2021 Yemen Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Yemen Vizesi İşlemleri

Yemen Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Yemen Turistik Vize

Yemen’e düzenleyeceğiniz turistik seyahatler kapsamında Turistik Vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bu konuda Yemen vize ofisi gerekli başvuru işlemlerini yürütmekle görevlidir.

Yemen Turistik Vizesi kısa süreli vize gurubunda yer alan bir vize çeşididir. Bu sayede kısa süreli olarak Yemen’de ikamet etme hakkını da elde etmiş olursunuz. Yemen için Turistik Vize başvurularında herhangi bir davet mektubunun beyan edilmesine gerek duyulmamaktadır.

Yemen Turistik Vizesi Nedir?

Yemen’e turistik gezi planı yapan yabancı uyruklu kişilerin Yemen için Turistik Vize başvurusunda bulunmaları gerekiyor.

Turistik Vize sayesinde Yemen ülke sınırları içerisinde kısa süreli ikamet hakkını elde etmeniz sağlanıyor. Bunun için de ilk önce vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor.

Turistik Vize için Yemen Konsolosluk makamı tarafından resmi olarak görevlendirilen Yemen vize ofisinden faydalanmanız mümkündür.

Bu sayede Yemen Konsolsoluğu’na gitmeden vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Turistik Vize için başvuruda bulunmak isteyenlerin davet mektubu ya da referans mektubu gibi ek belgelere ihtiyaçları bulunmamaktadır. Yalnızca size bildirilen gerekli belgeleri ibraz ederek vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür.

Yemen için Turistik Vize gibi diğer kısa süreli vize çeşitleri hakkında da bilgi sahibi olmak için vizeofisi.com sitesine göz atabilirsiniz.

Yemen Turistik Vize Başvuru Süreci

Yemen Turistik Vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin Yemen vize ofisine gelerek bir vize formu doldurmaları gerekiyor. Vize formunun gerekli şekilde doldurulması halinde vize başvurusu için gerekli olan ilk adım da atılmış oluyor.

Vize formunda yer alan “seyahat amacı” kısmına da Turistik Vize için başvuruda bulunacağınızın bilgi verilmesi gerekiyor. Bu sayede Turistik Vize almanızın gerektiği belgede de yer almış oluyor. Vize formunun eksiksiz ve tamamen doğru bilgiler ile doldurulması da bu süreçte büyük önem taşıyor.

Yemen için Turistik Vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin gerekli belgeleri de beyan etmeleri gerekmektedir. Turistik Vize için gerekli olan belgelerin detaylı listesi Yemen vize ofisi temsilciniz tarafından size sunulacaktır. Bu listede yer alan her belgenin doğru verileri içermesi ve güncel tarihli olması da önem taşımaktadır.

Belge beyanı aşamasında meydana gelen problemler sonucunda Turistik Vize başvurunuz olumsuz yanıt alabilir. Bu da vize başvuru sürenizin istemeyen bir şekilde uzamasına neden olmaktadır. Aynı zamanda belge beyanında sahte belge kullanılması da kesinlikle yanlıştır. Sahtecilik tespiti direkt olarak vize başvurusunun reddedilmesine neden olacaktır. Ayrıca sahte belge beyanı yasalar önünde de ağır yaptırımları bulunan bir suç unsurudur.

Yemen Turistik Vizesi İçin Gerekli Belgelerin Listesi

Yemen için ibraz edilmesi zorunlu olan bazı belgeler mevcuttur. Bu belgeler Turistik Vize başvurusuna yönelik beyan edilmesi gereken bir takım özel belgelerden oluşmaktadır.

Beyan edilmesi gereken belgelerin arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, Turistik Vize başvuru formu, Turistik Vize talep dilekçesi, seyahat sağlık sigortası, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerini içeren belgeler yer almaktadır.

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, 18 yaşından küçükler için muvafakatname, Yemen’de ikamet edilecek süre kapsamında maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin yer aldığı belgeler,

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, kişisel banka hesabının hesap özetleri, SGK hizmet dökümü ve iş yerinden alınan izin belgesi,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Yemen’de ikamet edilecek süre kapsamında maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin yer aldığı belgeler,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; vergi levhası, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi ve imza sirküleri gibi bazı ekstra belgelerin de beyan edilmesi gerekmektedir.

Yemen Ticari Vize

Yemen Ticari Vize, Yemen için başvurulması gereken kısa süreli vize çeşitlerinden biridir. Özel bir vize türü olan Ticari Vize için bazı hususlara da özen gösterilmesi gerekmektedir.

Ticari Vize sayesinde Yemen ülke sınırları içerisinde kısa süreli konaklama ve ticari faaliyetlere katılma hakkını elde etmiş olursunuz. Yemen için Ticari Vize başvurularınızı Yemen vize ofisi aracılığı ile de gerçekleştirmeniz mümkündür.

Yemen Ticari Vize Nedir?

Yemen için Ticari Vize uygulaması, kısa süreli vize gurubunda yer alan bir uygulamadır. Ticari Vize aracılığı ile Yemen’de çeşitli ticari faaliyetlere katılmanız sağlanır.

Bu faaliyetlerin yasal prosedürlere de uygun olması gerekmektedir. Ticari Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde ülke içerisinde yapılan iş toplantısı, seminer, fuar etkinlikleri ya da kısa süreli iş ortaklıkları gibi faaliyetlere katılım sağlayabilirsiniz.

Yemen için Ticari Vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin Yemen’de yer alan yasal bir iş kurumundan gönderilen bir davet mektubuna ihtiyaçları olacaktır.

Davet mektubunun da gerekli olan diğer belgeler gibi başvuru sürecinde ibraz edilmesi zorunludur. Bu yüzden davet mektubunun vize başvurusundan önce gönderilmesi gerekmektedir.

Yemen için kısa süreli ticari faaliyetlerde Ticari Vize başvurusunda bulunmanız önerilir. Fakat ülke sınırları içerisinde uzun süreli ticari faaliyet göstermek isteyenlerin Yemen çalışma vizesi başvurusunda bulunmaları gerekecektir. Yemen için uzun ve kısa süreli vize çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak adına vizeofisi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yemen Ticari Vize Başvuru Süreci

Yemen vize ofisi aracılığı ile Ticari Vize başvurusunda bulunacak kişilerin ilk adım olarak bir vize başvuru formu doldurmaları bekleniyor. Vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması ile başvuru işlemleriniz başlatılmaktadır.

Vize formunda yer alan her bir detayın da dikkatli bir şekilde okunarak yanıtlanması gerekiyor. Formda aynı zamanda Ticari Vize için başvuruda bulunacağınızın da beyan edilmesi gerekiyor. Bunun için de “seyahat amacı” kısmına ticari faaliyetlerde bulunacağınızı yazabilirsiniz.

Vize formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmasının ardından Yemen Ticari Vize başvurusunun ikinci adımı olan belge beyanı aşamasına geçilmektedir.

Bu süreçte Ticari Vize için talep edilen gerekli belgelerin ibraz edilmesi zorunludur. Ticari Vize için gerekli belgelerin listesi Yemen vize ofisi temsilciniz tarafından sunulacaktır.

Listede bulunan her belgenin doğru bir şekilde beyan edilmesi önemlidir. Belge beyanı aşamasında meydana gelen aksaklıklar Ticari Vize başvurusunun olumsuz yanıt almasına neden olacaktır.

Sahte belge beyanında bulunan kişilerin de vize başvuruları direkt olarak oluşuz yanıt almaktadır. Bunun yanı sıra sahte belge beyanının bir suç unsuru olduğunu da bilmenizde fayda olacaktır.

Yemen Ticari Vize İçin Gerekli Belgelerin Listesi

Yemen Ticari Vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin bir takım belgeleri beyan etmeleri zorunludur. Belge beyanı sürecinde Yemen vize ofisi temsilcinizden yardım talep etmeniz önerilir. Ticari Vize için gerekli belgelerin başında; pasaport, Yemen’de bulunan yasal bir iş kurumu tarafından gönderilen davet mektubu, adli sicil kaydı, 2 adet biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, Ticari Vize başvuru formu, Ticari Vize talep dilekçesi, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerini içeren belgeler gelmektedir.

  • Başvuru sahibi çalışan ise; SGK hizmet döküm belgesi, kişisel banka hesabına ait hesap özetleri, maaş bordrosu ve iş yerinden alınan görevlendirme ya da izin belgesi,
  • Başvuru sahibi şirket sahibi ise; şirkete ait banka hesabının hesap özetleri, imza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi ve şirketin pozisyonunu anlatan her çeşit resmi belgenin de beyan edilmesi zorunludur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×