ANGOLA VİZE İŞLEMLERİ

Güney Afrika’da bulunan Angola Cumhuriyeti, Türkiye ile bir vize muafiyeti anlaşmasına imza atmıştır. Bu anlaşma doğrultusunda yapılacak olan seyahatlerin tamamına vize onayı alınmalıdır. Diğer ülkelerin aksine; diplomatik pasaport hamillerinin de tıpkı umuma mahsus pasaport sahipleri gibi vize başvurusunda bulunmaları gerektiğinin altı çizilmektedir.

Angola ziyareti gerçekleştirecek tüm pasaport sahiplerinin yetkili olan kurumlarca onaylanmış olan vizeleri bulunmalıdır. Diğer bir önemli konu ise; farklı ülkelerde uygulanan kapı vizesinin Angola Cumhuriyeti için geçerli olmamasıdır.

Bu durumda da göz önüne alınarak seyahat düzenlemeleri gerçekleştirilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti’nden, Angola Cumhuriyetine seyahat etmesi gerektiğini beyan eden Türk veya yabancı uyruklu vatandaşlar; Gaziantep Başvuru Merkezi’nce yönlendirilmektedir.

 

Angola Cumhuriyeti’nin vize verme süreçleri, biraz daha teferruatlı ve de yüksek enerjili bir takip gerektiriyor. Bu anlamda desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlar ya da gerekli vize şartlarının içeriklerine hakim olmayan adaylar Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanlarına danışabilirler. Angola ticari vize işlemlerini devam ettiren vatandaşların davetiye sunumlarına dikkat etmektedir.

Ticari davetiye dunumu gerçekleştiren adayların vizelerinin onaylanmasının ardından, bu davetiyeyi sunan Angola Cumhuriyetinde ikamet eden kişinin de göçmenlik bürosundan bu davetiyenin bir örneğini onaylatması, ülkeye girişiniz için son adım olacaktır.

Angola vizesi sahibi olmak isteyen vatandaşların işlemleri yoğun bir değerlendirme aşmasından geçecektir. Bu incelemeler esnasında sizden beklenen ve de talep edilmesi muhtemel olan evrakların tamamı; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ayrıcalığında sizlere sunuluyor.

Eğer eksik evrak ile başvurunuzu tamamlamak ve de talebinizin ret edilmesini istemiyorsanız, değişen şartları da göz önünde bulundurmanızın faydası var. Bu şartlar doğrultusunda neyin, ne zaman yapılacağı hususunu ön gören vize uzmanlarının önerilerine kulak vererek hareket etmelisiniz. Angola vizesi müracaatlarınızda ki en yakın destekçiniz ise; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’dir.  

Yetkililer ile yapacağınız fikir alışverişi sonucunda; en mantıklı vize müracaatını gerçekleştirebilirsiniz. Ülkeye seyahat etmenizi sağlayan nedenin hangi vize kategorisinde yer alması gerektiğini öğrenmek için lütfen Gaziantep Vize Başvuru Merkezi iletişim adreslerini kullanınız. Bu adresler doğrultusunda; vize danışmanları en kısa sürede sizlerle iletişime geçerek, ihtiyacınız olan bilgilendirmeyi yapacaklardır.

TURİSTİK VİZE İŞLMELERİ 

Angola turistik vize işlemlerinin yapıldığı Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, seyahat amacınız doğrultusunda size özel bir vize çalışması gerçekleştirmektedir. Bu çalışma içerisinde yer alan hizmetlerin neler olduğunu yetkililerden örenebileceğiniz gibi destek ekibi ile iletişim kurabilirsiniz. İşlemlerin yoğunluğu, detaylı olması, takip edilmesi gereken konuların olması gözünüzü korkutmasın.

Bu süreçte sizin için çalışan bir ekip olduğunuz unutmayınız. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin değerli adaylar için sağladığı en önemli hizmetlerden birisi olan sağlık ve seyahat sigortası da hizmet kapsamında yer almaktadır. Özellikle Angola turistik vize başvurularında yaşanabilecek problemli süreçlerin önüne ilk andan geçen personeller; sizin işlemleriniz aksamasın bütüncül bir hizmet anlayışı ile süreci yakından takip etmekteler.

Angola turist vizelerinde meydana gelen bürokrasi sürecini de arkanızda bırakmak için destek alacağınız ekibi iyi seçmelisiniz. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yıllarıdır farklı ekipler ile Türkiye’nin her noktasına bu hizmeti götürmeyi hedeflemektedir. Dolayısı ile evinizden ayrılmadan da Angola seyyahtınız için şart olan vize müracaatınızı gerçekleştirme ihtimalinizi Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile gerçekleştirmelisiniz.

Turistik vize taleplerinde geçerli olan en önemli ayrıntı; tüm pasaport sahiplerinin aynı aşamalardan geçecek olmasıdır. Angola Cumhuriyetine ilk kez seyahat edecek olan pasaport sahipleri bu bilgiyi göz ardı etmeyerek tüm belgelerini randevu gününden önce hazırlamayı ihmal etmemelidir.

Özellikle süreç; evrakların takibi açısından çok önemlidir. Randevu gününde yaşayacağınız en ufak bir aksaklık ya da hatalı beyan, vize almama riskini gün yüzüne çıkartacaktır. Ufak hatalar ya da evrak eksikliği nedeni ile başınıza gelebilecek en kötü durumlardan birisi olan vize reddi, Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin de katkıları ile ortadan kalkmaktadır. 

Schengen ülkelerinde sizlere sunulan 90 günü kapsayan konaklama vizesi bu ülke için geçerliliğini korumamaktadır. Angola Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyetine ilişkin vize verme aşamasında; kararlaştırılan turistik vize zamanı 30 günü geçmemektedir. Süre sadece 30 için işleme alınabiliyor.

Tatile çıkmak istediğiniz Angola Cumhuriyeti için seyahat sürenizi bir aydan daha kısa olarak programlamalısınız. Angola Cumhuriyeti yetkililerinin verdiği vize, Türk vatandaşlar için 1 ayı kapsıyor. Dolayısı ile talep edeceğiniz vizenin kaç günden oluştuğu da; vize reddi ya da onayı almanızda ki en önemli kriterlerdendir.

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Angola’da gerçekleştirmek istediğiniz tatiliniz için ayrılan süre sadece 30 günden oluşmaktadır. Bu nedenle alacağınız izinin de bu süreyi aşmayacağı bilgisine göre bir seyahat planı gerçekleştirmelisiniz. Angola vize müracaatlarınızın Gaziantep Vize Başvuru merkezi yönetiminde gerçekleşeceğinden kuşkunuz olmasın.

Tüm pürüzlerin ortadan kaldırılması ve de sizin bu süreçten en ufak bir sıkıntı çekmeden olumlu sonuçla ayrılmanız için vize ekibi elinden gelenim fazlasını ortaya koymaktadır. Kişilerin danışmanları ile bütün bilgilerini ve de talep edecekleri izni ile alakalı detayları görüşmesi gerekmektedir.

Bu nedenle aşağıda erilen belgelerin de kusursuz bir şekilde, Angola elçiliklerine teslim edilmek üzere, Gaziantep Vize Başvuru Merkezine yönlendirilmesi talep edilmekte.

Standart Evraklar

1.Pasaport

Turistik vize müracaatından bulunacak olan şahısların; başvuruda bulundukları tarih itibari ile geçerlilik süreçleri kontrol edilecektir. Almak istediğiniz vize süresine eklemeniz gereken geçerlilik süresi ise 6 aydan başlamaktadır.

2.Vize Başvuru Dilekçesi

Angola Konsolosluğunu esas alacağınız dilekçede; seyahat tarihinizden, konaklayacağınız belgeden ve de seyahatinize ilişkin finansal yeterliliğinizden bahsetmeniz gerekmektedir. Ayrıca başvuru amacınızın sportif faaliyetler, kültürel turlar ya da başka bir sebepten ötürü kaynaklandığına da değinmeyi ihmal etmemelisiniz.

3.Fotoğraf

Biyometrik fotoğraftan farklı olarak Angola Cumhuriyeti; turistik vize almak üzere yapılan başvurularda 2 vesikalık fotoğraf sunulmasının doğru olduğu düşüncesindedir. Bu nedenle beyaz zemin üzerine çekilmiş olan, yüzünüzü açıkça yanıştır bir şekilde hazırladığınız fotoğrafınızı dosyanıza ekleyebilirsiniz.

4. Angola Vize Başvuru Formu

Kesinlikle güncel ve de gerçek bilgilerinize yer vermeniz gereken bu formu, danışmanınız eşliğinde de doldurabilirsiniz. Neticede; bu formda yer alan bütün bilgiler aşama aşama sizlere yansıtılarak, doğruluğu araştırılacaktır.

5.Banka Hesap Dökümü

Banka hesap dökümünüzü talep eden Angola Cumhuriyeti; bu konuda oldukça titiz davranmaktadır. Başvuruda bulunan kişiler; müracaatlarından 10 gün önce bu belgeyi, bankalarına giderek talep etmelidirler. Ayrıca hesap cüzdanınızın da; en az 5000 TL bakiyeye sahip olması gerekmektedir.

6.Sarı Humma Aşı Kartı

7.Uçak bileti Rezervasyonu

Çalışanlar ve İşverenler İçin;

1.İş Yeri Dilekçesi

Öğrenciler İçin;

1.Öğrenci Belgesi

2.Seyahat İzin Yazısı

18 Yaş Altı Başvuru Sahipleri İçin;

1.Nüfus Cüzdan Fotokopisi

2.Muvafakatname

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ 

Ticari vize seçenekleri; Angola Cumhuriyetinde diğer ülkelerin kriterlerine göre farklılaşmaktadır. Angola ticari vizesi kapsamında; toplantı, iş görüşmesi, organizasyon ya da fuar katılımları, konferanslar, aile ve arkadaş akraba ziyaretleri, dini amaçlı gerçekleştirilmek istenen seyahatlerin tamamı girmektedir.

Çok geniş bir kapsama sahip olması ile bilinen; Angola ticari vizesi standart vize kategorisine girmektedir. Turist vizeleri ile bu noktada da ayrılık yaşayan ticari vizeler; turist vaizlerinin aksine standart vize tanımlamasına giriyor.

Türkiye Cumhuriyetinin, Angola Cumhuriyeti ile imzaladığı vize rejimin gerektirdiği ölçüler dahilinde; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne yapacağınız müracaat sizlerin başvurularını gerekli kurumlara yönlendirecektir. Bu müracaat için yetililer ile direk görüşmeyi ya da Gaziantep Vize Başvuru Merkezi iletişim yollarını kullanmayı deneyebilirsiniz.

Tıpkı turistik vize kriterlerinde de olduğu gibi Angola’ya gidiş amacı ticari sebepler olan kişilerin pasaportları ile alakalı bir ayrım bulunmamaktadır.

Uygulama tüm pasaport hamilleri için aynı koşullar altında; muafiyet olmaksızın devam etmektedir. Diplomatik pasaport sahiplerinin, farklı ülkelerde kazandıkları muafiyet uygulamasını Angola Cumhuriyeti sunmamaktadır. Bunun yanı sıra; başvuru sahiplerinin 30 günlük vize sürelerini iki defaya mahsus olmak üzere uzatma hakları da bulunmaktadır.

Bu konuya ilişkin yapılan uygulamalara Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçmeniz halinde ulaşabilirsiniz. Pasaportlarınız ile alakalı farklı uygulamalar sunmayan Angola Cumhuriyeti ticareti vizeler için süre uzatma uygulamasını adaylara sunmaktadır.

Vize işlemlerini tamamlamak üzere Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin yolunu tutan başvuru adayları için hizmet kalitesi yüksek, güzler yüzlü ve de deneyimli bir ekip süreci organize etmektedir. İşlemlerinizin yoğunluğu arasında kaybolmamak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ekibine güvenmeli ve de sizden temin etmeniz istenen belgeleri hazırlamalısınız.

Vizenizin onaylanma tarihi sizler için en önemli kriterlerden birisidir. Vize almanız halinde; 60 gün içerisinde seyahatinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu konu ile alakalı gerekli düzenleme ve de yönetmeliklere hakim olmayan kişilerin bireysel başvurularında genellikle sorun yaşanmaktadır.

Vize alma hakkınız 30 gün süre ile sınırlandırışmış olup, bu vizeyi işleme koyma süreniz sadece iki aydır. Seyahat planlaması aşamasında bu bilgileri de göz önüne alan Gaziantep vize Başvuru ekibi; farklı mağduriyetler yaşamamanız için çalışmaktadır.

Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Ticari bir neden için Angola Cumhuriyeti’ne yolculuk yapacağını belirten Türk vatandaşlarından beklenen belgelere Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sayfasından ulaşabilirsiniz. Detaylandırılmış bir lisenin tarafınıza gönderilmesini talep edebileceğiniz gibi; sorularınızı uzman danışmanlara yönelterek size özel bir talep doyası çalışması da edinebilirsiniz

Standart Evraklar

1.Davet Mektubu

Güney Afrika’nın en muazzam ülkelerinden olan Angola Cumhuriyetine ticari organizasyon katılımı için gidecek Türk vatandaşların, 2020 vize kriterlerine uygun bir talep hazırlamaları gerekmektedir. Bu konu üzerinde yapılan detaylı çalışmalar; mutlaka ticari davetiye sunmanız gerektiği yönündedir.

Angola Cumhuriyetinde faaliyet gösteren firma ya da gerçek kişiler tarafından tarafınız adına hazırlanmış olan bir davetiye; konsolosluk personelinin dosyanızı incelemesi ve de sonuca bağlaması açısından etkileyici bir hazırlıktır. Davet mektubunuzu gönderecek olan firma ya da gerçek kişi; bu belgeyi direk olarak size ya da Angola elçiliğine gönderebilir.

2.Angola Standart Vize Başvuru Formu

Başvurunuzu nitelikli bir şekilde bu form aracılığı sayesinde ilgili kişilere ulaştırabilirsiniz. Formu doldurmak zorunludur. Ayrıca formu doldurduktan sonra imzalamayı ve de teslim ettiğiniz tarihi de eklemeyi de ihmal etmemelisiniz.

3.Pasaport

Pasaport sahiplerinin her biri aynı uygulamaya tabi tutulmaktadır. Hiçbir pasaport sahibi ile alakalı yapılan özel bir imtiyaz bulunmamaktadır. Bu nedenle geçerlilik süreleri ile alakalı başvuru tarihinize yakın bir zamanda Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden detaylı bilgi almayı denmelisiniz.

4.Fotoğraf

Ticari vize ile alakalı talep ettiğiniz izin için Angola Büyükelçiliğine görülmeniz gereken dosyanın içerisinde 2 adet fotoğrafa da yer vermelisiniz. Fotoğraflarınızda yüz hatlarınızın net ve de tanınabilir şekilde yer alamsı gereklidir.

5.Uçak Bileti Rezervasyonu

Uçak bileti rezervasyonları ile alakalı olarak Angola Cumhuriyeti; Türk vatandaşlarının bileti satın almamalarını, yalnızca rezervasyon süratini sunmalarını talep etmektedir. Vizeniz onaylanmadan önce; bilet sayın almanız gerekmemektedir. Gidiş dönüş tarihlerinizin yer aldığı rezervasyon kaydı yetkililer için yeterlidir.

6.Sarı Humma Aşısı

Angola Cumhuriyetinde bulunacağınız süreyi göz önünde bulundurarak, bulaşıcı hastalıklara karşı önlemlerinizi almalısınız. Bu nedenle konsolosluk; sarı humma aşı kartınızı da yanınızda getirmenizi istemektedir.

AİLE ZİYARTİ VİZE İŞLEMLERİ 

Vize işlemleri ile alakalı olarak bilinen bazı kriterler Angola Cumhuriyeti şartları ile farklılık arz etmektedir. Angola aile ziyareti vizesi için geçerli olan vize kriterlerinin tamamına Gaziantep Vize Başvuru Merkezi farkı ile ulaşabilirsiniz. Vize kriterlerini öğrenmeden başlatacağınız bireysel işlemler, geri dönülemeyecek hatalar yapmanıza neden olabilir.

Bu durum sonucunda da vize talebiniz onaylanmayabilir. Böylesine olumsuz bir cevapla karşılaşmamak adına; Gaziantep Vize Merkezi personellerinin vize çalışmalarından yararlanabilir; Angola aile ziyareti vizesi şartları hakkında detaylara ulaşabilirsiniz. İşlemlerinizin gerektiği gibi yürütülebilmesi için danışmanlar sizlerden kişisel bilgilerinizi ve de pasaportunuzu talep etmektedir.

Bu noktada işlem güvenliği ve de kişisel verilerinizin gizliliği konusunda da içiniz rahat olabilir. Türkiye’nin sayılı danışma merkezlerinden birisi olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; başvuru taleplerinizde her zaman sizlerin istek ve de önerilerine önem vermektedir.

Vize başvurularınızı gerçekleştirmek için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ni ziyaret etmenize gerek yok. Evraklarınızı Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne kargo yolu ile de ileterek, süreci başlatabilirsiniz. Türkiye’nin her bölgesine aynı kalitede danışmanlık hizmeti götüren Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne evraklarınız ulaşır ulaşmaz, gerekli bilgilendirmelerin akabinde vize talepleriniz yerine ulaştırtılmaktadır.

Vakit kaybetmeden tim belgelerinizin kontörlü yapıldıktan sonra; sizlerle tekrar iletişime geçilecektir. Bu süreçte eklemeniz gereken belgelere ve de bilgilerinize başvurulacaktır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin seyahat planınıza istinaden gerçekleştireceği bütün işlemlerde sizin beyanlarınız esas alınacaktır.

Aile ziyareti vizelerinin içerikleri ve de kaç gün içerisinde cevaplanacağı konusunda öğrenmek istediğiniz detaylı süreci; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin sizlere sağladığı bilgiler neticesinde öğrenebilirsiniz.

Angola yolculuğunuzdan önce yaptırmanız gereken sağlık kontrolleri, uçak rezervasyonunuzun hangi kriterler gözeterek yapılması gerektiği, ne kadar ücret ödeyeceğiniz, vize talebiniz sonuçlanmasının ardından kaç gün süre ile vizenizi kullanabileceğiniz ve de aile arkadaş ziyareti vizenizin süresine dair bilmeniz gereken her detay; sizi vize alma yolunda olumlu sonuca biraz daha fazla yaklaştıracaktır. İşlemlerinize başlamak için yetkililerin sizlere yöneltileceği sorulara doğru ve de geçerli cevaplar vermeniz, aile ziyareti ile ilgili yaptığınız başvurunun sonucunu daha hızlı elde etmenizi sağlamaktadır.

Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Zahmetsiz ve de beklemeksizin gerçekleştireceğiniz vize müracaatınızda; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin tüm adaylara sağladığı benzersiz hizmetlerden yararlanabilir, detaylı bir süreç olan vize talep aşamalarınızı profesyonel bir kişinin yönetmesine izin verebilirsiniz.

Etkili ve de anlaşılır, Angola Cumhuriyeti vize rejimine uygun bir talep sayesinde en yakın tarihte vizenizin onaylanması şimdi yapacağınız seçime bağlı. Güncel bilgi akışını sektörle iç içe olmasına borçlu olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; çözüm odaklı çalışmalarının meyvelerini, vize başvuru adaylarının aldığı olumlu sonuçlar ile taçlandırmaktadır. Kişilerin vize talep formalarında ve de evrak hazırlıklarında herhangi bir noktayı gözden kaçırmalarının sonuçlarını öngören Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, vize ekibi; edindiği vize rejimine dair bilgisi nedeni ile sizlerin de süreçten etkilenmeden vize sahibi olmanız için çaba sarf etmektedir.

Aile ziyareti vizesini alabilmeniz adına gerçekleştireceğiniz ön hazırlık için aşağıda ki belgelerin hazırlanması ve da danışmanlarınıza sunulması gerekmektedir.

Standart Evraklar

1.Davet Mektubu

Aile vizeleri kapsamı gereği, yakınlarınızın sizlere göndermesi gereken bir davetiye ile şekillenmektedir. Bu davetiye Angola’da yaşayan herhangi bir yakınınız ya da arkadaşınızdan gelmiş olabilir. Ülkede ikamet etmeye devam eden yakınınız, sizi de Angola’ya davet ettiğini bu dilekçede beyan etmelidir. Dilekçeyi hazırlayan şahıs beyanını imzalamalı ve kimlik kartı süratini de ekleyerek, konsolosluğa sunulmak üzere tarafınıza göndermelidir.

2.Angola Vize Başvuru Formu

Formunuz ve de sunduğunuz diğer belgeler içerisinde bilgi anlamında mutlaka bir uygunluk bulunmalıdır. Vize başvurunuzu ileteceğiniz formun, siyah mürekkepli bir tükenmez kalem ile doldurulması şarttır. Yazınız anlaşılır, verdiğiniz bilgiler geçerliliğini korumalıdır. Başvuru talebinizi ilettiğiniz tarik ile ilgili de formda bir beyanda bulunmalısınız. Ayrıca bilgilerinizin ya da iletişim adreslerinizin bu süreç esnasında değişmesi sonucunda yaşanabilecek sorunların önüne geçmek için bilgi güncellemelerinizi de sağlamakla yükümlüsünüz.

3.Pasaport

İşlenmiş vizelerinize ilişkin detayların yer aldığı sayfaların ve de kimliğiniz ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfaların fotokopilerini, pasaportunuz eşliğinde Angola Konsolosluklarına teslim etmelisiniz. Adayların pasaportlarında; Angola vizelerinin işlenebilmesi için ayrıca iki boş sayfaya ihtiyaçları bulunmaktadır.

4.Fotoğraf

2 vesikalık fotoğraf sunmanız, talep dosyanız için yeterli olacaktır.

5.Uçak Bileti Rezervasyonu

Vize rejimleri gereğince Angola Cumhuriyeti, talepte bulunmaya hazırlanan vatandaşların, vizelerinin onaylanmasından önce biletlerini satın almalarını beklememektedir. Talep dosyanız için rezervasyon örnekleri yeterli olacaktır.

6.Sarı Humma Aşı Kartı

 

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi