2021 İsveç Vize Başvurusu - Vize Ofisi
İsveç Vizesi İşlemleri

İsveç Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

İsveç Vize

İsveç Krallığı, Avrupa kıtasında yer alan ve İskandinavya yarım adasında bulunan bir ülkedir. İsveç’e herhangi bir amaç ile gitmek isteyen kişilerin İsveç vize türlerinden birini alması gerekir. Bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının vize alarak ülkeyi ziyaret edebilmesi mümkün olur. İsveç vizesi almak için firmamız tarafından yapılan işlemler tercih edilebilir.

İsveç Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 1 – isvec turistik vize

İsveç Vizesi Başvuru Formu

İsveç vizesi almak isteyen vatandaşların firmamızın web sitesinde yer alan başvuru formunun çıktısını almaları ve el yazısı ile doldurmaları gerekir. Başvuru formunun tamamlanması ile beraber başvuruda gerekecek olan evrakların da tamamlanması gerekecektir. Uzun süreli olarak İsveç’e gitmek isteyenlerin müracaatları İsveç Konsolosluğu ya da Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapılabilir. Firmamız İsveç vizesi müracaatları için sizlere hizmet vermektedir.

İsveç Vizesi için Gerekli Olan Evraklar

İsveç vizesine başvurabilmek için vatandaşların yanında olması gereken evraklar;

 • İsveç vizesi başvuru formu
 • Pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İsveç’e gidiş ve dönüş zamanını gösteren bilet
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Konaklanacak olan otel ya da pansiyonun rezervasyon bilgileri
 • Maaş bordrosu
 • İş nedeni ile İsveç’e gidecek olan kişinin işveren belgesi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği şeklindedir.
 • İsveç schengen vizesi 2021 yılı güncel evrak listesi için >>  vizeofisi.com/schengen/

İsveç Vizesi Türleri

İsveç vizesi gidiş amacına bağlı olarak birçok farklı türde alınabilir. Firmamız kişinin gidiş amacına bağlı olarak başvuru işlemlerinde gerekli adımları bu amaca yönelik uygular. Ticari vize, turistik vize, aile ziyareti vizesi ve transit vize seçenekleri ile İsveç vizesi alabilmek mümkün olur.

Vize başvuru sonuçlarının açıklanması 5 ila 7 günlük bir süreyi bulur. Bu nedenle seyahat tarihinden önce vize başvurusunun bu günlere dayalı olarak yapılması gerekir. 20 gün önceden başvuru işleminin yapılması tavsiye edilmektedir.

İsveç Vize Ücretleri

İsveç vizesine başvuru yaptıktan sonra vize harcının ödenmesi gerekir. İsveç vizesi türlerine göre fiyatlandırılmakta olup, 2021 yılı için tüm vize çeşitlerinin harç bedeli 80 Euro olarak belirlenmiştir. Firmamız İsveç vizesi için yapacağınız başvurularda sizlere yardımcı olmaktadır. İsveç’e seyahat etmek için vize almayı düşünüyorsanız, firmamızı tercih ederek eksiksiz bir başvuru süreci gerçekleştirebilirsiniz.

İsveç Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 2 – isvec vize ucreti

İsveç Çalışma İzni

 • İsveç’ da ikamet ederek burada çalışmak ve ticari faaliyetlerde bulunmak amacı ile İsveç’ dan yasal olarak izin alınması gerekir. Bu izin belgesine İsveç çalışma izni denilmektedir. İsveç çalışma izni, uzun süreli vize kapsamında sunulmaktadır. İsveç çalışma izni iİsveç gerekli olan belgelerin sunulması ile birlikte sizler de İsveç çalışma izni ve vize başvurularınızı vize ofisimiz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • İsveç’ ya çalışmak amacı ile gitmek isteyen kişilerin ilgili konuyla alakalı olarak İsveç çalışma izni vizesine başvuruda bulunması gerekir. İsveç çalışma izni vizesi minimum 90 günlük olan uzun süreli vize işlemidir. Başvuru sahibinin İsveç çalışma vizesi süresini uzatma imkanı bulunmaktadır İsveç çalışma izni vizesi başvurusunda bulunma süresi, seyahat tarihinden 90 gün kadar önce açılmaktadır. Bunun yanında vize başvuru sonucunun 2 hafta iİsveçde olumlu ya da olumsuz sonuçlanması mümkün olmuştur.

İsveç Form Ve Dilekçe

İsveç Vize Formu

İsveç Biyometrik Fotoğraf Örneği

İsveç Vize Dilekçe Örnekleri

İsveç İngilizce Dilekçe Örnekleri

İsveç Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 3 – isvec ticari vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×