Bahreyn Vizesi Covid-19 Salgın Hastalığı Nedeni İle Güncelleme

Günümüzde yaşanan Covid-19 salgın hastalık nedeni ile Bahreyn varışta vizeleri ne yazık ki bir sonraki duyuruya kadar durdurulmuştur. Bahreyn’e seyahat edecek kişilerin önceden Bahreyn vizesi ya da oturma iznini almış olması gerekmektedir.

Bahreyn Vizesini Kimler Almalıdır?

 • Umman,
 • Kuveyt,
 • Suudi Arabistan,
 • Birleşik Arap Emirlikleri,

Yukarıdaki ülke vatandaşları harici diğer ülke vatandaşlarının Bahreyn’e seyahat edebilmesi için Bahreyn vizesini büyükelçilik ya da konsolosluktan alması gerekmektedir.

Bahreyn Varışta E-Vizesi İçin Hangi Ülke Vatandaşı Alabilir?

 • Türkiye,
 • AB Üye Devletleri,

E-vize ve varışta vizesi sahibi kişiler Bahreyn de 1 ay kalma hakkına sahiptir. Ayrıca İngiltere ve İrlanda vatandaşları ülkede kalma hakkına sahiptir.

Bahreyn Vize Çeşitleri Nelerdir?

Bahreyn vize çeşitleri aşağıda yer almaktadır.

 • Bahreyn Turist Vizesi: Bahreyn’e turizm ya da kısa süreli (aile veya arkadaş ziyareti) seyahatler için yabancı uyruklu kişilerin alması gereken vize türüdür. Aynı zamanda turist vizesi ile çalışma izniniz yoktur.
 • Bahreyn İş Vizesi: Bahreyn’e toplantı, konferans ya da benzeri faaliyetlere katılacak yabancı uyruklu kişilerin alması gereken vize türüdür. Ancak bu vize türünde kişinin yabancı şirkette çalışması ve kısa süreli ülkeye giriş yapması gerekmektedir.
 • Bahreyn Çalışma Vizesi: Bahreyn de bulunan şirket de çalışmak ve ülkede uzun süreli kalacak yabancı uyruklu kişilerin alması gereken vize türüdür.
 • Bahreyn Aile Vizesi: Bu vize türünü ülke de çalışan aile fertlerine verilmektedir.
 • Bahreyn Öğrenci Vizesi: Bahreyn de en az 1 yıl süre ile yüksek öğretim kurumuna kayıtlı yabancı uyruklu kişilerin alması gereken vize türüdür.

Bahreyn’e Vize Başvurusu Yöntemleri Nelerdir?

Hangi ülke vatandaşı olduğunuzun ve Bahreyn de ne kadar süre kalacağınızı belirledikten sonra aşağıda yer alan başvuru yöntemlerini deneyebilirsiniz.

 • E-visa sitesi üzerinden başvuru yapmak,
 • Havaalanı vardığınızda başvuru yapmak,
 • Bahreyn vizesi ya da varışta vizesi için uygun değilseniz büyükelçiliğe başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bahreyn Varışta Vize Başvurusu

 • Bahreyn havaalanına vardığınız zamanda varışta vizesi için başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurusu için gerekli belgeleri sunarak vize ücretini ödemeniz gerekmektedir.
 • Bahreyn İçişleri Bakanlığı Milliyet, Pasaport ve İkamet İşleri (NPRA) Dairesine başvuru yaparak vizenizi uzatmam isterseniz 14 günlük ya da 30 günlük vize alabilirsiniz.
 • Bu durum çoğunlukla turist vizesi için geçerlidir.

Bahreyn E-Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

Bahreyn e-vize yapmanız için gerekli koşulları sağlıyorsanız Hükümet web sitesi ile başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Bahreyn vize başvurusu için aşağıdaki yöntemleri inceleyebilirsiniz.

 1. Başvuru formunu doldurarak imzalamalısınız. Uyruk, pasaport numarası, kişisel bilgiler vs.
 2. Vize için gerekli belgeleri PDF ya da JPG olarak dosya’ ya eklemelisiniz.
 • Uçak dönüş biletinizin kanıtı,
 • Pasaportunuzun taranması,
 • Otel rezervasyonu kanıtı,
 • Ülke de akrabanızın yanınızda kalıyorsanız CPR okuyucu fotokopisi,
 • Bahreyn e-vize ücretini banka kartı ya da kredi kartı ile ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca Bahreyn vize başvuru ücreti iade edilemez.
 • Başvuru sonucunu sorgulamak için bir kullanabileceğiniz bir referans numarası alacaksanız.
 • Bahreyn vize işlem süresi 3-5 gün arasında değişkenlik göstermektedir.
 • Bahreyn vize başvurunuz onaylanır ise fotokopisini alarak Bahreyn’e seyahat için kullanabilirsiniz.

Bahreyn Büyükelçiliğine Vize Başvurusu

Aşağıda yer alan durumlarda Bahreyn büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

 • Varışta vizesi ve çevrimiçi vize için uygun değilsiniz.
 • Bahreyn’e vardığınızda ülkede daha fazla kalmak istiyorsanız ya da online vize alma hakkınız var ise izin alabilirsiniz. (30 gün fazla)
 • Bahreyn Büyükelçiliği Dışişleri Bakanlığı internet sitesine burada erişebilirsiniz. Büyükelçilik Bahreyn vizesi ile ülke’ ye birçok kez giriş yapabilirsiniz. Ayrıca Bahreyn de 3 ay kalabilir ve 30 gün daha uzatabilirsiniz.

Vize Başvuru Prosedürleri Nedir?

Bahreyn vizesi için Büyükelçiliğe başvuru yapacak kişilerin çevrimiçi olarak başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Ayrıca hangi ülke vatandaşı olduğunuzun ve Bahreyn’e seyahat sebebinizi açıklayarak sitemiz üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vize soru-cevaplarına bağlı olarak başvuru yapmanıza izin verilen vize türlerine ait listeyi görebilirsiniz.

Bunun için sitemizde yer alan “şimdi başvur” seçeneğine tıklayarak kişisel bilgileriniz, pasaportunuzun elektronik ortamda kopyası, pasaportunuz boyutunda fotoğraf ve başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Aynı zamanda bazı durumlarda ek belgeler ekleme durumu da söz konusu olabilir.

Başvuru yaşamayı seçtiğiniz Bahreyn büyükelçiliği ya da konsolosluğu personeli sizlere başvuru için adımları anlatacaktır.

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Bahreyn vizesi için aşağıda yer alan belgeleri düzenlemelisiniz.
 • Ülkeye giriş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliğe sahip pasaport,
 • Pasaport büyüklüğünde fotoğraf,
 • Bahreyn de kalacağınız günler için mali kaynak kanıtı (3 ay banka ekstreleri kanıtı),
 • Bahreyn de konaklama kanıtı,
 • Bahreyn Göçmenlik İdaresi, Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu’ nun istediği ek belgeler,

Bahreyn Vize Süresi Nedir?

Bahreyn vize türüne bağlı olarak sürelerinde değişkenlik söz konusudur.

Tek Girişli Bahreyn E-Vizesi: Onaylandıktan sonra 30 gün geçerlidir.

Çok Girişli Bahreyn E-Vizesi: Bu vize türü 3 ay geçerlidir. Ancak genellikle ülke de 30 günden fazla kalmanıza izin verilmemektedir.

Bahreyn Varışta Tek Girişli Vizesi: Bu vize türü 1 ay geçerlidir. Ayrıca onaylandıktan sonra 30 gün içerisinde kullanmalısınız.

Bahreyn Varışta Tek Girişli Vizesi: Bu vize türü 3 ay geçerlidir. Çok Girişli Bahreyn Vizesi: Bu vize türü 1 yıllık verilmektedir. Fakat Bahreyn’e her seyahat de ülkede 3 aydan fazla kalamazsınız.

Bahreyn Vizesini Uzatmak Mümkün Mü?

Bahreyn vizesi uzatmak için İçişleri Bakanlığı Milliyet, Pasaport ve İkamet İşleri ofisine (NPRA) başvuru yapmalısınız. Çoğunlukla ülke de 2 haftalık kalış süresini 1 ay’ a kadar uzatabilirsiniz. Aynı zamanda vize süresi uzatma için ekstra ücret ödemelisiniz.

Bahreyn Vize Ücretleri

 

 • Bahreyn E-Vize ücreti 29 Bahreyn Dinarıdır.

 

 • Vize başvurunuzun işleme alınması için ortalama 10 ABD $ ödenmelidir.
 • Gerçek vize için ortalama 66 USD ödemelidir.

Bahreyn Varışta Vize Ücreti

 • İki haftalık vize uzatma için BD 25,
 • 30 günlük vize uzatma için BD 30,

Turist Vizesi İle Bahreyn de Çalışma Hakkım Var Mı?

Bahreyn de turist vizesi ile çalışamazsınız. Bunun için çalışma vizesine ihtiyacınız vardır.

Bahreyn Çalışma Vizesi Nedir?

Bahreyn de çalışmak için vize alacaksanız öncelikle ülkede bir iş vereninizin olması şarttır. Siz Bahreyn’e gitmeden önce iş vereniniz İşgücü Piyasası Düzenleme Kurumu‘nda bir talep mektubu göndermelidir. Bahreyn oturma izni ve çalışma iznine sahip olduktan sonra ülkede hizmet verebilirsiniz.

Bahreyn Çalışma Vizesi

Bir ada ülkesi olan Bahreyn her sene işçi ilanlarında bulunur ve teklifleri değerlendirmenize olanak sağlar. Bunun yanı sıra iş kurmak ve uzun süre ülkede kalmak isteyenlerin Bahreyn çalışma vizesi prosedürlerini dikkate alarak harekete geçmeleri esas alınır.

Bahreyn Konsolosluğu tarafından vize prosedürleri açıklanmış ve uygun olanlar onay almıştır. Çalışma iznine sahip olmak isteyenlerin ülkeden gelen davet mektuplarını paylaşmaları istenir. Söz konusu istihdam sağlamak ise bu sefer finansal durumun paylaşılması beklenir.

Vizeye dair maaş bordrosu, kimlik ve rezervasyon gibi ayrı belgelerin üzerinde durulur. Bahreyn gitmek için gerekli evraklar olarak her zaman olduğu gibi başı pasaport çeker. Başvuru formu ile biyometrik fotoğrafların üzerinde durulur. Ardından çalışan kişiler için sicil ve imza sirküleri gibi evraklara ihtiyaç duyulur.

Başı çeken Bahreyn vize başvuru formu elektronik ortamdan kolaylıkla indirilir ve bilgilerin sıralanması beklenir. T.C. vatandaşları birkaç sayfadan oluşan forma istenilen bilgileri eksiksiz olarak paylaşmaya dikkat etmelidir.

Bahreyn vizesi nasıl alınır soran bordo pasaport sahiplerine dair belgeler sıralanır ve isteyenler sınır kapısı üzerinden de müracaat edebilir. Diğer pasaport tiplerinde ise 90 gün süreyle muafiyet açıklaması yapılmıştır.

E-vize Bahreyn online olarak ele alınır ve zaman kaybetmezsiniz. Bunun gibi sınır kapısında da 15 gün süreyle vize işlemlerine başvurulmasına izin verilmiştir.

Bahreyn’e diğer ülkelerden farklı olarak transit vizesi bulunmuyor. Bahreyn transit vize istiyor mu sorgulayanlara bu yönde herhangi bir zorunluluk belirtilmez. Ancak söz konusu turist ve ticari seyahatler ise önceliğiniz belgelerinizi hazırlamak ve harç ödemesini yapmak olmalıdır.

Ayrıca çalışma vizesi için hem sizin hem de iş veren kişinin gerekli belgeleri ilgili kuruma sunması gerekmektedir. Ancak bu süreci çoğunlukla iş veren yönetmektedir.

Bahreyn Vize Veriyor Mu?

Bahreyn ülkesine girecek olan kişilere vize şartı sunmaktadır. Bahreyn’e gitmek isteyen kişiler vize işlemlerini tamamlamalılardır.

Bahreyn Türklere Vize Veriyor Mu?

Bahreyn’e gitmek isteyen kişilerin bordo pasaportları varsa bu kişiler vize almak zorundadır. Ancak gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip olanların 90 gün boyunca vizeden muaf olma durumu bulunmaktadır.

Bahreyn’e Vize Nasıl Alınır?

Bahreyn’e vize üç farklı şekilde alınabilmektedir. Bunlardan bir tanesi e-visa sitesi üzerinden, diğeri ineceğiniz havaalanına vardığınızda başvuru yapabilme ve son olarak konsolosluklar aracılığıyla yapılabilmektedir.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı