• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Yemen Vizesi

Yemen vize istiyor mu; yeşil, siyah ya da gri pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içerisinde 3 ay vizesiz seyahat gerçekleştirebilir. Bordo pasaporta sahip vatandaşların ise vize alması tüm seyahat türlerinde zorunludur.

Yemen vizesi, Yemen Cumhuriyeti’ne gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde ülkeye giriş ve konaklama hakkı sunar. Gidiş nedeninizde bağlı olarak turistik, aile ziyareti ya da çalışma gibi vizelerden yararlanabilirsiniz.

Yemen vize başvurusu Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilir ve değerlendirilir. Dilerseniz doğrudan konsolosluğa dilerseniz de yetkili kurumlar aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yemen vizesi evrakları eksiksiz olmalıdır. Kişilerden istenen evraklar; pasaport, iki adet biometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, başvuru formu ve dilekçesi, maddi durumunuza ilişkin belgeler ve rezervasyonlarınızdır. Ancak eğitim ya da iş gibi nedenlerle vize alıyorsanız detayları Vize Ofisi’nden öğrenebilirsiniz.

Yemen vizesi ücreti yalnızca 1 başvuru için ve başvurudan önce ödenmelidir. Eğer vize başvurunuz kabul edilmezse herhangi bir geri ödeme yapılmaz. Her başvuru için yeniden ücret alınır.

Kategoride Ara
whatsapp