slovakya Şoför Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Vizelerin belirli kurallar bütünü ile ilerlemesi söz konusu olduğu için evrak temininde hassasiyetle hareket edilmelidir.

Schengen vizesi kapsamına giren bu başvuru da ki evrakların güncel olmasına özen göstermelisiniz. Zamanı geçen evraklar konusunda yenileme yapmak sizin için daha faydalı olacaktır. Eksiksiz şekilde sunmanız gereken evrakları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • T.C. kimlik numarasının net bir şekilde görüldüğü kimliğin arkalı önlü fotokopisi,
 • Son 6 aylık içerisinde çekilmiş olan ve arka fonu beyaz, 2 adet biometrik fotoğraf
 • Seyahat bitişinden sonrasında da en az 3 ay geçerliliğe sahip pasaport olmalıdır. Pasaportunuzun içerisinde en az 2 boş sayfa bulunmalı ve pasaportun yıpranmamış ya da yırtılmamış olması gerekir. Başvuru esnasında yırtık ya da yıpranmış pasaport sıkıntı çıkarmasa da sınır geçişlerinde problem yaşamanız söz konusu olabilir. Böylesine önemli bir durumu es geçmeme adına pasaport kontrolünü çok dikkatli şekilde yapmalısınız.
 • En az 30.000 Euro’yu kapsayacak sağlık seyahat sağlık sigortası. Bu sigorta tüm müdahaleleri kapsamalı ve seyahat sonuna kadar da geçerli olmalıdır.
 • Hiçbir eksik bilgi içermeyecek şekilde ve formda belirtilen yerlerin boş kalmayacak düzende hazırlanıp sunulması gereken vize başvuru formu titizlikle hazırlanmalıdır. Başvuru sahibinin ıslak imzası da mutlaka olmalıdır.

Slovakya Şoför Vizesi Başvurusunda İstenen Ek Evraklar

Vize başvuruları hususunda standart olarak belirlenmiş evraklara ek olarak vize türüne göre evrak talep edilmektedir.

Bu evraklar seyahat amacıyla örtüşecek düzeyde olmalı ve eksik bilgi ya da hatalı bilgi olmamalıdır. Standart evrakları dışında Slovakya şoför vizesi için sunulması gereken ayrıntılı evrakları şunlardır;

 • Gerçekleştirilmek istenen seyahatin firma bazlı olması durumunda bazı teminatlar gerekecektir. Bu teminatlar ise Uluslararası Nakliyecilik Derneği tarafından verilmelidir. Bu teminat seyahatinizi gerçekleştirebilme adına oldukça önemlidir.
 • Firmanın bünyesinde bulunan sürücülerin listesi,
 • Firmaya ait Ticaret odası sicil kaydı,
 • İhracat izni sunulmalıdır. Bu izin belgesinin ismi ise C2 belgesidir.
 • Sürüye ait ulusal veya uluslararası geçerliliği olan sürücü belgesi,
 • Taşınacak malın teslim edileceği firmadan gönderilen davet mektubu orijinal olarak sunulmalıdır. Davetiye yerine iş ortaklığı olduğuna dair noter onaylı belge de sunulabilir.

 

Slovakya Kültürel Sportif Konferans Vize İşlemleri

Slovakya’ya seyahatler konusunda esaslar başvuru türlerine göre değişmektedir. Başvuru türünü belirleyen en önemli faktör ise seyahatin hangi amaçla gerçekleştirileceğidir. Amacınız Slovakya’da kültürel amaçlı gitmekse başvurmanız gereken vize türü Slovakya kültürel sportif konferans vizesi olmalıdır.

Başvurmak istediğiniz bu vize türü ile alakalı bizlerden ayrıntılı bilgi öğrenebilir ve esasları uygulayabilirsiniz. Neler yapmanız gerektiği ve ne tür belgeler hazırlamanız gerektiği konusunda sizlere uzman ekibimizle destek vermekteyiz.

Birçok işlem siz olmadan dahi kolaylıkla yürütüleceği için telefonla bizlere ulaşmanız yeterlidir. Tarafımıza göndermeniz belgeleri kargo yolu ile ulaştırmanız durumunda işlemler hızlı şekilde başlayacaktır. Schengen ülke grubuna dahil olmasından dolayı başvurularınızı Slovakya

üzerinden yapmalısınız.

Oldukça avantajlı olan bu vize ile diğer Schengen ülkelerine de geçiş yapma hakkınız vardır. Teferruatlı ve oldukça titiz şekilde hazırlanması gereken belgelerin usullere birebir uyması da çok önemlidir. Hata payını en aza indirerek sizlere en iyiyi sunacak kadromuz doğru etkiyi de oluşturacaktır.

Slovakya Kültürel Sportif Konferans Vizesi Evrakları

Seyahat tarihinizi ve amacınızı belirledikten sonra en önemli husus olan evrak temini kısa sürede gerçekleştirilmelidir. Evrakların eksiksiz ve mutlaka usullere uygun şekilde yapılması özen göstermelisiniz. Hatalı evrak başvurunun reddine ve tüm masrafların boşa gitmesine neden olabilir.

Schengen bölgesinde bulunmasından dolayı da alacağınız ret cevabı diğer Schengen ülkelerine yapacağınız vize başvurusu esnasında da karşınıza çıkabilir. Bu durum ilerleyen zamanlarda ciddi problemleri de beraberinde getirebilir. Hiçbir ayrıntıyı atlamadan ve riske girmeden Slovakya kültürel sportif konferans vizesi evraklarını sunmalısınız. Bu evrakları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • İçerisinde en az 2 boş sayfanın bulunduğu ve geçerliliğinin de seyahat sonrası 3 ay geçerli yapıya sahip pasaport zorunludur. Pasaportunuzda eksik sayfa olmaması ve çok yıpranmamış olması gerekir.
 • Eksik bilgi ya da yanlış beyan içermeyecek şekilde hazırlanması gereken vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 • Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi sunulmalı ve mutlaka T.C. kimlik numarası görülmelidir.
 • Vize başvuru formunda bulunan sorulara tam ve doğru şekilde cevap vererek form doldurulmalıdır. Formun esaslarını es geçmeden çözüme kavuşturulması çok önemlidir.
 • Başvuru sahibi 18 yaşından küçükse ebeveynleri tarafından izin verildiğini gösteren noter onaylı belge,
 • 2 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş ve başvuru sahibini yansıtır yapıya sahip arka fonu beyaz biometrik fotoğraf,
 • Uçak ve otel rezervasyonları başvuru dosyasında bulundurmanız gerekir. Bu belgeler sizin nerede konaklayacağınızı ve gidiş dönüşün ne zaman olacağını göstermektedir.
 • Gerçekleştirmek istediğiniz seyahat ile alakalı davetiye edinmeniz gerekmektedir. Davetiyeniz olmadan vize başvurunuzun onaylanması söz konusu olmayacaktır.
 • Sportif amaçlı yapılan başvurularda sporcu lisansı dosya da mutlaka olmalıdır. Spor etkinliği ile alakalı davet edildiğini gösterir belge ile birlikte sunulmalıdır. Ayrıca sponsorluk ile ilgili belgelerin de orijinal şekilde sunulması gerekmektedir.

Slovakya Kültürel Sportif Konferans Vizesi Sonuçlanması

Tüm evraklarınızı hazırlayıp gerekli ödemeler yapıldıktan sonra başvuru dosyanız konsolosluğa sunulmaktadır. Dosyaların tesliminden sonra yapılan incemeler sonucunda 5 ila 7 iş gününde Slovakya kültürel sportif konferans vizesi çıkmaktadır.

Seyahat tarihine 15 gün kala dosyayı teslim etmek daha doğru olacaktır. Fakat unutulmaması gereken en önemli ayrıntı iş yoğunluğu, resmi tatil günleri ve bazı hallerde istenen ek belgeler süreyi etkilemektedir. Hiç riske girmeme adına 1 ay öncesinden dosyayı sunmak sağlam iş açısından çok önemlidir. Ayrıca randevu sisteminin söz konusu olması süreler bazında etkiyi ortaya koymaktadır.

Slovakya Vize Evrak Listesi

Tarihi yapısı ve muhteşem doğası ile birçok farklı ülkeden ziyaretçiyi kabul eden Slovakya, Türkiye’den gelmek isteyenlere de kapılarını açmaktadır. Fakat öncelikle seyahat amacınıza uygun şekilde vize başvurusu yapmanız gerekecektir.

Başvurunuzu yaptıktan sonra yapılan değerlendirme sizin vizeye uygun olduğunuzu gösterirse seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada sizin eksik ya da hatalı bilgi içermeden konsolosluğa evrakları sunmanız gerekir.

Slovakya vize evrakları hazırlanış şekli konusunda bizlere ulaşıp destek alabilirsiniz. Hangi vize türüne başvuru yapacaksanız o konuda sizlere detaylı bilgi sunabiliriz. Doğru şekilde hazırlanan evraklarla birlikte yapılan başvurunun olumlu sonuçlanma ihtimali de oldukça yüksektir.

Riskli hallerin oluşmaması adına her türlü etkiyi oluşturarak hareket edilmektedir. Seyahat etmek istediğiniz tarihe uygun şekilde vizenizi alabilmeniz için ne gerekiyorsa uzman kadromuz itina ile yapacaktır.

Vize Türlerine Göre Slovakya Vize Evrakları

Her seyahatin bir amacı ve her amacında bir vize türü olması farklılıkları da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden sizden talep edilen evrakları mutlaka vize türünüze göre hazırlamalısınız

. Slovakya vizesi konusunda hazırlanması gereken standart evraklar tüm vize türleri için geçerlidir. Bu yüzden standart olarak istenilen evrakları mutlaka dosyanızda bulundurmalısınız. Standart olarak sunmanız gereken Slovakya vize evrakları listesi şu şekildedir;

 • Hangi vizeye başvurursanız başvurun pasaportunuz yoksa hiçbir şekilde vize alamazsınız. Kurallara uygun ve geçerliliğinin de seyahat bitişinden sonra 3 ay daha geçerli olması gerekir. Pasaportun yıpranmamış olması, içerisinden sayfa yırtılmamış olması ve yeni bilgi girişi yapılabilmesi için de en az 2 boş sayfanın bulundurulması gerekir. Daha önce yapılan seyahatler varsa başvuru esnasında fotokopilerini ibraz etmelisiniz.
 • Vize türlerine göre değişen vize ücretleri hatasız şekilde ödenmeli ve dekontu başvuru dosyasında bulundurulmalıdır.
 • İçerisinde eksik bölüm bırakılmadan titizlikle doldurulması gereken vize başvuru formu ayrıca başvuru sahibince ıslak imzalı olarak imzalanmalıdır.
 • Kimliğin ön ve arka kısmının düzgün şekilde görüldüğü fotokopi sunulmalıdır. Kimliğin üzerinde mutlaka T.C. kimlik numarasının bulunmasına dikkat edilmelidir.
 • 35 x 45 mm ebatlarına sahip 2 adet arka fonu beyaz biometrik fotoğraf güncel halinizi yansıtacak şekilde sunulmalıdır.
 • Uçak ve otel rezervasyonlarını seyahat tarihlerine uygun olacak şekilde hazırlayıp sunmalısınız. Bu noktada dikkat edilecek çok önemli olan husus ön ödeme yapılmamasıdır. Yapacağınız ön ödemelerin iadesi son derece sıkıntılı olup, size ciddi sıkıntılar çıkartabilir.
 • Ekonomik durumunuzu gösteren banka hesap dökümü sunulmalıdır. Banka hesap dökümü banka yetkilisi tarafından hazırlanıp imzalanmalıdır. Orijinal şekilde sunulmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz.
 • En az 30.000 Euro kapsayacak şekilde seyahat sağlık sigortası yaptırılması zorunludur. Sigortanın aslı ve fotokopisi dosya da bulundurulmalıdır.

Sizden talep edilen evrakları hiçbir suretle sahte sunmamanız gerekir. Verdiğiniz bilgilerin tamamı sorgulandığı için verilen yanlış bilgiler açığa çıkacaktır. Standart olarak hazırlanması gereken evraklar vize türüne göre değiştiği için esasları iyi bilmek gerekir.

Seyahati gerçekleştirmek isteyen kişilerin mesleki durumları, ekonomik durumları ve seyahati gerçekleştirme gayeleri birçok hususta belirleyici olduğu için doğru etkiyi oluşturmanız son derece önemlidir. Vize başvuruları konusunda uzman ekibimiz ne tür belgelerin hazırlanması gerektiğini sizlere aktarmaktadır.

Evrak hazırlığın zorlu ve oldukça karmaşık hal alması desteğin önemini göstermektedir. Evrak temini konusunda bilgi akışına göre yardım etmekteyiz ve bu konuda her türlü etkeni tarafınıza iletmekteyiz.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi adına tüm belgeler tekrar tekrar kontrol edilmektedir. İngilizce olarak hazırlanması gereken belgeler yine uzman kadromuz tarafından hazırlanıp başvuru dosyasına konulmaktadır. Takip konusunda da sizi sıkıntıya düşürmeyecek yapı mevcuttur.

Slovakya Vize Ücretleri

Tatil, iş ve eğitim seyahatleri konusunda Slovakya revaçta olan ülkelerden bir tanesidir. Avrupa Birliği ülkesi olmasının yanı sıra Schengen grubuna da dahil olması vizeler konusunda ortak uygulamaları ortaya çıkarmaktadır. Her vize türüne göre hazırlanan evraklar istenilen düzeyi eksiksiz şekilde karşılamalıdır.

Evrakları inceleyecek kurul bu konuda son derece titiz olup eksiklik halinde başvuruyu ret edebilir. Evrakları hazırladıktan sonra ödenmesi gereken Slovakya vize ücretleri türlere göre değişiklik göstermektedir. Her türün ödemesi farklı olup, doğru ödemeyi yapmak gerekir.

Bu hususta uzmanlarımızdan görüş alabilir ve işlemleri doğru şekilde yapabilirsiniz. Hatalı yapılan ödemeler yüzünden sıkıntıya düşmeme adına bizlerden destek alabilirsiniz. Profesyonel yaklaşımımız ile doğru yapıyı sizlere sunuyoruz.

Slovakya vize ücretlerikonusunda 0 – 6 yaş grubundan herhangi bir ücret almamaktadır. Ailenizle beraber seyahat edecekseniz ve yanınızda küçük çocuğunuz varsa bu tür bir ödemeden muaf olursunuz. Vize harcının ödenmemesi ve ödemeye dair dekontun başvuru dosyasına konulmaması başvurunun doğrudan ret edilmesine sebep olacaktır.

Slovakya Vize Başvurusu Ücretleri

Vize ödemelerinin doğru şekilde yapılmasına dikkat ederken değişen faktörleri bilmelisiniz. Öncelikle sizin dikkat etmeniz gereken husus kısa süreli mi yoksa uzun süreli mi seyahat planlıyorsanız. Uzun süreli seyahatlerde talep edilen vize ücreti ile kısa dönemler için istenen ücretler değişmektedir.

Vize başvurunuz kısa süreli olsa da ticari vize için ödeme ayrı turistik vize için ödeme farklıdır. Slovakya vize başvurusu ücretleri vize türleri açısından aynı tutar olsa da türüne göre ödeme çok önemlidir. Türüne göre yapılmayan ödemenin hem iadesi yoktur hem de başvurunun ret edilmesi söz konusudur.

Slovakya Vize Ücretlerinden Muaf Olanlar

Bazı hallerde Slovakya konsolosluğu vize harcı almamaktadır. Ücret almadığı durumları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 0 – 6 yaş grubunda yer alan çocuklardan,
 • Herhangi bir şekilde kar amacı gütmeyen faaliyetlere katılanlar 25 yaş altına mensupsa ücret alınmamaktadır.
 • Eğitim ya da araştırma amacıyla seyahat eden öğrencilerden harç ücreti talep etmezken beraberinde seyahat eden öğretmenlerden de ücret talep etmemektedir.
 • Bilimsel gelişime katkıda bulunulacağı düşünülen hallerin oluşmasından dolayı araştırma amacıyla seyahat eden üçüncü ülke vatandaşlarından harç ücreti alınmamaktadır.

Slovakya Vize Ücretleri İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Seyahatin amacı vize türünü belirlerken vize türü de ödemeyi belirlemektedir. Böylesine bir bağlantının olması düzenin en önemli göstergesidir. Sizde vize konusunda sorun yaşamak istemiyorsanız mutlaka hatasız ödeme gerçekleştirmelisiniz.

Slovakya vize ücreti hiçbir şekilde iade edilmemektedir. İade edilmesi söz konusu olmadığı için ödemeleri dikkatli şekilde yapmalısınız. Ödemeler yalnızca 1 başvuru için geçerli olup, tek ödeme ile birden fazla başvuru da bulunamazsınız.

Herhangi bir sebebe bağlı olarak Slovakya vize başvurusu ret edilirse yeni başvuru için tekrardan ödeme yapmak zorundasınız. Bu denli önemli olmasından dolayı alacağınız destek size kolaylık sağlayacağı gibi zararın da önüne geçecektir. Vize evrakları, ödemeler, randevu ve takipler konusunda detayları bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

Olumsuz etkenlerle karşılaşılması durumunda başvurunuzun riskli haller alacağını unutmamanız gerekir. Sadece vize ücretinin ödenmesi değil diğer tüm hususlarda aynı hassasiyetle hareket etmelisiniz.

Doğru şekilde planlama yapmak zaman ve para kaybını arttıracaktır. Bu seyahat sizin için ne denli önemli olduğunu fark eden yapımız kendi işini yapar gibi hareket etmektedir.

Sizde bu durum karşısında mağdur olmaktan kurtulursunuz. Hassasiyetler ve kurallar bütünü ile hareket edilmesi sonucun mükemmel olmasına katkı sağlayacaktır.

Slovakya Vize Reddi

Planınız hazır, uçak biletleri hazır, konaklama yeri belli ve tüm evraklar sunulmuş halde vize onayını bekliyorsunuz. Fakat bir veya birden fazla sebebe bağlı olarak vizeniz ret edildi. Böyle bir durum ciddi sıkıntıları beraberinde getirirken kayıplar da söz konusu olacaktır. Hem zamandan hem de parasal yönden kayıplar olması can sıkıcı olacaktır.

Bu tür hallerin oluşmaması adına destek almanız her açıdan önemli olup vize reddi ihtimalini azaltacaktır. Başvurular konusunda sizlere destek olan yapımız riskli halleri azalttığı için ret alma ihtimalinde ciddi düşüşler söz konusudur.

Başvurunuzu değerlendiren Slovakya konsolosluğu evrak incelemesi ve başvuru sahibinin niteliğine bakarak karar vermektedir. Bu hususta tek yetkili merci olması retler konusunda herhangi bir işlem yapılamamasına sebep olmaktadır.

Eksiksiz ve doğru şekilde evrak sunarak ret oluşmasına sebebiyet vermemelisiniz. Slovakya vize reddi başvuru şartlarının tam olarak yerine getirilmemesi halinde gerçekleşmektedir. Belgelerde eksiklik ya da hatalı olması ret edilmenin en önemli sebebidir.

Farklı etkenlere bağlı olarak Slovakya vize reddi almanız durumunda tekrardan başvurmanız mümkündür. Ret cevabı aldınız diye Slovakya’ya seyahat edemezsiniz diye bir durum söz konusu değildir.

İtiraz etme hakkına sahip olan başvuru sahibi itirazdan da olumlu sonuç alamazsa tekrardan başvuru yapabilir. Vize reddinden sonra tekrar başvuru yapacaksanız mutlaka destek alarak yol haritası çizmelisiniz.

Size destek olan yapımız sayesinde tekrardan ret alma ihtimali daha düşük olacaktır. Uzun yıllar sektörde hizmet veriyor olmamızın avantajını sizde rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm etkenler hesaba katılarak başvuru evrakları hazırlanıp başvuru yapılacaktır.

Slovakya Vize Reddinin Sebepleri

Vize başvurularında esas olan kurallar mutlaka doğru şekilde yapılmalıdır. Doğru şekilde yapılmayan başvuruların vize reddine sebep olması söz konusudur. Slovakya vize reddinin sebepleri sıralamasını şu şekilde yapmamız mümkündür;

 • Başvurular konusunda istenen belgelerin bazıları orijinal olarak istenmektedir. Başvuru dosyasında orijinal olarak sunmanız gereken belgeyi fotokopi olarak sunarsanız başvurunuz ret edilebilmektedir. Ayrıca Slovakya vize başvurusu yaparken belgelerin eksiksiz olmasına ve sahte olmamasına ayrıca dikkat etmelisiniz.
 • Seyahat amacınıza göre belirlenen vize türüne uygun evrak sunmamak vize reddine sebep olacaktır. Evraklarının tam olduğunu düşünen kişilerin yaptığı hata vize türüne göre evrak sunulmamasıdır. Hangi amaca göre seyahat edilecekse o duruma göre evrak sunulması çok önemlidir.
 • Başvuru sahibinin Shengen bölgesi açısından tehlikeli olduğu düşüncesi söz konusu olduğunda vize başvurunuz ret edilebilir. Bu durum oldukça karışık olup, ret edilmesi durumunda tekrar başvurularda çok daha titiz olmalısınız.
 • Evrakların incelemesi sonucunda başvuru sahibinin geri dönmeme ihtimali söz konusu olduğu düşünülürse başvurunuz ret edilir.
 • Seyahat süresince yapacağınız harcamaların ispatını yapmamanız ya da belirtmiş olduğunuz tutarın yeterli görünmemesi durumunda da ret cevabı almanız söz konusudur. Böyle bir durumla karşılaşmama adına uzmanlarımızla görüşüp uygun görülen tutarları öğrenebilirsiniz.
 • Seyahat sağlık sigortası Slovakya seyahatlerinde zorunlu olup, belirlenen sınıra göre sigorta yaptırmalısınız. Herhangi bir sigorta yaptırmamanız veya eksik yaptırmanız durumunda Slovakya vize reddi ile karşılaşmanız söz konusudur.
 • Daha önceki seyahatlerinde vukuat işlemişseniz bu durum değerlendirme esnasında görülebilir. Böyle bir hal söz konusu olduğunda başvurunuzun ret edilmesi yüksek ihtimallidir.

Her ayrıntı dikkatli şekilde irdelenmeli ve risk teşkil edecek hallerden uzak durulmalıdır. Bu hususta profesyonel hizmet veren firmamız ret ihtimallerini en aza indirecektir. Tüm etkenler hesaba katılıp başvurunun hatasız şekilde yapılmasını sağlamaktayız. Sizde dilediğiniz tarihte seyahatinizi gerçekleştirmek isterseniz vize başvurusunda bizlere ulaşabilirsiniz.

Slovakya Form Ve Dilekçe

Slovakya Biyometrik Fotoğraf Örneği

Slovakya Vize Bilgi Formu

Slovakya Vize Dilekçe İngilizce

Slovakya Turistik-Ticari Dilekçe Örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×