Hindistan Vizesi 2023 Nasıl Başvurulur?

Hindistan birçok açıdan dünya üzerinde ki insanlar tarafından oldukça sık olarak ziyaret edilen bir ülkedir. Özellikle turistik ve ticari açıdan dünyanın her yerinden her yıl yüz binlerce ziyaretçi ağırlayan Hindistan cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile vize serbestliği anlaşması yoktur. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan kişilerin siyah renk diplomatik pasaport sahibi olmaları durumunda vize muafiyeti programından faydalanarak 90 (doksan) günü geçmeyecek şekilde kısa süreli Hindistan Cumhuriyetine seyahat düzenleyebilirler.

 • Ancak yeşil renk hususi pasaport sahipleri, bordo renk umuma mahsus pasaport sahipleri ve gri renk hizmet pasaportu sahipleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Hindistan konsolosluğunun vize standart prosedürlerine tabi tutulurlar. Hindistan Konsolosluğu vize talep başvurularını titizlikle inceleyerek değerlendirme sürecine tabi tutmaktadır.
 • Hindistan konsolosluğu makamları vize talep başvurularını sadece elektronik ortamdan kabul etmektedir. Vize talep başvurularını kişiler kendi başlarına doğrudan online formu doldurduktan sonra Hindistan konsolosluğuna başvurarak yapabildiği gibi yetkili vize merkezleri aracılığı ile de vize talep başvurusu oluşturabilirler.
 • Bizler sizlere Hindistan vize işlemleri talep başvurularınızı yetkili vize merkezleri aracılığı ile yapmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Bu tavsiyemizin asıl amacı gerekli evrakların eksiksiz temini ve doldurulması gereken formların eksiksiz, hatasız ve tam bir şekilde doldurulması konusunda sıkıntı yaşamamanızdır.
 • Hindistan Konsolosluğunun sizden istediği form, evrak ve belgelerde hata bulunması durumunda Hindistan konsolosluğu çalışanları vize talep başvurunuza ret cevabı verecektir.
 • Şahısların vize talep başvurularını yetkili vize merkezleri aracılığı ile yapması durumunda oluşabilecek hatalar ortadan kaldırılarak vize talep başvurunuzu en hızlı, en güvenilir ve en kolay yoldan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Böylelikle vize talep başvurunuza ret cevabı almaz ve hem maddi ve ekonomik hem de manevi yönden incinmemiş olursunuz. Hindistan konsolosluğuna yapacağınız vize talep başvurularında öncelikle yapmanız gereken işlem online vize talep başvuru formunu doldurmaktır.
 • Online işlem olarak bu vize talep başvuru formunu eksiksiz olarak doldurduktan sonra Hindistan konsolosluğundan mülakat ve değerlendirme için randevu talebinde bulunmalısınız. Mülakata giderken Hindistan konsolosluğunun tarafınızdan istemiş olduğu bütün evrakları resmi imzalı ve onaylı şekilde götürmeniz ve ibraz etmeniz gerekmektedir.
 • Hindistan konsolosluğuna yapılan vize talep başvuruları genel olarak 2 (iki) ile 3 (üç) hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu sürecin uzadığı görülmektedir. Bu sürecin uzamasında ki esas sebep Hindistan konsolosluğunun mülakata çağırdığı kişilerden ek evrak istemesi sonucu bu süreç uzamaktadır.
 • Her vize talep başvurusu Hindistan konsolosluğu tarafından kendi içinde ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Bu yüzden aynı vize türüne başvuru talebinde bulunan iki farklı kişiden Hindistan konsolosluğu farklı evraklar isteyebilmektedir.
 • Hindistan cumhuriyetine planladığınız seyahatiniz için vize talep başvurunuza onay almadan önce uçak bileti satın alma ve ya otel rezervasyonu yapma gibi işlemler yapmamanızı tavsiye etmekteyiz.
 • Hindistan konsolosluğu genel olarak vize talep başvurusunda bulunan kişilere tek girişli vize vermektedir. Çok girişli vize verilmesi ise Hindistan konsolosluğu çalışanlarının elindedir. Tek girişli ve çok girişli vize demek onaylanmış olan vizenizin süresi içinde Hindistan cumhuriyetine girip çıkabileceğiniz sayıyı belirtmektedir.
 • Tek girişli vize türünde Hindistan cumhuriyeti sınırlarına bir kere giriş çıkış işlemi yapıldığında vize süreniz bitmemiş olsa dahi tekrar giriş yapabilmek için vize talep başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.
 • Çok girişli vize türünde ise Hindistan cumhuriyeti sınırlarına vize süreniz devam ettiği sürece istediğiniz kadar giriş çıkış yapabilirsiniz. Hindistan cumhuriyetine seyahat etmek isteyen kişiler için hangi amaçla ve hangi türde vize talebinde bulunursa bulunsun vize süresi 3 (üç) aydan başlamaktadır.

Hindistan Ticari Vize

Hindistan Ticari Vize hakkında geniş kapsamlı bilgiyi bu yazımızdan edinebilirsiniz. Hindistan Konsolosluğu tarafından 2021 yılı için belirlenmiş olan Hindistan Ticari Vize talep başvurusu harç ücretini ve gerekli evrak listesini yetkili vize merkezimizde ki alanında uzman çalışma arkadaşlarımızdan danışma hizmeti alarak öğrenebilirsiniz.

 • Hindistan konsolosluğu kişilerin doğrudan kendi başlarına Hindistan Ticari Vize talep başvurusu yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.
 • Ancak bu vize talep başvurularının olumsuz sonuçlanma olasılığı çok yüksektir. Bu yüzden yetkili vize merkezimiz aracılığı ile yapacağınız vize talep başvuruları ile sizlere en kolay, en sorunsuz, en hızlı, en uygun ve en güvenilir şekilde vize talep başvurunuza onay almanızı sağlıyoruz.
 • Hindistan Ticari Vize İşlemleri genel olarak 10 (on) iş günü ile 15 (on beş) iş günü arasında sürmektedir. Ancak bu sürecin bazı zamanlarda uzadığı da görülmüştür. Sürecin uzamasının 2 (iki) temel sebebi vardır.
 • Bu sebeplerden birincisi Hindistan konsolosluk çalışanlarının vize talep başvurusunda bulunan kişilerden gerekli gördüğü takdirde ek evrak istemesi ile olmaktadır.
 • Sürecin uzamasında ki ikinci husus ise daha az rastlanan ama bazı zamanlarda vize talep başvurusunda bulunan kişilerin mağdur olmasına sebep olan Hindistan Cumhuriyeti resmi ve dini tatil günleri ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti sıradan iş günlerinin çakışmasıdır.
 • Hindistan Vize talebi oluşturmak isteyen kişiler vizelerine onay almaları durumunda Hindistan Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan ve faaliyet gösteren firma, kurum ve ya kuruluşlar ile iş toplantısı, anlaşma, sözleşme yapabilirler.
 • Bunun yanı sıra ticari vize onayı bulunan kişiler sektörel seminerlere katılabilir, fuarlara, konferanslara katılabilirler.
 • Hindistan konsolosluğu vize talep başvurularında talep edilen vizenin kullanım amacını sormaktadır.
 • Bu uygulamanın amacı vizenin amacına uygun olarak kullanılması gerektiği gerçeğini hatırlatmaktadır.
 • Yani Hindistan cumhuriyeti ticari vize sahibi olan kişiler Hindistan cumhuriyeti sınırları içerisinde çalışma iznine sahip değillerdir.
 • Amacı dışından kullanıldığı tespit edilen vize sahiplerine Hindistan Cumhuriyeti anayasasında önceden belirlenmiş olan cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.
 • Bu konuda hassa davranmalısınız. Eğer sahibi olduğunuz vizenizin amacı dışında kullanıldığı ortaya çıkarsa bir daha Hindistan vizesi talep başvurusunda bulunamazsınız.
 • Hindistan Ticari Vizesi talep başvurusunda bulunan kişilere 6 (altı) aylık ve ya 1 (bir) yıllık süreler için çok girişli olarak tahsis edilmektedir. Burada ki zamanın müddetine Hindistan konsolosluk çalışanları karar vermektedir.
 • Hindistan cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan ve faaliyet gösteren bir firma, kurum ve ya kuruluşa ortak olmaya hazırlanan ve ya yatırım yapmak isteyen kişilere özel olarak Hindistan konsolosluğu ticari vize talep başvurularını ayrı değerlendirir.
 • Bu ayrı değerlendirdiği vize talep başvurularına 10 (on) yıl geçerli olan ve çok girişli hak tanınan Hindistan Cumhuriyeti özel ticari vizesini verebilir. Ancak bu durumun gerçekleşmesi için firma, kurum ve ya kuruluşun yetkilileri ile yatırım yapmak isteyen ve ya ortak olmak isteyen kişinin arasında geçerli olan bir protokol ve ya sözleşme olmalıdır.
 • Geçerli olan anlaşma, sözleşme ve ya protokol olmaması durumunda Hindistan konsolosluk çalışanları kişilere önce 6 (altı) aylık ve ya 1 (bir) yıllık çok girişli Hindistan ticari vizesi vermektedir.
 • Daha sonra geçerli vize süresinin bitiminde geçerli anlaşma, sözleşme ve ya protokol taraflar arasında imzalanmış ise yeni Hindistan cumhuriyeti ticari vize başvurusunda 10 (on) yıllık Hindistan cumhuriyeti özel ticari vizesi almaya hak kazanmaktadır
 • . Hindistan ticari vizesi sahipleri eşlerini ve bakmakla yükümlü oldukları 18 (on sekiz) yaş altında ki çocuklarını da Hindistan cumhuriyeti giriş vizesi talep başvurusunda bulanarak beraberce seyahat etmelerini sağlayabilir.

Hindistan Turistik Vize

Hindistan Turistik Vize İşlemleri hakkında geniş çaplı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Hindistan konsolosluğu vize talep başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin doğrudan başvurularını kabul etmektedir.

 • Ancak kişilerin kendi başlarına doğrudan Hindistan Konsolosluğuna yaptıkları vize talep başvurularında ki olumsuz ret cevabının fazlalığı durumdan haberdar olan kişilerin gözünü korkutmaktadır.
 • Vize talep başvurusu ret cevabı alan kişilerde hem maddi ve ekonomik anlamda hem de manevi anlamda sorunlar yaşanmaktadır.
 • Ancak yetkili vize merkezleri aracılığı ile yapacağınız Hindistan vizesi talep başvurularında eğer şahısların önceden vize onayı almaya mani bir durumu yok ise olumsuz ret cevabı alma olasılığı yok denecek kadar azdır.
 • Bu yüzden Hindistan konsolosluğuna yapacağınız vize talep başvurularını yetkili vize merkezimiz aracılığı ile yapmanızı tavsiye etmekteyiz.
 • Yetkili vize merkezimizde ki alanında uzman çalışma arkadaşlarımız sizlere vize talep başvurularınızın her adımında danışmanlık hizmeti vermekte ve Hindistan konsolosluğu ile herhangi bir problem yaşamadan en kısa, en uygun, en doğru ve en güvenilir yoldan vize talep başvurusu işlemlerinizi tamamlayarak vize sahibi olmanızı sağlamaktadır.
 • Hindistan Cumhuriyetine her yıl milyonlarca kişi seyahat edebilmek adına Hindistan konsolosluklarına vize talep başvurusu yapmaktadır.
 • Özellikle de Hindistan Cumhuriyetinin içinde bulunduğu coğrafya sebebi ile gezilip görülmesi gereken oldukça fazla vahşi yaşam alanı vardır.
 • Her ne kadar Hindistan Cumhuriyeti vatandaşlarının sosyal statü olarak gösterdikleri varlık çok az olsa da kültürel alanda Hindistan tüm dünyadan seyahat etmeyi sevenlerin gözünde her zaman üst sıralarda yer almaktadır. Bunların yanı sıra özellikle din, inanç, öğreti ve yaşam felsefesi konusunda Hindistan Cumhuriyetinden tüm dünyaya yayılmış olan bir sürü öğreti ve felsefe vardır.
 • Bu yüzden dünya üzerinde ki bir çok insan Hindistan Cumhuriyetine seyahat ederek benimsedikleri bu din, inanç, öğreti ve ya yaşam felsefesinin ana kaynağını görmek istemekte ve doğmuş olduğu coğrafyayı ziyaret etmek istemektedirler.
 • Bu konuda Hindistan konsolosluğuna vize talep başvurusu yapmak isteyen kişiler öncelikle Hindistan konsolosluğunun internet sitesi üzerinden online vize talep başvuru formunu doldurmalılardır.
 • Hindistan Turistik Vize İşlemlerinde ikinci sırada ki en önemli evrakınız ise pasaportunuz gelmektedir. Hindistan konsolosluğu tarafından vize talep başvuru işlemlerinde en çok dikkat edilen ve önem gösterilen evraklardandır.
 • Siyah renkli diplomatik pasaport sahipleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Hindistan Cumhuriyeti arasında ki vize muafiyetinden yararlanarak kısa süreli Hindistan cumhuriyeti seyahatlerine vize talep başvurusunda bulunmadan çıkabilirler.
 • Ancak yeşil renkli hususi pasaport sahipleri, bordo renkli umuma mahsus pasaport sahipleri ve gri renkli hizmet pasaportu sahipleri Hindistan konsolosluğu tarafından standart vize prosedürlerine tabi tutulurlar.
 • Pasaportunuz en fazla son 10 (on) yıl içerisinde alınmış olması elzemdir.
 • Pasaportunuz fiziki açıdan iyi durumda olmalı ve yeni görünmelidir. Pasaportunuzun üzerinde ve ya iç yapraklarında kesinlikle leke, iz, kir ve ya yırtık olmamalıdır.
 • Pasaportunuz da Hindistan konsolosluğu tarafından onay işlemleri için damga e mühür işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 (iki) adet karşılıklı boş yaprak bulunmalıdır.
 • Eğer yukarıda belirttiğimiz standartlara uygun bir pasaportunuz yok ise vize talep başvurusu işlemlerini başlatmadan önce standartlara uyan bir pasaport edinmenizi ve ya pasaportunuzu yenilemenizi sizlere tavsiye etmekteyiz.
 • Bu işlemlerin yanı sıra Hindistan cumhuriyetine planladığınız seyahatiniz süresince oluşacak maddi ve ekonomik yükümlülüğün kim tarafından karşılanacağını, seyahatinizin amacını, seyahatinizin süresini, seyahatiniz boyunca nerelerde kalacağınızı, nerelerde bulunacağınızı bildiren bir evrakta ibraz etmelisiniz.
 • Ayrıca seyahat süreniz boyunca geçerliliğini koruyan bir sağlık sigortası sahibi olmalısınız.

Hindistan Transit Vize

Hindistan Transit Vize konusunda gerek duyulan detaylı bilgiyi bu yazımızdan okuyabilirsiniz. Bizlerin amacı sizler için vize talep başvurularınız sırasında oluşabilecek hataları ve eksiklikleri ortadan kaldırmaktır.

 • Hindistan Konsolosluğu kişilerin kendi başlarına doğrudan vize talep başvurusu yapması işlemlerine açıktır.
 • Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlardan en önemlisi kişilerin Hindistan Konsolosluklarına kendi başlarına yaptıkları vize talep başvurularının çok büyük kısmı Hindistan konsolosluğu çalışanları tarafından vize talep başvurusu değerlendirme sürecinde olumsuz sonuçlanarak ret cevabı almaktadır.
 • Bu olumsuz durumun en büyük aktörü ise vize talep başvuruları sırasında Hindistan konsolosluk çalışanlarının vize talep başvurusunda bulunan kişilerden ibraz etmesini istediği evraklarda meydana gelen küçük hatalar ve ya eksikliklerdir.
 • Bu yüzden bizler kişilerin doğrudan Hindistan konsolosluğu ile irtibata geçerek vize talep başvurusu yapmasını tavsiye etmiyoruz.
 • Kişilerin yetki vize ofisimiz ile irtibata geçerek alanında uzman çalışma arkadaşlarımızdan danışma hizmeti alması sonucunda vize talep başvurularında hiçbir sıkıntı yaşamadan en hızlı, en kolay, en uygun ve en güvenilir şekilde vize sahibi olmasını sağlamaktayız.
 • Hindistan Transit Vize İşlemleri herhangi bir ülkeden hareket eden kara taşıtı, deniz taşıtı ve ya hava taşıtının varış noktasına ulaşmak üzere güzergahında ilerlerken yolunun Hindistan cumhuriyeti sınırları içerisinden geçmesi sonucu Hindistan cumhuriyetine giriş yapmak ve belirli bir süre orada bulunmak durumunda olan kişiler için geçerlidir.
 • Bu durum turistik gezilere çıkmış kimseler için de gerekse de çoğu zaman bu vize türüne başvuranlar uluslararası nakliyat işi yapan firmaların çalışanlarıdır.
 • Bu çalışanlar adına Hindistan Cumhuriyeti Transit Vize İşlemlerini firma, kurum ve ya kuruluş sahipleri ve ya yetkilileri gerçekleştirmektedir.
 • Bazı durumlarda ise firma, kurum ve ya kuruluş yetkilileri ve ya sahipleri gerekli evrakların ıslak imzalı ve firma, kurum ve ya kuruluş tarafından kaşeli resmi belgeleri çalışanlarına vererek işlemleri onların yürütmesini de isteyebilmektedir.
 • Bu nokta dikkat edilmesi gereken husus ise planlanan seyahat programından en az 20 (yirmi) gün önce Hindistan Transit Vize talep başvuru İşlemleri başlatılmalıdır.
 • Hindistan Transit Vize talep başvuru işlemleri başlatabilmek için öncelikle Hindistan konsolosluğunun internet sitesinde bulunan online vize talep başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Daha sonra Hindistan konsolosluğu ile irtibata geçerek bir randevu saati talebinde bulunulmalıdır.
 • Randevu saati belirlenmesinin amacı Hindistan Transit Vize talep başvurusunda bulunan kişinin mülakata tabi tutulması içindir. Mülakat saatine kesinlikle geç kalınmamalıdır.
 • Hindistan konsolosluğu çalışanları önceden belirlenen mülakat saatine geç kalan kişilerin vize talep başvurularını değerlendirme sürecinde eğer kişinin geçerli bir sebebi yok ise olumsuz olarak değerlendirmektedir.
 • Kişiler Hindistan Transit Vize talep başvurusu oluştururken Hindistan konsolosluğuna seyahat süresince nereden hareket edeceklerini, hangi yol ve güzergahı izleyeceklerini, Hindistan cumhuriyeti sınırına geldiklerinde hangi yol ve güzergahı izleyeceklerini, ve Hindistan cumhuriyeti sınırları içerisinde eğer kalmaları gerekiyor ise ne kadar süre ile nerede kalacaklarını ibraz etmelilerdir.
 • Bu vize türüne başvuru talebinde bulunan kişilerin pasaportlarını son 10 (on) yıl içerisinde almış olmaları gerekmektedir.
 • Pasaportlarının üzerinde ve iç yapraklarında kesinlikle leke, iz, kir olmamalıdır. Pasaportları fiziki açıdan yeni gibi görünmeli ve asla üzerinde ve ya iç yapraklarında yırtık olmamalıdır.
 • Pasaportlarında eğer vize talep başvuruları onaylanır ise gerekli damga ve mühürlerin basılabilmesi için en az 2 (iki) adet karşılıklı boş yaprak bulunmalıdır.

Hindistan Gemici Vize

Hindistan Gemici Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgiyi bu yazımızdan okuyabilirsiniz. Hindistan Gemici Vizesi kesinlikle Hindistan Transit Vizesi ile karıştırılamamalıdır.

 • Hindistan transit vizesi ile belirlenmiş olan yol güzergahı nedeni ile yolu Hindistan cumhuriyeti sınırları içerisine düşen deniz taşıtı, hava taşıtı ve ya kara taşıtı çalışanları ve ya yolcuları için kullanılmaktadır.
 • Ancak Hindistan Gemici Vizesi ile kişiler deniz yolu ile hareket noktasından başlayarak doğrudan Hindistan cumhuriyetine gidebilirler.
 • Yani transit olarak geçmelerine gerek yoktur. Hindistan gemici vizesi talep başvurusunda bulunan kişiler hareket noktası her neresi olursa olsun varış noktası olarak Hindistan cumhuriyetini seçebilirler.
 • Bu vize türünü genel anlamda bir deniz taşıtında bulunan kaptan, yardımcı kaptanlar, mekanik sorumlular, elektriksel sorumlular gibi yani bir deniz taşıtının mürettebatı tercih etmektedir.
 • Bu yüzden eğer sizde bir deniz taşıtında çalışıyorsanız ve uluslararası sularda seyahat ederek nakliye işi yapıyorsanız ve yolunuz Hindistan Cumhuriyetine düşmüş ise muhakkak Hindistan Gemici Vize talep başvurusunda bulunmalısınız.
 • Hindistan Gemici Vize İşlemleri için gerekli evrakların başında Hindistan konsolosluğu internet sitesinden temin edebileceğiniz online vize talep başvuruş formu gelmektedir.
 • Bu vize talep başvuru formunu eksiksiz, hatasız ve tam olarak doldurmanız gerekmektedir.
 • Bu işlemden sonra Hindistan konsolosluğundan mülakat için randevu tarihi almanız gerekmektedir. Randevu tarihinde Hindistan konsolosluğunun belirlediği yerde olmayı sakın unutmayın ve kesinlikle geç kalmayın.
 • Hindistan konsolosluk çalışanları önceden belirlenerek vize talep başvurusunda bulunan kişiye bildirilmiş olan randevu saatine geç kalan vize talep başvurusu sahiplerinin vize talep başvuru değerlendirmelerini olumsuz olarak karşılamaktadırlar. Mülakata giderken Hindistan konsolosluk çalışanlarının sizlere daha önceden belirtmiş olduğu evrakları da eksiksiz olarak götürmelisiniz.
 • Eğer önceden ayarlanmış olan randevu saatinizde ki mülakat sonucu olumsuz herhangi bir durum yok ise Hindistan Gemici Vize talep başvurunuza onay alabilirsiniz.
 • Ancak bazı durumlarda Hindistan konsolosluğu çalışanları vize talep başvurusunda bulunan kişilerden gerek görmeleri halinde ek evrak talebinde bulunabilmektedirler. Vize talep başvurularının normal değerlendirme süresi 15 (on beş) iş günü ile 20 (yirmi) iş günü arasındadır.
 • Hindistan Gemici Vize İşlemleri esnasında en gerekli evraklarınızda ikinci sırada pasaportunuz gelmektedir.
 • Hindistan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında vize serbestliği anlaşması bulunmadığı için yeşil renk hususi pasaport sahipleri, bordo renk umuma mahsus pasaport sahipleri ve gri renkli hizmet pasaportu sahipleri vize muafiyetinden faydalanamaz.
 • Yukarıda belirtilmiş olan pasaportlara sahip kişiler Hindistan konsolosluğuna kendi başlarına doğrudan ve ya yetkili bir vize ofisi aracılığı ile vize talep başvurusu yapmalılardır.
 • Siyah renk diplomatik pasaport sahibi kişiler ise kısa süreli Hindistan cumhuriyeti seyahatlerinde vize talep başvurusu yapmaya ihtiyaç duymazlar.
 • Bu noktada en önemli konu sahip olduğunuz pasaportunuzun Hindistan konsolosluğu çalışanları tarafından belirlenmiş olan standartlar dâhilinde olması ve ya belirli olan kurallara uygun olmasıdır. Bu kurallar şu şekilde sıralanabilir. Pasaportunuz son 10 (on) yıl içerisinde alınmış olmalıdır.
 • Pasaportunuzun üzerinde ve ya iç yapraklarında leke, iz, kir olmamalıdır. Pasaportunuz fiziki açıdan yeni görünmeli ve kesinlikle üzerinde ve ya iç yapraklarında yırtılma ve ya deforme söz konusu olmamalıdır.
 • Pasaportunuz geçerliliğini Hindistan cumhuriyetine planladığınız seyahat süresince korumalıdır.
 • Ayrıca vize talep başvurunuzun onaylanması durumunda Hindistan konsolosluk çalışanlarının vize talep başvurunuz onaylandığına dair pasaportunuza işleyecekleri damga ve mühürler için pasaportunuzda en az 2 (iki) adet karşılıklı boş yaprak bulunmalıdır.

Hindistan Medikal Vize

Hindistan Medikal Vize İşlemleri hakkında geniş çaplı bilgiyi bu sayfada ki yazımızdan okuyabilirsiniz. Yetkili vize merkezimiz sizlere talep ettiğiniz bütün vize türlerine göre danışmanlık hizmeti sağlamaktan mutluluk duymaktadır.

 • Yetkili vize merkezimizde ki alanında uzman çalışma arkadaşlarımız sayesinde vize talep başvuru işlemlerinizi en hızlı şekilde, en kolay yoldan, hiç bir sorun yaşamadan ve en güvenilir şekilde tamamlayabilirsiniz.
 • Ayrıca güne özel kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanabilmek adına yetkili vize merkezimiz ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.
 • Hindistan medikal vize işlemleri hakkında söylememiz gereken ilk ve en önemli durum bir davetiye mektubunuzun olmasıdır.
 • Burada davetiye mektubundan kastımız ise hastalığınıza dair bilgi belgeleri yollayarak anlaşma sağladığınız ve sizi tedavi etmeyi kabul etmiş olan doktor ve hastaneden temin etmeniz gereken evraktır.
 • Hindistan Medikal vize işlemleri için ilk gerekli evrak davetiye mektubunuzdur. Hindistan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında vize muafiyeti olmaması yüzünden Hindistan konsolosluğunca Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları standart vize talep başvurusu prosedürlerine tabi tutulmaktadır.
 • Öncelikle hastalığınız ile ilgili geniş çaplı bir doküman hazırlamalısınız. Bu doküman içerisinde hastalığınızın teşhis tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde hastalığınızın tedavisine dair atmış olduğunuz bütün adımlar yer almalıdır. Almış olduğunuz ilaçlar, dozları ve kullanım süresini ile birlikte.
 • Görmüş olduğunuz tedaviler ve süreleri çeşitleri gibi bilgiler yer almalıdır. Daha sonra hastalığınız ile alakalı bu geniş çaplı dokümanı Hindistan cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan ve faaliyet gösteren bir doktora ve hastaneye göndermelisiniz.
 • Hindistan cumhuriyetinde bulunan doktorlar dosyanızı inceleyerek sizi hasta olarak ve tedavi etmek amacı ile kabul edip etmeyeceklerine karar verirler.
 • Kabul edilmeniz durumunda sizi kabul eden doktor, başhekim ve hastane kurulu tarafından imzalanmış ve gerekli ve yetkili Hindistan cumhuriyeti makamlarından onaylatılmış davetiye mektubunuzu temin etmelisiniz.
 • Geçerli bir davetiye mektubu temin ettikten sonra Hindistan konsolosluğu internet sitesinden online vize talep başvuru formu doldurmalısınız.
 • Dolduracağınız formda eksik bilgi olmamasına ve hatalı bilgi olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Formu doldururken hastalığınız ile bilgiler vermelisiniz. Bunun yanı sıra tedavi süreciniz eğer acil ise bunu da online vize talep başvuru formunda belirtmeniz gerekmektedir.
 • Bu acil durumu vize talep başvuru formunda belirtmeniz durumunda Hindistan konsolosluğu işlemlerinizi erken zamana alarak size öncelik tanıyacaktır.
 • Bu belgelerin yanı sıra en önemli evrakınız pasaportunuzdur. Pasaportunuz son 10 (on) yıl içerisinde alınmış olması önceliklidir. Pasaportunuzun üzerinde ve içerisinde leke, iz kir bulunmamalıdır. Pasaportunuz fiziki açıdan bakıldığında yeni gibi ve yıpranmamış görünmelidir.
 • Pasaportunuzun üzerinde ve iç yapraklarında kesinlikle yırtık olmamalıdır. Ayrıca Hindistan konsolosluğu tarafından gerekli mühür ve damgaların basılabilmesi için en az karşılıklı olacak şekilde 2 (iki) adet boş yaprak bulunmalıdır.
 • Bu evrakların yanı sıra temin etmeniz gereken evraklar ise tam vukuatlı adli sicil belgesi ve banka hesap özeti defterinizdir.
 • Burada önem arz eden evrak ise banka hesap defteri özetinizdir. Hindistan Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunduğunuz süre içerisinde orada var olan sosyal, ekonomik ve sağlık fonlarından yararlanamazsınız.
 • Bu yüzden Hindistan konsolosluğu Hindistan Medikal vize işlemleri sırasında en az anlaşmış olduğunuz hastanenin belirlediği tutar kadar nakit paranın hesabınızda bulunmasını isteyecektir.
 • Eğer bu nakit para vize talep başvurusunuz sırasında hesabınızda bulunmaz ise Hindistan konsolosluğu vize talep başvurunuza ret cevabı verecektir.
 • Hindistan konsolosluğu ziyaretiniz süresince oluşacak maddi ve ekonomik yükümlülüğü karşılayabileceğinizin kanıtını istemektedir.

Hindistan E-Vize

Hindistan E-Vize İşlemleri hakkında aradığınız bütün bilgileri bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Sizler için her zaman en güncel bilgileri sayfamızda paylaşmanın gayreti içerisindeyiz.

 • 2021 yılı için geçerli olan Hindistan E-Vize İşlemleri hakkında ki detaylı ve geniş kapsamlı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.
 • Kafanıza takılan herhangi bir soru olması durumunda yetkili vize merkezimize uğrayarak, telefon ile arayarak ve ya mail yolu üzerinden alanında uzman çalışma arkadaşlarımızdan ücretsiz destek alabilirsiniz.
 • Hindistan Cumhuriyeti konsolosluklarına gelen vize talep başvurularını elektronik ortamda kabul etmekte ve değerlendirmektedir. Hindistan konsolosluğu e-vize işlemleri ile vize talep başvurusunda bulunan kişilerin işlemleri hızlıca işleme alınmaktadır.
 • Hindistan E-Vize ile vize talep başvurusunda bulunan 156 (yüz elli altı) dünya ülkesinin vatandaşlarına kendi ülkelerine seyahat etme fırsatı sunmaktadır.
 • Hindistan cumhuriyetine seyahat etmek isteyen bir kişi öncelikle Hindistan konsolosluğunun internet sitesinden temin edebileceği online vize talep başvuru formunu doldurmalıdır.
 • Tam, eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması gerekilen bu evrak Hindistan konsolosluğundan hangi vize türüne talep başvurusunda bulunursanız bulunan doldurmanız ve ibraz etmeniz gereken bir evraktır.
 • Hindistan konsolosluğunun internet sitesi üzerinden edindiğiniz online vize talep başvuru formunu doldurduktan sonra yapmanız gereken ikinci adım ise Hindistan konsolosluğundan randevu talep etmektir.
 • Randevu saatinizi Hindistan konsolosluğu çalışanları ile beraber ayarlayabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz saate orada olmanız ve geç kalmamanız çok önemlidir.
 • Ayrıca seçmiş olduğunuz randevu saatine giderken Hindistan konsolosluk çalışanlarının sizden temin etmenizi istediği evrakları da eksiksiz şekilde ibraz etmelisiniz. Bu randevu saatinin esas amacı vize talep başvurusunda bulunmuş kişinin mülakata girmesidir.
 • Mülakat sırasında Hindistan konsolosluğu çalışanları sizin talep ettiğiniz vize türüne göre işlemler gerçekleştirmektedir. Bu noktada konsolosluk çalışanlarının sizlerden talep ettiği ve sizin de temin etmiş olup sunduğunuz evraklar incelenecektir.
 • Bu noktada her şeyin yolunda gitmesi vizenizin olumlu sonuçlanarak onaylanması anlamına gelecektir.
 • Ancak bu noktada yaşayacağınız sorunlar vize talep başvurunuzun olumsuz etkilenmesine ve hatta vize talep başvurunuzun olumsuz değerlendirilerek ret cevabı almasına sebep olabilir.
 • Mülakat sırasında vize talep başvurusunda bulunan kişiler strese girerek üzerlerinde baskı hissetmektedirler.
 • Ancak bu durum düşündüğünüzün aksine çok basit bir süreçtir. Hindistan konsolosluğu çalışanları sadece talep ettiğiniz vize türünün size uygunluğunu ve sizin de talep ettiğiniz vize türüne uygun davranışlar sergileyeceğinize emin olmak istemektedirler.
 • O yüzden mülakata çağrılan vize talep başvurusu sahipleri sakinliklerini korumalı ve sadece sorulan sorulara açık, net ve doğru cevaplar vermelidir.
 • Hindistan E-Vize İşlemleri sırasında mülakata çağrılmadan önce sizden istenecek bazı ek belgelerde vardır. Bu belgelerin içerisinde günce biyometrik fotoğrafınız yer almaktadır.
 • Biyometrik fotoğrafınız çekilirken arka fon beyaz olmalı ve gözlüksüz olmalıdır. Bunun yanı sıra sağlık sigortanızın olması gerekmektedir.
 • Sağlık sigortanız planladığınız seyahatiniz süresince de geçerliliğini korumalıdır. Ayrıca tam teşekküllü bir hastaneden alınmış olan bulaşıcı hastalık taşımadığınıza dair sağlık raporu da gerekmektedir.
 • Sağlık raporunu veren doktorun, başhekimin, heyet kurulunun ve hastane yetkililerinin de ıslak imzaları, kaşeleri, damga ve mühürleri de sağlık raporu üzerinde yer almalıdır.
 • Ayrıca bu kişilerin imza sirküleri de ek olarak eklenmelidir. Hindistan cumhuriyeti seyahatiniz süreci boyunca oluşacak maddi ve ekonomik yükün de tarafınızdan karşılanacağını belirten bir dilekçe vermelisiniz.
 • Ayrıca bu dilekçeye dayanak olarak da banka hesap defterinizin banka yetkilileri tarafından ıslak imzala ile imzalanmış ve onaylanmış bir suretini de ibraz etmeniz gerekmektedir.

Hindistan Konferans Vizesi

Hindistan Konferans Vize İşlemleri hakkında geniş çaplı bilgiyi bu yazımızdan okuyabilirsiniz. Hindistan Cumhuriyeti Konferans Vize İşlemleri hakkında genel anlamda gerekli olan ortak belgeleri ve bu vize türü talep başvurusunda bulunan kişilerin vizenin amacına uygun olarak hangi faaliyetlerde bulunabileceğini bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

 • Hindistan Konferans Vizesi hakkında ilk söylenmesi gereken nokta bu vize türü ile sadece ve sadece Hindistan Cumhuriyeti sınırları içerisinde gerçekleşecek olan resmi konferanslara katılım sağlanabilmektedir.
 • Resmi konferans olarak adı geçen etkinlik Birleşmiş Milletler bünyesinde organize edilmiş bir toplantı olabilir ve ya Hindistan Cumhuriyeti bakanlıklarınca ve ya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenmiş olan etkinliklerdir. Burada önemli olan bu vize türü Hindistan ticari vize türü ile karıştırılmamalıdır.
 • Hindistan Konferans Vizesi ile Hindistan Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan ve faaliyet gösteren özel firma ve şirketler ile iş anlaşması ve ya sözleşmesi yapamazsınız.
 • Bu vize türü ile düzenlenecek olan eğitim, seminer, fuar, konferans gibi etkinliklere katılabilirsiniz.
 • Hindistan Konferans Vize İşlemleri genel olarak 15 (on beş) gün ile 20 (yirmi) gün arası sürmektedir.
 • Hindistan Konferans Vize İşlemleri en fazla katılacak etkinlikten 2 (iki) ay önce başlatılabilmektedir.
 • Bu yüzden bu vize türünü talep eden kişiler katılacakları etkinliğe dair davetiye mektubu temin etmelilerdir.
 • Hindistan Konsolosluğu bu vize türüne talep başvurusu oluşturacak kişilerden bu davetiyeyi muhakkak istemektedir.
 • Temin edilmiş olan bu davetiye mektubu Hindistan Cumhuriyeti gerekli ve yetkili makamlarından onaylı olmalıdır.
 • Aksi takdir onaylanmamış olan davetiye mektupları ulusal alanda geçerlilik sahibi olmadığı için bu davetiye mektupları ile Hindistan Konferans Vize talep başvurusunda bulunamazsınız.
 • Eğer katılmak istediğiniz resmi etkinlik davetiye usulü ile ziyaretçi kabul etmiyor ve talep eden herkesin bu konferans, sempozyum, fuar, seminer gibi etkinliklere katılabilmesi mümkün ise o zaman da Hindistan Cumhuriyeti sizden katılacak olduğunuz etkinliğin amacını, sektörünü, başlangıç ve bitiş zamanını gösteren afiş ve ya broşürü ibraz etmenizi isteyecektir.
 • Bu noktada en önemli huşulardan birisi de bu vize türüne talep başvurusunda bulunan kişinin belirlenen etkinlik ve ya organizasyona katıldıktan sonra tekrardan kendi ülkesine geri dönmeyi kabul etmesi gerekmektedir.
 • Yani etkinlik bitiş tarihinden itibaren Hindistan Konsolosluğu çalışanları tarafından size bildirilen süre içerisinde geri döneceğinizi ve Hindistan cumhuriyeti sınırları içerisinde belirlenen süreden uzun kalmayacağınızı peşinen kabul etmiş olursunuz.
 • Bu vize türü için en önemli bir diğer evrak ise pasaportunuzdur. Eğer siyah renkli diplomatik pasaport sahibi iseniz vize muafiyetinden faydalanarak Hindistan Cumhuriyetine kısa süreli seyahatler gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ancak bordo renk umuma mahsus pasaport sahipleri, yeşil renkli hususi pasaport sahipleri ve ya gri renkli hizmet pasaportu sahipleri Hindistan konsolosluğunca önceden belirlenmiş olan standart vize prosedürlerine tabi tutulurlar.
 • Ayrıca pasaportunuz son 10 (on) yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Pasaportunuzun üzerinde ve ya iç yapraklarında kesinlikle leke, iz, kir olmamalıdır. Bunun yanı sıra pasaportunuz planladığınız seyahat süresi boyunca geçerliliğini korumalıdır.
 • Pasaportunuz fiziki açıdan bakıldığından yeni gibi görünmeli ve üzerinde ve ya iç yapraklarında kesinlikle yırtılma ve ya deforme olmamalıdır.
 • Ayrıca pasaportunuzun iç yapraklarında Hindistan konsolosluğunca onay işlemlerinin gereğince mühür ve damgaların basılabileceği en az 2 (iki) adet karşılıklı boş yaprak bulunmalıdır.
 • Eğer bu standartlara uygun bir pasaportunuz yok ise öncelikle pasaportunuzu yenilmenizi tavsiye etmekteyiz.
 • Hindistan Konsolosluk çalışanları tarafınca standartlara uygun olmayan pasaportlar ile yapılan vize talep başvuruş işlemleri olumsuz değerlendirilerek ret cevabı almaktadır.

Hindistan Öğrenci Vize İşlemleri

Hindistan Öğrenci Vize İşlemleri için gerekli detaylı bilgiyi bu yazımızdan okuyabilirsiniz. Hindistan Konsolosluğu öğrenci vizesi talep başvurusunda bulunmak isteyen kişilerde bazı şartlar aramaktadır.

 • Önceden belirlenmiş olan bu vize talep prosedürlerini yerine getiren her Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı Hindistan konsolosluğundan vize onayı alabilir ve rahatça seyahat planı yapabilirler.
 • Hindistan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında vize serbestliği anlaşması olmadığı için yeşil renkli hususi pasaport sahipleri, bordo renkli umuma mahsus pasaport sahipleri ve gri renkli hizmet pasaportu sahipleri kişiler vize talep başvurusu yapmalılardır.
 • Ancak siyah renkli diplomatik pasaport sahibi kişiler vize muafiyetinden yararlanarak kısa süreli Hindistan Cumhuriyeti seyahatlerinde vize talep başvurusu oluşturmadan planladıkları seyahatlerini gerçekleştirebilirler.
 • Hindistan Öğrenci Vize İşlemleri kişilerin kendi başlarına doğrudan Hindistan Konsolosluğuna başvurarak vize talep başvuru işlemlerini başlatabilir.
 • Ancak kişilerin doğrudan yaptıkları vize talep başvurularında yapılan küçük hatalar vize talep başvurularının değerlendirme sürecini olumsuz etkilemekte ve vize talep başvurusunun olumsuz sonuçlanarak red cevabı alması sebep olmaktadır.
 • Bu yüzden vize talep başvurularınızı yetkili vize ofisleri aracılığı ile yapmanız sizin açınızdan daha kolay ve hızlı olacaktır.
 • Hindistan Öğrenci Vize talep başvuruları normal şartlar altında 15 (on beş) ile 25 (yirmi beş) iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
 • Bu yüzden Hindistan cumhuriyetinde eğitim ve öğretim görmek isteyen öğrenciler okulun açılış tarihinden en az 1 (bir) ay önce vize talep başvurusunda bulunmak zorundalardır. Bu süreci takip etmek tamamen öğrencinin kontrolü altındadır.
 • Hindistan Cumhuriyeti sınırları içerisinde eğitim ve öğretim görmek isteyen bir öğrencinin yerine getirmesi gereken şartlar vardır.
 • Bu şartlardan ilk ve en önemli olanı Hindistan Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan ve faaliyet gösteren lisans ve ya daha yüksek düzeyde eğitim ve öğretim veren bir kurumdan öğrenciyi kendi eğitim ve öğretim kurumlarında öğrenci olarak kabul ettiklerine dair yazılı bir belge gerekmektedir.
 • Bu belge davetiye mektubu yerine geçmektedir. Davetiye mektubu da bazı önemli detayları içermelidir.
 • Bu detaylar öğrencinin kabul edildiği programın adı, programın süresi, eğitim ve öğretim göreceği kurumun açık adresi gibi bilgiler yer almalıdır.
 • Ayrıca bu konuda hazırlanan davetiye mektubunun eğitim ve öğretim kurumu yetkililerince ve okul heyet kurulunca ıslak imzalı olarak imzalanmış ve kaşelenerek mühürlenmiş olması gerekmektedir. Eğer gerek görülüyor ise bu davetiye mektubu Hindistan Cumhuriyeti Eğitim bakanlığından da onaylatılmalıdır.
 • Geçerli bir davetiye sahibi öğrenciler Hindistan konsolosluğunca ibraz edilmesi istenen diğer evrakları da temin ederek kolayca Hindistan Cumhuriyeti Öğrenci Vize talep başvurusunda bulunabilirler.
 • Hindistan Öğrenci Vizesi, Hindistan Konsolosluğunca kişinin eğitim ve öğretim talebinde bulunan kişilerin başvuru yaptıkları eğitim ve öğretim programının süresi kadardır.
 • Bu süre eğer 1 (bir) yıl ise öğrenciye verilen vize süresi 1 (bir) yıldır. Ancak eğitim ve öğretim programının süresi ne kadar olursa olsun Hindistan Cumhuriyeti öğrenci vizesi 5 (beş) yıl süreden daha uzun süre için verilmemektedir.
 • Bu yüzden Hindistan Cumhuriyeti sınırları içerisinde eğitim ve öğretim görmek isteyen öğrencilerin bu hususa dikkat etmesi gerekmektedir.
 • Evli olan kişilerin öğrencilerin eşleri ve var ise çocuklarını da yanında Hindistan cumhuriyetine götürme şansı vardır. Bu konuda Hindistan cumhuriyeti kendi ülkesinde çalışma vizesi ile bulunan, öğrenci vizesi ile bulunan, ticari vize ile bulunan ve ya medikal vize ile bulunan ziyaretçilere eşlerini ve ailelerini de yanlarında bulundurma hakkı tanımaktadır.
 • Bu konuda tek yapılması gereken ise vize talep başvurusunda bulunan kişinin eş ve 18 (on sekiz) yaşından küçük bakmakla yükümlü olduğu çocuklarına Hindistan cumhuriyeti giriş vizesi almasıdır.

Hindistan Oturum İzni

Hindistan Oturum İzni almak isteyen kişiler birden fazla yol izleyerek oturum izni talep başvurusunda bulunabilirler. Bu yollar daha önceden Hindistan cumhuriyeti anayasasında belirlenmiş olup oturum izni talep başvurusunda bulunacak kişi içinde bulunduğu sosyal statü ve duruma göre kendine en uygun maddeyi seçerek Hindistan oturum izni başvuru talebi oluşturabilir. Genel olarak dallara ayrılmış olan Hindistan oturum izinleri arasında şu seçenekler bulunmaktadır.

 • Hindistan çalışma vizesi ile Otuma İzni, Hindistan öğrenci vizesi ile Otuma İzni, Hindistan evlenme ve aile kurma yolu ile Otuma İzni, Hindistan yatırım yapma yolu ile Otuma İzni. Bu seçenekler genel olarak oturum izni alınmasında en çok tercih edilen oturum izni talep başvurusu türleridir. Sizler de kendinize en çok uyan maddeyi belirleyerek Hindistan oturum izni talep başvurusunda bulanabilirsiniz. Oturum izni talep başvuruları Hindistan konsolosluğu makamlarınca değerlendirilmektedir.
 • Ancak bazı özel durumlarda oturum izni talep başvuruları Hindistan iç işleri bakanlığına yapılmalıdır. Bunun gerekli olduğu durumlarda Hindistan konsolosluğu sizi Hindistan cumhuriyeti iç işleri bakanlığına yönlendirecektir.
 • Hindistan konsoloslukları tarafından verilebilen oturum izinleri vize talep başvuruları sırasında kişiye tahsis edilir. Bu vize türleri ile oturum alınabilir. Bu vize türlerini sıralamak gerekir ise, Hindistan çalışma vizesi ile Otuma İzni, Hindistan öğrenci vizesi ile Otuma İzni, Hindistan yatırım yapma yolu ile Otuma İznidir.
 • Hindistan cumhuriyetinde bulunan bir firma, kurum ve ya kuruluş ile çalışmak isteyen ve arasında belirli bir süre beraber çalışabilmek için sözleşme, anlaşma, kontrat ve ya protokol imzalanmış kişiler oturum iznine başvuru talebinde bulunabilirler.
 • Bu kişiler Hindistan konsolosluğundan yaptıkları çalışma vizesi talep başvurularının onaylanması sonucunda Hindistan cumhuriyeti sınırlarına ayak bastıkları andan itibaren 90 (doksan) gün içerisinde oturum izni almaları gerekmektedir.
 • Bu süreci çoğu zaman firma, kurum ve ya kuruluş yetkilileri kendi adlarına çalıştırdıkları işçiler için yapmaktadır. Ancak bazı durumlarda firma, kurum ve ya kuruluş yetkilileri çalışanlarına gerekli evrakları teslim ederek bu süreci onların gerçekleştirmesini isteyebilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki her kim bu süreci yönetirse yönetsin 90 (doksan) gün içerisinde bu süreç gerçekleştirilmelidir.
 • Ayrıca belirlenen vize süresi dolduğunda oturum izni de bitmiş olur. Eğer firma kurum ve ya kuruluş yetkilileri çalışan kişi ile sözleşme, anlaşma, kontrat ve ya protokolünü uzatmaz ise çalışan kişi yeni bir işe giremez ve ülkesine dönmek zorundadır.
 • Hindistan öğrenci vizesi ile Otuma İzni almak isteyen kişiler ise öncelikle Hindistan cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan ve faaliyet gösteren bir eğitim ve öğretim kurumu tarafından kabul edilmiş olmalıdır. Kabul edildiğini gösteren eğitim ve öğretim kurumundan resmi imzalı ve kaşeli evrak ile Hindistan konsolosluğu öğrenci vizesi talep başvurusu oluşturulmalıdır. Oluşturduğu vize talep başvurusuna onay aldıktan sonra Hindistan cumhuriyeti sınırlarına ayak bastığı andan itibaren 60 (altmış) gün içerisinde oturum izni talebinde bulunmalıdır.
 • Öğrenciler bu işlemi eğitim ve öğretim kurumlarına kayıt yaptırdıktan sonra kurum yetkililerinden artık o eğitim ve öğretim kurumunun öğrencisi olduğunu ve eğitim öğretim gördüğü programın süresini gösteren belgeler ile oturma izni başvurusunda bulunmalıdır. Bu süreci yönetmek ve takip etmek öğrencinin sorumluluğu altındadır. Eğer öğrenciye verilen oturma izni süresi eğitim süresini tamamını kapsamıyor ise öğrenci oturum izni bitiş süresi gelmeden 10 (on) gün önce oturma iznini uzatmak için başvuru talebi oluşturmalıdır.

Hindistan Çalışma Vize İşlemleri

Hindistan Çalışma Vize İşlemleri hakkında geniş çaplı detaylı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Hindistan Konsolosluğu kişilerin kendi başlarına doğrudan amaçlarına uygun olarak belirledikleri vize türüne talep başvurusunda bulunmasına olanak sağlamaktadır.

 • Ancak unutulmamalıdır ki kişilerin kendi başlarına doğrudan Hindistan konsolosluğuna yaptıkları vize talep başvurularının büyük orandaki kısmı değerlendirme sürecinde olumsuz değerlendirilerek ret cevabı almaktadır.
 • Bu olumsuz durumun esas sebebi ise Hindistan konsolosluğunun vize talep başvurusu yapan kişilerden istediği evrak, form ve belgelerin eksik, hatalı, yanlış ve ya yalan beyan içeren bilgiler barındırmasıdır.
 • Bu gibi durumlarda Hindistan konsolosluğu çalışanları kişilerin kendi başlarına doğrudan yapmış oldukları vize talep başvurularını olumsuz değerlendirerek ret cevabı vermektedir.
 • Bizlerin sizler için tavsiyemiz vize talep başvurusu işlemlerinde muhakkak yetkili bir vize ofisine müracaat etmenizdir. Yetkili vize ofisimize gelerek, telefonla arayarak ve ya mail yolu üzerinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.
 • Yetkili vize ofisimizde ki alanında uzman çalışma arkadaşlarımız sizlere vize talep başvurunuzun her adımında danışma hizmeti sağlayarak sizlerin amacınıza uygun olarak talep ettiğiniz vize türüne en kolay yoldan, en hızlı şekilde, en uygun fiyata, en sorunsuz şekilde ve en güvenilir metotlar ile sahip olmanıza yardımcı olacaklardır.
 • Hindistan Çalışma Vizesi talep başvurusunda bulunmak isteyen bir kişi öncelikle Hindistan cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan ve faaliyet gösteren bir firma, şirket, kurum ve ya kuruluş ile anlaşma sağlamalıdır. Sağlanan bu anlaşmaya istinaden firma, kurum ve ya kuruluş yetkilileri tarafından ıslak imza ile imzalanmış ve firma yetkilileri tarafından kaşelenmiş olan bir davetiye mektubu almalısınız. Hindistan konsolosluğu çalışma vize talebinde bulunan kişilerden muhakkak ki davetiye mektubu ibrazını istemektedir.
 • Almış olduğunuz davetiye mektubunda firma, kurum ve ya kuruluş yetkililerinin sizler ile çalışmak istediğini açıkça belirtmesi gerekmektedir.
 • Eğer firma, kurum ve ya kuruluş yetkilileri ile sizin aranızda hali hazırda imzalanmış olan ve sizin o firma, kurum ve ya kuruluş adına çalıştığınızı belgeleyen aranızda imzalanmış sözleşme, anlaşma, kontrat ve ya protokol var ise o evrakı da Hindistan konsolosluğuna ibraz etmelisiniz.
 • Hindistan Çalışma Vizesi talep başvuruları genel olarak 15 (on beş) iş günü ile 25 (yirmi beş) iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Hindistan konsolosluğu tarafından vize talep başvurularının değerlendirme süreci uzadığı pek çek kez görülmüştür. Bu uzamanın iki esas sebebi vardır.
 • Birincisi Hindistan konsolosluk çalışanlarının çalışma vizesi talep başvurusunda bulunan kişiden gerek görmesi halinde ek evraklar talep etmesi ve bu evrakların temini ve ibrazına yönelik değerlendirme sürecinin uzamasıdır.
 • İkinci sebep ise Hindistan cumhuriyeti resmi ve dini tatil günleri ile Türkiye cumhuriyeti devleti sıradan iş günlerinin çakışması sebebi ile yaşanmaktadır.
 • Hindistan Çalışma Vize talep başvurusunda bulunmak isteyen kişiler öncelikle Hindistan konsolosluğunun internet sitesi üzerinden online vize talep başvuru formunu tedarik etmelilerdir.
 • Tedarik edilen vize talep başvuru formu eksiksiz, hatasız, tam olarak doldurulmalı ve Hindistan konsolosluğuna gönderilmelidir.
 • Daha sonra konsolosluk çalışanları ile irtibata geçerek mülakat tarihiniz için bir randevu talep başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.
 • Hindistan konsolosluk çalışanları tarafından sizler adına belirlenen randevu tarihi tarafınıza hazırlamanız gereken evraklar ile beraber bildirilecektir.
 • Sizler de belirlenmiş olan randevu tarihinde ve saatinde mülakata girmek için sizden istenen evraklar ile beraber size bildirilen adreste hazır bulunmalısınız.
 • Asla randevu saatine geç kalmamalısınız. Randevu saatine geç kalan kişilerin vize talep başvuruları olumsuz değerlendirilebilmektedir.

Hindistan Vatandaşlık İşlemleri

Hindistan Vatandaşlık İşlemleri yapılabilmesi için gerekli önemli şartlar vardır. Bu şartları vatandaşlık talep başvurusunda bulunacak kişilerin mutlaka karşılaması gerekmektedir. Vatandaşlık hakkı elde eden bir kişi o ülkenin diğer vatandaşları ile aynı haklara sahip olur ve aynı kurallara ve anayasaya göre yaşaması ve hayatını buna göre yönlendirmesi gerekmektedir. Hindistan cumhuriyeti vatandaşlığına talep başvurusunda bulunan bir kişide öncelikle aranan özellikler aklı başında olması ve vatandaşlık talep başvurusunu hür iradesi ile gerçekleştirmiş olmasıdır.

 • Bu iki sebebin aranmasının esas gereği ise Hindistan cumhuriyeti vatandaşlığına hak kazanan bir kişinin anayasa karşısında diğer Hindistan vatandaşlarından hiçbir farkı yoktur. Aynı kurallara ve yasalara uymakla ve Hindistan cumhuriyeti vatandaşlığının getirdiği sorumlulukları ve yükümlülükleri yerine getirmekle sorumludur. Bu yüzden bu şartları yerine getiremeyecek durumda olan kişilere Hindistan vatandaşlık hakkı tanınmamaktadır.
 • Hindistan cumhuriyeti vatandaşlık hakkı kazanmış olan bir kişi seçimlerde oy kullanabilir, seçimlerde aday olabilir, Hindistan cumhuriyeti devleti sınırları içerisinde resmi kamu kurumlarında memur olabilir.
 • Hindistan Vatandaşlık hakkı kazanma konusunda diğer önemli bir husus ise vatandaşlık talep başvurusunda bulunan kişinin Hindistan cumhuriyeti ve halkı için faydalı işler yapması ve onların gelişimine katkıda bulunmasıdır.
 • Yani Hindistan cumhuriyeti yetkilileri vatandaşlık talep başvurusunda bulunan kişilerden halkı adına özverili olmasını beklemektedir. Kişiler her ne iş ile uğraşıyor ise bu konuda kendini geliştirmeli ve gelecekte Hindistan cumhuriyeti ve halkı adına önemli işlere imza atabilecek kapasitede olmalıdır. Vatandaşlık talep başvurusunda bulunan kişilerin Hindistan cumhuriyeti milli ve dini değerlerine saygılı olmalıdır.
 • Maddi alanda, ekonomik alanda, bilim alanında, siyasal alanda, teknoloji alanında, sanayi alanında, eğitim alanında, sağlık alanında ve benzeri diğer akla gelebilecek alanlardan en az birisinde Hindistan adına ve halkı adına önemli işler yapmalı ve gelecekte Hindistan cumhuriyetini başarılı olduğu alanlarda temsil edebilecek durumda ve kapasitede olmalıdır.
 • Kısaca en önemli kıstas Hindistan vatandaşlık talep başvurusunda bulunan kişinin Hindistan cumhuriyeti ve halkına fayda sağlaması ve anayasasına, milli ve dini değerlerine saygılı olması ve hayatını bu değerlere uygun yaşaması gerekmektedir.
 • Hindistan vatandaşlık hakkı talep edebilmek için Hindistan cumhuriyeti iç işleri bakanlığına başvuru talebinde bulunmanız gerekmektedir. Talep başvuruları Hindistan cumhuriyeti iç işleri bakanlığına bağlı vatandaşlık departmanınca incelenmekte ve değerlendirilmektedir.
 • Vatandaşlık talep başvurusu oluşturmadan önce sizlerin Hindistan cumhuriyeti vatandaşı olmanızı isteyen ve hali hazırda Hindistan cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerden talep mektubu temin etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bu durum özellikle öğrenci vizesi ile Hindistan cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan öğrencilerde ve çalışma vizesi ile Hindistan cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan kişilerde çok büyük önem arz etmekte ve vatandaşlık talep başvurularının değerlendirme sürecini hızlandırarak olumlu sonuçlanması yönünde etki etmektedir.
 • Öğrenci olarak Hindistan cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan kişiler eğitim ve öğretim gördükleri kurum yetkililerinden başarı durumlarını gösterir belge ile birlikte gelecekte daha iyi işlere imza atabilecekleri yönünde görüşlerini bildiren, ve öğrencinin Hindistan cumhuriyeti vatandaşlık talebinin pozitif değerlendirilmesinin hem Hindistan cumhuriyeti hem de halkı adına fayda sağlayacağını belirten bir görüş mektubu almalılardır.
 • Çalışma vizesi ile Hindistan cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan kişilerde adına çalıştıkları firma, kurum ve ya kuruluş yetkililerinden aynı türde evrak temin etmeleri durumunda vatandaşlık talep başvuruları değerlendirme süreci olumlu yönde hızlanacaktır. Evlilik yolu ile vatandaşlık talep başvurusunda bulunan kişiler ise öncelikle oturum izni alarak evlilik akdini gerçekleştirmeli ve daha sonra vatandaşlık talep başvurusunda bulunmalılardır.

Hindistan Vizesi Evrakları

Hindistan Vizesi evrakları listesinin 2021 yılı için güncel halini bu sayfamızda okuyarak hazırlayabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki Hindistan konsolosluğu her vize talep başvurusunu kendi içerisinde ayrı olarak değerlendirmektedir.

 • Bu durum sonucu vize talep başvurusunda bulunan kişinin içinde bulunduğu sosyal statü ve duruma göre Hindistan konsolosluğu gerek gördüğü takdirde bazı ek evraklar istemektedir.
 • Bu durum sonucunda hem vize talep başvurunuzun değerlendirme süreci uzayabilmekte hem de bizlerin sizlere belirttiği gerekli evrak listesinden daha farklı evraklar ortaya çıkmaktadır.
 • Bu konuda en doğru, güvenilir ve güncel bilgiyi vize talep başvurusu yapmaya karar verdiğiniz anca yetkili vize merkezimiz de ki alanında uzman çalışma arkadaşlarımız ile irtibata geçerek temin edebilirsiniz.
 • Arkadaşlarımız sizler için vize talep başvurunuzun her adımında danışmanlık vermektedir. Hazırlamanız ve tedarik etmeniz gereken evrak listesi ile beraber en kısa, en uygun ve en güvenilir yoldan evraklarını temin etmenizi ve Hindistan cumhuriyeti vize talep başvuru işlemlerinizi sorunsuzca halletmeniz konusunda yardımcı olacaklardır.
 • Hindistan Vizesi evrakları konusun bahsedeceğimiz ilk ve en önemli evrak Hindistan konsolosluğunun sitesinden temin edebileceğiniz online vize talep başvuru formudur. Bu formu tedarik ettikten sonra eksiksiz, hatasız ve tam bir şekilde doldurmalısınız.
 • Bu noktada en çok dikkat etmeniz gereken durum ise vize talep başvuru formunu doldururken yalan ve ya yanlış beyanda bulunmamanız gerekmektedir.
 • Vize talep başvuru formunda yapılan hatalardan ötürü ve eksik doldurmaktan ötürü her yıl binlerce kişinin Hindistan konsolosluklarına yaptığı vize talep başvuruları ret cevabı almaktadır.
 • Ayrıca yanlış beyanın durumuna göre ve ya Hindistan konsolosluğu çalışanlarının vize talep başvurusunda bulunan kişinin ibraz ettiği belge ve bilgilerden şüphe duyması sonucu, şahsın bilerek ve isteyerek yalan beyanda bulunduğu ortaya çıkar ise Hindistan konsolosluğu gerekli ve yetkili Türkiye Cumhuriyeti Devleti makamlarına başvuruda bulunarak kişiye cezai yaptırım uygulanmasını isteyebilmektedir.
 • Böyle bir durum ile karşılaşan kişilerin tekrardan vize talep başvurusunda bulunması ve vize talep başvurusuna onay alması çok zordur.
 • Bir diğer önemli evrak ise davetiye mektubunuzdur. Eğer davet usulü ile kabul edilen bir vizeye talep başvurusunda bulunmak istiyorsanız muhakkak ki gerekli ve yetkili makamlardan onaylatılmış bir davetiye mektubunuz olmalıdır.
 • Eğer elinizde ki davetiye mektubu Hindistan Cumhuriyeti gerekli ve yetkili makamlarınca onaylı değil ise ulusal alanda geçerliliği yoktur.
 • Bu sebepten ötürü resmi geçerliliği olmayan bir davetiye mektubu ile yapılan vize talep başvuruları Hindistan konsolosluğu tarafından değerlendirme sürecine alınmadan red cevabı verilmektedir.
 • Elinde geçerli bir davetiye mektubu olan kişiler ise vize talep başvurularında öncelikle Hindistan konsolosluğunun internet sitesinden temin edecekleri online vize talep başvuru formunu doldurarak konsolosluk çalışanlarından randevu almalıdır.
 • Daha sonra ise Hindistan konsolosluk çalışanları tarafından istenen belgeler ile beraber bu davetiye mektubunu da ibraz etmesi gerekmektedir. Diğer bir önemli evrak ise pasaportunuzdur.
 • Siyah renkli diplomatik pasaport sahipleri kısa süreli Hindistan Cumhuriyeti seyahatlerinde vize muafiyetinden faydalanarak rahatça seyahat edebilirler.
 • Ancak yeşil renkli hususi pasaport sahipleri, bordo renkli umuma mahsus pasaport sahipleri ve gri renkli hizmet pasaportu sahipleri ise Hindistan konsolosluğunca önceden belirlenmiş olan standart vize prosedürlerine tabi tutulular.
 • Bunun yanı sıra pasaportunuz son 10 (on) yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Pasaportunuzun üzerinde ve iç yapraklarında kesinlikle leke, iz, kir bulunmamalıdır. Pasaportunuz fiziki açıdan iyi ve yeni görünmelidir ve kesinlikle üzerinde ve ya iç yapraklarında yırtık olmamalıdır.
 • Hindistan konsolosluğunun gerekli mühür ve damgaları basabilmeleri için pasaportunuzun iç yapraklarında en az 2 (iki) adet karşılıklı boş yaprak bulunmalıdır.

Hindistan Vize Ücretleri

Hindistan Vize Ücretleri hakkında en güncel bilgiyi burada ki yazımızdan okuyabilir ve öğrenebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki vize talep başvuru harç ücretleri Hindistan konsolosluğu tarafından belirlenmektedir.

 • Hindistan turistik vize talep başvurusu harç ücreti 103 $ + vize danışmalık hizmeti ücreti 57 $ böylece toplamda 160 $ ödeme yapmalısınız.
 • Hindistan ticari vize talep başvurusu harç ücreti 123 $ + vize danışmanlık hizmeti ücreti 57 $ toplamda 180 $ ödeme yapmalısınız.
 • Hindistan çalışma vize talep başvurusu harç ücreti 123 $ + vize danışmanlık hizmeti ücreti 97 $ toplamda 220 $ dolar ödeme yapmalısınız.
 • Hindistan gemici vize talep başvurusu harç ücreti 23 $ + vize danışmalık hizmeti ücreti 57 $ toplamda 80 $ ödeme yapmalısınız.
 • Hindistan konferans vize talep başvurusu harç ücreti 83 $ + vize danışmanlık hizmeti ücreti 57 $ toplamda 140 $ ödeme yapmalısınız.
 • Hindistan medikal vize talep başvurusu harç ücreti 83 $ + vize danışmanlık hizmeti ücreti 57 $ toplamda 140 $ ödeme yapmalısınız.
 • Hindistan transit vize talep başvurusu harç ücreti 23 $ + vize danışmanlık hizmeti ücreti 57 $ toplamda 80 $ ödeme yapmalısınız.
 • Ayrıca her vize türü için belirlenmiş olan vize talep başvurusu harç ücreti farklıdır.
 • Hatta aynı vize türüne başvuru yapan iki kişinin birisinden Hindistan konsolosluğu çalışanları tarafından ek evrak istenmesi durumunda ortaya çıkacak olan vize talep başvurusu harç ücretinde de farklılık oluşacaktır.
 • Hindistan konsolosluğunun vize talep başvurusu yapan kişilerin talepleri doğrultusunda verdiği tek girişli ve ya çok girişli vize türlerine göre de vize talep başvurusu harç ücreti değişiklik göstermektedir.
 • Bizler sizlere 2021 yılı için geçerli olacak olan vize harç ücretlerini buradan açıklayacağız. Belirlenen vize talep başvurusu harç ücretlerinde değişiklik olması durumunda da buradan sizlere duyurusunu yapacağız.
 • Ancak her zaman en doğru bilgiyi en kısa sürede almak adına yetkili vize ofisimiz ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Yetkili vize ofisimiz ile irtibata geçmeniz halinde alanında uzman çalışma arkadaşlarımız sizlere güne özel kampanyalı fiyatlarımız ile en uygun fiyata vize talep başvurusu yapmanızı ve vizenize onay almanızı sağlayacaklardır.
 • Vize talep başvurunuzun her adımında size danışmanlık hizmeti vererek sizleri en kolay yoldan, en hızlı şekilde, hiç sorun yaşamadan ve en güvenilir metotlar ile onaylı bir vize sahibi yapacaklardır.
 • Hindistan Vize Ücretleri konusunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan ilki özellikle dikkat etmeniz ve zamanında yapmanız gereken vize talep başvurusu harç ücretinin yatırılmasıdır. Hindistan konsolosluğuna kişilerin kendi başlarına doğrudan yapacağı vize talep başvurularında kişiler öncelikle Hindistan konsolosluğunun internet sitesinden online vize talep başvuru formunu temin etmelilerdir.
 • Temin edilen bu online vize talep başvuru formu doldurulduktan sonra Hindistan konsolosluğuna gönderilmelidir.
 • Daha sonra Hindistan konsolosluğu çalışanları ile irtibata geçerek randevu tarihi alınmalı ve vize talep başvurusu harç ücreti öğrenilmelidir.
 • Tarafınıza bildirilen süre içerisinde vize talep başvurusu harç ücretini yatırılmalı ve sizden istenen evrak, belge ve formları eksiksiz şekilde tamamlayarak randevu günü ve saatinde önceden tarafınıza bildirilmiş olan yerde olmalısınız.
 • Hindistan Vize talep başvurusu harç ücreti, vize talep başvurusunda bulunacak şahsın kendi adına yatırılmalıdır. Yatırılmış olan vize talep başvurusu harç ücreti aksi Hindistan konsolosluğu tarafından belirtilmedikçe aynı yıl içerisinde kullanılmalıdır. Vize talep başvuru harç ücretleri bir sonraki seneye devir etmez.
 • Devir etmediği gibi bu harç ücreti yanar. Hindistan Konsolosluğu vize talep başvurusunda bulunacak şahıs adına yatırılmış olan bu harç ücretinin geri iadesi ve ya ödemesini yapmaz.
 • Şahıs adına yatırılan bu vize harç ücreti başka bir şahıs adına kullanılamaz ve ya devir edilemez.
 • Vize talep başvurusu olumsuz sonuçlanan kişilerin yatırmış oldukları vize talep başvurusu harç ücreti şahısların tarafına geri iade edilmez ve ya ödeme yapılmaz.

Aşağıda kampanyasız fiyatlarımız ile belirlenmiş olan vize harç ücretlerini bulabilirsiniz. Kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanmak için yetkili vize ofisimiz ile irtibata geçiniz.

 

Vize Ne kadar Sürede Çıkar?

Vize başvurumuz tamamlandıktan sonra en fazla 10 gün içerisinde vizemizi alabiliriz. İstenilebilecek ek evraklar da göz önüne alınıp vize başvurumuzu Hindistan’a gitmek istediğimiz tarihten en az bir ay öncesinde yapmalıyız.

Vize Reddi

Başvuru belgesinde belirttiğimiz bilgilerin yanlış, eksik olması ve yapılan biyometrik işlem de ülke güvenliğini tehdit edebilecek bir suçumuzun bulunması vize reddi almamızdaki en önemli nedendir.

 

Hindistan Vizesi S.S.S

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan özellikle turistik açıdan seyahat edilen yerlerden biridir. Görülecek pek fazla doğal ve beşeri güzelliklere sahip olması nedeniyle pek çok insan Hindistan vizesi almak istemektedir.

 • Hindistan vizeleri birden fazladır ve her biri için gereken evraklar ile birlikte ücretleri de değişmektedir. Hindistan turist vize işlemleri bundan biridir. En çok alınan Hindistan vizesi olmakla birlikte dünyanın pek çok yerinden turistik seyahat mümkündür.
 • Bunun dışında Hindistan çalışma vizesi de alınabilmektedir. Bunun koşulları daha fazla olup aslında bu bir oturum iznidir çünkü uzun süreli bir vizedir. Bu aşamada Hindistan’dan ev tutabilir veya araba alabilme gibi birçok imkana sahip olabilirsiniz.
 • Hindistan ticari vize seçeneği de bulunmakta olup ticari vizeler de genellikle kısa sürelidir. Tamamen ticari amaçlar için geldiğiniz kanıtlanmalıdır.  Bunun kanıtı vize başvurusu esnasında vize evrakları içerisinde bulundu ise vizeyi alabilmeniz mümkündür.
 • Hindistan vizesi ile ilgili akıllarda pek çok soru bulunmaktadır. Hindistan vizesi zor mu sorusu bunlardan biridir. Hindistan vizesi zor bir vize olmamak ile birlikte şartları karşılamak elbette gereklidir. Aynı zamanda Hindistan oldukça hızlı bir biçimde vize sonuçlandırmaktadır.
 • Hindistan kapıda vize seçeneği sunsa da bu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için geçerli değildir bu nedenle vize işlemleri gitmeden ortalama 1 veya 2 hafta önce halledilmelidir.
 • Hindistan E-Vize seçeneği de sunulmaktadır. Ancak bu seçeneğe de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuramamaktadır. Birden fazla ülke listede yer alsa da son güncellemelere göre Türkiye bu listede yer almamaktadır. Diğer ülkelerden birinin vatandaşı iseniz e-vize alma hakkınızı kullanabilmeniz mümkündür.

Hindistan Vize Veriyor Mu?

Hindistan ile Türkiye arasından herhangi bir vize muafiyeti söz konusu değildir bu yüzden vatandaşlarımız için vize verilmektedir.

Hindistan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Hindistan konsolosluklarına yapılan vize başvuruları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için en az 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Hindistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hindistan tarafından yetkilendirilmiş herhangi bir başvuru merkezi olmadığından dolayı randevular direkt başkonsolosluk ve büyükelçiliğinden alınmaktadır.

Hindistan Vize İstiyor Mu?

Hindistan Türkiye Cumhuriyeti bordo, gri ve yeşil pasaport sahiplerine vize istemektedir. Diplomatik pasaport uygulamasında vize muafiyeti bulunmaktadır.

Hindistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Hindistan vize başvuru ücretleri vize türüne göre farklılık göstermektedir, başvuruların şahsen yapıldığı Hindistan Konsolosluğu’nda ödemeler tam rakam üzerinden ve dolar olarak tahsil edilmektedir.

Hindistan Türkiye Vize Var Mi?

Hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları için vize vardır. Hindistan Konsolosluğu tarafından sadece diplomatik pasaport hamili olan Türk vatandaşları vizeden muaf tutulur.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir