ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Bosna Hersek vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

3 farklı milletin barındığı Bosna Hersek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından yapılacak vize başvurularının prosedürlerini sizlerle paylaştık.

Bosna Hersek Ülkesi Vize İstiyor mu?

Bosna Hersek vizesi için başvuru yapacak olan herhangi bir pasaport türüne sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 6 ay süre içinde yapacak olacakları 90 günlük seyahatlerinde vize başvurusu yapmak zorunda değildirler. Bu sebepleri taşıyanlar Bosna Hersek vizesi almaktan muaftırlar.

Aralarında Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri vatandaşlarının da bulunduğu 48 ülke vatandaşları vize almak zorunda değillerdir.

Bosna Hersek vizesi başvurunuz eksiksiz bilgilerinizin eklendiği ve gerekli evrakların koşullarının sağlanması durumunda 3 iş günü içinde onaylanmaktadır. Ancak her vize türünde olduğu gibi farklı kategorilerde yapacağınız başvurularda bu başvuru onay süreci uzayabilmektedir.

Başvuru onay sürecinin uzamasını gerektirecek bazı olumsuzluklardan biri de resmî tatil veya hafta sonları gibi izin günleri olabilmektedir. Bu yüzden başvurunuzu erkenden yapmanız ve bu sürenin ise seyahat tarihinizden 15 ile 30 gün önce olması tavsiye edilir.

Oluşabilecek ret durumlarının sebeplerinden bir diğeri ise yanlış, eksik ve tutarsız bilgilerin olduğu evrak dosyasından dolayı kaynaklanmaktadır. Bosna Hersek Konsolosluğu’na yapacağınız başvurularınızda sizden tekrardan belge talep edilebilir, ya da güncel evraklar yeniden istenebilir.

Seyahat planınıza göre vize başvurunuzu önceden yapmalısınız, 3 günden fazla sürebilecek olan vize başvurularında zor durumda kalabilir ve seyahat planınızı değiştirme gerekliliği oluşabilir.

Bosna Hersek vizesi için başvuru yapabileceğiniz kurumlar; Ankara Bosna Hersek Büyükelçiliği, Bosna – Hersek İstanbul Başkonsolosluğu ya da Bosna Hersek İzmir Fahri Konsolosluğu olarak belirlenmiştir.

Randevu alıp vize başvurusu yapacağınız bu kurumlar Bosna Hersek vizesi için gerekli evrakları belirlemiştir. Bu evrakları yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Türkiye Cumhuriyeti ve Bosna Hersek Devleti arasında yapılan ve bu anlaşma ile Türkiye Cumhuriyeti ve Arnavutluk vatandaşlarının iki ülke arasında vizeden muaf olarak seyahat etmelerine izin verilmiştir.

Ayrıca bu iki ülke vatandaşları 180 gün de 60 gün sınırını geçememek koşulu ile vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur.

Turistik amaçla yapılacak olan Bosna – Hersek seyahatinde vize başvurusuna gerek duyulmamakla birlikte iş amacıyla yapacağınız (iş toplantıları, iş fuarları vb.) ticari seyahatleriniz için Bosna – Hersek Ticari vizesi için başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bosna Hersek’te bulunan ya da ülkenizde olan iş yerinizden gelecek olan davetiye ise gerekli evraklar arasında yer almalıdır.

Bosna Hersek İçin Gerekli Evraklar

Bosna Hersek vizesi kalktı mı, Bosna Hersek ülkesi vize istiyor mu gibi sorularınıza yazımızda bilgi verdik ve 60 güne kadar yapılacak seyahatlerde vize istenmediğini anlattık ancak her türden kategoride olabilen pasaportunuzun seyahatinizi gerçekleştirdikten sonra 6 ay daha geçerliliği olmak durumundadır.

Daha uzun süreli yapacağınız seyahatlerden dolayı Bosna – Hersek vizesi için yapacağınız başvuruda istenilen gerekli evraklar şu şekildedir;

  • Pasaport: Sahip olduğunuz pasaportun 2 adet boş sayfası olmalı ve kesinlikle deforme olmamış olması gerekmektedir.
  • Fotoğraf: Bosna Hersek vizesi kriterlerini karşılayan 2 adet olması zorunlu biometrik fotoğraflar.
  • Vize başvuru formu: Ticari amaçla yapılacak olan seyahatleriniz için başvuru formunu doldurmanız ve Bosna – Hersek ile bağlantılı olan şirket tarafından size gönderilen davetiyeyi de gerekli evraklar arasında bulundurmalısınız.
  • Dilekçe: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapacakları vize için dilekçe doldurmalıdır.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi: Arkalı – önlü olarak nüfus cüzdanınızın fotokopisi gerekir.
  • Seyahat planı: Bosna Hersek’te kalacağınız yerin adresi ya da rezervasyon bilgileri ayrıca uçuş bilgilerinizi içeren seyahat planı dökümü.
  • Hesap Bilgileri: Bankanızdan alacak olduğunuz Bosna – Hersek’te ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayacağınızın kanıtı olan içinde belli bir meblağ bulunması gereken hesap bilgileri.
  • Ücret dekontu: Vize başvurunuzu yaptığınız ve vize için ödediğiniz ücret dekontu.

Bosna Hersek Vize Ücreti

Bosna Hersek vize ücretleri vize başvurusu yapacağınız kategoriye göre değişiklik gösterebilmekte olup Bosna – Herkes vizesi başvurunuzun onaylanmaması, reddedilmesi sonucunda vize başvurusu için ödediğiniz tutar tarafınıza geri ödenmemektedir.

Bosna Hersek Vatandaşlığı

Bosna Hersek vize alma adımında en pratik ve hızlı hizmet sunan ülkelerin başında gelmektedir. Bosna Hersek konsolosluk işlemleri için bizzat konsolosluğa gelmeden önce randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma adımlarının hemen sonrasında sizin için uygun gün ve tarih bildirilecektir.

Bosna Hersek Vatandaşlığı Şartları Nelerdir?

Kişilerin süresiz oturum hakkını elde etmelerinin sonrasında vatandaşlık için başvuruda bulunmaklarına imkan tanınmaktadır. Vatandaşlığın alınması için aile birleşimi yeterli değildir. Eşinizin Bosna Hersek vatandaşı olması sadece oturum izni alma adımını kolaylaştıracaktır. Size direkt olarak vatandaşlık sunulması söz konusu değildir.

Bosna Hersek’ten Ev Almak İçin Oturum Gerekli Mi?

Bosna Hersek kapsamında altın vize aracılığı ile bir diğer deyiş ile yatırım yaparak da ev sahibi olmanız imkan tanınmaktadır. Fakat pandemi sebebi ile sadece klasik vize türleri üzerinden oturum izni sunulmaktadır. Oturum izninizin alınmasının sonrasında ülkede iş kurma ve yatırım yapma hakkını elde edeceksiniz.

Bosna-Hersek Soy Ağacı Üzerinden Vatandaşlık Talep Edilebilir Mi?

Anne ya da babanızın Bosna Hersek vatandaşı olması durumunda ala sizin vatandaşlık elde etmeniz için uygun başvurular yapılmadıysa, öncelikli olarak soy bağını net olarak gösteren resmi belgeler sunmanız gerekmektedir. Bunun üzerinden oturum için de gerekli olan tüm belgelerin sunulmasının akabinde vatandaşlık talebinize dair en geç 90 gün içerisinde yanıt verilecektir.

Bosna Hersek’e Nasıl Yerleşebilirim?

Bosna Hersek’e yerleşme sürecinde kişilerin özellikle maddi durumlarına ilişkin detaylı bilgi sunması gerekir. sadece yerleşme adımında değil eğitim faaliyetleri için ülkeye girmiş olsanız dahi, eğitim masraflarınızın hangi birikim aracılığı ile karşılanacağına dair bir data sunmanız gerekir.

Bosna Hersek Konsolosluğu

Bosna Hersek Konsolosluğuna bizzat gitmeden önce, konsolosluğu arayarak ya da online biçimde randevu almanız istenmektedir. Pandemi sürecinde hemen hemen tüm konsolosluklarda bu önlem alınmıştır.

Bosna Hersek Vize İstiyor Mu

Bosna Hersek seyahatlerine dair vize şartına yer verilmez. Türkiye’den umuma mahsus pasaport sahipleri 90 gün süre içerisinde ülkede seyahatlerine yön verebilir.

Bosna Hersek Gitmek İçin Gerekli Evraklar

Bosna Hersek sınır kapısında kimliğiniz değerlendirilir ve seyahati destekleyen belgeler incelenir. Bunlar otel ve ulaşıma dair rezervasyon bilgilerini kanıtlar nitelikte olmalıdır. Sınır kapısında sorgulanan bu evraklar ile ülkeye girişlerde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Bosna Hersek Vize İstiyor Mu 2020

Türkiye’den vatandaşlar bazı ülkelere girişlerde vizeden muaf tutulur. Bunlar arasında yer alan Bosna Hersek için vize başvuru işlemlerine geçilmesi gerekmez. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin kimlik ile giriş yapmaları mümkün olacaktır.

Bosna Hersek Uçak Bileti

Tüm havayollarını değerlendirebilir ve size en uygun olanı seçebilirsiniz. Uçak bileti sorgulama sırasında havaalanı detaylarına yer verilir ve saatleri dikkate alarak seçiminizi yapmanız beklenir.

Bosna Hersek Kimlikle Gidilir Mi?

Minimum 6 ay geçerli olan pasaportunuz ile birlikte Bosna Hersek’e gidebilirsiniz. Vizeden muaf olan vatandaşların pasaportları, seyahat rezervasyon belgeleri üzerine giriş yapmalarına izin verilir.

Bosna Hersek’e Nasıl Gidilir?

Kara ya da hava yolları üzerinden ülkeye giriş yapılabilir. Bunun için pasaport şartlarını dikkate almak ve rezervasyon belgelerini paylaşmak gerekir. 90 günü aşmayacak seyahatlere karşı vize almadan ülkeye gider ve turistik seyahatlere geçebilirsiniz.

Bosna Hersek’e en kolay şekilde gitmek isteyen kişilerin özellikle öğrenci statüsünde başvurusunu tamamlaması verimli olacaktır. Hangi okuldan onay alındığına ve eğitim masraflarının nasıl karşılanması gerektiğine dair gerekli olan tüm bilgilendirme tarafınıza sunulacaktır. Masrafların burs yolu ile karşılanması durumunda bursa dair belge sunulması yeterlidir.

Bosna Hersek Vize Ücreti

90 günü aşan kalma süresine karşı vize taleplerine geçilmesi gerekir. Bunun için 35 Euro olan genel vize ücretine yer verilir. İlgili belgeler ve vize harcı eşliğinde taleplerinizi iletmeniz mümkün olacaktır.

Bosna Hersek Giriş Şartları

Giriş sırasında kimlik ile pasaport bilgileriniz ele alınır. Uçak ile otel rezervasyonlarının üzerinde durulur. Son olarak finansal durumu kanıtlayan belgeler de ibraz edilmelidir.

Bosna Hersek Vize

Bosna Hersek Türk vatandaşlarına giriş adımında en büyük kolaylıkları sağlayan ülkelerin başında gelmektedir. Giriş aşamasında istenen evrakların derlenmesi gibi durumlarda tek başınıza çaba sarf etmek istemezseniz direkt olarak alanında uzman kadro ile hizmet vermekte olan aracı kurumları tercih edebilirsiniz.

Bosna Hersek Vize Ücreti Ne Kadar?

Bosna Hersek vize ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ödeme adımının dilediğiniz yöntem ile tamamlanmasına imkan tanınmaktadır. Vize başvuru adımlarının yerine getirilmesinin sonrasında, kişilerin, vize başvurularının ret yanıtı alması durumunda ödenmiş olan tutarın tarafınıza iade edilmeyeceğinin de ayrıca belirtilmesi gerekir.

Bosna-Hersek Vize İstiyor Mu 2020?

Umuma açık kullanım için hazırlanmış olan pasaportlara sahip olan kişilerin 90 günü aşmayacak şekilde ülkede kalması durumunda vize sunmasına gerek olmayacaktır. Fakat 90 günden fazla kalacak olan kişilerin kesinlikle vize talep işlemlerini kuralarla uygun gerçekleştirmesi gerekir.

Bosna Hersek’e Yerleşmek İçin Ne Yapılmalı?

Yerleşmek için öncelikle uzun süreli kalım için tasarlanmış olan D grubu vizeyi almanız gerekir. Sonrasında oturum talep etmelisiniz. Oturum talep etme adımının akabinde süresiz oturum için talepte bulunmanız gerekecektir. 5 sene boyunca kesintisiz şekilde kalan kişilerin vatandaşlık talep etmesine imkan tanınacaktır.

Bosna Hersek Pasaport Fiyatı Nedir?

Pasaport yenileme aşamasında ödenmesi gereken tutar 1 yıl için 175 TL olarak belirlenmiştir. Defter bedeli ise 94 liradır. Pasaport bedelinin ödenmesinin sonrasında aynı vize işlemlerinde olduğu gibi ödendiğine dair belgenin saklanması gerekmektedir.

Bosna Hersek Vize Ücreti

T.C. vatandaşları vize muafiyeti kapsamında Bosna Hersek seyahatlerine yer verebilir. Bunun için tüm pasaport türlerine özel 90 günlük muafiyet açıklanmıştır. 90 günü aşan seyahatler için de hem belgelerin ibraz edilmesi hem de Bosna Hersek vize ücreti ödemeleri talep edilmekte.

Bosna Hersek vize istiyor mu soranlara dair öncelikle 180 günlük süreç içerisinde 90 gün kadar kalma sınırına işaret edilir. Bu sınıra uygun olacak şekilde seyahat edecek olan vatandaşların öncesinde vize talebinde bulunmalarına gerek kalmaz.

Sadece siyah, gri ve yeşil pasaport sahiplerine dair vize muafiyetine yer verilmez. Bosna Hersek vize istiyor mu 2020 yılında da aynı şekilde yanıtlanmış ve umuma mahsus – bordo pasaport sahiplerinin de muaf kabul edildiği belirtilmiştir.

Merak edenler vize taleplerine dair istenilen belgeleri ele alabilir. Bu durum 90 günü aşan kalma süresine göre ele alınır. Bosna Hersek gitmek için gerekli evraklar adı altında pasaportlara öncelik verilir ve ardından rezervasyon çıktılarının alınması istenir.

Bosna Hersek’e nasıl gidilir soranlara dair hem havayolu hem de karayolu seçenekleri belirtilir. Her ikisi üzerinden de pasaport kontrolleri ele alınır. Aynı zamanda finansal duruma dair belgelerin hazırlanmasında da fayda var.

Kimlik belgelerinin hazırlanması Bosna Hersek giriş şartları olarak ele alınır. Kimlikten ziyade en az 6 ay geçerli olan pasaportların da ibraz edilmesi beklenir.

Bosna Hersek vize başvurusu sırasında talep edilen tüm bu belgeleri eksiksiz olarak paylaşmak gerekir. Vize 90 günü aşan kalma süresine bağlı olarak değerlendirilir. Turist, çalışma ya da aile birleşimi gibi ayrı vize sınıfları ele alınabilir.

Bosna Hersek Gitmek İçin Gerekli Evraklar

Bosna Hersek seyahati öncesinde vize işlemlerine geçmeniz istenmez. Çünkü vize muafiyetine dair anlaşması bulunan ülkelerden bir tanesidir. Bunun üzerine Bosna Hersek gitmek için gerekli evraklar nelerdir merak edenlere pasaport ve kimlik belirtilir.

Bosna Hersek giriş şartları olarak öncelikle rezervasyonların paylaşılmasında fayda var. Gerek uçak gerekse otel rezervasyonları talep edilir. Hatta sınır kapısında sorun yaşamamak adına finansal durumu açıklayan belgelerin de ibraz edilmesinde fayda var.

Pasaport şartı öne sürüldüğü için Bosna Hersek pasaportu nasıl alınır sorgulanabilir. Ancak ülke pasaportundan ziyade T.C. pasaportuna sahip olmak yeterli. Bir de pasaport için belirlenen azami sürenin 6 ay olduğunu unutmamak gerek.

Bosna Hersek’e yerleşmek isteyenlere tüm bu şartların devamında yenileri eklenir. Nitekim söz konusu oturma iznine dair pasaport kadar vize başvuru formu ve biyometrik fotoğraf gibi çeşitli belgelerin ibraz edilmesi istenir.

Bosna Hersek’e nasıl yerleşebilirim sorgulayanların önceliği 1 yıllık olarak verilen oturma iznine başvurmak olmalıdır. 1 yılın ardından uzatabilir ve ikamet süresinin uzun olması halinde vatandaşlık hakkından da faydalanabilirsiniz.

Hem havayolu hem de karayolu üzerinden ülkeye giriş yapılabilir. Bosna Hersek’e nasıl gidilir merak edenlere öncelikle yollar belirtilir ve her biri üzerinden pasaport kontrolü gerçekleşir. Sınır kapısında sorun yaşamamak adına pasaportları ve de kimlik belgelerini hazırlamanız gerekir.

Bosna Hersek vizesiz gidiliyor mu soranlara ‘evet’ yanıtı verilir ve pasaport ile giriş yapılması sağlanır. Aynı zamanda 90 günlük sınıra uygun olarak seyahate geçilmesi gerekir. Çünkü söz konusu 90 günü aşan konaklama süresine karşı vize prosedürlerine yer verilir.

Bosna Vizesi

180 gün içinde 90 gün kalma sınırı Bosna Hersek için de geçerlidir. T.C. vatandaşları vize muafiyetini dikkate alarak seyahate geçebilir. Bosna vizesi için belirtilen bu muafiyet Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaportların hepsi için geçerli kabul edilir.

Bosna Hersek turist vizesi için 90 günlük muafiyeti ele alabilir ve seyahate başvurabilirsiniz. Ancak söz konusu sürenin 90 günü aşması halinde prosedürler devreye girer. T.C. vatandaşlarının belgelerini hazırlamaları ve harç ödemesi yapmaları esas alınır.

Vize söz konusu olmadığı için Bosna Hersek kimlikle gidilir mi sorusu ele alınıyor. Kimlik yerine pasaport şartı öne sürülür ve en az 6 ay geçerli olması istenir. Hatta pasaportların yanı sıra uçak ile otel rezervasyon belgelerinin de paylaşılması faydalı olacaktır.

Bosna Hersek’e gitmek için ne gerekli soranlara ilk etapta yıpranmamış olan pasaportlar belirtilir. Ardından kimlik ve rezervasyon belgeleri gelir. Aynı zamanda banka hesap dökümünün de çıktısını almanız sınır kapısında sorun yaşanmaması adına önem arz eder.

Vize muafiyetinden kaynaklı olarak belgelere ihtiyaç duyulmaz. Bunun gibi Bosna Hersek vize ücreti belirlenmemiştir. Ülkeye seyahat edecek olan T.C. vatandaşlarının banka üzerinden herhangi bir ödemeye geçmelerine ihtiyaç duyulmaz.

Bosna Hersek’e nasıl gidilir sorgulayanlara öncelikle hava ile karayolları belirtilir. 3 ay kalma sınırına göre dilediğiniz yolu seçerek seyahate geçebilirsiniz. Tüm bu yolların sınır kapıları üzerinden de pasaport incelemeleri gerçekleşir.

Bosna Hersek giriş şartları olarak öncelikle pasaportun üzerinde durulur. Eski olmayan pasaportun yanına kimlik eklenir ve her birinin eksiksiz olarak ibrazına karşı giriş yapmanız sağlanır.

Bosna Hersek’e Vize Var Mı?

Türkiye vize muafiyetine dair çeşitli ülkeler ile anlaşma sağlamıştır. Bunlar arasında yer alan Bosna Hersek’e vize var mı soranlara 90 günlük yasal süre belirtilir. 90 gün süre ile vizeden muaf kabul edilirsiniz.

Bosna Hersek için vize gerekli mi sorgulayanlar kısa dönem kalma süresine karşı vize başvurularında bulunmak zorunda kalmaz. Ancak vizenin yerine pasaport kontrollerine yer verilir ve en az 6 ay geçerliliği olması halinde pasaportlar ile giriş yapılabilir.

Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin de bu muafiyet hakkından faydalanmalarına izin verilir. Bosna Hersek vizeli mi soran tüm pasaport türlerine dair aynı anlaşmaya yer verilmiştir.

Bosna Hersek vize istiyor mu merak edenlere 180 günde 90 gün kalma sınırı belirtilir. 90 günü aşan kalma süresine karşı ise vize zorunluluğu öne sürülür. Uzun dönem vize taleplerinde bulunmak için ilgili belgeleri toplar ve konsolosluk başvurularına geçersiniz.

Bosna Hersek Türkiye’den Vize İstiyor Mu?

180 günde maksimum 90 gün kalma sınırı Bosna Hersek için geçerli. Şöyle ki Bosna Hersek Türkiye’den vize istiyor mu sorgulayanlara öncelikle bu yasal süre belirtilir ve 90 günlük seyahate dair herhangi bir vize prosedürünün üzerinde durulmaz.

Bosna Hersek vize istiyor mu 2020 yılında da ele alınmış ve aynı şekilde muafiyet hakkından söz edilmiştir. Uzun yıllardır vizesiz olarak giriş yapılan ülke için sadece pasaport prosedürlerinin dikkate alınması isteniyor.

Söz konusu pasaportlar olduğu için en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekir. Bosna Hersek pasaportsuz giriş kabul etmez ve seyahat sorunu yaşamamak adına pasaportların hazır olması istenir. Özellikle de sınır kapılarında pasaportların incelenmesi söz konusudur.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bosna Hersek vize istiyor mu sorusuna ‘hayır’ yanıtını alır ve 90 günlük sınıra uygun bir şekilde seyahate geçebilir. Seyahatleriniz aile ziyareti veya turistik gibi farklı bir amaçla gerçekleşebilir. Ancak söz konusu aile birleşimi ya da oturum izni ise vize prosedürleri devreye girer.

Bosna Hersek pasaportu nasıl alınır soranların aslen vatandaşlık şartlarının üzerinde durduğu açık durumda. Çünkü Bosna Hersek pasaportları ülkenin vatandaşlarına verilir ve uluslararası seyahatlerde geçerli görülür.

Seyahate geçmeden önce Bosna Hersek’e nasıl gidilir soranlar havayolunu tercih edebilir. Havayolu için pasaport kontrollerinin üzerinde durulur. Söz konusu karayolları için de sınır kapılarında pasaport ile kimlik kontrolleri gerçekleşir.

Bosna Hersek gitmek için gerekli evraklar olarak öncelik pasaporta verilir ve en az 6 ay kadar geçerli olması istenir. Bunun ardından gelen kimlik ile seyahat rezervasyon belgelerinizi de hazırlamanız gerekir.

Vize yerine Bosna pasaport istiyor mu sorusuna dair ‘evet’ yanıtı verilir. Ülkeye giriş sırasında pasaportun ibraz edilmesi gerekir. Hatta buna ek olarak banka hesap dökümünü de hazırlamanız faydalı olacaktır.

Bosna Hersek vizesiz nasıl gidilir sorgulayanlara aynı zamanda rezervasyon belgelerinden de söz etmek gerek. Ülkede konaklanacak otel veya diğer kurumların belgeleri istenir. Hatta bunlar arasına ulaşım rezervasyonlarına dair belgeler de eklenir.

Pasaport ve belgeler Bosna Hersek giriş şartları olarak ele alınır ve her birinin güncel tarihli olarak paylaşılması istenir. Sınır kapısında değerlendirmeye alınan belgeler ile giriş yapılır. Bu sayede 90 günlük sınıra göre turistik seyahate geçilebilir.

Bosna Hersek Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti ile Bosna – Hersek arasında yapılan anlaşmalara karşı vize muafiyetinin üzerinde durulmuştur. Bosna Hersek vizesi yerine pasaport talep edilir ve vatandaşların 90 gün yasal sınıra bağlı olarak ülkeye giriş yapmalarına izin verilir.

Bosna Hersek vizesi nasıl alınır soranların 90 günü aşan kalma sınırına bağlı olarak harekete geçtikleri görülüyor. 90 günden fazla olan kalma süresine dair turistik, ticari ya da aile birleşimi gibi ayrı vize türlerine başvuru yapılması istenir.

Turistik seyahatlerde 90 gün sınırına uygun olanlar için vize şartı öne sürülmez. Bosna Hersek turist vizesi için muafiyeti olmayan ülkelerin belgelerini hazırlamaları istenir. Türkiye’den turistler ise tüm pasaport sınıfları ile ülkeye giriş yapabilir.

Bosna Hersek vize istiyor mu merak edenlere uzun süredir yürürlükte olan vize muafiyeti açıklanmıştır. Bunun üzerine vatandaşların pasaportları ile giriş yapmaları esas alınır. Aynı zamanda rezervasyon belgelerinin de ibraz edilmesi istenir.

Bosna Hersek vize istiyor mu 2020 yılında da aynı prosedürlerin üzerinde durulmuştur. Tekrardan pasaport ile giriş yapılmasına izin verilmiştir. Vatandaşların pasaporta dair 6 ay sınırını dikkate almaları gerekir. Geçerlilik süresine bağlı olarak pasaport ile giriş yapılmasına izin verilir.

Söz konusu pasaportların 10 yıldan eski olmaması önem arz ediyor. Bosna Hersek pasaportu sınır kapılarında değerlendirmeye alır ve bunun üzerine ülkeye giriş yapmanız mümkün hale gelir. Aynı durum havaalanlarında da geçerlidir.

Bosna Hersek’e gitmek için ne gerekli sorusuna kimlik ve pasaport yanıtı verilir. Aynı zamanda sorunsuz girişe dair banka hesap dökümünü çıkartabilir ve finansal durumu beyan edebilirsiniz.

Bosna Hersek Oturma İzni

Bosna Hersek vize muafiyeti açısından 90 günlük yasal sınıra yer vermektedir. Bu sınırı aşan konaklama süresi ise vizeye tabi tutulur. Hatta daha uzun süreli kalma durumuna karşı Bosna Hersek oturma izni başvurularına geçilebilir.

Oturma iznine sahip olmak isteyen vatandaşlardan davetiyeleri istenir. Şöyle ki söz konusu çalışma izni ise işveren davetiyelerinin ibraz edilmesi önem arz ediyor. Bosna Hersek davetiyelerin ardından kimlik belgelerini ister ve özellikle de sicil kaydının temiz olmasının üzerinde durur.

Bosna Hersek vatandaşlığı adına temiz bir sicile sahip olmak önem arz ediyor. Bunun ardından 18 yaş sınırı paylaşılır ve vatandaşların belgeleri ile başvuru yapmaları istenir. Başvurulara dair konsolosluk üzerinden alınan randevulara yer verilir.

Bosna Hersek Konsolosluğu sadece hafta içi olacak şekilde randevulara yer verir. Hafta içi her gün alınan randevuya karşı belgeler hazırlanır ve harç ödemelerine geçilir. Nitekim vize prosedürleri olarak öncelikle belgelere ve ödemelere işaret edilmiştir.

Oturum izni uzun süreli kalma durumunda ele alınır. Bosna Hersek vize istiyor mu sorgulayanlar daha kısa süreli kalmaya karşı pasaportları ile seyahat edebilir. Aynı zamanda pasaporta ek kimlik belgelerini de paylaşmaları istenir.

Söz konusu Bosna Hersek şirket kurmak ise oturum veya çalışma iznine sahip olmak daha kolay olacaktır. Çünkü yatırımlarınız üzerine vatandaşlık talebinde bulunmanıza izin verilir.

Bosna Hersek oturma izni ne kadar soranlar için 6 aylık süreç belirtilir. Ancak bu sürecin bitimine en az 1 ay kala uzatma talebinde bulunabilirsiniz. Konsolosluk üzerinden uzatma taleplerine karşılık verilir ve bu şekilde kalmaya devam edebilirsiniz.

Bosna Hersek Vizesiz Gidiliyor Mu?

180 ve 90 gün süreyle Bosna Hersek’e giden kişilerin vizesiz bir şekilde ülkeye giriş izinleri bulunmaktadır.

Bosna Hersek Giderken Pasaport İstiyor Mu?

Bosna Hersek’e giden kişilerin türleri fark etmeksizin bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir.

Bosna Hersek Vizesi Nasıl Alınır?

Bosna Hersek’e gidilirken vize almaya gerek yoktur. Ancak belirtilen süreden uzun kalınacaksa seyahat belgeleri, gideceğiniz yerlerin ya da kullanacağınız vasıtaların belgelerini yanınızda bulunması gerekmektedir.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı