BENİN VİZESİ HAKKINDA

Benin vizesi almak için artık konsolosluğa gitmenize gerek yok. Benin il ilgili vize işlemlerinizin yapılması için Vize Ofisi ekibine başvuruda bulunabilirsiniz. İstanbul, Ankara, Adana, Gaziantep, Mersin, Trabzon, Hatay gibi Türkiye’nin farklı noktalarında yer alan Vize Ofisi departmanları sizlere Benin vizesi başvurusunda destek olmak için çalışıyor. Benin vizesi için bilmeniz gereken birkaç altın kural bulunmaktadır. Bunlardan ilki Benin’e gitmek için alacağınız vizenin elektronik ortamdan almanız gerektiğidir. Dilersiniz bu konuyu Vize Ofisi ekibi ile beraber ele alabilirsiniz. Formda eksik ya da hatalı giriş yapmak istemeyen başvuru sahiplerinin bu başvuru için vize departmanlarından destek alması gayet normaldir. Bu ülkeye ait vize ve de vize süreçleri hakkında en önemli bilgileri yine Vize Ofisi çalışanlarından öğrenebilirsiniz. Destek hattından ulaşabileceğiniz temsilciler; başvuruda bulunacağınız ülke ve de vize çeşidi hakkında size özel bir çalışma gerçekleştirecektir. Oluşması muhtemel olan sorunların ortadan kaldırılacağı bu çalışma sonucunda, rahat bir şekilde vize müracaatınızın sonucu ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Benin vizelerinden herhangi birisi için başvuru yapmak isteyen aday öncelikle Vize Ofisi temsilcileri ile görüşerek; hangi evrakı nasıl doldurması gerektiği konusunda destek almak isteyebilir. Bu desteği e-posta ya da telefon aracılığı gerçekleştiren Vize Ofisi, talebiniz doğrultusunda sizin için elektronik form girişiniz için de hizmet sunmaktadır.

 

benin

VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize İşlemleri ve Randevu:

Benin’de turistik bir gezintiye çıkmayı isteyen Türk vatandaşlarının, yapması gereken tek başvuru online başvurudur. Bu başvuru neticesinde e-vize sonucunuz mail adresinize e-posta olarak gönderilmektedir. Turistik vize alımlarında, her başvuru sahibi; ülke konsolosluklarının talep ettiği evrakları hazırlamak zorundadır. Aksi halde; turistik vize başvuru sonuçları olumsuz olarak kendilerine iletilmektedir. Benin turistik vize başvurularında gelinen nokta ise; sadece online formda ki soruların yanıtları sizlerin vize sonucunuza etki etmektedir. Vize talep ettiğiniz bu formda; isim-soy isim, kimlik bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, adres bilgileriniz ile Benin gezinize ait ayrıntılarda yer almaktadır. Benin turistik vize başvurularında dikkat edilmesi gereken sorular için Vize Ofisi destek hattına ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

İşveren-Firma Sahibi: Benin’e gitmek isteyen kişilerin yapmış olduğu turist vizesi başvurusu için konsoloslukta bulunmalarına gerek yoktur.  Vize Ofisi bu konuda sizler için gerekli elektronik başvurunun takibini gerçekleştirmektedir. Başvurunuzu gerçekleştirmek için ihtiyaç duyulan bilgilere ise; dolduracağınız formdan ulaşılacaktır. Daha ayrıntılı bir bilgi edinmek ve de Benin vize işlemleriniz hakkında görüşmek için Vize Ofisi departmanı temsilcileri ile görüşme sağlayabilirsiniz. Vize Ofisi tarafından gerçekleştirilecek olan Benin e-vize başvurularında istenen evraklar aşağıda yer almaktadır. İstisnai durumlar için başvuruda bulunan şahıslardan ek bilgiler de istenebilir.

Benin Vize Başvuru Formu

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Özel Sektör Çalışanı: Benin ile alakalı e-vize uygulaması özel sektör çalışanları için de geçerlidir. Şahıslardan istenen temel evraklar Vize Ofisi ile paylaşılmalıdır. Devamında ise; başvuru sahibi adına Benin vize başvurusu yapılacaktır. Özel sektörde çalışan kişiler; vize işlemlerinde sorun yaşamamak adına; iş ve de meslek ilişkileri ile ilgili formda ki soruları yanıtsız bırakmamalıdır. Özel sektörde çalışan Benin vize başvuru sahiplerinden; turistik vize başvurusunda istenen standart evraklar beklenmektedir. Benin’e tatil seyahati gerçekleştirmek isteyen şahısın vize danışmanı ile paylaşması gereken evraklara aşağıda yer verişmiştir. Benin vizeleri hakkında bilmek istediğiniz diğer konular için Vize Ofisi destek hattı hizmetinizdedir.

Benin Vize Başvuru Formu

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Kamu-Devlet Memuru: Benin’de tatillerini geçirmek isteyen kamu görevlilerinin konsolosluk nezdinde bir müracaatta bulunmalarına gerek yok. Devlet memuru olan başvuru sahipleri Benin seyahatleri için gerekli olan vizelerini e-vize uygulaması ile alabilmektedirler. E-vize ile Benin müracaatınızı yapmak için Vize Ofisi ile görüşme sağlayarak, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Benin Vize Başvuru Formu

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Emekli: Benin Cumhuriyeti, Türkiye ile arasında ki diplomatik ilişkiler dahilinde bir takım yeniliklere gitmiştir. Bu yenilikler Benin’e gitmek isteyen Türkleri de yakından ilgilendirmektedir. Emekli Türk vatandaşları Benin gezileri için başvurularını elektronik ortamdan gerçekleştirebilecektir. Benin Cumhuriyeti’nin Türk vatandaşları için sağladığı bu kolaylıktan yararlanmak için Vize Ofisi ile başvuru formunuzu doldurabilirsiniz.

Benin Vize Talep Formu

Pasaport Fotokopisi

Kimlik Fotokopisi

Serbest Meslek-Avukat-Mali Müşavir: Türk vatandaşları ile alakalı yapılan vize düzenlemelerinden birisi de Benin Cumhuriyeti tarafından gerçekleştirilmiştir. Benin’de turistik faaliyetlerde bulunmak isteyen kişilerin başvuruları online olarak Vize Ofisi tarafından gerçekleştirilmektedir. Serbest meslek ile uğraşan ya da Türk meslek odalarından herhangi birisi ile alakası olan kişiler; doldurmaları gereken talep formunda kendi meslekleri ile alakalı net bilgiler vermelidir. Benin vize başvuruları için istenen ana evraklar aşağıda sıralanmaktadır.

Benin Vize Talep Formu

Pasaport Fotokopisi

Kimlik Fotokopisi

Öğrenci: Tatillerini Beninde geçirmeye planlamış olan başvuru sahiplerinden talep edilen üç ana evrak bulunmaktadır. Bu evraklar sayesinde Vize Ofisi vize temsilciniz; sizin adınıza vize başvurunuzu yapabilir. Öğrencilerin vize talep formunu doldururken, mesleki durumlarından bahsetmeleri ve de net cevaplar vermeleri yararlarına olacaktır. Başvurular internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yetkililer daha ayrıntılı bilgi isteme hakkına sahiptir. Öğrenci olan başvuru adaylarından talep edilen evraklar kısa zamanda hazırlanarak; Vize Ofisi ile paylaşılmalıdır.

Benin Vize Talep Formu

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Ev Hanımı: Ev hanımlarının Benin ziyaretleri için başvurularının kontrolü ve de takibinde Vize Ofisi temsilcileri yardımcı olmaktadır. Danışmanlık hizmeti sunduğu vize işlemleri ile Vize Ofisi ev hanımları için de Benin turist vizesi protokollerini uygulamaktadır. Başvuru şartları ile alakalı bilgi almak isteyen ev hanımlarının Vize Ofisi destek hattını araması ya da e-posta yolu ile Vize Ofisine ulaşması gerekmektedir.

Benin Vize Talep Formu

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

İşsiz-Sponsorlu: Benin’de dolaşım özgürlüğü kazanmak isteyen kişiler; Benin vize başvuruları hakkında yapılan yeni düzenleme ile online başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Benin turist vizelerinde en çok dikkat edilen konu; başvuru sahibinin verdiği bilgilerin doğruluğudur. Sizden istenen formda yer vereceğiniz bilgiler için de bu durumu göz önünde bulundurmanız tavsiye edilmektedir.

Benin Vize Talep Formu

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Ticari Vize İşlemleri ve Randevu:

Ticari vize başvurularında bulunacak olan Türk vatandaşlarının; Benin elçiliklerine şahsen başvuruda bulunmalarına gerek yoktur. Şahsen başvuru yapılması yerine e-vize uygulaması ile vatandaşların müracaatlarını dikkate alan Benin elçilikleri; ticari vizelerde de aynı uygulamaya yer vermektedir.

Özel Sektör Çalışanı: Benin’de ki ticari faaliyetlerde yer alamsı gereken Türk vatandaşlarının-vize işlemlerinde Vize ofisi destek vermektedir. Problem çözme ve de danışanların sorunları ile yakından ilgilenme özelliğine sahip olan ekip, Benin ticari vize başvurularınızın mimarı olmaya hazır. Hiç yorulmadan ve de vize protokolleri ile uğraşmadan, Benin ticari vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Online başvurularınız için aşağıdaki belgelere ihtiyaç vardır.

Benin Vize Talep Formu

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

İşveren-Firma Sahibi: Benin Cumhuriyeti’nin uyguladığı vize işlemlerinde; bazı vize türleri e-vize uygulamasına tabi tutulmaktadır. E-vize uygulaması ile turistik, ticari, transit vize alma hakkına sahipsiniz. İşverenlerin başvuruda bulunacağı ticari vize başvurusu için de e-vize standartları uygulanmaktadır. Firma sahiplerinin Benin Cumhuriyeti vize başvuruları; Vize Ofisi yetkilileri tarafından sisteme girilmektedir. Profesyonel bir danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyen işverenler başvuruları için destek hattını arayarak; aşağıda yer alan gerekli belgelerin teminini sağlamalıdır.

Benin Vize Talep Formu

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Aile Ziyareti Vize İşlemleri ve Randevu:

Benin Cumhuriyeti’nin kısa süreli vize başvurularını e-vize ile değerlendirmeye almasının yanı sıra; uzun süreli vize izinleri için başvuruları Konsolosluk aracılığı ile kabul ettiğini gözden kaçırmayınız.  Benin ile Türkiye arasında ki e-vize uygulaması; turistik, ticari, transit, şoför vizesi gibi kısa süreli olan başvurular için geçerlidir. Bu vize kategorilerinin dışında kalan uzun dönemli vize başvurularından olan aile ziyareti vizesi eğer;3 aydan daha uzun sürecek şekilde planlandıysa, Konsolosluk ’tan başvuru yapmalısınız. Başvurunuzu konsolosluğa iletmek için Vize Ofisini tercih edebilirsiniz. Başvuru esnasında orada bulunmanız gerekmemektedir. Kısa süreli olan aile vizesi başvuruları için hazırlanması gereken e-vize evraklarına aşağıda yer verişmiştir. Uzun süreli seyahatleriniz için ise hazırlamanız gereken evraklar ile alakalı; temsilciniz ile görüşmelisiniz.

Vize Talep Formu

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Transit Vize İşlemleri ve Randevusu:

Benin transit vize işlemler; diğer kısa süreli vize taleplerinde olduğu gibi internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Benin’de bulunma amacınızın sadece geçiş sağlamak için olduğunuz belirteceğiniz vize başvuru formunda; geçiş sağladıktan sonra gideceğiniz ülkeye ilişkin bilgileri de paylaşmalısınız. Transit vize başvurunuzu yaparken, Vize Ofisi temsilciniz ile yapacağınız görüşme sonrasında ulaştırmanız gereken başvuru evraklarınızı öğrenebilirsiniz. Talebinizin yerine getirilmesi için aşağıda ki evrakları, mail ya da kargo yolu ile temsilcinize gönderebilirsiniz.

Benin Vize Talep Formu

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Şoför Vize İşlemleri ve Randevusu:

Benin transit geçiş izinlerinde ve de turistik gezi vizelerinde olduğu gibi; şoför vizeleri için de e-vize sistemi işlemektedir. Şoför vizesi başvurunuz; vize ofisi güvencesi ile e-vize sisteminden gerçekleştirilmektedir. Benin e-vize başvurularınızın yanıtları 3-5 iş günü sonrasında verilmektedir. Benin şoför vizesi almanızı kolaylaştırmak adına; aşağıdaki belgelerinizi önceden hazırlayarak, vize danışmanınız ile paylaşmalısınız.

Benin Vize Talep Formu

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Vize Ücreti ve Fiyatları:

Benin yolculuğuna çıkabilmek için vize almak zorunda olan her vatandaş, doğru evrakları hazırlayarak, doğru vize kategorisi içerisinde yer alarak başvurusunu gerçekleştirmelidir. Benin Cumhuriyeti vize ücretleri ile alakalı birçok farklı kategori mevcuttur. Tek giriş ya da çok girişli e-vize başvurusunda bulunacak adaylar ile uzun süreli vize başvurularını gerçekleştiren adaylar aynı ücretleri ödememektedir. Seyahat sigortası ve de vize danışmanlık ücreti de; vize çeşidine ve de başvuru şekline göre farklılaşmaktadır.

Vize Reddi:

Benin Cumhuriyeti’nin sağladığı e-vize, Türk vatandaşlarının kısa süreli vize işlemleri ile alakalı atmış olduğu bir adımdır. Bu vize kategorisi dışında yapılan e-vize başvuruları ret cevabı almaktadır. Uzun süreli Benin seyahatleriniz için ya da oturum izinleriniz için e-vize başvurusu kabul edilememektedir. Vize ücretinin yatırılmaması, pasaportunuzun geçerlilik süresinin yakın tarihte sonlanacak olması da vize reddi almanıza neden olacaktır.

Vize İçin Gerekli Belgeler:

Benin Vize Başvuru Formu: Benin’de tatil yapmaya hazırlanan firma sahibinin; mesleki bilgileri ile ilgili detaylara formda açıkça yer vermesi beklenmektedir. Vize başvuru formunda ki bilgilere göre; online Benin vize başvurusu yapılmaktadır. Özel sektörde görev alan kişiler Benin sınırları içirişinde bulunmak için Konsolosluğa gitmeden de başvurularını yapabilmektedirler. Profesyonel bir ekibin destekleri sayesinde Benin vize formunuz dikkate alınarak başvurunuz için elektronik ortamdan işleminiz yapılarak, takip edilecektir. Kamu görevlisi olan vatandaşların, başvuru formlarında yer alan mesleki bilgilerin yer aldığı soruların yanıtlarını güncel mesleki kariyerlerine göre doldurması gerekmektedir. Gerekli görülürse; kendilerinden ek bilgi almak amacı ile irtibat kurulacaktır.

Kimlik Fotokopisi: 2020’de yapacağınız e-vize işlemlerinde kullanılacak kimlik fotokopisi; yeni kimlik kartına ait olmalıdır. Bunu dikkate alarak başvuru evraklarınızı hazırlamalısınız. E-vize işlemlerinizde, kimlik bilgileriniz bu fotokopiyi esas alarak doldurulacaktır.

Pasaport Fotokopisi: Vize talep formunuz isteğiniz üzerine; Vize Ofisi, vize danışmanları tarafından hazırlanacaktır. E-vize işleminizde de aynı formda yer alan bilgilerinize yer verilecektir. Pasaport bilgilerinizin de başvurunuz için gerekli olduğunu ve de güncel bilgilerinizi yetkililer ile paylaşmanız gerektiğini unutmayınız. Pasaport fotokopisindeki bilgileri, vize talep formunda da yer alacağı için okunaklı olmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf: Benin için geçerli olan bütün vize ve de izin işlemleriniz için dosyanızda 4 adet biyometrik fotoğraf bulundurmalısınız. Fotoğrafların tamamı aynı olmalıdır.

Kabul Yazısı: Erasmus için Benin’i tercih eden öğrenciler; kabul edildikleri kurumdan bu yazıyı temin etmelidirler.

Dekont: E-vize işlemlerinde de standart vize işlemlerinde de; vize vergisini ödediğinize dair sunmanız beklenen dekontu, başvurunuzda sunmalısınız.

Sponsor Kimlik Fotokopisi: Erasmus ile Benin’e gitmeye hak kazanan öğrenciler; başvurularında sponsorlarının kimliklerini beyan etmelidirler.

Muvaffakatname: 18 yaşını aşmamış kişiler; vize başvurusu yaparken, imza yetkisine sahip değildirler. Kendileri adına bu başvuruda vasilerinin imzaları yer almaktadır. Dolayısı ile seyahat etmeleri için de bir izin belgesine ihtiyaç duyulmaktadır. Vasileri gerekli belgeyi noter onaylı bir şekilde teslim etmelidirler.

Aşı Kartı: Benin Cumhuriyeti; 18 yaşını aşmayan öğrencilerin özellikle Sarıhumma aşısını yaptırmasını istemektedir.

İş Davetiyesi: Çalışma ya da oturum izni almak için hazırlanan dosyada; Beninde ki iş erinden ya da işverenden gelen bir sözleşme ya da davetiye olmalıdır.

CERPAC Onay Belgesi: Oturum ve de çalışma izni başvurularında; Beninde bulunduğunuz sürece sizden sorumlu olacak bir kişi sayesinde alacağınız göçmenlik belgesi.

Evlilik Belgesi: Aile birleşimi veya vatandaşlığa geçiş taleplerinde sunulması beklenen evlilik cüzdanı ya da uluslararası geçerliliği olan belge.

Doğum Belgesi: Benin vatandaşı olmak isteyenlerin, oturum ya da aile birleşimi izni talep eden kişilerin ibraz etmesi istenmektedir.

Oturum Kartı: Vatandaşlık başvurularınızda en az 10 senelik oturum geçmişiniz olduğunu kanıtlamalısınız.

 

Erasmus Vize İşlemleri ve Randevusu:

Öğrencilerin yapacağı Erasmus vize başvurularında Benin yetkilileri; özellikle kabul yazısı istemektedir. Yetkililer Erasmus vizesi onayında; öğrencinin kayıt olacağı ve de bir dönemini geçireceği okulun resmi mektubunu görmek istemektedirler. Benin Erasmus randevusu alamsı gereken öğrenicilerin, bu süreç ile ilgilenecek vakti ya da takip olanağı bulunmayabilir. Bu tarz bir durumda vize danışmanlığından yararlanarak, Erasmus vizeniz için Vize Ofisinden destek almanız doğru olacaktır. Erasmus programı için Benin Cumhuriyeti’ni seçen kişiler; aşağıda ki evraklar ile Vize Ofisi’nden danışmanlık alabilirler.

Vize Talep Formu

Pasaport

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Biyometrik Fotoğraf

Kabul Yazısı

Dekont

Sponsor Kimlik Fotokopisi

Muvaffakatname

Aşı Kartı

 

 

 

OTURUM:

Çalışma Vizesi Randevu ve Gerekli Belgeler:

3 aydan fazla olacak vize talepleri; oturum vizesi olarak değerlendirilmektedir. Benin Cumhuriyeti; oturum izni verirken sizlerden bazı belgeleri sunmanızı ve de bu beyanlarınızın gerçekliğini ispatlamanızı isteyecektir. Benin çalışma izni için de aynı durum geçerlidir. Benin çalışma ve de oturum vizesi almak için Vize Ofisi desteğinden yararlanabilir, profesyonel bir vize danışmanlığından yararlanabilirsiniz. Benin çalışma vizesi randevu işlemlerinden hemen yararlanmak için Vize Ofisi hizmetlerinden yararlanmalısınız. Gerekli belgeleri en kısa zamanda temin ederek, randevu işlemlerinizin hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Benin Vize Talep Formu

Pasaport

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Biyometrik Fotoğraf

İş Davetiyesi

CERPAC Onay Belgesi

Dekont

Oturum Vizesi Randevusu ve Gerekli Belgeler:

Benin’de 3 aydan daha uzun süreli kalmayı planlayan kişiler; oturum izni almak için Konsolosluktan izin almalıdır. Oturum vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarının hazırlayacağı çok çeşitli bir evrak listesi bulunmaktadır. Bu evrak listesine ulaşmak için Vize Ofisi yetkililerinden destek alabileceğiniz gibi aşağıdaki evrakların teminini gerçekleştirerek; vize danışmanlığı hizmeti de alabilirsiniz. Bu hizmeti almak için Vize Ofisi destek hattından görüşme sağlayabilirsiniz.

Benin Vize Talep Formu

Pasaport

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Biyometrik Fotoğraf

Sponsor Mektubu

Otel, Uçak, Konaklama Belgeleri

VATANDAŞLIK

Vatandaşlık Randevusu ve Gerekli Belgeler:

Cifte vatandaşlık avantajlarında yararlanmak isteyen Türk vatandaşları, son dönemlerde Benin vatandaşlığından da yararlanmak için başvurularını Vize ofisi ile paylaşamaya başladırlar. Benin vatandaşlığı kazanmanın yolları; doğum ve de uzun süreli oturum iznine bağlıdır. En az 10 sene Beninde oturum izniniz bulunmalıdır. Vatandaşlık randevusu alamsı gereken şahıslara bu süreçte; Vize Ofisi destek olmak adına danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Gerekli koşulları sağlamanız halinde vatandaşlık başvurunuz için Vize Ofisi hizmet vermektedir.

Benin Vize Talep Formu

Pasaport

Kimlik Fotokopisi

Pasaport Fotokopisi

Biyometrik Fotoğraf

 Evlilik Belgesi

Doğum Belgesi

Oturum Kartı

Pasaport ve Kimlik İşlemleri:

Benin vizesini almak için sunmanız gereken en özel belgelerin başında pasaportunuz gelmektedir. Pasaportunuza ilişkin konuları Vize Ofisi personellerinden öğrenebilirsiniz. Benin’ine gidebilmek için yaptığınız başvurularda; yanınızda taşıyacağını pasaportun hangi kriterleri sağlıyor olmasını örenmek için destek hattını da aramanız mümkündür.

Aile Birleşimi ve Randevusu:

Benin aile birleşimi, Vize ofisi personellerinin, vize başvuru adaylarına verdikleri hizmetlerden bir tanesidir. Randevu almakta zorlanan başvuru sahipleri;  Benin aile birleşimi izni alabilmek için bu randevuyu mutlaka almalıdırlar.

Büyükelçiliği Ankara

Benin Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adresi: İlkbahar Mahallesi, 608. Sk. No:07, 06550 Çankaya/Ankara
Telefon Numarası: 0312 490 08 15 

Fahri Konsolosluğu İstanbul:

Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: İTÜ Maden Fakültesi, Maden Mühendisliği Bölümü Maslak – İSTANBUL

Telefon Numarası: 212 285 66 88

Fahri Konsolosluğu İzmir

Benin Fahri Konsolosluğu İzmir İletişim Bilgileri

Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:185/5 Alsancak/İzmir

Telefon Numarası: 232 463 64 26

ÇALIŞMA:

Çalışma Vizesi ve Çalışma İzni:

Benin çalışma izni almak için Vize Ofisinden destek almak isteyen başvuru adaylar; çalışma vizesi alabilmek için Benin’den gelecek bir iş davetiyesine ya da iş sözleşmesine ihtiyaç duymaktadırlar. Bir nevi ticari davetiye işlemi gören bu belge; sizin Benin’de CERPAC onay belgesi almanızı sağlayacaktır.

FORM ve DİLEKÇE

Vize Talep Dilekçesi

Vize Formu

Ticari Vize Dilekçesi

Fotoğraf Ölçüleri

Ulusal Form

 

ŞUBELER

Ankara Vize Ofisi

Benin Ankara Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Antalya Vize Ofisi

Benin Antalya Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Bursa Vize Ofisi

Benin Bursa Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Gaziantep Vize Ofisi

Benin Gaziantep Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

İstanbul Vize Ofisi

Benin İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

İzmir Vize Ofisi

Benin İzmir Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Trabzon Vize Ofisi

Benin Trabzon Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Adana Vize Ofisi

Benin Adana Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Hatay Vize Ofisi

Benin Hatay Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Mersin Vize Ofisi

Benin Mersin Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

DUYURULAR

Vize Belgeleri 2020

 1. Benin Vize Başvuru Formu
 2. Pasaport Fotokopisi
 3. Kimlik Fotokopisi
 4. Kabul Yazısı
 5. Dekont
 6. Sponsor Kimlik Fotokopisi
 7. Muvaffakatname
 8. Aşı Kartı
 9. İş Davetiyesi
 10. CERPAC Onay Belgesi
 11. Biyometrik Fotoğraf
 12. Sponsor Mektubu
 13. Otel, Uçak, Konaklama Belgeleri
 14. Evlilik Belgesi
 15. Doğum Belgesi
 16. Oturum Kartı
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi