2021 Bhutan Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Bhutan Vizesi Başvurusu

Bhutan Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Bhutan Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 1 – Bhutan turistik vize

Krallık olarak yönetilen Bhutan ülkesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yapacağı seyahatlerin vize prosedürlerini sizlerle paylaştık.

Bhutan Vize İstiyor mu?

 

Herhangi bir kategoride pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bhutan ülkesine seyahat etmek için vize başvuru yapması ve bu vize başvurusunun onaylanması gerekmektedir.

Türkiye’de Bhutan ülkesine ait konsolosluk bulunmadığı için Kapı Vizesi uygulaması bulunan Bhutan ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları eksiksiz ve doğru bilgiler içeren gerekli evrakları hazırladıktan sonra sınır kapısında vize görevlilerine teslim edebilirler.

Ticari amaçla yapılan iş görüşmeleri, iş kurma gibi durumlarda başvurulan ticari vize, seyahat ve turistik amaçla yapılan turistik vize ya da özel amaçlı alınacak olan vize kategorileri Bhutan vizesi başvuru türlerindendir.

Bhutan Krallığı vize başvurusu yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bhutan Krallığı Dışişleri Bakanlığı’ndan izin almalıdır. Teslim edilecek olan eksiksiz başvuru belgelerinden sonra başvuru süreniz 4 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Eksik, yanlış ve tutarsız bilgi içeren evraklar dahilinde başvurunuz onaylanmayabilir ve ret yanıtıyla karşılaşabilirsiniz. Bunların yanında başvuru sürecinizde sorun yaşamak istemiyorsanız Bhutan’a yapacak olacağınız seyahatinizden 15 gün önce Bhutan vizesi başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz.

Resmî tatiller ve hafta sonları gibi tatil günlerinde vize başvuru işleminiz incelemeye alınmamaktadır ve bu sebepten dolayı vize başvuru sonuçlanma süreniz gecikebilir.

Bhutan Krallığı vize başvurularında turizm politikası izlemektedir ve Türkiye Cumhuriyeti ve diğer ülke vatandaşlarının pasaport türü fark etmeksizin vize alma zorunluluğu vardır.

Bangladeş, Hindistan ve Maldivler ülke vatandaşları Bhutan’a gerçekleşecek seyahatleri sonrasında da 6 ay geçerliliği bulunan pasaporta sahip olmaları durumunda Bhutan sınırında vize alabilirler. Bu ülkelerde Bhutan Krallığı vize talep etmemektedir.

Bhutan’a gitmek isteyen ve Bhutan vizesi başvurusu yapmak isteyen çalışan Türk vatandaşları çalıştığını kanıtlayan iş belgeleri, SGK kayıt ve hizmet belgesi gibi evrakları; kişi işyeri sahibiyse ticari gazete kâğıdı, sicil ve imza belgelerinin orijinallerini dosyalarına eklemelidir.

Ayrıca ticari amaçla seyahat gerçekleştiren vatandaşlar seyahat amacını bildirdikleri belgeleri de bulundurmak zorundadır.

Bhutan kapı vizesi başvurularında vatandaşların önceden Bhutan Dışişleri Bakanlığı’na yapılacak olan vize başvuru onayından geçmeleri gerekmektedir. Başvuru Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylandıktan sonra Kapı Vizesi başvurusu yapılabilir.

Bhutan için Gerekli Evraklar

 

  • Pasaport: Seyahat sürenizden sonra en az 6 ay daha geçerliliği ve en az 2 adet boş sayfası bulunması zorunluluğu olan pasaportunuz. Eğer önceden sahip olduğunuz ve geçerliliği bitmiş pasaportlarınız varsa bunları da gerekli evraklar arasına eklemeniz gerekmektedir.
  • Fotoğraf: Bhutan vizesi kriterlerine uygun, son 6 ay içinde çekilmiş olan ve 2 adet olması gereken biometrik fotoğraflar.
  • Vize Başvuru Formu: İngilizce dilinde Bhutan Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen resmî belgedir. Bhutan vizesi başvuru formunu eksiksiz, doğru ve tutarlı bilgiler ile tamamlamanız gerekmektedir.

Başvuru formunda kişisel bilgileriniz ve seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hakkında detaylı bilgi aranmaktadır. Tutarsız ve yanlış bilgi içeren evrakların ve başvuru formunun olması halinde vize süreci aksayacak ve başvurunuz reddedilecektir.

Bhutan vize başvurusu yapacak kişinin el yazısıyla doldurulacak bu formun okunur ve anlaşılır olması ayrıca kişinin imzasının bulunması gerekmektedir. Yanlış doldurduğunuz alanlar için resmi bir belge olduğundan yeni belge talep edebilirsiniz.

  • Seyahat Bilgileri: Bhutan’da kalacağınız süreyi, konaklayacağınız adresi – rezervasyon bilgilerini ve gidiş – dönüş tarihini belirttiğiniz uçak rezervasyonlarını, uçuş bilgilerini seyahat planınıza eklemelisiniz.
  • Vize ücreti: Bhutan vizesi ne kadar, Bhutan vizesi nasıl alınır gibi sorularla Bhutan vize ücreti hakkında yazımızın devamında alacağınız bilgiler dahilinde yapacağınız ödemeden sonra bu ödemeyi kanıtladığınız dekont gerekmektedir.
  • Hesap dökümü: Bankanızdan alacağınız ve hesabınızda en az 200 Dolar’ın bulunma zorunluluğu olduğu döküm belgesi.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm Dünya tarafından geçerli kılınan sigorta belgesini gerekli evraklar arasına eklemeniz gerekmektedir.

Bhutan için Vize Ücreti

 

Yapacağınız vize kategorisine göre belirlenen vize başvuru ücreti 40 USD olarak belirlenmiştir. Seyahatinizi kolaylaştırmak amacıyla oluşturulan seyahat paketleri ise 180 – 290 USD arasında değişiklik göstermektedir.

Bhutan Vizesi ücreti başvuru yapacağınız vize kategorisi, konaklayacağınız süre ve kaç kişi seyahat edeceksiniz gibi bilgilere göre değişiklik gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×