Çin Vizesi

Türk vatandaşlarının en fazla merak ettiği konulardan birisi Çin vize istiyor mu sorusunun cevabıdır. Çin, Hong Kong ya da Makau’ya seyahat edenlerden vize talep etmez. Ancak her ikisinden de Çin ana karası için vize almak söz konusu değildir. O yüzden vize kategorisini değiştirmek isteyen yabancılar Çin’den çıkış yaparak istediği türde vize için yeniden başvuruda bulunmak zorundadır.
Çin vizesi tek girişli ya da çok girişli olarak verilmektedir, Çin anakara üzerinden Hong Kong’a geçen vatandaşlar yeniden dönmek istediğinde çift girişli vizeye sahip olmak zorundadır.
Çin vizesi başvurusu yapabilmek için öncelik ve diplomatik temsilcilerden randevu alınmalıdır. Başvuru için Büyükelçilik ve Başkonsolosluk yetkilidir.
Çin vizesi evrakları talep edilen kategori belirlenerek hazırlanır. Çin tarafından talep edilen evraklar konusunda bilgi sahibi olabilmek için Vize Ofis ile hemen iletişime geçin.
Çin vizesi ücreti tek girişli 3 aylık, çift girişli 6 aylık, çok girişli 6 aylık, çok girişli 1 yıllık ve ekspres servisi olmak üzere vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Harç bedelinin yanı sıra aynı zamanda başvuru merkezi hizmet bedeli alınmaktadır.

Menü
Destek Hattı