Hindistan Vizesi

Nüfus açısından dünyanın ikinci en büyük ülkesi olan Hindistan vize istiyor mu, Hindistan, Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir. Ancak diplomatik yani siyah pasaporta sahip olan Türk vatandaşları ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
Hindistan vizesi bir çeşit online vize türüdür, başvurular Hindistan büyükelçiliğinin resmi web sitesi üzerinden elektronik olarak gerçekleştirilmektedir.
Hindistan vize başvurusu konsolosluklara yapılmaktadır, başvuru formu İngilizce olarak doldurulması halinde değerlendirmeye alınır. Ülkede kapı vize uygulaması yoktur bundan dolayı ülkeye seyahat edecek olanlar başvurularını en az 1 hafta önce büyükelçilik ya da başkonsolosluğa yapmak zorundadır.
Hindistan vizesi evrakları ziyaret amacına uygun olarak talep edilir. Evrakların eksiksiz ve tam olarak teslim edilmesi durumunda hem işlem süresi azalır hem de ret edilme riski ortadan kalkar.
Hindistan vizesi ücreti seçilecek olan vize kategorisine ve kısa ya da uzun süreli olmasına göre değişmektedir. Vize ücretleri hakkında bilgi almak için Vize Ofis olarak hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize ücretleri konsolosluk tarafından her yıl güncellenmektedir.

Menü
Destek Hattı