• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Vietnam Vizesi

Vietnam vize istiyor mu; Vietnam’a seyahat düzenleyecek kişi bordo pasaporta sahipse süresine dikkat edilmeksizin vize almalıdır. Ancak yeşil, gri ya da siyah pasaporta sahip ise 90 günden kısa ziyaretlerinde vize almasına gerek yoktur.

Vietnam vizesi seyahat nedenine bağlı olarak turistik, ticari ya da aile ziyareti şeklinde alınabilir. Vize almak isteyen kişilerin konsolosluğa başvuru yapması gerekir.

Vietnam vize başvurusu ile Vietnam Büyükelçiliği ilgileniyor. Başvurularınızı doğrudan elçiliğe yapabilir ya da isterseniz yetkili vize merkezlerini tercih edebilirsiniz. Başvuru öncesinde randevu almanız ve randevuda evraklarınızı eksiksiz teslim etmeniz mühimdir.

Vietnam vizesi evrakları; seyahat sağlık poliçesi, pasaport, başvuru formu ve dilekçesi, maddi durumunuza ilişkin belgeler, banka hesap cüzdanı, otel ve uçak rezervasyonları, mesleki belgeler ve iki adet biometrik fotoğraftır. Aile birleşimi, eğitim ya da çalışma gibi nedenlerle seyahat gerçekleştirecekseniz Vize Ofisi ile bilgi almalısınız.

Vietnam vizesi ücreti büyükelçilik tarafından belirlenir ve hizmet + harç olacak şekilde ödenir. Ödemeler konsolosluktan nakit ve TL olarak yapılır.

Kategoride Ara
Vietnam Vizesi Hakkında
Tek girişli Vietnam vizesi 80 dolar. Çok girişli Vietnam vizesi 175 dolar
Vietnam turist vizesi sadece iki şekilde alınabilir. Birincisi Vietnam Konsolosluğuna başvuru yaparak alınmasıdır. Vietnam turist vizesi Vietnam’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından verilir, bunun için Ankara’ya gitmeniz gerekmektedir. İkinci seçenek ise Vietnam turistik vize için temsilcilikler aracılığı ile gerçekleştirilecek başvurudur. Bu temsilcilere vize için gerekli olan evraklarınızı teslim etmelisiniz. Böylece Vietnam’ın Ankara’daki büyükelçiliğine sizin için başvuruda bulunabilirler. Ekstra vize ücretini ödemiş olmanız gerekmektedir. Başvurunuz olumlu değerlendirilirse vizeyi alabilirsiniz.
whatsapp