FİNLANDİYA VİZESİ HAKKINDA

Finlandiya vize başvurularını nasıl yapması gerektiği konusunda bilgisi bulunmayan kişiler ve de vize alma sürecinde zor durumda kalmak istemeyen kişiler için hizmet veren Vize Ofisi, tüm dünya ülkelerinin vizeleri konusunda danışmanlık yapan disiplinli ve de danışan memnuniyetine önem veren bir firmadır. Sorunlarla başa çıkma konusunda; vize sürecinde sizlerle olan Vize Ofisi, tahmin edemeyeceğiniz kadar çok konuda sizlere yardımcı olmak için hazır. Finlandiya vize çeşitleri kapsamında, ilgileneceğiniz birçok konu var. Vize almak istediğiniz ülke Schengen ülkelerinden olduğu için başvurunuzu Schengen kriterleri ölçüsünde gerçekleştirmeniz gerekiyor. Vize başvuru şartları sizlerle danışmanınız tarafından görüşülecektir. Etkili bir çalışma sonucunda, vize başvurunuz için gerekli olan tüm detayları tamamlamış olacaksınız. Finlandiya’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının yapması gereken hazırlık süreci nedir, bu süreç kaç günde tamamlanır, vize onayı alındıktan sonra ne zaman aktive edilir, pasaportun sahip olması gereken özellikler nelerdir, kaç günlük Finlandiya vizesi çıkar, 18 yaş altı bireylerin Finlandiya’ya giriş koşulları nelerdir öğrenmek için Vize Ofisi destek hattı hizmetinizdedir. Dilediğiniz gün ve de saatte Vize Ofisi destek hattından, vize danışmanlarına ulaşabilir ve de merak ettiğiniz vize sürecine dair sorularınızı sorabilirsiniz. Finlandiya’ya gitmek için tatil planı ya da eğitim programını neden olarak sunan bireyler; farklı kategorilerde başvuru yapmak durumundadır. Ayrıca Finlandiya bir Schengen üyesi olması bakımından, sağlık sigortası yaptırmadan da ülkeye gitmek için vize alamazsınız. Seyahat ve de sağlık sigortası konusunda da Vize Ofisi ihtiyacınızı karşılamaktadır.

Finlandiya

VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize İşlemleri ve Randevu:

Yaşam standartları ile insanları hayran bırakan Finlandiya, her mevsim doğa manzaraları ile de insanlarda çarpıcı bir etki bırakmayı başarıyor. Dünyanın birçok yerinden olduğu gibi Türkiye’den de Finlandiya’ya ziyarete gitmek isteyen turistler için Finlandiya Konsolosluğu onay mekanizmasıdır. Türkiye’de yer alan Finlandiya elçilikleri, tüm vatandaşların vize müracaatlarını inceledikten sonra karara varmaktadır. Finlandiya turistik vize müracaatları, Vize Ofisi’nin danışmanlığı sayesinde sorunsuz olarak ilgili kuruma iletilmektedir. Dolayısı ile dünyanın en güzel ülkelerinden olan Finlandiya geziniz için danışmanınıza sonsuz derecede güvenebilirsiniz. Dünyanın en farklı doğa olaylarının yaşandığı lokasyonlardan olan Finlandiya’ya; Türk vatandaşlarının Finlandiya turistik vize müracaatında bulunarak gitmeleri gerekmektedir.

İşveren-Firma Sahibi: Finlandiya iklimi ve de yıl içerisinde ki doğa olayları ile tüm dünyada dikkat çeken görüntüler vermektedir. Dolayısı ile bu konuda da oluşmuş bir turizm akışı sağlanmaktadır. Turizm ile alakalı bu akış Türkiye’de de yaşanmaktadır. Finlandiya’ya gitmeyi isteyen turistlerin, meslek durumlarına göre şekillenen evrak listelerine aşağıda ki kategoriler aracılığı ile ulaşmanız mümkün.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Sağlık Sigortası

Davetiye

Dekont

Vergi Levhası

Faaliyet Belgesi

İmza Beyannamesi

Banka Hesabı

Özel Sektör Çalışanı: Harika bir doğaya sahip olan Finlandiya özellikle kış turizmi ile anılsa da; yaz aylarında da yaşanan 24 saatlik güneş izlenimleri nedeni ile özel turist gruplarını ağırlamaktadır. Özellikle harika fotoğrafların çekildiği bu ülkeyi yakından tanımak ve de şaşırtıcı güzellikte ki mekânlarını keşfetmek isteyen özel sektör çalışanlarının da turistlik vize müracaatlarında bulunmaları gerekmektedir. Kişilerin Finlandiya vize müracaatları için Vize Ofisi ile görüşmesi, başvurularının daha profesyonel bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

İşveren Yazısı

SGK Dökümü

Maaş bordrosu

Kamu-Devlet Memuru: Kamu ve devlet memuru olan başvuru sahipleri Vize Ofisi’nin sağladığı imkanlardan yararlanabilmek için destek hattını arayabilir. Bunun haricinde devlet memurlarının vize müracaatları sırasında başvurularını yapacakları dosyaya dahil edilmesi gereken evraklara, aşağıda yer verilmiştir. Evrakların içeriklerinin nasıl hazırlanması gerektiği, hangi kriterler göz önünde alınarak evrakların inceleneceğine dair ön bilgilendirmeyi ise; yine Vize Ofisi danışmanlığınız yardımıyla alabilirsiniz. Kamu ve devlet memuru olan görevliler şirket evraklarının yanı sıra bulundukları kurumdan alacakları resmi izinli olduklarına dair imzalı yazıyı da Finlandiya Konsolosluğuna hitaben sunmalıdırlar.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

İzin Belgesi

Maaş Bordrosu

Sigorta Dökümü

Emekli: Türki emeklilerinin sık sık tatil yapmak için yurtdışında seçtiği, refah bir ülke olan Finlandiya'da her yıl binlerce kişi seyahate çıkmaktadır. Finlandiya, Türk ve dünyadaki birçok kişinin en çok görmek istediği yerler arasında ilk ona girerken, emekli vatandaşların bu süreçte nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair kılavuzluğu ise; Vize Ofisi yapmaktadır.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

Maaş Hesap Özeti

Emekli Kartı

Serbest Meslek-Avukat-Mali Müşavir: Finlandiya ülkesi; serbest meslek sahibi olan şahısların da turistik vize başvurularını özenle değerlendirmektedir. Ülke vatandaşlarının vize müracaatları için güvenebilecekleri nadir adreslerden olan Vize Ofisi; farklı meslek gruplarının başvurularında, gerekli olan belgeleri de standart belgelere eklemiştir. Bağlı olduğunuz meslek grubunun oda kaydını sunmanız, belirttiğiniz meslek beyanlarınızı doğrulamaktadır.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

İş Sözleşmesi

Oda Kaydı

Görevlendirme Yazısı

Görev Kartı

Faaliyet Belgesi

Vergi Levhası

İzin Belgesi

Öğrenci: Eğitim açısından ve de refah seviyesi açısından, son derece revaçta olan bir ülke sorarsanız birçok kişi sizlere Finlandiya’yı gösterecektir. Gelişmiş teknoloji üzerine yaptıkları çalışmalar ve de üniversitelerin, okulların eğitime verdikleri önem ile dikkat çekmeyi başaran ülkede; Türk vatandaşlarının da eğitim alması sağlanmaktadır. Türk öğrencelerin Finlandiya’ya turizm amaçlı seyahat etmeleri de mümkündür. Turizm amaçlı seyahatlerde Finlandiya ülkesi sizlerden standart belgeler, belemektedir. Öğrenciler standart vize evraklarına ek olarak öğrenci belgesi, taahhütname sunmalıdır. Öğrenci reşit değilse; velileri tarafından noter onaylı bir muvafakatname sunulması da Finlandiya vize yetkililerinin taleplerinden birisidir.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

Öğrenci Belgesi

Muvaffakatname

Taahhütname

Ev Hanımı: Türkiye’den Finlandiya’ya turizm seyahati düzenleyecek olan turlara katılmak isteyen ev hanımları ya da bireysel olarak turistik bir geziye çıkmak isteyen ev hanımlarının vize danışmanlığında Vize Ofisi’ne güvenmeleri gerekmektedir. Sorunsuz işleyecek bir başvuru süreci kendilerini beklemekte olup, seyahat sigortalarını da Vize Ofisi sağlamaktadır. Vize başvurunuzda da görebileceğiniz gibi seyahat sigortası yaptırmadan vize almanız mümkün değildir. Bu nedenle ev hanımlarının vize işlemlerine ek olarak, diğer gruplarda da olduğu gibi seyahat sağlık sigortası hizmeti de dahil edilmektedir. Vize Ofisi sizlerden aşağıda ki belgeleri talep ederken, Finlandiya Schengen vize kriterleri hakkında da bilmeniz gereken detayları tarafınıza bildirmektedir.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

Taahhütname

Sponsor Kimlik Fotokopisi

İşsiz-Sponsorlu: Finlandiya geniş vadileri, yeşil alanları, bakir ormanları ve de küçük göl toplulukları ile size hayatınızda hiç yaşamadığınız bir atmosferi vaat ediyor. Özellikle turistlerin aradıkları her şeyi bu ülkede bulması, vize taleplerinin neden bu kadar fazla olduğunun da cevabını beraberinde getiriyor. Ren geyiklerinin içerisinde geçirebileceğiniz bir kış tatili için ya da yaz aylarında düzenlenen popüler festivallere katılmanız için Finlandiya ülkesinin vize şartlarını yerine getirmelisiniz. Bu şartlar meslek kriterlerine göre şekil alırken; işsiz ya da sponsor kullanmak isteyen kişilerin sahip olması gereken belgelere de aşağıdan ulaşmanız mümkün. Vize Ofisi’nin sizler için hazırladığı vize çalışmalarında da bu belgelere dair bilgileri alabilirsiniz.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

Taahhütname

Sponsorun Kimlik Fotokopisi

Ticari Vize İşlemleri ve Randevu:

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, Vize Ofisi’nin bayileri sizlere vize işlemlerinizde destek olmak üzere çalışmaya hazır. Özellikle ticari vize başvurularınız için bu işin içinde olan bir ekipten, profesyonel destek almanız şart. Kişiler evraklarınızı hazırlamanız, Finlandiya ticari vize alımında yeterli olmayacaktır. Bu nedenle Finlandiya ticari vize başvurularınızı gerçekleştirmek üzere; Vize Ofisi’nin deneyimli danışmanları ile bu sürece girmelisiniz. Özel sektör çalışanlarının ve de şirket sahibi olan başvuru sahiplerinin Finlandiya ile alakalı ticari seyahat gerçekleştirme istekleri Vize Ofisi’nin sağlayacağı ekip çalışması neticesinde, konsolosluğa aktarılmaktadır.

Özel Sektör Çalışanı: Vize Ofisi, Finlandiya Konsolosluğu’na yapacağınız vize başvurusunda da sizlere prosedürler ve de protokolleri nasıl uygulamanız gerektiğine dair bilgiler verecektir. Özel sektör çalışanı olan vatandaşlar, Vize Ofisi danışmanları aracılığıyla çok kısa bir sürede vize başvurularını yerine getirmektedirler. Vize uygulaması ile Finlandiya’ya giden yollar açılmaktadır. Vize talep formuna ek olarak aşağıdaki evrakları hazırlayıp, danışmanızın sizden talep ettiği tarihe kadar kendisine ulaştırmanız, yolculuğunuzun planlandığı şekilde gitmesi açısından yararlı olacaktır.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

Ticari Davetiye

Sigorta Dökümü

İşe Giriş Belgesi

Şirket Yazısı

Şirket Banka Hesap Dökümü

Görevlendirme Yazısı

Vergi Levhası

Faaliyet Belgesi

İşveren-Firma Sahibi: Dünyanın farklı yerlerine ticari amaçlar doğrultusunda seyahatler gerçekleştiren iş insanları, Finlandiya’ya da seyahat etme özgürlüğüne sahiptirler. İşverenlerin başvurularında, Finlandiya Konsolosluğu aşağıda ki evrakları istemektedir. Finlandiya Schengen başvuru formu, sizlere Vize Ofisi tarafından da sağlanmaktadır. Formu doldururken, şahsi bilgilerinize ve de adres bilgilerinize, şirket bilgilerinize de değinmeniz gereken sorular bulunmaktadır

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

İmza Beyannamesi

Şirket Hesap Özeti

Ticari Davetiye

Faaliyet Belgesi

Vergi Levhası

Sigorta Dökümü

Aile Ziyareti Vize İşlemleri ve Randevu:

 

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

Davetiye

Transit Vize İşlemleri ve Randevusu:

Schengen ülkeleri arasında seyahat etme özgürlüğüne sahip olan vatandaşlar, bu süreci daha çok transit geçiş ile karıştırmaktadır. Ancak vize başvurularında transit geçiş ile alakalı yapılan beyanlar sonucunda, vizeniz onaylanırsa; Finlandiya’da sadece geçiş hakkı kazanabileceğinizi aklınızdan çıkartmayınız. Vize başvuru sebebinizi Vize Ofisi müşteri temsilciniz ile görüşmeniz, transit geçiş başvurunuz hakkında sizlere daha fazla bilgi edinme şansı verecektir. Başvurunuzu Vize Ofisi’nin yapmasını istiyorsanız, hazırlamanız gereken dosya için aşağıda ki belgeleri danışmanınıza sunmanız beklenmektedir.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

Transit Geçilecek Ülkeye Ait Vize Fotokopisi

Şoför Vize İşlemleri ve Randevusu:

Finlandiya’da bulunması gerektiğiniz ve de şoför vizesi alarak bu ülkeye gitmesi gerektiğini geçeri sebepler ile beyan eden şahısların vizeleri Finlandiya Büyükelçiliği tarafından onaylanmaktadır. Onaylanmasını istediğiniz şoför vizeniz için Vize Ofisi sizleri desteklemektedir. Danışmanlık hizmetine dahil olan randevu alma ve de başvurunun takibi işlemlerinde de yine danışmanınızın destekleri ile bu süreci atlatmanız mümkündür.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

İş Veren Yazısı

Vize Ücreti ve Fiyatları:

Finlandiya vize ücretine ilişkin 2020 düzenlemelerine Vize Ofisi’nden ulaşabilirsiniz. Seyahatinize ilişkin alacağınız danışmanlık hizmeti ve de vize harcına yönelik ayırmanız gereken bütçeyi, danışmanınız ile yapacağınız görüşme sonucunda öğrenmeniz mümkündür. Vize harçları her yıl yenilenerek oluşturulmaktadır. Alacağınız tüm hizmetler ile beraber ödemeniz geren ücret, vize kategorinizin belirlenmesi ile oluşmaktadır.

Vize Reddi:

Vize reddi çok farklı durumlarda ortaya çıksa da; genellikle profesyonel bir şekilde hazırlanmamış olan dosyaların sahipleri bu durumla daha sık karşılaşmaktadır. Vize ücretini ödemeniz, vizenizin mutlaka onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Bu nedenle yetkili bir danışman eşliğinde bu başvuruyu yapmanızda fayda vardır. Vize Ofisi de bu noktada şahıslara profesyonel olarak hizmet vermektedir.

Vize İçin Gerekli Belgeler:

Pasaport: Finlandiya’ya gidecek olan kişilerin, pasaportlarının incelenmesinde; geçerlilik tarihine ve de daha önce gidilmiş olan Schengen üyesi ülkelerin vize onaylarına dikkat edilmektedir. Pasaportunuz, ilgili seyahatiniz için aldığınız vize süresine ek olarak 3 ay daha geçerli olmalıdır.

Vize Başvuru Formu: Finlandiya vize kategorilerinin ve de başvuru sahibin kişisel bilgilerinin yer aldığı başvuru formunu danışmanınız eşliğinde doldurarak, yapılması muhtemel olan hatalardan kaçınabilirsiniz.

Biyometrik Fotoğraf: Finlandiya vize başvuruları için hazırlanacak olan dosyalarınızda; 2 adet fotoğraf bulunmak zorundadır. Bu fotoğrafların ölçüleri ise vize danışmanınız tarafından sizlere bildirilecektir.

Seyahat Sağlık Sigortası: Finlandiya, diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi vize vereceği şahıslardan seyahat sağlık sigortası yaptırmasını istemekledir. Vize ofisi seyahat sağlık sigortanız ile alakalı da sizlere hizmet vermektedir.

Banka Hesabı: Vize almanız için seyahatinizin maddi yükümlülüğünü karşılayabileceğinize dair bir hesap özeti sunmanız gerekmektedir. Banka kaşesi ve de yetkili imzası taşıması gerekmektedir bu evrakın.

Taahhütname: Vize başvurusunda bulunacak olan kişinin yolculuğu ve de diğer seyahat masraflarını karşılayacağını beyan eden kişin noter imzalı taahhütname sunması istenmektedir.

Muvafakatname: Reşit olmayan adayların, yalnız olarak seyahat edebilmelerine izin veren vasilerinin bu belgeyi hazırlamaları gerekmektedir.

Dekont: Her vize kategorisine özel olarak belirlenen vize harcı ödendi belgesi.

Vergi Levhası: Şirket sahibi olan kişilerin ya da çalışanlarının çalıştıkları iş yerine ait olan vergi levhalarını sunmaları gereklidir.

Faaliyet Belgesi: İş yerinizin hangi alanda faaliyet gösterdiğine dair belge.

İmza Beyannamesi: Şirket sahiplerinin, ilgili kuruluşları ile alakalı sunmaları gereken beyanname. Aynı zamanda şirket çalışanları da bu evrakı sunarlar.

SGK Dökümü: Sigortalı olarak çalıştığını ibraz eden kişiler ile firma sahiplerinden sunmaları beklenen belge.

Maaş Bordrosu: Maddi olarak seyahat sorumluluklarınızı yerine getirebileceğinizi kanıtlamak amacı ile iş yerinizden alabileceğiniz belge.

Maaş Hesap özeti (Emekliler İçin):  Maaşlarını düzenli olarak alan emekli vatandaşların, çalıştıkları bankadan almaları gereken resmi evrak.

Emekli Kartı: Emekli başvuru sahipleri bu kartın fotokopisini sunmaktadırlar.

İş Sözleşmesi: Sigortasız ancak iş sözleşmesi ile çalışan kişilerden beklenen resmi sözleşme.

Oda Kaydı: Meslek odaları ile alakalı belge.

Görevlendirme Yazısı: Ticari vizeler ile şoför vizeleri için istenen, işveren yazısı.

Görev Kartı: Herhangi bir meslek kategorisine girmeyen kişilerden istenen meslek tanıtım kartı.

Sponsor Kimlik Fotokopisi: Sponsor desteği almak isteyen kişiler, sponsorlarının kimlik bilgilerini de paylaşmalıdırlar.

Ticari Davetiye: Finlandiya’da bulunan, şirket ya da iş insanından almanız gereken resmi davetiye.

İşe Giriş Belgesi: Sigortalı çalışan başvuru adaylarından istenen işe giriş belgesi, yetkili imzalı olmalıdır.

Şirket Yazısı: Vize başvurunuzda belirttiğiniz tarihler arasında izin olduğunuzu gösteren belge.

Davetiye: Aile ziyareti ya da birleşimi ile alakalı davetiye.

Transit Geçilecek Ülkeye Ait Vize Fotokopisi

Kabul Yazısı: Değişim programına kabul edilen Erasmus öğrencilerinin sunacağı belge.

Evlilik Belgesi: Özellikle aile birleşimi, oturum ve de vatandaşlık işlemleri ile alakalı dosyalarda bulunacak olan belge.

Doğum Belgesi:  Vize başvuru nedeni; Finlandiya doğumu olan kişilerin ilgili kategorilerde ki başvuru dosyalarında bulunması gerekmektedir.

Erasmus Vize İşlemleri ve Randevusu:

Eğitim seviyesi ve de kalitesi nedeni ile üniversite öğrencilerinin Erasmus programlarında ki ilk tercihi olan Finlandiya’ya Erasmus vizesi alarak gidebilirsiniz. Ülkede ki değişim programına katılmak için taşımanız gereken şartları, Vize Ofisi sizlere beyan etmektedir. Ayrıca danışmanınıza belirtmeniz gereken aşağıda ki evraklar da sizin başvuru dosyanızda yer alacaktır.

Vize Talep Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

Sponsor Kimlik Fotokopisi

Muvaffakatname

Taahhütname

Kabul Yazısı

OTURUM:

Çalışma Vizesi Randevu ve Gerekli Belgeler:

 Türk vatandaşları farkı ülkelerde çalışmak için vize muafiyetleri bulunmuyorsa; ilgili ülkenin konsolosluğuna gerekli başvuruyu gerçekleştirmelidir. Kişiler Finlandiya’da çalışmak istedikleri takdrde; vize başvuru formunu doldurarak, Vize Ofisi desteği ile bu başvuruyu yapılması gerektiği gibi yapabilmektedirler.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

İş Sözleşmesi

Faaliyet Belgesi

Ticari Davetiye

Oturum Vizesi Randevusu ve Gerekli Belgeler:

 Finlandiya refah ve de özgürce yaşayabileceğiniz ülkeler arasında ilk sıralara girebilir. Oturum izni başvurularının yoğun şekilde yapıldığı Finlandiya’da sizlerde bu şansa sahip olabilirsiniz. Ancak bunun için vize randevusu almanız gerekmektedir. Ayrıca yapmanız gereken oturum izni başvurusunu da eksiksiz ve de sorunsuz şekilde yapmanız gerekiyor. Oturum vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarına Vize Ofisi destek sağlamakta ve de bu süreci yönetmektedir.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

Davetiye

Mesleki Sertifikalar

VATANDAŞLIK:

Vatandaşlık Randevusu ve Gerekli Belgeler:

Finlandiya vatandaşlığına geçiş işlemleri çok da kolay ilerleyen bir süreç değildir. Ne yazık ki bu ülke vatandaşlığına geçiş yapmak isteyen milyonlarca kişi bulunmaktadır. Bu sebeple bu kişiler arasından sıyrılarak başvurunuzun kabulünü sağlamanıza yardımcı olacak güçlü desteği; Vize Ofisi’nden almalısınız. Vize Ofisi vatandaşlık için istenecek olan evrakları sizler için liste halinde sunmaktadır.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Dekont

Evlilik Belgesi

Doğum Belgesi

Pasaport ve Kimlik İşlemleri:

Diğer ülkelerde olduğu gibi Finlandiya’da da vize inceleme süreçleri pasaport incelemesi ile devam etmektedir. Pasaportlarınızın incelenme süresinin takibinde ise sizlere hizmet aldığınız acente yardımcı olmaktadır. Vize Ofisi bu sektörde ki deneyimleri sonucunda, pasaport ve de kimlik işlemlerinizin takibini kolayca gerçekleştirerek, sizlerin bu konuda herhangi bir sorun yaşama olasılığını ortadan kaldırmaktadır.

Aile Birleşimi ve Randevusu:

Finlandiya vatandaşı olan aile bireylerinizin daveti üzerine; aile birleşimi talebiniz onaylanmaktadır. Davette buluna kişi oturum izni almış olan bir Türk de olabilir. Her iki durum için de sizlerin davetiye alması gerekmektedir. İlgili vize hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen ve de başvurularını gerçekleştirmek isteyen kişilerin danışmanlar ile görüşme sağlaması için Vize Ofisi destek hattını kullanmaları gerekmektedir.

KONSOLOSLUK:

Büyükelçiliği Ankara

Finlandiya Ankara büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Yönetici: Päivi KAİRAMO / Büyükelçi

Adres: Gaziosmanpaşa Mahallesi, Kader Sokak  No:44 Çankaya Ankara

Telefon: +90 312 457 44 00

Fahri Konsolosluğu İstanbul:

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici: Jeff HAKKO / Fahri Konsolos

Adres: Nisbetiye Mah. Aydin sokak  No. 6 C Blok Kat:3 Daire:8 1.Levent İstanbul

Telefon: +90 212 296 9549              

ÇALIŞMA:

Çalışma Vizesi ve Çalışma İzni:

 Finlandiya’nın, vatandaşlarına sağladığı en önemli sosyal haklardan birisi olan çalışma şartlarına sizler de sahip olabilirsiniz. Çalışma vizesi alarak, Finlandiya’da mesleki şartlarınız dahilinde iş hayatınızı sürdürebilirsiniz. Finlandiya’da çalışma vizesi almanız için ülkede faaliyet gösteren bir kurum ya da şirketten davetiye almanız yararınıza olacaktır. Çalışma vizesine ilişkin diğer şartlar hakkında Vize Ofisi geniş deneyimlere sahiptir. Kişisel bilgileriniz ile birlikte Vize Ofisi danışmanlarına yapacağınız başvuru bu hizmetten yaralanmanızı sağlamaktadır.

FORM ve DİLEKÇE

Vize Talep Dilekçesi

Vize Formu

Ticari Vize Dilekçesi

Fotoğraf Ölçüleri

Ulusal Form

 

ŞUBELER

Ankara Vize Ofisi

Finlandiya Ankara Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Antalya Vize Ofisi

Finlandiya Antalya Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Bursa Vize Ofisi

Finlandiya Bursa Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Gaziantep Vize Ofisi

Finlandiya Gaziantep Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

İstanbul Vize Ofisi

 Finlandiya İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

İzmir Vize Ofisi

Finlandiya İzmir Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Trabzon Vize Ofisi

Finlandiya Trabzon Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Adana Vize Ofisi

Finlandiya Adana Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Hatay Vize Ofisi

Finlandiya Hatay Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Mersin Vize Ofisi

Finlandiya Mersin Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

DUYURULAR

Vize Belgeleri 2020

 1. Vize Başvuru Formu
 2. Pasaport
 3. Biyometrik Fotoğraf
 4. Banka Hesap Özeti
 5. Seyahat Sağlık Sigortası
 6. Dekont
 7. Vergi Levhası
 8. Faaliyet Belgesi
 9. İmza Beyannamesi
 10. SGK Dökümü
 11. İzin Belgesi (Kamu Görevlileri İçin)
 12. Maaş Hesap Özeti (Emekliler İçin)
 13. Emekli Kartı
 14. İş Sözleşmesi
 15. Oda Kaydı
 16. Görev Kartı
 17. Sponsor Kimlik Fotokopisi
 18. Muvaffakatname
 19. Taahhütname
 20. Ticari Davetiye
 21. İşe Giriş Belgesi
 22. Şirket Yazısı
 23. Fuar-Seminer Katılım Kartı
 24. Şirket Hesap Özeti
 25. Davetiye
 26. Transit Geçilecek Ülkenin Vize Fotokopisi
 27. İşveren Yazısı
 28. Evlilik Belgesi
 29.  Doğum Belgesi
 30. Kabul Yazısı

Finlandiya vize, Finlandiya turistik vizesi, Finlandiya ticari vizesi, çalışma izni.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi