Slovenya Vizesi 2023Nasıl Alınır?

Slovenya’ya seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşı olan yabancı uyruklu kişiler Slovenya’ya vize rejimine dahildirler.

İçindekiler Tablosu göster
 • Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaport/Bordo Pasaport sahipleri Slovenya Schengen vizesi alarak ülkeye giriş yapabilmektedirler.
 • T.C. Hususi/Yeşil Pasaport, Hizmet/Gri Pasaport ve Diplomatik/Siyah pasaport sahipleri ülkeler arası yapılan anlaşmalar dahilinde 180 günlük süre zarfında 90 gün süre ile Slovenya vize uygulamasından muaf bulunmaktadırlar.
 • Slovenya konsolosluğu, Slovenya vize işlemlerinde vize başvuru sonucuna, vizenin kapsadığı tarih aralığına göre karar verirken giriş sayısına göre de karar vermektedir. Bununla birlikte Slovenya vize başvuruları direkt olarak Slovenya Diplomatik Misyonlarına ve Slovenya Konsolosluğuna yapılmamaktadır.
 • Ayrıca başvurular akredite vize merkezleri ve yetkili acenteler aracılığı ile kabul edilir. Başvurular sırasında gerekli evraklar ibraz edilmektedir, ayrıca biyometrik veri alımı da yapılmaktadır. Slovenya vizesi başvurularında randevu alınarak işlem yapılması gerekmektedir.
 • Slovenya 26 Schengen ülkesinden biridir. Slovenya Schengen vizesi vize sahibine, vize süresince Schengen ülkeleri olan Avusturya, Macaristan, Belçika, Litvanya, Malta, İspanya, Portekiz, Finlandiya, Letonya, Polonya, Hollanda, İtalya, Yunanistan, Estonya, İsveç, Slovakya, Liechtenstein, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Lüksemburg, İzlanda, Norveç, İsviçre ve Almanya sınırları için serbest dolaşım ve seyahat hakkı tanımaktadır.

Slovenya vizesi tek (single) girişli veya çok (multi) girişli belli bir tarih aralığında olacak şekilde verilmektedir. Tek girişli vizeye sahip olan kişiler Schengen bölgesine tek giriş hakkına sahip olup vize bitiminde veya bitiminden önce Schengen bölgesinden ayrıldıktan sonra kalış süreleri bitmemiş olsa da yeniden giriş yapamazlar. Çok girişli vizeye sahip olan kişiler ise kalış süresine bağlı olarak Schengen alanına birden fazla giriş yapabilme hakkına sahiptirler.

 • Kısa süreli olan Slovenya vizesi kapsamındaki vize türleri Slovenya turistik vizesi, Slovenya ticari vizesi ile Slovenya aile ve arkadaş ziyareti vizesini içermektedir. Slovenya’dan 1 günden az kalacak olacak olan yolcular bir diğer vize türü olan transit vizeye başvuruda bulunabilirler.
 • Slovenya’ya yapacağınız kısa süreli seyahatin amacı turistik, ticari veya özel ziyaret amaçlı da olsa bu vize türlerinde ortak evraklar bulunmaktadır. Bu vize türlerinde birbirinden farklılık gösteren evraklar da bulunmaktadır.
 • Slovenya Konsolosluğu Schengen vizesi olarak tabir edilen kısa süreli vize başvuru işlemlerini akredite acentalar üzerinden kabul etmektedirler. Fakat Slovenya’da 90 günden daha fazla kalmayı amaçlayan kişilerin doğrudan Konsololsuk’a başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.
 • Uzun süreli oturum izni, çalışma izni ile uzun süreli eğitim nedeniyle Slovenya’da kalmayı planlayan kişiler Slovenya Çalışma vizesi, Slovenya Oturum izni işlemleri için Slovenya Konsolosluğuna direkt başvuru yapmalıdırlar.
 • Ulusal vize kapsamındaki uzun süreli Slovenya vize başvuruları Slovenya Konsolosluğunun diplomatik misyonu alanı içindedir. Ayrıca çalışma ve oturum iznini yanında aile birleşimi de kapsamaktadır.

Slovenya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Vize türünüze uygun şekilde temin etmeniz gereken evraklar eksiksiz şekilde beyan edildikten sonra başlayan değerlendirme süreci söz konusudur. Genel itibari ile bakıldığında Slovenya vizesi 10 – 15 iş gününde neticelendirilmektedir.

 • Elbette iş yoğunluğu ya da ek belge talepleri söz konusu değilse. Bu tür aksaklıkların oluşması süreyi 1 aya kadar uzatırken hesaplamalarınızı bu düzene göre yapmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca planlamanızı yaparken resmi tatil günleri de dikkat etmelisiniz.
 • Güvenli şekilde sonuç elde etmek istiyorsanız 1 ay öncesinden dosyanızı teslim etmenizi tavsiye ederiz. Sorun yaşamadan elde etmek istediğiniz vize bu süreler bazına göre olması daha iyidir. Her ihtimali göz önünde bulundurarak yol haritası çizmek seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz açısından önem arz etmektedir.

Slovenya Turistik Vize İşlemleri

Slovenya turizm konusunda gelişime açık ülkelerden bir tanesi olduğu için güzellikleri tespit etmeniz mümkündür. Her yıl değişen faktörler ve artı yönle gelişmeler turizm konusunda kendini ispat etmeye yetmektedir.

 • Turistik amaçlı Slovenya seyahati için başvurmanız gereken vize türü kısa süreli olup 180 günlük dilim içerisinde 90 güne kadar kalmalara müsaade etmektedir. Slovenya turistik vize başvurularında eksiksiz evrak temini önemli olurken yeterlilik konusunda değerlendirmeden sıkıntı yaşamadan çıkmanız gerekir.
 • Seyahatinizin gerçekleşebilmesi noktasında mutlaka esaslarına göre hareket edilmelidir. Evrak temini, randevu işlemleri ve parmak izi ibrazı konusunda uzman çalışanlarımız size destek olacaktır. Sorun yaşamadan vizenizi alabilmeniz için gerekli olan tüm işlemler detaylı şekilde yürütülecektir. Küçük hatalar yüzünden her yıl binlerce başvuru boşa giderken sizde bu tür aksaklıklarla karşılaşmaktan kurtulursunuz.

Slovenya Turistik Vize Başvurusu

Seyahat kararı aldıktan sonra belirlenen tarihe göre biran evvel başvuruyu yapmanız gerekir. Süre geçtikçe vizenizin riske gireceğini unutmamalısınız. Slovenya turistik vize başvurusu için belirlenen evrakların listesini yapmanız hem evrak temini konusunda hem de başvuru esnasında size kolaylık sağlayacaktır. Eksik bilgi beyanlarından kaynaklanan vize reddi ile karşı karşıya kalmamak için de her evrakı ayrıntılı incelemelisiniz.

 • Randevu usulüne göre işlem yapılmasından dolayı da belirlenen tarihlerde randevunuzu almalısınız. Randevu gününe ve saatine dikkat ederek hareket etmeniz önemli olurken bu hususta gecikme ya da randevuya katılmama gibi bir durum olmaması gerekir.
 • Dikkatli olmanız gereken bu husus dışında parmak izi ibrazı da önemli ayrıntılardandır. Daha önce parmak izi ibrazında bulunmuş iseniz geçerliliğinin devam edip etmediğine bakmalısınız. 5 yıl geçerliliği olan parmak izinin sistemde halen kayıtlı olup olmadığını denetleyebilirsiniz.

Slovenya Turistik Vizesi Kaç Güne Sonuç Vermektedir?

Başvurunuz ile alakalı planlamayı yapıp evraklar teslim edilmesi ile birlikte başlayan değerlendirme süreci eksiklik yoksa 10 – 15 iş gününde bitmektedir. Bu süreler zarfında başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı tarafınıza bildirilecektir.

 • Elbette bu süre sabit olmayıp ek belge talebi ya da iş yoğunluğu süreyi uzatabilir. Birde başvuru yaptığınız zaman diliminde resmi tatil varsa süre daha da uzayabilmektedir. Güvenli yolu tercih etmenizi ve başvurunuzu 1 – 1,5 ay önceden sunmanızı tavsiye ederiz.
 • Risklerden uzak şekilde yapacağınız başvurunun neticesini almak her zaman daha doğru olacaktır. Oldu ki vizeniz ret edildi, tekrardan başvurmanız için de süre yeterliliği söz konusu olabilir. Zaman konusunda planlama yapmak size rahatlık sunacaktır.

Slovenya Turistik Vize Evrakları

 • Pasaportunuzun geçerlilik tarihi dönüş tarihinden itibaren 3 ay daha olması gerekliliklerdendir. Pasaportun içerisinde yeni vize için en az 2 boş sayfa olmasına dikkat etmeli ve yıpranmamış pasaport ibraz etmeye özen göstermelisiniz.
 • Adres ve aile bilgilerini ayrıntılı şekilde içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği olmalıdır. Ayrıca başvuru sahibinin kimlik fotokopisi arkalı ve önlü şekilde çekilmelidir.
 • Konaklama ve ulaşım konusunda evraklar sunulmalıdır. Uçak biletleri ve otel rezervasyonlarını ibraz etmeniz elzemdir.
 • Finansal durumunuzu gösteren banka hesap özeti 3 aya ait olmalı ve içerisinde en az 5.000 TL bakiye olmalıdır. Hesap özetini banka görevlisi hazırlamalı ve imza, kaşe atmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf 2 adet şeklinde ve 35 x 45 mm ebatlarında olmalıdır. Fotoğrafın arka fonu beyaz ve güncel hali de yansıtır düzeyde olmasına özen göstermelisiniz.
 • Vize başvuru formunun eksik bilgi içermeyecek şekilde hazırlanması ve belirlenen kurallara göre ibraz edilmesi gerekir.
 • Ödemesini gerçekleştirdiğiniz vize ücreti ile alakalı dekont,
 • Başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması durumunda ise ebeveynleri tarafından noter onaylı izin kağıdı olmalıdır.

Slovenya Ticari Vize

Ticaret hacmi yüksek ülkelerden birisi olan Slovenya dış ticaret konusunda her geçen gün yeni gelişmelere ön ayak olmaktadır. Hızlı büyümesinde etkili olan faktörler göz önüne alındığında ortaya çıkan rakamlarda oldukça iyi durumda olunduğunu göstermektedir.

 • Mal alımı ya da mal satışı için Slovenya’da bulunan firma ile ticari faaliyetleri yürütebilmek için bir takım kurallar vardır. Bu kurallar dahilinde görüşmeleri gerçekleştirebilir ve anlaşmalar imzalayabilirsiniz. Elbette bunun için gerekli olan Slovenya ticari vize önemli yere sahiptir.
 • Başvuru esaslarına uymanız ve belirtilen kurallar çerçevesinde hareket etmeniz sonucu mükemmel kılacaktır. Başvurmanız gereken vizenin doğru şekilde yapılması ve eksik bilgi içermemesi çok büyük önem arz etmektedir. Beyanlarınızı eksiksiz vermeniz vizeyi alabilmeniz noktasında önemli gerekliliklerdendir.
 • Vize başvurusu konusunda uzman ekibimiz ile görüşebilir ve başvuruya dair ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Hızlı sonuç alabilmeniz için evrakları hazırlamayı en kısa sürede yapmanız önemlidir. Evrak hazırlama ve randevu işlemlerinde sizin adınıza işlemler yürütürken parmak izi ibrazları ile alakalı da destek alabilirsiniz.

Slovenya Ticari Vizesi Ücretleri

Vize başvurunuzu yapmak üzere hazırlamış olduğunuz evrakları belirtilen kurallara göre temin etmeniz gerekir. Doğru ve eksiksiz şekilde evrakların temininden sonra vize harcı ödemesi yapmanız ve bu ödemeye dair dekontu başvuru dosyasında bulundurmanız gerekmektedir.

 • Slovenya vizesi ücretleri ödenmemesi durumunda başvurunuz kabul edilmezken hatalı yapılan ödeme de başvurunuzun ret edilmesine sebep olacaktır.
 • Geri idaresinin de olmaması ödemenin çok dikkatli yapılması gerektiğini göstermektedir. Ödemeler konusunda muhakkak güncel tutarı öğrenmeli ve başvuru yaptığınız vize türüne göre ödemeyi gerçekleştirmelisiniz. Yaptığınız ödeme yalnızca bir başvuru için geçerli olup, herhangi bir şekilde başka vize başvurusunda kullanılmaz ve hiçbir suretle deviri yapılamaz.

Slovenya Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Başvurunuzu tamamlayıp dosya teslim edildikten sonra sizde parmak izi ibrazı istenecektir. Parmak izi ibrazından sonra randevu saatinizde görüşmeye gitmeniz gerekecektir. Bu uygulamalar devam ederken vizenin kabul edilip edilmeyeceği konusunda karar verilmektedir.

 • İlk başvuru dosyası teslim edildikten 10 – 15 iş günü içerisinde vizenin onaylanıp onaylanmadığı tarafınıza bildirilecektir. Fakat unutulmaması gereken en önemli husus başvuru yaptığınız döneme denk gelen iş yoğunluğu ve resmi tatil dönemidir.
 • Bu tür durumların hasıl olması işlemleri uzatabilir. Ayrıca ek belge talepleri söz konusu olduğunda da sonuçlanmaya dair süre bazı uzama söz konusu olabilir. Başvurunuzu seyahat tarihinden 1 ay önce yaparsanız güvenli yolu tercih etmiş olursunuz.

Slovenya Ticari Vizesinde Davetiyenin Önemi

Ticari vizelerin öne çıkan en önemli özelliği davetiyeye göre başvuru yapılmasıdır. Slovenya da iletişim halinde olduğunuz firma iş görüşmesi, toplantı ya da anlaşma için sizi davet etmelidir.

 • Bu davetiye orijinal olarak dosya da bulunmalı ve görüşeceğiniz firma tarafından gönderilmelidir. İçeriğin de adres, iletişim ve faaliyete ilişkin bilgiler olmalıdır. Slovenya’da ki ilgili kurumca onaylanmış olması da davetiyenin geçerliliği açısından önemli bir ayrıntıdır.

Slovenya Ticari Vize Evrakları

 • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi arkalı önlü şekilde ibraz edilmeli ve aile adres bilgilerine sahip tam vukuatlı nüfus kayıt örneği beraberinde olmalıdır.
 • 2 adet sunulması gereken biyometrik fotoğraf arka fonu beyaz olmalıdır. Güncel halinizi yansıtması gerekirken ayrıca ölçüsü de 35 x 45 mm olmalıdır.
 • Pasaport geri dönüşten sonra da 3 ay geçerliliğini korumalıdır. Yıpranmamış olması önemli olurken en az 2 boş sayfa da pasaportta olmalıdır.
 • Orijinal hali ile ibraz edilmesi gereken davetiye usullere uygun hazırlanmış olmalıdır.
 • Başvuru formu içerdiği bilgi açısından eksiksiz olmalı ve birbiri ile örtüşen bilgilere sahip olması gerekir.
 • Firmanızın ticari faaliyetlerini gösteren tüm belgeler dosyada olmalıdır.
 • Banka hesap özetleri mutlaka 3 aylık bölümü içerir düzeyde olmalı ve ilgili bankanın hazırlamış olmasına dikkat edilmelidir.

Slovenya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Slovenya’da yaşayan akrabalarınızı ziyarete gidebilmeniz için bir takım prosedürleri yerine getirmeniz gerekecektir. Sadece aile fertlerinin ziyareti değil aynı zaman da arkadaşlarınızın ziyaretine de gitmeniz mümkündür.

 • Slovenya aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile bu seyahati gerçekleştirebilir ve onlarla güzel zaman geçirebilirsiniz. Vize hususunda kurallara uygun şekilde hareket etmeniz önemli olurken kurallara birebir uyum sağlamanız önemlidir.
 • 90 gün kalmanız mümkün olurken bu süre vize alındıktan sonra ki 180 gün içerisinde gerçekleşmelidir. Slovenya Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için ziyaretiniz süresince diğer Schengen ülkelerine de geçiş yapma olanağınız söz konusudur.
 • İster aile ferdiniz ile ister arkadaşınızla Avrupa turu dahi yapabilirsiniz. Eğlenceli bir tatile dönüşecek bu ziyaret tamamen sizin kendi düzeninizle alakalı olacaktır.
 • Gerçekleştirmeyi planladığınız seyahat ile alakalı vize başvurusu konusunda bizlere ulaşabilirsiniz. Profesyonellik konusunda sizlere en iyi etkiyi sunacak uzmanlarımız tecrübeleri ile sonucu olumlu kılma yolunda gerekeni yapacaklardır.

Slovenya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Davetiyesi

Seyahatinizi gerçekleştirmek için yapmanız gereken vize başvurusunda öncelikli evrakınız davetiye olmalıdır. Davetiye sizin gerçekten aile veya arkadaş ziyareti için vizeye başvurduğunuzun ispatıdır. İspat olmadan bu vize türüne başvuru yapmanız söz konusu dahi olamaz.

 • Bu yüzden ziyaret edeceğiniz kişinin davetiye hazırlaması ve Slovenya’da ki ilgili kuruma onaylatması gerekecektir. Orijinal olarak ibraz edilmesi gereken davetiye içerik bakımından adres ve iletişim bilgisi olmalıdır. Slovenya’da ne yaptığını belirtmesi de gerekirken konaklamaya dair bilgiler de verilmelidir.
 • Ayrıca Slovenya’da çalışıyor ise çalıştığı iş yerinin adresi ve hangi pozisyonda çalıştığını da belirtmelidir. Başvuru değerlendirme esnasında titizlikle incelendiği için de çok dikkatli şekilde hazırlanmalıdır.
 • Usullere uygun şekilde davetiyenizi almanız işlemlerin kolay yürütülebilmesi açısından önemlidir.

Slovenya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Davetiyenizi orijinal olarak temin edip sizden istenen diğer evrakları da hazırladıktan sonra başvuru dosyasını teslim etmelisiniz.

 • Dosyanın teslim edilmesi ile birlikte başlayan değerlendirme süreci yaklaşık olarak 10 ila 15 iş günü devam etmektedir. Bu süre zarfında sizden ek belge talep edilirse sonuç uzayabilir.
 • İş yoğunluğu ve resmi tatil de o döneme geldiyse sonuç almanız daha da uzayabilir. Slovenya aile ve arkadaş ziyareti vizesi 1 ay önceden başvurunuzu yaparsanız bu tür aksaklıklardan dolayı uzayan işlemler sizi daha az etkiler.

Slovenya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize Evrakları

 • Pasaport seyahat bitiş tarihinden sonra da 3 ay geçerliliğini korumalı ve içerisinde de en az 2 boş sayfa yeni vize işlenebilmesi açısından gereklidir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği adres ve aile bilgilerine sahip olmalıdır. Kimliğin de arkalı önlü fotokopisi T.C. kimlik numarasına sahip olacak şekilde olmalıdır.
 • Orijinal davetiye usullere uygun şekilde hazırlanarak dosya da olmalıdır.
 • Finansal durumu gösteren banka hesap özeti 3 aylık olmalı ve bankada görevli memur tarafından hazır hale getirilmelidir. İmzasını atmalı ve imza attığına dair imza sirküleri olması gerekmektedir.
 • Eksik veya hatalı bilgi içermeyecek şekilde vize başvuru formu hazırlanmalıdır.
 • Seyahate ve konaklamaya dair belgeler ibraz edilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf 2 adet, arka fonu beyaz, 35 x 45 mm ebatlarında ve güncel hali yansıtacak düzeyde olmalıdır.
 • Mesleki durumunuzu gösteren belgeler firma ya da kurumdan alınmış şekli ile sunulmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortasının 30.000 Euro teminatına sahip olması ve seyahat dönüş tarihine kadar geçerli olması gereklidir.
 • Geri dönüşün beyanı noktasında etkili olacak tapu, ruhsat gibi gayrimenkuller sunulmalıdır.

Slovenya Öğrenci Vize İşlemleri

Eğitiminizi Slovenya gibi Avrupa ülkesinde sürdürmek isterseniz bazı izinler almanız ve üniversitelerden kabul görmeniz gerekmektedir. Belirli sınavlara girmeniz gerekirken ayrıca seyahati gerçekleştirebilmek için de vize almanız gerekecektir.

 • Slovenya öğrenci vizesi eğitim süresine bağlı olarak değişmekte olup, kısa ve uzun süreli olarak alınabilmektedir. Elbette bu durum alacağınız eğitimin düzeyine ve süresine bağlıdır.
 • Başvuru esaslarına göre hareket etmeniz önemli olurken mutlaka ilgili eğitim kurumundan kabul edildiğinizi gösteren belgeniz olmalıdır. Başvuru esnasında ibraz etmeniz gereken kabul belgesi sürecin en önemli ayağıdır. Başvurunuzu kurallara uygun şekilde yapabilmeniz ve sıkıntı yaşamadan sonuca ulaşabilmeniz
 • noktasında bizlere erişebilirsiniz. Başvurunuzu belirlenen esaslara uygun şekilde yapacak uzman kadromuz riskleri minimize etmektedir. Böylelikle vizenin alınabilir yönü de ciddi oranda artmaktadır. Ufak hatalar yüzünden her yıl binlerce başvurunun ret edilmesini de unutmamalısınız.

Öğrenci Olarak Kabul Edilmenin İspatı

Vize başvurunuzu yapmadan önce temin etmeniz gereken en önemli belge eğitime kabul edildiğinizi gösterin evraktır. İspat noktasında size destek olacak yapıyı bu sayede elde edebilirsiniz. Eğitim ile alakalı yapılan sınavlara katılarak üniversite kabulünü gerçekleştirebilirsiniz.

 • Araştırma amacı ile yapılan seyahatler için de aynı uygulama geçerlidir. Eğitim veya araştırma için temin etmeniz gereken davetiye orijinal olarak sunulmalıdır.
 • Fotokopisi veya bilgisayar çıktısı kabul edilmediği için davetiyenin size ulaşma süresi de başvuru öncesinde hesaba katılmalıdır. Yaşanabilecek aksi durumları hesaba katarsanız başvuru esnasında sorun yaşamazsınız.

Slovenya Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Öğrenci olarak Slovenya’ya gideceğinizi ispat eden belgelerle birlikte vizeye dair hazırlanması gereken belgeleri toparlamanız gerekmektedir. Eksiksiz şekilde hazırlığınızı yaptıktan sonra başvuru dosyası teslim edilmektedir.

 • Bundan sonra ki süreç konsolosluğun değerlendirmesine kalmış olup, genel itibari Slovenya öğrenci vizesi ile 10 – 15 iş gününe sonuç bildirilmektedir.
 • Bu süreyi uzatan etkenlerin olduğunu unutmamamız önemli olurken planlamanızı doğru şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. İş yoğunluğu, ek belge talebi ve başvuru zamanının resmi tatile denk gelmesi belirlenen programı uzatmaktadır.
 • Sorunsuz, güvenli ve az riskli yol ise başvuruyu seyahate 1 ay kala yapmaktan geçer. Size tavsiyemiz başvuru süreleri ile alakalı dikkatli hareket etmektir.

Slovenya Öğrenci Vize Evrakları

 • Seyahat sağlık sigortası geri dönüş tarihinize kadar geçerli olmalıdır ve en az 30.000 Euro teminatı da içermelidir.
 • Kimlik üzerinde T.C. numarası bulunmalı ve fotokopisi arkalı önlü şekilde çekilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf ölçüleri 35 x 45 mm olmalı, güncel hali yansıtmalı (son 3 ay içinde çekilmeli), arka fonu beyaz olmalı ve 2 adet ibraz edilmelidir.
 • Güncel formata sahip vize başvuru formu eksik bilgi içermeyecek şekilde doldurulmalıdır. Form doldurulması hususunda belirtilen kurallara harfiyen uymanız vizeyi alabilmeniz açısından önemlidir.
 • Uçak biletlerinin ibrazı gerekirken eğitim veya araştırma süresince kalacağınız yer ile alakalı konaklama bilgileri aktarılmalıdır.
 • Pasaportunuz dönüş tarihini itibari ile de 3 aylık geçerliliğini sürdürmesi gerekmektedir. Ayrıca pasaportunuzun içerisinde öğrenci vizesinin işlenebilir düzeyde olmasını sağlayacak en az 2 boş sayfa olmalıdır.
 • Araç ruhsatı, tapu gibi gayrimenkuller var ise dosyada olmalıdır. Finansal durumunuz hakkında bilgi veren banka hesap özeti 3 aylık olmalıdır. Banka sorumlu memuru tarafından hazırlanması gereken hesap özetinin kaşeli ve imzalı olmasına da dikkat etmelisiniz. Ayrıca imza atan kişinin yetkili olduğunu gösteren imza sirküleri de beraberinde bulunmalıdır.
 • Seyahati gerçekleştirecek kişi hali hazırda bir işte çalışıyorsa bu hususta bilgi verilmelidir. Başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması durumunda ise ailesinin onaylamış olduğu noter belgesi orijinal hali ile bulundurulmalıdır.

Slovenya Şoför Vize İşlemleri

Uluslararası yolculuklarda uyulması gereken kurallar, alınması gereken izinler ve esaslara uygun yapılması gereken başvurular çok önemlidir. Avrupa kıtasında bulunan Slovenya’ya kara yolu ile yük veya yolcu taşıması söz konusu olduğunda almanız gereken vize türü Slovenya şoför vizesi olmaktadır.

 • Ticari amaç güdülerek yapılan bu seyahat için Schengen sınırlarından geçiş yapmanız gerekecektir. Bunlar için elbette transit vizelerini de alarak Slovenya’ya ulaşabilirsiniz. Türkiye ile Slovenya arasında çok sayıda ülke olduğu için geçişlerde bu ülkelerin sınırları kullanılmaktadır.
 • Kuralların bir bütün halinde ele alınması önemli olurken kontrollerde sıkıntı yaşamama adına tüm faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.
 • Kısa süreli vize türlerinden olan şoför vizesi diğer vize türlerine göre daha fazla teferruata sahiptir. Dikkatli hareket edilmesi ve seyahat konusunda ayrıntıların bilinmesi de her açından büyük önem arz etmektedir.
 • Slovenya şoför vizesi ile en faz 90 gün kalma sınırı bulunurken bu süre 180 günlük vize süresi içerisindedir. Planlamanızı yaparken kalınacak süreler bazına dikkat edilmesi önemlidir.
 • Şahsi veya firma üzeri yapılacak yolculuklarda gerekli belgelerin usullere uygun olmasına da dikkat etmelisiniz. Yolculuk esnasında yaşanabilecek olumsuz halleri önceden kestirmek de güvenli yolculuğun temelini oluşturacaktır.
 • Yalnızca ticari amaçlı değil, hususi otomobil ile de geçişlerde bu vizeyi kullanabilirsiniz. Schengen vizesi esaslarının bu seyahatte önemli olduğu bilinmeli ve seyahatinizin sorunsuz geçmesi için önemlidir. Slovenya sınırlarına girene kadar birçok ülke üzerinden geçişinizde Schengen vizesinin etkisi rahatlıkla görebilirsiniz.

Slovenya Şoför Vize Başvurusu Kaç Günde Neticelenir?

Başvuruya dair belgeler ibraz edilip seyahatin gerçekleşeceği tarihte belirlendikten sonra dosyayı teslim edebilirsiniz. Elbette parmak izi ibrazı ve randevu gibi işlemlerin de hallediliyor olması gerekmektedir. Teslim tarihinden itibaren başlayan değerlendirme süreci genellikle 10 – 15 iş günü bulsa da aksi haller süreyi uzatabilir.

 • Bu aksi hallerden bir tanesi iş yoğunluğu olurken bir diğeri ise ek belge talebidir. Değerlendirme aşamasında verilen belgelerin yetersiz görülmesi veya başka bilgilere de ihtiyaç duyulması ek belge talebini oluşturmaktadır.
 • Bu durum sürenin 1 aya kadar uzamasına sebebiyet verebilmektedir. Riskli hallerden uzak şekilde yol haritası çizmek ve seyahat tarihinden 1 – 2 ay önce dosyayı teslim etmek daha sağlam olacaktır. Zamanlama hatası yüzünden emeğinizin boşa gitmesi söz konusu olabilir.

Slovenya Şoför Vizesi Evrakları

 • Geçerliliği dönüş sonunda da devam eden pasaport içinde en az 2 boş sayfa ile sunulmalıdır.
 • Kimliğin fotokopisi arkalı önlü olmalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği aile ve adres bilgilerine sahip olmalıdır.
 • Banka hesap özeti 3 aylık dilime ait olmalı ve içerisinde en az 5.000 TL’lik limit olmalıdır. Banka görevlisi tarafından hazırlanması gereken hesap özeti ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. İmza sirküleri de dosyaya konularak belgenin sahte olmadığı ispat edilmiş olacaktır.
 • 2 adet, arka fonu beyaz, 35 x 45 mm ebatlarında ve güncel halinizi yansıtan biyometrik fotoğraf,
 • Başvuru sahibinin üzerine kayıtlı tapu, araç ruhsatı gibi gayrimenkullerin ibrazı,
 • Konaklamaya dair yapılan rezervasyonlar,
 • Seyahati gerçekleştirecek olan kişinin sürücü belgesi,
 • Gidilecek aracın ruhsatı, plakası, çalıştığına dair belge, gidiş ve çıkış tarihleri belirten belge,
 • Slovenya’da görüşülen firmadan alınan teyit belgeleri, (ticari faaliyeti destekleyen orijinal belgeler)
 • C2 nakliye izni ve aracı kullanacak kişinin sigorta belgesi,
 • Geniş kapsamlı seyahat sağlık sigortası tıbbi bakımı ve hastane giderlerini karşılayacak düzeyde olmalıdır. En az 30.000 Euro teminata sahip olması gereken bu sigortanın üzerinde Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi mutlaka olmalıdır. Teminatına ve süresine dikkat ederek temin etmeye özen göstermelisiniz.

Slovenya Transit Vize

Yurt dışına çıkmak için karar kıldıktan sonra alınması gereken izinler ve bu izinlere bağlı vizeler her açıdan teferruatlıdır. Ayrıntıları iyi bilmek sorunsuz seyahatin kilit noktası olurken yapılacak ufak hatalar sonucu olumsuz kılabilir.

 • Gitmek istediğiniz ülke için gerekli başvuruları yaptınız ve vizeniz onaylandı. Fakat o ülkeye gidebilmek için aktarmalı uçuş yapmanız gerekti. Böyle bir durum oluştuğunda transit vize esaslarına göre başvuru yapmalısınız.
 • Transit geçiş için Slovenya kullanılacaksa bunun için kısa süreli vize türü olan Slovenya transit vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir.
 • Belirlenen kurallara uyarak yapacağınız başvuru vizeyi alıp alamayacağınızı da belirleyecektir. Doğru şekilde başvuruyu yapabilmeniz için uzman kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz.
 • İletişime geçerek yapılması gereken işlemlerle alakalı bilgi edinip başvurunuzu başlatabilirsiniz. Bünyemizde çalışan personelimiz vizelerle alakalı çok sayıda iş bitirmiş olmanın tecrübesi ile çalışmaktadır. Kuralları harfiyen yerine getiren çalışanlarımız vizeyi sorunsuz şekilde alabilmeniz için gerekenlerin tamamını yapmaktadır.

Slovenya Transit Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kısa süreli geçişler için başvurmak istediğiniz transit vizesi evrakları belirli bir düzene bağlı olarak yürütülmektedir. Asıl gitmek istediğiniz ülkeye gidebilmek için aldığınız vize ve transit geçiş için gereken belgeler sunulduktan sonra değerlendirme başlayacaktır.

 • Diğer vize türlerine göre değerlendirmesi kısa sürse de olumsuz haller hesaba katılmalıdır. Slovenya transit vizesi genellikler 5 – 10 iş gününde sonuçlansa da iş yoğunluğu ve ek belge talebi söz konusu olursa uzamalar oluşabilir.
 • Bu da geç başvuru yapan kişiler için sıkıntılı durumları ortaya çıkartabilir. En garantili yöntem seyahate 1 ay kala yapılan başvurudur. Riskli hallerden uzak şekilde işlemleri tamamlamak isterseniz zamanlarla ilgili hesaplamayı doğru yapmalısınız.

Slovenya Transit Vize Evrakları

Vize başvurularıyla alakalı en çok dikkat edilmesi gereken nokta belgelerin eksiksiz şekilde sunulmasıdır. Vizeyi alabilmeniz için önemli olan belgelerin belirtilen kurallara göre hazırlanması elzemdir. Slovenya transit vize evrakları da bu noktada vizeyi alabilmeniz noktasında önemlidir. Bu hususta hazırlamanız gereken evraklar listesini şu şekilde sıralamamız mümkündür;

 • Seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro teminata sahip olmalı ve seyahatin bitişine kadar da geçerli olmalıdır.
 • Asıl ülkeye geçişler ile alakalı vize belgeleri ibraz edilmelidir. Ayrıca uçak biletinin aktarmalı şekilde olduğu ayrıntılı şekilde ibraz edilmelidir.
 • 2 adet fotoğraf biyometrik olmalı, arka fonu beyaz, 35 x 45 mm ebatlarında ve son 3 ay içinde çekilmiş güncel halinizi yansıtan düzeyde olmalıdır.
 • Kimlik fotokopisinin arkalı önlü hali ile sunulmalıdır. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de adres ve aile bilgilerini içerek düzeye sahip olmalıdır.
 • Seyahati gerçekleştirecek kişinin ekonomik durumunu gösteren gelir belgeleri ibraz edilmelidir. Tapu, araç ruhsatı ve maaş bordrosu gibi belgeler.
 • Slovenya transit vize başvuru formu eksiksiz şekilde doldurulması ve belirtilen esasları tam olarak karşılamalıdır. Ayrıca formda vermiş olduğunuz bilgileri diğer belgelerle örtüşüyor olmalıdır.
 • Pasaportunuzun yıpranmamış olması ve geçerliliğinin de seyahat bitişinden sonra da 3 ay geçerliliğe sahip olması gerekir. Ayrıca transit vizenin işlenebilmesi için de en az 2 boş sayfanın pasaportta olması gerekir.
 • Hesabınızın bulunduğu bankadan son 3 aya ait hesap özeti alınması gerekmektedir. Bu hesap özeti banka sorumlu memuru tarafından imzanmış ve kaşelenmiş olmalıdır. İmza atıldığını ispat eden ve hesap özetinin sahte olmadığını net şekilde gösteren imza sirküleri gereklidir.
 • Seyahati gerçekleştirecek kişinin mesleki durumu ile alakalı belgeler sunulmalıdır. Kamu kurumunda çalışan kişiler resmi belge almalıdır. Şirket elemanı olarak çalışan kişiler ise şirketin antetli kağıdına yazılmış çalışanı olduğunu gösteren belgeyi almalıdır. İstenilen belgeler mutlaka orijinal olarak ibraz edilmelidir.

Slovenya Kültürel Sportif Etkinlik Vize İşlemleri

Avrupa’nın kültürel etkinlikler konusunda gözde ülkelerinden bir tanesi olan Slovenya her yıl birbirinden farklı organizasyon düzenlemektedir. Bu organizasyonları kültürel etkileşim amacı ile yapılırken sportif etkinlikler de düzenli şekilde yapılmaktadır.

 • Yapılan bu tür etkinliklere katılabilmeniz için öncelikle davetiye almanız sonrasında da vize almanız gerekecektir. Slovenya kültürel sportif etkinlik vizesi ile planlamış olduğunuz seyahati istediğiniz düzeyde yapabilirsiniz. Kısa süreli vize türüne sahip olan bu vize 90 güne kadar kalmaya müsaade etmektedir.
 • Faaliyet öncesi hazırlıklar gibi etkenler söz konusu ise bu hususta başvuru esaslarına göre hareket etmek gerekecektir.
 • Hızlı sonuç elde etmek adına vizeye dair tüm etkenleri bizler aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Telefon ile bilgi edindikten sonra dilerseniz işlemlerin başlatılmasını da sağlayabilirsiniz. Güvenli şekilde sonuç verebilecek personel gücü ile sizlere destek olmaktayız.

Slovenya Kültürel Sportif Etkinlik Vize Başvuru Esasları

Kültürel etkileşim veya sportif etkinlik amacı ile gerçekleştirmek istediğiniz seyahatin esasları çok önemli olurken davet edilmiş olmak önceliklidir. Organizasyona katılacağınıza dair bir davetiye veya bilet yok ise doğrudan başvuru yapıp vize alırım düşüncesinden çıkmalısınız.

 • Bu tür bir düşünce yapısı ile yapılacak başvurular doğrudan ret edilmektedir. Vizenizi sorun yaşamadan almak istiyorsanız temin edilmesi gereken belgeleri istenilen formata ve kurallara göre hazırlamalısınız.
 • Olumsuz sonuç almama adına doğru yaklaşım size istediğiniz sonucu sağlayacaktır. Slovenya kültürel sportif etkinlik vize başvurularında mutlaka organizasyon hakkında bilgi vermeniz gerekir. Organizasyon esasları irdelendiği için bu hususu es geçmemenizi tavsiye ederiz.

Slovenya Kültürel Sportif Etkinlik Vizesi Ücretleri

Başvuru dosyanızı eksiksiz şekilde hazırladıktan sonra vize harcını yatırmanız gerekmektedir. Vize harcını ödediğinizi dair dekontu başvuru dosyasında bulundurmanız önemlidir. Ödeme yapmamanız ya da yanlış vize türüne ödeme yapmanız durumunda başvurunuz ret edilecektir.

 • Hatalı yapılan Slovenya kültürel sportif etkinlik vizesi ücretleri iade edilmemektedir. Aynı zamanda vizenin ret ile sonuçlanması durumunda da iade alamazsınız. Ödemelerle alakalı çok dikkatli olmanız vizenin selameti açısından önem arz etmektedir.

Slovenya Kültürel Sportif Etkinlik Vizesi Kaç Güne Sonuçlanır?

Vize başvurularının belirli bir süreyi kapsayan değerlendirmesi söz konusudur. Başvuruya dair net bilgiler ve eksiksiz belgeler ibraz edildikten sonra 10 – 15 iş gününde vizeniz sonuçlanabilir.

 • Tabi olası iş yoğunluğu, resmi tatiller ve ek belge talepleri gibi durumlar oluşmamışsa. Bu tür durumların meydana gelmesi halinde işlem değerlendirmesinde uzama söz konusu olacaktır. Riske girmeden 1 ay önce evrakları teslim etmeye özen göstermenizi tavsiye etmekteyiz.

Slovenya Kültürel Sportif Etkinlik Vizesi Evrakları

 • Vizeye başvuran kişinin kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerine sahip olmasına özen göstermelisiniz.)
 • Pasaportun geçerlilik tarihi seyahatten sonra da 3 ay devam etmelidir. Yıpranmamış, yırtılmamış ve içinde de en az 2 boş sayfanın yeni vize işlenebilmesi için olması gerekir.
 • Hesap özeti son 3 aylık bölüme ait olmalı, banka görevlisi tarafından hazırlanmış olmalı, kaşeli ve imzalı şekilde sunulmuş olması gerekir. İmza sirküleri de dosya da mutlak suretle bulundurulmalıdır.
 • Vize ücreti ödendiğine dair dekont dosyaya konulmalıdır.
 • Kültürel veya sportif etkinliğin gerçekleşeceğini gösteren davetiye başvuru sahibine özel hazırlanmış olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası acil müdahale ve acil hastane giderlerini karşılayacak düzeyde olmalıdır. En az 30 bin Euro teminata sahip olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz.
 • Biyometrik fotoğraf güncel hali yansıtmalı, 2 adet olmalı, arka fonu beyaz olmalı ve ölçüleri de 35 x 45 mm olmalıdır.
 • Konaklama ile alakalı rezervasyonlar ve seyahatle alakalı uçak biletleri ibrazı gerekir.

Slovenya Vize İşlem Süreci

Slovenya seyahatiniz öncesi vizeye dair planlamanızı yapmanız ve tarihler bandına dikkat etmeniz gerekir. Sürelere dikkat etmemeniz durumunda seyahat tarihinize uygun şekilde vize alamamanız söz konusu olabilir. Slovenya vize işlem süresi vizenin türüne göre değişmektedir.

 • Genel itibari ile vize başvurunuz 15 iş gününü geçmeden sonuçlanması söz konusudur. Elbette bu sürelerin kesinlik durumu söz konusu olmadığı için planlamayı çok iyi yapmalısınız.
 • Vize başvurusu konusunda geç kalınan başvuru yüzünden her yıl çok sayıda ret cevabı ortaya çıkmaktadır. Bu tür olumsuzlukların yaşanmasında planlamanın doğru yapılmaması ve evrak teslimi ile ilgili geç kalınması söz konusudur.

Slovenya Vize Evrakları Kaç Günde Hazırlanır?

Seyahat amacına göre hazırlanması gereken evraklar genellikle 2 veya 3 günde tamamlanmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken vize türüne göre değişen evrakların teminidir. Aile ziyareti veya ticari amaçlı vizelerde davetiye usulü söz konusu olduğu için hazırlıklar değişebilir.

 • Davetiye ya da eğitimle alakalı temin edilmesi gereken belgeler hazır ise 3 gün dolmadan başvuruya dair tüm evraklar hazırlanabilir. Bu hususta profesyonel destek almanız hazırlığın çok daha hızlı şekilde yapılmasını sağlayacaktır.
 • Kurallara uygun şekilde yapılan planlama sayesinde de sorun teşkil edecek unsurlar en aza indirilmiş olacaktır. Uzman kadromuz ile vize işlemlerinde hızlı sonuçlar sunmaktayız.
 • Dilediğiniz vizeyi doğru zamanda ve doğru etki ile elde etmenizi sağlayacak yapı taşları da ortaya konulmaktadır. Eksik belge veya hatalı bilgi ibrazından kaynaklanan vize reddi ile de karşılaşma ihtimaliniz en aza indirilecektir.

Slovenya Vizesi İçin Kaç Gün Önceden Başvuru Yapmak Gerekir?

Değerlendirme süresi olarak ortalama 15 gün ibaresi söz konusu olsa da olumsuzluklar bir anda vizenizi riske sokabilir. Slovenya vize işlem süresi farklı etkenlere bağlı olarak uzayabilmektedir. Seyahat tarihine 15 gün kalaya kadar başvurular kabul edilmekte olup, bu süre dolduktan sonra yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

 • Kabul edilse dahi planladığınız tarihte seyahati gerçekleştiremezsiniz. Uçak bileti ve otel giderleri önceden ödenmişse de bunların boşa gitmesi söz konusu olabilir.
 • Riskleri ortadan kaldırmak ve değerlendirme süresinde ki uzamaları hesaba katarak 1 – 1,5 ay öncesinden başvuru dosyasını teslim etmek güvenli tercih olacaktır. Vizeniz ret edilse dahi itiraz etme ve tekrar başvurma gibi haklarınızı bu süre zarfında kullanabilirsiniz.

Slovenya Vize İşlem Süresi İle Alakalı Dikkat Edilecek Hususlar

Vize başvurularıyla ilgili yapılan işlemlerin belirli bir süreyi kapsaması ve bu sürelerinde belirli düzene sahip olması sonuç alabilme noktası önemi büyüktür. İstenilen belgeler sizin seyahat gerekçelerinizi destekleyecek düzeyde olması gerekir.

 • Elbette her hazırlığın belirli bir süresi ve hazırlık sonunda konsolosluğun değerlendirme süresi vardır. Bu sürelere dikkat edilmemesi durumunda olumsuz sonuç alma ihtimaliniz yüksek olacaktır. Sadece süre bazlı değil vizenin gereğini yerine getirme ile ilgili hususlar da dikkate alınmalıdır.
 • Slovenya hem Avrupa birliği ülkesi hem de Schengen ülkeleri grubunda yer alır. Vizenizi Schengen vizesi esaslarına göre yapmanız gerektiği için değerlendirme yapılırken randevu ve parmak izi gibi işlemlerde gerekecektir.
 • Parmak izi konusunda geçmiş yıllara dair veri tabanında kaydınız varsa yeni parmak izi işlemine gerek yoktur. Fakat 5 yıllık parmak izi ibraz süresi dolup dolmadığına bakmanız gerekecektir.
 • 5 yılın sonunda sistemde kayıtlı olan parmak izi kaydı sıfırlanmaktadır. Parmak izi ibrazıyla alakalı çalışanlarımız sizlere eşlik ederek işlemlerin hızlı şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Süre bazlı hesaplamaların yapılması ve planlanan şekilde sonuç alınması bu tür ayrıntılarda gizlidir.

Slovenya Vize İşlemleri

Slovenya seyahati ile alakalı planınızı yaptıktan sonra hangi amaç ile gideceğiniz vizeye dair birçok etkeni doğrudan etkilemektedir. Seyahat amacı vize türünü belirleyeceği için hazırlanması gereken evraklar da ortaya çıkacaktır. Genel olarak istenilen evraklara ek olarak seyahat gerekçesine göre belge talep edilmektedir.

 • Sizden istenen belgeleri eksiksiz şekilde tamamlamanız vizenizi alabilmeniz noktasında önemlidir. Slovenya vize başvurusu ile alakalı önceliğiniz doğru evrak ve eksiksiz bilgi aktarımıdır. Evrakların hazırlanması ile birlikte başlayan başvuru süreci farklı etkenlere bağlı olarak değişebilir.
 • Güvenli yoldan gitmek ve başvurunun kurallarına harfiyen uymak dilediğiniz seyahati gerçekleştirme noktasında önemlidir. Slovenya vizesi ile alakalı bizlere ulaşarak ayrıntılı bilgi edinebilir ve ilk etapta ofisimize gelmeden işlemleri başlatabilirsiniz.
 • Uzman ekibimiz erkenden başvurularınızı başlatarak seyahat tarihinize yetişecek düzeni sağlayacaktır. Böylelikle de planlanan tarihte Slovenya uçuşunu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Elbette vize başvurularında riskler söz konusu olmaktadır. Riskleri en aza indirerek başvurunuzun yapılacağından emin olabilirsiniz.

Slovenya Vize Başvuru Süreci Nasıl?

Seyahatin esasları belirlendikten sonra vize türüne göre evrak temini gerekecektir. Vize türünüze göre evrak teminleri yapıldıktan sonra evrakların genel kontrollünü yapmalısınız. Slovenya vize başvurusu ile alakalı yapılması gerekenler ise şu şekildedir.

 • Temin etmeniz gereken evraklar dışında doldurulması gereken vize başvuru formu vize türüne göre değişmektedir. Her başvuru forma farklı içeriğe sahip olduğu için dikkatli olunması önemlidir. Formun doldurulması konusunda destek almak hata ihtimalini en aza indirecektir. Başvuru formu seyahati gerçekleştirmek isteyen kişinin neden Slovenya’ya gitmek istediğini, kim olduğunu ve ne iş yaptığını sorgulamaktadır. İstenilen bilgilerin diğer belgelerle destekleniyor olması çok önemli olurken bu konuda hata yapmamak çok önemlidir. Vize başvurusuyla alakalı öncelikli bu formun doğru şekilde tamamlanması olmalıdır.
 • Pasaportunuzun genel kontrolü yapıldıktan sonra sunulmasına özen göstermelisiniz. Yırtık olan, içerisinde eksik sayfa olan ve yıpranmış pasaportlar başvuru da kabul görmemektedir. Yıpranmış pasaportla yaptığınız vize başvurusu kabul görse dahi seyahat esnasında yapılan kontrollerde geri çevrilme ihtimaliniz olabilir. Ayrıca almak istediğiniz vizenin yeni pasaporta işlenebilmesi için de 2 boş sayfa olmalıdır. Bu düzene sahip sıkıntısız pasaportunuz var ise başvurunuzda sorun yaşamazsınız.
 • Kişisel bilgilerinize sahip evrakların temini ile birlikte esaslara uygun şekilde hareket etmelisiniz. Her bir evrakı inceleyip istenilen standartlara göre hazırladıktan sonra teslim süreci başlayacaktır. Teslim öncesi vize türünüze göre vize harç bedeli yatırmanız ve dekontunu da dosyada sunmanız gerekir. Vize ücreti ile alakalı eksik ödeme yapmamaya ve doğru vize türüne göre ödemeyi gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Yapılan hatalı ödemeler vize reddine sebep olurken ücret iadesi gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır. Hatalı işlemler yüzünden verdiğiniz emeklerin boşa gitmemesi için dikkatli olmanızda fayda var.
 • Belgelerin teslim edilmesi ile birlikte başlayan değerlendirme sürecinde randevu ve parmak izi ibrazları da yapılmalıdır. Parmak izi ibrazının Schengen bölgesinde bulunan ülkelere yapılan seyahatlerin tamamında geçerli olduğu unutulmamalıdır. Başvurunuz ile alakalı belgeler teslim edildikten sonra 10 – 15 günlük değerlendirme süreci söz konusudur. Bu süre sonunda onay alıp almadığınız netlik kazanacaktır. Sonrasında ise pasaportunuzu alarak seyahat edeceğiniz tarihte yola çıkabilirsiniz. Başvuruya dair esaslar yerine getirilip vize alındıktan sonra elbette seyahatte de dikkat edilecek hususlar bilinmelidir. Slovenya’da kaldığınız sürede kanunlara karşı fiillerden uzak durmakta önemlidir. Slovenya’da olumsuz bir durum oluşması sonra ki seyahatlerde de karşınıza çıkabilir. Yapılan değerlendirmelerde geçmiş sicillerin de denetlendiğini bilmekte fayda var. Uzun soluklu düşünmek ve doğru yönde hareket etmek her açıdan önemlidir.

Slovenya Vize Evrakları

Yurt dışına yapılacak seyahatler öncesinde alınması zorunlu olan izinler gidilecek ülkenin kurallarına göre belirlenmektedir. Bazı ülkelere gidişlerde vize başvurusu zorlayıcı süreç gerektirirken bazılarında ise süreç kolay ve hızlı sonuç alınmaktadır.

 • Slovenya vizesi ile alakalı da vize türüne göre değişen zorlu haller söz konusu olmaktadır. Elbette bu hususta sunulan başvuru evraklarının eksik olmayacak düzende hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir.
 • Ayrıca evrakların hangi düzene sahip olması ve tedarikler konusunda gereklilikler iyi bilinmelidir. Slovenya vize evrakları hazırlığı yapılırken liste yapılarak ilerleme kat etmek daha doğru olacaktır.
 • Evrakların bir kısmı orijinal olarak istenirken bazılarının ise fotokopisi yeterli olmaktadır. Orijinal olarak sunmanız gereken belgelerin istenilen düzeyde sunulması çok önemlidir.
 • Evrak hazırlığı ve vize başvurusuyla alakalı ofis çalışanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Riskleri en aza indirerek başvurunuzu sunacak olmanın sonucu başvuru süresince sizde görebilirsiniz.

Slovenya Vizesi İçin Hazırlanması Gereken Ortak Evraklar

Her vize türü kendine özgü kurallara sahip olmakla birlikte istenilen evraklarda da değişkenlikler söz konusu olmaktadır.

Ticari amaçlı seyahat için davetiye temin edilmesi gerekirken turistik vize için böyle bir belgeye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Bu yüzden Slovenya vize evraklarıhazırlanırken seyahat amacını karşılayacak düzene sahip olmasına dikkat edilmelidir. Diğer türlü yapılacak başvurularda ret cevabı ile karşı karşıya kalmanız söz konusu olabilir. Tüm vize başvurularında ortak olarak hazırlanması gereken Slovenya vizesi evrakları şu şekildedir;

 • Vize türüne göre hazırlanması gereken vize başvuru formu güncel olmalı ve son hali konsolosluk sitesinden temin edebilirsiniz. Bizlerle iletişime geçerek de form temin edebilir ve formun doldurulması hususunda destek alabilirsiniz. Bilgilerin doğru verilmesi, diğer belgelerle örtüşüyor olması ve eksik bölüm bırakılmaması esastır. Formun hatalı doldurulması başvurunun geçersiz sayılmasına neden olacağını unutmamalısınız. Vize başvuru formu doldurulması konusunda belirlenmiş kurallar esas alınmalı ve kurallara bire bir uyulmalıdır.
 • Başvuru sahibinin pasaportu seyahatin dönüşü sonrasında da geçerliliğini korumalıdır. Bu süre vize türlerine göre değişse de genellikle bitiş tarihinden sonra 3 ay daha geçerli olması yeterlidir. Pasaportun içinde almak istediğiniz vizenin işlenebilmesi için 2 boş sayfa olmalı ve pasaportun yırtık ya da yıpranmış olmaması da önemlidir. Değerlendirme de sıkıntı yaşamanız dahi sınır kontrolünde aksilikler yaşanması söz konusu olabilir. İşinizi sağlama almak ve başvuru esasına bu düzene göre yapmak en doğru karar olacaktır.
 • Başvuru yaptığınız vize türüne göre vize harç ödemesi yapmanız ve ödemeyle alakalı dekontu dosyada bulundurmanız elzemdir. Ödemenin yapılması ya da yanlış yapılması vize reddine sebep olurken hatalı ödemelerde iade de almanız mümkün olmamaktadır. Vize başvurunuz ret edildiğinde de aynı şekilde ücret iadesi olmayacaktır.
 • Biyometrik fotoğraf ibrazı 2 adet, arka fon beyaz, güncel hali yansıtır ve 35 x 45 mm ebatlarında olması gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi üzerinde T.C. numarası olacak şekilde çekilmeli ve her iki yüzde olmalıdır.
 • Adres ve aile bilgilerini eksiksiz şekilde içermesi gereken tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Bankadan alınması gereken orijinal banka hesap özeti sorumlu tarafından hazırlanmalı, kaşelenmeli ve imzalanmalıdır. 3 aylık dönemi kapsaması gereken hesap özetini hazırlayan görevlinin imza sirküleri de olmalıdır.
 • Uçak biletleri ve konaklamayla ilgili belgeler ibraz edilmelidir. Bu evrakların başvuru sahibi adına yapılmış olması gerekir.
 • En az 30.000 Euro teminatlı olması gereken seyahat sağlık sigortası kapsamlı olmalı ve seyahat bitiş tarihine kadar geçerliliğini sürdürmesi gerekir. Sağlık sigortası acil müdahaleleri ve hastane giderlerini kapsayacak düzeyde olmalıdır.

Slovenya Vize Ücretleri

Vize almak için yapacağınız başvurunun değerlendirmeye alınabilmesi için vize harç bedeli eksiksiz yatırılmalıdır. Hatasız şekilde ödemesini yaptıktan sonra ödemeye dair dekont diğer başvuru evrakları ile birlikte sunulmalıdır. Başvuru dosyasında ödeme yapıldığına dair herhangi bir belge olmaması vize başvurusunun ret edilmesine sebep olmaktadır.

 

Vize Türü Vize Resmi Başvuru Ücreti    Danışmanlık Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti   
Turistik Vizesi           80 Euro 30 Euro 110 Euro
Ticari Vizesi           80 Euro 30 Euro 110 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi           80 Euro 30 Euro 110 Euro
Öğrenci Vizesi           80 Euro 30 Euro                 110 Euro
Aile Birleşimi Vizesi           80 Euro 30 Euro                 110 Euro
Transit Vize           80 Euro 30 Euro                 110 Euro
0 – 12 Yaş Arası           40 Euro 30 Euro 70 Euro
0 – 6 Yaş Arası            Muaf

 

 • Kısa süreli vize türüne ve uzun süreli vize türüne göre değişen tutarlar dikkate alınarak işlem yapılmalıdır. Ayrıca vize türleri arasında da değişen ücretlerin eksiksiz şekilde yapılması da önemlidir. Tutarlar aynı bile olsa Slovenya vize ücretleri ödemesinde doğru vize türüne göre ödeme gerçekleşmesi elzemdir.
 • Başvurunuzun ret edilmemesi ve paranızın boşa gitmemesi için ödemeler konusunda çok dikkatli olmalısınız. Ödenecek tutarlar konusunda konsolosluk sitesinden bilgi edinebileceğiz gibi bizlere iletişime geçerek de bilgi almanız mümkün.
 • Ücret ödemeleri konusunda sizlere yardımcı olacak uzman çalışanlarımız hata ihtimallerini de ortadan kaldıracaktır. Doğru şekilde ödemenizi gerçekleştirerek vizenin riske girmesi de engellenmiş olacaktır.

Slovenya Vize Ücretleri İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

 • Vize ücretinin hiçbir şekilde başka birine devri söz konusu değildir. Ücret devri gibi bir düşünce ile hareket etmeniz de söz konusu olmamalıdır.
 • Hatalı vize ücret ödemesinin iadesi olmadığı için yeni başvuru için tekrardan ödeme yapmanız gerekecektir.
 • Başvurunuzu yaptıktan sonra vizenizin ret edilmesi durumu hasıl olduğunda ücret iadesi alamazsınız. Başvuruyu yenilemek isterseniz tüm işlemleri tekrarlamanız ve ücreti yeniden yatırmanız gerekecektir.
 • Tek bir vize başvurusu için geçerli olan harç bedeli başka bir vize türünde kullanılması mümkün değildir.
 • Başvuru sahibi 0 – 6 yaş grubunda olan çocuklardan vize ücreti alınmazken 6 – 12 yaş arasında ki çocuklardan ise daha düşük tutarlar alınmaktadır.
 • Başvuru sahibinin eşi AB ya da AET vatandaşı statüsünde Slovenya’da yaşıyor ve oturum iznine sahipse bu başvurularda da vize ücreti alınır.

Slovenya Vize Ücreti Ne Kadardır?

Slovenya seyahati için vize başvurusunda bulunacak kişilerin merak ettiği konulardan bir tanesi Slovenya vize ücreti ne kadardır? Sorusu gelmektedir.

Vize türlerine göre değişen bu tutarların kalış süresine göre de değişmesi söz konusudur. Slovenya vize ücretleri ile alakalı aşağıda ki listede bulunan tutarlar uygulanmaktadır. Vize türünüze uygun olan ödeme kalemini aşağıda ki listeden tespit edebilirsiniz.

 • Ödemelerle alakalı değişen faktörleri göz önünde bulundurmanız sonuç alabilme noktasında oldukça önemlidir. Seyahatiniz öncesi yaptığınız başvuru doğru sonuç elde edebilmenizi yaptığınız ödeme ile gerçekleştirebilirsiniz. Schengen bölgesine yapılacak seyahatlerle ilgili belirlenen tutarlar sabit gibi görünse ülkelerin kendi politikaları gereği farklı fiyatlandırması söz konusu olabilir.
 • Fiyatlara itiraz etme şansınız olmadığı gibi hiçbir suretle de eksik işlem yapamazsınız. Slovenya’ya gitmek istiyorsanız kuralları iyi öğrenmeli ve kurallara bağlı olarak hareket etmelisiniz.

Slovenya Vize Reddi

Seyahat kararı verildikten sonra hangi vize türünün size uygun olacağını belirlemelisiniz. Vize türü belirlemesinden sonra ortak vize evrakları temin edilmeli ve seyahat amacına göre değişen evraklar hazır hale getirilmelidir. Sonrasında ise kurallara uygun şekilde başvurunuzu yapmanız gerekecektir.

 • Eksik belge, hatalı ödeme, ekonomik yetersizlik ve eskiye dair sorunlu haller gibi birçok etken Slovenya vize reddi ile karşılaşmanıza neden olabilir. Vizeye yeterlilik konusunda tek yetkili merci konsolosluk olup, bu hususta vize onayı verildiğini beyan edenlere dikkat etmek gerekir.
 • Uzun yıllar vize sektöründe bulunuyor olmamız ve çok sayıda başarılı vize işlemi tamamlamış olmamızın tecrübesi ile sizlere destek olabiliriz.
 • Vize retlerinin neden kaynaklandığı konusunda tecrübeli olmamızdan dolayı da riskli haller en aza indirilerek iş yürütmektedir. Güvenli vize işlemleri için müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve başvuruya dair tüm bilgileri edinebilirsiniz. Sizler adına başvurunuzu yapabilir ve sonuç alınana kadar da takibini sürdürürüz.

Slovenya Vize Ret Sebepleri

Slovenya seyahati ile alakalı yaptığınız vize başvurusu sorunsuz şekilde olduğunu düşünseniz dahi beklenmedik hatalar yüzünden ret cevabı alabilirsiniz. Başvurunun olumsuz sonuçlanmasında küçük hatalarında etkili olduğunu hesaba katmak sonucu istediğiniz düzeyde tutabilme adına önemlidir. Slovenya vize ret sebepleri sıralamasını şu şekilde yapabiliriz;

 • İstenilen başvuru evraklarından bir veya bir kaçının dosya da bulunmaması veya evrakın güncel olmaması vizenin ret edilmesine sebep olmaktadır. Bu tür bir aksilikle karşılaşmamak için istenilen evraklarla ilgili bir liste hazırlamak ve listeye göre hareket etmek gerekir.
 • Seyahat amacına göre belirlenen vize türüne göre vize harç ücretinin ödenmemesi ya da yanlış vize türüne göre ödeme yapılması başvurunun ret edilmesine sebebiyet verecektir. Hatalı ödemelerde vizenin ret edilmesine ek olarak da yapılan ödemenin iade alınamaması da söz konusudur.
 • Güncel hali temin edilerek doldurulması gereken vize başvuru formunda hatalar yapmak veya diğer belgelerle örtüşmeyen içerikler bulunması sonucu olumsuz kılabilir. Formun dolduruluş esasları ile ilgili genel bir kontrol yapmak ve istenilen düzeyi tam karşılayacak şekilde hazırlamak önemlidir.
 • Finansal durumunuzu gösteren belgeleri sunduktan sonra yeterli bakiyenizin olmaması ve seyahat masraflarını nasıl karşılayacağınızı açıklayamamanız vize ret sebebidir.
 • Slovenya seyahatini gerçekleştirdikten sonra tekrardan Türkiye’ye döneceğinize dair kanıtlayıcı belgeler sunulmaması başvurunun olumsuz olmasına neden olabilmektedir. Gittikten sonra Slovenya’da kaçak şekilde hayat süreceğiniz düşüncesi değerlendirme esnasında dikkate alınmaktadır.
 • Ülke güvenliğini tehdit edecek unsurların söz konusu olabileceği kanısına varılması.
 • Başvuru sahibine ait pasaportun geçerlilik süresinde sıkıntı olması ve pasaportun istenilen düzeye sahip olmaması başvurunuzun geri çevrilmesine neden olacaktır. Ret cevabı almama adına uygun pasaport teminine özen göstermelisiniz.

Başvuru kuralları sizin bu seyahat için yeterli olup olmadığınızı denetlemek içindir. Her ülkenin kendine özgü kuralları ve vizeye dair istenen belgeler söz konusudur. Sizin seyahat süresince Slovenya’ya herhangi bir zarar vermeyeceğinizi de bilmeleri gerekmektedir.

Slovenya vize reddi söz konusu olduğunda size tebliğ edilen belgeyi incelemeniz ve itiraz yolu var ise itirazınızı yapmanız gerekir. İtiraz etmeden önce ret edildiğine dair belgenin iyi incelenmesi ve asıl sebebin öğrenilmesi önemlidir.

İtirazdan sonuç alınama durumunda yeni başvuru yapmanız gerekecektir. Elbette bu yeni başvuru öncesi neden ret aldığınızı iyice öğrenmeli ve aynı hatayı tekrarlamamalısınız. Basit hatalar yüzünden emeklerinizin boşa gitmesi ve yaptığınız ödemelerin çöp olmaması için kurallara uygun hareket etmelisiniz.

Sizlere başvurular konusunda yardımcı olacak uzman çalışanlarımız ret cevabı almamanız için ellerinden geleni yapacaklardır. Riski en aza indirerek yapacağınız başvuruda başarı oranı da oldukça yüksek olacaktır.

Slovenya Form Ve Dilekçe

Slovenya Dilekçe Örnekleri

Slovenya Vizesi S.s.s

Slovenya Vize Veriyor Mu?

Slovenya ülkeye girmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin giriş sebeplerine uygun olarak vize istemektedir.

Slovenya Vize Ne Kadar?

Slovenya’nın resmi başvuru ücretleri turistik vize, ticari vize, aile arkadaş ziyareti vizesi, öğrenci vizesi, aile birleşimi vizesi, transit vize 80 Euro’dur. 6 yaşa kadar ücretsizdir. 12 yaşa kadar 40 Euro’dur.

Slovenya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Kişilerin dosyalarında hiçbir sorun yoksa yaklaşık 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir