• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Somali Vizesi

Somali vize istiyor mu; Somali’ye seyahat gerçekleştirmeyi düşünen herkesin pasaport türüne bakılmaksızın vize alması zorunludur. Somali vize tüm vatandaşlara Somali Konsolosluğu tarafından verilir.

Somali vizesi, Somali içerisinde belirli bir süre konaklamak isteyen kişilere verilen vizedir. Bu vizeyi almak için kişilerin evrakları ile başvuru yapması gerekir. Kısa sürede değerlendirilen bu vize turizm, ticari, eğitim ya da aile ziyareti gibi nedenlerle verilir.

Somali vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin uygulaması gereken adımlar; öncelikle Somali Konsolosluğu’ndan ya da yetkili merkezden randevu alınması gerekir. Randevu gün ve saatine kadar tüm belgelerin eksiksiz düzenlenmesi gerekir. Daha sonra bu belgeler konsolosluğa teslim edilir ve başvuru tamamlanır.

Somali vizesi evrakları ise pasaport, başvuru formu ve dilekçesi, seyahat sağlık sigortası, banka hesap cüzdanı, rezervasyonlar ve biletler, mesleki evraklar, iki adet biometrik fotoğraf ve maddi durumunuza ilişkin belgelerdir.

Somali vizesi ücreti ise başvurunun yapılabilmesi için gereklidir. Bu ücret düzenli olarak güncellenir ve harç + hizmet bedeli şeklinde alınır. Somali vizesine dair tüm detaylı bilgi için Vize Ofisini arayın.

Kategoride Ara
whatsapp