Slovenya Vizesi

Slovenya vize istiyor mu; 2007 yılında Schengen vize anlaşmasına dahil olan Slovenya, Türkiye’den D tipi ve C tipi vize başvurularında, eğitim, iş, ticaret ve turistik amaçlı çıkışlarda vize talebi istemektedir. Slovenya vizesi işlemleri için eksiksiz evrak verilmesi ve düzenlemelerin kusursuz olması şartı vardır.
Slovenya Avrupa’ya bağlı, Türkiye’den yapılan başvurularında vize alınmasını yükümlü kılmıştır. Slovenya vize başvurusu için konsolosluk üzerinden randevu alarak, seyahat edecek vatandaşların evraklarını düzenlemeleri şartı vardır.

Slovenya vize evrakları, eksiksiz olarak düzenlenmeli, vize ofisi aracılığıyla danışmanlık hizmeti de alınarak rezervasyon işlemleri yapılabilmektedir. Otel ve uçak rezervasyon işlemlerinizi yaparak, başvurunuz için gerekli olan evrak listesini öğrenebilirsiniz. 3 aylık geçerli pasaport, 3 aylık hesap dokumanı ve tam vukuatlı nüfus kaydı örneği verilmelidir.
Slovenya’ya gitmek için 180 günlük ve 90 günlük vize, turistik vize literatürüne uymaktadır. Vize başvurularınızı 4 hafta önceden yaparak konsolosluğa başvuru yapabilirsiniz.
Slovenya vize ücretleri kapsamında, Avrupa üzerinden Euro ile ödeme kabul edilmektedir. Ödemelerin vize harç bedeli olarak konsolosluğa verilmesi gerekmektedir.

Menü
Destek Hattı