2021 Somali Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Somali Vizesi

Somali Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Somali Turistik Vize

Somali, Batı Afrika şeridinde yer alan ve kültürel yapısı ile de dikkat çekmeyi başaran bir ülkedir. Somali’ye kültürel turizm amacı ile her sene binlerce turist akın ediyor.

Bu bağlamda Afrika’nın en sık ziyaret edilen ülkelerinden biri olan Somali için çeşitli vize yasaları uygulanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Somali’ye turistik amaçla seyahat düzenlemek isteyen pasaport sahiplerinin de Somali için Turistik Vize başvurusunda bulunmaları gerekiyor. Somali vize ofisi ile gerekli olan vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Somali Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 1 – somali turistik vize copy

Somali Turistik Vizesi Nedir?

Somali için kısa süreli ikamet imkanı sağlayan bir vize çeşidi olan Turistik Vize, ülkede turistik faaliyetlerde bulunmanıza izin veriyor. 90 güne dek ülke sınırları içerisinde konaklama imkanı sağlayan Turistik Vize ile Somali’ye seyahat edebilirsiniz.

Turistik Vize için herhangi bir kurumdan ya da kişiden davet mektubu almanıza da gerek yoktur. Bu bağlamda yalnızca gerekli belgelerin beyanını yaparak Somali için Turistik Vize talebinde bulunmanız mümkündür.

Somali’de daha uzun bir süre konaklamak isteyen yabancı uyruklu kişilerin ise uzun süreli vize çeşitlerinden birine başvuruda bulunmaları tavsiye edilmektedir. Somali için her çeşit vize başvurunuzu Somali vize ofisi aracılığı ile yapabilirsiniz. Ayrıca Somali için kısa ya da uzun süreli vize çeşitleri hakkında bilgi almak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Somali İçin Turistik Vize Başvuruları

Somali için Turistik Vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin Somali vize ofisine gelerek bir form doldurmaları bekleniyor. Vize başvuru formunun doldurulması ile birlikte Somali Turistik Vize için ilk adım atılmış oluyor.

Vize formunda yer alan her detayın mutlaka incelenmesi ve gerekli soruların da cevaplandırılması gerekmektedir. Formda yer alan “seyahat amacı” kısmına da Somali’ye turistik bir gezi planlandığının beyanı yapılmalıdır. Bu sayede Somali için Turistik Vize başvurunuzu şekillendirmiş olacaksınız.

Vize başvuru formunun doldurulmasından sonra süreç sizi belge beyanı aşamasına yönlendirecektir. Turistik Vize için gerekli belgelerin ibraz edilmesi vize başvurusunun en önemli ayağı olarak kabul ediliyor.

Bunun için de Somali vize ofisi tarafından size bir belge listesi sunuluyor. Belge listesinde yer alan her bir belgenin de güncel tarihler ile zamanında teslim edilmesi bekleniyor.

Belge beyanı aşamasında herhangi bir problem yaşanması halinde Somali için Turistik Vize başvurunuz olumsuz yanıt alacaktır. Bu yüzden özellikle belge beyanı sürecine özen göstermeniz tavsiye edilir.

Somali Turistik Vize İçin Gerekli Belgelerin Listesi

Somali Turistik Vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı evrakları beyan etmeleri gerekiyor.

Bu kapsamda yapılan evrak ibrazı ile vize başvurunuz işleme alınıyor. Somali Turistik Vize için gerekli evrakların arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, Turistik Vize talep dilekçesi, Turistik Vize başvuru formu, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, konaklama ve uçak rezervasyon bilgileri yer alıyor.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, SGK hizmet döküm belgesi ve iş yerinden alınan izin belgesi,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Somali’de ikamet edilecek süre boyunca maddi sorumluluğu üstelenen sponsora ait finansal ve kimlik bilgileri,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi ve ticari sicil gazetesi,

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Somali’de ikamet edilecek süre boyunca maddi sorumluluğu üstelenen sponsora ait finansal ve kimlik bilgileri gibi ek belgelerin de beyan edilmesi zorunludur.

Somali Ticari Vize

Somali için özel bir kısa süreli vize çeşidi olan Ticari Vize başvurularınızı Somali vize ofisi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kısa süreli vizeler arasında en dikkat çekenlerden biri olan Ticari Vize ile Somali’de kısa süreli ticari faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

Bunun için de ilk önce Ticari Vize başvurunuzun gerekli adımlarını atmanız isteniyor. Vize başvurunuzun onay aldığı anda da Somali’de 90 güne kadar ikamet etme hakkını elde edebiliyorsunuz.

Somali Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 2 – somali ticari vize

Somali Ticari Vize Nedir?

Somali için Ticari Vize uygulaması ile kısa süreli ticari faaliyet planınızı gerçekleştirmeniz mümkün kılınıyor.

90 güne kadar Somali ülke sınırları içerisinde ikamet etmenizi sağlayan bu vize aynı zamanda ülkede ticari faaliyet göstermenizi de mümkün kılıyor.

Somali için Ticari Vize sayesinde ülkede gerçekleştirilen fuar etkinlikleri, seminerler, iş toplantıları ve kısa süreli iş ortaklıkları gibi ticari faaliyetlere katılım sağlayabilirsiniz. Somali Ticari Vize başvurusunda bulunacak kişilerden bir de davet mektubu talep ediliyor.

Davet mektubunun da Somali’de yer alan yasal bir iş kurumu tarafından gönderilmesi bekleniyor.

Davet mektubunun da Ticari Vize için beyan edilmesi gereken evraklar dosyasında yer alması zorunludur. Dolayısıyla mektubun vize başvurusundan önce gönderilmiş olması beklenir.

Somali için 90 günden daha fazla ikamet ve ticari faaliyette bulunma hakkını elde etmek isteyenlerin de uzun süreli vizelerden olan çalışma izni başvurusunda bulunmaları gerekiyor. Somali uzun ve kısa süreli vize çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Somali Ticari Vize Başvuru Süreci

Somali için Ticari Vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvurularını Somali vize ofisi ile yapmaları mümkündür. Bunun için de ilk olarak vize ofisinde bulunan başvuru formunu doldurmanız beklenir.

Başvuru formunda yer alan “seyahat amacı” kısmına Somali’de ticari faaliyetlerde bulunacağınızı da bildirmeniz istenmektedir. Bu sayede Somali için Ticari Vize başvurusunda bulunacağınız ortaya çıkacaktır.

Vize başvuru formunun doldurulmasından sonra süreç sizi belge beyanı aşamasına getiriyor. Bunun için de Somali vize ofisi temsilcinizden bir belge listesi alacaksınız.

Vize başvuruları için oluşturulan belge listeleri her vize çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla Ticari Vize başvuru yapacak kişilerin bu alana uygun özel olarak hazırlanan belge listelerine biat etmeleri önerilir.

Ticari Vize için gerekli evrakların listesinde yer alan her bir belgeyi eksiksiz olarak beyan etmeniz gerekiyor. Sizden istenen belgeler Somali vize ofisi aracılığı ile Somali Konsolosluk makamına gönderiliyor.

Böylece belgelerinizin incelenmesi ve Ticari Vize için uygun olup olmadığınızın anlaşılması sürecine geçiliyor. Eğer tüm belgeleriniz makamlar tarafından onay alırsa vize başvurunuz da olumlu yanıt alıyor.

Somali Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Somali Ticari Vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı belgeleri beyan etmeleri zorunludur.

İbraz edilmesi zorunlu olan belgelerin arasında; pasaport, kimlik fotokopisi, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 adet biyometrik fotoğraf, Somali’de bulunan yasal bir iş kurumu tarafından gönderilmiş davet mektubu, seyahat sağlık sigortası, Ticari Vize başvuru formu, Ticari Vize talep dilekçesi, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerinin yer aldığı belgeler bulunuyor.

Başvuru sahibi çalışan ise;kişisel banka hesabına ait hesap özetleri (son 3 ayı kapsayacak şekilde olmalı), maaş bordrosu, SGK hizmet döküm belgesi ve iş yerinden alınan görevlendirme ya da izin belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; kişisel banka hesabına ait hesap özetleri (son 3 ayı kapsayacak şekilde olmalı), şirket banka hesabına ait hesap özetleri (son 3 ayı kapsayacak şekilde olmalı), imza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi ve faaliyet belgesi gibi ek belgelerin de beyan edilmesi gerekiyor.

Somali Vizesi Başvuru Belgeleri

 • Başvuran kişinin Somali gidiş ve dönüş uçak bileti
 • Başvuran kişinin son 10 yıl içerisinde alınmış güncel pasaportu
 • Başvuran kişinin seyahat sağlık sigortası
 • Başvuran kişinin Somali otel rezervasyonu. Otel rezervasyonu yapılan otelin adresi ve iletişim bilgileri de gerekmektedir.
 • Başvuran kişinin en az son 3 aylık hesap özeti
 • Başvuran kişinin en az son 3 aylık maaş bordrosu
 • İki adet nüfuz cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfuz kayıt örneği
 • 35 x 45 mm ebadında 2 adet biyometrik fotoğraf. 2 adet biyometrik fotoğrafın son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Son 6 ay içerisinde çekilmeyen bütün biyometrik fotoğraflar geçersiz sayılacaktır.
 • Somali vize başvuru formu
 • Somali vize başvuru dilekçesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×