Irak Vize

Irak’a seyahat nedenine göre giriş yapılması için başvuruda bulunacak olan kişilerin Irak vize talebinde bulunmaları gerekmektedir. Bu nedenle başvuruda bulunacak olan kişiler seyahat nedenine belirledikten sonra gerekli evraklar doğrultusunda başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi talep edilmektedir.

Irak Vize Başvurusu

Irak vize başvurusunun nihai bir şekilde karar verme yetkisi her ülkenin vize politikasında olduğu gibi sadece konsolosluklara ya da büyükelçiliklere aittir. İlk adımda başvuru için gerekli olan en önemli belge Irak vize başvuru formudur. Bu başvuru formu eksiksiz ve kişinin kimlik bilgileri ile uyumlu olarak doldurulması gerekmektedir. Bu nedenle başvuru formu ve diğer talep edilen gerekli evraklar ile müracaat işlemleri kabul edilerek işleme alınmaktadır.

Irak Vize Başvuru Formu

Irak vize başvuru formu, yetkili resmi makamların talep etmiş olduğu en önemli evraklar içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle, başvuruda bulunmak isteyen kişiler bu form içerisine seyahat nedenini, seyahat tarihinin aralıklarını ve kişisel kimlik bilgilerini beyan etmesi gerekmektedir.

Böylelikle başvuru süreç değerlendirmesi de olumlu yönde ilerleyerek, yetkili konsolosluk da kişi hakkında daha detaylı bilgilere sahip olarak araştıracağı için vizenin olumlu bir şekilde sonuç alması da yüksek ihtimaldir.

Irak Vize 2020

Irak vize 2020 yılı içerisinde vize yapacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Irak, kapıda vize uygulaması uygulamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan başvuruda bulunacak olan kişiler, havaalanı sınırında 10 gün Irak sınırları içerisinde konaklama ve seyahat etmek için ücretsiz bir şekilde vize alabilmektedir.

Irak Vizesi Nasıl Alınır?

Irak vize talebinde bulunmak isteyen vatandaşların en sık sorduğu sorular içerisinde yer alan ‘Irak vizesi nasıl alınır’ sorusunun cevabı, talep edilen başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak vize başvuru belgeleri ve akabinde de yenilenmiş olan pasaport ile konsolosluğa ya da başvuru merkezine müracaatta bulunarak alınabilmektedir.

Irak Vize Fiyatları

Irak vize fiyatları, Irak vatandaşlığında bulunmayan/olmayan kişiler için tek girişli fiyatlar 60 USD olarak alınmaktadır. Çok girişli bir Irak fiyatı ise 200 USD olarak başvuruda bulunan kişiden tahsil edilmektedir.

Irak Vizesi Nasıl Alınır?

Irak vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça nettir. Irak sınırları içerisine seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları, Irak seyahati için gerekli olan evrakları hazırladıktan sonra konsolosluğa ya da başvuru merkezine müracaatta bulunarak vize sahibi olabilmektedir.

Irak Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Irak vizesi için gerekli evraklar şu şekilde talep edilmektedir;

  • Pasaport
  • 3 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Başvuru Formu
  • Rezervasyon Bilgileri
  • Irak Sınırları İçerisine Ait Seyahat Sağlık Sigortası
  • Finansal Dokumanlar

Irak Vize Ücreti 2020

Irak vize ücreti 2020 yılından itibaren uygulanan prosedürler gereğince Irak’a tek girişli vize ücreti 60 USD olarak tahsil edilir iken, çok girişli bir Irak seyahati için kişiden 200 USD talep edilmektedir.

Irak Vizesi Almak

Başvuruda bulunacak olan kişilerin Irak vizesi almak adına başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Konsolosluk ve vize başvuru merkezleri tarafından sağlanmaktadır.

Irak Vize Var Mı?

Irak vize var mı sorusunun en net cevabı, Irak’a vize vardır. Konsolosluk ve vize başvuru merkezlerine müracaatta bulunarak vize sahibi olunabilmektedir.

Irak’a Vize

Irak’a vize kapı uygulaması ile de alınabilmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişiler Irak havaalanı sınırları içerisinde (Bordo pasaport) 10 günlük süre için seyahat edebilme hakkına sahiptir.

Irak Visa Application

Irak Visa application için başvuruda bulunacak olan kişilerin gerekli tüm evraklarını hazırlamaları gerekmektedir. Ardından konsolosluğa ya da vize başvuru firmalarına müracaatta bulunabilmektedir.

Irak Vize İstiyor Mu?

Irak vize istiyor mu sorusu her seyahat edecek olan kişinin sorduğu sorudur.

Irak Aile Vizesi

Irak aile vizesi, Irak sınırları içerisinde yasal ikamet eden eş ya da aile durumunda başvuruda bulunulması gereken bir uzun süreli vize kategorisidir.

 

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi