• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Tayvan Vizesi

Tayvan vize istiyor mu; Tayvan’a gerçekleştirilecek tüm seyahatlerde pasaport türüne dikkat edilmeksizin vize zorunluluğu bulunuyor. Türkiye Cumhuriyeti’nden Tayvan’a giriş yapmak yalnızca vize ile gerçekleştirilebilir.

Tayvan vizesi konsolosluktan alınabileceği gibi Taipei’de bulunan Taoyuan Havaalanı’ndan da kapıda alınabilir. Kapıda vize almak isteyen kişilerin dönüş bileti, vize müracaat formu ve harç ödemesi gerçekleştirmeleri gerekir. Bu vize yalnızca 30 günden kısa seyahatler için sağlanır.

30 günden uzun seyahat gerçekleştirecek kişilerin ise mutlaka Tayvan vize başvurusu yapması gerekiyor. Bu başvuru için öncelikle Tayvan Konsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır. Randevu gün ve saatinde ücret ödemesi yapılarak evraklar teslim edilmelidir.

Tayvan vizesi evrakları; pasaport, vize başvurusu dilekçesi, başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası ve maddi durumunuza ait belgeler şeklindedir. Belirtilen bu evrakların eksiksiz olması önemlidir.

Tayvan vizesi ücreti her yıl değişiklik gösterir. En güncel vize ücretini ve Tayvan vizesinin tüm detaylarını öğrenmek için Vize Ofisi’ni arayın.

Kategoride Ara
whatsapp