2021 Tayvan Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Tayvan Vizesi

Tayvan Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Tayvan Vizesi Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir ülke olan Tayvan için vize alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Gerek bordo ve yeşil gerekse de gri ve diplomatik pasaport sahiplerinin Tayvan seyahatlerinde vize başvurusunda bulunmaları talep ediliyor. Tayvan vize ofisi aracılığı ile gerekli olan vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tayvan için kapıda vize ya da e – vize imkanları da bulunuyor. Tüm bu vize çeşitleri için de başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Tayvan İçin Vize Zorunluluğu

Tayvan, turizm açısından oldukça gelişmiş ve farklı kültürel yapısı ile de oldukça dikkat çeken bir ülkedir. Bordo, yeşil, gri ve hatta diplomatik pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının bu ülkeye düzenleyecekleri seyahatler kapsamında vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.

Tayvan için vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin ise bu işlemlerini Tayvan vize ofisi aracılığı ile yerine getirmeleri öneriliyor. Tayvan, T.C. vatandaşları için kapıda vize uygulamasını da getirmektedir. Fakat kapıda vize uygulaması her daim kesin çözüm olmadığından riskli bir uygulamadır.

Bunun yanı sıra Tayvan için 30 gün ikamet hakkı tanıyan ve tek bir giriş imkanı sağlayan e – vize başvurusunda da bulunmanız mümkündür. Tayvan vize tipleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Tayvan Vize Çeşitleri

Tayvan vize ofisi aracılığı ile gerekli olan vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün kılınıyor. Bunun için de ilk önce Tayvan seyahatiniz kapsamında hangi vize çeşidine başvuruda bulunmanız gerektiğine karar vermelisiniz.

Tayvan için kısa süreli vizeler arasında; Turistik Vize, Ticari Vize ve Aile Ziyareti Vizesi yer alıyor. Tayvan uzun süreli vize gurubunda ise; Aile Birleşimi Vizesi, Öğrenci Vizesi, Oturum İzni ve Çalışma İzni gibi vize çeşitleri bulunuyor.

Yukarıda belirtilen vize çeşitlerinin yanı sıra Tayvan için kapıda vize ve e – vize uygulaması da bulunuyor. E – vize çeşitleri arasında da Turistik ve Ticari e – vizeler yer alıyor. Tayvan seyahat planınız kapsamında seyahatinize en uygun vize çeşidine başvuruda bulunmaya özen gösterirseniz bu durum sizin için daha faydalı olacaktır.

Tayvan Vize Başvurusu İşlemleri

Tayvan için vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ilk önce Tayvan vize ofisinde yer alan vize başvuru formunu doldurmaları bekleniyor. Başvuru formunda yer alan her bir maddenin net bir şekilde doldurulması büyük önem taşımaktadır. Bunun yanında vize başvuru formunda “seyahat amacı” kısmına da özen gösterilmesi gerekmektedir. Seyahat amacınız Tayvan için almanız gereken vize çeşidini de şekillendirmektedir.

Vize formunun net bir şekilde doldurulmasının ardından belge beyanı aşamasına geçilir. Bu aşama bir vize başvurusunun en önemli aşamasıdır. Tayvan vize başvurusunda gerekli olan belgelerin konsolosluk makamına iletilmesi oldukça büyük önem taşıyor. Bu belgeler dahilinde Tayvan için vize alma hakkına sahip olup olamadığınız yönünde kararlar veriliyor.

Belge beyanı esnasında meydana gelen aksaklıklar ve problemler de vize başvurunuzun olumsuz yanıt almasına neden olmaktadır. Dolayısıyla vize başvuru sürecinizin uzamaması ve olumlu sonuçlanması için belge ibrazına ekstra önem vermeniz yerinde bir karar olacaktır.

Tayvan Vize Takip Süreci

Tayvan vize ofisi kapsamında yapılan vize başvurularınızı takip etmeniz mümkündür. Bunun için vize ofisi temsilciniz ile irtibata geçerek vize başvurunuzun son durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Tayvan için vize başvurularının onay süresi ortalama 7 ila 10 iş günü arasında değişmektedir. Bu bağlamda vizenizi takip etmeniz mümkündür.

Fakat bazı sebeplerden dolayı Tayvan için vize başvurunuzun onay süreci daha uzun bir sürece de yayılabilir. Bunun için seyahat planınızdan yaklaşık 1 -2 ay evvel vize başvurusunda bulunmanız önerilir.

Tayvan Turistik Vize İşlemleri

Tayvan için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep edilmesi zorunludur. Bu bağlamda T.C. vatandaşlarının Tayvan turistik gezileri için de Turistik Vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Tayvan Turistik Vize kapsamında yabancı uyruklu kişiler ülke içerisinde 90 güne dek konaklama hakkına sahip olurlar. Bunun yanı sıra Tayvan Turistik e – vize uygulaması ile de ülke sınırları içerisinde 30 gün ikamet hakkı elde edilebilir. Tayvan vize ofisi aracılığı ile gerekli olan Turistik Vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Tayvan Turistik Vizesi Nedir?

Tayvan, turistik açıdan oldukça farklı ve gelişmiş bir ülkedir. Dünyanın pek çok yerinden Tayvan’a turistik amaçlar çerçevesinde çeşitli turlar düzenlenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da özellikle yaz turizmi için bu egzotik ülkeyi tercih etmektedir.

Gerek ekonomik açıdan gerekse de farklı bir kültürü daha yakından tanıma açısından Tayvan oldukça popüler bir ülkedir. T.C. vatandaşlarının Tayvan için yapacakları turistik seyahatler kapsamında vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.

Bordo, yeşil, gri ve diplomatik pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Tayvan Turistik Vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Tayvan için Turistik Vize uygulaması kısa süreli vize grubu içerisinde yer almaktadır. Bu sayede azami 90 güne dek Tayvan ülke sınırları içerisinde konaklama hakkını elde etmiş olursunuz. Tayvan için kısa süreli vize çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için de vizeofisi.com sitesine göz atmanız tavsiye edilmektedir.

Tayvan Turistik Vize Başvuru İşlemleri

Tayvan vize ofisi aracılığı ile gerekli olan Turistik Vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için de ilk önce vize ofisine gelerek başvuru formunu doldurmanız önerilmektedir.

Vize başvuru formunun net bir şekilde doldurulmasının ardından Turistik Vize için gerekli evrakların beyan edilmesi aşamasına gelinir. Bu aşama bir vize başvurusunun en kritik ve önemli aşamasıdır.

Belge beyanı kapsamında Tayvan vize ofisi temsilciniz sizinle irtibat halinde kalacaktır. Üstelik gerekli belgelerin kapsamlı bir listesi de tarafınıza sunulacaktır. Belge listesinde yer alan her bir belgenin eksiksiz ve doğru bilgilere dayandırılarak beyan edilmesi zorunludur.

Belge ibrazı aşamasında yaşanan aksilikler ya da belge dosyasında bulunan eksiklikler Tayvan için Turistik Vize başvurunuzun olumsuz yanıtlanmasına neden olacaktır. Ayrıca sahte belge beyanı da doğruda vize başvurunuzun reddedilmesine neden olmaktadır.

Sahte belge beyanında bulunan kişilerin yasalar önünde de cezalandırılması söz konusudur. Dolayısıyla sorunsuz ve rahat bir vize başvuru süreci geçirmek isteyenlerin belge beyanı aşamasında dikkatli davranmaları öneriliyor.

Tayvan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Tayvan için Turistik Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bir takım belgeleri beyan etmeleri zorunludur. Bu belgeler arasında; pasaport, Tayvan Turistik Vize başvuru formu, Tayvan Turistik Vize talep dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, seyahat sağlık sigortası, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerini içeren belgeler yer almaktadır.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, kişisel banka hesap özeti, SGK hizmet dökümü ve iş yerinden alınan izin belgesi,

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, 18 yaşından küçük bireyler için muvafakatname ve Tayvan’da konaklanacak süre kapsamında maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait kimlik ve finansal bilgilerin yer aldığı belgeler,

Başvuru sahibi emekli ise; emeklilik belgesi, SGK hizmet döküm belgesi,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Tayvan’da konaklanacak süre boyunca maddi sorumluluğu üstlenecek sponsora ait kimlik ve finansal bilgilerin yer aldığı belgeler,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri ve vergi levhası gibi ek belgelerin de başvuru esnasında ibraz edilmesi zorunludur.

Tayvan Ticari Vize İşlemleri

Tayvan için kısa süreli özel vizeler arasında Ticari Vize de yer almaktadır. Ticari Vize aracılığı ile ülke sınırları içerisinde herhangi bir yasal ticari faaliyete ya da etkinliğe katılım sağlayabilirsiniz.

90 gün ikamet ve ticari faaliyet imkanı sağlayan bu vize için Tayvan vize ofisi aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Tayvan için Ticari Vize, bazı prosedürlere sahip olmakla birlikte başvuru sürecinde talep edilen belgelerde de farklılık bulunmaktadır.

Tayvan Ticari Vize Nedir?

Kısa süreli vizeler grubunda yer alan Tayvan Ticari Vizesi, Tayvan’da kısa süreli ticari faaliyet göstermenize yardımcı olan bir vize çeşididir. Kendi içerisinde ayrı bir prosedüre sahip olan bu vize için öncelikle Tayvan’da yer alan yasal bir iş kurumundan gönderilen davet mektubuna ihtiyacınız vardır.

İş yerinden gönderilen davet mektubunun vize başvurusunda beyan edilmesi de zorunludur. Dolayısıyla mektubun Ticari Vize başvurusundan önce gönderilmiş olması gerekmektedir.

Tayvan için Ticari Vize kapsamında ülke sınırları içerisinde gerçekleştirilen çeşitli ticari faaliyetlere katılım sağlayabilirsiniz. Örneğin iş toplantıları, kısa süreli iş ortaklıkları, fuar etkinlikleri ya da seminerler bu faaliyetler içerisinde yer almaktadır.

Ticari Vize kapsamında 90 güne dek Tayvan ülke sınırları içerisinde faaliyet gösterebilir ve ikamet hakkını da elde etmiş olursunuz.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan yeşil, bordo, gri ve diplomatik pasaport sahiplerinin de ticari faaliyetler kapsamında bu vize çeşidine başvuruda bulunmaları zorunludur. Tayvan için diğer kısa süreli vize çeşitleri hakkında da bilgi almak için vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Tayvan İçin Ticari Vize Başvurusu

Tayvan için Ticari Vize başvurusunda bulunmak isteyen T.C. vatandaşlarının Tayvan vize ofisi aracılığı ile işlemleri yürürlüğe konulmaktadır.

Başvuru işlemlerini başlamak için ilk önce vize ofisinde bulunan vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Vize formunda yer alan “seyahat amacı” kısmına da ticari faaliyetlerde bulunacağınıza dair bazı verilerin belirtilmesi gerekmektedir. Bu sayede Tayvan için Ticari Vize almanız gerektiği netleşmiş olacaktır.

Vize formunun doldurulmasından sonra Ticari Vize başvurusu kapsamında bir de gerekli belgelerin beyan edilmesi süreci gelmektedir. Ticari Vize için gerekli olan belgelerin kapsamlı ve anlaşılır listesi vize ofisi temsilciniz tarafından size iletilecektir.

Belge listesinde bulunan her bir maddenin eksiksiz uygulanması büyük önem taşımaktadır. Bir vize başvurusu sürecinde en önemli adım belge beyanı sürecidir. Dolayısıyla bu konuda temkinli davranmalı ve beyan edeceğiniz belgelerin doğru ve nitelikli belgeler olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz yanıtlanabilir. Ticari Vize başvurunuzun kısa sürede sonuçlanmasını istiyorsanız bu adımlara özen göstermeniz gerekiyor.

Tayvan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Tayvan Ticari Vize başvurusunda bazı belgelerin eksiksiz ve güncel olarak beyan edilmesi gerekiyor. Bu belgelerin başında; pasaport, Ticari Vize başvuru formu, Ticari Vize talep dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, Tayvan’da bulunan bir iş kurumundan gönderilen davet mektubu, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerinin yer aldığı çeşitli belgeler geliyor.

Başvuru sahibi çalışan ise; SGK hizmet döküm belgesi, maaş bordrosu, kişisel banka hesabına ait hesap özeti ve iş yerinden alınan görevlendirme ya da izin belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; kişisel banka hesabına ait hesap özeti, şirket hesabına ait hesap özetleri, imza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi ve şirketin sektörü ya da işleyişi hakkında bilgi veren diğer belge çeşitlerinin de ekstra belgeler arasında beyan edilmesi gerekiyor.

Tayvan Öğrenci Vize İşlemleri

Tayvan için uzun süreli vizeler arasında yer alan ve oturum iznini de içerisinde barındıran öğrenci vizesi oldukça geniş kapsamlı bir vize çeşididir.

Tayvan’da akademik ya da dil eğitimi almak üzere kabul almış öğrencilerin başvurması gereken bir vize türü olan Öğrenci Vizesi için diğer vize çeşitlerine oranla daha farklı bir prosedür izlenir. Tayvan vize ofisi vasıtası ile Öğrenci Vizesi başvurularınızı gerçekleştirmeniz de mümkündür.

Tayvan Öğrenci Vizesi Nedir?

Tayvan’da herhangi bir eğitim kurumunda eğitim almak isteyen kişilerin Tayvan için Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekiyor. Bu eğitim kurumu gerek lise gerekse de üniversiteler olabildiği gibi dil okulları kapsamında da Öğrenci Vizesi’nin alınması zorunlu koşuluyor.

Tayvan için Öğrenci Vizesi, uzun süreli bir vize çeşidi olup aynı zamanda öğrencilerin ülke sınırları içerisinde ikamet etmesini de sağlamaktadır. Öğrenci Vizesi kapsamında eğitim alınan süre boyunca ülke içerisinde oturum izni d elde etmiş olursunuz.

Tayvan için Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularında bulunurken Tayvan’da bulunan resmi bir eğitim kurumundan kabul mektubu almaları da gerekiyor.

Vize başvurusunda bulunurken bu kabul mektubunun da beyan edilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla kabul mektubunun vize başvurusunda bulunulmadan evvel alınmış olması zorunludur.

Tayvan için uzun süreli vize çeşitlerinden biri olan Öğrenci Vizesi ile ülke sınırları içerisinde 90 günden daha fazla konaklama ve eğitim alma hakkını da elde etmiş olursunuz. Tayvan vize çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için de vizeofisi.com sitesine göz atabilirsiniz.

Tayvan İçin Öğrenci Vizesi Başvuru İşlemleri

Tayvan vize ofisi aracılığı ile Öğrenci Vizesi başvurularınızı tamamlamanız mümkün kılınıyor. Öğrenci Vizesi almak için her bir kriteriniz uygun ise başvuru işlemleriniz olumlu sonuçlanmaktadır. Fakat bunun için ilk önce vize ofisine gelerek vize formunu doldurmanız beklenir.

Tayvan Öğrenci Vizesi başvuru formunda yer alan her bir noktanın özenle doldurulması vize başvurunuz için atacağınız ilk adım olmasından dolayı oldukça önemlidir. Başvuru formunda yer alan bilgiler dahilinde Tayvan için almanız gereken vize çeşidi şekillenmektedir.

Vize başvuru formunun doğru bir şekilde doldurulmasının ardından belge beyanı aşamasına geçilir. Bu aşamada vize ofisi temsilciniz gerekli belgelerin listesini tarafınıza sunmaktadır.

Öğrenci Vizesi başvuruları için gerekli belgelerin her birinin güncel olarak ibraz edilmesi zorunludur. Belge beyanı aşamasında yaşanan aksaklıklar vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.

Tayvan için Öğrenci Vizesi başvurularında sahte ya da yanlış belge beyanı vize başvurunuzun doğrudan reddedilmesine neden olmaktadır. Üstelik sahte belge beyanının yasalar önünde de ağır yaptırımları bulunmaktadır. Dolayısıyla vize başvuru sürecinde özellikle belge beyanı aşamasına ekstra özen göstermeniz önerilir.

Belge beyanından sonraki süreçte de Öğrenci Vizesi başvurunuzu takip edebilirsiniz. Tayvan vize ofisi temsilciniz ile irtibata geçerek vize başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tayvan Öğrenci Vizesi başvurunuzun onay süresi yaklaşık 1 hafta ila 10 iş günü arasında değişmektedir. Elbette bazı durumlardan kaynaklı bu sürede uzamalar d gözlemlenebilir.

Tayvan Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

Tayvan Öğrenci Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin bazı evrakları beyan etmeleri isteniyor. Bu evrakların başında; pasaport, Öğrenci Vizesi başvuru formu, Öğrenci Vizesi talep dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, seyahat sağlık sigortası, sağlık raporu, öğrenci belgesi, transkript, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve uçak rezervasyon bilgileri yer alıyor.

Aynı zamanda Tayvan Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunacakların Tayvan’da yer alan bir eğitim kurumundan kabul mektubu almaları da şarttır. Okul kabul mektubunun da beyan edilmesi gereken belgelerin dosyasında yer alması gerekmektedir.

Tayvan Evrak Tasdik İşlemleri

Bir vize başvurusunda evrak tasdik işlemlerinin büyük önemi vardır. Vize başvurularında evrak beyanı, başvurunun en önemli adımlarından birini oluşturmaktadır.

Tayvan vize işlemleri için de böyle bir durum söz konusudur. Tayvan için başvuruda bulunacağınız her vize çeşidi için evrak tasdik işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu konuda Tayvan vize ofisi tarafından da aracılık hizmeti sunulmaktadır. Vize ofisi temsilciniz aracılığı ile evrak tasdiki hakkında gerekli adımları atmanız sağlanır.

Tayvan Vize Başvurularında Evrak Tasdiki

Tayvan için başvuruda bulunacağınız vize çeşitlerinden herhangi biri için evraklarınızın beyanını yapmak durumundasınız. Evrak beyanı, Tayvan vize başvurularında oldukça önemli bir adımdır.

Belge beyanı esnasında yaşanan olumsuzluklar vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Dolayısıyla bu aşamada en önemli faktörlerden biri olan evrak tasdik işlemlerine de özen göstermeniz gerekmektedir.

Tayvan vize başvurularında evrak tasdik işlemleri Türkiye’den alınan belgelerin diğer yabancı ülke sınırları içerisinde de geçerli olmasını sağlamaktadır.

Üstelik bu sayede belgelerin her birinin resmi bir nitelik kazanması da sağlanmış olur. Tayvan için vize başvuru işlemleri hakkında daha fazla bilgi almak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Evrak Tasdik İşlemlerinin Önemi

Tayvan için vize başvurusunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bir takım evrakların tasdik sürecini gerçekleştirmek zorundalar.

Bu bağlamda vize başvurusunda gönderilen belgelerin resmi merciler tarafından onaylanıp resmiyet kazandırılması gerekmektedir.

Bunun için de vize başvurularında kullanılacak olan her bir belgenin ayırt edilmeksizin tasdik sürecine sokulması gerekiyor.

Tayvan vize ofisi kapsamında da gerekli evrakların tasdik süreci tamamlanmış olur. Tayvan vize ofisi, Tayvan konsolosluk makamı tarafından resmi olarak görevlendirilmiş bir kurumdur.

Evrak Tasdik İşlemleri

Tayvan için vize başvurusunda bulunan kişilerin ibraz etmeleri gereken belgeleri İngilizce ve Çince diline çevirmeleri gerekiyor.

Bu bağlamda evrak tasdik görevini üstelenen yeminli tercümanlar hizmet veriyor. Belge beyanı sürecinde ibraz edilmesi gereken her bir belgenin bu şekilde tercüme edilerek resmiyet kazandırılması da zorunludur.

Bu kapsamda öncelikle belgeler, çevirmen tarafından gerekli işlemlerden geçirildikten sonra valilik tarafından onaylatılır ve konsolosluk makamına doğru yola çıkartılır. Tayvan vize ofisi, tüm bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde aktif bir rol oynamaktadır.

Evrak Tasdik Prosedürleri

Tayvan için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin belge tasdik işlemlerinde uygulamaları gereken bir takım prosedürler bulunuyor. Bu prosedürlerin başında da öncelikle gerekli belgelerin Çince ya da İngilizce dillerinden birine çevrilmesi gerekiyor.

Çevirisi yeminli tercümanlar tarafından yapılan belgeler, noter tarafından onaylanıyor. Bu da belge tasdik sürecinin ikinci adımı olarak biliniyor. Belge tasdik aşamasının diğer adımlarında da belgelerin bulunulan ilin valilik makamınca onaylanması geliyor.

İkamet edilen ya da vize başvurusu yapılan yer ilçe ise kaymakamlık makamı tarafından da onay işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Bu aşamalardan sonra ise Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından son onay işlemi gerçekleştiriliyor.

Tüm bu onay işlemlerinin ardından da belge tasdik işlemi sona ermiş oluyor. Bu işlemlerin neticesinde beyan edilmesi gereken belgeler Tayvan Konsolosluk makamına gönderiliyor.

Yukarıda belirtilen işlemlerin her biri Tayvan vize ofisi aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte Tayvan vize ofisi temsilciniz sizinle ortak hareket edecektir.

Evrak Tasdik Aşamasında Talep Edilen Belgeler

Tayvan vize başvurusunda işlemleri başlatmak adına bazı belgelerin de beyan edilmesi gerekmektedir. Bu belgelerin arasında; evrak tasdik başvuru formu ve başvuruda bulunan kişinin kimlik fotokopisi yer alıyor.

Bu süreçte aynı zamanda tasdik edilecek olan ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından resmi olarak da onaylanan belgelere de ihtiyaç duyuluyor.

Tayvan Turistik Vize Elektronik

Tayvan için elektronik vize fırsatı bir süredir devam etmekte olan bir prosedürdür. Bu prosedür kapsamında vize başvuru işlemleri daha kısa sürede yapılmakta ve sonuçlanmaktadır.

Özellikle Tayvan Turistik Vize için elektronik vize uygulaması oldukça faydalıdır. Bu vize kapsamında 90 günlük ikamet hakkı elde edebildiğiniz gibi vize başvuru işlemlerinizi de daha kolay halletmiş olursunuz. Tayvan vize ofisi aracılığı ile elektronik Turistik Vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Tayvan İçin Elektronik Turistik Vize Nedir?

Tayvan için Turistik Vize başvurularınızı elektronik ortamda da yapabilmenize yardımcı olan bir sistem olan e-vize ile daha kısa sürede ve pratik bir şekilde vize sahibi olabilirsiniz.

Tayvan, bir süredir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için elektronik vize yöntemini uygulamaktadır. Özellikle Turistik Vize başvurularında sıkça başvurulan bir yöntem olan elektronik vize ile Tayvan’a 90 günlük bir seyahat planı oluşturabilirsiniz.

Normal Turistik Vize gibi elektronik vize de kısa süreli bir vize çeşididir. Bu sayede Tayvan için turistik gezi planı yapabilirsiniz.

Ayrıca elektronik vize kapsamında vize başvuru işlemleriniz de tamamen elektronik bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Tayvan vize ofisi temsilciniz ile görüşerek ya da vizeofisi.com sitesine göz atarak konu hakkında daha kapsamlı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Tayvan Elektronik Turistik Vize Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Tayvan için elektronik vize başvurularınızı yaparken bir takım hususlara da dikkat etmeniz gerekiyor. Bunların başında bazı belgelerin ibraz edilme süreci geliyor.

Tayvan vize ofisi temsilciniz aracılığı ile yapacağınız e – vize başvuruları için bazı belgeleri vize ofisine getirmeniz gerekmektedir. Talep edilen bu belgelerin beyan edilmesinin ardından e – vize başvurunuz işleme alınmaktadır.

Elektronik Turistik Vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle bu başvurularını vize ofisine beyan etmeleri gerekiyor.

Ardından vize ofisi temsilciniz tarafından bu vize başvurusu kapsamında gerekli olabilecek belgelerin listesi sunuluyor. Bu belge listesinde yer alan her bir belgenin de eksiksiz ve güncel tarihler ile beyan edilmesi gerekiyor.

Belge beyanı aşaması her vize başvurusunda olduğu gibi elektronik vize başvurusunda da kilit bir rol oynamaktadır. Gerekli belgelerin doğru bir şekilde ve tasdik edilerek ibraz edilmesi süreci kolaylaştıracaktır.

Belge beyanı aşamasında yaşanan problemler neticesinde elektronik vize başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Bu yüzden daha kolay ve sorunsuz vize başvuru süreci geçirmek için belge beyanına özen göstermeniz gerekiyor.

Sahte belgelerin beyan edilmesi halinde de benzer sorunlar yaşanmakta ve aynı zamanda sahte belgelerin yasalar önünde de ağır yaptırımları bulunmaktadır.

Tayvan Elektronik Turistik Vize İçin Gerekli Belgelerin Listesi

Tayvan elektronik vize başvuruları kapsamında bir takım belgelerin eksiksiz olarak beyan edilmesi zorunludur. Bu belgelerin başında ise; nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaport fotokopisi, vize başvuru harcının ödendiğine dair banka dekontu, Tayvan e-vize başvuru formu geliyor.

Fotokopisi istenen her bir belgenin arkalı ve önlü olmak üzere renkli olarak taratılmış olması bekleniyor. E – vize başvuru formu için de Tayvan vize ofisine gelerek gerekli formu doldurmanız bekleniyor.

Tayvan Elektronik Turistik Vize Takip Süreci

Tayvan vize ofisi aracılığı ile yapacağınız e – vize başvurularında vize ofisi temsilciniz ile iletişime geçerek vizenizin son durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

E – vize için onay süresi ortalama 4 – 5 iş günü içerisindedir. Bu süre zarfında vizenizin hangi durumda olduğu hakkında da bilgi alabilmeniz mümkündür.

E-vizenin bazı sebeplerden dolayı oluşuz yanıt alması da mümkündür. Böyle bir durumda itiraz hakkınız olduğu gibi vizeye yeniden başvuru da yapabilirsiniz. Vize başvurunuzun olumsuz yanıt alması halinde yatırmış olduğunu vize başvuru harcı geri iade edilmemektedir.

Tayvan Ticari Vize Elektronik

Tayvan için Ticari Vize başvurunuzu elektronik ortamda da yapabilirsiniz. Üstelik Tayvan e-vize başvuruları normal vize başvurularına oranla daha kolay ve kısa sürede yapılmaktadır.

Bunun için de ilk önce Tayvan vize ofisi temsilciniz ile görüşebilirsiniz. Tayvan için elektronik Ticari Vize başvurunuzdan sonra ülke sınırları içerisinde 90 güne dek ikamet etme hakkını da elde etmiş olursunuz. Ayrıca Ticari Vize ile Tayvan’da kısa süreli ticari faaliyetlerde de bulunabilirsiniz.

Tayvan Elektronik Ticari Vize Nedir?

Tayvan için Ticari Vize başvurularınızı elektronik ortamda yaptığınız takdirde zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. E – vize çeşitleri de kısa süreli vizeler kapsamında yer almaktadır. Elektronik Ticari Vize ile Tayvan ülke sınırları içerisinde 90 güne kadar ikamet etme hakkına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu sayede Tayvan’da ticari faaliyetlerde de bulunabilirsiniz.

Elektronik Ticari Vize ile Tayvan ülke sınırları içerisinde düzenlenen iş toplantısı, fuar etkinliği, seminer ya da kısa süreli iş ortaklığı gibi ticari etkinliklere katılım sağlamanız mümkündür.

Elektronik vizenin normal vizeden resmi olarak bir farkı bulunmamaktadır. Yalnızca e – vize için başvuru süreci daha farklı şekilde işlemektedir. Elektronik vize çeşitleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Tayvan İçin Elektronik Ticari Vize Başvurusu

Tayvan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından elektronik vize başvurularını da kabul etmektedir. Özellikle Turistik ve Ticari Vize kapsamında e – vize başvurusunda bulunmanız mümkündür.

Bunun için de ilk olarak Tayvan vize ofisine gelerek vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Her vize çeşidinde olduğu gibi elektronik Ticari Vize için de form doldurulması gerekmektedir. Bu sayede vize başvurunuz bakımından ilk adımı da atmış olursunuz.

Vize başvuru formunun doldurulmasından sonra e – vize için gerekli olan belgelerin beyan edilmesi gerekiyor. Bu bağlamda gerekli belgelerin kapsamlı listesi Tayvan vize ofisi temsilciniz tarafından size iletilecektir.

Listede yer alan her bir belgenin de güncel tarihler ile ve eksiksiz olarak beyan edilmesi zorunludur.

Tayvan için elektronik Ticari Vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin belge beyanı sürecine özen göstermeleri gerekiyor. Bunun için belge dosyasının özenle hazırlanması ve eksiksiz olması gerekmektedir.

Ayrıca bu süreçte sahte belge ibrazında bulunanların da başvuruları direkt olarak reddedilmektedir. Üstelik sahte belge beyanının yasalar önünde de ağır yaptırımları bulunuyor.

Tayvan Elektronik Ticari Vize İçin Gerekli Evrakların Listesi

Tayvan için elektronik Ticari Vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı belgeleri beyan etmeleri zorunludur.

Bu belgelerin arasında ise; pasaport fotokopisi, kimlik fotokopisi, elektronik Ticari Vize başvuru formu ve elektronik vize harcının yatırıldığını kanıtlayan banka dekontu gibi belgeler yer alıyor.

Tayvan elektronik Ticari Vize kapsamında başvuruda bulunmak isteyenlerin Tayland’da hizmet veren yasal bir iş kurumundan davet mektubu alması gerekiyor.

Davet mektubunun da beyan edilen belgelerin arasında yer alması büyük önem taşıyor. Aksi takdirde vize başvurunuz geçersiz sayılmaktadır. Bundan dolayı davet mektubunun da başvuruda bulunulmadan evvel gönderilmiş olması gerekiyor.

Bunların yanı sıra pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopilerinin de renkli olarak ve arkalı önlü bir şekilde taratılması gerekmektedir.

Tayvan Elektronik Ticari Vize Takip Süreci

Tayvan vize ofisi aracılığı ile yapacağınız elektronik Ticari Vize başvurularınızı takip etmeniz mümkündür. E – vize başvurularının onaylanma süresi 4 ila 5 iş günü arasında değişmektedir.

Bu süreçte vize ofisi temsilciniz ile iletişime geçerek başvurunuzun son durumu hakkında da bilgi alabilirsiniz. Vize başvurunuzun onaylanmaması halinde yatırmış olduğunu vize harcının da geri ödemesi ne yazık ki yapılmamaktadır.

Tayvan Oturum İzni

Tayvan için uzun süreli vizeler arasında yer alan oturum izni ile ülke sınırları içerisinde uzun süreli ikamet hakkını elde etmiş olursunuz.

Elbette diğer kısa süreli vize çeşitlerine oranla oturum izni için daha farklı ve geniş kapsamlı bir prosedür uygulanmaktadır. Tayvan için oturum vizesi başvurularınızı Tayvan vize ofisi aracılığı ile de yapabilirsiniz. Bazı kriterleri sağlamanız dahilinde oturum izni başvurunuz olumlu yanıt alacaktır.

Tayvan Oturum İzni Nedir?

Tayvan için oturum izni, ülke sınırları içerisinde 90 günden daha uzun süre ikamet etmek isteyenlerin başvuruda bulunması gereken bir izin türüdür.

Uzun süreli vize çeşitlerinden biri olan oturum izni ile sınırlı sürede de olsa Tayvan’da uzunca bir süre konaklama hakkını elde etmiş olursunuz.

Tayvan oturum izni için elbette bir takım kriterlerin aranması durumu söz konusudur. Örneğin Tayvan’da ikamet edeceğiniz süre kapsamında maddi açıdan herhangi bir sorun yaşamayacağınıza dair belgeleri sunmanız gerekmektedir.

Bu bağlamda gerek sponsor bilgileri gerekse de Tayvan için çalışma izni başvurusunda bulunmanız ve bunu kanıtlamanız beklenir.

Tayvan için oturum izni gibi diğer uzun süreli vize çeşitleri hakkında da daha fazla bilgiye ulaşmak için vizeofisi.com sitesine göz atabilirsiniz.

Tayvan Oturum İzni Başvuru Aşamaları

Tayvan için oturum izni başvurularınızı Tayvan vize ofisi aracılığı ile yapmanız mümkündür. Bunun için de ilk önce vize ofisine gelerek oturum izni başvuru formunu doldurmanız beklenmektedir.

Oturum izni başvuru formunda yer alan her bir maddenin net bir şekilde ve eksiksiz olarak doldurulması önemlidir. Formda yer alan iletişim bilgileriniz aracılığı ile vize ofisi temsilciniz sizinle iletişime geçecektir.

Başvuru formunun doldurulmasının hemen ardından Tayvan oturum izni için belge beyanı aşamasına geçilir. Bu aşama, bir vize başvurusunun en önemli aşaması olarak bilinmektedir.

Tayvan vize ofisi temsilciniz size gerekli belgelerin kapsamlı bir listesini iletmekle görevlidir. Bu listede yer alan her bir belgenin de eksiksiz ve güncel tarihlerde beyan edilmesi gerekmektedir.

Belge beyanı aşamasında meydana gelen aksilikler oturum izni başvurunuzun olumsuz yanıt almasına neden olabilir. Bu bağlamda belge dosyanız vize ofisi temsilcileri tarafından de kontrol edilmektedir.

Belge ibraz aşamasında eksik belge beyanı durumunda da oturum izni başvurunuzun reddedilmesi mümkündür. Böyle bir durumla karşılaşmak vize başvuru sürenizin uzamasına ya da doğrudan olumsuz yanıt almanız neden olacaktır.

Sahte belge beyanı gibi durumlarda da oturum izni başvurunuzun direkt olarak reddedilmesi mümkündür. Ayrıca sahte belge beyanının yasalar önünde de ağır yaptırımları bulunmaktadır.

Tayvan Oturum İzni İçin Gerekli Evraklar Listesi

Tayvan oturum izni başvuruları için bazı evrakların eksiksiz ve doğru bilgileri içererek beyan edilmesi zorunludur. Bu evrakların başında ise; pasaport, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, seyahat sağlık sigortası, kişisel banka hesabına ait hesap özetleri ve varsa çalışma izni gibi belgeler gelmektedir.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü ve Tayvan için çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi emekli ise; emeklilik belgesi ve SGK hizmet dökümü,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; vergi levhası, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri, şirketin pozisyonu hakkında bilgileri içeren belgeler ve Tayvan çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, okul kabul mektubu, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Tayvan’da konaklanacak süre kapsamında maddi sorumluluğu yüklenecek sponsora ait kimlik ve finansal bilgileri içeren belgeler,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Tayvan’da konaklanacak süre kapsamında maddi sorumluluğu yüklenecek sponsora ait kimlik ve finansal bilgileri içeren belgelerin de beyan edilmesi zorunludur.

Tayvan Aile Birleşimi İşlemleri

Tayvan ile Aile Birleşimi Vizesi kapsamında iki ülkenin ortak bir paydada buluşarak köprü görevini üstlenmesi söz konusudur. Aile Birleşimi Vizesi ile Tayvan’da ikamet eden aile bireyleri ile uzun süreli konaklama hakkı elde etmek mümkündür.

Uzun süreli vize çeşitlerinden biri olan Tayvan için Aile Birleşimi Vizesi, farklı prosedürler ile başvuruda bulunmayı gerektirmektedir. Tayvan vize ofisi aracılığı ile Aile Birleşimi Vizesi için gerekli olan başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Tayvan Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

Tayvan için Aile Birleşimi Vizesi, Tayvan’da ikamet etme hakkına sahip olan aile bireyleri ile Türkiye’de ikamet eden diğer aile bireylerinin kavuşmasını sağlayan bir vize çeşididir.

Uzun süreli vize çeşitlerinden biri olan Aile Birleşimi Vizesi için Tayvan’dan bir davet mektubunun da gönderilmesi gerekir.

Gönderilen davet mektubunun vize başvurusunda bulunulmadan evvel Türkiye’de ikamet eden vatandaşımızın eline geçmesi elzemdir. Davet mektubunun da vize başvurusunda bulunurken belge dosyasında yer alması gerekmektedir.

Tayvan için Aile Birleşimi Vizesi, özellikle son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Sınırlı fakat uzun süreli ikamet hakkı tanıyan bu vize ile Tayvan’da ikamet etmek için ilk adımı atmış olabilirsiniz.

Tayvan için Aile Birleşimi Vizesi başvurularınızı Tayvan vize ofisi aracılığı ile yapmanız mümkündür. Ayrıca Tayvan için uzun süreli vize çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Tayvan Aile Birleşimi Vizesi Başvuru Süreci

Tayvan Aile Birleşimi Vizesi başvurusunda bulunmak isteyenlerin ilk önce Tayvan vize ofisine gelerek bir başvuru formu doldurmaları bekleniyor.

Vize formunun eksiksiz ve doğru veriler ile doldurulması neticesinde Aile Birleşimi Vizesi başvurunu işleme alınmaktadır.

Vize formunun doldurulmasının ardından ikinci adım olarak belge beyanı aşaması gelmektedir. Tayvan vize ofisi temsilciniz, vize başvurusunda gerekli olan belgelerin detaylı listesini size sunacaktır. Bu listede yer alan belgelerin eksiksiz ve güncel olarak beyan edilmesi de zorunludur.

Beyan edilecek olan tüm belgeler evrak tasdik aşamasından geçtikten sonra onay alarak Tayvan Konsolosluk makamına iletilmektedir. Bu süreçte Konsolosluk makam uygun görürse Aile Birleşimi Vizesi başvurunuz onay almaktadır.

Belgelerin onay süreci kapsamında Tayvan vize ofisi temsilciniz ile irtibata geçerek başvurunuzun son durumu hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Belge dosyanızda herhangi bir problem olması halinde de vize başvurunuz olumsuz yanıt alabilir. Dolayısıyla vize başvurusunda bulunurken özellikle belge ibrazı sürecine özen göstermeniz faydalı olacaktır.

Tayvan Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evrakların Listesi

Tayvan için Aile Birleşimi Vizesi başvurusunda bulunmak isteyenlerin bir takım belgeleri eksiksiz olarak beyan etmeleri gerekiyor.

Beyan edilmesi gereken belgelerin başında ise; Tayvan’da ikamet eden aile bireyi / bireyleri tarafından gönderilen davet mektubu, pasaport, Aile Birleşimi Vizesi başvuru formu, Aile Birleşimi Vizesi talep dilekçesi, adli sicil kaydı, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 adet biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, kişisel banka hesabına ait hesap özetleri yer almaktadır.

Başvuru sahibi çalışan ise; SGK hizmet döküm belgesi, maaş bordrosu, varsa Tayvan için çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; imza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi ve varsa Tayvan için çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Tayvan’da ikamet edilecek süre kapsamında maddi sorumluluğu üstelenecek sponsora ait kimlik ve finansal bilgileri de içeren belgeler,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Tayvan’da ikamet edilecek süre kapsamında maddi sorumluluğu üstelenecek sponsora ait kimlik ve finansal bilgileri de içeren belgelerin de beyan edilmesi gerekmektedir.

Tayvan Vatandaşlık İşlemleri

Tayvan için vatandaşlık başvurularında özellikle son dönemlerde büyük bir artış söz konusudur. Tayvan’ı ziyaret eden yabancı uyruklu kişiler, bu egzotik ülkenin büyüsüne kapılarak oturum izni ya da vatandaşlık başvurularında bulunmaktadırlar.

Tayvan için vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyenlerin ise bir takım kriterlere sahip olmaları beklenir. Bu bağlamda vatandaşlık yasaları dikkatlice okunalı ve Tayvan vize ofisi temsilcisinden konu hakkında gerekli bilgiler alınmalıdır.

Tayvan İçin Vatandaşlık Alma Hakkı

Tayvan, kucaklayıcı bir politikaya sahip bir ülkedir. Ülkede birden fazla vatandaşlık yasası bulunmakta ve yabancı uyruklu kişilere bu haklar tanınmaktadır.

Elbette Tayvan’dan vatandaşlık almak için yabancı uyruklu kişilerin bir takım kriterleri de sahip olmaları gerekiyor. Vatandaşlık yasası prosedürleri çerçevesinde bu hakka sahip olabilecek kişiler anlaşılabiliyor.

Tayvan için vatandaşlık almak isteyenlerin ülkenin belirlediği vatandaşlık yasalarına da dikkat etmeleri gerekiyor. Bu yasalar bazı açılardan farklılık gösterebilirken beyan edilmesi gereken belgeler de bu yasaların farklılıklarına göre değişebiliyor. Tayvan vatandaşlık hakkı için daha fazla bilgi almak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Tayvan Vatandaşlık İşlemleri

Tayvan için vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyenlerin ilk önce Tayvan vize ofisine gelerek gerekli başvuru formunu doldurmaları bekleniyor.

Başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasının ardından vatandaşlık başvurusu için gerekli olan belgelerin beyan edilme aşamasına geliniyor. Vatandaşlık hakkı için ibraz edilmesi gereken belgeler, başvurulan vatandaşlığın yasasına göre değişiklik gösterebiliyor.

Evlilik yolu ile vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyenlerin bu durumu kanıtlayan bir takım belgeleri beyan etmeleri bekleniyor. Bunun için de başta resmi evlilik belgesi olmak üzere her iki tarafa da ait çeşitli kimlik ya da finansal bilgileri içeren belgelere de ihtiyaç duyulabiliyor.

Bunun yanı sıra yatırım yolu ile Tayvan vatandaşlık hakkını elde etmek isteyenlerin yatırım yasalarını dikkatlice okumaları büyük önem taşımaktadır.

Yatırım yolu ile vatandaşlık hakkını elde etmek için belirtilen minimum miktarda yatırımın yapılması elzemdir. Bu bağlamda yapılan yatırımı kanıtlamak için de bazı belgelerin beyan edilmesi gerekmektedir.

Yatırım yolu ile vatandaşlık yasaları kapsamında yatırım yapılması gereken araçlara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Her yatırım aracı için aynı miktardaki yatırımı yapmak doğru değildir. Bunun yanında yatırım yapacağınız aracın devlet nezdinde de tamamen yasal olmasına dikkat etmeniz önerilir. Vatandaşlık başvuruları için yatırım yaparken özenli davranmanız ve dikkatli olmanız da tavsiye edilmektedir.

Vatandaşlık Başvurusu Takip Aşaması

Tayvan vize ofisi aracılığı ile yapacağınız vatandaşlık başvurularında belge beyanının ardından evrak tasdik aşamasına geçilmektedir. Bu aşamada göndermiş olduğunuz evraklar gerek Türkiye’de bulunan çeşitli mercilerden gerekse de Tayvan Konsolosluk makamından onay almak durumundadır.

Beyan edilen belgelerin her birinin de Çince ya da İngilizce diline çevrilmiş olması beklenir. Bu işlemi yapabilecek yeminli tercümanlar bulunmaktadır.

Bunun neticesinde de çevrilen belgelerin noterden onay alması mecburidir. Tüm bu işlemleri belge beyanından sonra gelişen vatandaşlık başvurusu takip aşamasında gerçekleştirilir. Bu bağlamda vatandaşlık başvurunuz hakkındaki son durumdan haberdar olmak için Tayvan vize ofisi temsilciniz ile iletişime geçmeniz önerilmektedir.

Vatandaşlık başvurunuzun takip süreci kapsamında başvurunun durumu hakkında bilgi almanız mümkündür. Bunun yanı sıra vatandaşlık başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlanması halinde de Tayvan vize ofisi temsilciniz sizinle iletişime geçmektedir.

Tayvan için vatandaşlık başvuruları diğer vize çeşitlerine yapılan başvurulara oranla daha uzun süre yanıtsız kalabilir. Normal bir Tayvan vizesi başvurusunun yanıtlanması ortalama 7 ila 10 iş günü arasında değişirken vatandaşlık başvurularında bu süre 1 – 2 ayı bulabilir.

Tayvan Evlilik Vizesi

Tayvan için vatandaşlık işlemlerini başlatmak isteyenlerin birden fazla vatandaşlık yasasından faydalanmaları mümkündür. Tayvan vatandaşlık hakkı için en sık başvurulan yöntem de evlilik yolu ile vatandaşlık başvurularıdır.

Bu bağlamda Tayvan Hükümeti tarafından oluşturulan yasalar mevcuttur. Tayvan vatandaşı bir birey ile oluşturulan evlilik kurumu sayesinde ülkeden vatandaşlık alma hakkını da elde etmiş olursunuz. Bunun için de Tayvan vize ofisi ile ortak çalışarak vatandaşlık başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Tayvan İçin Evlilik Yolu İle Vatandaşlık Hakkı

Tayvan Hükümeti tarafından oluşturulan vatandaşlık hakkı yasaları kapsamında evlilik yolu ile vatandaşlık elde eden yabancı uyruklu kişilerin sayısında büyük bir artış gözlemleniyor.

Tayvan vatandaşı bir birey ile yapılan evlilik durumunda yabancı uyruklu tarafın vatandaşlık başvurusunda bulunmasına izin veriliyor.

Tayvan yasaları kapsamında vatandaşlık başvurusunda bulunan evli bireylerin de bir müddet boyunca evli kalmış olmaları isteniyor.

Bu durum özellikle sahte evliliklerin önüne geçmek adına geliştirilen bir yöntemdir. Bir süredir evli olan çiftlerden yabancı uyruklu taraf ancak bu süreyi kanıtladığı takdirde Tayvan vatandaşlık hakkını elde edebilecektir.

Evlilik Yolu ile Vatandaşlık Başvurusu

Tayvan vize ofisi aracılığı ile evlilik yoluyla vatandaşlık başvurularınızı gerçekleştirmeniz mümkün kılınıyor. Bu bağlamda ilk önce vize ofisine gelerek vatandaşlık başvuru formunu doldurmanız bekleniyor.

Vatandaşlık formunda yer alan her bir maddenin okunaklı ve doğru bilgiler ile doldurulması büyük önem taşıyor.

Formda yer alan kimlik ve iletişim bilgilerinin eksiksiz doldurulması halinde vize ofisi temsilcisi sizinle özel durumlar için iletişime geçebiliyor. Özellikle vatandaşlık başvurusu takip sürecinde vize ofisi temsilciniz ile irtibat halinde olmanız gerekmektedir.

Vatandaşlık başvuru formunun doldurulmasının ardından sıra başvuru için belge beyanı aşamasına gelmektedir. Belge beyanı kapsamında bir takım kimlik ya da finansal durumunuzu gözler önüne seren belgeleri beyan etmeniz talep edilir.

Evlilik yolu ile vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyenlerin aynı zamanda evliliği ve evlilik süresini kanıtlayan bazı belgeleri de ibraz etmeleri gerekmektedir.

Bu kapsamda resmi evlilik belgesinin ibraz edilmesi önem taşıdığı gibi aynı zamanda çiftlerden her iki tarafında kimlik ve finansal bilgilerinin yer aldığı çeşitli belgeleri beyan etmeleri gerekmektedir. Tayvan vatandaşlık hakkı için belge beyanı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Evlilik Yolu ile Vatandaşlık Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Tayvan için evlilik yolu ile vatandaşlık hakkına sahip olmak isteyenlerin özellikle gerekli belgelerin beyanı aşamasında özenli davranmaları gerekiyor.

Belge beyanı sürecinde talep edilen her bir belgenin eksiksiz ve doğru bilgilere dayandırılarak beyan edilmesi büyük bir önem taşıyor. Bu konuda meydana gelen aksilikler neticesinde vatandaşlık başvurunuz olumsuz yanıt alabiliyor.

Belge dosyasında eksikliklerin bulunması ile vatandaşlık başvurunuz reddedilebiliyor. Aynı zamanda vatandaşlık başvuru sürecinizin uzamasına da yol açılabiliyor.

Bunun yanı sıra belge beyanı aşamasında sahte ya da doğru bilgilerin yer almadığı belgelerin beyan edilmesi durumu da vatandaşlık başvurunuzun geçersiz sayılmasına neden olmaktadır.

Aynı zamanda sahte belge beyanının her iki ülkenin yasaları önünde de ağır yaptırımları bulunmaktadır. Dolayısıyla sorunsuz ve rahat bir vatandaşlık başvurusu süreci geçirmek isteyenlerin tüm bu hususlara yönelik temkinli olmaları önerilmektedir.

Belge beyanı aşamasının hemen ardından Tayvan için evlilik yolu ile vatandaşlık başvurunuzun takip aşaması gelmektedir. Bu aşamada Tayvan vize ofisi temsilciniz ile irtibata halinde olmanız tavsiye edilir. Tayvan için vatandaşlık başvurularının onay süreci diğer vize çeşitlerine oranla daha uzun bir sürece yayılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×