ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Hindistan vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Hindistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alarak gitmesi gereken ülkelerden biridir. Fakat diplomatik yani siyah pasaporta sahipsek vize almadan Hindistan’a gidebiliriz.

Vize Başvurusu

Hindistan’da turistik, ticari, ziyaret, aile birleşimi, öğrenci ve transit vizesi olmak üzere birçok vize çeşidi bulunur. Öncelikli olarak hangi vizeye başvuracağımıza karar vermeliyiz.

Hindistan Vize Formu  İçin Gerekli Olan Evraklar

Hindistan vizesi için başvuracağımıza karar verdikten sonra öncelikle Hindistan Konsolosluğu’nun resmi sitesinde yer alan başvuru formunu online olarak eksiksiz bir şekilde tamamlamalıyız. Sonrasında biyometrik işlem yani parmak izi taraması için bizi konsolosluğa çağıracaklardır. Bu işlem Hindistan’dan vize alınması için zorunlu ve gerekli bir durumdur. Konsolosluğa gittiğimizde istenilen tüm evrakları tamamlamış olmalıyız. Ve Hindistan vize formu da yanımızda ve ıslak imzalı olmalıdır.

Her vize türüne göre istenilen evraklar değişiklik gösterse de genel olarak istenilen;

  • Pasaportumuz,(en az 6 ay geçerliliği ve en az 2 sayfası boş durumda olan)
  • Hindistan Vize Formu, (İngilizce olarak doldurmamız gerekli, bu form da kişisel bilgilerimiz, adresimiz, iş yeri bilgilerimiz, seyahat bilgilerimiz, pasaport bilgilerimiz ve varsa sponsor bilgilerimiz yer almaktadır.)
  • Dilekçe, ( hangi amaçla ve ne kadar süre için gittiğimizi ifade eden)
  • Biyometrik fotoğraf,
  • Adımıza ait en az 1500 dolar tutara sahip banka hesabı,
  • Bankadan aldığımız hesap dökümü, (son 3 aya ait olmalı)
  • Kimlik fotokopimiz,
  • İkametgah belgemiz,
  • Uçak biletimiz ve konaklayacağımız yere ait rezervasyon bilgilerimizi gösterir belgemiz,
  • Sağlık sigortası (en az 30.000 Euro tutarında olmalı) evraklarıdır.

Vize Ne kadar Sürede Çıkar?

Vize başvurumuz tamamlandıktan sonra en fazla 10 gün içerisinde vizemizi alabiliriz. İstenilebilecek ek evraklar da göz önüne alınıp vize başvurumuzu Hindistan’a gitmek istediğimiz tarihten en az bir ay öncesinde yapmalıyız.

Vize Ücretleri

Vize ücretleri alacağımız vize türüne göre değişiklik gösterir. Vize ücretini dolar olarak ödememiz gereklidir. Randevu günü konsoloslukta nakit olarak ödeme yapabiliriz.

Başvurumuzun reddedilmesi durumunda ödediğimiz vize ücretlerini geri alamayacağımızı unutmamalıyız.

Vize Reddi

Başvuru belgesinde belirttiğimiz bilgilerin yanlış, eksik olması ve yapılan biyometrik işlem de ülke güvenliğini tehdit edebilecek bir suçumuzun bulunması vize reddi almamızdaki en önemli nedendir.

Hindistan Vize İstiyor Mu?

Hindistan Türkiye Cumhuriyeti bordo, gri ve yeşil pasaport sahiplerine vize istemektedir. Diplomatik pasaport uygulamasında vize muafiyeti bulunmaktadır.

Hindistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Hindistan vize başvuru ücretleri vize türüne göre farklılık göstermektedir, başvuruların şahsen yapıldığı Hindistan Konsolosluğu’nda ödemeler tam rakam üzerinden ve dolar olarak tahsil edilmektedir.

Hindistan Türkiye Vize Var Mi?

Hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları için vize vardır. Hindistan Konsolosluğu tarafından sadece diplomatik pasaport hamili olan Türk vatandaşları vizeden muaf tutulur.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı